INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
Dzisiaj
– Aktualności
III Trzcianecki Orszak Trzech Króli
V Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W NIEDZIELĘ 6 STYCZNIA 2019 R. O GODZ. 12.00 WYRUSZY
V TRZCIANECKI ORSZAK TRZECH KRÓLI
pod hasłem „Odnowi oblicze Ziemi”
Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców miasta i gminy Trzcianka, w tym całe rodziny, do wzięcia udziału w tym wspólnym, radosnym świętowaniu.
W realizację orszaku zaangażowani są uczniowie z trzech trzcianeckich szkół — ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół Katolickich.
Rodziców uczniów prosimy o przygotowanie z tej okazji strojów aniołów i pasterzy oraz instrumentów perkusyjnych dla swoich dzieci.
Zadbajmy też o to, żeby uczniowie z poszczególnych szkół mieli ubrania zachowane w następujących kolorach oznaczających kontynenty:
    • Szkoła Podstawowa nr 2 — czerwone — Europa,
    • Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 3 — zielone — Azja,
    • szkoła katolicka — niebieskie — Afryka.
Zbiórka wszystkich chętnych chcących wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu odbędzie się o godz. 11.45 w parku 1 Maja. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane orszakowe korony i śpiewniki.
Prosimy, aby dzieci, które wezmą udział w orszaku i jednocześnie w Mszy św. odprawianej o godz. 11.00, przyszły na tę Eucharystię w odpowiednich kostiumach orszakowych, co będzie dla tych najmłodszych i ich rodziców ułatwieniem organizacyjnym.
Dyrekcja
Zespołu Szkół Katolickich
Dnia 5 grudnia 2018 r. • Sztukoteka — polskie tradycje kolędnicze
Sztukoteka - polskie tradycje kolędnicze
We wtorek, 4 grudnia, w ramach sztukoteki poznańska grupa artystyczna Mozaika przedstawiła najmłodszym dzieciom z naszej szkoły występ „Panie gospodarzu, masz w domu gości...” Polskie tradycje kolędnicze. W trakcie comiesięcznego spotkania, tym razem widzowie mogli poznać dawne zwyczaje odnoszące się do kolędowania pochodzące z różnych rejonów Polski. Artyści poprzez zabawę zachęcali do czerpania z naszego rodzimego dziedzictwa narodowego.

Dnia 5 grudnia 2018 r. • O zdrowym odżywianiu... — przedszkolaki i klasy I-III
O zdrowym odżywianiu... - przedszkolaki i klasy I-III
W czwartek, 29 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I–III odwiedził niezwykły gość, pani Maria Niećko, która do niedawna pracowała jako higienistka w naszej szkole, a obecnie jest już na emeryturze. Przyniosła ze sobą piramidę żywieniową i przeprowadziła pogadankę na temat podstawowych zasad dbania o zdrowie. Na końcu spotkania przedszkolaki zrobiły dwie niespodzianki: wręczyły dyplom podziękowania pani Marii Niećko, dziękując w ten sposób za przybycie do nas i przekazanie cennych informacji, oraz zaprosiły wszystkich do obejrzenia przedstawienia teatralnego ukazującego bajkę pt. „Bazarek”.

Dnia 5 grudnia 2018 r. • Pyszne „kanapki-stworki” w klasie Ib
Pyszne kanapki-stworki w klasie Ib
W poniedziałek, 3 grudnia, klasa Ib uświadomiła sobie, jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest pierwsze śniadanie. To od niego zależy to, ile mamy energii do pracy czy zabawy oraz jak będzie wyglądała reszta naszych potraw w ciągu dnia. Wspólnie przygotowaliśmy pyszne, kolorowe „kanapki-stworki”. Dzieci z ogromnym apetytem zjadły wszystkie przygotowane przez siebie dania.

Dnia 4 grudnia 2018 r. • Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dzień bajkowych postaci w zerówce
W piątek, 30 listopada, oddział przedszkolny zamienił się w krainę baśni i bajek. Dzieci przebrały się za piękne bajkowe postaci. Brały udział w kilku konkurencjach i doskonale bawili się na zabawie andrzejkowej. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli swoim pociechom przygotować bajkowe stroje. Efekt był zachwycający.

Dnia 4 grudnia 2018 r. • „Ile waży św. Mikołaj”
Ile waży św. Mikołaj
W piątek, 30 listopada, w naszej szkole podsumowano kilkutygodniową akcję charytatywną „Ile waży św. Mikołaj”. Wszystkie oddziały zebrane monety przynosiły w wyznaczone miejsce w celu ich zważenia. Łącznie zgromadziliśmy ponad 40 kilogramów monet. Po odpowiednim spakowaniu wszystkie zabezpieczone pieniądze zostały przesłane w poniedziałek 3 grudnia do Lublina, aby w dniu 9 grudnia dokonać komisyjnego zważenia Świętego Mikołaja. Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Dnia 30 listopada 2018 r. • Dyskoteka szkolna z okazji andrzejek
Dyskoteka szkolna z okazji andrzejek
W czwartek, 29 listopada, w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z okazji nadchodzących andrzejek. Bawiliśmy się bardzo dobrze, a muzyka była rewelacyjna.

Dnia 28 listopada 2018 r. • Smaczne soki pomarańczowe w klasie Ib
Smaczne soki pomarańczowe w klasie Ib
Odnalazła się relacja z poniedziałku, 19 listopada, gdy sala klasy Ib pachniała pomarańczami. Za pomocą ręcznych wyciskarek do cytrusów dzieci przygotowały własne soki pomarańczowe, które na koniec z wielką radością wypiły. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że naturalne soki są smaczniejsze i zdrowsze od tych kupionych w sklepie. (relacja zawieruszyła się u naszego webmakera)

Dnia 28 listopada 2018 r. • Lekcja kulinarna w klasie Ib
Lekcja kulinarna w klasie Ib
Na ostatnich zajęciach żywieniowych w poniedziałek, 26 listopada, uczniowie klasy Ib zamienili się w kucharzy. Każdy z nich otrzymał własną, imienną książkę kucharską, którą mógł uzupełnić według osobistych upodobań. Zadaniem dzieci było przygotowanie za pomocą rysunków i symboli przepisu na opracowane przez siebie, niepowtarzalne danie. Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą z zakresu organizowania potraw.

Dnia 27 listopada 2018 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W poniedziałek, 26 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym to czasie każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Do naszej sali przedszkolnej przybyły misie małe i duże, białe, brązowe, zielone... Każdy był piękny i wyjątkowy!

Dnia 27 listopada 2018 r. • „Mój pluszowy miś”
Mój pluszowy miś
W poniedziałek, 26 listopada, oddziały 0-III obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym świętem ogłosiliśmy szkolny konkurs plastyczny „Mój pluszowy miś”.

Dnia 26 listopada 2018 r. • Piosenki ludowe w wykonaniu przedszkolaków
Piosenki ludowe w wykonaniu przedszkolaków
W piątek, 23 listopada, w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki „Jesień wokół nas — Tym razem na ludowo”. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci zaprezentowały piosenki ludowe. Do przeglądu zgłosiło się 16 przedszkolaków z 10 placówek. Nasz oddział przedszkolny reprezentowały dwie dziewczynki: Maria Poniatowska, śpiewając „Poleczkę”, i Agata Wyrwa, wykonując piosenkę „Krakowiaczek”.
Po prezentacji wszystkich utworów każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę.

Dnia 21 listopada 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W listopadzie do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyli: pan Czesław i pani Agnieszka Tobołowie, czytając baśń pt. Latający kuferek Hansa Christiana Andersena.

Dnia 21 listopada 2018 r. • Przegląd Małych Form Teatralnych
Przegląd Małych Form Teatralnych
We wtorek, 20 listopada, odbył się VI Międzyprzedszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych. Jego organizatorem było Gminne Przedszkole nr 1 w Trzciance. Celem przeglądu była możliwość prezentacji grup przedszkolnych w ramach zobrazowania scenicznych bajek o tematyce jesiennej.
Nasz oddział przedszkolny w pięknych kolorowych strojach ukazał na scenie bajkę pt. Bazarek teatralnie przygotowaną przez panią Ewę Koniuszy.

Dnia 16 listopada 2018 r. • Klasa Ib odwiedziła straż pożarną w Siedlisku
Klasa Ib odwiedziła straż pożarną w Siedlisku
W środę, 14 listopada, uczniowie klasy Ib z wychowawcą Bartoszem Śliwińskim odwiedzili straż pożarną w Siedlisku. Było to kolejne spotkanie pierwszoklasistów koncertujące się na poznaniu zawodu — tym razem celem było zobaczenie pracy strażaka. Dzieci odbyły podróż pociągiem do Siedliska. Było to niesamowite przeżycie, bo niektórzy jechali po raz pierwszy środkiem transportu Polskich Kolei Państwowych. Po przybyciu na miejsce, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej pan Ireneusz Łukaszewski opowiedział pierwszakom o pracy strażaka, zademonstrował wyposażenie samochodu strażackiego i oprowadził po remizie.

Dnia 16 listopada 2018 r. • Piramida żywieniowa omówiona w klasie Ib
Piramida żywieniowa omówiona w klasie Ib
W czwartek, 15 listopada, w klasie Ib odbyły się kolejne zajęcia żywieniowe. Ich tematem przewodnim była piramida żywieniowa. Dzieci starały się zrozumieć podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie poznaliśmy poziomy piramidy żywieniowej, omówiliśmy znaczenie poszczególnych produktów w stosunku do zachowania zdrowia dla każdego człowieka. Następnie pierwszoklasiści przedstawili kolegom i koleżankom z klasy swój własny pomysł na zdrowy model korzystania z żywności w postaci piramidy żywieniowej.

Dnia 16 listopada 2018 r. • Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze poetów polskich”
Gminny Konkurs Recytatorski Wiersze poetów polskich
W czwartek, 15 listopada, w Gminnym Przedszkolu nr 3 w Trzciance odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze poetów polskich”.
Miło nam ogłosić, że po wysłuchaniu wszystkich młodych artystów komisja oceniająca przyznała III miejsce dla Aleksandra Chazbijewicza oraz wyróżnienie dla Agaty Wyrwy — oboje reprezentowali nasz oddział przedszkolny.

Dnia 15 listopada 2018 r. • Klasa Ib na warsztatach tkackich
Klasa Ib na warsztatach tkackich
W środę, 14 listopada, dzieci z klasy Ib odwiedziły muzeum. Tematem spotkania było tkactwo. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali, jak powstaje tkanina od samego początku. Mogli sami poczuć się jak w dawnych czasach i tkać opaskę na rękę. To zadanie wymagało od dzieci dużego skupienia uwagi i cierpliwości.

Dnia 15 listopada 2018 r. • I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym
I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym
Miło nam poinformować, że w środę, 14 listopada, nasza uczennica klasy VIII Weronika Kajkowska zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości „Polska — Ojczyzna, Kraina... która się w sercu zaczyna” w kategorii klas VII–VIII i klas gimnazjalnych. Gratulujemy! Organizatorem eliminacji był Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance.
aut. Krzysztof Felsmann

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 15 listopada 2018 r. • Zerówka na warsztatach tkackich
Zerówka na warsztatach tkackich
We wtorek, 13 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance, by wziąć udział w zajęciach pt. Od nasionka do tkaniny. Podczas zajęć dzieci zwiedzały wystawę czasową Kręć się, kręć, wrzeciono..., poznały etapy powstawania tkaniny, dowiedziały się, jak wygląda praca na krośnie oraz jak dawniej ludzie tworzyli ubrania. Po obejrzeniu wystawy dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać zakładki książkowe przy użyciu nici.

Dnia 15 listopada 2018 r. • Sztukoteka — taniec i kolory
Sztukoteka - taniec i kolory
We wtorek, 13 listopada, w naszej szkole odbyła się sztukoteka z udziałem klas 0-III. Tym razem poznański zespół artystyczny Mozaika zaprosił nas do świata tańca i kolorów. W auli szkolnej mogliśmy się przekonać, w jaki sposób można połączyć kilka środków wyrazu w jedno estetyczne brzmienie. W prezentacji Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami! w zaskakujący sposób ukazano nam piękne doznania wynikające z obrazów stworzonych na potrzeby wykonania etiud tańca współczesnego.

Dnia 14 listopada 2018 r. • „«Poloneza czas zacząć...» — wielkie patriotyczne tańczenie”
Poloneza czas zacząć... - wielkie patriotyczne tańczenie
W Niedzielę, 11 listopada, w 100 rocznicę upamiętnienia odzyskania przez Polskę suwerenności uczniowie z gminnych szkół podstawowych oraz średnich zatańczyli wspólnie poloneza. Reprezentacyjny polski taniec narodowy uświetnił miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem wskazywanej akcji tanecznej jest Katolicka Szkoła Podstawowa. W pokazie wzięło udział łącznie 120 uczniów, po 10 par z każdej z następujących placówek: Szkoła Podstawowa w Łomnicy, Szkoła Podstawowa w Siedlisku, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcące, a także uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Koordynatorem akcji był nauczyciel szkoły katolickiej Marcin Wiśniewski.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 14 listopada 2018 r. • Odsłonięcie pomnika Niepodległości
Odsłonięcie pomnika Niepodległości
W sobotę, 10 listopada, o godz. 16.00 nastąpiło odsłonięcie pomnika Niepodległości. Wzniesienie monumentu na skwerze przy Katolickiej Szkole Podstawowej jest wyrazem wdzięczności złożonej naszym przodkom. Poprzez jednoczenie się przy pomniku Niepodległości w przededniu 100. rocznicy jej odzyskania przez nasz naród, dajemy wyraz pamięci o zachowaniu zasad przyjmowanych na co dzień, prowadzących nas do utrzymania suwerenności i obecnych w naszym doświadczeniu jednostkowym, jak i zbiorowym.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • „Co to jest niepodległość?”
Co to jest niepodległość?
W piątek, 9 listopada, uczniowie klas 0–III zebrali się w auli naszej szkoły, aby świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na następujące pytanie: „Co to jest niepodległość?”. Przypomnieliśmy sobie również symbole narodowe oraz ich znaczenie dla kraju. Uczniowie wykonywali m.in. patriotyczne plakaty, które ozdobiły nasze klasy.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • „Rekord dla Niepodległej” — wspólne odśpiewanie hymnu Polski
Rekord dla Niepodległej - wspólne odśpiewanie hymnu Polski
W piątek, 9 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Nasi uczniowie i nauczyciele we wskazanym dniu dokładnie o godz. 11.11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przebywając razem na dziedzińcu szkolnym, wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • Poranek pieśni patriotycznej
Poranek pieśni patriotycznej
Poranek pieśni patriotycznej w piątek, 9 listopada, przeżyły klasy I-VI. Zaśpiewano szereg pieśni na czele z Raduje się serce, Piechota czy Wojenko, wojenko, w przerwach zaś pomiędzy utworami Lena Felsmann, Weronika Kapela oraz Oliwia Patyniak deklamowały utwory literackie odnoszące się do miłości Ojczyzny. Kulminacyjnym momentem naszych obchodów było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przez całą społeczność szkolną.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • Szkolny konkurs „O Laur Niepodległej”
Szkolny konkurs O Laur Niepodległej
W piątek, 9 listopada, jeszcze przed oficjalnymi obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole urządzono wewnętrzne obchody tego jubileuszu. Klasy VII, VIII oraz III gimnazjalna wzięły udział w szkolnym konkursie wiedzy „O Laur Niepodległej”. W jego trakcie zespoły uczniowskie odpowiadały na pytania z zakresu historii, pieśni patriotycznych oraz poezji polskiej.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • Tydzień patriotyczny w oddziale przedszkolnym
Tydzień patriotyczny w oddziale przedszkolnym
Dzieci z oddziału przedszkolnego przez cały tydzień w dniach 5-9 listopada 2018 r. miały okazję dowiedzieć się, jak wiele mieści się w słowie „Polska”. Zerówkowicze dowiadywali się, czym jest kraj, w którym się ktoś urodził, którego jest obywatelem i z którym jest związany więzią narodową oraz to, kim jest patriota. Podczas zajęć m.in. recytowały piękne wiersze patriotyczne, poznawały i nazywały symbole narodowe, wykonywały prace plastyczne, które ozdabiają gazetkę klasową i korytarz oddziału przedszkolnego...

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 9 listopada 2018 r. • Zajęcia dietetyczne w klasie Ib — druga część
Zajęcia dietetyczne w klasie Ib — druga część
W czwartek, 8 listopada, klasa Ib brała udział w drugich zajęciach żywieniowych prowadzonych przez panią dietetyk Paulinę Jagiełę-Śliwińską. Tym razem były one praktyczne. Zadaniem każdego dziecka było przyniesienie na lekcję ulubionych owoców, z których wspólnie przygotowaliśmy koktajle jogurtowo-owocowe.

Dnia 9 listopada 2018 r. • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I–III
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I–III
W czwartek, 8 listopada, w drugiej edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego klas I–III wzięło udział 27 uczestników. Gratulujemy zwycięzcom, zobaczcie rezultaty i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie!

Dnia 9 listopada 2018 r. • Wysokie miejsca w powiatowym konkursie literacko-plastycznym
Wysokie miejsca w powiatowym konkursie literacko-plastycznym
W czwartek, 8 listopada, został rozstrzygnięty V Powiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny „Słowem malowane”. Impreza ta miała na celu zachęcenie uczniów do rozbudzania wrażliwości na sztukę, wspierania ich działań i możliwości twórczych, a także promowanie działalności artystycznej. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie, wykonując ilustrację wierszy. Jury wysoko oceniło ich prace, przyznając im wysokie miejsca.

Dnia 9 listopada 2018 r. • 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
W przededniu Narodowego Święta Niepodległości społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance spotkała się w czwartek, 8 listopada, w Parku Ryb Słodkowodnych. Przejęci, zwarci i gotowi postanowiliśmy zasadzić 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wybraliśmy dęby, mając na uwadze ich symboliczne znaczenie — niepodległość, chwałę, honor, odwagę, królewskość, majestat, potęgę, długowieczność. Jak można zauważyć, te właśnie cechy są niezwykle istotne dla nas jako Polaków cieszących się z życia w wolnym kraju już od 1918 r. Sadzonki uzyskaliśmy dzięki staraniom Nadleśnictwa Trzcianka Lasów Państwowych.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 8 listopada 2018 r. • Pomnik Niepodległości już stoi
Pomnik Niepodległości już stoi
W środę, 7 listopada, na skwerze przy ulicy Spokojnej, przed budynkiem Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance ustawiono długo wyczekiwany pomnik Niepodległości. Mogliśmy na bieżąco śledzić prace związane z jego osadzeniem na postumencie. Pomnik jest okazały i będzie zdobił tereny położone w pobliżu naszej placówki. Katolicka Szkoła Podstawowa przejęła honorowy patronat nad pomnikiem. Deklaracja w tej sprawie została podpisana w Urzędzie Miasta i Gminy Trzcianka w dniu 29 października 2018 r.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 8 listopada 2018 r. • Wyróżnienie w gminnym konkursie „Barwy patriotyzmu”
Wyróżnienie w gminnym konkursie „Barwy patriotyzmu”
W środę, 7 listopada, po raz trzeci w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej odbył się gminny konkurs „Barwy patriotyzmu” w kategoriach recytacji i pięknego czytania literatury patriotycznej. Tym razem do rywalizacji zaproszono nie tylko wychowanki MOS-u, ale również uczniów pozostałych szkół gminy Trzcianka. Miło nam poinformować, że w kategorii recytacji wiersza wyróżnienie przyznano Lenie Felsmann, naszej uczennicy klasy VII. Gratulujemy!

Dnia 7 listopada 2018 r. • Klasy Ia i III w drukarni
Klasy Ia i III w drukarni
We wtorek, 6 listopada, uczniowie klas Ia i III wybrali się na wycieczkę do drukarni wielkoformatowej Interak w Grzępach za Czarnkowem. Na miejscu czekali na nas pracownicy zakładu zajmującego się drukowaniem różnych publikacji. Towarzyszyli nam podczas pobytu w fabryce. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania książki. Na końcu wycieczki w sali konferencyjnej czekała nas słodka niespodzianka. Każdy uczeń na pamiątkę wizyty w drukarni otrzymał również kolorowankę. Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni z bagażem nowej wiedzy.

Dnia 6 listopada 2018 r. • 100 kartek na 100-lecie odzyskania Niepodległości
100 kartek na 100-lecie odzyskania Niepodległości
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „100 kartek na 100-lecie Niepodległości”. Akcja została stworzona przez nauczycieli z całej Polski. Podczas zajęć świetlicowych, plastycznych i technicznych uczniowie począwszy od klasy 0, a skończywszy na klasie III gimnazjalnej przygotowali 100 kartek i wysłali je do 100 szkół katolickich rozmieszczonych na terenie całej Polski.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 5 listopada 2018 r. • Bawimy się lekturami
Bawimy się lekturami
W piątek, 31 października, klasyk literatury polskiej dziecięcej i młodzieżowej, tj. Kapelusz za 100 tysięcy Adama Bahdaja stał się podstawą do tworzenia przez uczniów gry planszowej. Aby osłodzić uczniom znienawidzone przez niektórych z nich słowo „lektura” w trakcie omawiania pozycji książkowych zawartych w kanonie proponowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, poznajemy je także w nietypowy zabawowy sposób. Wyobraźnia uczniów nie ma granic, a teksty literackie mogą w doskonały sposób stać się bazą do nowych twórczych poszukiwań.

Dnia 5 listopada 2018 r. • Klasy II i III na warsztatach tkackich
Klasy II i III na warsztatach tkackich
We wtorek, 30 października, uczniowie klas II i III w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej na wystawie Kręć się, kręć, wrzeciono... dowiedzieli się, jak powstaje tkanina oraz jak dawniej ludzie tworzyli ubrania. Po obejrzeniu wystawy własnoręcznie wykonali zakładki książkowe. W drodze powrotnej do szkoły drugoklasiści i trzecioklasiści zatrzymali się w kawiarni Śnieżynka, gdzie zjedli przepyszne gofry.

Dnia 5 listopada 2018 r. • Szkolny konkurs „W świecie origami”
Szkolny konkurs - W świecie origami
W środę, 31 października, rozstrzygnięty został szkolny konkurs origami „W świecie origami”. Został on zorganizowany z okazji Światowego Dnia Origami, który obchodziliśmy w dniu 24 października. Uczniowie przygotowali prace przestrzenne wymagające większej precyzji w ich składaniu, jak i płaskie z kółek.

Dnia 5 listopada 2018 r. • Uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy
Uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy
W środę, 31 października, w naszej szkole gościł ratownik medyczny Jakub Pisarski. Członek zespołu ratowniczego Szpitala Powiatowego w Trzciance tłumaczył uczniom klasy VIII i klasy III gimnazjalnej, w jaki sposób skutecznie przeprowadzić kroki związane z pierwszą pomocą. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w ćwiczeniach ukazujących przebieg czynności przedmedycznych.

Dnia 5 listopada 2018 r. • Dzień świętych w naszej szkole
Dzień świętych w naszej szkole
W środę, 31 października, w naszej szkole obchodziliśmy dzień świętych. Mając na uwadze zbliżające się dni zadumy nad przemijalnością życia człowieka i jednocześnie uzyskaniem przez niego życia wiecznego zgodnego z wiarą chrześcijańską, zebraliśmy się wszyscy na zajęciach szkolnych w niecodziennych ubiorach. W ten sposób zapowiadaliśmy zbliżające się Wszystkich Świętych. Jako chrześcijanie ufamy, że ta uroczystość akcentuje rzeczywistość przebywania z Bogiem ludzi zbawionych w niebie.

Dnia 5 listopada 2018 r. • Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
We wtorek, 30 października, w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. W uroczystości wyjątkowo w tym roku wzięły udział dwa zespoły klasowe: klasa Ia pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Werte oraz klasa Ib — wychowawcy p. Bartosza Śliwińskiego. Pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość występem pt. „Czy kto wierzy, czy nie wierzy, szkoła zrobi z nas rycerzy...” Następnie ślubowanie pierwszoklasisty złożyło 27 uczniów naszej szkoły. Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor szkoły Bożena Wargin. Na zakończenie były jeszcze dobre słowa, prezenty, pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek w pięknie przygotowanych na tę okazję klasach.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Jesienne cudaki
Jesienne cudaki
W oddziale przedszkolnym odbył się Rodzinny Konkurs Twórczy „Jesienne cudaki”. Zadaniem uczestników naszych eliminacji było wykonanie wspólnie z dzieckiem postaci warzywno-owocowej, wykorzystując do tego jesienne skarby — liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę, warzywa, owoce itp. Organizatorem Rodzinnego Konkursu Twórczego „Jesienne cudaki” była wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Teatr wędrowny czas zacząć!
Teatr wędrowny czas zacząć!
W piątek, 26 października, uczniowie klasy III zrobili niespodziankę swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych — wykonali dla nich przedstawienie pt. Rozrzutny wróbel. Z przedstawieniem chodzili od klasy do klasy i prezentowali swój talent aktorski. Od widzów otrzymali ogromne brawa. Cały projekt w ramach naszego teatru wędrownego bardzo przypadł do gustu trzecioklasistom. Obiecali, że to nie był pierwszy i ostatni raz ich scenicznego przedsięwzięcia.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Koło przyrodnicze dla klas I-III
Koło przyrodnicze dla klas I-III
Na ostatnich zajęciach koła przyrodniczego dla klas I-III, w piątek, 26 października, uczniowie przeprowadzili ćwiczenia związane z wodą. Między innymi, zaobserwowali na własne oczy, że oliwa i woda nie należą do „przyjaciółek”. „Lampa lawa” była tego najlepszym przykładem.
Na zajęcia przyrodnicze uczęszcza 34 uczniów z klas I-III. Te wyjątkowe lekcje, ze względu na dużą liczbę zainteresowanych, odbywają się w dwóch grupach. Sprawiają one uczniom dużo radości i gwarantują duży przyrost wiedzy dotyczącej naszego naturalnego otoczenia.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Klasy I–III oglądały baśnie na scenie teatralnej
Klasy I–III oglądały baśnie na scenie teatralnej
W piątek, 26 października, wszyscy uczniowie z klas 0-III wyjechali do Piły na przedstawienie pt. Baśnie polskie. Oglądaliśmy trzy spektakle wchodzące w skład rozbudowanego widowiska: Żywa woda, Złota kaczka i Szewczyk Dratewka. Wspaniale minął nam ten czas.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W piątek, 26 października, z lekkim opóźnieniem obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Święto to przypada corocznie w dniu 26 września. Z okazji tej uroczystości uczniowie przygotowali występy artystyczne. Były taniec, śpiew i teatr. Obejrzyjcie zdjęcia, a zobaczycie, że było naprawdę wesoło.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Szkolny turniej warcabowy klas I–III
Szkolny turniej warcabowy klas I–III
W czwartek, 25 października, w naszej szkole odbył się turniej warcabowy dla klas I–III zorganizowany przez pana Sylwestra Flisikowskiego, wieloletniego instruktora zajmującego się szkoleniem warcabistów. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do eliminacji.

Dnia 2 listopada 2018 r. • II miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim
II miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim
W czwartek, 25 października, w ramach XXIV „Grzybobranek Lirycznych” w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbył się XX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kochać poezję”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII Maria Kotiuszko, recytując wiersz Ojczyzna Szopena Stanisława Balińskiego. Zdobyła II nagrodę, występując w kategorii klas VII i VIII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalnej.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Zerówkowy cyrk rodzinny
Zerówkowy cyrk rodzinny
W czwartek, 25 października, nasze pociechy z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami zamienili się w prawdziwych artystów cyrkowych. Było to wyjątkowe widowisko, podczas którego rodziny mogły podziwiać talenty młodych wykonawców, a także sami zaprezentować się na scenie w barwnych, przykuwających wzrok kostiumach. Wszyscy artyści za swoje zaprezentowanie talentów zostali nagrodzeni dyplomem za udział w zabawie cyrkowej, słodkim co nieco oraz przyjęli gromkie brawa.

Zdjęcia klasowe
Informujemy, że na naszej stronie internetowej, w rozdziałach ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY, PODSTAWÓWKA i GIMNAZJUM, pod zakładką „Uczniowie” są już zamieszczone zdjęcia klasowe dotyczące bieżącego roku szkolnego 2018/2019 — zobaczcie...
Jednocześnie przypominamy, że zdjęcia klasowe z poprzednich lat możecie oglądać w naszym „Archiwum”.
Redakcja
Dnia 31 października 2018 r. • Światowy Dzień Origami w zerówce
Światowy Dzień Origami w zerówce
W środę, 24 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Origami. Tego dnia zerówkowicze zapoznali się z japońską sztuką wykonywania kunsztownych papierowych figurek. Dowiedziały się, że ta umiejętność wywodzi się z około 700 roku z Chin, a została rozwinięta w Japonii. Najmłodsi mieli okazję pooglądać różne prace plastyczne wykonane techniką orgiami.

Dnia 31 października 2018 r. • I miejsce w międzyszkolnym konkursie piosenki ludowej
I miejsce w międzyszkolnym konkursie piosenki ludowej
Miło nam poinformować, że w dniu 22 października nasza wokalna reprezentacja zajęła I miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy” w kategorii zespół klas VII–VIII szkół podstawowych i klasy III gimnazjalnej. Nasze trio zwyciężyło, mistrzowsko wykonując utwór Na nowej górze.

Dnia 31 października 2018 r. • Porządkowanie cmentarza parafialnego
Porządkowanie cmentarza parafialnego
W piątek, 19 października, uczniowie klasy III gimnazjalnej wraz z wychowawcą Marcinem Wiśniewskim porządkowali cmentarz parafialny. W ten sposób młodzież uporządkowała groby, często opuszczone, przed zbliżającymi się Wszystkimi Świętymi. Kultywowanie pamięci o przodkach jest ważne dla zachowania tożsamości każdego z nas.

Dnia 30 października 2018 r. • Klasa Ia na warsztatach tkackich
Klasa Ia na warsztatach tkackich
W dniu 25 października 2018 r. uczniowie klasy Ia zwiedzali w trzcianeckim muzeum wystawę pt. Kręć się, kręć, wrzeciono… — Trzcianka na tle tkackich tradycji Wielkopolski. Dzieci miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak powstaje tkanina oraz jak dawniej ludzie tworzyli ubrania. Po obejrzeniu części wystawowej pierwszoklasiści mogli wypróbować swoje talenty manualne, własnoręcznie wykonując bransoletkę.

Dnia 30 października 2018 r. • Klasa VI na warsztatach tkackich
Klasa VI na warsztatach tkackich
We wtorek, 23 października, klasa VI wybrała się do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej. Wzięła udział w warsztatach tkackich „Kręć się, kręć... wrzeciono”. Podczas zajęć omówiono proces powstawania tkanin od nasionka aż po uzyskanie ubrania. Wiemy, że Trzcianka zajmuje znaczącą pozycję na tle tkackich tradycji Wielkopolski. Uczniowie w trakcie lekcji muzealnej zwiedzili czasową wystawę. Następnie dowiedzieli się, w jaki sposób z nasionka robi się nitkę i jak z niej z kolei rodzi się tkanina. Każdy uczeń wykonał zakładkę książkową na pamiątkę naszych ciekawych warsztatów.

Dnia 30 października 2018 r. • Drugi Festiwal Sałatek
Drugi Festiwal Sałatek
W poniedziałek, 22 października, w tygodniu misyjnym odbył się w naszej szkole już drugi Festiwal Sałatek. Zgromadziliśmy zdrowe sałatki owocowe i warzywne przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Zebrane fundusze w wysokości 341,89 zł zostaną przekazane na sfinansowanie kolejnego roku nauki naszej adopcyjnej siostry Marii Franciszki Razafindrazanany. Nasz dar wynika z angażowania się naszej szkoły w akcję charytatywną „Adopcja Serca”.

Dnia 29 października 2018 r. • Wycieczka rowerowa klasy VI do Stradunia
Wycieczka rowerowa klasy VI do Stradunia
Korzystając z ostatnich dni pięknej jesiennej pogody, w sobotę, 20 października, klasa VI wybrała się na wycieczkę rowerową. Mimo wiatru trasa okazała się całkiem przyjemna. Dotarliśmy do Stradunia, gdzie czekało już na nas rozpalone ognisko, więc zziębnięci mogliśmy się skupić dookoła niego, by upiec sobie kiełbaskę. Wielką niespodzianką okazało się ciasto przygotowane z okazji urodzin wychowawczyni Marzeny Felsmann. Dzieci trzymały to w tajemnicy, co było bardzo zaskakujące, ale także przyjemne. Pyszny tort brownie został przygotowany przez Ninę Król wraz z jej mamą.

Dnia 29 października 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W październiku spotkania w ramach Klubu Czytających Rodziców rozpoczęły: pani Małgorzata Czeszejko, czytając bajkę pt. Praktyczny pan, oraz pani Barbara Bakinowska, przedstawiając nam głosowo dwie bajki: Martynka w krainie baśni oraz Martynka wsiada na konia.

Dnia 29 października 2018 r. • Zerówkowy Bohater Tygodnia
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od 24 września 2018 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”. W październiku tym mianem byli tytułowani: Julian Weilandt, Marianna Bekas, Ali Samia, Mateusz Czeszejko i Agata Wyrwa.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 26 października 2018 r. • Relikwie św. José Sáncheza del Río
Relikwie św. José Sáncheza del Río
W środę, 24 października, w naszej szkole była peregrynacja relikwii św. José Sáncheza del Río, który ukochał Chrystusa i Matkę Bożą z Guadalupe. Relikwie Meksykanina były wystawione w naszej szkole w godz. 9.00-16.00, a następnie zostały przeniesione do kościoła św. Jana Chrzciciela. Szczątki świętego umieszczone w relikwiarzu do naszej szkoły przywiózł Arkadiusz Uzarek z „Naszego Dziennika”. Przygotowania w klasach I–III trwały już od poniedziałku 22 października.

Dnia 26 października 2018 r. • Młodzi badacze w akcji
Młodzi badacze w akcji
Uczniowie klas II, III, IV i V w poniedziałek, 22 października, mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach chemicznych dotyczących projektu Świat młodych badaczy, zorganizowanych przez firmę Henkel. Tematem eksperymentów było Z ziemniakiem na tropie kleju. Każdy uczeń tego dnia zamieniał się w prawdziwego naukowca. Efektem zrealizowanych badań było wykonanie pełnowartościowego kleju. Dziękujemy firmie Henkel z przeprowadzenie w naszej szkole bezpłatnych warsztatów popularyzujących naukę.

Dnia 25 października 2018 r. • Europejski Tydzień Kodowania
Europejski Tydzień Kodowania
Już po raz piąty organizowany jest EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku przypada w dniach od 6 października do 21 października. Celem tej inicjatywy jest promowanie kodowania i programowania. Polska od 3 lat uczestniczy w tym projekcie. Również nasza szkoła wraz z uczniami klas 0–III w tym roku widnieje na mapie placówek, które zgłosiły swoje zaplanowane wydarzenia związane z kodowaniem do organizacji zajmującej się propagowaniem EU Code Week. Dzieci z oddziału zerowego oraz klas I–III wzięły udział w działaniach związanych z kodowaniem, a w piątek, 19 października, w auli naszej szkoły spotkaliśmy się, aby podsumować nasze starania.

Dnia 25 października 2018 r. • Mitologia na historii w klasie V
Mitologia na historii w klasie V
Uczniowie klasy V przygotowali na lekcję historii scenki przedstawiające greckich bogów. Trudnością było to, żeby w mitologicznych dramach nie pojawiało się imię danego boga przeznaczone do rozszyfrowania w trakcie naszych zajęć. Piątoklasiści niebiorący bezpośredniego udziału w prezentacjach, a jednocześnie je oglądający musieli zgadywać, o które bóstwo chodzi. Klasa V połączyła więc zdobywanie wiedzy z zabawą.

Dnia 24 października 2018 r. • Klasa VII w kręgielni w Pile
Klasa VII w kręgielni w Pile
W czwartek, 18 października, uczniowie klasy VII wzięli udział w wycieczce do kręgielni Bowling Rodło w Pile. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, a także integracja zespołu klasowego.

Dnia 24 października 2018 r. • I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim
I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim
Miło nam poinformować, że w środę, 17 października, uczennica klasy VII Maria Kotiuszko zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Ocalić od zapomnienia”. Eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej w Młynkowie.

Dnia 24 października 2018 r. • O Fryderyku Chopinie
O Fryderyku Chopinie
Ciesząc się z rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole w środę, 17 października, gościliśmy niezwykłego gościa. Był nim pan Grzegorz Rychlik — muzyk i właściciel Szkoły Muzycznej Legato. Przybliżył dzieciom postać Fryderyka Chopina i wykonał jego utwory na szkolnym pianinie.

Dnia 24 października 2018 r. • Klasa Ia w sądzie
Klasa Ia w sądzie
W środę, 17 października, klasa Ia miała możliwość zwiedzania trzcianeckiego Sądu Rejonowego. Dzieci z zaciekawieniem oglądały salę rozpraw oraz tamtejszy areszt. Od pani sędzi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy. Wracając z sądu do szkoły, wspólnie podziwialiśmy piękną polską złotą jesień.

Dnia 23 października 2018 r. • Klasa Ia robi soki
Klasa Ia robi soki
W środę, 17 października, w ramach nauki o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy Ia robili soki owocowo-warzywne. Dzieci dowiedziały się nie tylko, w jaki sposób wykonać smaczny napój wyciśnięty z rozdrobnionych owoców lub warzyw, ale również uświadomiły sobie, jaki wpływ na nasze zdrowie ma właściwe odżywianie i spożywanie owoców i warzyw.

Dnia 23 października 2018 r. • Wizyta klasy Ia w piekarni
Wizyta klasy Ia w piekarni
W czwartek, 11 października, klasa Ia w ramach zajęć doradztwa zawodowego poznała pracę piekarza i cukiernika, odwiedzając piekarnię Bochenek w Trzciance. Dzieci zwiedziły zakład produkujący pieczywo i zapoznały się z procesem powstawania chleba. Pierwszoklasiści byli bardzo zadowoleni z wizyty. Zaciekawiła ich użyteczna i ważna dla innych ludzi praca piekarza i cukiernika.

Dnia 23 października 2018 r. • I Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I–III
I Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I–III
W środę, 10 października, został rozstrzygnięty I Szkolny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 16 uczestników z klas I–III. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych eliminacji, które odbędą się w czwartek 25 października 2018 r.

Dnia 22 października 2018 r. • Dzień Drzewa w klasie Ia
Dzień Drzewa w klasie Ia
W środę, 10 października, obchodzony jest Dzień Drzewa. Klasa Ia przyłączyła się do jego obchodów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak ważnym miejscem jest las i co zrobić, aby go chronić. Dzieci podczas pokazywania prezentacji multimedialnej poznały różne gatunki drzew, a z przyniesionych liści wspólnie zrobiły wielkie klasowe drzewo.

Dnia 22 października 2018 r. • Najsympatyczniejszy chłopak w naszej szkole
Najsympatyczniejszy chłopak w naszej szkole
W dniu 27 września Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka zorganizował konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole. Głosowały klasy IV–V i VI–VIII oraz klasa III gimnazjalna. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami!

Dnia 19 października 2018 r. • Prawybory samorządowe
Prawybory samorządowe
Uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjalnej w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie zorganizowali w czwartek, 18 października, prawybory samorządowe w naszej szkole. Głosowanie dotyczyły kandydatów na burmistrza Trzcianki oraz na komitety wyborcze startujące do Rady Miejskiej naszego miasta. W ramach projektu wyborczego uczono się najważniejszych pojęć związanych z wyborami.

Dnia 18 października 2018 r. • Orszakowe warsztaty organizacyjne
Orszakowe warsztaty organizacyjne
Powoli zbliża się V Trzcianecki Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w niedzielę 6 stycznia 2019 r.
W dniu 22 września 2018 r. w Warszawie odbyły się orszakowe warsztaty organizacyjne. Omówiono historię i ideę orszaków oraz sprawy formalno-organizacyjne. Podano również przewodnie hasło — Odnowi oblicze Ziemi, scenariusz, cel zbiórki i konkursy, które czekają nas w styczniu przyszłego roku. Dyskutowano też w grupach roboczych nad giełdą doświadczeń i pomysłów. Byliśmy tam także, reprezentując nasze miasto.

Dnia 17 października 2018 r. • Klasa III na zajęciach przyrodniczych w Straduniu
Klasa III na zajęciach przyrodniczych w Straduniu
We wtorek, 16 października, uczniowie klasy III wybrali się do Stradunia na zajęcia przyrodnicze. W pobliskim lesie poznawali piętra lasu, poszukiwali grzybów jadalnych i trujących, rozpoznawali drzewa iglaste i liściaste. Nad jeziorem obserwowali ptactwo wodne. Następnie wszyscy udali się do gospodarstwa agroturystycznego Wojada. W tym niezwykłym miejscu uczniowie przekonali się, że praca rolnika jest bardzo trudna i ciężka. Odwiedziliśmy także naszego kolegę z klasy Miłosza Króla. Jego rodzice, państwo Dorota i Bogumił Królowie przygotowali dla nas słodki poczęstunek oraz ognisko, dzięki któremu mogliśmy upiec pyszne kiełbaski!

Dnia 16 października 2018 r. • Światowy Dzień Mycia Rąk
Światowy Dzień Mycia Rąk
W poniedziałek, 15 października, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym konieczności mycia się wodą i mydłem oraz kształtowanie higienicznych nawyków, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem zasad zachowania czystości.

Dnia 15 października 2018 r. • Jeszcze raz III miejsce w gminnych mistrzostwach piłkarskich
Jeszcze raz III miejsce w gminnych mistrzostwach piłkarskich
W sobotę, 13 października, na nowym boisku Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej chłopców klas IV–VI. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn. Graliśmy systemem każdy z każdym. Ze względu na przepiękną, prawie letnią pogodę, organizatorzy rozgrywek zdecydowali się na ich przeniesienie poza salę sportową. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Dnia 15 października 2018 r. • III miejsce w gminnych mistrzostwach piłkarskich
III miejsce w gminnych mistrzostwach piłkarskich
W Niedzielę, 14 października, na nowym boisku Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej chłopców z udziałem klas VII, VIII i klas III gimnazjalnych. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn. Graliśmy systemem każdy z każdym przy przepięknej pogodzie. Ze względu na to, że na dworze było jak latem, organizatorzy rozgrywek zdecydowali się na ich przeniesienie poza salę sportową. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Dnia 15 października 2018 r. • Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 12 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej — polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. W trakcie święta uczniowie dziękowali nauczycielom za trudną pracę wkładaną w ich rozwój edukacyjny. Składali życzenia i wręczali kwiaty pedagogom i pozostałym pracownikom szkoły.

Dnia 15 października 2018 r. • W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
W środę, 10 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego znajdującego się w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance. Najmłodsi dowiedzieli się, jak wygląda zawód ratownika medycznego, czym zajmuje się zespół ratownictwa medycznego oraz obejrzały wyposażenie karetki pogotowia.
O trudnym i odpowiedzialnym zawodzie opowiadał nam pan Jakub Pisarski, ratownik medyczny i jednocześnie tata jednej z naszych uczennic.

Dnia 15 października 2018 r. • Warsztaty ekologiczne w Kotuniu
Warsztaty ekologiczne w Kotuniu
We wtorek, 9 października, klasy Ia i II miały przyjemność uczestniczenia w warsztatach ekologicznych w gospodarstwie Lawendowy Len w Kotuniu koły Piły. Sympatyczna właścicielka gospodarstwa pani Anna Fonferek-Jendrysiak podzieliła się z dziećmi wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie m.in. dowiedzieli się, jak ekologicznie przygotować żyzną glebę, następnie sami wykopywali marchewki i jeszcze na polu raczyli się jej wspaniałym smakiem...

Dnia 15 października 2018 r. • Zdjęcia klasowe
Uwaga
W rodziale UCZNIOWIE → zostały zamieszczone zdjęcia klasowe z ubiegłego roku szkolnego 2017/2018.
Bardzo przepraszamy wszystkich zainteresowanych za tak znaczne opóźnienie! Zostało ono spowodowane przyczynami technicznymi.

Dnia 12 października 2018 r. • Dzień Ziemniaka w zerówce
Dzień Ziemniaka w zerówce
W czwartek, 11 października, w naszym oddziale przedszkolnym była impreza nie byle jaka, bo obchodziliśmy święto ziemniaka. Już o godz. 8.00 rozpoczęliśmy oczekiwaną imprezę pod hasłem „Dzień Ziemniaka”. Na początku nasza pani Ewa Koniuszy przeczytała nam interesującą bajkę o jadalnych bulwach rosnących pod ziemią. Potem były wesołe gry, zabawy i zadania oraz mnóstwo nowych ciekawych wiadomości. Na zakończenie imprezy nasza pani Małgorzata Czeszejko przygotowała dla wszystkich dzieci niespodziankę — ziemniaczany poczęstunek!

Dnia 12 października 2018 r. • Autobusem do Londynu
Autobusem do Londynu
Uczniowie klasy Ia w środę, 10 października, na lekcji języka angielskiego wybrali się w wirtualną podróż do Londynu. Dzieci musiały, oczywiście przy użyciu języka angielskiego, kupić bilety, odgadnąć podane wyrazy i nauczyć się piosenki o brytyjskim autobusie. Na końcu niezwykłych zajęć szkolnych nie pozostało nic innego, jak zająć wygodne miejsce i wyruszyć prosto do Londynu.

Dnia 11 października 2018 r. • Forteca patriotyczna
Forteca patriotyczna
Uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjalnej wponiedziałek, 8 października, w Hali Sportowo-Widowiskowej wzięli udział w rockowej lekcji historii. W zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej koncercie w rolę nauczycieli wcielili się członkowie muzycznej grupy historyczno-patriotycznej Forteca. W trakcie ponadgodzinnego występu muzycy zaśpiewali kilkanaście utworów poświęconych postaciom naszej trudnej historii.

Dnia 10 października 2018 r. • MegaMisja w naszej szkole
MegaMisja w naszej szkole
W naszej szkole w środę, 3 października, rozpoczęły się zajęcia z MegaMisji. Jest to nowoczesny ogólnopolski program cyfrowej edukacji przeznaczony dla dzieci. Podczas zajęć prowadzonych przez cały rok szkolny przez p. Agnieszkę Werte i p. Magdalenę Sienkiewicz uczniowie zdobędą ważne kompetencje przydatne w cyfrowym świecie. Dowiedzą się, jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobędą również umiejętności praktyczne, a wszystko to odbędzie się w formie zabawy.

Dnia 10 października 2018 r. • Poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik Niepodległości
Poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik Niepodległości
We wtorek, 9 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod fundament pomnika Niepodległości, który już niedługo stanie naprzeciwko naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela mszą świętą, w trakcie której poświęcono kamień węgielny. Po Eucharystii odbyła się główna część ceremonii. Wmurowania kamienia węgielnego dokonał kpt Józef Urbanowicz, członek tajnej młodzieżowej organizacji antykomunistycznej, działającej w Trzciance w latach 1950–1951, który za swoją działalność został skazany na karę więzienia w czasach komunistycznych.

Dnia 9 października 2018 r. • Podsumowanie roku sportowego
Podsumowanie roku sportowego
W niedzielę, 7 października, o godz. 9.00 rozpoczęło się Podsumowanie Roku Sportowego Szkół Podstawowych Klas IV–VI o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Trzcianka Krzysztofa Czarneckiego. Turniej miał miejsce na boisku wielofunkcyjnym Szkoły Podstawowej nr 2. Każdy zespół mógł w swoim składzie mieć 10 zawodników, w tym pięciu chłopców i pięć dziewcząt. W trakcie spotkania rozegrano mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców w osobnych kategoriach. Podczas punktowania poszczególnych szkolnych reprezentacji brano pod uwagę klasyfikację z poprzedniego roku szkolnego 2017/2018. W ogólnym miejsko-gminnym zestawieniu wyników zajęliśmy III miejsce. Uważamy to za znaczące zespołowe osiągnięcie!

Dnia 9 października 2018 r. • Klasa Ib w Rokitnie
Klasa Ib w Rokitnie
W niedzielę, 7 października, dzieci z rodzicami oraz wychowawca klasy Ib Bartosz Śliwiński odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Był to pierwszy nasz wspólny wyjazd z całymi rodzinami. Razem uczestniczyliśmy we mszy św., słuchaliśmy historii o tym miejscu oraz grzaliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski.

Dnia 8 października 2018 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W piątek, 5 października, społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej przeżywała ważną uroczystość. W tym właśnie czasie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nim św. s. Faustyna Kowalska, sekretarka Bożego Miłosierdzia, wielka orędowniczka ucieczki każdego strudzonego życiem w objęcia Jezusa Miłosiernego. O godz. 8.40 nauczyciele i uczniowie zgromadzili się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Tam została odprawiona msza święta w intencji wszystkich związanych z naszą szkołą katolicką. Po powrocie z kościoła uczniowie w swoich salach obejrzeli film biograficzny mówiący o św. s. Faustynie. Starsi uczniowie przeprowadzili sondę uliczną na temat św. s. Faustyny i tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Na godz. 12.00 społeczność szkoły zaprosiła wszystkich chętnych do wzięcia udziału w miejskiej akcji modlitewnej — wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w trzech miejscach miasta. Świętowanie jubileuszu związanego z naszym patronem, a także rocznicą 15-lecia powstania szkoły katolickiej zakończyły dwa wielkie torty, podzielone dla wszystkich uczestników uroczystości.

Dnia 5 października 2018 r. • Zerówka na siłowni plenerowej
Zerówka na siłowni plenerowej
W piękny jesienny dzień, czwartek 4 października, gdy na niebie świeciło słońce, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja. Oprócz tego, że odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu, to jeszcze wykorzystaliśmy ten moment na ćwiczenia fizyczne wykonywane przez nas z wielkim zapałem na siłowni plenerowej. Jak zobaczycie na zdjęciach, była to dla dzieci świetna zabawa.

Dnia 5 października 2018 r. • Zerówkowicze odwiedzili bibliotekę publiczną
Zerówkowicze odwiedzili bibliotekę publiczną
W czwartek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Celem wyjścia było zapoznanie najmłodszych z biblioteką, w której pani bibliotekarka wyjaśniła nam, co oznacza zawód bibliotekarza, co należy zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem, jakie książki znajdują się w zbiorach bibliotecznych oraz jak należy się zachować, kiedy znajdujemy się w czytelni. Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali oraz oglądali książki znajdujące się na półkach Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny.

Dzień Patrona

W piątek 5 października będziemy wspominać św. s. Faustynę, patronkę naszej szkoły, prowadzonej przez parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji modlitewnej. W podanym dniu o godz. 12.00 odbędzie się wspólne odmówienie „Koronki do Miłosierdzia Bożego”, która jednocześnie zostanie wypowiedziana w trzech miejscach miasta:
- w parku 1 Maja,
- pod pomnikiem św. Jana Pawła II,
- na placu przy ul. T. Kościuszki.
Dyrekcja
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Dnia 3 października 2018 r. • Pokaz judo
Pokaz judo
We wtorek, 2 października, nasze klasy IV i VI wzięły udział w pokazowej lekcji judo w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance. Trener Tomasz Jopek pokazał i opowiedział kilka ciekawostek o tej japońskiej sztuce walki wręcz uprawianej jako dyscyplina sportowa, jak również zapraszał wszystkich obecnych na darmowe treningi.

Dnia 2 października 2018 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W piątek, 28 września, w oddziale przedszkolnym przeżywaliśmy Dzień Chłopaka. Na początku dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Następnie męska część naszej zerówki wzięła udział w konkursach i wspólnych zabawach z koleżankami. Na zakończenie niezwykłych zajęć pani wychowawczyni Ewa Koniuszy wręczyła chłopcom dyplomy, krawaty, korony, jabłuszka oraz samochodziki dla superchłopaków.

Dnia 1 października 2018 r. • Poszukiwanie jesieni w parku
Poszukiwanie jesieni w parku
W czwartek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja w poszukiwaniu jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Obserwowaliśmy jesienny krajobraz, kory drzew liściastych i iglastych, rozpoznawaliśmy drzewa liściaste, określaliśmy barwy liści, poszukiwaliśmy również drzew iglastych, obserwowaliśmy spadające liście, wspólnie cieszyliśmy się tym dniem.

Dnia 1 października 2018 r. • Poznajemy zawód aptekarza
Poznajemy zawód aptekarza
W czwartek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego, w ramach rocznego planu wychowawczego Poznajemy zawody, wybrały się na wycieczkę do apteki „Przy Rynku” na pl. Pocztowym. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, poznanie wyglądu i wyposażenia apteki. Po dotarciu na miejsce przywitała nas pani Teresa Kasperek, mama naszego kolegi Aleksandra, która jest farmaceutą oraz właścicielką apteki. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Zerówkowicze dowiedzieli się, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Dnia 1 października 2018 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od 24 września 2018 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”. Od poniedziałku, czyli od 24 września do 28 września taką wyjątkową osobą była Gabriela Młynarczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 28 września 2018 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 24 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodzili Stefania Dąbrowska oraz Julian Weilandt. Koleżanki i koledzy zaśpiewali jubilatom piosenkę urodzinową Życzymy, życzymy..., pragnąc, by w życiu rówieśników były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 28 września 2018 r. • Ciężka praca rolnika
Ciężka praca rolnika
W czwartek, 27 września, klasa Ib poznawała pracę rolnika. Razem z wychowawcą Bartoszem Śliwińskim i panią Pauliną Jagiełą-Śliwińską wyjechała do Nowej Wsi, aby tam wziąć udział w wykopkach. Na początku przywitali nas gospodarze — państwo Małgorzata i Marek Bednarkowie. Zaprowadzili nas na pole i omówili prace, jakie wykonuje jesienią rolnik. Po krótkiej prelekcji dzieci ruszyły do samodzielnych działań i wspólnie pomagały zbierać ziemniaki.

Dnia 28 września 2018 r. • Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka
Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka
W czwartek, 27 września, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim była integracja klas oraz wspólne świętowanie Dnia Chłopaka. Oprócz wyczerpujących tańców zostały zorganizowane zabawy dla Panów. Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził również sprzedaż słodkich ciasteczek.

Dnia 25 września 2018 r. • Nasze udane występy w biegu im. Tadeusza Zielińskiego
Nasze udane występy w biegu im. Tadeusza Zielińskiego
W niedzielę, 23 września, odbył się XXXVI Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Tadeusza Zielińskiego. Jest to główne wydarzenie biegowe Trzcianki. Organizatorem wydarzenia byli: Gmina Trzcianka, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance. Miło nam poinformować, że reprezentanci naszej szkoły zajęli eksponowane lokaty. Ponadto trzeba zaznaczyć, że nasi uczniowie licznie wzięli udział w tym ważnym sportowym wydarzeniu.

Dnia 24 września 2018 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach IV–VI
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach IV–VI
W poniedziałek, 17 września, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy mieli za zadanie ubrać się właśnie w kropki. Uczniowie klas IV–VI zaczęli ten dzień od obejrzenia filmu o Vashti, której świat zmienił się dzięki małej kropce. Następnie mieli za zadanie wykonać obraz za pomocą kropek. W tym momencie, jak to zwykle bywa, fantazja uczniów pokazała, na co ich stać. Na końcu naszego spotkania odbył się „kropkowy” pokaz mody.

Dnia 21 września 2018 r. • Zajęcia dietetyczne w klasie Ib
Zajęcia dietetyczne w klasie Ib
W czwartek, 13 września, klasę Ib odwiedziła pani Paulina Jagieła-Śliwińska, która jest dietetykiem. Zapoznała wszystkich z pracą dietetyka oraz przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że to nie była jednorazowa wizyta i cała klasa zaprasza panią Paulinę Jagiełę-Śliwińską do częstszej obecności na swoich lekcjach.

Dnia 21 września 2018 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W czwartek, 20 września, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po śniadaniu pani Ewa Koniuszy, wychowawca naszej zerówki, otworzyła pudełko, w którym znajdował się list oraz koperty z zadaniami przeznaczonymi dla nas. Dzieci z niezwykłej korespondencji dowiedziały się, że 20 września jest bardzo ważnym dniem dla przedszkolaków. Z tej okazji czekała na najmłodszych niezwykła przygoda Test na przedszkolaka. Na zakończenie zabawy czekała na dzieci słodka niespodzianka: ciasteczka i także upominki w postaci balonika i medalu z życzeniami.

Dnia 20 września 2018 r. • Bp ks. dr Krzysztof Włodarczyk w szkole katolickiej
Bp ks. dr Krzysztof Włodarczyk w szkole katolickiej
W środę, 19 września, naszą szkołę odwiedził bp ks. dr Krzysztof Włodarczyk. Przybył on do nas na zaproszenie prefekta szkoły ks. Mariusza Maćkowiaka MS. W trakcie spotkania z biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej byli obecni proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i przedstawiciel organu prowadzącego Katolicką Szkołę Podstawową w Trzciance ks. Wawrzyniec Skraba MS, dyrektor szkoły Bożena Wargin, grono pedagogiczne szkoły i pozostali pracownicy szkoły.

Dnia 19 września 2018 r. • Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię
Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię
We wtorek, 18 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę na pobliskie chodniki i przejścia dla pieszych. Przed naszą wyprawą odwiedziła nas pani policjantka sierż. sztab. Estera Bartol. Podała najmłodszym wskazówki co do bezpiecznego poruszania się po drogach w drodze do i ze szkoły. Na zakończenie nasz gość przypiął każdemu dziecku odblask ostrzegawczy, dzięki któremu będzie ono widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Po spotkaniu z panią policjantką wybraliśmy się na pobliskie przejścia dla pieszych w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię.

Dnia 17 września 2018 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W piątek, 14 września, dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy najmłodsi byli ubrani właśnie w kolorowe kropki. Świętowanie rozpoczęliśmy od opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Potem dzieci próbowały według własnego pomysłu stworzyć obraz z kropki. Na zakończenie naszego niezwykłego „kropkowania” na dzieci czekał słodki poczęstunek — ciasteczko w kształcie... kropki!

Dnia 17 września 2018 r. • Odpowiedzialność nieletnich
Odpowiedzialność nieletnich
W piątek, 14 września, odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią policjantką sierż. szt. Esterą Bartol. Było ono przeznaczone dla uczniów klas VII–VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjalnej. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom przestępczości i demoralizacji osób nieletnich.

Dnia 14 września 2018 r. • Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły
Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły
W poniedziałek 10 września 2018 r. zerówka i klasy I–III uczestniczyły w spotkaniu z bardzo ważnym gościem — panią policjant sierż. sztab. Esterą Bartol. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań wśród naszych uczniów. Chodziło o podanie najmłodszym wskazówek, co do bezpiecznego poruszania się po drogach w drodze do i ze szkoły.

Dnia 11 września 2018 r. • Harcerskie zabawy
Harcerskie zabawy
W poniedziałek, 10 września, odwiedziły naszą szkolną świetlicę harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Trzciance. Julia i Zofia przeprowadziły dla nas harcerskie zabawy oraz wspólne doświadczenia. Radości było co nie miara. Dziękujemy za przeprowadzone w naszej szkole zajęcia i miło spędzony czas!

Dnia 10 września 2018 r. • Tydzień adaptacyjny w zerówce
Tydzień adaptacyjny w zerówce
Za nami pierwszy tydzień nauki i zabawy w naszej zerówce. Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z oddziału przedszkolnego robiły w ostatnim czasie. W pierwszym tygodnia września były zabawy w sali przedszkolnej, na podwórku, prace plastyczne pt. Wspomnienia z wakacji, edukacja z książką, pierwsza lekcja religii z s. Grażyną Orłowską RM, pierwszy wspólny spacer.

Dnia 4 września 2018 r. • Piniata na rozpoczęcie roku szkolnego
Piniata na rozpoczęcie roku szkolnego
W naszym oddziale przedszkolnym mieliśmy ciekawe rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. W poniedziałek 3 września po wspólnej mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela przyszliśmy z rodzicami dzieci do naszej sali przedszkolnej i pań wychowawczyń zerówki p. Ewy Koniuszy i p. Małgorzaty Czeszejko. Po przekazaniu istotnych spraw związanych z nadchodzącym czasem wspólnego przebywania w zerówce czekała na najmłodszych niespodzianka — piniata.

Dnia 4 września 2018 r. • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
W poniedziałek 3 września, po dwóch miesiącach wakacji, przyszła pora na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. O godz. 10.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po Eucharystii wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły Bożena Wargin. Po kilku słowach wprowadzenia i przedstawienia nowości organizacyjnych dotyczących nauczania w naszej szkole, uczniowie wraz z zainteresowanymi rodzicami przeszli do szkolnych budynków.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły,
w poniedziałek 3 września br. odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2018/2019
. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Przez 30 minut przed Eucharystią będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.
Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii odbędzie się część oficjalna uroczystości w kościele. Następnie Uczniowie i zainteresowani Rodzice przejdą do budynków szkoły, gdzie będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas.
Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Siostry Faustyny w Trzciance
W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Dnia 25 czerwca 2018 r. • Uroczystość zakończenia zajęć szkolnych 2017/2018
Uroczystość zakończenia zajęć szkolnych 2017/2018
Nadszedł upragniony chyba przez każdego ucznia piątek 22 czerwca 2018 r. Data ta oznacza ukończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018. Od godz. 10.00 wszyscy uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły i przyjaciele szkoły zebrali się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po zakończonej Eucharystii nastąpił czas wręczenia świadectw szkolnych wszystkim uczniom. Po oficjalnej części uroczystości ukończenia zajęć szkolnych młodsi i starsi mogli zobaczyć występ artystyczny mówiący o przyjemności wynikającej z nastania wakacji.

Dnia 22 czerwca 2018 r. • Pożegnanie klasy III gimnazjalnej
Pożegnanie klasy III gimnazjalnej
Uczniowie klasy III gimnazjalnej w czwartek. 21 czerwca, pożegnali się z naszą szkołą. O godz. 16.30 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela została odprawiona msza święta celebrowana przez prefekta szkoły ks. Mariusza Maćkowiaka MS. Następnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele przeszli do gościnnie udostępnionej auli Zespołu Szkół Technicznych, gdzie nastąpiła gala. Nasi absolwenci dotarli na kraniec drogi gimnazjalnej, ale przed nimi otwiera się nowy szlak edukacyjny pełen nowych możliwości. Drodzy Uczniowie, życzymy Wam szerokiej drogi, wielkiego zaangażowania na rzecz własnego rozwoju i pozytywnego podążania na drogach dalszego życia szkolnych doświadczeń.

Dnia 21 czerwca 2018 r. • Pielgrzymka szkolna do Radolina
Pielgrzymka szkolna do Radolina
W środę, 20 czerwca, o godz. 9.00 wyruszyła do Radolina VI Dziękczynna Piesza Pielgrzymka Szkolna z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem naszej wędrówki było wspólne uczestniczenie w modlitwie i integrowanie się społeczności szkolnej z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2017/2018.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com