INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
Dzisiaj
– Aktualności
Bezpieczny powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w środę 1 września 2021 r. wracamy do szkoły po wakacjach i wcześniejszym długotrwałym nauczaniu zdalnym realizowanym w domach. Z tego też powodu zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami odnoszącymi się do bezpiecznego wspólnego przebywania w przestrzeni szkolnej w nowym roku szkolnym 2021/2022:
Dyrekcja
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Dnia 25 listopada 2021 r. • Kolejne I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
Z radością informujemy, że uczennica klasy I Hanna Sawińska w dniu 25 listopada 2021 r. zajęła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza Kokarda Narodowa". Wielkie gratulacje dla przedstawicielki naszej szkoły. Organizatorem eliminacji był Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance oraz Powiat Czarnkowski-Trzcianecki.

Dnia 25 listopada 2021 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
Wzorem lat ubiegłych odbył się szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia dla klas IV-V". Do zmagań konkursowych przystąpiły 32 osoby, spośród których wyłoniliśmy zwycięzców. Mistrzem tabliczki mnożenia został Jakub Wijatkowski z klasy V, II miejsce zajęła Alicja Dziamska z klasy IVa, III miejsce natomiast przypadło Michalinie Stańczyk z klasy IVa.

Dnia 25 listopada 2021 r. • I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek z oddziału przedszkolnego Nikodem Kowalski w dniu 25 listopada 2021 r. zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza Kokarda Narodowa". Organizatorem eliminacji był Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance oraz Powiat Czarnkowski-Trzcianecki.

Dnia 22 listopada 2021 r. • Wokalne zmagania — Cecyliada 2021
Wokalne zmagania — Cecyliada 2021
W dniu 22 listopada 2021 r. w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej "Cecyliada 2021". Eliminacje są organizowane przez Katolicką Szkołę Podstawową w Trzciance. Charakter corocznych przesłuchań ma na celu wyłonienie najlepszych wykonawców w kategoriach indywidualnej i zespołowej wśród klas I–III, IV–VI i VII–VIII na poziomie szkoły podstawowej.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Nasz udział w powiatowym przeglądzie recytatorskim dla przedszkolaków
Nasz udział w powiatowym przeglądzie recytatorskim dla przedszkolaków
W czwartek 18 listopada 2021 r. został przeprowadzony Powiatowy Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki wielkie słowa" przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Prezentowano jak co roku wiersze poetów z Wielkopolski.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Wiersze o jesieni w zerówce
Wiersze o jesieni w zerówce
W piątek 19 listopada 2021 r. odbył się konkurs recytatorski "Jesień w poezji" z udziałem przedszkolaków. Podczas niego dzieci reprezentowały wiersze o tematyce jesiennej. Konkursowe zmagania oceniała dyrektor szkoły p. Dorota Pawłowska.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Z dumą informujemy o sukcesie naszych przedszkolaków, którzy stworzyli przepiękne prace plastyczne. Adam Wajner oraz Antoni Czernik w dniu 19 listopada 2021 r. otrzymali wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowanej przez parafię pw. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Dnia 15 listopada 2021 r. • Światowy Dzień Seniora w zerówce
Światowy Dzień Seniora w zerówce
W dniu 15 listopada 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" obchodziły Światowy Dzień Seniora.

Dnia 11 listopada 2021 r. • Martinstag — Dzień Świętego Marcina
Martinstag — Dzień Świętego Marcina
W dniu 11 listopada są imieniny Marcina, który w Niemczech obchodzi swoje święto w sposób szczególny. Z tej okazji uczniowie uczący się języka niemieckiego i poznający tradycję oraz kulturę Niemiec i krajów niemieckojęzycznych przygotowali piękne lampiony i z piosenką na ustach wybrali się do najmłodszych uczniów naszej szkoły, by zapoznać ich z tą niesamowitą tradycją.

Dnia 11 listopada 2021 r. • Wielkie tańczenie poloneza
Wielkie tańczenie poloneza
W dniu 11 listopada 2021 r. spotkaliśmy się przed Centrum Integracji Społecznej z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności. Był to dla nas ważny dzień. W związku z tym zaprezentowaliśmy pokaz "«Poloneza czas zacząć…» — wielkie patriotyczne tańczenie" w ramach trzcianeckich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Do tego przedsięwzięcia zaprosiliśmy reprezentantów szkół z naszej gminy. Autorem układu choreograficznego był p. Marcin Wiśniewski z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance.

Dnia 10 listopada 2021 r. • Walczyliśmy o Laur Niepodległej
Walczyliśmy o Laur Niepodległej
Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas VI, VII i VIII w dniu 10 listopada 2021 r. wzięli udział w drugiej edycji interdyscyplinarnego konkursu szkolnego "O Laur Niepodległej".

Dnia 10 listopada 2021 r. • Krzysztof Czarnecki z medalem Przyjaciela Katolickiej Szkoły Podstawowej
Krzysztof Czarnecki z medalem Przyjaciela Katolickiej Szkoły Podstawowej
W dniu 10 listopada 2021 r. w naszej szkole miała miejsce miła uroczystość. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej p. Dorota Pawłowska wręczyła p. Krzysztofowi Czarneckiemu, Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, medal "Przyjaciel Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance".

Dnia 10 listopada 2021 r. • Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2021 r. był dniem bogatym w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego na dzień 11 listopada.

Dnia 10 listopada 2021 r. • Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele spotkali się w auli szkolnej na apelu. Podczas niego wysłuchaliśmy recytacji wierszy patriotycznych. Każda z klas zaprezentowała wybraną piosenkę mówiącą o naszej historii narodowej.

Dnia 8 listopada 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 8 listopada 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Szymon Gaweł.

Dnia 28 października 2021 r. • Klasa VIII porządkowała cmentarz
Klasa VIII porządkowała cmentarz
Dnia 28 października 2021 r. uczniowie klasy VIII w ramach wolontariatu szkolnego dokonali prac porządkowych na cmentarzu parafialnym w Trzciance. Ósmoklasiści z zaangażowaniem oczyszczali teren, grabiąc zalegające na ziemi liście. Podjęte przez nich działania pozwoliły nam przeżywać czas zadumy związany z Wszystkimi Świętymi i Świętem Zmarłych w estetycznych warunkach.

Dnia 1 listopada 2021 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — październik 2021
Działania Samorządu Uczniowskiego — październik 2021
Październik to czas intensywnych działań Samorządu Uczniowskiego. Było wiele inicjatyw. Między innymi mieliśmy stałe odświeżanie gazetki samorządowej zgodnie z aktualnymi wydarzeniami. Pojawiła się na niej prezentacja dotycząca Dnia Patrona Szkoły — św. siostry Faustyny, a także odnoszącą się do Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 4 listopada 2021 r. • Bohater Tygodnia zerówki — październik 2021
Bohater Tygodnia zerówki — październik 2021
W październiku 2021 r. miano "Bohatera Tygodnia" mieli: Szymon Gaweł, Antoni Czernik, Józef Dąbrowski i Julia Rutkowska.

Dnia 4 listopada 2021 r. • Zerówkowe kodowanie
Zerówkowe kodowanie
W dniach 3 i 4 listopada 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały lekcje dotyczące II modułu projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" pod hasłem "Kodujemy razem z małym Misiem". Na początku zajęć oglądaliśmy literackie warsztaty Misiowej Mamy oraz Misiowego Wujka, dzięki którym dowiedzieliśmy się, czym jest kodowanie oraz jakie zadania mamy do wykonania razem z towarzyszącym nam przyjacielem Misiem Pluto.

Dnia 29 października 2021 r. • Bal wszystkich świętych
Bal wszystkich świętych
"Taki duży, taki mały może świętym być..." I tak w dniu 29 października 2021 r. było w naszej szkole. Dzieci z wychowawcami klas I–III uczestniczyli w balu wszystkich świętych.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówkowicze na cmentarzu z okazji Wszystkich Świętych
Zerówkowicze na cmentarzu z okazji Wszystkich Świętych
W piątek 29 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na cmentarz parafialny, aby symbolicznie zapalić znicze oraz pomodlić się za zmarłych. Okres przed Wszystkimi Świętymi i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dniem Zadusznym) są odpowiednimi momentami do przywołania w pamięci tych, którzy odeszli od nas, dogodnym czasem na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w miejscach pochówku i znajdujących się tam grobów.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówka w parku
Zerówka w parku
W piątek 29 października 2021 r., korzystając z pięknej słonecznej pogody, zerówkowicze byli w pięknym jesiennym parku przy os. A. Grottgera w Trzciance.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 29 października 2021 r. w zerówce urodziny obchodziła Marcelina Jurczyńska.

Dnia 28 października 2021 r. • Dbamy o czystość rąk z małpką Iwoną
Dbamy o czystość rąk z małpką Iwoną
W dniu 28 października 2021 w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" uczyliśmy si, jak dbać o ręce. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z higieną.

Dnia 25 października 2021 r. • Uczymy się życzliwości z małpką Iwoną
Uczymy się życzliwości z małpką Iwoną
W poniedziałek 25 października 2021 r. rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Zapoznaliśmy się z tytułowym zwierzątkiem, który jest postacią przewodnią zainicjowanego cyklu w naszym oddziale przedszkolnym. Następnie wysłuchaliśmy wiersza skierowanego do nas od małpki Iwony, odgrywaliśmy scenki, podczas których utrwalaliśmy zasady kulturalnego powitania i pożegnania.

Dnia 25 października 2021 r. • Makaronowe korale w klasie V
Makaronowe korale w klasie V
W poniedziałek 25 października 2021 r. odbył się kolejna lekcja w ramach tematu sztuki prehistorycznej. Tym razem uczniowie wykonali kolorowe korale z makaronu.

Dnia 23 października 2021 r. • Zerówka w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną"
Zerówka w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną
Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Nauka przez zabawę to nasza specjalność.

Dnia 22 października 2021 r. • Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland
Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland
W piątek 22 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa wiejskiego Alpakoland w Klotyldzinie koło Margonina.

Dnia 19 października 2021 r. • Klasa I na wystawie malarskiej
Klasa I na wystawie malarskiej
W dniu 19 października 2021 r. uczniowie klasy I odwiedzili Centrum Integracji Społecznej. Pierwszoklasiści obejrzeli wystawę malarską "Ks. Wincenty Kilian – salezjanin i artysta".

Dnia 19 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Kolejne zajęcia w świetlicy upłynęły nam ma wykonaniu pracy techniką origami na bazie koła. Dzięki temu w dniu 19 października 2021 r. powstały piękne muchomory.

Dnia 20 października 2021 r. • Klasa II w bibliotece publicznej
Klasa II w bibliotece publicznej
W dniu 20 października uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance. Niektórzy z drugoklasistów są stałymi bywalcami wypożyczalni, ale są i tacy, którzy byli w tym miejscu po raz pierwszy.

Dnia 20 października 2021 r. • Dzień Anioła Stróża
Dzień Anioła Stróża
W środę 20 października 2021 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Anioła Stróża. Aby uczcić to święto, w tym czasie zamieniliśmy się w małe aniołki. Mieliśmy białe stroje, skrzydła i aureole. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, który się nami opiekuje, chroni nas od zła i niebezpieczeństw.

Dnia 18 października 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 18 października 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Maksym Sołtysiak.

Dnia 13 października 2021 r. • Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
Nasi kochani, zawsze chętni do działania uczniowie licznie zaangażowali się w obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przede wszystkim pod pieczą p. Moniki Grzywacz przygotowali przedstawienie teatralne dla naszych nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, a odegrali je w przeddzień święta — w środę 13 października 2021 r. Spektakl obfitował w wiersze, życzenia, scenki główne oraz końcową piosenkę, dające otuchę naszym pedagogom.

Dnia 12 października 2021 r. • Lekcja przyrody bez nudy — rozróżniamy mapę i plan
Zakończenie zajęć szkolnych
Uczniowie klas IV w dniu 12 października 2021 r. na lekcji przyrody w minionym tygodniu poznali, czym jest mapa oraz plan, a także czym się one różnią. Na końcu naszych zajęć czwartoklasiści sami mogli zapoznać się z różnymi ciekawymi planami miast i mapami topograficznymi przyniesionymi przez panią Monikę Grzywacz na lekcję, a także rozszyfrować je i odnaleźć ciekawe miejsca przy pomocy legendy.

Dnia 12 października 2021 r. • Życzenia zerówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Życzenia zerówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 13 października 20211 r. złożyły wszystkim naszym nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto obchodzone przez całą szkolną społeczność: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów i ich rodziców.

Dnia 12 października 2021 r. • Szkolne konkursy plastyczny i kostiumowo-fotograficzny z okazji Dnia Patrona Szkoły
Szkolny konkursy plastyczny i kostiumowo-fotograficzny z okazji Dnia Patrona Szkoły
Z ogromną przyjemnością w dniu 12 października 2021 r. ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Św. siostra Faustyna w oczach uczniów" oraz konkursu kostiumowo-fotograficznego "Twoja twarz wygląda znajomo". Nasze eliminacje zorganizowane były w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły.

Dnia 7 października 2021 r. • O Matce Bożej Różańcowej w klasie I
O Matce Bożej Różańcowej w klasie I
W dniu 7 października 2021 r. wspominaliśmy Matkę Bożą Różańcową. Dzieci z klasy I otrzymały różańce i z radością przyjęliśmy obraz od brata Marka. Ciesząc się, powitaliśmy nasza Mamę w klasie.

Dnia 7 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 7 października 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy kolorowe sowy, które zwiastują nam, że jesień już nadchodzi. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii świetlicowej.

Dnia 8 października 2021 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W piątek 8 października 2021 r. po raz kolejny miało miejsce szczególne wydarzenie: Europejski Dzień Języków. EDJ to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie w dniu 26 września.

Dnia 11 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W poniedziałek 11 października 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy jesienne, kolorowe drzewa. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Dnia 8 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W piątek 8 października 2021 r. wykonaliśmy na zajęciach świetlicowych kolorowe żołędzie. Do ich utworzenia użyliśmy kolorowy papier, klej i nożyczki oraz czarną kartkę jako podstawę. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Dnia 8 października 2021 r. • Zerówkowicze udali się w tematyczną podróż do Włoch
Zerówkowicze udali się w tematyczną podróż do Włoch
W piątek 8 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowania w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków mogły poznać kulturę i smaki Italii. Nauczyliśmy się kilku zwrotów w języku włoskim, poznaliśmy najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Flaga, hymn, godło i kształt Włoch na mapie nie są już nam obce.

Dnia 7 października 2021 r. • Wrześniowo-październikowe lekcje muzealne z udziałem klas IV i V
Wrześniowe lekcje muzealne z udziałem klas IV i V
Po wakacjach i okresie zamknięcia szkół w czasie pandemii nadrabiamy zaległości. Uczniowie klas IV oraz klasy V wzięli udział w zajęciach muzealnych.

Dnia 7 października 2021 r. • Zerówkowicze na zajęciach czytelniczych w bibliotece publicznej
Zerówkowicze na zajęciach czytelniczych w bibliotece publicznej
W czwartek 7 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w bieżącym roku szkolnym w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Tematem naszej niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.

Dnia 5 października 2021 r. • Dzień Patrona Szkoły w zerówce
Dzień Patrona Szkoły w zerówce
We wtorek 5 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Po niej udaliśmy się do naszej sali przedszkolnej, gdzie odbyły się następne elementy programu związane ze wspominaniem św. Faustyny.

Dnia 3 października 2021 r. • Zerówkowa integracja na Bukówką
Zerówkowa integracja na Bukówką
W niedzielę 3 października 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego i ich rodzice oraz wychowawczynie p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska mieli spotkanie integracyjne w Smolarni na terenie należącym do Lasów Państwowych Nadleśnictwa Trzcianka nieopodal ścieżki przyrodniczej "Nad Bukówką". Przed imprezą opiekunowie zerówkowiczów czynnie włączyli się w jej przygotowanie.

Dnia 5 października 2021 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W dniu 5 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły.

Dnia 30 września 2021 r. • Konkursowe jesienne bukiety w zerówce
Konkursowe jesienne bukiety w zerówce
Pod koniec września 2021 r. został zorganizowany przedszkolny Rodzinny Konkurs Plastyczny "Jesienny bukiet". Organizatorem eliminacji były wychowawczynie klasy 0, p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska. Udział w nich mogły wziąć wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami.

Dnia 22-24 września 2021 r. • Wycieczka szkolna klas VII i VIII do Warszawy
Wycieczka szkolna klas VII i VIII do Warszawy
Dwa tygodnie temu wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę szkolną do Warszawy. Odbyła się ona w ramach przedsięwzięcia pn. "Poznaj Polskę" sygnowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Klasy VII i VIII przebywały w dniach 22–24 września 2021 r. w stolicy, gdzie mieliśmy mnóstwo atrakcji.

Dnia 30 września 2021 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak było też w dniu 30 września 2021 r. Właśnie wtedy przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.

Dnia 30 września 2021 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — wrzesień 2021
Działania Samorządu Uczniowskiego — wrzesień 2021
Wrzesień 2021 to czas, kiedy powołany został nowy Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Zostało to poprzedzone wyborami chętnych kandydatów, którzy prowadzili intensywną kampanię wyborczą w postaci plakatów, aby zyskać poparcie i odpowiednio status przewodniczącego, zastępcy oraz skarbnika SU.

Dnia 30 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 30 września 2021 r. w zerówce urodziny obchodził Adam Wajner.

Dnia 30 września 2021 r. • Zerówka i klasa I opiekowały się Pomnikiem Niepodległości we wrześniu
Zerówka i klasa I opiekowały się Pomnikiem Niepodległości we wrześniu
Uczniowie klasy I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 30 września 2021 r. posprzątali plac im. Józefa Piłsudskiego, znajdującego się wokół Pomnika Niepodległości.

Dnia 30 września 2021 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki — wrzesień 2021
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2021/2022 ponownie organizujemy cykl prezentacji "Bohater Tygodnia". Wyjaśniamy, na czym one polegają. Wybór "Bohatera Tygodnia" będzie odbywał się w każdy piątek.

Dnia 30 września 2021 r. • Dzień Chłopaka w klasie VI
Dzień Chłopaka w klasie VI
W dniu 30 września 2021 r. dziewczęta z klasy VI zorganizowały Dzień Chłopaka dla swoich klasowych kolegów. Było miło i uroczyście, a jednocześnie był czas rozluźnionych działań.

Dnia 23 września 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 23 września 2021 r. w naszej świetlicy szkolnej zagościła wesoła rodzinka wiewiórek.

Dnia 27 września 2021 r. • Zerówkowy bal jesienny
Zerówkowy bal jesienny
W poniedziałek 27 września 2021 r. w oddziale przedszkolnym odbył się bal jesienny. Tego dnia przyszliśmy ubrani w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, a to specjalnie na powitanie wyjątkowego gościa — Pani Jesień.

Dnia 24 września 2021 r. • Pierwszoklasiści na wykopkach w Nowej Wsi
Pierwszoklasiści na wykopkach w Nowej Wsi
Czy praca rolnika jest ciężka? Za pomocą jakich urządzeń czy narzędzi pracuje rolnik? Gdzie można znaleźć ziemniaki? Na te pytania i wiele innych dzieci z klasy I szukały odpowiedzi podczas wykopków. W dniu 24 września 2021 r. pierwszoklasiści gościli u państwa Małgorzaty i Marka Bednarków w Nowej Wsi.

Dnia 22 września 2021 r. • Klasy V i VI pojechały do Międzyrzecza
Klasy V i VI pojechały do Międzyrzecza
W dniu 22 września 2021 r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wycieczce szkolnej do Międzyrzecza. Zwiedzieliśmy m.in. Międzyrzecki Rejon Umocniony.

Dnia 23 września 2021 r. • Odwiedziliśmy polski Sejm
Odwiedziliśmy polski Sejm
Uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły w dniu 23 września 2021 r. odwiedzili polski Sejm. W trakcie wycieczki usłyszeli, na czym polega praca parlamentarzysty.

Dnia 20 września 2021 r. • Leśne warsztaty klasy III w Straduniu
Leśne warsztaty klasy III w Straduniu
W dniu 20 września 2021 r. uczniowie klasy III wzięli udział w warsztatach leśnych u Jasia i Małgosi w Straduniu. Na dzieci czekał leśny escape room pełen zagadek i łamigłówek, którego przejście zakończyło się ogniskiem z pyszną kiełbaską.

Dnia 20 września 2021 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Dzień 20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą go Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W tym to czasie już od samego rana panowała u nas wesoła atmosfera.

Dnia 17 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 17 września 2021 r. w zerówce obchodził urodziny Julian Zieliński. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 10 września 2021 r. • Zerówkowe wspomnienia z wakacji
Zerówkowe wspomnienia z wakacji
W pierwszych tygodniach września 2021 r. zerówkowicze przynieśli do oddziału przedszkolnego pamiątki z wakacji. Dużo rozmawialiśmy o letnich podróżach i pamiątkowych rzeczach z nich przywiezionych. Z racji naszych wspomnieniowych zajęciach jeszcze raz mogliśmy się poczuć jak na słonecznej plaży, górskich szlakach czy w parku rozrywki.

Dnia 15 września 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie II
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie II
15 września — Międzynarodowy Dzień Kropki — dzień kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości. Uczniowie klasy II tego dnia mieli wiele aktywności związanych z kropką i zaczynających się od kropki.

Dnia 15 września 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W środę 15 września 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Stanowi on czas podkreślenia roli odwagi i zabawy w naszym życiu. Właśnie z tej okazji nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami.

Dnia 15 września 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki
Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 września 2021 r. włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki — święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 r. wydał książeczkę pod tytułem "The Dot".

Dnia 14 września 2021 r. • Higiena jamy ustnej w zerówce
Higiena jamy ustnej w zerówce
W dniu 12 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji w tym tygodniu zorganizowaliśmy w oddziale przedszkolnym zajęcia dotyczące higieny. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat sposobu czyszczenia jamy ustnej.

Dnia 13 września 2021 r. • W Biskupinie nadal żyją archeologią!
W Biskupinie nadal żyją archeologią!
Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nauki historii w klasie IV niż poznanie najważniejszych pojęć historycznych i archeologicznych w Biskupinie. Po raz kolejny więc zorganizowaliśmy wycieczkę dla czwartoklasistów. W dniu 13 września 2021 r. wybraliśmy się na XVI Festyn Archeologiczny. Gród w Biskupinie przywitał nas słońcem.

Dnia 13 września 2021 r. • Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie II
Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie II
W poniedziałek 13 września 2021 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Zajęcia odbyły się w malowniczej, leśnej scenerii w Straduniu.

Dnia 10 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 10 września 2021 r. w zerówce obchodzili urodziny Zuzanna Maćkowiak i Daniel Czemko. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatom "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w ich życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzanna i Daniel pełni szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowali wszystkich cukierkami oraz lizakami.

Dnia 9 września 2021 r. • Bezpieczeństwo na drodze
Bezpieczeństwo na drodze
Od poniedziałku 6 września do piątku 10 września 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i zachowania bezpieczeństwa na drodze. Korzystając z wrześniowej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie.

Dnia 9 września 2021 r. • Ruch to zdrowie
Ruch to zdrowie
W tym tygodniu, m.in. w czwartek 9 września 2021 r., będąc w naszej zerówce, dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne, używając woreczków gimnastycznych. Utrzymywaliśmy prawidłową postawę ciała, wzmacnialiśmy mięśnie pleców i nóg.

Dnia 7 września 2021 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
Piękna pogoda zachęca do przechadzek i spędzania czasu na świeżym powietrzu. We wtorek 7 września 2021 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na pierwszy spacer oraz na plac zabaw.

Dnia 2 września 2021 r. • Dzień dobry, zerówkowicze witają!
Dzień dobry, zerówkowicze witają!
To my, dzieci oddziału przedszkolnego szkoły katolickiej — zerówkowicze, zaczynamy naszą przygodę przedszkolną w nowym roku szkolnym 2021/2022. Za nami dwa dni wspólnej zabawy integrujące grupę.

Dnia 3 września 2021 r. • Sprzątaliśmy plac przy naszym Pomniku Niepodległości
Sprzątaliśmy plac przy naszym Pomniku Niepodległości
Uczniowie klasy III naszej szkoły w dniu 3 września 2021 r. posprzątali plac im. Józefa Piłsudskiego znajdujący się wokół Pomnika Niepodległości. Wyrywali chwasty, zamiatali, wynosili śmieci, a na końcu z nauczycielem historii p. Andrzejem Poniatowskim krótko rozmawiali o wydarzeniach z września 1939 r.

Dnia 1 września 2021 r. • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
W dniu 1 września 2021 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2021/2022. Po długiej przerwie – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemii i wakacjami – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Zakończenie nauki w klasie IIIb – film
YouTube - film
Prezentujemy relację z zakończenia nauki w klasie IIIb.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Zbieraliśmy na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie
Zbieraliśmy na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie
W ostatnich tygodniach roku szkolnego Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło akcję "Dobro powraca", której celem było zebranie określonych produktów higienicznych przeznaczonych dla podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie. Wszystkim Rodzicom i Uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Zebrane dary trafiły już do adresatów, a stało się to w dniu 24 czerwca 2021 r.

Dnia 21 czerwca 2021 r. • Piknik klasy V
Piknik klasy V
W dniu 21 czerwca 2021 r. czniowie klasy V lato przywitali na pikniku klasowym. Jak na pierwszy dzień lata przystało, nie zabrakło atrakcji. Odbyły się warsztaty plastyczne — malowanie na folii, tematem przewodnim były nasze plany wakacyjne. Aby dobrze przygotować się do nadchodzącego wypoczynku, zostaliśmy przeszkoleni przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Trzcianki z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poznaliśmy również zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz byliśmy w zakładzie rzeźnickim należącym do Zbigniewa Paszko.

Dnia 26 czerwca 2021 r. • Zakończenie zajęć szkolnych
Zakończenie zajęć szkolnych
W piątek 25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji zakończenia zajęć szkolnych w roku szkolnym 2020/2021. Minęło 10 miesięcy nauki — dość nietypowej, bo w większości polegającej na zdalnym nauczaniu spowodowanym stanem epidemii wynikającym z aktywności koronawirusa SARS-CoV-2. Po tych burzliwych przeżyciach przyszedł więc czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Zakończenie zajęć w zerówce
Zakończenie zajęć w zerówce
W czwartek 24 czerwca 2021 r. w oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w roku szkolnym 2020/2021. W tym wyjątkowym dniu dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne.

Dnia 21 czerwca 2021 r. • Zakończenie nauki w klasie IIIa – film
YouTube - film
Prezentujemy przedstawienie "Baśniowy ambaras" zorganizowane z okazji zakończenia nauki w klasie IIIa. Zapraszamy do obejrzenia.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Bezpieczne wakacje — spotkanie z policją dla klas edukacji wczesnoszkolnej
Bezpieczne wakacje — spotkanie z policją dla klas edukacji wczesnoszkolnej
W dniu 24 czerwca 2021 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Komisariatu Policji w Trzciance. Opowiadali dzieciom z klas edukacji wczesnoszkolnej o bezpiecznych wakacjach. Spotkanie prowadziła asystent do spraw prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, starszy sierżant Agata Derezińska. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób poruszać się w wolnym czasie od nauki, aby nie doszło do niebezpieczeństw.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 24 czerwca 2021 r. w zerówce urodziny obchodziła Hanna Sawińska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 23 czerwca 2021 r. • Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego
Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego
Dnia 23 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyła się akcja, która zawsze cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Tak było i tym razem. Mianowicie Samorząd Uczniowski zorganizował słodki dzień dla uczniów naszej szkoły. Zwykle w danym miesiącu oferujemy przepyszne przekąski na sprzedaż.

Dnia 18 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 czerwca 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził je Nikodem Kowalski. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Nikodem pełen szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich muffinkami, cukierkami oraz owocowym napojem.

Dnia 17 czerwca 2021 r. • Wycieczka rowerowa klasy VIII do Stradunia
Wycieczka rowerowa klasy VIII do Stradunia
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego klasa VIII zorganizowała wycieczkę rowerową na trasie funkcjonującego od niedawna szlaku rowerowego Trzcianka – Smolarnia – Straduń – Trzcianka. Pomimo upału i prawie 20 kilometrów do przejechania nastroje uczestników wycieczki dopisywały. Nasza ekspedycja odbyła się w dniu 17 czerwca 2021 r.

Dnia 18 czerwca 2021 r. • Uczniowie klasy V ekomistrzami
Uczniowie klasy V ekomistrzami
W maju i czerwcu 2021 r. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Budowlanych "Kombud" przeprowadzało konkurs ekologiczny "Śladami naszych odpadów" w szkołach podstawowych miasta i gminy Trzcianka. Do eliminacji zostały zaproszone klasy IV–VI. W dniu 11 maja obchodziliśmy dzień bez śmiecenia. Miło nam poinformować, że w dniu 18 czerwca 2021 r. klasa V otrzymała dyplom ekomistrza — tytuł laureata w konkursie "Śladami naszych odpadów". Gratulujemy!

Dnia 17 czerwca 2021 r. • Pyszne jedzonko na lekcji techniki w klasie VI
Pyszne jedzonko na lekcji techniki w klasie VI
W dniu 17 czerwca 2021 r. klasa VI na zajęciach techniki przygotowała pyszne jedzonko. Tym razem uczniowie przyrządzili pizzę i muffinki.

Dnia 17 czerwca 2021 r. • Klasa IV zna znaki drogowe
Klasa IV zna znaki drogowe
W czwartek 17 czerwca 2021 r. uczniowie klasy IV w ramach powtórki ze znajomości znaków drogowych oraz przepisów w ruchu drogowym wykonali makiety skrzyżowań.

Dnia 15 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 15 czerwca 2021 r. w zerówce obchodziła je Barbara Wardak. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Basia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 15 czerwca 2021 r. • Klasa IV wykonuje szkice
Klasa IV wykonuje szkice
We wtorek 15 czerwca 2021 r. uczniowie klasy IV na lekcji plastyki wybrali się w podróż, której celem było skoncentrowanie się na dowolnym obiekcie i jego naszkicowanie. Przedstawiamy relację z tej plastycznej wędrówki.

Dnia 11 czerwca 2021 r. • Klasa IIIa na warsztatach florystycznych
Klasa IIIa na warsztatach florystycznych
Uczniowie klasy IIIa w dniu 11 czerwca 2021 r. brali udział w warsztatach florystycznych prowadzonych przez p. Jadwigę Stolarską, mamę wychowawczyni p. Agnieszki Werte. Dzieci na początku dowiedziały się, na czym polega praca florysty, jakie są sposoby układania kwiatów i jakich używać do tego narzędzi.

Dnia 10 czerwca 2021 r. • Święty Józef w naszej szkole
Święty Józef w naszej szkole
Wielka radość zagościła na twarzach uczniów i nauczycieli w dniu 10 czerwca 2021 r. Długo oczekiwany gość zjawił się w murach szkoły katolickiej. Odwiedził klasy edukacji wczesnoszkolnej. Nasze wyjątkowe spotkanie skoncentrowało się na figurce św. Józefa, darze pierwszokomunijnym od uczniów klas IIIa i IIIb. Zagości ona na stałe na honorowym miejscu w naszej szkole.

Dnia 7 czerwca 2021 r. • Zielniki klasy IIIa
Zielniki klasy IIIa
W dniu 7 czerwca 2021 r. odbyło się podsumowanie zajęć związanych z tworzeniem zielników przez uczniów klasy IIIa. Trzecioklasiści z wielką starannością i pomysłowością przedstawili swoje zbiory zasuszonych, poklasyfikowanych i opisanych roślin, naklejonych na arkusze papieru.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie IIIb
Dzień Dziecka w klasie IIIb
W dniu 1 czerwca 2021 r. klasa IIIb świętowała Dzień Dziecka w Siedlisku. Cała klasa z wychowawcą Bartoszem Śliwińskim wybrała się pociągiem do gospodarstwa państwa Wiesławy i Mirosława Jagiełów. Tam była zabawa, nauka i wspólne biesiadowanie.

Dnia 13 czerwca 2021 r. • Certyfikat Wzorowej Placówki "Małego Misia w świecie wielkiej literatury"
Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury
Z radością informujemy, iż oddział przedszkolny w Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance zdobył Certyfikat Wzorowej Placówki "Małego Misia w świecie wielkiej literatury" w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym promującym czytelnictwo zatytułowanym "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Organizatorami projektu w roku szkolnym 2020/2021 są Aneta Konefał, Maciej Barański i Robert Halik. Honorowy patronat nad działaniami objął Rzecznik Praw Dziecka.

Dnia 12 czerwca 2021 r. • Książki z dzieciństwa — projekt czytelniczy "Mały miś w świecie literatury"
Książki z dzieciństwa — projekt czytelniczy Mały miś w świecie literatury
W maju 2021 r. w ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" omówiliśmy treści odnoszące się do modułu "Książki z dzieciństwa". Dzieci z oddziału przedszkolnego zbierały informacje od swoich rodziców, pytając o to, które utwory były ich ulubionymi, kiedy byli w wieku przedszkolnym.

Dnia 11 czerwca 2021 r. • Finał Szkolnego Konkursu Fizyki Doświadczalnej "Mistrz Eksperymentu"
Finał Szkolnego Konkursu Fizyki Doświadczalnej Mistrz Eksperymentu
W dniu 11 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się V szkolny finał Konkursu Fizyki Doświadczalnej "Mistrz Eksperymentu". Do etapu finałowego zakwalifikowało się łącznie pięciu uczniów z klasy VII i VIII, tworząc zespoły jedno- lub dwuosobowe. Ich zadaniem, zgodnie z regulaminem eliminacji, było zaprezentowanie przed społecznością szkolną proponowanego przez siebie doświadczenia.

Dnia 9 czerwca 2021 r. • Pierwszaki porządkują Pomnik Niepodległości
Pierwszaki porządkują Pomnik Niepodległości
Jednym z zadań klasy I w czerwcu było uporządkowanie Pomnika Niepodległości, znajdującego się nieopodal szkoły. Upamiętnia on wszystkich walczących o wolną, niepodległą Polskę. W dniu 9 czerwca 2021 r. pierwszaki z wielkim zaangażowaniem zamiatały liście, czyściły monument.

Dnia 8 czerwca 2021 r. • Wzięliśmy udział w obradach młodzieżowej rady miasta
Wzięliśmy udział w obradach młodzieżowej rady miasta
Uczniowie szkół podstawowych w ramach młodzieżowej rady miasta w dniu 8 czerwca 2021 r. dyskutowali o planach trzcianeckich włodarzy, dotyczących infrastruktury sportowej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Marta Bryk.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie IIIa
Dzień Dziecka w klasie IIIa
We wtorek 1 czerwca 2021 r. uczniowie klasy IIIa samodzielnie tworzyli grę planszową przy użyciu maty do kodowania i kolorowych krążków. Jako pionki posłużyły im kolorowe kubeczki. Graliśmy również w "Bingo", utrwalając w ten sposób dodawanie i odejmowanie oraz mnożenie.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie I
Zakończenie zajęć szkolnych
W dniu 1 czerwca 2021 r. uśmiech gościł na twarzach każdego pierwszoklasisty. Tego dnia zamiast książek i piórnika dzieci zapakowały do swoich plecaków gry planszowe i ulubione przekąski. Miał być piknik na świeżym powietrzu ale w związku z niesprzyjającą pogodą zostaliśmy w sali lekcyjnej i też bawiliśmy się świetnie.

Dnia 2 czerwca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 2 czerwca 2021 r. przyleciały do naszej świetlicy kolorowe motyle wykonane przez naszych świetliczaków. Prace zostały wykonane z wykorzystaniem kolorowego papieru.

Dnia 2 czerwca 2021 r. • Szkicowanie w klasie VI
Szkicowanie w klasie VI
W dniu 2 czerwca 2021 r. na zajęciach lekcji plastyki nasi uczniowie z klasy VI wyruszyli w plener na dziedziniec naszej szkoły, aby poćwiczyć szkicowanie. Prezentujemy efekty naszych prac plastycznych.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w zerówce
Dzień Dziecka w zerówce
W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy na działkach ogrodowych "Malwa" w Trzciance. W dniu 1 czerwca 2021 r. przedszkolaki doskonale wiedziały, że to ich święto i z niecierpliwością czekały na przygotowane dla nich atrakcje.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Masa solna na plastyce w klasie IV
Masa solna na plastyce w klasie IV
W dniu 1 czerwca 2021 r. na lekcji plastyki uczniowie klasy IV zapoznali się z masą solną, którą można wykonać samemu i ma ona niesamowite właściwości plastyczne. Czwartoklasiści wykonali zwierzaki, stosując właśnie to tworzywo.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie V
Dzień Dziecka w klasie V
W dniu 1 czerwca 2021 r. uczniowie w klasie V przeżywali Dzień Dziecka. Z tej okazji było dużo słodkości, gier, zabaw i łamigłówek.

Dnia 27 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 27 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Zuzanna Bryk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 25 maja 2021 r. • Upominki zerówkowiczów dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty
Upominki zerówkowiczów dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty
W dniu 25 maja 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Mamy i Taty oprócz wcześniejszych przedstawienia o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach oraz filmowych życzeń własnoręcznie przygotowały również upominki dla swoich rodziców: kwiaty z papieru, ozdobione kolorową plasteliną oraz kolorowe portrety najważniejszych dla nich osób.

Dnia 25 maja 2021 r. • Dzień Matki w klasie I
Dzień Matki w klasie I
Pierwszoklasiści gotowi na Dzień Matki. W dniu 25 maja 2021 r. dla swoich ukochanych mam dzieci przygotowały kosmetyk na bazie naturalnych składników. Peeling cukrowo-cytrynowy to doskonały prezent dla zapracowanych mam, a do tego dodana piękna laurka były niesamowitą niespodzianką.

Dnia 21 maja 2021 r. • Dzień Mamy i Taty w zerówce – filmy
YouTube - film
W piątek 21 maja 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowały specjalny program artystyczny, przekazywany właśnie teraz w formie online. Podczas niego tańczyły, śpiewały piosenki oraz odegrały wspaniałe role w przedstawieniu pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Zerówkowicze przygotowali też specjalne życzenia dla swoich rodziców.

Dnia 20 maja 2021 r. • Wyniki szkolnego konkursu przyrodniczego o płazach i gadach Polski
Wyniki szkolnego konkursu przyrodniczego o płazach i gadach Polski
Dnia 7 kwietnia 2021 r. jeszcze w formie zdalnej odbył się szkolny konkurs przyrodniczy "Płazy i gady Polski", w którym wzięli udział uczniowie klasy IV. Nauczyciel przyrody p. Monika Grzywacz miesiąc wcześniej udostępniła uczniom zagadnienia obowiązujące w ramach eliminacji. Pięcioro chętnych uczniów rozpoczęło przygotowania.

Dnia 20 maja 2021 r. • Klasa I obchodziła Dzień Pszczoły
Klasa I obchodziła Dzień Pszczoły
20 maja — Dzień Pszczoły. Pamiętajmy, że to niezwykle pożyteczne owady. W klasie I oglądaliśmy dziś film o pracy pszczół, omówiliśmy, jak ważną rolę pełnią w środowisku, a następnie bawiliśmy się naszymi pszczołami owadami-robotami i kodowaliśmy.

Dnia 19 maja 2021 r. • Klasa VI je zdrowe kanapki
Klasa VI je zdrowe kanapki
Na zajęciach z techniki w klasie VI w dniu 19 maja 2021 r. uczniowie w ramach omawiania tematu dotyczącego zdrowego odżywiania przygotowali zdrowe kanapki.

Dnia 18 maja 2021 r. • Maj z Maryją — konkurs recytatorsko-wokalny w zerówce
Maj z Maryją — konkurs recytatorsko-wokalny w zerówce
Maj jest to czas szczególnie poświęcony Matce Bożej. W tym właśnie miesiącu czcimy Maryję jako naszą Matkę, która jest w niebie, ale i opiekuje się oraz wstawia za nami u swojego syna Jezusa. To również doskonały czas na zorganizowanie konkursu recytatorsko-wokalnego "Dla Ciebie, Maryjo" z udziałem przedszkolaków, podczas którego dzieci prezentowały wiersze, pieśni i piosenki o Pięknej Pani.

Dnia 18 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Zuzanna Stańczyk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich muffinkami, wafelkami w czekoladzie oraz owocowym napojem.

Dnia 17 maja 2021 r. • Superbohaterowie — projekt czytelniczy "Mały miś w świecie literatury"
Superbohaterowie — projekt czytelniczy
Realizując kolejny moduł projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 17 maja 2021 r. szukały odpowiedzi na następujące pytania: Kto jest moim superbohaterem? Jakie cechy charakteryzują taką właśnie postać?

Dnia 12 maja 2021 r. • Nasz występ w ramach powiatowego przeglądu spektakli kukiełkowych
Nasz występ w ramach powiatowego przeglądu spektakli kukiełkowych
W środę 12 maja 2021 r. w Centrum Integracji Społecznej odbył się Powiatowy Przegląd Spektakli Kukiełkowych "Teatrałki jak z bajki". Celem tego wydarzenia były: rozwijanie dziecięcych umiejętności artystycznych i twórczej aktywności, wyobraźni oraz wrażliwości, a także pogłębianie edukacji teatralnej i kształcenie umiejętności pracy zespołowej.

Dnia 11 maja 2021 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
W piękny wiosenny dzień - we wtorek 11 maja 2021 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na największy plac zabaw w Trzciance "Ekoludki". Oprócz tego, że bawiliśmy się, korzystając ze znajdujących się tam urządzeń, to jeszcze dodatkowo odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu.

Dnia 4 maja 2021 r. • Maj — miesiąc poświęcony Matce Bożej
Maj — miesiąc poświęcony Matce Bożej
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 4 maja 2021 r. uczciły Maryję, wypełniając barwami kolorowanki przedstawiające Jej postać, słuchały też pieśni maryjnych oraz nauczyły się piosenki pt. "Najpiękniejsza z kobiet".

Dnia 4 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 4 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Marta Gaweł. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Marta pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami.

Dnia 27 kwietnia 2021 r. • Trzcianka w biało-czerwonych barwach
Trzcianka w biało-czerwonych barwach
We wtorek 27 kwietnia 2021 r. wykonaliśmy w oddziale przedszkolnym prace plastyczne do konkursu pt. "Moja Gmina Trzcianka w barwach biało-czerwonych". Eliminacje są organizowane przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Miło nam poinformować, że w dniu 2 maja 2021 r. Marta Gaweł z oddziału przedszkolnego otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Moja Gmina Trzcianka w barwach biało-czerwonych" w kategorii przedszkolaki.

Dnia 30 kwietnia 2021 r. • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski
W piątek 30 kwietnia 2021 r., budząc zainteresowanie dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, wzięliśmy udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski. Był to dla nas czas przypomnienia historii państwa polskiego.

Dnia 30 kwietnia 2021 r. • O ogródku na zajęciach czytelniczych
O ogródku na zajęciach czytelniczych
W ramach zajęć czytelniczych w piątek 30 kwietnia 2021 r. zerówka poznała wierszyki Marii Kownackiej, zawartej w książce "Ogródek". Treści dopełniają piękne ilustracje Marii Orłowskiej-Gabryś.

Dnia 27 kwietnia 2021 r. • Zerówkowy spacer po mieście
Zerówkowy spacer po mieście
We wtorek 27 kwietnia 2021 r. w ramach pogłębienia wiadomości o naszym mieście wybraliśmy się na pieszą wycieczkę w celu poznania znanych miejsc w Trzciance.

Dnia 23 kwietnia 2021 r. • Wyzwalająca siła przyjaźni — zajęcia czytelnicze
Wyzwalająca siła przyjaźni — zajęcia czytelnicze
"Za dużo marchewek" Hudson Katy to piękna książka pokazująca, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu. Omawialiśmy ją podczas naszych zajęć czytelniczych w dniu 23 kwietnia 2021 r.

Dnia 22 kwietnia 2021 r. • Światowy Dzień Ziemi w zerówce
Światowy Dzień Ziemi w zerówce
W czwartek 22 kwietnia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Było ono okazją do kształtowania świadomości ekologicznej, czyli tego, jak powinniśmy postępować, aby chronić środowisko naturalne.

Dnia 20 kwietnia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 20 kwietnia 2021 r. w zerówce obchodziła je Olga Rugała. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Olga pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami i biszkoptami.

Dnia 21 kwietnia 2021 r. • Akceptujemy swój wygląd — zajęcia czytelnicze
Akceptujemy swój wygląd — zajęcia czytelnicze
W środę 21 kwietnia zerówkowiczów odwiedziła szkolna bibliotekarka p. Justyna Drewnowska i zaprezentowała ciekawy utwór: "Nie chcę mieć kręconych włosów" Laury Ellen Anderson. Książka uczy akceptacji swojego wyglądu, własnego ciała i czerpania radości z tego, jacy jesteśmy. Zabawne ilustracje i śmieszne rymowanki są ciekawą propozycją dla dzieci.

Dnia 19 kwietnia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 19 kwietnia 2021 r. w zerówce obchodziła je Alicja Sienkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Alicja pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich muffinkami oraz napojem owocowym.

Dnia 16 kwietnia 2021 r. • Nauczanie zdalne w zerówce
Nauczanie zdalne w zerówce
Za nami ostatni tydzień nauczania zdalnego realizowanego w oddziale przedszkolnym. Dni 12–16 kwietnia 2021 r. minęły nam pod hasłem "Zwierzęta hodowane na wsi". Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami sumiennie wykonywali zadania wysłane przez nauczyciela.

Dnia 11 kwietnia 2021 r. • Mali strażnicy przyrody w zerówce – nauka zdalna
Mali strażnicy przyrody w zerówce – nauka zdalna
Za nami kolejne dni nauczania zdalnego realizowane w oddziale przedszkolnym. Minęły nam one pod hasłem "Mali strażnicy przyrody". Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami sumiennie wykonywali zadania wysłane przez nauczyciela. W takcie naszych lekcji na odległość zapoznaliśmy się z pojęciem "przyroda", dowiedzieliśmy się, co ono oznacza oraz to, co zaliczamy do środowiska naturalnego.

Dnia 19 marca 2021 r. • Czytają sobie — i jest super
Czytają sobie — i jest super
W piątek 19 marca 2021 r. podsumowaliśmy kolejny czytelniczy tydzień w klasie I odbyty w ramach programu edukacji czytelniczej "Czytam sobie. Pierwsza klasa!". Do grona zdobywców dyplomu sukcesu dołączyli: Amelia Matuszewska, Olga Antoniak, Gabriela Ćwiek, Gabriela Młynarczyk, Amelia Bednarek oraz Józef Marzec.

Dnia 17 marca 2021 r. • Zadanie w programie "Uczymy dzieci programować"
Zadanie w programie Uczymy dzieci programować
W środę 17 marca 2021 r. uczniowie klasy I zadaniami z kodowania uczcili Międzynarodowy Dzień Matematyki, który jest obchodzony w dniu 14 marca. Data ta nie jest przypadkowa: 3,14 — czyli tyle, ile wynosi wartość liczby pi.

Dnia 15 marca 2021 r. • Klasa IIIa opowiada o przyjaźni w języku angielskim
Klasa IIIa opowiada o przyjaźni w języku angielskim
Uczniowie klasy IIIa w dniu 15 marca 2021 r. w ramach zajęć rozwijających kreatywność przygotowali wiosenny występ w języku angielskim pt. "Be my friend", prezentując swoje zdolności językowe, teatralne, plastyczne i muzyczne. W ciekawy sposób przedstawialiśmy naszą opowieść o przyjaźni.

Dnia 22 marca 2021 r. • Wiosenny pokaz mody w zerówce
Wiosenny pokaz mody w zerówce
W poniedziałek 22 marca 2021 r. w oddziale przedszkolnym po raz pierwszy odbył się wiosenny pokaz mody. Była to nasza akcja zorganizowana z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wybór strojów był dowolny, musiało być kolorowo i tematycznie należało nawiązać do właśnie rozpoczynającej się pory roku. Dzieci miały przepiękne kreacje.

Dnia 16 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
We wtorek 16 marca 2021 r. w ramach zajęć świetlicowych weszliśmy mentalnie w czas świąteczny, przygotowując pisanki za pomocą farb Marabu Easy Marble.

Dnia 10 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W środę 10 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych zrobiło się już świątecznie. Dziś wykonaliśmy wesołe kury. Do ich utworzenia wykorzystaliśmy kolorowy papier, klej, nożyczki i dużo dobrego humoru.

Dnia 12 marca 2021 r. • Czytam sobie i jest super — program czytelniczy w klasie I
Czytam sobie i jest super — program czytelniczy w klasie I
Kolejni uczniowie klasy I w ramach naszego udziału w ogólnopolskim programie czytelniczym "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" otrzymują dyplomy i nagrody dla superczytelników. W dniu 12 marca 2021 r. nagrodzeni zostali: Damian Skóra, Lena Sarna i Albert Kawik.

Dnia 5 marca 2021 r. • Ćwiczenia gimnastyczne w zerówce
Ćwiczenia gimnastyczne w zerówce
Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne, można wprowadzić podczas ich realizacji nietypowe przybory, jak np. wykorzystanie butelki plastikowej. W zeszłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego miały za zadanie przynieść do przedszkola na zajęcia gimnastyczne właśnie taki pojemnik. Dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonywaliśmy ćwiczenia z pustymi butelkami. Utrzymywaliśmy prawidłową postawę ciała, ćwiczyliśmy mięśnie pleców i nóg.

Dnia 2 marca 2021 r. • I miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym
I miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym
W dniu 2 marca 2021 r. rozstrzygnięto wyniki XX Konkursu Fotograficznego "Miejsca – Ludzie – Zdarzenia" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Trzciance. W zmaganiach fotograficznych wzięła udział Martyna Żak z klasy VII. Miło nam poinformować, że nasza uczennica zajęła I miejsce, prezentując fotografię "Szaro, buro i ponuro". Gratulujemy!

Dnia 11 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 11 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych malowaliśmy wiosenną łąkę. Do zobrazowania kwiatów użyliśmy plastikowe widelce oraz łyżeczki.

Dnia 8 marca 2021 r. • Dzień Kobiet w klasie IIIa – film
YouTube - film
Prezentujemy Dzień Kobiet w klasie IIIa - film.

Dnia 8 marca 2021 r. • Dzień Kobiet w klasie I
Dzień Kobiet w klasie I
"8 marca — Święto Kobiet, więc życzenia składam Tobie. Dużo szczęścia i radości, i w nauce pomyślności". Chłopcy z klasy I pamiętali dziś o swoich koleżankach. Wręczyli im drobne upominki. Dziękujemy za pamięć!!!

Dnia 8 marca 2021 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i też te małe. W tym szczególnym czasie wszyscy chłopcy z oddziału przedszkolnego składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom wychowawczyniom. Nie odbyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. To szczególne święto to również doskonały czas na zorganizowanie konkursu recytatorskiego i konkursu piosenki dla przedszkolaków z okazji Dnia Kobiet.

Dnia 3 marca 2021 r. • Rozmowy o teatrze w zerówce
Rozmowy o teatrze w zerówce
W dniu 3 marca 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały na temat teatru. Dowiedzieliśmy się, co to jest sztuka teatralna, scena, kurtyna, reżyser, sufler, dekoracja, kostiumy, jak nazywają się ludzie, którzy występują w teatrze. Potrafimy odróżnić kukiełkę od marionetki czy pacynki.

Dnia 5 marca 2021 r. • Czytam sobie i jest super — projekt czytelniczy w klasie I
Czytam sobie i jest super — projekt czytelniczy w klasie I
Klasa I w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w ogólnopolskim programie czytelniczym "Czytam sobie. Pierwsza klasa!". Otrzymaliśmy pakiet książeczek z serii "Czytam sobie", które są systematycznie wypożyczane i czytane przez dzieci. Projekt czytelniczy jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem "Szkoła Ucząca Się"

Dnia 3 marca 2021 r. • Zakodowane urodziny Trzcianki w klasie I
Zakodowane urodziny Trzcianki w klasie I
Uczniowie klasy I w dniu 3 marca 2021 r. w nietypowy sposób obchodzili urodziny Trzcianki. Były filmy o naszym mieście oraz trudne zadanie — odkodowywanie flagi i herbu oraz zakodowanie życzeń dla naszego miasta.

Dnia 3 marca 2021 r. • Uczniowie szkoły katolickiej uświetnili swoim występem uroczystość 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Uczniowie szkoły katolickiej uświetnili swoim występem uroczystość 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Uroczystość z okazji 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance odbyła się w dniu 3 marca 2021 r. w nowym budynku Centrum Integracji Społecznej. W specjalnie przygotowanej inscenizacji wzięli udział m.in. nasi uczniowie.

Dnia 4 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 4 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy przepiękne koszyczki z przebiśniegami. Do ich wykonania potrzebowaliśmy klej, nożyczki, kolorowy papier oraz kolorowe wycinki z gazet.

Dnia 3 marca 2021 r. • Szkolny konkurs wiedzy historycznej "Moje Miasto Trzcianka" rozstrzygnięty
Szkolny konkurs wiedzy historycznej Moje Miasto Trzcianka rozstrzygnięty
Obchody 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance w dniu 3 marca 2021 r. uświetniliśmy szkolnym konkursem wiedzy historycznej "Moje Miasto Trzcianka". Uczestnicy zmagań musieli odpowiedzieć na 28 pytań dotyczących historii powstawania wsi Trzcianka, nadania jej praw miejskich, dawnych właścicieli naszej miejscowości i innych zagadnień związanych z naszą małą ojczyzną.

Dnia 3 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 3 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonywaliśmy wiosenne ślimaki. Do ich utworzenia wykorzystaliśmy kolorowy papier, z którego powycinaliśmy koła o różnych średnicach. Przydały nam się również klej oraz nożyczki.

Dnia 2 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 2 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy ośmiornicę. Do jej utworzenia potrzebowaliśmy rolkę po papierze toaletowym lub papierowym ręczniku, farby plakatowe, pędzle oraz kolorowy papier, klej i nożyczki.

Dnia 3 marca 2021 r. • Klasa IIIb świętowała urodziny Trzcianki
Klasa IIIb świętowała urodziny Trzcianki
W dniu 3 marca 2021 r. klasa IIIb świętowała urodziny naszego miasta. Były zdalne spotkanie z panem burmistrzem Krzysztofem Jaworskim, wykonanie prac o Trzciance, oglądanie legendy o naszej małej ojczyźnie i oczywiście tort. Świętowanie urodzin miasta zbiegło się z urodzinami wychowawcy klasy.

Dnia 1 marca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 1 marca 2021 r. w zerówce obchodził je Oliwier Wojniusz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Oliwier pełny szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich cukierkami oraz smacznym tortem z owocami.

Dnia 1 marca 2021 r. • Mierzymy w klasie I
Mierzymy w klasie I
Miniony tydzień w klasie I minął pod znakiem "miary". Uczniowie poznali jednostkę długości — centymetr, i uczyli się korzystać z linijki oraz miary. Mierzyli, co się da i ile się da. Oto fotorelacja z tego klasowego wydarzenia z dnia 1 marca 2021 r.

Dnia 1 marca 2021 r. • Nauka o Grenlandii w klasie IIIb
Nauka o Grenlandii w klasie IIIb
W dniu 1 marca 2021 r. klasie IIIb "gościliśmy" Anaruka. Dzieci po przeczytaniu lektury Czesława Centkiewicza rozwiązywały zagadki związane z tą książką. Było dużo zabawy i radości.

Dnia 26 lutego 2021 r. • Projekt czytelniczy "Mały miś w świecie wielkiej literatury"
Projekt czytelniczy Mały miś w świecie wielkiej literatury
W piątek 26 lutego 2021 r. w ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieci z oddziału przedszkolnego poszerzały swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Najpierw uporządkowaliśmy nasze zgromadzone informacje, poznaliśmy nazwy czterech żywiołów, nauczyliśmy się je rozpoznawać, a także dowiedzieliśmy się, jakie zagrożenia niosą ze sobą poznane zjawiska naturalne.

Dnia 26 lutego 2021 r. • Próba generalna przed obchodami 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Próba generalna przed obchodami 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Święto naszego miasta coraz bliżej! W dniu 3 marca 2021 r. odbędą się uroczystości z okazji 290. rocznicy nadania Trzciance praw miejskich. Wezmą w nich udział uczniowie klasy VI naszej szkoły. W miniony piątek 26 lutego odbyła się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej próba generalna scenki historycznej, podczas której uczniowie wystąpili już w... strojach z epoki oświecenia!

Dnia 17 lutego 2021 r. • Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021)
Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021)
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 lutego 2021 r. po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła w Krakowie Siostra Maksymiliana Wojnar należąca do Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (prezentki), zawsze oddana w służbie szkołom katolickim w Polsce i zaangażowana w działalność Rady Szkół Katolickich. Pamiętajmy o modlitwie za duszę śp. Siostry Maksymiliany Wojnar. Dziękujmy Bogu za jej życie i ogromny wkład w rozwój szkolnictwa katolickiego w naszym kraju.

Dnia 15 lutego 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Tym razem na zajęciach świetlicowych w dniu 15 lutego 2021 r. tworzyliśmy biżuterię z modeliny, wykorzystując między innymi do ich wykonania foremki silikonowe.

Dnia 15 lutego 2021 r. • Zajęcia metodą Doroty Dziamskiej w zerówce
Zajęcia metodą Doroty Dziamskiej w zerówce
W dniu 15 lutego 2021 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia metodą Doroty Dziamskiej. Autorka tej strategii dziecięcej aktywności podkreśla, że "edukacja przez ruch" jest to "system form i metod kształcenia oraz terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat".

Dnia 15 lutego 2021 r. • Szkolny walentynkowy konkurs recytatorski w klasach I–III
Szkolny walentynkowy konkurs recytatorski w klasach I–III
W dniu 15 lutego 2021 r. w naszej szkole w ramach święta zakochanych odbył się szkolny walentynkowy konkurs recytatorski. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów z klas I–III. Wszyscy uczestnicy prezentowali wiersze dotyczące przyjaźni. Każdy z uczestników został nagrodzony. I miejsca ex aequo zdobyli: Alicja Dziamska z klasy IIIa oraz Piotr Henszke z klasy II, recytując utwór Adama Mickiewicza pt. "Przyjaciele".

Dnia 16 lutego 2021 r. • Szkolny rodzinny konkurs plastyczny "Serce walentynkowe"
Szkolny rodzinny konkurs plastyczny
Symbolem walentynek jest serduszko, dlatego we wtorek 16 lutego 2021 r. w oddziale przedszkolnym został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny "Serce walentynkowe". Nasze szkolne eliminacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do zerówki dostarczono 12 prac. Każde z nich były wyjątkowe.

Dnia 15 lutego 2021 r. • Aktywne walentynkowe słuchanie muzyki w klasie I
Aktywne walentynkowe słuchanie muzyki w klasie I
W poniedziałek 15 lutego 2021 r. słuchaliśmy utworu "Can can" Jacquesa Offenbacha. W ten sposób kształtowaliśmy nasze aktywne walentynkowe słuchanie muzyki w klasie I.

Dnia 12 lutego 2021 r. • Walentynki w zerówce
Walentynki w zerówce
W piątek 12 lutego 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego obchodziły walentynki. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych, tradycyjnie obchodzonego w dniu 14 lutego, w dniu św. Walentego, najmłodsi przystąpili do wspólnej zabawy, pokazali, jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzić czas. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości ja: szczęście, miłość, szacunek i przyjaźń.

Dnia 12 lutego 2021 r. • Przygotowania do 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Przygotowania do 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Trwają już w trzcianeckim muzeum pierwsze próby do uroczystości z okazji święta naszego miasta. Odbędzie się ona w dniu 3 marca 2021 r. Będą to obchody 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance. Biorą w nich udział uczniowie klasy VI — Antoni Bakinowski, Paweł Pluta i Kacper Drewnowski. Chłopcom powierzono odpowiedzialne zadanie — odczytanie najważniejszego dla miasta dokumentu — nadania prawa lokacyjnego! W dniu 12 lutego Kacper wcielił się w rolę króla Augusta II Sasa, a Paweł i Antoni — w role sekretarzy królewskich.

Dnia 8 lutego 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Walentynki już niedługo, dlatego i my w ramach zajęć świetlicowych w dniu 8 lutego 2021 r. wykonaliśmy witrażowe serduszka. Do ich sporządzenia potrzebowaliśmy kolorowy papier, klej, folie aluminiowe, laminarkę oraz ciemny pisak.

Dnia 11 lutego 2021 r. • Niezwykłe malowanie z użyciem folii aluminiowej
Niezwykłe malowanie z użyciem folii aluminiowej
Zajęcia świetlicowe wcale nie muszą być nudne. W czwartek 11 lutego 2021 r. na zajęciach świetlicowych malowaliśmy farbami plakatowymi, wykorzystując do tego folię aluminiową. Prace naszych uczniów są piękne i bardzo kolorowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych dzieł malarskich.

Dnia 11 lutegi 2021 r. • Zerówkowy bal karnawałowy
Zerówkowy bal karnawałowy
Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, dla której ważnym elementem tego okresu są bale. W czwartek 11 lutego 2021 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się niezwykły i długo oczekiwany bal karnawałowy połączony z tłustym czwartkiem. Tego dnia przebraliśmy się w kolorowe postacie. Przemieniliśmy się w bohaterów znanych bajek, wróżki, księżniczki, królewny…

Dnia 9 lutego 2021 r. • Wianki walentynkowe
Wianki walentynkowe
W ramach zajęć świetlicowych w dniu 9 lutego 2021 r. wykonywaliśmy przepiękne wianki walentynkowe. Do ich stworzenia potrzebowaliśmy szablon okrągłego splotu wzorów, pisaki, klej, nożyczki, taśmę klejącą oraz sznurek.

Dnia 9 lutego 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasie IIIa
Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasie IIIa
W dniu 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie klasy IIIa mieli w tym czasie wiele atrakcji.. Dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawostek związanych z tą potrawą. Na języku angielskim poznaliśmy nazwy produktów, z których składa się pizza i powtórzyliśmy informacje mówiące o procesie jej tworzenia.

Dnia 9 lutego 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Pizzy w zerówce
Międzynarodowy Dzień Pizzy w zerówce
W dniu 9 lutego 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zanim zaczęliśmy przygotowywać przepyszne duże placki z różnymi dodatkami, dowiedzieliśmy się trochę o ich historii. Wiemy więc, skąd pochodzi pizza, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec smaczną. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch — Marghericie Sabaudzkiej.

Dnia 9 lutego 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasach I i IIIb
Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasach I i IIIb
W dniu 9 lutego jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Pizzy. Kto z nas jej nie lubi?! My lubimy!!! Uczniowie klas I i IIIb podczas zajęć plastycznych stworzyli własne wersje i kompozycje smakowe (w tym wydaniu tylko dla oczu).

Dnia 8 lutego 2021 r. • Moje ulubione książki
Moje ulubione książki
Nasze dzieci coraz rzadziej sięgają po książki, coraz częściej widzimy je z tabletem czy smartfonem w ręku. Co zrobić, żeby zachęcić je do czytania i aby stały się one naszymi ulubionymi? Jak zarazić je miłością do utworów literackich? Nie ulega wątpliwości, że trzeba zaczynać od najmłodszych lat. Dzięki zajęciom promującym czytelnictwo zrealizowanym w dniu 8 lutego 2021 r. na te pytania potrafią już odpowiedzieć dzieci z naszego oddziału przedszkolnego.

Dnia 7 lutego 2021 r. • Dyplomy dla uczniów i złoty certyfikat jakości kształcenia języka niemieckiego Insta.Ling
Dyplomy dla uczniów i złoty certyfikat jakości kształcenia języka niemieckiego Insta.Ling
Uczniowie naszej szkoły uczą się języka niemieckiego nie tylko na lekcjach i w domu poprzez codzienną naukę realizowaną na co dzień w ramach tego przedmiotu, ale również korzystają z nowoczesnych form zdobywania wiedzy, jaką jest np. program "Insta.Ling dla Szkół". Na lekcjach języka niemieckiego jest on wykorzystywany od 2 lat.. W tym roku szkolnym nauczyciel języka niemieckiego Edyta Miężał-Mleczak otrzymała po raz kolejny "Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Niemieckiego" Insta.Ling przyznany w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Nie byłoby tego sukcesu bez ambitnych i systematycznych uczniów klasy VII i VIII, wśród których wyróżnieni zostali Nina Król i Gabriel Rogosz.

Dnia 3 lutego 2021 r. • Promocja zerówki - rekrutacja szkolna – film
YouTube - film
Prezentujemy film dotyczący promocji zerówki w związku z rekrutacją szkolną prowadzoną na rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej przygotowanej z okazji trwającego naboru.

Dnia 2 lutego 2021 r. • Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej
Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej
We wtorek 2 lutego 2021 w naszej świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.

Dnia 2 lutego 2021 r. • Akt ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi
Akt ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi
We wtorek 2 lutego 2021 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 16.00 odbyła się msza święta połączona z aktem ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi. Jako społeczność szkolna chcemy trwać przy Matce Bożej, mając na myśli proces edukacji realizowany w naszej placówce od 2003 r.

Dnia 28 stycznia 2021 r. • Maski karnawałowe w świetlicy szkolnej
Maski karnawałowe w świetlicy szkolnej
W dniu 28 stycznia 2021 r. uczniowie wykonali maski karnawałowe w świetlicy szkolnej. Trwamy właśnie w okresie zabaw i balów, więc na pewno przydadzą się nam te atrakcyjne zasłony na twarz.

Dnia 22 stycznia 2021 r. • Eksperymenty z wodą w klasie IIIa
Eksperymenty z wodą w klasie IIIa
W piątek 22 stycznia 2021 r. uczniowie klasy IIIa poprzez samodzielnie wykonywane eksperymenty poznali własności wody. Mali badacze dowiedzieli się, jak powstaje deszcz, jak zachowują się włókna roślinne pod wpływem wody, a także o tym, co decyduje, czy coś pływa, czy może tonie.

Dnia 22 stycznia 2021 r. • Nasz uczeń w roli dawnego mieszkańca Trzcianki
- wspomnienie dnia 27 stycznia 1945 r.
Nasz uczeń w roli dawnego mieszkańca Trzcianki
W dniu 22 stycznia 2021 r. Miłosz Król, uczeń klasy V, uczestniczył w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w nagraniu wspomnień dawnego mieszkańca Trzcianki — Schönlanke, który jako chłopiec był świadkiem wkroczenia do rodzinnego miasta oddziałów sowieckich, co nastąpiło w dniu 27 stycznia 1945 r. Nasz uczeń wziął udział w realizacji tego rocznicowego programu, czytając polskie tłumaczenie poruszających wspomnień Gerharda Henke. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Dnia 21 stycznia 2021 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszkach dzieci. Dlatego w czwartek 21 stycznia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo wdzięcznie wyraziły swoją miłość i szacunek kochanym seniorom, prezentując specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenkę pt. "Czerwone serduszko", a także zagrały pięknie na instrumentach do utworu "El Condor Pasa" odegranej instrumentalnie. Podczas zakończenia naszego występu wszystkie przedszkolaki złożyły drogim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Dnia 21 stycznia 2021 r. • Bąbelkowe drzewa w klasie I
Bąbelkowe drzewa w klasie I
Dzięki książce "Przyjaciel na zawsze" autorstwa Ellen DeLange klasa I w dniu 21 stycznia 2021 r. poznała siłę przyjaźni w ramach zajęć czytelniczych. Przygody sympatycznego bałwanka i małej wiewiórki pokazują troskę o innych, chęć niesienia pomocy oraz tęsknotę za tymi, których kochamy.

Dnia 20 stycznia 2021 r. • Serduszka dla babci i dziadka
Serduszka dla babci i dziadka
W środę 20 stycznia 2021 r. w zerówce w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka wykonywaliśmy własnoręcznie kolorowe ramki z czerwonym serduszkiem oraz kalendarze na obecnie trwający rok. Wręczymy je naszym seniorom w ich święto.

Dnia 19 stycznia 2021 r. • Zabawy na śniegu w zerówce
Zabawy na śniegu w zerówce
We wtorek 19 stycznia 2021 r., korzystając z uroku zimy, będąc w zerówce, postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu i świetnie się przy tym razem bawiliśmy.

Dnia 18 stycznia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 stycznia 2021 r. w zerówce obchodziła swoje urodziny Olga Knap. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w życiu Olgi były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 18 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 14 grudnia do piątku 18 grudnia 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Zuzanna Stańczyk.

Dnia 19 stycznia 2021 r. • Sznurkowe płatki śniegu w klasie IIIb
Sznurkowe płatki śniegu w klasie IIIb
We wtorek 19 stycznia 2021 r. uczniowie klasy IIIb w ramach zajęć czytelniczych mieli okazję poznać treść wspaniałej książki. Jej autorką jest Astrid Lindgren, a ilustratorką - Ilon Wikland. "Patrz, Madika, pada śnieg!" to historia dziewczynki zagubionej w lesie.. Nawiązując do tematu książki i pogody za oknem, trzecioklasiści wykonali sznurkowe płatki śniegu.

Dnia 15 stycznia 2021 r. • Ferie zimowe w zerówce
Ferie zimowe w zerówce
W dniach od 4 stycznia do 15 stycznia 2021 r., a więc w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych, byliśmy aktywni w naszej zerówce. Mimo tego, że czas wolny od zajęć dydaktycznych i tradycyjnych obowiązków szkolnych kojarzy nam się z pewnym rozleniwieniem, były wśród nas osoby, które z wielką chęcią przychodziły do szkoły na zorganizowane przez nauczycieli i wychowawcę oddziału przedszkolnego zajęcia dodatkowe. Mieliśmy mnóstwo ciekawych zajęć w tym niezwykłym dla nas okresie.

Dnia 11 stycznia 2021 r. • Wyróżnienie w powiatowym konkursie o Powstaniu Wielkopolskim
Wyróżnienie w powiatowym konkursie o Powstaniu Wielkopolskim
Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 stycznia 2021 r. wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Historycznym "Powstańczym Szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej" dotyczącym historii Powstania Wielkopolskiego w naszym regionie. Eliminacje zorganizowała w formie e-testu Szkoła Podstawowa w Miałach, a wzięło w nich udział 28 uczniów z placówek w Miałach, Wieleniu, Krzyżu i Trzciance.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Kapela z klasy VIII zdobyła wyróżnienie w podanym konkursie, uzyskując 47 punktów.

Dnia 23 grudnia 2020 r. • Aniołkowy chór klasy I – film
YouTube - film
Prezentujemy aniołkowy chór klasy I. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej przygotowanej z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Dnia 21 grudnia 2020 r. • Pasje formą promocji zdrowego stylu życia – filmy
YouTube - film
W dniu 21 grudnia 2020 r. ogłoszono wyniki miejsko-gminnego konkursu dotyczącego promocji zdrowego stylu życia "20 twarzy zdrowia i profilaktyki - cykl działań propagujących edukację zdrowotną w Trzciance". Prezentując swoje pasje, pokazywaliśmy, jak ważne jest dla nas życie w przyjaźni z sobą.

Dnia 22 grudnia 2020 r. • Życzenia bożnarodzeniowe
Życzenia bożonarodzeniowe

Dnia 20 grudnia 2020 r. • Życzenia bożonarodzeniowe klasy IIIb – film
YouTube - film
Klasa IIIb przekazuje życzenia bożonarodzeniowe. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej.

Dnia 18 grudnia 2020 r. • Czytelnicze wypatrywanie Wigilii przez zerówkowiczów
Czytelnicze wypatrywanie Wigilii przez zerówkowiczów
Idealną książką na świąteczny czas jest "Świąteczne życzenie" Katherine Rundell. W niej mamy podkreślenie ważnej roli przyjaźni, rodziny i piękne ilustracje. W dniu 18 grudnia 2020 r. zerówkowicze mieli okazję poznać treść tej pięknej opowieści. Słuchali lektury bardzo uważnie i z zainteresowaniem. Wykonali także ciasteczkowego ludzika z kartonu, przeplatając sznurek jutowy przez otwory.

Dnia 16 grudnia 2020 r. • Jasełka zerówki – film
YouTube - film
W dniu 16 grudnia 2020 r. nasza zerówka odegrała jasełka z myślą o swoich bliskich. Poprzez przedstawienie mówiące o narodzeniu Jezusa chcemy wszystkim przypomnieć, że właśnie zbliżające się święta są czasem pełnym radości, refleksji, nadziei i spotkań w gronie rodzinnym.

Dnia 17 grudnia 2020 r. • Przedświąteczne zajęcia czytelnicze z zerówką
Przedświąteczne zajęcia czytelnicze z zerówką
W dniu 17 grudnia 2020 r. wróciliśmy do twórczości Astrid Lindgren. Czytaliśmy więc "Przygody dzieci z ulicy Awanturników". Jak się dowiedzieliśmy, Lotta i jej rodzeństwo też przygotowują się do Bożego Narodzenia.

Dnia 15 grudnia 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
Przez ostatnie kilka dni w ramach zajęć świetlicowych tworzyliśmy bombki i ozdoby świąteczne, które w dniu 16 grudnia 2020 r. zawisły na szkolnej choince na głównym holu szkoły. Wśród naszych bożonarodzeniowych dekoracji można było znaleźć: tradycyjny łańcuch z kolorowego papieru, bardzo długi szereg strojnych ogniw z plastikowych słomek, papierowe bombki, anielskie anioły.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Symbole bożonarodzeniowe omawiane w zerówce
Symbole bożonarodzeniowe omawiane w zerówce
Za nami kolejny pracowity tydzień o tematyce bożonarodzeniowej. W minionym tygodniu poznawaliśmy symbole i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Rozwiązywaliśmy również wiele tematycznych zagadek, śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne. Recytowaliśmy wiersz pt. "Choinka". W dniu 14 grudnia 2020 r. z wielkim zaangażowaniem wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej. Po zakończonej pracy mogliśmy je zabrać do domu i udekorować nasze świąteczne drzewka.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Adwentowe zajęcia czytelnicze
Adwentowe zajęcia czytelnicze
W poniedziałek 14 grudnia 2020 r. zerówkowicze mieli okazję zapoznać się z treścią książki "Kalendarz adwentowy". Jest to pięknie ilustrowana pomoc dla rodziców i urozmaicenie dla dzieci w tym szczególnym okresie oczekiwania na Boże Narodzenie. Publikacja zawiera ciekawe historyjki i zadania do wykonania na każdy dzień adwentu. Wspólnie przeczytaliśmy kilka nastrojowych opowieści i zrobiliśmy ozdoby świąteczne, kolorowe bombki z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, takich jak karton i sznurek.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Biblioteczny konkurs mikołajkowy
Biblioteczny konkurs mikołajkowy
Z okazji odwiedzin Świętego Mikołaja w naszej szkole biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów. Należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą postać kojarzącą nam się z Bożym Narodzeniem, obdarowywaniem dobrocią i prezentami. Technika jej wykonania była dowolna. W dniu 14 grudnia 2020 r. najlepsze w ramach bibliotecznego konkursu "Mikołaj" prace zaprezentowali: Marta Gaweł, Adam Sofij i Zuzanna Bryk.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 30 listopada do piątku 4 grudnia 2020 r. mianem "Bohater Tygodnia" zerówki była utytułowana Zuzanna Bryk.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Mikołaje na zajęciach świetlicowych w zerówce
Mikołaje na zajęciach świetlicowych w zerówce
W dniu 7 grudnia 2020 r. podczas zajęć świetlicowych w zerówce przygotowaliśmy wizerunki mikołajów. Powoli zbliżają się święta bożonarodzeniowe, więc myślami coraz częściej jesteśmy przy tym, z czym kojarzy nam się tajemnica Narodzenia Pańskiego, Wigilia i choinka.

Dnia 12 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 7 grudnia do piątku 11 grudnia 2020 r. mianem "Bohater Tygodnia" zerówki był utytułowany Oliwier Wojniusz.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Ozdabianie pierników w zerówce
Ozdabianie pierników w zerówce
Boże Narodzenie to święto rodzinne, pełne radości oraz obfitujące w tradycje i zwyczaje, które chcemy przekazać naszym przedszkolakom. Czas przedświąteczny jest cudowny i wprowadza nas w nastrój tej wielkiej uroczystości. Właśnie z tej okazji w poniedziałek 7 grudnia 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ozdabiały pierniki, które zostały wcześniej wykonane przez bibliotekarkę szkolną Justynę Drewnowską.

Dnia 9 grudnia 2020 r. • Kalendarze adwentowe w klasie IIIb
Kalendarze adwentowe w klasie IIIb
Rozpoczął się adwent. Klasa IIIb na środę 9 grudnia 2020 r. przygotowała z tej okazji kalendarze. Trzecioklasiści więc cierpliwie i kreatywnie odliczają już czas do Bożego Narodzenia.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Wizyta Świętego Mikołaja w zerówce
Wizyta Świętego Mikołaja w zerówce
W poniedziałek 7 grudnia 2020 r. do naszego oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj wraz z panią dyrektor szkoły Dorotą Pawłowską. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Imieniny w oddziale przedszkolnym
Imieniny w oddziale przedszkolnym
W dniu 4 grudnia 2020 r. swoje imieniny w zerówce obchodziła oczywiście Barbara Wardak. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Zerówkowy kalendarz adwentowy
Zerówkowy kalendarz adwentowy
Przed nami jest radosny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Podczas adwentu jak co roku dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przygotowują się do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia, wykonując dobre uczynki dla Dzieciątka. W piątek 4 grudnia 2020 r. czymś takim. co stało się w naszej zerówce, było podarowanie rysunku któremuś koledze lub koleżance.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Zerówkowe śnieżne zabawy
Zerówkowe śnieżne zabawy
"Hu , hu, ha, nasza zima nie jest zła…" Zabawy na śniegu to ulubiona forma aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie zimowego bałwanka jest atrakcyjnym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu. W czwartek 3 grudnia 2020 r. aura zapewniła nam idealne warunki do lepienia białych postaci.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Barbórka w zerówce
Barbórka w zerówce
Grudzień to miesiąc wielu świąt, a jednym z nich jest Barbórka — uroczystość wszystkich górników. Z tej okazji w piątek 4 grudnia 2020 r. wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy opowiedziała przedszkolakom o trudnej i niebezpiecznej pracy ludzi zajmujących się wydobywaniem z ziemi kopalin użytecznych, np. węgla.. Mówiła również o święcie związanym właśnie z tym czasem — dniem św. Barbary z Nikomedii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, m.in. górników czy hutników.

Dnia 1 grudnia 2020 r. • W oczekiwaniu na św. Mikołaja w zerówce
1 grudnia 2020
W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały się przez kilka ostatnich dni. Wspólnie z paniami wychowawczyniami zerówki w dniu 1 grudnia 2020 r. wykonaliśmy mikołajkowe dekoracje, które ozdabiają naszą salę oraz pobliski korytarz. W tym czasie uczyliśmy się także wiersza i piosenki o św. Mikołaju, żeby zaśpiewać mu, kiedy pojawi się u nas z prezentami.

Dnia 3 grudnia 2020 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 3 grudnia 2020 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy przepiękną ozdobę bożonarodzeniową. Tym razem pracowaliśmy nad ukazaniem choinek. Do ich wykonania wykorzystaliśmy szablony gwiazdek wyciętych z kolorowego papieru w różnych rozmiarach, wełnę i słomki.

Dnia 30 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
W poniedziałek 30 listopada 2020 r. na zajęciach świetlicowych mogliśmy poczuć się jak mali architekci, budując z dużych klocków prześmieszne budowle i jednocześnie spędzając miło czas. Wszystko to odbywało się w naszej auli szkolnej.

Dnia 1 grudnia 2020 r. • Rymowanki i wyliczanki w zerówce
Rymowanki i wyliczanki w zerówce
Wprowadzając dzieci klasy zerowej w świat kultury polskiej, w dniu 1 grudnia 2020 r. bibliotekarka szkolna Justyna Drewnowska zaprezentowała młodym odbiorcom bogato ilustrowaną przez Ilonę Brydak książkę "Polskie wyliczanki, rymowanki". Wypowiadanie takich wierszyków oprócz cech zabawy ma również walory edukacyjne.

Dnia 30 listopada 2020 r. • Zerówkowe wyczekiwanie na Boże Narodzenie
Zerówkowe wyczekiwanie na Boże Narodzenie
Zerówkowicze rozpoczęli radosne wyczekiwanie na nadchodzące święta od zajęć plastyczno-literackich zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w dniu 30 listopada 2020 r. Poznali bohaterów książki "Boże Narodzenie w Bullerbyn" Astrid Lindgren. Wysłuchały historii o tym, jak prawie 100 lat temu dzieci przygotowywały się do narodzin Jezusa i świętowania wspólnie z rodziną.

Dnia 27 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 23 listopada do piątku 27 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Alicja Sienkiewicz.

Dnia 19 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 16 listopada do piątku 20 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Olga Knap.

Dnia 26 listopada 2020 r. • Fotobudka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
Fotobudka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
W dniu 26 listopada 2020 r. w nawiązaniu do Światowego Dnia Pluszowego Misia, jak na to wyjątkowe święto przystało, zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce przedstawiającej przytulankę znaną nam z dzieciństwa. Przedstawiamy galerię portretów naszych zerókowiczów ciekawie spędzających czas w świetlicy szkolnej.

Dnia 25 listopada 2020 r. • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego "Mój pluszowy miś"
Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego 'Mój pluszowy miś'
Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji ogłosiliśmy wewnątrzszkolny konkurs świetlicowy "Mój pluszowy miś". Polegał on na wykonaniu swojego ulubionego pluszaka. Technika pracy i forma wykonania była dowolna.

Dnia 25 listopada 2020 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłych życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie. W dniu 25 listopada 2020 r. właśnie ten nasz towarzysz z czasów dzieciństwa będzie obchodził swoje 110. urodziny!

Dnia 24 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy — świetlicowe przygody
My się wcale nie nudzimy — świetlicowe przygody
Tym razem na zajęciach świetlicowych w dniu 24 listopada 2020 r. wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą meduzy. Do ich wykonania potrzebne nam były: papierowy talerzyk, barwna włóczka, dziurkacz, klej, nożyczki i kolorowy papier.

Dnia 16 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
Tym razem na zajęciach świetlicowych, które odbyły się w dniu 16 listopada 2020 r., bawiliśmy się przy użyciu "magicznego dywanu". Nasza interaktywna podłoga stawała się klawiszami pianina, balonami domagającymi się ich zbicia czy kwiatkami do zdobycia. Oprócz wielości żywych barw towarzyszyły nam liczne odgłosy dźwiękonaśladowcze wskazujące to, co właśnie robiliśmy w auli szkolnej. Było dynamicznie i ciekawie.

Dnia 20 listopada 2020 r. • Dzień Czarnego Kota w zerówce
Dzień Czarnego Kota w zerówce
Dzień Czarnego Kota ustanowiono w 2007 r. przez Polskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów. Aby zaakcentować ten dzień, dzieci z naszej zerówki w dniu 20 listopada 2020 r. razem z opiekunem biblioteki szkolnej p. Justyną Drewnowską wykonali wspaniałe wizerunki czarnych kotów.

Dnia 13 listopada 2020 r. • "Brzydkie kaczątko" w wydaniu zerówki
Brzydkie kaczątko w wydaniu zerówki
W piątek 13 listopada 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie teatralne "Brzydkie kaczątko" z myślą o przekazaniu jego nagrania rodzicom w formie online. Oprócz tytułowego bohatera na scenie pojawiło się wiele barwnych postaci, takich jak: tata i mama z kaczętami, kura, kogut, gąski, indyk. Nad całością czuwała nasza pani wychowawczyni p. Ewa Koniuszy, która była narratorem. Wesołe i pełne humoru przedstawienie jest wspaniałą lekcją o tolerancji i szacunku.

Dnia 18 listopada 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 18 listopada 2020 r. w zerówce obchodziła je Zofia Mrówka.

Dnia 17 listopada 2020 r. • Zajęcia zdalne klasy IIIb z neonatolog
Zajęcia zdalne klasy IIIb z neonatolog
We wtorek 17 listopada 2020 r. świętowaliśmy Dzień Wcześniaka. Była to piękna okazja, aby porozmawiać z osobą, którą zajmuje się dziećmi. Uczniowie klasy IIIb podczas zajęć zdalnych mieli możliwość rozmawiać z pediatrą pracującą na oddziale neonatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu z panią Agnieszką Jalowską.

Dnia 11 listopada 2020 r. • "Szkoła do hymnu" - Narodowe Święto Niepodległości – film
YouTube - film
Prezentujemy film przedstawiający nasz udział w patriotycznej akcji "Szkoła do hymnu" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dnia 17 listopada 2020 r. • Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka
Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka
Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego w dniu 17 listopada 2020 r. wzięły udział w miejsko-gminnym konkursie plastycznym "Mam prawo do…", którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance, a także o tym, że w tych eliminacjach zdobyliśmy I miejsce. Celem tych zmagań było zapoznanie najmłodszych z uregulowaniami zapisanymi w "Konwencji o prawach dziecka", pogłębienie wiedzy na temat ich znajomości, kształtowanie świadomości posiadanych własnych praw, dostrzeganie odmienności drugiego człowieka.

Dnia 13 listopada 2020 r. • Wyniki konkursu plastycznego "Jesienny parasol"
Wyniki konkursu plastycznego Jesienny parasol
W piątek 13 listopada 2020 r. nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. "Jesienny parasol". Organizatorem eliminacji była wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani Ewa Koniuszy. Celem konkursu było inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej i rozwijanie ich wyobraźni. Jak zwykle dzieci z naszej zerówki nas nie zawiodły. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych prac.

Dnia 13 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 21 września do piątku 25 września 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki był Nikodem Kowalski.

Dni 10 i 12 listopada 2020 r. • Przygotowania zerówki do Narodowego Święta Niepodległości
Przygotowania zerówki do Narodowego Święta Niepodległości
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2020 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego na dzień 11 listopada. Na początku dzieci dowiedziały się, jak nazywa się kraj, w którym mieszkamy. Nauczyły się również symboli związanych z naszym państwem: godło, flaga, hymn Polski.

Dnia 10 listopada 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zakończenie zajęć szkolnych
Dnia 10 listopada 2020 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Adam Sofij.

Dnia 9 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od wtorku 3 listopada do poniedziałku 9 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Olga Rugała.

Dnia 15 października 2020 r. • Światowy Dzień Mycia Rąk w zerówce
Światowy Dzień Mycia Rąk w zerówce
Nasz oddział przedszkolny już po raz drugi bierze udział w projekcie międzynarodowym "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Miło nam poinformować, że zrealizowaliśmy pierwszy moduł tego przedsięwzięcia "Dbamy o zdrowie z małym misiem".
W dniu 15 października 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Dnia 30 października 2020 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie IIIb
Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie IIIb
W piątek 30 października 2020 r. uczniowie klasy IIIb wykonywali pieczątki z ziemniaka. Było dużo zabawy. Powstały piękne, twórcze prace. Tak to właśnie trzecioklasiści przeżywali Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Dnia 10 października 2020 r. • Dzień św. Franciszka w klasie IIIb
Dzień św. Franciszka w klasie IIIb
W dniu 30 października 2020 r. klasa IIIb świętowała dzień św. Franciszka.

Dnia 6 listopada 2020 r. • Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dnia 6 listopada 2020 r. nasz odział przedszkolny zamienił się w bajkową krainę. Było można u nas spotkać m.in. księżniczki, królowe lodu, Pinokia, Batmana, superbohatera i smoka. Aby uczcić ten dzień, zorganizowaliśmy bajkowe zabawy.
Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajkowe historie i świetnie radziły sobie z trudnymi poleceniami. Dzień bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Dnia 28 października 2020 r. • Przegląd recytatorski dla przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa"
Przegląd recytatorski dla przedszkolaków Małe rączki, wielkie słowa
W środę 28 października 2020 r. został rozstrzygnięty Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa" w wersji online organizowany przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. K. Iłakowiczówny w Trzciance. Prezentowano wiersze poetów z Wielkopolski.
Miło nam poinformować, że nasze reprezentantki z oddziału przedszkolnego Zuzanna Bryk oraz Zuzanna Stańczyk zostały nagrodzone dyplomem za znakomity występ, a także ich recytacje dodatkowo opublikowano w witrynie internetowej biblioteki.

Dnia 30 października 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 30 października 2020 r. w zerówce urodziny obchodził Adam Wajner. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 29 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 26 października do piątku 30 października 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Zofia Mrówka.

Dnia 19 października 2020 r. • Bogowie greccy w klasie V
Bogowie greccy w klasie V
Nim jeszcze rozpoczęliśmy tryb pracy zdalnej, uczniowie klasy V przygotowali i przeprowadzili lekcję historii poświęconą bogom greckim.
W czasie zajęć w dniu 19 października 2020 r. omówiliśmy pojęcie politeizmu w starożytnej Grecji, wspomnieliśmy mity o bóstwach i herosach, a także opisywaliśmy najważniejszych greckich bogów.

Dnia 19 października 2020 r. • Modliwa różańcowa uczniów
Modliwa różańcowa uczniów
Ojciec Pio mówił: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.
W poniedziałek 19 października 2020 r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły włączyli się w światową inicjatywę "Milion dzieci modli się na różańcu". Każda klasa wraz z nauczycielem odmawiała jedną dziesiątkę modlitwy różańcowej, w tym roku szczególnie modląc się o pokój, jedność i zakończenie pandemii koronawirusa.

Dnia 23 października 2020 r. • Dzień św. Franciszka w zerówce
Dzień św. Franciszka w zerówce
W piątek 23 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień św. Franciszka z Asyżu.
By uczcić to święto, przebraliśmy się za dowolne przez siebie wybrane zwierzątko. Zerówkowicze dowiedzieli się, że św. Franciszek jest znany jest jako patron ekologów.

Dnia 23 października 2020 r. • Dzień św. Franciszka
Dzień św. Franciszka
W dniu 23 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili dzień św. Franciszka.
Ze względu na tę uroczystość wspominaliśmy fakty z biografii zakonnika z Asyżu. Każdy z nas zaprezentował swoje przebranie obrazujące wybrane przez nas zwierzę.

Dnia 21 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 19 października do piątku 23 października 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.

Dnia 15 października 2020 r. • Zerówkowicze recytują
Zerówkowicze recytują
W czwartek 15 października 2020 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się przegląd recytatorski. Podczas niego zaprezentowaliśmy wiersze wielkopolskich poetów, m.in. Józefa Ratajczaka i Emilii Waśniowskiej.

Dnia 12 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 12 października do piątku 16 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Barbara Wardak.

Dnia 13 października 2020 r. • Bierzemy udział w programie edukacyjnym "Mamo, tato, co Wy na to?"
Bierzemy udział w programie edukacyjnym Mamo, tato, co Wy na to?
W ramach realizacji programu profilaktycznego "Mamo, tato, co Wy na to?" w oddziale przedszkolnym w dniu 13 października 2020 r. odbyły się zajęcia, podczas których omówiliśmy takie emocje, jak: radość, smutek, strach, złość. Następnie wykonaliśmy zadania w książkach opowiadających o uczuciach. Pani Ewa Koniuszy przygotuje również dla naszych rodziców list, w którym zostanie podjęty temat prawidłowego przebiegu rozwoju dzieci.

Dnia 9 października 2020 r. • Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze
Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze
Uczniowie klasy II w każdy piątek mają dodatkową lekcję przyrody, na której poznają otaczający ich świat. Na zajęciach 9 października 2020 r. poznawaliśmy gatunki grzybów jadalnych i trujących, mówiliśmy o ich budowie i zadaliśmy sobie pytanie: "Czy wszystkie grzyby mają kapelusze?".

Dnia 13 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
W środę 13 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyły paniom wychowawczyniom serdecznie życzenia. Do nich dołączyły kwiaty, upominki, łakocie, a także wykonały specjalny plakat, za który bardzo dziękujemy.

Dnia 12 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej – film
YouTube - film
Prezentujemy film przygotowany przez naszych uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 7 października 2020 r. • Lapbooki na języku niemieckim w klasie VII
Lapbooki na języku niemieckim w klasie VII
Uczniowie klasy VII w dniu 7 października 2020 r. przygotowywali w ramach zajęć języka niemieckiego lapbooki dotyczące kultury, administracji, ciekawostek oraz cech i marek charakterystycznych dla obszaru niemieckojezycznego. Zobaczcie sami, jakie te prace są pomysłowe i ile zawierają ciekawostek.

Dnia 12 października 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 12 października 2020 r. w zerówce urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 9 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 5 października do piątku 9 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Hanna Sawińska.

Dnia 9 października 2020 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W piątek 9 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o tych powszechnie nam znanych roślinach o jadalnych bulwach rosnących pod ziemią. Z tej bajki dzieci dowiedziały się, skąd ziemniak podchodzi.

Dnia 8 października 2020 r. • Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Pierwsze dni miesiąca października 2020 r. dzieciom z oddziału przedszkolnego upłynął na poznawaniu owoców i warzyw. Przedszkolaki uczyły się je rozpoznawać i nazywać, określały ich kształty, wielkości, kolory, przeliczały i segregowały. Dzieciom podobały się zagadki dotykowe, podczas których bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce przez dotknięcia. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

Dnia 30 września 2020 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W środę 30 września 2020 r. w naszej szkole odbył się Europejki Dzień Języków, którego celem jest zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. Każda klasa uczestniczyła w wielu zadaniach upowszechniających znajomość posługiwania się innymi językami niż język polski, wskazując w ten sposób, że ważna jest komunikacja społeczna i dobre stosunki między państwami.

Dnia 2 października 2020 r. • Święto Anioła Stróża w zerówce
Święto Anioła Stróża w zerówce
W piątek 2 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Anioła Stróża. Zerówkowicze dowiedzieli się, że każdy ma anioła stróża, który się nim opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństwa.

Dnia 2 października 2020 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W piątek 2 października 2020 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość była przeżywana przez nas zgodnie z porządkiem pierwszego piątku miesiąca. Przed godz. 9.00 wyruszyliśmy klasami do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a także uczestniczyliśmy w mszy świętej dla całej społeczności szkolnej.
Rozważaliśmy życie św. s. Faustyny, a także zastanawialiśmy się nad rolą aniołów stróżów w naszym życiu.

Dnia 1 października 2020 r. • Warsztaty leśne klasy IIIa u Jasia i Małgosi
Warsztaty leśne klasy IIIa u Jasia i Małgosi
Uczniowie klasy IIIa w czwartek 1 października 2020 r. zawitali w gospodarstwie "U Jasia i Małgosi" w Straduniu. Specjalnie dla nich pani Małgosia przygotowała Dzień Pieczonego Ziemniaka. Na rozgrzewkę czekały na dzieci konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej. Później uczniowie mieli okazję pobawić się w lesie w szałasach z gałęzi, tam też czekało na nich specjalne zadanie, z którym poradzili sobie wyśmienicie. Na zwycięzców czekał poczęstunek — pieczone ziemniaczki i kiełbasa z ogniska. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni po przeżytej przygodzie.

Dnia 1 października 2020 r. • Zerówkowe wspomnienie patronki szkoły św. s. Faustyny
Zerówkowe wspomnienie św. s. Faustyny
W czwartek 1 października 2020 r. wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy przeczytała dzieciom książkę pt. "Święta siostra Faustyna" Elizy Piotrowskiej. Jest to utwór, który przybliżył najmłodszym postać naszej patronki szkoły, skromnej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Opowieść została oparta na faktach z biografii świętej, więc dzieci mogły sobie zobrazować wydarzenia z jej życia. Następnie zerówkowicze pokolorowali kolorowanki pt. "Siostra Faustyna Kowalska" oraz uczyły się i bawiły przy piosence Małej Armii Jezusa "Faustyna".

Dnia 28 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 28 września do piątku 2 października 2020 "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Marta Gaweł.

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie VI
Dzień Chłopaka w klasie VI
W dniu 30 września 2020 r. w poszczególnych klasach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta każdego z zespołów uczniowskich przygotowały wiele atrakcji dla swoich kolegów. Były więc ciekawe upominki, poczęstunki, zabawy, konkursy. Chłopcy oczywiście podziękowali koleżankom za pamięć i zorganizowanie wielu atrakcji. Na zdjęciach przestawiamy to, co wydarzyło się w klasie VI.

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie IIIa
Dzień Chłopaka w klasie IIIa
W dniu 30 września 2020 r. dziewczęta z klasy IIIa miały okazję docenić męską część zespołu. Chłopcy w dniu swojego święta otrzymali własnoręcznie zrobione laurki oraz prezent — poduszkę z napisem "Superchłopak".

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak było tez w środę 30 września 2020 r. Właśnie wtedy przeżywaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie wychowawczynie Ewa Koniuszy i Krystyna Słowińska razem z dziewczynkami złoży naszym chłopcom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Następnie nasza sala zamieniła się w kino i oglądaliśmy bajkę. Oczywiście nie obyło się bez popcornu. Na zakończenie każdy chłopiec otrzymał królewską koronę oraz drobny upominek.

Dnia 29 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie VII
Dzień Chłopaka w klasie VII
W dniu 29 września 2020 r. w poszczególnych klasach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta każdego z zespołów uczniowskich przygotowały wiele atrakcji dla swoich kolegów. Były więc ciekawe upominki, poczęstunki, zabawy, konkursy.

Dnia 28 września 2020 r. • Dzień Jabłka w zerówce
Dzień Jabłka w zerówce
W poniedziałek 28 września 2020 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poszerzały wiedzę o tych smacznych owocach jabłoni. Zdobywały wiadomości ma temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolacy zatańczyli również do piosenki "Czerwone jabłuszko". Dzieci wykonywały zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości i segregowanie owoców ze względu na kolory.

Dnia 21 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 21 września do piątku 25 września 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki był Nikodem Kowalski.

Najbliższa rodzina opisuje Nikodema:
"Nikoś ma 5 lat. Urodził się w tym samym dniu, co jego tata 35 lat temu. Ma młodszego brata Tymka, który niebawem będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Jest ogromną gadułą, cały czas zadaje mnóstwo pytań, ponieważ jest ciekawy świata. Lubi bawić się klockami lego, z których buduje różne pojazdy. Ma w pokoju dywan z narysowanymi drogami, na których jeździ ulubionymi samochodami. Nikoś ma wielu kolegów i koleżanek. Jego najlepsza przyjaciółka ma na imię Nadia i m 4 lata. Uwielbia jeździć na rowerem. Wycieczki rowerowe są dla niego wspaniałą atrakcją.".

Dnia 21 września 2020 r. • Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
W dniu 21 września 2020 r. obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana panowała u nas wesoła atmosfera. Wychowawczynie oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy oraz p. Krystyna Słowińska przygotowały dla dzieci moc atrakcji, między innymi: odwiedziła nas Pani Klaun, która zaprezentowała magiczne sztuczki, akrobacje, zabawy integracyjne i przy muzyce, pracę plastyczną „Słoneczniki” oraz wesołe igraszki w ogrodzie przedszkolnym.

Dnia 18 września 2020 r. • Czuwanie saletyńskie w klasie IIIb
Saletyńskie prace plastyczne klasy I
Wrzesień to miesiąc poświęcony Matce Bożej z La Salette. Wspólnie z dziećmi z klasy IIIb rozważamy na modlitwie słowa z Jej orędzia. Trzy dni przed 19 września 2020 r., klęcząc przed krzyżem saletyńskim, modliliśmy się za każdego, zawierzając go i jego bliskich opiece Maryi. W piątek 18 września zaś uczniowie ozdabiali kolorowanki saletyńskie.

Dnia 18 września 2020 r. • Saletyńskie prace plastyczne klasy I
Saletyńskie prace plastyczne klasy I
"Zbliżcie się, moje dzieci, nie bójcie, przyszłam oznajmić wam wielką nowinę"...
Jutro – w dniu 19 września przypada 174. rocznica objawień Matki Bożej na La Salette. To właśnie tam we francuskich Alpach Maryja ukazała się dwójce dzieci: Melanii i Maksyminowi. Płacząca Piękna Pani miała do przekazania dzieciom ważne orędzie, w którym było wezwanie do pokuty, większej modlitwy i nawrócenia. Uczniowie klasy I już dziś – w piątek 18 września, wspominali to wydarzenie i przygotowali ilustrację Matki Bożej.

Dnia 17 września 2020 r. • Zapaliliśmy znicze w rocznicę sowieckiej agresji
Zapaliliśmy znicze w rocznicę sowieckiej agresji
Uczniowie naszej szkoły wspominali smutną rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Przypomnijmy, że w dniu 17 września 1939 r. Armia Czerwona wkroczyła na kresy Rzeczypospolitej, zajmując wschodnie rubieże naszego państwa. Terenów tych broniły przede wszystkim oddziały Korpusu Obrony Pogranicza. Wielu naszych żołnierzy, ale również cywilnych mieszkańców Polski zginęło w wyniku działań wojennych. Dlatego też pamięć o tragedii Kresów nasi wychowankowie uczcili zapaleniem symbolicznych zniczy oraz modlitwą przy Pomniku Niepodległości.

Dnia 15 września 2020 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole – prezentacja
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole - prezentacja
Pokazujemy prezentację Genially przedstawiającą kropkowe aktywności zorganizowane w naszje szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 15 września 2020 r. • Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym – film zerówki
Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający kropkowe aktywności z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 16 września 2020 r. • Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Od momentu powstania Pomnika Niepodległości nasza szkoła sprawuje opiekę nad nim. W dniu 16 września 2020 r. przed rocznicą agresji ZSRR na Polskę dziewczęta z klas VII i VIII pod okiem Marcina Wiśniewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, posprzątały teren wokół obelisku.

Dnia 14 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2020/2021 ponownie organizujemy cykl prezentacji związanych z tytułem "Bohater Tygodnia" zerówki.
Prezentuje on siebie i swoich najbliższych, dzięki czemu możemy poznać zainteresowania i różne ciekawostki z życia naszego rówieśnika.

Dnia 13 września 2020 r. • Bezpieczna droga do szkoły – film zerówki
Bezpieczna droga do szkoły - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający zasady bezpiecznej drogi do szkoły.

Dnia 12 września 2020 r. • Czas adaptacyjny zerówki
Czas adaptacyjny zerówki
Za nami pierwsze dwa tygodnie nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wspólnie robiły w ostatnim czasie. W pierwszym i drugim tygodniu września 2020 były wspólne zabawy integrujące grupę, spędzane chwile na świeżym powietrzu.

Dnia 5 września 2020 r. • Pomoc Polakom na Litwie - akcja pomocowa
Pomoc Polakom na Litwie - akcja pomocowa
W lipcu 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, udało nam się zakończyć zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Litwie. Przypomnijmy, że na początku II półrocza już zakończonego roku szkolnego zaczęliśmy tworzyć paczki dla Polaków z Podborza w rejonie solecznickim.
Mieliśmy w planach przygotowanie 110 kartoników dla najbardziej potrzebujących rodzin z tej miejscowości. Do początku występowania pandemii zebraliśmy około 60 kompletnych zestawów. Kiedy pod koniec roku szkolnego okazało się, że nastąpi zluzowanie obostrzeń sanitarnych, postanowiliśmy zebrać środki pieniężne na brakujące paczki.

Dnia 1 września 2020 r. • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
W dniu 1 września 2020 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2020/2021. Wszyscy po długiej przerwie od połowy marca br. – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemicznym – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Najpierw odbyła się uroczysta msza święta. Podczas niej prefekt szkoły ks. Jarosław Erhardt MS przywitał całą zgromadzoną społeczność szkolną. Następnie po zakończonej mszy świętej przyszła pora na część oficjalną spotkania społeczności szkolnej zgromadzonej w świątyni. Wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz dzieci przyjęte do oddziału przedszkolnego zostali przywitani. Szczególnie podkreślono obecność wśród nas pierwszoklasistów. Wyjątkowo na progu nowego roku szkolnego w tym wyjątkowym czasie odbyło się pasowanie na ucznia najmłodszych wchodzących w skład klasy I. Przed nami 10 miesięcy wytężonego wysiłku na polu wychowania i nauki. Mamy nadzieję na udany czas zdobywania wiedzy i umiejętności.

Dnia 26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020. Minęło 10 miesięcy nauki, przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.
Ten miniony okres był nietypowy, głównie za sprawą konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych spowodowanych zagrożeniem zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i związaną z nim ostrą chorobą zakaźną COVID-19, dlatego też w drugim półroczu od połowy marca kształcenie odbywało się w formie nauczania zdalnego. Po tak długim okresie niewidzenia siebie w sytuacjach szkolnych w budynku szkoły spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby podczas mszy świętej podziękować za kończące się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w bieżącym roku szkolnym.

Dnia 26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020. Minęło 10 miesięcy zabawy i nauki, przyszedł czas na podsumowanie naszych działań.
Odbyło się rozdanie dyplomów i upominków dzieciom z oddziału przedszkolnego przy zachowaniu wszystkich względów bezpieczeństwa spowodowanych trwaniem w stanie epidemicznym. Za nami jest już okres wspólnych zabaw i zajęć w naszej przedszkolnej sali, zakończony czasem trudnym, niepewnym.

Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin
W sobotę, 4 stycznia, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której dyrektor szkoły Bożena Wargin wyraziła wdzięczność Bogu za wszelkie łaski, jakich dostąpiła podczas 16 lat pełnienia funkcji na stanowisku dyrektora szkoły.
Bożena Wargin pełniła funkcję dyrektora szkoły w latach 2003–2019. Powodem decyzji o rezygnacji ze stanowiska jest przewlekła choroba pani Bożeny, powodująca niezdolność do pracy.
Dnia 8 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli – film
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli - film
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Materiał filmowy został przygotowany przez Sławomira Pochylskiego z Telewizji Internetowej Info TV.

Dnia 7 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W poniedziałek, 6 stycznia, po zakończonej Eucharystii w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, liczni mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka, a także przybyli goście, spotkali się w parku 1 Maja, aby właśnie stamtąd po godz. 12.00 wyruszyć na trasę VI Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli. Tegoroczny orszak został zorganizowany pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”
Cieszymy się, że wspólnie mieliśmy możliwość zastanowienia się nad Objawieniem Pańskim, przedstawionym w tych ulicznych jasełkach przy użyciu odniesień do wiary chrześcijańskiej i jednocześnie ludowego zobrazowania biblijnych prawd ewangelicznych.

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia bliskiego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.
Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości i pokoju świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok 2020.
Życzą
dyrektor szkoły Dorota Pawłowska i pracownicy
Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
Boże Narodzenie 2019
obraz: Mistrz Ołtarza z Trzeboni — Adoracja Dzieciątka Jezus (przed 1380 r.)
Dnia 13 grudnia 2019 r. • I Gminny Konkurs Plastyczny „Anioł Rodzinny”
I Gminny Konkurs Plastyczny „Anioł Rodzinny”
W piątek, 13 grudnia, ogłoszono I Gminnego Konkursu Plastycznego „Anioł Rodzinny”. Organizatorem artystycznych zmagań były panie Ewa Koniuszy i Agnieszka Werte.
Do naszej szkoły dostarczono aż 33 aniołki z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzcianka. Po krótkich występach pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska wspólnie z panią Agnieszką Werte i panią Ewą Koniuszy wręczyły dyplomy za przygotowanie aniołów rodzinnych.

Dnia 16 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 10 grudnia do piątku 13 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Igor Knap.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Piernikowe warsztaty cukiernicze
Piernikowe warsztaty cukiernicze
W czwartek, 12 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach pt. Świat toruńskiego piernika odbywających się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.
To były bardzo ciekawe zajęcia przedstawiające historię związaną z pieczeniem przepysznych ciasteczek.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Dzień Babci i Dziadka — kl. II
Dzień Babci i Dziadka — kl. II
W czwartek, 12 grudnia, uczniowie klasy IIb z pewnym wyprzedzeniem obchodzili piękną uroczystość, jaką jest Dzień Babci i Dziadka.
Z tej okazji dzieci dla swoich kochanych babć i dziadków pod opieką pana Bartosza Śliwińskiego przygotowały przepiękne przedstawienie o tematyce wojennej.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Wspólne zdobienie pierników
Wspólne zdobienie pierników
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły piekli wraz z rodzicami pachnące pierniczki, aby wspólnie w klasach je ozdabiać.
Hm... Trudno byłoby wybrać najpiękniejsze ciasteczko, bo wszystkie są prześliczne i zapewne smaczne.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Rzeźbienie postaci na lekcji plastyki — kl. V
Rzeźbienie postaci na lekcji plastyki - kl. V
Tym razem na lekcjach plastyki w dniach 5 i 12 grudnia uczniowie klasy V przygotowywali rzeźby. Każdy z mozołem i trudem wykonał plan swojej pracy. Następnie wszyscy z zapałem zabrali się do jego realizacji.
Efekt końcowy można zobaczyć w naszej fotogalerii.

Dnia 12 grudnia 2019 r. • Piernikowe warsztaty cukiernicze — kl. I
Piernikowe warsztaty cukiernicze - kl. I
W środę, 11 grudnia, wylosowaliśmy kolejne zadanie kalendarza adwentowego. Tym razem było niesamowicie przyjemne — zapowiadało nam wyjście do muzeum na zajęcia kulinarne z pieczenia pierników.
Czas upłynął nam niezwykle miło i w atmosferze zapowiadającej zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Dnia 12 grudnia 2019 r. • Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
W środę 11 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się VII Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 wykonawców. Nasz oddział przedszkolny reprezentowało dwoje występujących: Zuzanna Bryk oraz Tomasz Piduch.
Miło nam poinformować, że Tomasz Piduch zajął III miejsce, a Zuzanna Bryk otrzymała wyróżnienie!

Dnia 12 grudnia 2019 r. • „Bajkowa szopka”
Bajkowa szopka
W środę, 11 grudnia, trzech przedstawicieli naszej szkoły wraz z panią bibliotekarką szkolną Moniką Grzywacz udało się do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance na powiatowe spotkanie choinkowe aktywu bibliotecznego.
W sali bajek pojawili się aktorzy Teatru „Pod Orzełkiem” z Białegostoku, którzy zaprezentowali spektakl „Bajkowa szopka”. Każdy z obecnych widzów był poruszony już od samego wejścia, gdyż scenografia przedstawienia była bardzo intrygująca i niespodziewana.

Dnia 10 grudnia 2019 r. • Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
W poniedziałek, 9 grudnia, nastąpiło rozstrzygnięcie listopadowej edycji szkolnego konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Eliminacje będą się odbywały każdego miesiąca aż do końca roku szkolnego, kiedy to wyłonimy Mistrza Tabliczki Mnożenia klas I–III.
W pierwszej edycji wzięło udział 27 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej i aż 13 z nich nie zrobiło ani jednego błędu obliczeniowego.

Dnia 10 grudnia 2019 r. • Samorządowy Święty Mikołaj
Samorządowy Święty Mikołaj
W poniedziałek, 9 grudnia, do naszego oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj wraz z wiceburmistrzem Trzcianki panią Dominiką Wiśniewską. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami.
W nagrodę za występy milusińskich, które spodobały się Świętemu Mikołajowi, dzieci otrzymały słodkie upominki — podobizny wspaniałego przybysza z dalekiej Laponii.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 26 listopada do wtorku 3 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tomasz Piduch.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Mikołajki w zerówce
Mikołajki w zerówce
Mikołajki obchodzone są 6 grudnia, jako dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa Miry.
W czwartek, 6 grudnia, dzieci ubrały się na czerwono, usłyszały opowiadania o tym, kim był św. Mikołaj, rozwiązywały zagadki o nim, wykonywały prace plastyczne, mówiły też o tym, jak powinien wyglądać ten święty kojarzony z obdarowywaniem najbliższych. Były też pierniczki, wyjście do kina na film „Kraina lodu 2”.
Oczywiście, że nie mogło także zabraknąć spotkania ze św. Mikołajem!

Dnia 7 grudnia 2019 r. • Nocne oczekiwanie na Świętego Mikołaja – kl. I-III
Nocne oczekiwanie na Świętego Mikołaja - kl. I-III
W czwartek, 5 grudnia, uczniowie klas I-III naszej szkoły spotkali się wieczorem w szkole, aby — jak co roku — wspólnie z wychowawcami spędzić noc w klasach i oczekiwać na przyjście Świętego Mikołaja. Nocowanie poprzedzone było dekorowaniem pierniczków z przeznaczeniem na szkolny kiermasz.
Dla niektórych uczniów — szczególnie pierwszoklasistów, było to niezwykle ważne przeżycie. Wszyscy dzielnie przetrwali noc w szkole, a z samego rana — jeszcze przed wschodem słońca, poszliśmy na Mszę św. roratnią. Święty Mikołaj nie zawiódł nas i w prezencie zafundował wszystkim bilety na film „Kraina lodu 2”, który obejrzeliśmy w Kinie Osiedlowym.

Dnia 6 grudnia 2019 r. • Barbórka w zerówce
Barbórka w zerówce
W czwartek, 5 grudnia, z okazji przypadającego 4 grudnia dnia św. Barbary z Nikomedii — patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy opowiedziała przedszkolakom o trudnej i niebezpiecznej pracy ludzi zajmujących się wydobywaniem z ziemi kopalin użytecznych, np. węgla.
Dzieci wiele dowiedziały się o górniczej pracy i związanych z nią obyczajach, w tym m.in. o Barbórce — uroczystości wszystkich górników.

Dnia 5 grudnia 2019 r. • Barbórka w klasie III
Barbórka w klasie III
W dniu 4 grudnia obchodzimy tradycyjne święto górników tzw. Barbórkę. Uczniowie klasy III w tym czasie wykonywali prace plastyczne oraz w ramach zajęć z kodowania tworzyli drogę dla ozobotów.

Dnia 5 grudnia 2019 r. • Tradycyjne niemieckie Lebkuchen
Tradycyjne niemieckie Lebkuchen
W środę, 4 grudnia, uczniowie klasy VII piekli na lekcji języka niemieckiego tradycyjne niemieckie pierniczki — Lebkuchen. Przy okazji pieczenia uczniowie poznali również najbardziej znaną na tę okazję piosenkę In der Weihnachtsbäckerei Rolfa Zuckowskiego.
W związku z tym wydarzeniem uczniowie klasy VIII mieli możliwość dekorowania pierniczków, jak i również poznania kilku tradycyjnych niemieckich pastorałek, w tym również wspomnianej piosenki.

Dnia 3 grudnia 2019 r. • II miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Halowej
II miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Halowej
W Niedzielę, 1 grudnia, w sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Halowej chłopców klas VII–VIII. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej w Białej i naszej szkoły.
Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja zdobyła II miejsce!

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego – listopad
Działania Samorządu Uczniowskiego – listopad
W listopadzie Samorząd Uczniowski działał równie intensywnie, jak to było w poprzednich miesiącach i podjął się wielu szkolnych przedsięwzięć.
Miedzy innymi były to specjalne skrzynki życzliwości i owocowy poczęstunek z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień, akcja „Kolorowa szkoła”, słodki dzień czyli „Samorządowi się upiekło”, dyskoteka szkolna pod hasłem Bal jesienny...

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Świetlicowe nowinki – listopad
Świetlicowe nowinki – listopad
W kolejnych tygodniach listopada w naszej szkolnej świetlicy nie zabrakło niezwykłych wrażeń i pomysłowych zajęć, a nasi zdolni uczniowie pokazali swoje talenty, umiejętności oraz ogromne zaangażowanie.
Powoli kończymy jesienny czas, a co za tym idzie — prace plastyczne o tej tematyce. Poza tym obchodziliśmy plastycznie i artystycznie Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Dzień Pluszowego Misia. Odbył sie także mały pokaz Top Model w którym zaprezentowały się krawcowe i modelki z kl. V. To tylko niektóre ze świetlicowych wydarzeń listopada...

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 29 listopada, obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym kolejne urodziny. Tym razem były to urodziny naszej pani Krystyny Słowińskiej! Dzieci oraz pani wychowawczyni zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., a także złożyli życzenia, pragnąc, by w życiu pani Krystyny były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.
Pełna szczęścia jubilatka w podziękowaniu za pamięć zaprosiła wszystkich do pizzerii Mamma Mia, znajdującej się przy ulicy S. Żeromskiego w Trzciance.

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Zajęcia modelarskie w Młodzieżowym Domu Kultury
Zajęcia modelarskie w Młodzieżowym Domu Kultury
W piątek, 29 listopada, uczniowie klasy V udali się do Młodzieżowego Domu Kultury. Tam spotkali się z instruktorem inż. Eugeniuszem Umańskim zajmującym się modelarstwem.
Najpierw piątoklasiści poznali trochę teorii i zwiedzili pracownię, następnie odbyły się warsztaty. Podczas nich uczniowie samodzielnie przygotowali modele samolotów.

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Klasa IV na piernikowych warsztatach
Klasa IV na piernikowych warsztatach
W piątek, 29 listopada, uczniowie klasy IV za sprawą warsztatów cukierniczych odbywających się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance przenieśli się w świat toruńskich pierników. Zajęcia były bardzo ciekawe, przepełnione aromatem przypraw korzennych i bogate w interesujące historie.

Dnia 29 listopada 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czwartek, 28 listopada, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Amelia Matuszewska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 29 listopada 2019 r. • III Powiatowy Konkurs „Święci na miarę (naszych czasów)”
III Powiatowy Konkurs Święci na miarę naszych czasów
W czwartek, 28 listopada, do auli naszej szkoły zaprosiliśmy laureatów III Powiatowego Konkursu „Święci na miarę (naszych czasów)”. W tym roku w ramach zmagań konkursowych zostało zgłoszonych aż 66 lalek przedstawiających różnych świętych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczestników eliminacji, katechetom i wszystkim tym, którzy wspierali dzieci w tworzeniu lalek świętych.

Dnia 29 listopada 2019 r. • Bal andrzejkowy klas I–III
Bal andrzejkowy klas I–III
W czwartek, 28 listopada, na „chwilę” przed rozpoczynającym się adwentem w auli naszej szkoły odbyły się tradycyjne andrzejki, w których brali udział uczniowie klas I–III.
Dzieci bawiły się do współczesnych hitów muzyki rozrywkowej oraz brały udział w przygotowanych zabawach. Było bardzo dynamicznie i wesoło.

Dnia 29 listopada 2019 r. • „Mały Miś i prawa dziecka”
Mały Miś i prawa dziecka
W środę, 20 listopada, obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia oraz przez kolejny tydzień dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.
W ten sposób dzieci z naszego oddziału przedszkolnego realizują kolejny moduł projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, czyli „Mały Miś i prawa dziecka”. Jest to następny istotny temat realizowany przez zerówkowiczów. W tym roku przypada 30. rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Mały Miś zachęca więc do przypomnienia podstawowych praw najmłodszym przez różnorodne teksty literackie.

Dnia 28 listopada 2019 r. • Lekcja robienia gofrów w klasie IIb
Lekcja robienia gofrów w klasie IIb
W środę, 27 listopada, w ramach zajęć żywieniowych, klasa IIb przygotowała gofry. Zostały one wykonane ze zdrowego, pełnoziarnistego ciasta z dodatkiem mąki żytniej zamiast pszennej oraz miodu zamiast cukru.
W całej naszej sali unosił się aromat smakowitych wafli z ciasta naleśnikowego — gofrów.

Dnia 28 listopada 2019 r. • Kulinarne zadania zrealizowane w klasie IIb
Kulinarne zadania zrealizowane w klasie IIb
W środę, 27 listopada, klasę IIb odwiedzili niesamowici goście. Były to dwie dziewczynki, które oceniały zrealizowanie przez naszych uczniów kulinarne polecenia.
Zadaniem drugoklasistów było przygotowanie specjalnego dania dla naszych gości, zabawy żywieniowej oraz innych potrzebnych elementów ważnych do spełnienia założonych treści.

Dnia 27 listopada 2019 r. • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym Mój Dzień Niepodległości
Miło nam poinformować, że we wtorek, 26 listopada, z rąk komisji konkursowej otrzymaliśmy wyróżnienie za udział w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”.
Komisja konkursowa odwiedziła nasz oddział przedszkolny, by osobiście wręczyć nam specjalny dyplom. Wraz z nim dzieci otrzymały pamiątkowe nagrody w postaci książek.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Szkolny konkurs „Mój przyjaciel miś”
Szkolny konkurs Mój przyjaciel miś
W poniedziałek, 25 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele atrakcji. Jedną z nich był szkolny konkurs „Mój przyjaciel miś”.
W eliminacjach brali udział uczniowie klas I-III. Zadaniem konkursowym było wykonanie pluszowego misia dowolną techniką plastyczną.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W poniedziałek, 25 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w szkolnych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyszło do naszego oddziału przedszkolnego ze swoim małym lub dużym przyjacielem przytulanką.
Dla najmłodszych w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe z misiami, konkursy, omówienie historii święta, bawienie się przy piosenkach, degustowanie miodu, wykonanie prac plastycznych, przedstawienie teatralne „Bal u Misia”...

Dnia 26 listopada 2019 r. • Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek, 25 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas drugiej lekcji aula szkolna wypełniła się miękkimi i puszystymi przyjaciółmi dzieci. Uczniowie klas 0–III mieli okazję poznać historię pluszowego misia i zobaczyć przedstawienie Złotowłosa i trzy Misie, wykonane w języku angielskim przez uczniów klasy IIa.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Uczniowie klasy IIa w... „Chatce Puchatka”!
Uczniowie klasy IIa w... Chatce Puchatka!
W czwartek 21 listopada, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie klasy IIa przygotowali dla przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” misiową niespodziankę. Dzieci zabawiły się w aktorów i odwiedziły maluszki z przedstawieniem pełnym opowieści o naszych miłych, miękkich i puszystych przytulankach.
Sądząc po uśmiechniętych minach maluszków, stwierdzamy, że nasi „aktorzy” odnieśli sukces.

Dnia 25 listopada 2019 r. • Cecyliada 2019 — chrześcijański śpiew
Cecyliada 2019 — chrześcijański śpiew
W piątek, 22 listopada, odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej Cecyliada 2019. Eliminacje są organizowane przez naszą Katolicką Szkołę Podstawową.
Zespoły reprezentujące naszą szkołę okazały się bezkonkurencyjne w dwóch kategoriach wiekowych. Gratulujemy!

Dnia 25 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 18 listopada do piątku 22 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 22 listopada 2019 r. • Szkolne nocowanie klasy III
Szkolne nocowanie klasy III
W czwartek 21 listopada 2019 r. uczniowie klasa III wraz z wychowawcą Magdaleną Sienkiewicz spotkali się na wieczorze filmowym. Dzięki naszej tablicy interaktywnej mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym kinie.
Po obejrzeniu filmu czekała na nas pizza. Wspólny wieczór przeżyty w szkole zakończyliśmy bitwą na poduszki.

Dnia 22 listopada 2019 r. • Dzień Życzliwości w zerówce
Dzień Życzliwości w zerówce
W czwartek, 21 listopada, w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszym oddziale przedszkolnym był to niesamowity dzień, pełen wrażeń i niespodzianek.
Przede wszystkim dzieci opowiedziały sobie, co to jest życzliwość, a więc przyjazne usposobienie do osób przebywających z nami, i dlaczego warto być szczęśliwym na co dzień. Były też śpiewy, tańce, a nawet wizyta dobrych duszków „magicznych słów”!...

Dnia 21 listopada 2019 r. • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
W środę, 20 listopada, w Gminnym Przedszkolu nr 1 odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. Do rywalizacji przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn z miejscowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie Olga Antoniak i Tomasz Piduch wywalczyła III miejsce dla naszego oddziału przedszkolnego. Gratulujemy naszym uczestnikom ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w konkursowych zmaganiach!

Dnia 20 listopada 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 19 listopada, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Wioletta Kasztelan, pracownik Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Mieliśmy okazję wysłuchać książkę Przedszkoludki, sto radości i dwa smutki, której autorką jest Agnieszką Frątczak.
Na zakończenie spotkania, dyplomem „Prawdziwego Przyjaciela” podziękowaliśmy pani Wioletcie za poświęcenie nam czasu i odwiedzenie naszego oddziału przedszkolnego.

Dnia 20 listopada 2019 r. • Podróż w głąb ludzkiego ciała
Podróż w głąb ludzkiego ciała
We wtorek, 19 listopada, uczniowie klasy IIa dowiedzieli się, jak oddychamy, jak pracują nasze płuca i do czego służy przepona. Po teoretycznej podróży w głąb naszego ciała przeszliśmy do zabaw oddechowych.
Ukoronowaniem naszej lekcji było skonstruowanie w parach przestrzennego schematu klatki piersiowej z płucem i przeponą. Drugoklasiści wykonali model z butelek, słomek, balonów i rękawiczki.

Dnia 20 listopada 2019 r. • Lekcja u strażaków
Lekcja u strażaków
We wtorek, 19 listopada, klasa VIII odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Trzciance. Lekcja u strażaków odbywała się w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.
Uczniowie poszerzyli wiedzę dotyczącą sposobów zapobiegania pożarom, przyczyn ich powstawania i metod gaszenia. Zwrócono również uwagę na narzędzia służące do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 19 listopada 2019 r. • Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
W poniedziałek, 18 listopada, w naszej bibliotece szkolnej do grona nowych, oficjalnych czytelników przyjęci zostali uczniowie klasy I. Na początku zapoznali się z miejscem, gdzie wypożycza się u nas książki i ze zbiorami bibliotecznymi oraz rozmieszczeniem publikacji.
Pani Monika Grzywacz przeczytała dzieciom bajkę Jaś i Małgosia, a następnie uczniowie złożyli przysięgę dotyczącą tego, że będą dbać o książki i ich nie niszczyć. Później było rysowanie, zgadywanki i słodki poczęstunek. Pani bibliotekarka utworzyła dzieciom karty czytelnika i zachęciła je do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Dnia 19 listopada 2019 r. • Świetlicowe résumé — listopad 2019
Świetlicowe résumé — listopad 2019
Pierwsze tygodnie listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej upłynęły nam równie czynnie i intensywnie, jak to było wcześniej.
Pośród rozlicznych zajęć i realizowanych projektów były m.in. origami z okazji Światowego Dnia Origami, specjalne odznaki z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu, plakaty z okazji Hubertusa i Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, „akcja pompon” itd.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 12 listopada do piątku 15 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Stańczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Zbiórka dla Polaków na Kresach
Zbiórka dla Polaków na Kresach
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę dla polskich rodzin mieszkających na Litwie. W gromadzeniu trwałych produktów wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły w ciągu trzech tygodni, począwszy od dnia 28 października.
Warto dodać, że w naszej szkole zbiórkę na rzecz Polaków na Kresach koordynowały uczennice klasy VII Dominika Siejak, Weronika Kapela oraz Kinga Wankiewicz.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Listopadowa pamięć o zmarłych
Listopadowa pamięć o zmarłych
W piątek, 15 listopada, uczniowie klasy VII uporządkowali XIX-wieczny cmentarz ewangelicki w Nowej Wsi. Kilka lat temu we wspomnianym miejscu Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance postawiło symboliczny kamień, upamiętniający tę nekropolię.
Dziękujemy Elżbiecie Wiśnickiej, dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, za słodki poczęstunek, którym mogliśmy wzmocnić siły nadwątlone pracą. Dziękujemy również rodzicom naszych uczniów Justynie Bednarek, Agnieszce Janczarek i Ireneuszowi Smulskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu.

Dnia 14 listopada 2019 r. • Rogale świętomarcińskie w klasie IIb
Rogale świętomarcińskie w klasie IIb
W środę, 13 listopada, w klasie IIb wspominaliśmy św. Marcina. Z tej okazji własnoręcznie wykonaliśmy rogale. Każdy wyszedł nam piękny, apetyczny, jedyny w swoim rodzaju i bardzo pyszny.
Dzięki takim zajęciom uczymy się nie tylko przygotowywać różne potrawy, ale nabywamy też umiejętności bycia odpowiedzialnymi, uzyskiwania dokładności oraz zaangażowania w codziennie czynności życiowe.

Dnia 13 listopada 2019 r. • „Poloneza czas zacząć...”
Poloneza czas zacząć...
W poniedziałek, 11 listopada, obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W ramach miejskich obchodów święta, przed mieszkańcami Trzcianki w wielkim tanecznym korowodzie wystąpili uczniowie szkół miasta i gminy.
Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu, upamiętniającym trwanie wolnej Ojczyzny stanowiącej miejsce naszego codziennego działania.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Programowanie w bibliotece
Programowanie w bibliotece
W piątek, 8 listopada, uczniowie klasy IIa udali się do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury na lekcję programowania. Dzieci miały okazję pracować przy użyciu robotów edukacyjnych Photon.
Lekcja z robotami wprowadziła uczniów w świat technologii i nauczyła podstaw programowania.

Dnia 12 listopada 2019 r. • „Szkoła do hymnu”
Szkoła do hymnu
W piątek, 8 listopada, o symbolicznej godz. 11.11, a więc w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości corocznie obchodzonego w dniu 11 listopada, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zebraliśmy się wszyscy na dziedzińcu szkolnym, aby wspólnie odśpiewać czterozwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Przedstawiciele klas zapalili również znicze przy pomniku Niepodległości. W ten sposób uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. To właśnie dzięki nim dziś, po 123 latach niewoli, możemy żyć w wolnym i suwerennym kraju mającym swoje niezagrożone miejsce na mapie Europy.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Dzień Niepodległości – klasy V–VIII
Dzień Niepodległości – klasy V–VIII
W piątek, 8 listopada, uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie naszych szkolnych obchodów odbyła się krótka akademia. Ogłoszono również wyniki gry szkolnej „Pamiętamy o Niepodległej”, która odbyła się dzień wcześniej.
Aby wspólnie upamiętnić rocznicę, trójki klasowe zapaliły znicze przed pomnikiem Niepodległości.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Dzień Niepodległości – klasy 0–IV
Dzień Niepodległości – klasy 0–IV
W piątek, 8 listopada, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. Uroczystość z udziałem klas 0-IV rozpoczęła się apelem, podczas którego zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie.
Punktem kulminacyjnym świętowania było wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 hymnu polskiego na dziedzińcu szkoły.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Konkurs fotograficzny „Mój Dzień Niepodległości” – nasze zdjęcie
Konkurs fotograficzny „Mój Dzień Niepodległości” – nasze zdjęcie
W piątek, 8 listopada, wykonaliśmy w auli szkolnej zdjęcie grupowe z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego, przeznaczone do konkursu fotograficznego „Mój Dzień Niepodległości”. Eliminacje są organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
Teraz cierpliwie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu. Jego wyniki zostaną ogłoszone 22 listopada br.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Tydzień patriotyczny w zerówce
Tydzień patriotyczny w zerówce
W oddziale przedszkolnym pierwszy tydzień listopada 2019 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, tradycyjnie przypadającego 11 listopada.
Cieszymy się, że wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego mają wpojone zasady umiłowania Polski, były odświętnie ubrane i posiadają ogromną wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 4 listopada do piątku 8 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Bryk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 8 listopada 2019 r. • Klasa VII na warsztatach poetyckich
Klasa VII na warsztatach poetyckich
W czwartek, 7 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się warsztaty poetyckie dla młodzieży. Podczas zajęć uczniowie klasy VII weszli w świat wierszy.
Katarzyna Hołyst i Joanna Nienowska z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury przeprowadziły lekcję tworzenia poezji.

Dnia 8 listopada 2019 r. • Gra historyczna „Pamiętamy o Niepodległej”
Gra historyczna - Pamiętamy o Niepodległej
W czwartek, 7 listopada, rozegraliśmy grę historyczną „Pamiętamy o Niepodległej”, upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Rozgrywki miały również poszerzać wiedzę uczniów na temat historii walki Polaków o wolną ojczyznę.
W naszej grze wzięły udział zespoły reprezentujące klasy IV-VIII. Uczniowie musieli przebyć szlak wytyczony na terenie szkoły. W trakcie jego pokonywania uczestnicy zmagań w kilku punktach kontrolnych realizowali zadania.

Dnia 7 listopada 2019 r. • Szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas I-III
Wyróżnienie w powiatowym konkursie czytania poezji
W środę, 6 listopada, nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla klas I–III.
W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do kolejnej edycji ortograficznych zmagań zmagań.

Dnia 7 listopada 2019 r. • Wyróżnienie w powiatowym konkursie czytania poezji
Wyróżnienie w powiatowym konkursie czytania poezji
W środę, 6 listopada, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czarnkowie odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji Wielkopolskiej. Do zmagań konkursowych zaproszeni zostali uczniowie klas III i IV.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Matuszewski z klasy III oraz Miłosz Król z klasy IV. Konkurencja był duża, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie odczytali wybrane utwory. Jakubowi Matuszewskiemu udało się zdobyć wyróżnienie.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Sztukoteka — rogale świętomarcińskie
Sztukoteka - rogale świętomarcińskie
We wtorek, 5 listopada, w naszej szkole odbyła się sztukoteka dla klas 0–III. Tym razem comiesięczny pokaz został zatytułowany Legenda o rogalach świętomarcińskich...
W trakcie niezwykłego spektaklu mogliśmy niejako wejść do świata słynnej poznańskiej legendy. Jak wiemy, co roku w stolicy Wielkopolski możemy zajadać się rogalami świętomarcińskimi. Zespół Mozaika zaproponował nam ćwiczenia kulinarne, dzięki którym wspólnie wykonaliśmy wyjątkowe bułki z nadzieniem z białego maku. Oczywiście zabawa odbywała się przy muzyce, w tańcu i przy wtórze piosenek.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 28 października do wtorku 5 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Lena Sarna.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 5 listopada 2019 r. • Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
W poniedziałek, 4 listopada, nastąpiło rozstrzygnięcie październikowej edycji szkolnego konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Eliminacje będą się odbywały każdego miesiąca aż do końca roku szkolnego, kiedy to wyłonimy Mistrza Tabliczki Mnożenia klas I–III.
W pierwszej edycji wzięło udział 23 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej i aż 11 z nich nie zrobiło ani jednego błędu obliczeniowego.

Dnia 4 listopada 2019 r. • Pamiętamy o zmarłych
Pamiętamy o zmarłych
W środę, 30 października, dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na cmentarz parafialny, aby symbolicznie zapalić znicz oraz pomodlić się za zmarłych.
Dzieci dowiedziały się, kiedy i dlaczego czcimy pamięć o świętych i zmarłych. Zerówkowicze uzyskali też wiedzę o tym, że należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz że trzeba dbać o groby.

Dnia 31 października 2019 r. • Bogowie greccy na lekcji historii w klasie V
Bogowie greccy na lekcji historii w klasie V
Aby lepiej poznać greckich bogów, a więc to, za co odpowiadali, jakie mieli atrybuty i w końcu jakie opowieści są z nimi związane, uczniowie klasy V przygotowali na lekcję historii krótkie ich prezentacje.
Tło dekoracyjne wystąpień tworzyły piękne stroje przygotowane przez naszych aktorów.

Dnia 31 października 2019 r. • Jesień nad Bukówką
Jesień nad Bukówką
W piątek, 25 października, uczniowie klasy IIa udali się w pobliże Smolarni nad rzekę Bukówka, gdzie jest ścieżka przyrodniczo-leśna Nadleśnictwa Trzcianka, aby wraz z przyrodnikiem dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat naszej fauny i flory.
Spotkanie zakończyło się ogniskiem i słodkim poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w zrealizowaniu wycieczki.

Dnia 31 października 2019 r. • Mit o Demeter i Korze w inscenizacji klasy V
Mit o Demeter i Korze w inscenizacji klasy V
W piątek, 18 października, już w nastroju przedzaduszkowym, uczniowie klasy V pokazali swoim kolegom i koleżankom oraz młodszym uczniom uczęszczającym do świetlicy szkolnej inscenizację starożytnego mitu o Demeter i Korze. Jest to jedna z najbardziej znanych opowieści sprzed naszej ery.
Wprawdzie był to teatr amatorski, ale dostarczył wielu pozytywnych emocji zarówno aktorom, jak widzom!

Dnia 31 października 2019 r. • Świetlicowe nowinki
Świetlicowe nowinki
W październiku w naszej świetlicy szkolnej wiele się działo. Przebywające tu dzieci aktywnie spędzają swój czas wolny po lekcjach.
Odbyło się tu wiele zajęć plastycznych, obchodzono tzw. dzień bez skarpetek, trwała także akcja „Zdrowo jemy”, podczas której m.in. dzieci przygotowywały „ulubione talerze” i „wredne talerze”, a także wspólne robiły soki owocowo-warzywne, co spotkało się z wielkim zachwytem wszystkich obecnych.

Dnia 31 października 2019 r. • Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
W środę, 30 października, w jesienne popołudnie spotkaliśmy się w auli szkolnej na uroczystości pasowania na ucznia.
Pierwszoklasiści długo i niecierpliwie na nią oczekiwali, bo tutaj, w szkole, przygoda goni przygodę, a świat jawi się jako ciekawy i pełen mądrych spraw. Nic więc dziwnego, że chcieli jak najszybciej stać się prawdziwą i niejako „prawomocną” częścią szkolnej społeczności...

Dnia 30 października 2019 r. • Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
We wtorek, 29 października, w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się V Gminny Przegląd Piosenki „Jesień wokół nas — Przedszkolaki śpiewają disco polo”. Do przeglądu zgłosiło się 23 dzieci z 10 placówek gminy Trzcianka.
Nasz oddział przedszkolny reprezentował trzyosobowy zespół śpiewając piosenkę Od samego rana. Przygotowaniem naszych przedstawicieli zajęła się wychowawczyni Ewa Koniuszy.

Dnia 28 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 21 października do piątku 25 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Ćwiek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 28 października 2019 r. • Wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta”
Wzięliśmy udział w akcji Szkoła pamięta
W piątek, 25 października, wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzięki akcji „Szkoła pamięta” w czasie obchodzenia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy rozpoczęcia się powstania warszawskiego mamy okazję wyrazić aktywność w pielęgnowaniu pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, których działalność była ważna dla danego miejsca, regionu czy społeczności.

Dnia 28 października 2019 r. • „Słodki Dzień” Samorządu Uczniowskiego — „Dzień Gofra”
Słodki Dzień Samorządu Uczniowskiego — Dzień Gofra
W piątek, 25 października, odbyła się w naszej szkole akcja „Słodki dzień” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Polega ona na sprzedaży słodkości w każdy ostatni piątek miesiąca. Ustalono, że w październiku będą oferowane gofry.
Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na działania Samorządu Uczniowskiego. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a smakowity zapach gofrów roznosił się po całej szkole.

Dnia 28 października 2019 r. • Klasa III przygotowała sałatki owocowo-warzywne
Klasa III przygotowała sałatki owocowo-warzywne
W piątek, 25 października, uczniowie klasy III wykonywali sałatki owocowo-warzywne według własnych przepisów. Każdy mógł wykorzystać dowolne produkty, byle były one zdrowe. Uczniowie w większości postawili na owoce, więc na stołach królowały surówki owocowe. Wszystkie wyglądały pięknie i były przepyszne.

Dnia 25 października 2019 r. • Zerówkowy cyrk rodzinny
Zerówkowy cyrk rodzinny
W czwartek, 24 października, nasze pociechy z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami zamieniły się w prawdziwych artystów cyrkowych.
Było to wyjątkowe widowisko, podczas którego rodziny nie tylko mogły podziwiać talenty młodych wykonawców, ale także zaprezentować się na scenie w barwnych, przykuwających wzrok kostiumach.

Dnia 24 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
W środę, 23 października, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy, takie ja Samochwała, Kłamczucha, Skarżypyta, Leń, które przepięknie zostały wyrecytowane przez naszego gościa.
Po wysłuchaniu utworów przyszła kolej na występ rówieśniczek Zofii Olczak i Zuzanny Stańczyk.

Dnia 22 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 9 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Ćwiek. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 22 października 2019 r. • „Postacie z owoców i warzyw”
Postacie z owoców i warzyw
W poniedziałek, 21 października, rozstrzygnięty został nasz szkolny konkurs plastyczny „Postacie z owoców i warzyw”. Do eliminacji zgłoszono 10 prac uczniów.
Wszystkim uczestnikom naszego szkolnego konkursu serdecznie gratulujemy.

Dnia 22 października 2019 r. • Jesienny spacer zerówki
Jesienny spacer zerówki
W piękny dzień, w poniedziałek 21 października, gdy na niebie świeciło słońce, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja nie tylko w poszukiwaniu jesieni, ale aby także ten czas wykorzystać na ćwiczenia fizyczne.

Dnia 21 października 2019 r. • Las w słoiku i nie tylko — warsztaty przyrodniczo-techniczne kl. III
Las w słoiku i nie tylko — warsztaty przyrodniczo-techniczne klasy III
W piątek, 18 października, klasa III uczestniczyła w warsztatach przyrodniczo-technicznych przygotowanych dzięki uprzejmości pani Izabeli Bielej — mamy naszej uczennicy Natalii. Udaliśmy się do Stradunia.
Dzieci miały okazję zobaczyć las z bliska, a następnie, wykorzystując dostępne w nim materiały przyrodnicze, wykonały swój własny zminiaturyzowany „las w słoiku”.

Dnia 21 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 14 października do piątku 18 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Młynarczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 21 października 2019 r. • I miejsce w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
I miejsce w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
We wtorek,8 października, nastąpiło rozstrzygnięciu konkursu ekologicznego „Dobre rady na odpady” zorganizowanego przez Referat Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi w Urzędzie Miejskim Trzcianki.
Miło nam ogłosić, że I miejsce w kategorii wiekowej klas IV–VI otrzymały uczennice naszej szkoły Zofia Kotiuszko i Maria Kotiuszko, obie z klasy VI. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego za udział w eliminacjach otrzymały kamizelki odblaskowe, a także karmnik dla ptaków.

Dnia 21 października 2019 r. • Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”
Rodzinny Konkurs Twórczy Ziemniaki-Cudaki
W oddziale przedszkolnym odbył się jesienny Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”.
Zadaniem uczestników naszych eliminacji było wykonanie przez rodziców naszych podopiecznych wspólnie z dzieckiem postaci z ziemniaka, wykorzystując do tego jesienne skarby: liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę, warzywa, owoce itp. Jury wyróżniło najlepsze prace, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobny słodki upominek za udział w konkursie. Organizatorem konkursu była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Koniuszy.

Dnia 18 października 2019 r. • Rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża — Kl. IIb
Rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża - Kl. III
W środę, 16 października, wspominaliśmy wybór Karola Wojtyły na następcę św. Piotra z okazji 41. rocznicy objęcia przez arcybiskupa metropolitę krakowskiego Stolicy Piotrowej.
Klasa IIb z wychowawcą Bartoszem Śliwińskim świętowała przez cały dzień z powodu właśnie tego historycznego wydarzenia — były rozmowy, wspólnie odmawiana modlitwa i śpiewane pieśni... Nie zabrakło także... kremówek!

Dnia 17 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 15 października, w ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Agnieszka Bryk. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki Zuzanny przeczytała nam jedną z bajek Walta Disneya, przetłumaczoną na język polski opowieść pt. Kubuś i Tygrys.
Po przeczytaniu utworu dzieci podziękowały pani Agnieszce Bryk za odwiedzenie zerówki i poświęcenie nam czasu na to, co lubimy robić najbardziej. Na zakończenie spotkania pani Agnieszka wraz z córką Zuzanną poczęstowały nas słodkimi lizaczkami.

Dnia 17 października 2019 r. • Sztukoteka — taniec bieli i czerni
Sztukoteka - taniec bieli i czerni
We wtorek, 15 października, odbyła się sztukoteka z udziałem Mozaiki z Poznania i klas edukacji wczesnoszkolnej. Tym razem nasze spotkanie ze światem kultury miało następujący tytuł: Bieli i czerni taneczne układanki — czyli historie pisane tańcem.
Opowiadana historia tworzyła się przed nami niejako sama przy użyciu ruchu, muzyki i iluzji. Również i my mogliśmy stać się uczestnikami tego niesamowitego świata fantazji.

Dnia 17 października 2019 r. • Uczniowie klas I–III jako młodzi badacze
Uczniowie klas I–III jako młodzi badacze
W czwartek, 10 października, odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne. Dzięki uprzejmości firmy Henkel, która ma swoją siedzibę niedaleko Trzcianki — we Wrzącej i jest inicjatorem międzynarodowego projektu edukacyjnego „Świat Młodych Badaczy”, jedna z sal lekcyjnych naszej szkoły na kilka godzin zamieniła się w laboratorium chemiczne.
Temat warsztatów brzmiał: Słodko, czyli kwaśno. W zajęciach brali udział uczniowie klas I, IIa, IIb i III. Były to interaktywne warsztaty mające na celu rozbudzanie w najmłodszych zainteresowania naukami przyrodniczymi i ścisłymi.

Dnia 16 października 2019 r. • Miesiąc działalności Samorządu Uczniowskiego
Miesiąc działalności Samorządu Uczniowskiego
W połowie września 2019 r. po demokratycznych wyborach powołany został nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2019/2020 i tym samym rozpoczął działalność. Po przeliczeniu oddanych głosów uczniów wiemy, że najwięcej otrzymała ich Zofia Kotiuszko, i to ją powołano na przewodniczącą SU. Zastępcą została Weronika Kapela, a skarbnikiem — Anna Wolniak. Wśród pozostałych członków są następujące osoby: Maria Kotiuszko, Kasandra Sawińska i Hanna Wikieł. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Monika Grzywacz.

Dnia 16 października 2019 r. • Zajęcia świetlicowe — nowinki
Zajęcia świetlicowe — nowinki
Świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę przed lekcjami i po nich. Tu oni czują się dobrze, bezpiecznie i miło. Mają stworzone warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy i odrabiania prac domowych. Ale ten czas także sprzyja rozwijaniu zainteresowań.
Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, plastycznych, czytelniczych, muzycznych, konkursach i zabawach, także tych na świeżym powietrzu. Robimy wszystko, aby nasi podopieczni miło wspominali pobyt w świetlicy i nie nudzili się.

Dnia 15 października 2019 r. • Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
W piątek, 11 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie okolicznościowego spotkania w szkolnej auli, uczniowie wystąpili w przedstawieniu specjalnie przygotowanym z okazji święta wszystkich pedagogów, a także ogłoszono werdykt konkursu na supernauczycieli naszej szkoły — głosy oddawali sami uczniowie!
Przez cały dzień w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych można było usłyszeć najserdeczniejsze życzenia składane pedagogom przez podopiecznych.
Dziękujemy Wam, Uczniowie, za pamięć i gotowość do codziennej współpracy w ramach wspólnie podejmowanych działań edukacyjnych.
Grono Pedagogiczne

Dnia 14 października 2019 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W piątek, 11 października, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o ziemniaku, następnie były tematyczne zagadki oraz konkurencje sportowe.
Dziękujemy pani Katarzynie Słowińskiej oraz pani Małgorzacie Czeszejko za przygotowanie dla przedszkolaków pieczonych ziemniaków. Ten dzień przyniósł nam wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Dnia 14 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 7 października do piątku 11 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Amelia Bednarek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 14 października 2019 r. • Prawybory parlamentarne w naszej szkole
Prawybory parlamentarne w naszej szkole
W czwartek, 10 października, uczniowie klasy VIII naszej szkoły zorganizowali prawybory parlamentarne. Miały one ważny cel edukacyjny i przyjęły formę zabawy.
Na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie omówiono również zasady, na jakich odbywają się wybory w Polsce oraz sposoby oddawania głosów.

Dnia 11 października 2019 r. • Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka
Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka
W czwartek, 10 października, w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski.
Podczas tańca uczniowie byli niezwykle dynamiczni i pełni niespożytej energii.

Dnia 10 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 9 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 9 października 2019 r. • Tydzień owocowo-warzywny w zerówce
Tydzień owocowo-warzywny w zerówce
Tydzień od poniedziałku 30 września do piątku 4 października minął dzieciom z oddziału przedszkolnego jako pachnący owocami i warzywami. Każde dziecko przyniosło do zerówki swoje ulubione owoce i warzywa.
Kącik przyrody oddziału wyglądał przepięknie, ale oprócz walorów estetycznych, podjęta tematyka zajęć przyniosła również inne korzyści i wszyscy mieli zadowolone minki, bo chętnie zajadali witaminki.

Dnia 8 października 2019 r. • Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
W poniedziałek, 7 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Tematem niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.
Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły też, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Dnia 8 października 2019 r. • Szkolne Koło Wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu
Nasze Szkolne Koło Wolontariatu po wakacyjnej przerwie wznowiło swoją działalność. W dniu 8 września wolontariuszki służyły pomocą w przeprowadzeniu VII Biegu Rodzinnego, którego głównym organizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Trzcianka oraz Fundacji „Młodzi w uzależnieniu”. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły się rejestracją zawodników, rozdzielaniem koszulek oraz służyły pomocą przy wręczaniu pamiątkowych medali.

Dnia 8 października 2019 r. • Interaktywnie podczas Dnia Patrona Szkoły
Interaktywnie podczas Dnia Patrona Szkoły
W piątek, 4 października, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Nasi uczniowie podczas tego święta uczestniczyli w działaniach i aktywnościach, w których główną bohaterką była nasza patronka — św. s. Faustyna.
Uczniowie klas I-III, oprócz czynności wykonywanych w ramach zajęć tradycyjnych, wykonywali również elektroniczne zadania na tabletach oraz przy wykorzystaniu monitorów interaktywnych.

Dnia 7 października 2019 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W czwartek 3 października i piątek 4 października, w naszym katoliku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nią św. s. Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia.
W tym roku szkolnym obchody były połączone z wyjątkową wizytą, podczas której gościli u nas przedstawiciele Telewizji Trwam. Ks. dr Antoni Balcerzak SDB, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktor Radia Maryja i Telewizji Trwam, postanowił w przygotowywanym materiale filmowym opowiedzieć, w jaki sposób nasza szkoła w obecnych czasach odnosi się do szerzenia orędzia Jezusa Miłosiernego w lokalnej społeczności, działając na polu edukacji i ewangelizacji.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W piątek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. W tym czasie w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” odwiedziła nas pani Alicja Gołaś-Antoniak.
Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam książkę pt. „Święta siostra Faustyna” Elizy Piotrowskiej. Po przeczytanej opowieści dzieci wręczyły pani Alicja Gołaś-Antoniak dyplom podziękowania. Następnie dzieci z okazji Dnia Patrona Szkoły uczestniczyły we mszy św. Po jej zakończeniu wykonały prace plastyczne pt. „Siostra Faustyna Kowalska”, uczyły się i bawiły.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 30 września do piątku 4 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tymoteusz Lisiak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W poniedziałek, 30 września, w naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji panie wychowawczynie razem z dziewczynkami złożyły naszym chłopakom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Nowe monitory interaktywne
Nowe monitory interaktywne
Dzięki rządowemu programowi „Aktywna tablica” w trzech salach lekcyjnych naszej szkoły pojawiły się nowoczesne monitory interaktywne o wielkości 65 cali. Pełnią one funkcje tablicy, na której można pisać specjalnym pisakiem dotykowym lub palcem, ale dzięki bezpośredniemu podłączeniu tego sprzętu z komputerem z Internetem można oglądać filmy edukacyjne czy podziwiać analizowane przez nas obrazy w czasie zajęć.

Dnia 1 października 2019 r. • Rzeźbienie w książkach — book folding
Rzeźbienie w książkach
W świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzimy. Bawimy się, gramy w gry planszowe, odrabiamy lekcje z pomocą nauczyciela, ale przede wszystkim bierzemy czynny udział w zajęciach zorganizowanych, m.in. dydaktycznych, artystycznych, w tym plastycznych. Wtedy czas mija szybko i wesoło.
Ostatnio wykonywaliśmy zwierzęta metodą book foldingu. Jest to swoiste rzeźbienie w książkach.

Dnia 30 września 2019 r. • W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” w piątek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Anna Matuszewska. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam bajkę wychowawczą pt. Kieszonkowy czarodziej Anny Piekarskiej.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 30 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 23 września do piątku 27 września 2019 r. mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Olga Antoniak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 27 września 2019 r. • Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
We wtorek, 24 września, poznańska grupa artystyczna Mozaika po wakacyjnej przerwie spotkała się z klasami edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły.
Pierwsza sztukoteka w obecnym roku szkolnym była zatytułowana Alfabet tradycji — Wielkopolska Ziemia Kaliska i dotyczyła prezentacji instrumentów spotykanych tylko w naszym regionie wielkopolskim.

Dnia 26 września 2019 r. • Las w pigułce
Las w pigułce
We wtorek, 24 września, klasy IIa i III uczestniczyły w zajęciach Las w pigułce zorganizowanych przez trzcianeckie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej we współpracy z Nadleśnictwem Trzcianka.
Podczas spotkania uczniowie mogli poznać budowę terenów leśnych oraz rośliny i zwierzęta na nich żyjące. Uczyliśmy się też odróżniać grzyby jadalne od trujących. Dowiedzieliśmy się, jak długo rośnie las i jaka jest rola leśnika.

Dnia 26 września 2019 r. • Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Nasz oddział przedszkolny świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rozpoczął w poniedziałek 23 września. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer na największy plac zabaw w Trzciance.
Z radością korzystaliśmy z urządzeń służących do rozrywki dla najmłodszych. Tam również czekała na nas niespodzianka w postaci owocowego poczęstunku, a także medale dla każdego właśnie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Dnia 26 września 2019 r. • Wysokie miejsca naszych biegaczy
Wysokie miejsca naszych biegaczy
W niedzielę, 22 września, odbył się 37. Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Tadeusza Zielińskiego. Nasi uczniowie wzięli udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Do startu przystąpiło aż 36 naszych reprezentantów.
W wyniku rywalizacji trzech zawodników naszej szkoły stanęło na podium zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2007-2009 oraz II miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2004–2006.

Dnia 26 września 2019 r. • Sprzątanie świata
Sprzątanie świata
W piątek, 20 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania świata. Wydarzenie to zostało włączone w Ekotydzień zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
Obszar, który został wyznaczony naszej szkole, obejmował boisko sportowe przy ul. Za Jeziorem i chodniki przy ul.27 Stycznia. W godz. 9.00–12.00 zwarci i gotowi polowaliśmy na śmieci, odnajdywaliśmy je i przekazywaliśmy do segregacji.