INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
Dzisiaj
– Aktualności
III Powiatowy Konkurs „Święci na miarę (naszych czasów)”
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Katecheci i Wychowawcy oddziałów przedszkolnych, klas I–III i IV–VIII szkół podstawowych, pragniemy poinformować, że w ramach III Powiatowego Konkursu „Święci na miarę (naszych czasów)” do dnia 21 listopada 2019 r. można oddać lalkę prezentującą postać świętego, wykonaną według szablonu załączonego do regulaminu eliminacji.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, załączonymi do niego kartą zgłoszenia w formie wzoru metryczki twórcy pracy, klauzulą informacyjną wraz ze zgodą na udostępnienie danych osobowych i szablonem wykroju lalki:
pobierz regulamin: plik PDF →          pobierz szablon: plik PDF →
Organizatorzy konkursu
Dnia 9 października 2019 r. • Tydzień owocowo-warzywny w zerówce
Tydzień owocowo-warzywny w zerówce
Tydzień od poniedziałku 30 września do piątku 4 października minął dzieciom z oddziału przedszkolnego jako pachnący owocami i warzywami. Każde dziecko przyniosło do zerówki swoje ulubione owoce i warzywa.
Kącik przyrody oddziału wyglądał przepięknie, ale oprócz walorów estetycznych, podjęta tematyka zajęć przyniosła również inne korzyści i wszyscy mieli zadowolone minki, bo chętnie zajadali witaminki.

Dnia 8 października 2019 r. • Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
W poniedziałek, 7 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Tematem niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.
Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły też, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Dnia 8 października 2019 r. • Szkolne Koło Wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu
Nasze Szkolne Koło Wolontariatu po wakacyjnej przerwie wznowiło swoją działalność. W dniu 8 września wolontariuszki służyły pomocą w przeprowadzeniu VII Biegu Rodzinnego, którego głównym organizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Trzcianka oraz Fundacji „Młodzi w uzależnieniu”. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły się rejestracją zawodników, rozdzielaniem koszulek oraz służyły pomocą przy wręczaniu pamiątkowych medali.

Dnia 7 października 2019 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W czwartek 3 października i piątek 4 października, w naszym katoliku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nią św. s. Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia.
W tym roku szkolnym obchody były połączone z wyjątkową wizytą, podczas której gościli u nas przedstawiciele Telewizji Trwam. Ks. dr Antoni Balcerzak SDB, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktor Radia Maryja i Telewizji Trwam, postanowił w przygotowywanym materiale filmowym opowiedzieć, w jaki sposób nasza szkoła w obecnych czasach odnosi się do szerzenia orędzia Jezusa Miłosiernego w lokalnej społeczności, działając na polu edukacji i ewangelizacji.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W piątek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. W tym czasie w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” odwiedziła nas pani Alicja Gołaś-Antoniak.
Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam książkę pt. „Święta siostra Faustyna” Elizy Piotrowskiej. Po przeczytanej opowieści dzieci wręczyły pani Alicja Gołaś-Antoniak dyplom podziękowania. Następnie dzieci z okazji Dnia Patrona Szkoły uczestniczyły we mszy św. Po jej zakończeniu wykonały prace plastyczne pt. „Siostra Faustyna Kowalska”, uczyły się i bawiły.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 30 września do piątku 4 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tymoteusz Lisiak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W poniedziałek, 30 września, w naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji panie wychowawczynie razem z dziewczynkami złożyły naszym chłopakom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Nowe monitory interaktywne
Nowe monitory interaktywne
Dzięki rządowemu programowi „Aktywna tablica” w trzech salach lekcyjnych naszej szkoły pojawiły się nowoczesne monitory interaktywne o wielkości 65 cali. Pełnią one funkcje tablicy, na której można pisać specjalnym pisakiem dotykowym lub palcem, ale dzięki bezpośredniemu podłączeniu tego sprzętu z komputerem z Internetem można oglądać filmy edukacyjne czy podziwiać analizowane przez nas obrazy w czasie zajęć.

Dnia 1 października 2019 r. • Rzeźbienie w książkach — book folding
Rzeźbienie w książkach
W świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzimy. Bawimy się, gramy w gry planszowe, odrabiamy lekcje z pomocą nauczyciela, ale przede wszystkim bierzemy czynny udział w zajęciach zorganizowanych, m.in. dydaktycznych, artystycznych, w tym plastycznych. Wtedy czas mija szybko i wesoło.
Ostatnio wykonywaliśmy zwierzęta metodą book foldingu. Jest to swoiste rzeźbienie w książkach.

Dnia 30 września 2019 r. • W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” w piątek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Anna Matuszewska. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam bajkę wychowawczą pt. Kieszonkowy czarodziej Anny Piekarskiej.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 30 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 23 września do piątku 27 września 2019 r. mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Olga Antoniak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 27 września 2019 r. • Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
We wtorek, 24 września, poznańska grupa artystyczna Mozaika po wakacyjnej przerwie spotkała się z klasami edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły.
Pierwsza sztukoteka w obecnym roku szkolnym była zatytułowana Alfabet tradycji — Wielkopolska Ziemia Kaliska i dotyczyła prezentacji instrumentów spotykanych tylko w naszym regionie wielkopolskim.

Dnia 26 września 2019 r. • Las w pigułce
Las w pigułce
We wtorek, 24 września, klasy IIa i III uczestniczyły w zajęciach Las w pigułce zorganizowanych przez trzcianeckie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej we współpracy z Nadleśnictwem Trzcianka.
Podczas spotkania uczniowie mogli poznać budowę terenów leśnych oraz rośliny i zwierzęta na nich żyjące. Uczyliśmy się też odróżniać grzyby jadalne od trujących. Dowiedzieliśmy się, jak długo rośnie las i jaka jest rola leśnika.

Dnia 26 września 2019 r. • Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Nasz oddział przedszkolny świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rozpoczął w poniedziałek 23 września. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer na największy plac zabaw w Trzciance.
Z radością korzystaliśmy z urządzeń służących do rozrywki dla najmłodszych. Tam również czekała na nas niespodzianka w postaci owocowego poczęstunku, a także medale dla każdego właśnie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Dnia 26 września 2019 r. • Wysokie miejsca naszych biegaczy
Wysokie miejsca naszych biegaczy
W niedzielę, 22 września, odbył się 37. Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Tadeusza Zielińskiego. Nasi uczniowie wzięli udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Do startu przystąpiło aż 36 naszych reprezentantów.
W wyniku rywalizacji trzech zawodników naszej szkoły stanęło na podium zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2007-2009 oraz II miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2004–2006.

Dnia 26 września 2019 r. • Sprzątanie świata
Sprzątanie świata
W piątek, 20 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania świata. Wydarzenie to zostało włączone w Ekotydzień zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
Obszar, który został wyznaczony naszej szkole, obejmował boisko sportowe przy ul. Za Jeziorem i chodniki przy ul.27 Stycznia. W godz. 9.00–12.00 zwarci i gotowi polowaliśmy na śmieci, odnajdywaliśmy je i przekazywaliśmy do segregacji.

Dnia 25 września 2019 r. • Klasy I-III w Toruniu
Klasy I-III w Toruniu
W dniach 17 i 18 września uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie miasta Mikołaja Kopernika. Następnie była zabawa i eksperymenty w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Na koniec pozostało najsmaczniejsze — Żywe Muzeum Piernika, gdzie można było samodzielnie zrobić pyszne pierniczki!
Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Dnia 24 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 23 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodził Julian Weilandt. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Julian, pełen szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 24 września 2019 r. • Królik gościem zerówki
Królik gościem zerówki
W poniedziałek, 23 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził niecodzienny gość — królik.
Wszystko to dzięki Oldze Antoniak i jej rodzicom. Olga opowiedziała nam, jak należy opiekować się zwierzątkiem.

Dnia 23 września 2019 r. • Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
W piątek, 20 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z misiem Bruno brały udział w akcji związanej z ekotygodniem zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka — ekoczytanki, w parku 1 Maja.
Panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury czytały dzieciom teksty z książek, a następnie przedstawiły zagadki na temat czytanych tekstów. Na koniec spisaliśmy umowę ekologiczną między przedszkolakami a Ziemią. Dziękujemy paniom, które przygotowały akcję łączącą literaturę i dobro naszego środowiska.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
Zajęciami przeprowadzonymi w piątek, 20 września, rozpoczęliśmy realizacje projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” w ramach akcji „Czytające przedszkolaki” 2019 organizowanej przez wydawnictwo Mac.
Celem rojektu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez czytanie w domu i przedszkolu oraz prezentowanie dzieciom już od najmłodszych lat utworów polskich pisarzy i poetów.

Dnia 23 września 2019 r. • Bezpieczeństwo na drodze: spotkanie z policjantką
Bezpieczeństwo na drodze: spotkanie z policjantką
W piątek, 20 września, naszą szkołę odwiedziła policjantka asp. Estera Bartol. Przedstawicielka policji spotkała się w auli szkolnej z dziećmi z klas 0–III.
Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się, w jaki sposób mogą dbać o swoje bezpieczeństwo podczas pokonywania drogi do szkoły i w trakcie powracania do domów po skończonych zajęciach szkolnych.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września mianem Bohater Tygodnia zerówki był utytułowany Julian Weilandt.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 23 września 2019 r. • Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Zerówkowicze obserwowali ruch uliczny oraz zachowania pieszych i kierowców, przypominali sobie podstawowe zasady ruchu drogowego oraz znaczenie znaków drogowych. Uczyli się także prawidłowego przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.
Nie zabrakło także tematycznych wycieczek, zajęć plastycznych i muzycznych oraz spotkania z panią policjant.

Dnia 20 września 2019 r. • Spotkanie uczniów klas I–III z harcerkami
Spotkanie uczniów klas I–III z harcerkami
W czwartek, 19 września, uczniów klas I-III odwiedziły dwie harcerki należące do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Właśnie jest czas rekrutacji dzieci do ZHR w celu zasilenia szeregów zuchów.
Wędrowniczka Olimpia Tomkiewicz i samarytanka Zofia Kosowicz przeprowadziły w auli szkolnej z naszymi uczniami wiele ciekawych zabaw i gier.

Dnia 20 września 2019 r. • Nasza praca w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
Nasza praca w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
W czwartek, 19 września, zaprezentowaliśmy w sali przedszkolnej przygotowaną przez naszą zerówkę pracę przeznaczoną do zgłoszenia na konkurs ekologiczny „Dobre rady na odpady”.
Właśnie trwamy w ekotygodniu, podczas którego w naszej gminie Trzcianka zwracamy szczególną uwagę na konieczność chronienia środowiska naturalnego poprzez realizację różnych działań proekologicznych.

Dnia 17 września 2019 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W poniedziałek, 16 września, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem przeżywania tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia samodzielnych działań.

Dnia 16 września 2019 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
W piątek, 13 września, ubrania uczniów i nauczycieli ozdobiły kolorowe kropki. Były one motywem prac plastycznych, zabaw świetlicowych, opowiadań, łamigłówek matematycznych, rymowanek, piosenek.
W taki oryginalny sposób nasza szkoła uczestniczyła w niezwykłym święcie talentów, jakim jest doroczny MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Jest on obchodzony na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Dnia 16 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 13 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Lena Sarna. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Lena, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi słodkościami.

Dnia 16 września 2019 r. • Zajęcia gimnastyczne w zerówce
Zajęcia gimnastyczne w zerówce
W piątek, 13 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez gry i zabawy ruchowe przyswajały prawidłowe nawyki zdrowotne, dobrze się przy tym bawiąc.
Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej. Właśnie dlatego w naszym oddziale przedszkolnym odbywają się dwa razy w tygodniu.

Dnia 16 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września tym mianem był utytułowany Ksawery Kurczewski.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 września 2019 r. • Kodeks przedszkolaka
Kodeks przedszkolaka
W czwartek, 12 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poznały zasady i normy zachowania obowiązujące każdego zerówkowicza. Kodeks przedszkolaka ma za zadanie kształtować wzorce zachowania społecznie akceptowane. Dzieci poznały swoje obowiązki na podstawie przygotowanych przez nauczyciela ilustracji.
Gdy każdy obrazek został omówiony, nastąpił najważniejszy moment, czyli potwierdzenie przyjęcia zaproponowanego kodeksu. Każde dziecko z oddziału przedszkolnego odbiło swoją rączkę pomalowaną farbą na arkuszu.

Dnia 10 września 2019 r. • Tydzień adaptacyjny zerówki
Tydzień adaptacyjny zerówki
Za nami pierwszy tydzień nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2019/2020. Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego robiły w ostatnim czasie.
Zapraszamy wszystkich do oglądania krótkiej fotorelacji! Można zobaczyć wszystko, co było naszym udziałem w pierwszym tygodniu września...

Dnia 3 września 2019 r. • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek, 2 września, o godz. 10.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Wakacje nieubłaganie się skończyły. Nadszedł moment rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.
Podczas mszy świętej inaugurującej czas wzmożonego wysiłku, nauki i ćwiczenia się w obowiązkowości przywitał nas prefekt szkoły ks. Mariusz Maćkowiak MS, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę. Po Eucharystii do wszystkich zgromadzonych zwróciła się pełniąca obowiązki dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Po kilku słowach wprowadzenia i przedstawienia nowości organizacyjnych dotyczących nauczania w naszej szkole uczniowie wraz z zainteresowanymi rodzicami przeszli do szkolnych budynków.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły,
w poniedziałek 2 września br. odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2019/2020
. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Przez 30 minut przed Eucharystią będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.
Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii odbędzie się część oficjalna uroczystości w kościele. Następnie Uczniowie i zainteresowani Rodzice przejdą do budynków szkoły, gdzie będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas.
Ponadto po zakończeniu mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny, a więc około godz. 11, osoby zainteresowane zakupem nowych koszulek polo należących do jednolitego stroju uczniowskiego będą miały możliwość zobaczenia i przymierzenia ich w naszej szkole. Obecna u nas p. Agnieszka Sofij udostępni Państwu wariant letni i jesienno-zimowy mundurka szkolnego.
Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Siostry Faustyny w Trzciance
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w dziale „Egzamin ósmoklasisty” przedstawiamy średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty uzyskane przez naszych uczniów klasy VIII w 2019 r. Dane prezentowane są w układzie terytorialnym — z odniesieniem do wyników gminy Trzcianka, powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, województwa wielkopolskiego, okręgu egzaminacyjnego i kraju.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w zakładce "Klasy gimnazjalne" w dziale "Egzamin gimnazjalny" przedstawiamy średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego klasy III uzyskane przez naszych uczniów w 2019 r. Dane prezentowane są w układzie terytorialnym — z odniesieniem do wyników gminy Trzcianka, powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, województwa wielkopolskiego, okręgu egzaminacyjnego i kraju.
Dnia 27 czerwca 2019 r. • Wyrazy uznania dla nauczyciela WF pana Marcina Wiśniewskiego
Wyrazy uznania dla nauczyciela WF pana Marcina Wiśniewskiego
Miło nam poinformować, że nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Wiśniewski w dniu 26 czerwca 2019 r., będąc w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie, został wyróżniony specjalnym podziękowaniem za zasługi dla sportu szkolnego województwa wielkopolskiego i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego razem z innymi nauczycielami i trenerami z tego okręgu.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Zerówka w ogrodzie
Zerówka w ogrodzie
We wtorek, 18 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do ogrodu państwa Małgorzaty i Czesława Czeszejków.
Były zorganizowane zajęcia i czas na relaks. To wyjątkowe spotkanie stanowiło dobrą okazję do jeszcze większej integracji zespołu klasowego.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W dniach 10 i 18 czerwca do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyli pani Maria Łaszkiewicz-Henszke oraz pan Michał Poniatowski.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czerwcu w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziły Roma Michalska, Marianna Bekas oraz Hanna Sienkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatkom Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Roma, Marianna i Hanna, pełne szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowały wszystkich przepysznymi cukierkami i lodami.

W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Dnia 19 czerwca 2019 r. • Pożegnanie klasy VIII
Pożegnanie klasy VIII
We wtorek, 18 czerwca, klasa VIII uczestniczyła wraz z nauczycielami i bliskimi w uroczystości pożegnania z naszą szkołą. Uczniowie ci właśnie stali się absolwentami. Pozostanie im świadectwo z nazwą naszej szkoły, tableau z wizerunkami rówieśników i szereg wspomnień wspólnie przeżytych lekcji i nie tylko. Drodzy absolwenci! Pamiętajcie o nas w przyszłości. Życzymy Wam powodzenia!

Dnia 19 czerwca 2019 r. • Pożegnanie klasy III gimnazjalnej
Pożegnanie klasy III gimnazjalnej
We wtorek, 18 czerwca, klasa III gimnazjalna uczestniczyła wraz z nauczycielami i bliskimi w uroczystości pożegnania z naszą szkołą. Uczniowie ci właśnie stali się absolwentami. Pozostanie im świadectwo z nazwą naszej szkoły, tableau z wizerunkami rówieśników i szereg wspomnień wspólnie przeżytych lekcji i nie tylko. Drodzy absolwenci! Pamiętajcie o nas w przyszłości. Życzymy Wam powodzenia!
Dla szkoły było to także ostateczne pożegnanie z dotychczasowym systemem oświaty — pożegnanie z gimnazjum. Historia zatoczyła koło i nasz dotychczasowy Zespół Szkół Katolickich rzeczywiście jest znów Katolicką Szkołą Podstawową, oczywiście z Oddziałem Przedszkolnym!

Dnia 18 czerwca 2019 r. • Zakończenie zajęć w zerówce
Zakończenie zajęć w zerówce
W poniedziałek, 17 czerwca, w auli w Katolickiej Szkoły Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie zajęć prowadzonych w oddziale przedszkolnym.
Najpierw dzieci powitały zaproszonych gości polonezem. Następnie nadszedł czas na podziękowania, dyplomy, ciepłe słowa, piosenki, a nawet... spotkanie przy wspólnym stole!

Dnia 18 czerwca 2019 r. • I miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym
I miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym
W poniedziałek, 17 czerwca, wręczono nagrody laureatom XI Powiatowego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowe Wspomagające Rozwój Dzieci i Młodzieży w Trzciance.
Z radością i dumą informujemy, że nasz uczeń Michał Zakrzewski zdobył najwyższe laury, zajmując I miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych.

Dnia 18 czerwca 2019 r. • Pielgrzymka szkolna
Pielgrzymka szkolna
W poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 8.15 wyruszyła do Stradunia VII Dziękczynna Piesza Pielgrzymka Szkolna z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem wędrówki było wspólne uczestniczenie w modlitwie i integrowanie się społeczności szkolnej z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2018/2019.
Mimo wielkiego zmęczenia — nie tylko związanego z przebytą drogą, ale i tyloma miesiącami wytężonej nauki — wszyscy byli radośni i zadowoleni.

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Pożegnalne spotkanie zerówki
Pożegnalne spotkanie zerówki
W niedzielę16 czerwca, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego i ich rodzice wraz z wychowawcą Ewą Koniuszy spotkali się przy ognisku w gospodarstwie u pani Patrycji i Bartłomieja Bekasów w Wołowych Lasach. Po raz ostatni widzieliśmy się w takim właśnie gronie z racji tego, że niektórzy z nas w przyszłym roku szkolnym staną się pierwszoklasistami.
Dziękujemy państwu Patrycji i Bartłomiejowi za zaproszenie nas do siebie oraz rodzicom dzieci za przybycie do Wołowych Lasów.

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Członkowie Szkolnego Koła Misyjnego w Gdańsku
Członkowie Szkolnego Koła Misyjnego w Gdańsku
W dniach 14–16 czerwca odbyła się doroczna wycieczka Szkolnego Koła Misyjnego. W nagrodę za całoroczną pracę na rzecz misji Kościoła katolickiego opiekun koła pedagog szkolna p. Jadwiga Górska zorganizowała wyjazd do Gdańska.
Po powrocie, pełni wrażeń członkowie wycieczki zgodnie stwierdzili: Szkoda, że wszystko co miłe, tak szybko się kończy!

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Wzięliśmy udział w miejskiej debacie młodzieży
Wzięliśmy udział w miejskiej debacie młodzieży
W piątek, 14 czerwca, uczniowie naszej szkoły Dorota Urban oraz Patryk Waciński wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka oraz Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance zatytułowanej „Blaski i cienie 30 lat wolności”.
Prowadzący debatę burmistrz miasta Krzysztof Jaworski oraz radny Rady Miejskiej w Trzciance Marcin Walkowiak zachęcali uczestników do dzielenia się uwagami. Warto nadmienić, że naszymi partnerami w debacie miejskiej byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
W środę, 12 czerwca, w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbył się Powiatowy Przegląd Recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Wzięło w nim udział 22 śmiałków z przedszkoli z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Nasz oddział przedszkolny reprezentowali Agata Wyrwa i Piotr Henszke.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Dyskoteka hawajska
Dyskoteka hawajska
W środę, 12 czerwca, Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił na pożegnanie kończącego się roku szkolnego zorganizować dyskotekę hawajską. W drugim budynku szkoły, gdzie jedno z pomieszczeń przemieniło się w głośną salę taneczną, można było zobaczyć typowo hawajskie stroje, kwiaty, feerie barw, laserowe kolorofony...

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Bal ósmoklasisty
Bal ósmoklasisty
W środę, 12 czerwca, odbył się bal ósmoklasisty. Został zorganizowany w restauracji Łabędź nad jeziorem Sarcz. Wydarzył się on po raz pierwszy, odkąd przywrócono 8-klasowe szkoły podstawowe podyktowane reformą ustroju szkolnego.
Zgodnie z tradycją podczas inauguracji tak ważnego balu uczniowie odtańczyli poloneza. Potem przyszła pora na posiłek i wspólne rozmowy. Zabawa trwała nieprzerwanie od godz. 17.00 i zakończyła się dopiero o godz. 23.00, kiedy to zmęczeni ósmoklasiści powrócili do domów.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • W krainie baśni — nocowanie klasy 1b
W krainie baśni — nocowanie klasy 1b
Dawno, dawno temu, a może wcale nie tak dawno, bo z wtorku 11 czerwca na środę 12 czerwca, klasa 1b wraz z wychowawcą panem Bartoszem Śliwińskim przeniosła się za góry, za lasy do krainy baśni.
Tak, tak. To prawda! Wszystko to dzięki nocowaniu w Katolickiej Szkole Podstawowej, która na ten czas stała się zamkiem, a świat, w który dzieci wkroczyły, był niczym innym jak światem baśni.

Dnia 12 czerwca 2019 r. • Zerówka była na lodach
Zerówka była na lodach
We wtorek, 11 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja. Tam czekały na nie pyszne lody.
Ta zimna, jakże smaczna nagroda w upalny dzień sprawiła zerówkowiczom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku uśmiechnięci i zadowoleni zerówkowicze wrócili do przedszkola.

Dnia 11 czerwca 2019 r. • Prezentacja gry na pianinie
Prezentacja gry na pianinie
W poniedziałek, 10 czerwca, Aleksander Chazbijewicz zaprezentował naszej grupie przedszkolnej swoją pasję. Jest nią muzyka. Od 6 roku życia nasz kolega uczy się grać na pianinie.
Wszystkie dzieci były pod wielkim wrażeniem wykonania muzyki, a Aleksander — szczęśliwy, że mógł podzielić się z nami swoimi umiejętnościami.

Dnia 11 czerwca 2019 r. • Wizyta klasy Ia w Straduniu
Wizyta klasy Ia w Straduniu
W poniedziałek, 10 czerwca, uczniowie klasy Ia mieli okazję gościć u państwa Doroty i Bogumiła Królów w Straduniu. Wizyta rozpoczęła się zabawą w podchody, a potem było jeszcze ciekawiej i weselej.
Serdecznie dziękujemy państwu Królom, rodzicom naszego kolegi Adama, za gościnę!

Dnia 10 czerwca 2019 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W piątek, 7 czerwca, do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyła pani Patrycja Bekas. Mama Marianki przeczytała bajkę pt. Krecik i orzeł.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Sukcesy w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
W czwartek, 6 czerwca, odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Stań i śpiewaj” w ramach Dni Ziemi Czarnkowskiej. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VIII.
Miło nam poinformować, że Kacper Malicki zdobył wyróżnienie, a Julia Dziamska otrzymała I miejsce w tych wokalnych eliminacjach.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Klasa Ia w szpitalu
Klasa Ia w szpitalu
W czwartek, 6 czerwca, uczniowie klasy Ia mieli okazję odwiedzić trzcianecki Szpital Powiatowy. Wizyta rozpoczęła się na oddziale dziecięcym, a zakończyła zwiedzaniem nowoczesnej karetki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Uczniowie przekonali się, że wizyta w szpitalu może być przyjemna.
Szczególne podziękowania kierujemy dla p. Karoliny Wiśniewskiej, mamy Antoniny, i p. Jakuba Pisarskiego, taty Poli.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Gminna Spartakiada Przedszkolna „Ruch to zdrowie”
Gminna Spartakiada Przedszkolna „Ruch to zdrowie”
W czwartek, 6 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej „Ruch to zdrowie”. Odbyła się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej. Konkurencje sportowe dostosowane były do wieku i możliwości najmłodszych
Po wysiłku włożonym podczas uczestniczenia w zawodach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. W trakcie spartakiady wszyscy okazaliśmy się świetnymi sportowcami i zwycięzcami.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Zerówkowy konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”
Zerówkowy konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”
W środę, 5 czerwca, w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Dzieci zaprezentowały wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny.
Każdy z uczestników poetyckiego przeglądu otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom za swój występ.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
W środę, 5 czerwca, spotkała się u nas nowa grupa przyszłych zerówkowiczów, którzy będą z nami na zajęciach od września nowego roku szkolnego w oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej. Pani p.o. dyrektor Dorota Pawłowska powitała rodziców i dzieci.
Mamy i tatowie zostali zaproszeni na zebranie z panią dyrektor, natomiast przyszli zerówkowicze wraz z wychowawczyniami oddziału postanowili zabawić się z chustą animacyjną. Po harcach przyszedł czas na poczęstunek i wypicie pysznych soków. Na końcu każdy mały uczestnik spotkania otrzymał dyplom i zestaw z bańkami mydlanymi.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Pokaz musicali
Pokaz musicali
W środę, 5 czerwca, Szkolne Koło Misyjne wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance zaprosiło całą społeczność szkolną i mieszkańców Trzcianki na pokaz pt. „Świat musicali”. Była to kolejna już forma akcji charytatywnej przeprowadzona przez nasze SKM i SKW.
To niecodzienne wydarzenie było pierwszym takim w historii naszej szkoły! W auli sąsiedniego Zespołu Szkół Technicznych na scenie stanęło 18 uczniów z klas III, VI i VIII. Przez kilka miesięcy przygotowywali oni występ składający się z siedmiu musicali i przenieśli widzów w odległe zakątki wybranych scenerii, przedstawiając fragmenty z zaproponowanych sztuk i posługując się środkami wyrazu złożonymi z partii mówionych, śpiewanych i tanecznych.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Klasa III gimnazjalna na lekcji w ratuszu
Klasa III gimnazjalna na lekcji w ratuszu
W środę, 5 czerwca, uczniowie z klasy III gimnazjalnej naszej szkoły odbyli lekcję wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Miasta i Gminy Trzcianka. Dzięki wyjątkowym zajęciom nasi uczniowie zapoznali się z pracą burmistrza Trzcianki Krzysztofa W. Jaworskiego, radnych miejskich oraz urzędników ratusza.

Dnia 5 czerwca 2019 r. • Eksponowane miejsca w gminnym konkursie matematycznym
Eksponowane miejsca w gminnym konkursie matematycznym
We wtorek, 4 czerwca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Gminnym Konkursie Matematycznym Szkół Podstawowych, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Siedlisku.
Nasi reprezentanci zajęli w swoich kategoriach wiekowych bardzo dobre miejsca. Serdecznie gratulujemy!

Dnia 5 czerwca 2019 r. • Festyn rodzinny
Festyn rodzinny
We wtorek, 4 czerwca, przeżywaliśmy Festyn Rodzinny — nasze szkolne święto zapowiadające ciepłe wakacyjne dni. Wszyscy zgromadzeni — uczniowie, ich rodzice, bliscy i nauczyciele, po południu przybyli na dziedziniec szkolny, aby wspólnie uczestniczyć w festynie rodzinnym.
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019, dlatego też zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania. Razem mogliśmy spędzić nasz szczególny dzień — dzień rodziny, czas radości i zabaw.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 3 czerwca, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Młynarczyk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Gabriela pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi cukierkami.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Klasa III była w restauracji Piwniczanka
Klasa III była w restauracji Piwniczanka
W poniedziałek, 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Agnieszką Kapelą zostali zaproszeni do restauracji Piwniczanka w Trzciance.
W imieniu swoim i wszystkich uczniów klasy III pragnę złożyć serdeczne podziękowania pani Agnieszce i panu Tomaszowi Pańkowom za tak pyszną niespodziankę.Agnieszka Kapela, wychowawczyni kl. III.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Dzień Mamy w klasie Ib
Dzień Mamy w klasie Ib
W poniedziałek, 3 czerwca, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Imprezę przygotował pan Bartosz Śliwiński wraz z dziećmi uczęszczającymi do klasy Ib.
Uroczystość przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i mam.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com