INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
Dzisiaj
– Aktualności
Szkolny Konkurs Fizyki Doświadczalnej „Mistrz Eksperymentu”

Drodzy Uczniowie,
zapraszamy Was do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Fizyki Doświadczalnej „Mistrz Eksperymentu”. Naszym celem jest rozbudzanie zainteresowania fizyką.
Eliminacje składają się z dwóch etapów. Najpierw trzeba dokonać zgłoszenia, podając opis proponowanego doświadczenia do zaprezentowania. Następnie w ramach finału będzie samodzielna prezentacja i omówienie wybranego doświadczenia.
Prosimy o zwrócenie uwagi na terminarz eliminacji. Termin dokonania zgłoszenia chęci przystąpienia do konkursu i dostarczenia pisemnego opisu doświadczenia w celu sprawdzenia poprawności merytorycznej proponowanej prezentacji jest wyznaczony do dnia 7 kwietnia 2022 r. Potem w dniu 25 kwietnia br. będzie podanie listy osób, które zakwalifikowały się do etapu finałowego. Następnie w dniu 2 czerwca br. odbędzie się finał konkursu.
Szczegóły są podane w regulaminie eliminacji:
Danuta Wojewoda-Walicka
organizator konkursu, nauczyciel fizyki
Bezpieczny powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w środę 1 września 2021 r. wracamy do szkoły po wakacjach i wcześniejszym długotrwałym nauczaniu zdalnym realizowanym w domach. Z tego też powodu zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami odnoszącymi się do bezpiecznego wspólnego przebywania w przestrzeni szkolnej w nowym roku szkolnym 2021/2022:
Dyrekcja
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Dnia 13 maja 2022 r. • Zajęcia muzyczne klasy I z pomocą uczniów szkoły ponadpodstawowej
Zajęcia muzyczne klasy I z pomocą uczniów szkoły ponadpodstawowej
W piątek 13 mają 2022 r. klasa I uczestniczyła w zajęciach muzycznych, które poprowadzili uczniowie klasy I Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance. Starsi koledzy i starsze koleżanki byli jak starsi bracia i starsze siostry.

Dnia 18 maja 2022 r. • Nasz przedszkolny udział w konkursie o pszczołach
Nasz przedszkolny udział w konkursie o pszczołach
Dzieci z oddziału przedszkolnego: Maja Śliwinska, Szymon Gaweł, Julia Rutkowska, Olga Rugała oraz Adam Wajner biorą udział w konkursie plastycznym pt. "W świecie pszczół" organizowany przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka. Wszyscy trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy powodzenia.

Dnia 18 maja 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Obchodził je w dniu 18 maja 2022 r. Kacper Żyźniewski.

Dnia 13 maja 2022 r. • Dzień bez oleju palmowego
Dzień bez oleju palmowego
W ramach projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy dzień bez oleju palmowego.

Dnia 12 maja 2022 r. • Podsumowanie II edycji szkolnego konkursu przyrodniczego o płazach i gadach
Podsumowanie II edycji szkolnego konkursu przyrodniczego o płazach i gadach
W klasach IV już po raz drugi odbył się konkurs szkolny z wiedzy dotyczącej dwóch królestw zwierząt, tj. płazów i gadów. Uczniowie chętni dostali zagadnienia do opracowania i nauczenia się oraz wykaz literatury.

Dnia 12 maja 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Urodziny dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Dnia 12 maja 2022 r. w zerówce obchodziła je Julia Koźlarek.

Dnia 5 maja 2022 r. • Zerówka poznaje Trzciankę
Zerówka poznaje Trzciankę
W czwartek 5 mają 2022 r. w ramach pogłębienia wiadomości o naszym mieście wybraliśmy się na pieszą wycieczkę w celu poznania znanych miejsc właśnie w Trzciance. Tego dnia zobaczyliśmy następujące lokalizacje: pl. T. Kościuszki z drzewem platan, Urząd Miasta i Gminy Trzcianka, Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II, park 1 Maja z plenerową siłownią, Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Sąd Rejonowy, Przychodnię Medycyny Rodzinnej "Intermed", Gminne Przedszkole nr 4, Szkołę Podstawową nr 3, pomnik Jana Pawła II, rzeźby drewniane przedstawiające św. Cecylię, św. Huberta, św. Annę i św. Amrożego znajdujące się przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza.

Dnia 27 kwietnia 2022 r. • Zerówka na największym placu zabaw w mieście
Zerówka na największym placu zabaw w mieście
W piękny wiosenny dzień 27 kwietnia 2022 r., gdy na niebie świeciło cudowne słońce, wybraliśmy się na największy plac zabaw w Trzciance "Ekoludki". Oprócz tego, że bawiliśmy się, korzystając ze znajdujących się tam urządzeń, to jeszcze dodatkowo odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu.

Dnia 30 kwietnia 2022 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — kwiecień 2022
Działania Samorządu Uczniowskiego — kwiecień 2022
W kwietniu 2022 r. obchodziliśmy najważniejsze katolickie Święta Zmartwychwstania Pańskiego i wiele inicjatyw Samorządu Uczniowskiego było im podporządkowanych. Powstała gazetka okolicznościowa dotycząca Wielkanocy. Ponadto wszystkich uczniów od zerówki po ósmoklasistów odwiedził tradycyjny zajączek wielkanocny i obdarował wszystkich słodkimi jajeczkami czekoladowymi oraz...

Dnia 29 kwietnia 2022 r. • Obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W piątek 29 kwietnia 2022 r. z wyprzedzeniem obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W majowym poranku wzięli udział uczniowie klasy I jako chórzyści oraz grupa uczniów z klasy V: Maria Piduch, Natalia Bielej, Jakub Wijatkowski, Jakub Matuszewski oraz Feliks Wieliński.

Dnia 28 kwietnia 2022 r. • Sprzątaliśmy okolice Pomnika Niepodległości
Sprzątaliśmy okolice Pomnika Niepodległości
W dniu 28 kwietnia 2022 r. klasa V Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance posprzątała okolice Pomnika Niepodległości przed zbliżającą się rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dnia 25 kwietnia 2022 r. • Wyjazd klas II i III na basen do Wałcza
Wyjazd klas II i III na basen do Wałcza
Uczniowie klasy II i III w dniu 25 kwietnia 2022 r. udali się na wycieczkę do Wałcza. Celem naszego wyjazdu było zaprezentowanie uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego na basenie.

Dnia 22 kwietnia 2022 r. • Dzień Ziemi w klasach I–III
Dzień Ziemi w klasach I–III
Uczniowie klas I–III naszej szkoły w dniu 22 kwietnia 2022 r. obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Dzieci z klasy III przygotowały przedstawienie pt. "Królewna Śmieszka i Ekoludki", ukazujące zagrożenia, na jakie jest narażona nasza błękitna planeta.

Dnia 27 kwietnia 2022 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach starszych
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach starszych
W dniu 27 kwietnia 2022 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia" w klasach starszych za ostatnie trzy miesiące.

Dnia 24 kwietnia 2022 r. • Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Kościół katolicki wyznaje, że Miłosierdzie Boże jest największym z przymiotów Boga. Ukazuje bowiem bezgraniczną miłość Stwórcy do człowieka i akcentuje litość wypływającą z głębi Serca Boga dla grzeszników. Dla uczczenia tej wielkiej tajemnicy zbawczej tydzień po Świętach Wielkanocnych jest obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona w 2000 r. przez św. Jana Pawła II. Właśnie z tej okazji w wiosennej i paschalnej atmosferze Katolicka Szkoła Podstawowa w Trzciance zgromadziła wszystkich chętnych w parku 1 Maja w dniu 24 kwietnia 2022 r.

Dnia 22 kwietnia 2022 r. • Dzień Ziemi w zerówce
Dzień Ziemi w zerówce
W dniu 22 kwietnia 2022 r. w oddziale przedszkolnym w ramach projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jest to najważniejsze i najpopularniejsze święto ekologiczne na świecie, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie.

Dnia 20 kwietnia 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego niezwykły czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 20 kwietnia 2022 r. w zerówce obchodziły je Dominka Roguska i Olga Rugała.

Dnia 13 kwietnia 2022 r. • Zerówka na warsztatach wielkanocnych
Zerówka na warsztatach wielkanocnych
W środę 13 kwietnia 2022 r. wzięliśmy udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Zapoznaliśmy się z tradycyjnymi potrawami przygotowywanymi w okresie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także wykonaliśmy samodzielnie tradycyjne ciasto — mazurki.

Dnia 13 kwietnia 2022 r. • Ozdoby wielkanocne w klasie V
Ozdoby wielkanocne w klasie V
W klasie V mieliśmy same piękności na Święta Wielkanocne. Tak oto uczniowie w dniu 13 kwietnia 2022 r. wykonywali ozdoby świąteczne na lekcji plastyki.

Dnia 13 kwietnia 2022 r. • Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Dnia 12 kwietnia 2022 r. • Klasa IVa na warsztatach wielkanocnych
Klasa IVa na warsztatach wielkanocnych
Uczniowie klasy IVa w dniu 12 kwietnia 2022 r. wzięli udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. W ich trakcie chłopcy i dziewczęta zapoznali się z tradycyjnymi potrawami przygotowywanymi w okresie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Dnia 12 kwietnia 2022 r. • Graliśmy w warcaby
Graliśmy w warcaby
Trzecioklasiści Hanna Sienkiewicz, Franciszek Sofij oraz Mateusz Czeszejko w dniu 12 kwietnia 2022 r. wzięli udział w ostatnich zawodach Międzyszkolnej Ligii Warcabowej Gminy Trzcianka, rozegranych w Szkole Podstawowej w Rychliku. Zawodnicy przez kilka miesięcy zmagali się w turniejach organizowanych w różnych placówkach oświatowych na naszym terenie.

Dnia 11 kwietnia 2022 r. • III miejsce w licealnym konkursie historycznym o dawnych Polsce i Litwie
III miejsce w licealnym konkursie historycznym o dawnych Polsce i Litwie
Uczniowie klasy V Jakub Matuszewski oraz Marian Dąbrowski w dniu 12 kwietnia 2022 r. wzięli udział w konkursie historycznym zatytułowanym "Polska i Litwa Andegawenów i Jagiellonów", zorganizowanym przez pana Wawrzyńca Sulewskiego, nauczyciela historii Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance. Reprezentanci poszczególnych szkół podstawowych miasta i gminy Trzcianka zmierzyli się więc z trudną tematyką czasów zapoczątkowanych przez Władysława Jagiełłę i zakończonych śmiercią Zygmunta II Augusta.

Dnia 4 kwietnia 2022 r. • Ozdoby wielkanocne w zerówce
Ozdoby wielkanocne w zerówce
W oddziale przedszkolnym na zajęciach plastycznych w dniu 11 kwietnia 2022 r. wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne. Do doniczek z ziemią wysialiśmy owies — symbol zdrowia, szczęścia, a przede wszystkim urodzaju, oraz pofarbowaliśmy wydmuszki.

Dnia 7 kwietnia 2022 r. • Mistrz tabliczki mnożenia klas I–III
Mistrz tabliczki mnożenia klas I–III
Przedstawiamy podsumowanie comiesięcznego konkursu dla klas młodszych związanego z mistrzem tabliczki mnożenia klas I–III - edycje marzec i kwiecień 2022.

Dnia 7 kwietnia 2022 r. • Palemki wielkanocne w klasie VI
Palemki wielkanocne w klasie VI
W dniu 7 kwietnia 2022 r. na zajęciach z plastyki tym razem uczniowie klasy VI wykonali kolorowe wielkanocne palemki. Przedstawiamy prace uczniów.

Dnia 7 kwietnia 2022 r. • Palemki wielkanocne w zerówce
Palemki wielkanocne w zerówce
W oddziale przedszkolnym w czwartek 7 kwietnia 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy palemki wielkanocne z wykorzystaniem patyczka, bibuły i jajka styropianowego w roli zająca. Prawda, że są piękne?

Dnia 4 kwietnia 2022 r. • Palmy wielkanocne w klasie IVa
Palmy wielkanocne w klasie IVa
Na lekcjach plastyki wcale nie jest nudno. Tym razem w dniu 4 kwietnia 2022 r., zbliżając się wielkimi krokami do Niedzieli Palmowej, uczniowie klasy IVa wykonali samodzielnie wielkanocne palmy.

Dnia 1 kwietnia 2022 r. • Prima aprilis, a u nas dzień na opak
Prima aprilis, a u nas dzień na opak
Było mnóstwo żartów, śmiechu i niespodzianek. W piątek 1 kwietnia 2022 r. już od rana, gdy tylko weszliśmy do szkoły na korytarz przedszkolny, zastanawialiśmy się, gdzie są nasze kapcie. Pani wychowawczyni Ewa Koniuszy zrobiła nam żart i schowała nam je w łazience. Następnie zamieniliśmy bluzki i skarpety na lewą stronę.

Dnia 31 marca 2022 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — marzec 2022
Działania Samorządu Uczniowskiego — marzec 2022
Marzec obfituje w wiele wydarzeń, które niewątpliwie celebruje każdy niezależnie od wieku. Jednym z nich jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nasz Samorząd Uczniowski nie mógł nie uczcić tak ważnego dnia świętowania naszych koleżanek, przedstawicielek płci pięknej. Uczennice w tym czasie zaznaczyły tę uroczystość, ubierając się elegancko i świątecznie. Działo się jeszcze więcej.

Dnia 30 marca 2022 r. • Klasa II poznała tradycje wielkanocne
Klasa II poznała tradycje wielkanocne
W środę 30 marca 2022 r. klasa I z wychowawcą udała się do muzeum w Trzciance. Tematem zajęć były tradycje wielkanocne. Pierwszaki poznały różnice między pisankami a kraszankami oraz własnoręczne wykonały mazurki. Uwieńczeniem tej niezwykłej lekcji było poszukiwanie słodkości w ogródku muzealnym.

Dnia 28 marca 2022 r. • Dobrze jest komunikować swoje uczucia — spotkanie z Zippim
Dobrze jest komunikować swoje uczucia — spotkanie z Zippim
W poniedziałek 28 marca 2022 r. w ramach programu „Przyjaciele Zippiego” przypomnieliśmy sobie rozpoznawanie uczuć i sytuacji, które sprawiają, że czujemy się radośni, smutni, rozgniewani i zdenerwowani. Poszukiwaliśmy sposobów poprawiania nastrojów, kiedy pojawiają się nieprzyjemne emocje.

Dnia 31 marca 2022 r. • Przyleciały do nas kolorowe motylki
Przyleciały do nas kolorowe motylki
W oddziale przedszkolnym w czwartek 31 marca 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy bajkowe, kolorowe motylki.

Dnia 29 marca 2022 r. • Zerówka lubi sport
Zerówka lubi sport
We wtorek 29 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe organizowane przez klub sportowy Akademia Piłkarska Reissa. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych w ramach promocji sportu i szerzenia zainteresowania piłką nożną.

Dnia 23 marca 2022 r. • Moc zawierzenia Bogu i Maryi — szkolne rekolekcje wielkopostne
Moc zawierzenia Bogu i Maryi — szkolne rekolekcje wielkopostne
W dniach 21-23 marca 2022 r. odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla nas ks. Marek Koziełło MS — redaktor "La Salette. Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej" z Krakowa. Spotkania rekolekcyjne zostały podzielone na następujące bloki tematyczne:
• klasy V-VIII — "Serce dla Maryi, czyli niezwykła moc zawierzenia",
• klasy I-IV — "Ojciec wszystkich nas".

Dnia 28 marca 2022 r. • Ekologiczny ubiór wiosenny — lekcja plastyki w klasach IVa i V
Ekologiczny ubiór wiosenny — lekcja plastyki w klasach IVa i V
W dniu 28 marca 2022 r. na zajęciach z plastyki klasy IVa i V tworzyły ekologiczne ubiory wiosenne. Uczniowie mieli za zadanie wykorzystać materiały z recyklingu i nie tylko. Przedstawiamy galerię prac czwarto- i piątoklasistów.

Dnia 24 marca 2022 r. • Zerówka na przeglądzie spektakli kukiełkowych
Zerówka na przeglądzie spektakli kukiełkowych
W piątek 24 marca 2022 r. w Centrum Integracji Społecznej odbył się Przegląd Spektakli Kukiełkowych "Teatrałki jak z bajki". Nasz oddział przedszkolny reprezentowali Olga Rugała, Zuzanna Kowalska i Zuzanna Bednarek, które przedstawiły spektakl kukiełkowy pt. "Pies i wilk" Adama Mickiewicza.

Dnia 23 marca 2022 r. • W zerówce zakwitły kwiaty
W zerówce zakwitły kwiaty
W oddziale przedszkolnym w środę 23 marca 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy z kolorowego papieru oraz z talerzy papierowych wiosenne kwiaty. Prawda, że są piękne?

Dnia 16 marca 2022 r. • Recykling w klasie IVb — lekcja plastyki
Recykling w klasie IVb — lekcja plastyki
Tym razem uczniowie klasy IVb na lekcji plastyki w dniu 16 marca 2022 r. tworzyli kreacje iście królewskie, z tym, że jako materiał podstawowy posłużyły im tworzywa z recyklingu.

Dnia 21 marca 2022 r. • Pierwszy Dzień Wiosny w zerówce
Pierwszy Dzień Wiosny w zerówce
W poniedziałek 21 marca 2022 r. w oddziale przedszkolnym po raz drugi odbył się wiosenny pokaz mody. Była to nasza atrakcja zorganizowana z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wybór strojów był dowolny, musiało być kolorowo i tematycznie. Należało nawiązać do właśnie rozpoczynającej się pory roku. Dzieci miały piękne kreacje.

Dnia 21 marca 2022 r. • Dietetycznie Pierwszego Dnia Wiosny w klasie I
Dietetycznie Pierwszego Dnia Wiosny w klasie I
W ramach Pierwszego Dnia Wiosny klasa I w dniu 21 marca 2022 r. miała zajęcia z panią dietetyk Pauliną Jagiełą-Śliwińską. Było wiosennie, zielono i zdrowo.

Dnia 21 marca 2022 r. • Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy Dzień Wiosny
W dniu 21 marca 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z samego rana wszyscy uczniowie przynieśli ze sobą produkty do przygotowania zdrowego śniadania z nowalijkami. Były to kolorowe kanapki, owocowe przekąski, koktajle, wspólnie przygotowane w salach lekcyjnych. Nie zapomniano też o pojemnikach na kwiaty, aby przywitać z radością przychodzącą nową porę roku. W ramach tych działań odbył się konkurs klasowy na najpiękniej przygotowany stół ze zdrowym porannym posiłkiem. Działo się też o wiele więcej.

Dnia 18 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Dnia 18 marca 2022 r. w zerówce obchodził je Kacper Żyźniewski.

Dnia 17 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Dnia 17 marca 2022 r. w zerówce obchodziła je Julia Rutkowska.

Dnia 16 marca 2022 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
W środę 16 marca 2022 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na plac zabaw, który znajduję się niedaleko naszej szkoły. Oprócz tego, że bawiliśmy się, korzystając ze znajdujących się tam urządzeń plenerowych, to jeszcze dodatkowo odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu.

Dnia 15 marca 2022 r. • Przyleciały do nas bociany
Przyleciały do nas bociany
W oddziale przedszkolnym w dniu 15 marca 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy z kolorowego papieru bociany, które zwiastują to, że wiosna jest tuż, tuż. Prawda, że piękne?

Dnia 15 marca 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 15 marca 2022 r. na zajęcia świetlicowe przyleciały do nas kolorowe motyle, zwiastując to, że wiosna tuż, tuż.

Dnia 15 marca 2022 r. • Bohater Tygodnia zerówki — styczeń-marzec 2022
Bohater Tygodnia zerówki — styczeń-marzec 2022
Od stycznia do marca 2022 r. wyznaczaliśmy naszych Bohaterów Tygodnia zerówki.

Dnia 11 marca 2022 r. • Czasem czujemy zazdrość — spotkanie z Zippim
Czasem czujemy zazdrość — spotkanie z Zippim
Za nami trzecie spotkanie w ramach programu "Przyjaciele Zippiego". W zeszłym tygodniu w dniach 8–11 marca 2022 r. rozmawialiśmy o kolejnym uczuciu, które może pojawić się, gdy bardzo chcemy czegoś, co ma ktoś inny... o zazdrości. Kiedy właśnie doświadczamy uczucia przykrości spowodowanego brakiem danej rzeczy, umiejętności czy okoliczności, w których ktoś się znajduje, co bardzo chce się mieć i co inna osoba już ma, a my nie, zazwyczaj nie wiemy, co możemy czy co moglibyśmy zrobić, aby poczuć się lepiej.

Dnia 8 marca 2022 r. • Lekcja przyrody bez nudy - skały i minerały
Lekcja przyrody bez nudy - skały i minerały
W ubiegłym tygodniu w dniach 1 i 8 marca 2022 r. na lekcji przyrody w klasach IV omawialiśmy tematy z zakresu geografii dotyczące skał i minerałów. Uczniowie dowiedzieli się, że są to nieożywione składniki przyrody, dzielą się na lite, luźne i zwięzłe ze względu na twardość i sypkość, a przede wszystkim poznali przykłady i materiały reprezentacyjne należące do odpowiednich grup, na żywo dotykając je, oglądając i nazywając okazy różnych skał.

Dnia 8 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego niezwykły czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 8 marca 2022 r. w zerówce obchodziła je Maja Śliwińska.

Dnia 8 marca 2022 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
8 marca to wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i też małe. W tym szczególnym czasie chłopcy z oddziału przedszkolnego składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom wychowawczyniom.

Dnia 7 marca 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
U nas w dniu 7 marca 2022 r. na zajęciach świetlicowych pojawiły się już pierwsze oznaki wiosny.

Dnia 4 marca 2022 r. • Dzień bez opakowań foliowych
Dzień bez opakowań foliowych
W ramach projektu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" wykonaliśmy kolejne zadanie, które ona przygotowała dla nas. Skupiliśmy się na temacie "Dzień bez opakowań foliowych". Na początku zajęć zapoznaliśmy się z wierszem Małgorzaty Wiśniewskiej-Olejnik poruszającym zagadnienia związane z zapowiadanym tematem.

Dnia 8 marca 2022 r. • Dzień Kobiet w klasie VI
Dzień Kobiet w klasie VI
To był czas pełen niespodzianek. Nasi koledzy z klasy VI w dniu 8 marca 2022 r. zadbali o wszelkie atrakcje, były kwiaty, laurki, słodycze i czas na ciekawe gry. Dziękujemy.

Dnia 1 marca 2022 r. • Zapaliliśmy znicz pamięci o Żołnierzach Wyklętych
Zapaliliśmy znicz pamięci o Żołnierzach Wyklętych
W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapaliliśmy znicz pamięci pod Pomnikiem Niepodległości.

Dnia 1 marca 2022 r. • Gra szkolna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Gra szkolna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającym na dzień 1 marca, rozegraliśmy grę szkolną poświęconą tym, którzy po 1945 r. nie godzili się na komunistyczną dominację w Polsce, walcząc o wolne państwo. Należy w tym miejscu przypomnieć, że wspomniane święto ustanowiono w rocznicę mordu na ppłk. Łukaszu Cieplińskim, ostatnim prezesie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Dnia 4 marca 2022 r. • Zerówkowy tydzień dinozaurów
Zerówkowy tydzień dinozaurów
Od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca 2022 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy tydzień zajęć z dinozaurami. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Przez cały tydzień poznawaliśmy historię tych wymarłych gadów lądowych, zwykle wielkich rozmiarów, dowiedzieliśmy się, jak one wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły.

Dnia 4 marca 2022 r. • Flaga Ukrainy w zerówce
Flaga Ukrainy w zerówce
W piątek 4 marca 2022 r. stworzyliśmy flagę ukraińską stworzoną z naszych niebiesko-żółtych dłoni. Biało-czerwone serce w jej środku jest wyrazem naszego współczucia dla narodu ukraińskiego oraz chęci niesienia mu pomocy i wsparcia.

Dnia 3 marca 2022 r. • Obchodziliśmy urodziny Trzcianki
Obchodziliśmy urodziny Trzcianki
Hucznie obchodziliśmy urodziny miasta. W dniu 3 marca 2022 r. w 291. rocznicę nadania praw miejskich Trzciance uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu, w trakcie którego przedstawiono akt nadania praw miejskich.

Dnia 28 lutego 2022 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — luty 2022
Działania Samorządu Uczniowskiego — luty 2022
Luty to najkrótszy miesiąc roku, a działania Samorządu Uczniowskiego, jakie udało się przeprowadzić były, o dziwo, odwrotnie proporcjonalne do czasu jego trwania. Pierwsze nasze spotkanie w lutym odbyło się w formie zdalnej i mieliśmy za zadanie omówić sprawy bieżące, podsumować działalność w I półroczu bieżącego roku szkolnego oraz przedstawić plany na najbliższy miesiąc.

Dnia 2 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 2 marca 2022 r. w zerówce swoje urodziny obchodziła Zuzanna Kowalska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzanna pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami.

Dnia 26 lutego 2022 r. • Zerówka w teatralnym świecie wierszy Jana Brzechwy
Zerówka w teatralnym świecie wierszy Jana Brzechwy
W piątek 26 lutego 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spektakl pt. "Brzechwolandia". Było to spotkanie z wierszem w wykonaniu grupy teatralnej Ancymonek Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Centrum Integracji Społecznej.

Dnia 28 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 28 lutego 2022 r. w ramach obchodu dnia niedźwiedzia polarnego wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające to zwierzę.

Dnia 24 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Tłusty czwartek również przeżywaliśmy w świetlicy szkolnej. W dniu 24 lutego 2022 r. wykonaliśmy nietypowe pączki z papieru do złudzenia przypominające te prawdziwe. Przedstawiamy galerię prac plastycznych uczniów.

Dnia 23 lutego 2022 r. • Karnawał w klasie VI
Karnawał w klasie VI
Karnawał na całym świecie jest czasem nieograniczonej zabawy w dobrym towarzystwie, radości płynącej ze wspólnie spędzonych chwil, pory maskarad oraz wyjątkowego jedzenia. Tak było też na karnawałowym spotkaniu klasy VI. Odbyło się ono w dniu 23 lutego 2022 r.

Dnia 24 lutego 2022 r. • Tłusty czwartek w zerówce
Tłusty czwartek w zerówce
Tłusty czwartek — każdy w ten dzień powinien zjeść paczka. Tak też było w czwartek 24 lutego 2022 r. w oddziale przedszkolnym. Podczas okolicznościowych zajęć poznaliśmy tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Z tej okazji odbyły się też zajęcia plastyczne, tworzyliśmy własne pączki z papieru, które wyglądały jak prawdziwe.

Dnia 22 lutego 2022 r. • Lekcje przyrody bez nudy — profilaktyka uzależnień
Lekcje przyrody bez nudy — profilaktyka uzależnień
W ostatnim czasie na lekcjach przyrody w klasach IV i VII odpowiednio w dniach 15 lutego i 22 lutego 2022 r. omawialiśmy bardzo ważne i wartościowe tematy dotyczące właściwych postaw w sprawie nałogów i uzależnień. Skupialiśmy się na absolutnym odmawianiu, niekorzystaniu i nieużywaniu niebezpiecznych substancji, tj. narkotyków, dopalaczy, napojów energetycznych, papierosów, alkoholu, ale także rekomendowaliśmy ostrożne i rzadkie korzystanie z internetu i wszechobecnych multimediów.

Dnia 18 lutego 2022 r. • Czasem czujemy złość — spotkanie z Zippim
Czasem czujemy złość — spotkanie z Zippim
Za nami drugie spotkanie w ramach programu "Przyjaciele Zippiego". W dniu 18 lutego 2022 r. rozmawialiśmy o bardzo silnym uczuciu, które może pojawić się, gdy jesteśmy nieszczęśliwi… o złości. Kiedy właśnie czujemy złość, zazwyczaj nie wiemy, co możemy czy co moglibyśmy zrobić, aby poczuć się lepiej. Dlatego na tej naszej lekcji dotyczącej kształtowaniu inteligencji emocjonalnej ćwiczyliśmy umiejętności rozpoznawania tego, co sprawia, że czasem jesteśmy źli na siebie lub innych, rozłoszczeni oraz to, jak to jest w takich sytuacjach u innych dzieci.

Dnia 18 lutego 2022 r. • Zippi wśród nas
Zippi wśród nas
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami p. Ewą Koniuszy i Krystyną Słowińską w dniu 18 lutego 2022 r. serdecznie podziękowali p. Beacie Maćkowiak za poświęcony czas, za pomysłowość w przygotowaniu maskotki patyczaka do realizacji programu "Przyjaciele Zippiego" promującego zdrowie psychiczne u dzieci.

Dnia 17 lutego 2022 r. • Światowy Dzień Kota w zerówce
Światowy Dzień Kota w zerówce
W dniu 17 lutego 2022 r. obchodziliśmy nietypowe święto — Światowy Dzień Kota. W tym to czasie upodobniliśmy się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy. Następnie oglądaliśmy ilustracje przedstawiające różne koty z bajek, zapoznaliśmy się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji tych wdzięcznych zwierząt.

Dnia 14 lutego 2022 r. • Najpiękniejsze kartki walentynkowe w zerówce
Najpiękniejsze kartki walentynkowe w zerówce
Z okazji święta miłości i dobroci w naszym oddziale przedszkolnym w dniu 14 lutego 2022 r. odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Przedszkolaki wraz z rodzicami wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością, tworząc je w sposób atrakcyjny i pomysłowy.

Dnia 17 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 17 lutego 2022 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.

Dnia 16 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Sprowadziliśmy trochę przebłysków słońca, zieleni i bieli kwiatów w ten pochmurny dzień. Są to nasze pierwsze oznaki wiosny. W dniu 16 lutego 2022 r. wykonaliśmy przebiśniegi metodą origami.

Dnia 14 lutego 2022 r. • Walentynki w zerówce
Walentynki w zerówce
W poniedziałek 14 lutego 2022 r. był dla dzieci z oddziału przedszkolnego prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wzięliśmy udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, m.in tańczyliśmy, śpiewaliśmy, bawiliśmy się w z czerwonymi serduszkami.

Dnia 14 lutego 2022 r. • Czasem smutek, innym razem radość — spotkanie z Zippim
Czasem smutek, innym razem radość — spotkanie z Zippim
Za nami pierwsze spotkanie w ramach programu "Przyjaciele Zippiego". W dniu 14 lutego 2022 r. na początku zajęć pani Ewa Koniuszy przeczytała nam opowiadanie o dzieciach w naszym wieku. Poznaliśmy głównych bohaterów: to bliźniacy Tig i Lila oraz ich przyjaciółka Sandy. Historia była zabawna, ale najmłodsi czasem mają problemy.

Dnia 12 lutego 2022 r. • Ale kosmos w klasie II!!!
Ale kosmos w klasie II!!!
Drugoklasiści na podsumowanie tygodnia o Układzie Słonecznym w dniu 12 lutego 2022 r. wykonali "kosmiczną" pracę techniczną. W słoiku umieścili watę oraz brokat, następnie wlana została do niego woda zabarwiona na różne kolory. Efekt — "kosmos w słoiku".

Dnia 10 lutego 2022 r. • Bal karnawałowy w zerówce
Bal karnawałowy w zerówce
Bal karnawałowy to czas zabaw i tańców, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali zerówkowej i skoczna muzyka — w takiej atmosferze w dniu 10 lutego 2022 r. bawiły się dzieci z naszego oddziału przedszkolnego podczas balu karnawałowego.

Dnia 10 lutego 2022 r. • Kolorowe kubeczki w edukacji polonistycznej
Kolorowe kubeczki w edukacji polonistycznej
Dnia 10 lutego 2022 r. uczniowie klasy II utrwalali części mowy, wykorzystując kolorowe kubeczki. Każda część mowy miała określony kolor — kubeczek. Zadanie polegało na odkodowaniu lub zakodowaniu przy użyciu naszych naczyń w taki sposób, żeby się dowiedzieć, z jakich części mowy jest zbudowane zdanie.

Dnia 9 lutego 2022 r. • Ziemia z rosnącej farby
Ziemia z rosnącej farby
Uczniowie klasy II w dniu 9 lutego 2022 r. nietypową techniką wykonali pracę plastyczną pt. "Planeta Ziemia". Samodzielnie wykonaną farbą z soli i mąki malowaliśmy jej kontury, następnie nasze dzieło wkładaliśmy na kilka minut do mikrofalówki. Efekt był fantastyczny.

Dnia 8 lutego 2022 r. • Przyjaciele Zippiego
Przyjaciele Zippiego
Od II półrocza roku szkolnego 2021/2022 w oddziale przedszkolnym Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance jest realizowany jest program "Przyjaciele Zippiego". Jest to międzynarodowy projekt promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5–8 lat. Za jego pomocą kształtuje się i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci.

Dnia 4 lutego 2022 r. • Mistrz tabliczki mnożenia klas młodszych — luty 2022
Mistrz tabliczki mnożenia klas młodszych — luty 2022
W piątek 4 lutego 2022 r. rozstrzygnięta została kolejna comiesięczna edycja konkursu "Mistrz tabliczki mnożenia".

Dnia 8 lutego 2022 r. • Patyczaki w zerówce
Patyczaki w zerówce
We wtorek 8 lutego 2022 r. Antoni Czernik z oddziału przedszkolnego przyniósł do naszej sali zerówkowej patyczaki w terrarium. Owady te są bardzo miłymi i spokojnymi zwierzątkami. Nie są one zbytnio popularne wśród dzieci.

Dnia 8 lutego 2022 r. • Dzień Bezpiecznego Internetu w zerówce
Dzień Bezpiecznego Internetu w zerówce
We wtorek 8 lutego 2022 r. nasza zerówka przyszła do sali informatycznej na zajęcia dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu. Nauczyciel informatyki Krzysztof Felsmann omówił nam zagadnienia odnoszące się do określenia, czym jest Internet jako globalna sieć, jakie są korzyści z nim związane oraz to, że w wirtualnym świecie można natknąć się na zagrożenia.

Dnia 7 lutego 2022 r. • Wielki sukces plastyczny naszej uczennicy Patrycji Czarneckiej
Wielki sukces plastyczny naszej uczennicy Patrycji Czarneckiej
Spośród prawie 200 nadesłanych prac plastycznych w konkursie "Pokażmy wsparcie bohaterom", organizowanym przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej p. Krzysztofa Czarneckiego w dniu 7 lutego 2022 r. praca Patrycji Czarneckiej została wyróżniona wśród 10 najlepszych.

Dnia 4 lutego 2022 r. • Szaszłyki owocowe w zerówce
Szaszłyki owocowe w zerówce
W ubiegłym tygodniu w oddziale przedszkolnym było smacznie i przede wszystkim zdrowo, gdyż w piątek 4 lutego 2022 r. przygotowywaliśmy pyszne owocowe szaszłyki. Była to okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku.

Dnia 2 lutego 2022 r. • Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka
Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rada Gminy Trzcianka
W minionym tygodniu w środę 2 lutego 2022 r. Jano Felsmann, uczeń klasy VIII naszej szkoły, uczestniczył w obradach Młodzieżowej Rady Gminy Trzcianka. Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Trzcianki. Na inauguracyjnej sesji zaprzysiężono nowych radnych. Jest ich 13 i obowiązuje ich 2-letnia kadencja.

Dnia 3 lutego 2022 r. • Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym
Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym
15 uczniów klas II i III naszej szkoły brało udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Leon" z matematyki. Nasi uczniowie odnieśli duży sukces, bo aż czterech z nich zostało wyróżnionych i zajęło czołowe miejsca w skali kraju.

Dnia 2 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W środę 2 lutego 2022 r. na zajęciach świetlicowych w grupach wykonywaliśmy wspólnie rysunki ulubionej postaci z bajki. Przedstawiamy efekty w formie naszych prac plastycznych.

Dnia 2 lutego 2022 r. • Ponowne zawierzenie szkoły Maryi
Ponowne zawierzenie szkoły Maryi
W święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2022 r. o godz. 10.00 odbyła się Msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Podczas niej ponownie zawierzyliśmy Katolicką Szkołę Podstawową Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Żyjąc w świecie obarczonym konfliktami, rozłamami i kryzysami w sferze społecznej i rodzinnej, matczyne wstawiennictwo Maryi jest dla nas ratunkiem przed tymi wszystkimi trudnościami, które często stają się naszym udziałem.

Dnia 31 stycznia 2022 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — styczeń 2022
Działania Samorządu Uczniowskiego — styczeń 2022
W styczniu 2022 r. był zaledwie tydzień nauki stacjonarnej, ale mimo to nasz Samorząd Uczniowski nie próżnował. Wręcz przeciwnie, u nas w szkole był bardzo intensywny tydzień poprzedzający ferie zimowe, kiedy to wiele się wydarzyło.

Dnia 18 stycznia 2022 r. • Ciekawie spędzany szkolny czas w ferie
Ciekawie spędzany szkolny czas w ferie
We wtorek 18 stycznia 2022 r. w drugim dniu ferii zimowych wybraliśmy się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt. "Gapiszon i Zuzia". Spektakl opowiadał o pierwszej dziecięcej miłości tytułowych bohaterów. Oprócz radości i zabawy postaci musiały zmierzyć się z różnymi trudnymi emocjami. Ogromne wrażenie wywarła na nas zaprezentowana sceneria oraz gra aktorów. Mieliśmy też m.in. zajęcia o Afryce.

Dnia 19 stycznia 2022 r. • Zajęcia o Antarktydzie podczas ferii
Zajęcia o Antarktydzie podczas ferii
W naszej szkole trwają dodatkowe zajęcia odbywające się w ferie. Chętni uczniowie mogą korzystać z ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu przed południem w ramach naszej szkolnej inicjatywy uaktywniania dzieci. W dniu 19 stycznia 2022 r. odbyły się wyjątkowe lekcje o Antarktydzie.

Dnia 19 stycznia 2022 r. • Sukces Jakuba Matuszewskiego w powiatowym konkursie historycznym o powstaniu wielkopolskim
Sukces Jakuba Matuszewskiego w powiatowym konkursie historycznym o powstaniu wielkopolskim
Uczeń naszej szkoły zajął III miejsce w III Powiatowym Konkursie Historycznym "Powstańczym szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Miałach. Sukcesy są możliwe, kiedy pasję poprze się ciężką pracą. Więcej informacji o reprezentantach naszej szkoły jest wewnątrz artykułu.

Dnia 15 stycznia 2022 r. • Mistrz tabliczki mnożenia - styczeń 2022
Mistrz tabliczki mnożenia - styczeń 2022
Zwycięzcy styczniowej edycji szkolnego konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia" to Jakub Matuszewski, Wiktoria Sawińska i Maria Piduch. Gratulujemy!

Dnia 14 stycznia 2022 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie kochają swoje pociechy. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce w dniu 14 stycznia 2022 r. odbył się program artystyczny pt. "Opowieść gwiazdki".

Dnia 13 stycznia 2022 r. • Bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie
W dniu 13 stycznia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją w sprawie przekazania dzieciom z oddziału przedszkolnego i najmłodszym uczniom z klas I–III ważnych informacji na temat bezpiecznych ferii z naszym udziałem.

Dnia 13 stycznia 2022 r. • Kolędowanie na dzwonkach
Kolędowanie na dzwonkach
Nadal trwamy w okresie bożonarodzeniowym. To doskonały czas, aby - kiedy tylko jest okazja - śpiewać piękne, polskie pieśni mówiące o przyjściu na świat Nowonarodzonego. W dniu 13 stycznia 2022 r. w klasie II odbyło się wielkie kolędowanie. Uczniowie śpiewali i grali na dzwonkach kolędy.

Dnia 10 stycznia 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerókowe urodziny
Dnia 10 stycznia 2022 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Antoni Czernik. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Antoni pełny szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich cukierkami.

Dnia 22 grudnia 2021 r. • Dzień bez Przekleństw
Dzień bez Przekleństw
W ramach realizacji projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" w dniu 22 grudnia 2021 r. oddziale przedszkolnym obchodziliśmy nietypowe święto, w którym warto zadbać o słownictwo. Był do Dzień bez Przekleństw.

Dnia 1 stycznia 2022 r. • Zerówkowe życzenia noworoczne
Zerówkowe życzenia noworoczne
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2022. Życzymy Wam jak najwięcej zdrowia, radości, pomyślności, szczęścia oraz spełnienia wszystkich, nawet tych najskrytszych, marzeń.

Dnia 31 grudnia 2021 r. • Bohater Tygodnia zerówki — listopad i grudzień 2021
Bohater Tygodnia zerówki — listopad i grudzień 2021
W listopadzie i grudniu 2021 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki mieli: Zuzanna Maćkowiak, Zuzanna Bednarek, Dominika Roguska, Daniel Czemko, Marcelina Jurczyńska i Olga Rugała.

Dnia 22 grudnia 2021 r. • Życzenia bożnarodzeniowe
Życzenia bożonarodzeniowe

Dnia 22 grudnia 2021 r. • Podsumowanie akcji charytatywnej pod hasłem "Mikołaj z Wyobraźnią"
Podsumowanie akcji charytatywnej pod hasłem Mikołaj z Wyobraźnią
Jak co roku w okresie Adwentu w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance została wystawiona choinka, na której zawisło 140 bombek z potrzebami podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Trzcianka oraz Hospicjum Sióstr św. Elżbiety w Złotowie. Tym razem w ramach akcji charytatywnej "Mikołaj z Wyobraźnią Miłosierdzia" zorganizowaną przez Fundację "Wyobraźnia Miłosierdzia" zbieraliśmy nie tylko środki pielęgnacji, ochrony i higieny, ale także prześcieradła, podkłady, pieluchomajtki, ręczniki papierowe, a dla najmłodszych — kaszki, słoiczki z obiadkami, miód, pampersy, chusteczki nawilżone.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Przedświąteczny dzień skupienia
Przedświąteczny dzień skupienia
W dniu 17 grudnia 2021 r. w naszej szkole poszczególne klasy przeżywały przedświąteczny dzień skupienia. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia uczniowie w swoich salach lekcyjnych zgromadzili się, aby skoncentrować się na tajemnicy przychodzącego na świat Nowonarodzonego.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Życzenia bożonarodzeniowe uczniów i nauczycieli
Życzenia bożonarodzeniowe uczniów i nauczycieli
Uczniowie i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance przekazują w dniu 17 grudnia 2021 r. życzenia bożonarodzeniowe w formie prezentacji filmowej.

Dnia 9 grudnia 2021 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV-V — grudzień 2021
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV-V — grudzień 2021
W dniu 9 grudnia 2021 r. odbyła się grudniowa edycja konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia" dla klas IV-V. Na podium stanęły Wiktoria Sawińska z klasy V, Michalina Stańczyk z klasy IVa i Maria Piduch z klasy V. Kolejne zmagania z liczeniem związanym z mnożeniem odbędą się w styczniu 2022 r.

Dnia 20 grudnia 2021 r. • Bożonarodzeniowe przedstawienie zerówki
Bożonarodzeniowe przedstawienie zerówki
Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas — święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały piękny występ artystyczny pt. "Opowieść gwiazdki". W dniu 20 grudnia 2021 r. najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali kolędy, pastorałki oraz wykonywali układy taneczno-ruchowe na scenie z uwidocznionym stołem wigilijnym i żłóbkiem z leżącym na sianie Nowonarodzonym Jezusem.

Dnia 14 grudnia 2021 r. • Lekcja przyrody bez nudy — organizm człowieka
Lekcja przyrody bez nudy — organizm człowieka
Anatomia i fizjologia człowieka, nauka o ludzkim organizmie to niewątpliwie dość trudne i skomplikowane tematy, które czwartoklasiście sprawiają duże trudności i wymagają wiele wysiłku, by je opanować. Klasy IVa oraz IVb podczas zajęć przyrody odbywających się w dniu 14 grudnia 2021 r. uczyły się w alternatywny sposób, bazując na ciekawych i kreatywnych pomocach dydaktycznych, które same przygotowały.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Przedstawienie o listach do świętego Mikołaja
Przedstawienie o listach do świętego Mikołaja
W dniu 17 grudnia 2021 r. zaprezentowany został świąteczny spektakl teatralny "Listy do Mikołaja", w którym udział wzięli uczniowie z klasy IV oraz dziewczynki z klasy I, które w formie pantomimy występowały jako aniołki, a następnie uświetniły występ pokazem tańca baletowego. Był też śpiew klasy I. Przedstawienie przypomniało nam o tym, co jest najważniejsze w te święta Bożego Narodzenia.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Przygotowania zerówki do Bożego Narodzenia
Przygotowania zerówki do Bożego Narodzenia
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolnego w grudniu 2021 r. wykonywały samodzielnie kartki świąteczne oraz dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami, które wręczą swoim rodzicom na przedstawieniu artystycznym pt. "Opowieść gwiazdki", które odbyło się w poniedziałek 20 grudnia 2021 r. w naszej szkole.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Klasa I przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia
Klasa I przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia
W ostatnim tygodniu nauki w szkole w grudniu 2021 r. pierwszoklasiści poznali tradycje świąteczne. Wspólnie dekorowały pierniki, ubierały choinkę, wykonywały kartki bożonarodzeniowe i pisały życzenia. Był wspólny śpiew kolęd. Ostatniego dnia mieliśmy klasowe spotkanie opłatkowe. W naszej klasie I panowały wielka radość i wzruszenie.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — grudzień 2021
Działania Samorządu Uczniowskiego — grudzień 2021
Grudzień to chyba najintensywniejszy miesiąc roku, zarazem najbardziej zjawiskowy i radosny. Czas do upragnionych świąt Bożego Narodzenia upływa bardzo szybko, a i wówczas najwięcej się dzieje, poszczególne wydarzenia oraz przygotowania do uroczystości uatrakcyjniają te momenty. Tak działał też Samorząd Uczniowski. Było szybko, dynamicznie i ambitnie.

Dnia 8 grudnia 2021 r. • Spotkanie autorskie z pisarką Anną Jóźwik
Spotkanie autorskie z pisarką Anną Jóźwik
W dniu 9 grudnia 2021 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance odbyło się spotkanie autorskie z p. Anną Jóźwik. Wizyta pisarki związana była z "Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025", w którym bierze udział nasza szkoła. Dzięki temu projektowi możemy promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, doposażyć bibliotekę szkolną w lektury szkolne, utwory przedstawiające losy bohaterów godnych do naśladowania i świat fundamentalnych wartości ontologicznych wprowadzających młodych czytelników w dorosłość.

Dnia 14 grudnia 2021 r. • Pomagamy dzieciom chorym onkologicznie
Pomagamy dzieciom chorym onkologicznie
W naszej szkole Adwent rozpoczęliśmy akcją "Wylosuj Anioła" koordynowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest fundacja "Gdy liczy się czas", której podopiecznymi są dzieci chore onkologicznie.

Dnia 14 grudnia 2021 r. • Klasa IVa na warsztatach piernikowych
Klasa IVa na warsztatach piernikowych
Uczniowie klasy IVa w dniu 14 grudnia 2021 r. wzięli udział w warsztatach piernikowych zorganizowanych w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Zajęliśmy się nie tylko ugniataniem ciasta i wyciskaniem kształtów w foremkach. Czwartoklasiści dzielili się z prowadzącą zajęcia wiedzą na temat tradycji bożonarodzeniowych oraz potraw świątecznych.

Dnia 13 grudnia 2021 r. • Jeden drugiego brzemiona noście — w rocznicę stanu wojennego
Jeden drugiego brzemię noście — w rocznicę stanu wojennego
W dniu 13 grudnia 2021 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej internowanych z Trzcianki. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na fasadzie budynku naszej szkoły odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą działaczy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" w Trzciance. W latach 80. ubiegłego wieku mieściła się tutaj Komenda Milicji Obywatelskiej oraz Służby Bezpieczeństwa. Po 40 latach od dramatycznych wydarzeń grudnia 1981 r. postanowiliśmy upamiętnić bohaterów tamtych czasów.

Dnia 9 grudnia 2021 r. • Spotkanie autorskie z pisarzem Mieczysławem Ślesickim
Spotkanie autorskie z pisarzem Mieczysławem Ślesickim
Dnia 9 grudnia 2021 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Mieczysławem Ślesickim. Wizyta znanego trzcianeckiego pisarza związana była z "Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025", w którym bierze udział nasza szkoła.

Dnia 7 grudnia 2021 r. • Klasa II w fabryce ozdób świątecznych w Gnieźnie
Klasa II w fabryce ozdób świątecznych w Gnieźnie
Dnia 7 grudnia 2021 r. klasa II brała udział w wycieczce-niespodziance przygotowanej przez wychowawczynię Magdalenę Sienkiewicz. Tego dnia drugoklasiści udali się do fabryki ozdób świątecznych "Bolglass" w Gnieźnie. Dzieci poznały etapy powstawania bombek oraz brały udział w warsztatach, podczas których mogły samodzielnie wykonać wiszące piękne ozdoby kojarzone z Bożym Narodzeniem.

Dnia 6 grudnai 2021 r. • Zimowe zabawy zerówki
Zimowe zabawy zerówki
W dniu 6 grudnia 2021 r. postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu, świetnie się razem bawiliśmy. Wspólnymi siłami udało się nam ulepić bałwana. Pogoda była w tym dniu mroźna, ale nikomu z nas to nie przeszkadzało, bo my, przedszkolaki, wiemy, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.

Dnia 3 grudnia 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Przygotowania do spotkania ze świętym Mikołajem czas zacząć. Dlatego też z tej okazji nie mogło zabraknąć prac w świetlicy w tej tematyce. Zobaczcie, co wykonaliśmy w dniu 3 grudnia 2021 r.

Dnia 6 grudnia 2021 r. • Mikołajki w naszej szkole
Mikołajki w naszej szkole
W dniu 6 grudnia 2021 r. w naszej szkole gościł św. Mikołaj. Przybył do nas z dalekiej Miry. Biskup, którego znamy z przekazów z VI w., odwiedził każdą z klas, zostawił słodkie niespodzianki, a uczniowie odwdzięczali się mu, śpiewając piosenki. Według średniowiecznych relacji żył on na przełomie III i IV w., był biskupem Miry w Licji i wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

Dnia 29 listopada 2021 r. • Dzień Postaci z Bajek w zerówce
Dzień Postaci z Bajek w zerówce
W poniedziałek 29 listopada 2021 r. w oddziale przedszkolnym panowała niezwykła atmosfera, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Dnia 29 listopada 2021 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego w listopadzie 2021
Działania Samorządu Uczniowskiego w listopadzie 2021
Listopad obfituje w wiele ważnych uroczystości oraz świąt, z których relacje Samorząd Uczniowski na bieżąco upubliczniał na gazetce okolicznościowej. Pojawiła się prezentacja dotycząca Wszystkich Świętych obchodzonego w dniu 1 listopada. Ponadto zgromadziliśmy patriotyczne wątki tematyczne z okazji dnia 11 listopada, czyli rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Kolejna z ekspozycji odnosiła się do Tygodnia Życzliwości.

Dnia 25 listopada 2021 r. • Kolejne I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
Z radością informujemy, że uczennica klasy I Hanna Sawińska w dniu 25 listopada 2021 r. zajęła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza Kokarda Narodowa". Wielkie gratulacje dla przedstawicielki naszej szkoły. Organizatorem eliminacji był Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance oraz Powiat Czarnkowski-Trzcianecki.

Dnia 25 listopada 2021 r. • Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
Mistrz tabliczki mnożenia w klasach IV–V
Wzorem lat ubiegłych odbył się szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia dla klas IV-V". Do zmagań konkursowych przystąpiły 32 osoby, spośród których wyłoniliśmy zwycięzców. Mistrzem tabliczki mnożenia został Jakub Wijatkowski z klasy V, II miejsce zajęła Alicja Dziamska z klasy IVa, III miejsce natomiast przypadło Michalinie Stańczyk z klasy IVa.

Dnia 25 listopada 2021 r. • I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek z oddziału przedszkolnego Nikodem Kowalski w dniu 25 listopada 2021 r. zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza Kokarda Narodowa". Organizatorem eliminacji był Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance oraz Powiat Czarnkowski-Trzcianecki.

Dnia 22 listopada 2021 r. • Wokalne zmagania — Cecyliada 2021
Wokalne zmagania — Cecyliada 2021
W dniu 22 listopada 2021 r. w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej "Cecyliada 2021". Eliminacje są organizowane przez Katolicką Szkołę Podstawową w Trzciance. Charakter corocznych przesłuchań ma na celu wyłonienie najlepszych wykonawców w kategoriach indywidualnej i zespołowej wśród klas I–III, IV–VI i VII–VIII na poziomie szkoły podstawowej.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Nasz udział w powiatowym przeglądzie recytatorskim dla przedszkolaków
Nasz udział w powiatowym przeglądzie recytatorskim dla przedszkolaków
W czwartek 18 listopada 2021 r. został przeprowadzony Powiatowy Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki wielkie słowa" przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Prezentowano jak co roku wiersze poetów z Wielkopolski.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Wiersze o jesieni w zerówce
Wiersze o jesieni w zerówce
W piątek 19 listopada 2021 r. odbył się konkurs recytatorski "Jesień w poezji" z udziałem przedszkolaków. Podczas niego dzieci reprezentowały wiersze o tematyce jesiennej. Konkursowe zmagania oceniała dyrektor szkoły p. Dorota Pawłowska.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Z dumą informujemy o sukcesie naszych przedszkolaków, którzy stworzyli przepiękne prace plastyczne. Adam Wajner oraz Antoni Czernik w dniu 19 listopada 2021 r. otrzymali wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowanej przez parafię pw. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Dnia 15 listopada 2021 r. • Światowy Dzień Seniora w zerówce
Światowy Dzień Seniora w zerówce
W dniu 15 listopada 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" obchodziły Światowy Dzień Seniora.

Dnia 11 listopada 2021 r. • Martinstag — Dzień Świętego Marcina
Martinstag — Dzień Świętego Marcina
W dniu 11 listopada są imieniny Marcina, który w Niemczech obchodzi swoje święto w sposób szczególny. Z tej okazji uczniowie uczący się języka niemieckiego i poznający tradycję oraz kulturę Niemiec i krajów niemieckojęzycznych przygotowali piękne lampiony i z piosenką na ustach wybrali się do najmłodszych uczniów naszej szkoły, by zapoznać ich z tą niesamowitą tradycją.

Dnia 11 listopada 2021 r. • Wielkie tańczenie poloneza
Wielkie tańczenie poloneza
W dniu 11 listopada 2021 r. spotkaliśmy się przed Centrum Integracji Społecznej z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności. Był to dla nas ważny dzień. W związku z tym zaprezentowaliśmy pokaz "«Poloneza czas zacząć…» — wielkie patriotyczne tańczenie" w ramach trzcianeckich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Do tego przedsięwzięcia zaprosiliśmy reprezentantów szkół z naszej gminy. Autorem układu choreograficznego był p. Marcin Wiśniewski z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance.

Dnia 10 listopada 2021 r. • Walczyliśmy o Laur Niepodległej
Walczyliśmy o Laur Niepodległej
Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas VI, VII i VIII w dniu 10 listopada 2021 r. wzięli udział w drugiej edycji interdyscyplinarnego konkursu szkolnego "O Laur Niepodległej".

Dnia 10 listopada 2021 r. • Krzysztof Czarnecki z medalem Przyjaciela Katolickiej Szkoły Podstawowej
Krzysztof Czarnecki z medalem Przyjaciela Katolickiej Szkoły Podstawowej
W dniu 10 listopada 2021 r. w naszej szkole miała miejsce miła uroczystość. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej p. Dorota Pawłowska wręczyła p. Krzysztofowi Czarneckiemu, Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, medal "Przyjaciel Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance".

Dnia 10 listopada 2021 r. • Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2021 r. był dniem bogatym w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego na dzień 11 listopada.

Dnia 10 listopada 2021 r. • Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele spotkali się w auli szkolnej na apelu. Podczas niego wysłuchaliśmy recytacji wierszy patriotycznych. Każda z klas zaprezentowała wybraną piosenkę mówiącą o naszej historii narodowej.

Dnia 8 listopada 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 8 listopada 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Szymon Gaweł.

Dnia 28 października 2021 r. • Klasa VIII porządkowała cmentarz
Klasa VIII porządkowała cmentarz
Dnia 28 października 2021 r. uczniowie klasy VIII w ramach wolontariatu szkolnego dokonali prac porządkowych na cmentarzu parafialnym w Trzciance. Ósmoklasiści z zaangażowaniem oczyszczali teren, grabiąc zalegające na ziemi liście. Podjęte przez nich działania pozwoliły nam przeżywać czas zadumy związany z Wszystkimi Świętymi i Świętem Zmarłych w estetycznych warunkach.

Dnia 1 listopada 2021 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — październik 2021
Działania Samorządu Uczniowskiego — październik 2021
Październik to czas intensywnych działań Samorządu Uczniowskiego. Było wiele inicjatyw. Między innymi mieliśmy stałe odświeżanie gazetki samorządowej zgodnie z aktualnymi wydarzeniami. Pojawiła się na niej prezentacja dotycząca Dnia Patrona Szkoły — św. siostry Faustyny, a także odnoszącą się do Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 4 listopada 2021 r. • Bohater Tygodnia zerówki — październik 2021
Bohater Tygodnia zerówki — październik 2021
W październiku 2021 r. miano "Bohatera Tygodnia" mieli: Szymon Gaweł, Antoni Czernik, Józef Dąbrowski i Julia Rutkowska.

Dnia 4 listopada 2021 r. • Zerówkowe kodowanie
Zerówkowe kodowanie
W dniach 3 i 4 listopada 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały lekcje dotyczące II modułu projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" pod hasłem "Kodujemy razem z małym Misiem". Na początku zajęć oglądaliśmy literackie warsztaty Misiowej Mamy oraz Misiowego Wujka, dzięki którym dowiedzieliśmy się, czym jest kodowanie oraz jakie zadania mamy do wykonania razem z towarzyszącym nam przyjacielem Misiem Pluto.

Dnia 29 października 2021 r. • Bal wszystkich świętych
Bal wszystkich świętych
"Taki duży, taki mały może świętym być..." I tak w dniu 29 października 2021 r. było w naszej szkole. Dzieci z wychowawcami klas I–III uczestniczyli w balu wszystkich świętych.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówkowicze na cmentarzu z okazji Wszystkich Świętych
Zerówkowicze na cmentarzu z okazji Wszystkich Świętych
W piątek 29 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na cmentarz parafialny, aby symbolicznie zapalić znicze oraz pomodlić się za zmarłych. Okres przed Wszystkimi Świętymi i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dniem Zadusznym) są odpowiednimi momentami do przywołania w pamięci tych, którzy odeszli od nas, dogodnym czasem na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w miejscach pochówku i znajdujących się tam grobów.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówka w parku
Zerówka w parku
W piątek 29 października 2021 r., korzystając z pięknej słonecznej pogody, zerówkowicze byli w pięknym jesiennym parku przy os. A. Grottgera w Trzciance.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 29 października 2021 r. w zerówce urodziny obchodziła Marcelina Jurczyńska.

Dnia 28 października 2021 r. • Dbamy o czystość rąk z małpką Iwoną
Dbamy o czystość rąk z małpką Iwoną
W dniu 28 października 2021 w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" uczyliśmy si, jak dbać o ręce. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z higieną.

Dnia 25 października 2021 r. • Uczymy się życzliwości z małpką Iwoną
Uczymy się życzliwości z małpką Iwoną
W poniedziałek 25 października 2021 r. rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Zapoznaliśmy się z tytułowym zwierzątkiem, który jest postacią przewodnią zainicjowanego cyklu w naszym oddziale przedszkolnym. Następnie wysłuchaliśmy wiersza skierowanego do nas od małpki Iwony, odgrywaliśmy scenki, podczas których utrwalaliśmy zasady kulturalnego powitania i pożegnania.

Dnia 25 października 2021 r. • Makaronowe korale w klasie V
Makaronowe korale w klasie V
W poniedziałek 25 października 2021 r. odbył się kolejna lekcja w ramach tematu sztuki prehistorycznej. Tym razem uczniowie wykonali kolorowe korale z makaronu.

Dnia 23 października 2021 r. • Zerówka w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną"
Zerówka w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną
Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Nauka przez zabawę to nasza specjalność.

Dnia 22 października 2021 r. • Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland
Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland
W piątek 22 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa wiejskiego Alpakoland w Klotyldzinie koło Margonina.

Dnia 19 października 2021 r. • Klasa I na wystawie malarskiej
Klasa I na wystawie malarskiej
W dniu 19 października 2021 r. uczniowie klasy I odwiedzili Centrum Integracji Społecznej. Pierwszoklasiści obejrzeli wystawę malarską "Ks. Wincenty Kilian – salezjanin i artysta".

Dnia 19 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Kolejne zajęcia w świetlicy upłynęły nam ma wykonaniu pracy techniką origami na bazie koła. Dzięki temu w dniu 19 października 2021 r. powstały piękne muchomory.

Dnia 20 października 2021 r. • Klasa II w bibliotece publicznej
Klasa II w bibliotece publicznej
W dniu 20 października uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance. Niektórzy z drugoklasistów są stałymi bywalcami wypożyczalni, ale są i tacy, którzy byli w tym miejscu po raz pierwszy.

Dnia 20 października 2021 r. • Dzień Anioła Stróża
Dzień Anioła Stróża
W środę 20 października 2021 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Anioła Stróża. Aby uczcić to święto, w tym czasie zamieniliśmy się w małe aniołki. Mieliśmy białe stroje, skrzydła i aureole. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, który się nami opiekuje, chroni nas od zła i niebezpieczeństw.

Dnia 18 października 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 18 października 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Maksym Sołtysiak.

Dnia 13 października 2021 r. • Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
Nasi kochani, zawsze chętni do działania uczniowie licznie zaangażowali się w obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przede wszystkim pod pieczą p. Moniki Grzywacz przygotowali przedstawienie teatralne dla naszych nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, a odegrali je w przeddzień święta — w środę 13 października 2021 r. Spektakl obfitował w wiersze, życzenia, scenki główne oraz końcową piosenkę, dające otuchę naszym pedagogom.

Dnia 12 października 2021 r. • Lekcja przyrody bez nudy — rozróżniamy mapę i plan
Zakończenie zajęć szkolnych
Uczniowie klas IV w dniu 12 października 2021 r. na lekcji przyrody w minionym tygodniu poznali, czym jest mapa oraz plan, a także czym się one różnią. Na końcu naszych zajęć czwartoklasiści sami mogli zapoznać się z różnymi ciekawymi planami miast i mapami topograficznymi przyniesionymi przez panią Monikę Grzywacz na lekcję, a także rozszyfrować je i odnaleźć ciekawe miejsca przy pomocy legendy.

Dnia 12 października 2021 r. • Życzenia zerówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Życzenia zerówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 13 października 20211 r. złożyły wszystkim naszym nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto obchodzone przez całą szkolną społeczność: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów i ich rodziców.

Dnia 12 października 2021 r. • Szkolne konkursy plastyczny i kostiumowo-fotograficzny z okazji Dnia Patrona Szkoły
Szkolny konkursy plastyczny i kostiumowo-fotograficzny z okazji Dnia Patrona Szkoły
Z ogromną przyjemnością w dniu 12 października 2021 r. ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Św. siostra Faustyna w oczach uczniów" oraz konkursu kostiumowo-fotograficznego "Twoja twarz wygląda znajomo". Nasze eliminacje zorganizowane były w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły.

Dnia 7 października 2021 r. • O Matce Bożej Różańcowej w klasie I
O Matce Bożej Różańcowej w klasie I
W dniu 7 października 2021 r. wspominaliśmy Matkę Bożą Różańcową. Dzieci z klasy I otrzymały różańce i z radością przyjęliśmy obraz od brata Marka. Ciesząc się, powitaliśmy nasza Mamę w klasie.

Dnia 7 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 7 października 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy kolorowe sowy, które zwiastują nam, że jesień już nadchodzi. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii świetlicowej.

Dnia 8 października 2021 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W piątek 8 października 2021 r. po raz kolejny miało miejsce szczególne wydarzenie: Europejski Dzień Języków. EDJ to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie w dniu 26 września.

Dnia 11 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W poniedziałek 11 października 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy jesienne, kolorowe drzewa. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Dnia 8 października 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W piątek 8 października 2021 r. wykonaliśmy na zajęciach świetlicowych kolorowe żołędzie. Do ich utworzenia użyliśmy kolorowy papier, klej i nożyczki oraz czarną kartkę jako podstawę. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Dnia 8 października 2021 r. • Zerówkowicze udali się w tematyczną podróż do Włoch
Zerówkowicze udali się w tematyczną podróż do Włoch
W piątek 8 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowania w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków mogły poznać kulturę i smaki Italii. Nauczyliśmy się kilku zwrotów w języku włoskim, poznaliśmy najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Flaga, hymn, godło i kształt Włoch na mapie nie są już nam obce.

Dnia 7 października 2021 r. • Wrześniowo-październikowe lekcje muzealne z udziałem klas IV i V
Wrześniowe lekcje muzealne z udziałem klas IV i V
Po wakacjach i okresie zamknięcia szkół w czasie pandemii nadrabiamy zaległości. Uczniowie klas IV oraz klasy V wzięli udział w zajęciach muzealnych.

Dnia 7 października 2021 r. • Zerówkowicze na zajęciach czytelniczych w bibliotece publicznej
Zerówkowicze na zajęciach czytelniczych w bibliotece publicznej
W czwartek 7 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w bieżącym roku szkolnym w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Tematem naszej niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.

Dnia 5 października 2021 r. • Dzień Patrona Szkoły w zerówce
Dzień Patrona Szkoły w zerówce
We wtorek 5 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Po niej udaliśmy się do naszej sali przedszkolnej, gdzie odbyły się następne elementy programu związane ze wspominaniem św. Faustyny.

Dnia 3 października 2021 r. • Zerówkowa integracja na Bukówką
Zerówkowa integracja na Bukówką
W niedzielę 3 października 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego i ich rodzice oraz wychowawczynie p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska mieli spotkanie integracyjne w Smolarni na terenie należącym do Lasów Państwowych Nadleśnictwa Trzcianka nieopodal ścieżki przyrodniczej "Nad Bukówką". Przed imprezą opiekunowie zerówkowiczów czynnie włączyli się w jej przygotowanie.

Dnia 5 października 2021 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W dniu 5 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły.

Dnia 30 września 2021 r. • Konkursowe jesienne bukiety w zerówce
Konkursowe jesienne bukiety w zerówce
Pod koniec września 2021 r. został zorganizowany przedszkolny Rodzinny Konkurs Plastyczny "Jesienny bukiet". Organizatorem eliminacji były wychowawczynie klasy 0, p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska. Udział w nich mogły wziąć wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami.

Dnia 22-24 września 2021 r. • Wycieczka szkolna klas VII i VIII do Warszawy
Wycieczka szkolna klas VII i VIII do Warszawy
Dwa tygodnie temu wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę szkolną do Warszawy. Odbyła się ona w ramach przedsięwzięcia pn. "Poznaj Polskę" sygnowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Klasy VII i VIII przebywały w dniach 22–24 września 2021 r. w stolicy, gdzie mieliśmy mnóstwo atrakcji.

Dnia 30 września 2021 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak było też w dniu 30 września 2021 r. Właśnie wtedy przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.

Dnia 30 września 2021 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego — wrzesień 2021
Działania Samorządu Uczniowskiego — wrzesień 2021
Wrzesień 2021 to czas, kiedy powołany został nowy Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Zostało to poprzedzone wyborami chętnych kandydatów, którzy prowadzili intensywną kampanię wyborczą w postaci plakatów, aby zyskać poparcie i odpowiednio status przewodniczącego, zastępcy oraz skarbnika SU.

Dnia 30 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 30 września 2021 r. w zerówce urodziny obchodził Adam Wajner.

Dnia 30 września 2021 r. • Zerówka i klasa I opiekowały się Pomnikiem Niepodległości we wrześniu
Zerówka i klasa I opiekowały się Pomnikiem Niepodległości we wrześniu
Uczniowie klasy I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 30 września 2021 r. posprzątali plac im. Józefa Piłsudskiego, znajdującego się wokół Pomnika Niepodległości.

Dnia 30 września 2021 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki — wrzesień 2021
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2021/2022 ponownie organizujemy cykl prezentacji "Bohater Tygodnia". Wyjaśniamy, na czym one polegają. Wybór "Bohatera Tygodnia" będzie odbywał się w każdy piątek.

Dnia 30 września 2021 r. • Dzień Chłopaka w klasie VI
Dzień Chłopaka w klasie VI
W dniu 30 września 2021 r. dziewczęta z klasy VI zorganizowały Dzień Chłopaka dla swoich klasowych kolegów. Było miło i uroczyście, a jednocześnie był czas rozluźnionych działań.

Dnia 23 września 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 23 września 2021 r. w naszej świetlicy szkolnej zagościła wesoła rodzinka wiewiórek.

Dnia 27 września 2021 r. • Zerówkowy bal jesienny
Zerówkowy bal jesienny
W poniedziałek 27 września 2021 r. w oddziale przedszkolnym odbył się bal jesienny. Tego dnia przyszliśmy ubrani w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, a to specjalnie na powitanie wyjątkowego gościa — Pani Jesień.

Dnia 24 września 2021 r. • Pierwszoklasiści na wykopkach w Nowej Wsi
Pierwszoklasiści na wykopkach w Nowej Wsi
Czy praca rolnika jest ciężka? Za pomocą jakich urządzeń czy narzędzi pracuje rolnik? Gdzie można znaleźć ziemniaki? Na te pytania i wiele innych dzieci z klasy I szukały odpowiedzi podczas wykopków. W dniu 24 września 2021 r. pierwszoklasiści gościli u państwa Małgorzaty i Marka Bednarków w Nowej Wsi.

Dnia 22 września 2021 r. • Klasy V i VI pojechały do Międzyrzecza
Klasy V i VI pojechały do Międzyrzecza
W dniu 22 września 2021 r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wycieczce szkolnej do Międzyrzecza. Zwiedzieliśmy m.in. Międzyrzecki Rejon Umocniony.

Dnia 23 września 2021 r. • Odwiedziliśmy polski Sejm
Odwiedziliśmy polski Sejm
Uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły w dniu 23 września 2021 r. odwiedzili polski Sejm. W trakcie wycieczki usłyszeli, na czym polega praca parlamentarzysty.

Dnia 20 września 2021 r. • Leśne warsztaty klasy III w Straduniu
Leśne warsztaty klasy III w Straduniu
W dniu 20 września 2021 r. uczniowie klasy III wzięli udział w warsztatach leśnych u Jasia i Małgosi w Straduniu. Na dzieci czekał leśny escape room pełen zagadek i łamigłówek, którego przejście zakończyło się ogniskiem z pyszną kiełbaską.

Dnia 20 września 2021 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Dzień 20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą go Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W tym to czasie już od samego rana panowała u nas wesoła atmosfera.

Dnia 17 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 17 września 2021 r. w zerówce obchodził urodziny Julian Zieliński. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 10 września 2021 r. • Zerówkowe wspomnienia z wakacji
Zerówkowe wspomnienia z wakacji
W pierwszych tygodniach września 2021 r. zerówkowicze przynieśli do oddziału przedszkolnego pamiątki z wakacji. Dużo rozmawialiśmy o letnich podróżach i pamiątkowych rzeczach z nich przywiezionych. Z racji naszych wspomnieniowych zajęciach jeszcze raz mogliśmy się poczuć jak na słonecznej plaży, górskich szlakach czy w parku rozrywki.

Dnia 15 września 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie II
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie II
15 września — Międzynarodowy Dzień Kropki — dzień kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości. Uczniowie klasy II tego dnia mieli wiele aktywności związanych z kropką i zaczynających się od kropki.

Dnia 15 września 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W środę 15 września 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Stanowi on czas podkreślenia roli odwagi i zabawy w naszym życiu. Właśnie z tej okazji nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami.

Dnia 15 września 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki
Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 września 2021 r. włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki — święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 r. wydał książeczkę pod tytułem "The Dot".

Dnia 14 września 2021 r. • Higiena jamy ustnej w zerówce
Higiena jamy ustnej w zerówce
W dniu 12 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji w tym tygodniu zorganizowaliśmy w oddziale przedszkolnym zajęcia dotyczące higieny. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat sposobu czyszczenia jamy ustnej.

Dnia 13 września 2021 r. • W Biskupinie nadal żyją archeologią!
W Biskupinie nadal żyją archeologią!
Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nauki historii w klasie IV niż poznanie najważniejszych pojęć historycznych i archeologicznych w Biskupinie. Po raz kolejny więc zorganizowaliśmy wycieczkę dla czwartoklasistów. W dniu 13 września 2021 r. wybraliśmy się na XVI Festyn Archeologiczny. Gród w Biskupinie przywitał nas słońcem.

Dnia 13 września 2021 r. • Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie II
Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie II
W poniedziałek 13 września 2021 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Zajęcia odbyły się w malowniczej, leśnej scenerii w Straduniu.

Dnia 10 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 10 września 2021 r. w zerówce obchodzili urodziny Zuzanna Maćkowiak i Daniel Czemko. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatom "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w ich życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzanna i Daniel pełni szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowali wszystkich cukierkami oraz lizakami.

Dnia 9 września 2021 r. • Bezpieczeństwo na drodze
Bezpieczeństwo na drodze
Od poniedziałku 6 września do piątku 10 września 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i zachowania bezpieczeństwa na drodze. Korzystając z wrześniowej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie.

Dnia 9 września 2021 r. • Ruch to zdrowie
Ruch to zdrowie
W tym tygodniu, m.in. w czwartek 9 września 2021 r., będąc w naszej zerówce, dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne, używając woreczków gimnastycznych. Utrzymywaliśmy prawidłową postawę ciała, wzmacnialiśmy mięśnie pleców i nóg.

Dnia 7 września 2021 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
Piękna pogoda zachęca do przechadzek i spędzania czasu na świeżym powietrzu. We wtorek 7 września 2021 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na pierwszy spacer oraz na plac zabaw.

Dnia 2 września 2021 r. • Dzień dobry, zerówkowicze witają!
Dzień dobry, zerówkowicze witają!
To my, dzieci oddziału przedszkolnego szkoły katolickiej — zerówkowicze, zaczynamy naszą przygodę przedszkolną w nowym roku szkolnym 2021/2022. Za nami dwa dni wspólnej zabawy integrujące grupę.

Dnia 3 września 2021 r. • Sprzątaliśmy plac przy naszym Pomniku Niepodległości
Sprzątaliśmy plac przy naszym Pomniku Niepodległości
Uczniowie klasy III naszej szkoły w dniu 3 września 2021 r. posprzątali plac im. Józefa Piłsudskiego znajdujący się wokół Pomnika Niepodległości. Wyrywali chwasty, zamiatali, wynosili śmieci, a na końcu z nauczycielem historii p. Andrzejem Poniatowskim krótko rozmawiali o wydarzeniach z września 1939 r.

Dnia 1 września 2021 r. • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
W dniu 1 września 2021 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2021/2022. Po długiej przerwie – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemii i wakacjami – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Zakończenie nauki w klasie IIIb – film
YouTube - film
Prezentujemy relację z zakończenia nauki w klasie IIIb.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Zbieraliśmy na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie
Zbieraliśmy na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie
W ostatnich tygodniach roku szkolnego Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło akcję "Dobro powraca", której celem było zebranie określonych produktów higienicznych przeznaczonych dla podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie. Wszystkim Rodzicom i Uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Zebrane dary trafiły już do adresatów, a stało się to w dniu 24 czerwca 2021 r.

Dnia 21 czerwca 2021 r. • Piknik klasy V
Piknik klasy V
W dniu 21 czerwca 2021 r. czniowie klasy V lato przywitali na pikniku klasowym. Jak na pierwszy dzień lata przystało, nie zabrakło atrakcji. Odbyły się warsztaty plastyczne — malowanie na folii, tematem przewodnim były nasze plany wakacyjne. Aby dobrze przygotować się do nadchodzącego wypoczynku, zostaliśmy przeszkoleni przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Trzcianki z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poznaliśmy również zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz byliśmy w zakładzie rzeźnickim należącym do Zbigniewa Paszko.

Dnia 26 czerwca 2021 r. • Zakończenie zajęć szkolnych
Zakończenie zajęć szkolnych
W piątek 25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji zakończenia zajęć szkolnych w roku szkolnym 2020/2021. Minęło 10 miesięcy nauki — dość nietypowej, bo w większości polegającej na zdalnym nauczaniu spowodowanym stanem epidemii wynikającym z aktywności koronawirusa SARS-CoV-2. Po tych burzliwych przeżyciach przyszedł więc czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Zakończenie zajęć w zerówce
Zakończenie zajęć w zerówce
W czwartek 24 czerwca 2021 r. w oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w roku szkolnym 2020/2021. W tym wyjątkowym dniu dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne.

Dnia 21 czerwca 2021 r. • Zakończenie nauki w klasie IIIa – film
YouTube - film
Prezentujemy przedstawienie "Baśniowy ambaras" zorganizowane z okazji zakończenia nauki w klasie IIIa. Zapraszamy do obejrzenia.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Bezpieczne wakacje — spotkanie z policją dla klas edukacji wczesnoszkolnej
Bezpieczne wakacje — spotkanie z policją dla klas edukacji wczesnoszkolnej
W dniu 24 czerwca 2021 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Komisariatu Policji w Trzciance. Opowiadali dzieciom z klas edukacji wczesnoszkolnej o bezpiecznych wakacjach. Spotkanie prowadziła asystent do spraw prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, starszy sierżant Agata Derezińska. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób poruszać się w wolnym czasie od nauki, aby nie doszło do niebezpieczeństw.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 24 czerwca 2021 r. w zerówce urodziny obchodziła Hanna Sawińska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 23 czerwca 2021 r. • Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego
Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego
Dnia 23 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyła się akcja, która zawsze cieszyła się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Tak było i tym razem. Mianowicie Samorząd Uczniowski zorganizował słodki dzień dla uczniów naszej szkoły. Zwykle w danym miesiącu oferujemy przepyszne przekąski na sprzedaż.

Dnia 18 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 czerwca 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził je Nikodem Kowalski. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Nikodem pełen szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich muffinkami, cukierkami oraz owocowym napojem.

Dnia 17 czerwca 2021 r. • Wycieczka rowerowa klasy VIII do Stradunia
Wycieczka rowerowa klasy VIII do Stradunia
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego klasa VIII zorganizowała wycieczkę rowerową na trasie funkcjonującego od niedawna szlaku rowerowego Trzcianka – Smolarnia – Straduń – Trzcianka. Pomimo upału i prawie 20 kilometrów do przejechania nastroje uczestników wycieczki dopisywały. Nasza ekspedycja odbyła się w dniu 17 czerwca 2021 r.

Dnia 18 czerwca 2021 r. • Uczniowie klasy V ekomistrzami
Uczniowie klasy V ekomistrzami
W maju i czerwcu 2021 r. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Budowlanych "Kombud" przeprowadzało konkurs ekologiczny "Śladami naszych odpadów" w szkołach podstawowych miasta i gminy Trzcianka. Do eliminacji zostały zaproszone klasy IV–VI. W dniu 11 maja obchodziliśmy dzień bez śmiecenia. Miło nam poinformować, że w dniu 18 czerwca 2021 r. klasa V otrzymała dyplom ekomistrza — tytuł laureata w konkursie "Śladami naszych odpadów". Gratulujemy!

Dnia 17 czerwca 2021 r. • Pyszne jedzonko na lekcji techniki w klasie VI
Pyszne jedzonko na lekcji techniki w klasie VI
W dniu 17 czerwca 2021 r. klasa VI na zajęciach techniki przygotowała pyszne jedzonko. Tym razem uczniowie przyrządzili pizzę i muffinki.

Dnia 17 czerwca 2021 r. • Klasa IV zna znaki drogowe
Klasa IV zna znaki drogowe
W czwartek 17 czerwca 2021 r. uczniowie klasy IV w ramach powtórki ze znajomości znaków drogowych oraz przepisów w ruchu drogowym wykonali makiety skrzyżowań.

Dnia 15 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 15 czerwca 2021 r. w zerówce obchodziła je Barbara Wardak. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Basia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 15 czerwca 2021 r. • Klasa IV wykonuje szkice
Klasa IV wykonuje szkice
We wtorek 15 czerwca 2021 r. uczniowie klasy IV na lekcji plastyki wybrali się w podróż, której celem było skoncentrowanie się na dowolnym obiekcie i jego naszkicowanie. Przedstawiamy relację z tej plastycznej wędrówki.

Dnia 11 czerwca 2021 r. • Klasa IIIa na warsztatach florystycznych
Klasa IIIa na warsztatach florystycznych
Uczniowie klasy IIIa w dniu 11 czerwca 2021 r. brali udział w warsztatach florystycznych prowadzonych przez p. Jadwigę Stolarską, mamę wychowawczyni p. Agnieszki Werte. Dzieci na początku dowiedziały się, na czym polega praca florysty, jakie są sposoby układania kwiatów i jakich używać do tego narzędzi.

Dnia 10 czerwca 2021 r. • Święty Józef w naszej szkole
Święty Józef w naszej szkole
Wielka radość zagościła na twarzach uczniów i nauczycieli w dniu 10 czerwca 2021 r. Długo oczekiwany gość zjawił się w murach szkoły katolickiej. Odwiedził klasy edukacji wczesnoszkolnej. Nasze wyjątkowe spotkanie skoncentrowało się na figurce św. Józefa, darze pierwszokomunijnym od uczniów klas IIIa i IIIb. Zagości ona na stałe na honorowym miejscu w naszej szkole.

Dnia 7 czerwca 2021 r. • Zielniki klasy IIIa
Zielniki klasy IIIa
W dniu 7 czerwca 2021 r. odbyło się podsumowanie zajęć związanych z tworzeniem zielników przez uczniów klasy IIIa. Trzecioklasiści z wielką starannością i pomysłowością przedstawili swoje zbiory zasuszonych, poklasyfikowanych i opisanych roślin, naklejonych na arkusze papieru.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie IIIb
Dzień Dziecka w klasie IIIb
W dniu 1 czerwca 2021 r. klasa IIIb świętowała Dzień Dziecka w Siedlisku. Cała klasa z wychowawcą Bartoszem Śliwińskim wybrała się pociągiem do gospodarstwa państwa Wiesławy i Mirosława Jagiełów. Tam była zabawa, nauka i wspólne biesiadowanie.

Dnia 13 czerwca 2021 r. • Certyfikat Wzorowej Placówki "Małego Misia w świecie wielkiej literatury"
Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury
Z radością informujemy, iż oddział przedszkolny w Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance zdobył Certyfikat Wzorowej Placówki "Małego Misia w świecie wielkiej literatury" w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym promującym czytelnictwo zatytułowanym "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Organizatorami projektu w roku szkolnym 2020/2021 są Aneta Konefał, Maciej Barański i Robert Halik. Honorowy patronat nad działaniami objął Rzecznik Praw Dziecka.

Dnia 12 czerwca 2021 r. • Książki z dzieciństwa — projekt czytelniczy "Mały miś w świecie literatury"
Książki z dzieciństwa — projekt czytelniczy Mały miś w świecie literatury
W maju 2021 r. w ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" omówiliśmy treści odnoszące się do modułu "Książki z dzieciństwa". Dzieci z oddziału przedszkolnego zbierały informacje od swoich rodziców, pytając o to, które utwory były ich ulubionymi, kiedy byli w wieku przedszkolnym.

Dnia 11 czerwca 2021 r. • Finał Szkolnego Konkursu Fizyki Doświadczalnej "Mistrz Eksperymentu"
Finał Szkolnego Konkursu Fizyki Doświadczalnej Mistrz Eksperymentu
W dniu 11 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się V szkolny finał Konkursu Fizyki Doświadczalnej "Mistrz Eksperymentu". Do etapu finałowego zakwalifikowało się łącznie pięciu uczniów z klasy VII i VIII, tworząc zespoły jedno- lub dwuosobowe. Ich zadaniem, zgodnie z regulaminem eliminacji, było zaprezentowanie przed społecznością szkolną proponowanego przez siebie doświadczenia.

Dnia 9 czerwca 2021 r. • Pierwszaki porządkują Pomnik Niepodległości
Pierwszaki porządkują Pomnik Niepodległości
Jednym z zadań klasy I w czerwcu było uporządkowanie Pomnika Niepodległości, znajdującego się nieopodal szkoły. Upamiętnia on wszystkich walczących o wolną, niepodległą Polskę. W dniu 9 czerwca 2021 r. pierwszaki z wielkim zaangażowaniem zamiatały liście, czyściły monument.

Dnia 8 czerwca 2021 r. • Wzięliśmy udział w obradach młodzieżowej rady miasta
Wzięliśmy udział w obradach młodzieżowej rady miasta
Uczniowie szkół podstawowych w ramach młodzieżowej rady miasta w dniu 8 czerwca 2021 r. dyskutowali o planach trzcianeckich włodarzy, dotyczących infrastruktury sportowej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Marta Bryk.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie IIIa
Dzień Dziecka w klasie IIIa
We wtorek 1 czerwca 2021 r. uczniowie klasy IIIa samodzielnie tworzyli grę planszową przy użyciu maty do kodowania i kolorowych krążków. Jako pionki posłużyły im kolorowe kubeczki. Graliśmy również w "Bingo", utrwalając w ten sposób dodawanie i odejmowanie oraz mnożenie.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie I
Zakończenie zajęć szkolnych
W dniu 1 czerwca 2021 r. uśmiech gościł na twarzach każdego pierwszoklasisty. Tego dnia zamiast książek i piórnika dzieci zapakowały do swoich plecaków gry planszowe i ulubione przekąski. Miał być piknik na świeżym powietrzu ale w związku z niesprzyjającą pogodą zostaliśmy w sali lekcyjnej i też bawiliśmy się świetnie.

Dnia 2 czerwca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 2 czerwca 2021 r. przyleciały do naszej świetlicy kolorowe motyle wykonane przez naszych świetliczaków. Prace zostały wykonane z wykorzystaniem kolorowego papieru.

Dnia 2 czerwca 2021 r. • Szkicowanie w klasie VI
Szkicowanie w klasie VI
W dniu 2 czerwca 2021 r. na zajęciach lekcji plastyki nasi uczniowie z klasy VI wyruszyli w plener na dziedziniec naszej szkoły, aby poćwiczyć szkicowanie. Prezentujemy efekty naszych prac plastycznych.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w zerówce
Dzień Dziecka w zerówce
W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy na działkach ogrodowych "Malwa" w Trzciance. W dniu 1 czerwca 2021 r. przedszkolaki doskonale wiedziały, że to ich święto i z niecierpliwością czekały na przygotowane dla nich atrakcje.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Masa solna na plastyce w klasie IV
Masa solna na plastyce w klasie IV
W dniu 1 czerwca 2021 r. na lekcji plastyki uczniowie klasy IV zapoznali się z masą solną, którą można wykonać samemu i ma ona niesamowite właściwości plastyczne. Czwartoklasiści wykonali zwierzaki, stosując właśnie to tworzywo.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w klasie V
Dzień Dziecka w klasie V
W dniu 1 czerwca 2021 r. uczniowie w klasie V przeżywali Dzień Dziecka. Z tej okazji było dużo słodkości, gier, zabaw i łamigłówek.

Dnia 27 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 27 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Zuzanna Bryk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 25 maja 2021 r. • Upominki zerówkowiczów dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty
Upominki zerówkowiczów dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty
W dniu 25 maja 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Mamy i Taty oprócz wcześniejszych przedstawienia o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach oraz filmowych życzeń własnoręcznie przygotowały również upominki dla swoich rodziców: kwiaty z papieru, ozdobione kolorową plasteliną oraz kolorowe portrety najważniejszych dla nich osób.

Dnia 25 maja 2021 r. • Dzień Matki w klasie I
Dzień Matki w klasie I
Pierwszoklasiści gotowi na Dzień Matki. W dniu 25 maja 2021 r. dla swoich ukochanych mam dzieci przygotowały kosmetyk na bazie naturalnych składników. Peeling cukrowo-cytrynowy to doskonały prezent dla zapracowanych mam, a do tego dodana piękna laurka były niesamowitą niespodzianką.

Dnia 21 maja 2021 r. • Dzień Mamy i Taty w zerówce – filmy
YouTube - film
W piątek 21 maja 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowały specjalny program artystyczny, przekazywany właśnie teraz w formie online. Podczas niego tańczyły, śpiewały piosenki oraz odegrały wspaniałe role w przedstawieniu pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Zerówkowicze przygotowali też specjalne życzenia dla swoich rodziców.

Dnia 20 maja 2021 r. • Wyniki szkolnego konkursu przyrodniczego o płazach i gadach Polski
Wyniki szkolnego konkursu przyrodniczego o płazach i gadach Polski
Dnia 7 kwietnia 2021 r. jeszcze w formie zdalnej odbył się szkolny konkurs przyrodniczy "Płazy i gady Polski", w którym wzięli udział uczniowie klasy IV. Nauczyciel przyrody p. Monika Grzywacz miesiąc wcześniej udostępniła uczniom zagadnienia obowiązujące w ramach eliminacji. Pięcioro chętnych uczniów rozpoczęło przygotowania.

Dnia 20 maja 2021 r. • Klasa I obchodziła Dzień Pszczoły
Klasa I obchodziła Dzień Pszczoły
20 maja — Dzień Pszczoły. Pamiętajmy, że to niezwykle pożyteczne owady. W klasie I oglądaliśmy dziś film o pracy pszczół, omówiliśmy, jak ważną rolę pełnią w środowisku, a następnie bawiliśmy się naszymi pszczołami owadami-robotami i kodowaliśmy.

Dnia 19 maja 2021 r. • Klasa VI je zdrowe kanapki
Klasa VI je zdrowe kanapki
Na zajęciach z techniki w klasie VI w dniu 19 maja 2021 r. uczniowie w ramach omawiania tematu dotyczącego zdrowego odżywiania przygotowali zdrowe kanapki.

Dnia 18 maja 2021 r. • Maj z Maryją — konkurs recytatorsko-wokalny w zerówce
Maj z Maryją — konkurs recytatorsko-wokalny w zerówce
Maj jest to czas szczególnie poświęcony Matce Bożej. W tym właśnie miesiącu czcimy Maryję jako naszą Matkę, która jest w niebie, ale i opiekuje się oraz wstawia za nami u swojego syna Jezusa. To również doskonały czas na zorganizowanie konkursu recytatorsko-wokalnego "Dla Ciebie, Maryjo" z udziałem przedszkolaków, podczas którego dzieci prezentowały wiersze, pieśni i piosenki o Pięknej Pani.

Dnia 18 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Zuzanna Stańczyk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich muffinkami, wafelkami w czekoladzie oraz owocowym napojem.

Dnia 17 maja 2021 r. • Superbohaterowie — projekt czytelniczy "Mały miś w świecie literatury"
Superbohaterowie — projekt czytelniczy
Realizując kolejny moduł projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 17 maja 2021 r. szukały odpowiedzi na następujące pytania: Kto jest moim superbohaterem? Jakie cechy charakteryzują taką właśnie postać?

Dnia 12 maja 2021 r. • Nasz występ w ramach powiatowego przeglądu spektakli kukiełkowych
Nasz występ w ramach powiatowego przeglądu spektakli kukiełkowych
W środę 12 maja 2021 r. w Centrum Integracji Społecznej odbył się Powiatowy Przegląd Spektakli Kukiełkowych "Teatrałki jak z bajki". Celem tego wydarzenia były: rozwijanie dziecięcych umiejętności artystycznych i twórczej aktywności, wyobraźni oraz wrażliwości, a także pogłębianie edukacji teatralnej i kształcenie umiejętności pracy zespołowej.

Dnia 11 maja 2021 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
W piękny wiosenny dzień - we wtorek 11 maja 2021 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na największy plac zabaw w Trzciance "Ekoludki". Oprócz tego, że bawiliśmy się, korzystając ze znajdujących się tam urządzeń, to jeszcze dodatkowo odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu.

Dnia 4 maja 2021 r. • Maj — miesiąc poświęcony Matce Bożej
Maj — miesiąc poświęcony Matce Bożej
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 4 maja 2021 r. uczciły Maryję, wypełniając barwami kolorowanki przedstawiające Jej postać, słuchały też pieśni maryjnych oraz nauczyły się piosenki pt. "Najpiękniejsza z kobiet".

Dnia 4 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 4 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Marta Gaweł. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Marta pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami.

Dnia 27 kwietnia 2021 r. • Trzcianka w biało-czerwonych barwach
Trzcianka w biało-czerwonych barwach
We wtorek 27 kwietnia 2021 r. wykonaliśmy w oddziale przedszkolnym prace plastyczne do konkursu pt. "Moja Gmina Trzcianka w barwach biało-czerwonych". Eliminacje są organizowane przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Miło nam poinformować, że w dniu 2 maja 2021 r. Marta Gaweł z oddziału przedszkolnego otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Moja Gmina Trzcianka w barwach biało-czerwonych" w kategorii przedszkolaki.

Dnia 30 kwietnia 2021 r. • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski
W piątek 30 kwietnia 2021 r., budząc zainteresowanie dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, wzięliśmy udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski. Był to dla nas czas przypomnienia historii państwa polskiego.

Dnia 30 kwietnia 2021 r. • O ogródku na zajęciach czytelniczych
O ogródku na zajęciach czytelniczych
W ramach zajęć czytelniczych w piątek 30 kwietnia 2021 r. zerówka poznała wierszyki Marii Kownackiej, zawartej w książce "Ogródek". Treści dopełniają piękne ilustracje Marii Orłowskiej-Gabryś.

Dnia 27 kwietnia 2021 r. • Zerówkowy spacer po mieście
Zerówkowy spacer po mieście
We wtorek 27 kwietnia 2021 r. w ramach pogłębienia wiadomości o naszym mieście wybraliśmy się na pieszą wycieczkę w celu poznania znanych miejsc w Trzciance.

Dnia 23 kwietnia 2021 r. • Wyzwalająca siła przyjaźni — zajęcia czytelnicze
Wyzwalająca siła przyjaźni — zajęcia czytelnicze
"Za dużo marchewek" Hudson Katy to piękna książka pokazująca, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu. Omawialiśmy ją podczas naszych zajęć czytelniczych w dniu 23 kwietnia 2021 r.

Dnia 22 kwietnia 2021 r. • Światowy Dzień Ziemi w zerówce
Światowy Dzień Ziemi w zerówce
W czwartek 22 kwietnia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Było ono okazją do kształtowania świadomości ekologicznej, czyli tego, jak powinniśmy postępować, aby chronić środowisko naturalne.

Dnia 20 kwietnia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 20 kwietnia 2021 r. w zerówce obchodziła je Olga Rugała. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Olga pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami i biszkoptami.

Dnia 21 kwietnia 2021 r. • Akceptujemy swój wygląd — zajęcia czytelnicze
Akceptujemy swój wygląd — zajęcia czytelnicze
W środę 21 kwietnia zerówkowiczów odwiedziła szkolna bibliotekarka p. Justyna Drewnowska i zaprezentowała ciekawy utwór: "Nie chcę mieć kręconych włosów" Laury Ellen Anderson. Książka uczy akceptacji swojego wyglądu, własnego ciała i czerpania radości z tego, jacy jesteśmy. Zabawne ilustracje i śmieszne rymowanki są ciekawą propozycją dla dzieci.

Dnia 19 kwietnia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 19 kwietnia 2021 r. w zerówce obchodziła je Alicja Sienkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Alicja pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich muffinkami oraz napojem owocowym.

Dnia 16 kwietnia 2021 r. • Nauczanie zdalne w zerówce
Nauczanie zdalne w zerówce
Za nami ostatni tydzień nauczania zdalnego realizowanego w oddziale przedszkolnym. Dni 12–16 kwietnia 2021 r. minęły nam pod hasłem "Zwierzęta hodowane na wsi". Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami sumiennie wykonywali zadania wysłane przez nauczyciela.

Dnia 11 kwietnia 2021 r. • Mali strażnicy przyrody w zerówce – nauka zdalna
Mali strażnicy przyrody w zerówce – nauka zdalna
Za nami kolejne dni nauczania zdalnego realizowane w oddziale przedszkolnym. Minęły nam one pod hasłem "Mali strażnicy przyrody". Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami sumiennie wykonywali zadania wysłane przez nauczyciela. W takcie naszych lekcji na odległość zapoznaliśmy się z pojęciem "przyroda", dowiedzieliśmy się, co ono oznacza oraz to, co zaliczamy do środowiska naturalnego.

Dnia 19 marca 2021 r. • Czytają sobie — i jest super
Czytają sobie — i jest super
W piątek 19 marca 2021 r. podsumowaliśmy kolejny czytelniczy tydzień w klasie I odbyty w ramach programu edukacji czytelniczej "Czytam sobie. Pierwsza klasa!". Do grona zdobywców dyplomu sukcesu dołączyli: Amelia Matuszewska, Olga Antoniak, Gabriela Ćwiek, Gabriela Młynarczyk, Amelia Bednarek oraz Józef Marzec.

Dnia 17 marca 2021 r. • Zadanie w programie "Uczymy dzieci programować"
Zadanie w programie Uczymy dzieci programować
W środę 17 marca 2021 r. uczniowie klasy I zadaniami z kodowania uczcili Międzynarodowy Dzień Matematyki, który jest obchodzony w dniu 14 marca. Data ta nie jest przypadkowa: 3,14 — czyli tyle, ile wynosi wartość liczby pi.

Dnia 15 marca 2021 r. • Klasa IIIa opowiada o przyjaźni w języku angielskim
Klasa IIIa opowiada o przyjaźni w języku angielskim
Uczniowie klasy IIIa w dniu 15 marca 2021 r. w ramach zajęć rozwijających kreatywność przygotowali wiosenny występ w języku angielskim pt. "Be my friend", prezentując swoje zdolności językowe, teatralne, plastyczne i muzyczne. W ciekawy sposób przedstawialiśmy naszą opowieść o przyjaźni.

Dnia 22 marca 2021 r. • Wiosenny pokaz mody w zerówce
Wiosenny pokaz mody w zerówce
W poniedziałek 22 marca 2021 r. w oddziale przedszkolnym po raz pierwszy odbył się wiosenny pokaz mody. Była to nasza akcja zorganizowana z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wybór strojów był dowolny, musiało być kolorowo i tematycznie należało nawiązać do właśnie rozpoczynającej się pory roku. Dzieci miały przepiękne kreacje.

Dnia 16 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
We wtorek 16 marca 2021 r. w ramach zajęć świetlicowych weszliśmy mentalnie w czas świąteczny, przygotowując pisanki za pomocą farb Marabu Easy Marble.

Dnia 10 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W środę 10 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych zrobiło się już świątecznie. Dziś wykonaliśmy wesołe kury. Do ich utworzenia wykorzystaliśmy kolorowy papier, klej, nożyczki i dużo dobrego humoru.

Dnia 12 marca 2021 r. • Czytam sobie i jest super — program czytelniczy w klasie I
Czytam sobie i jest super — program czytelniczy w klasie I
Kolejni uczniowie klasy I w ramach naszego udziału w ogólnopolskim programie czytelniczym "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" otrzymują dyplomy i nagrody dla superczytelników. W dniu 12 marca 2021 r. nagrodzeni zostali: Damian Skóra, Lena Sarna i Albert Kawik.

Dnia 5 marca 2021 r. • Ćwiczenia gimnastyczne w zerówce
Ćwiczenia gimnastyczne w zerówce
Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne, można wprowadzić podczas ich realizacji nietypowe przybory, jak np. wykorzystanie butelki plastikowej. W zeszłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego miały za zadanie przynieść do przedszkola na zajęcia gimnastyczne właśnie taki pojemnik. Dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonywaliśmy ćwiczenia z pustymi butelkami. Utrzymywaliśmy prawidłową postawę ciała, ćwiczyliśmy mięśnie pleców i nóg.

Dnia 2 marca 2021 r. • I miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym
I miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym
W dniu 2 marca 2021 r. rozstrzygnięto wyniki XX Konkursu Fotograficznego "Miejsca – Ludzie – Zdarzenia" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Trzciance. W zmaganiach fotograficznych wzięła udział Martyna Żak z klasy VII. Miło nam poinformować, że nasza uczennica zajęła I miejsce, prezentując fotografię "Szaro, buro i ponuro". Gratulujemy!

Dnia 11 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 11 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych malowaliśmy wiosenną łąkę. Do zobrazowania kwiatów użyliśmy plastikowe widelce oraz łyżeczki.

Dnia 8 marca 2021 r. • Dzień Kobiet w klasie IIIa – film
YouTube - film
Prezentujemy Dzień Kobiet w klasie IIIa - film.

Dnia 8 marca 2021 r. • Dzień Kobiet w klasie I
Dzień Kobiet w klasie I
"8 marca — Święto Kobiet, więc życzenia składam Tobie. Dużo szczęścia i radości, i w nauce pomyślności". Chłopcy z klasy I pamiętali dziś o swoich koleżankach. Wręczyli im drobne upominki. Dziękujemy za pamięć!!!

Dnia 8 marca 2021 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i też te małe. W tym szczególnym czasie wszyscy chłopcy z oddziału przedszkolnego składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom wychowawczyniom. Nie odbyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. To szczególne święto to również doskonały czas na zorganizowanie konkursu recytatorskiego i konkursu piosenki dla przedszkolaków z okazji Dnia Kobiet.

Dnia 3 marca 2021 r. • Rozmowy o teatrze w zerówce
Rozmowy o teatrze w zerówce
W dniu 3 marca 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały na temat teatru. Dowiedzieliśmy się, co to jest sztuka teatralna, scena, kurtyna, reżyser, sufler, dekoracja, kostiumy, jak nazywają się ludzie, którzy występują w teatrze. Potrafimy odróżnić kukiełkę od marionetki czy pacynki.

Dnia 5 marca 2021 r. • Czytam sobie i jest super — projekt czytelniczy w klasie I
Czytam sobie i jest super — projekt czytelniczy w klasie I
Klasa I w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w ogólnopolskim programie czytelniczym "Czytam sobie. Pierwsza klasa!". Otrzymaliśmy pakiet książeczek z serii "Czytam sobie", które są systematycznie wypożyczane i czytane przez dzieci. Projekt czytelniczy jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem "Szkoła Ucząca Się"

Dnia 3 marca 2021 r. • Zakodowane urodziny Trzcianki w klasie I
Zakodowane urodziny Trzcianki w klasie I
Uczniowie klasy I w dniu 3 marca 2021 r. w nietypowy sposób obchodzili urodziny Trzcianki. Były filmy o naszym mieście oraz trudne zadanie — odkodowywanie flagi i herbu oraz zakodowanie życzeń dla naszego miasta.

Dnia 3 marca 2021 r. • Uczniowie szkoły katolickiej uświetnili swoim występem uroczystość 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Uczniowie szkoły katolickiej uświetnili swoim występem uroczystość 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Uroczystość z okazji 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance odbyła się w dniu 3 marca 2021 r. w nowym budynku Centrum Integracji Społecznej. W specjalnie przygotowanej inscenizacji wzięli udział m.in. nasi uczniowie.

Dnia 4 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 4 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy przepiękne koszyczki z przebiśniegami. Do ich wykonania potrzebowaliśmy klej, nożyczki, kolorowy papier oraz kolorowe wycinki z gazet.

Dnia 3 marca 2021 r. • Szkolny konkurs wiedzy historycznej "Moje Miasto Trzcianka" rozstrzygnięty
Szkolny konkurs wiedzy historycznej Moje Miasto Trzcianka rozstrzygnięty
Obchody 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance w dniu 3 marca 2021 r. uświetniliśmy szkolnym konkursem wiedzy historycznej "Moje Miasto Trzcianka". Uczestnicy zmagań musieli odpowiedzieć na 28 pytań dotyczących historii powstawania wsi Trzcianka, nadania jej praw miejskich, dawnych właścicieli naszej miejscowości i innych zagadnień związanych z naszą małą ojczyzną.

Dnia 3 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 3 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonywaliśmy wiosenne ślimaki. Do ich utworzenia wykorzystaliśmy kolorowy papier, z którego powycinaliśmy koła o różnych średnicach. Przydały nam się również klej oraz nożyczki.

Dnia 2 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 2 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy ośmiornicę. Do jej utworzenia potrzebowaliśmy rolkę po papierze toaletowym lub papierowym ręczniku, farby plakatowe, pędzle oraz kolorowy papier, klej i nożyczki.

Dnia 3 marca 2021 r. • Klasa IIIb świętowała urodziny Trzcianki
Klasa IIIb świętowała urodziny Trzcianki
W dniu 3 marca 2021 r. klasa IIIb świętowała urodziny naszego miasta. Były zdalne spotkanie z panem burmistrzem Krzysztofem Jaworskim, wykonanie prac o Trzciance, oglądanie legendy o naszej małej ojczyźnie i oczywiście tort. Świętowanie urodzin miasta zbiegło się z urodzinami wychowawcy klasy.

Dnia 1 marca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 1 marca 2021 r. w zerówce obchodził je Oliwier Wojniusz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Oliwier pełny szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich cukierkami oraz smacznym tortem z owocami.

Dnia 1 marca 2021 r. • Mierzymy w klasie I
Mierzymy w klasie I
Miniony tydzień w klasie I minął pod znakiem "miary". Uczniowie poznali jednostkę długości — centymetr, i uczyli się korzystać z linijki oraz miary. Mierzyli, co się da i ile się da. Oto fotorelacja z tego klasowego wydarzenia z dnia 1 marca 2021 r.

Dnia 1 marca 2021 r. • Nauka o Grenlandii w klasie IIIb
Nauka o Grenlandii w klasie IIIb
W dniu 1 marca 2021 r. klasie IIIb "gościliśmy" Anaruka. Dzieci po przeczytaniu lektury Czesława Centkiewicza rozwiązywały zagadki związane z tą książką. Było dużo zabawy i radości.

Dnia 26 lutego 2021 r. • Projekt czytelniczy "Mały miś w świecie wielkiej literatury"
Projekt czytelniczy Mały miś w świecie wielkiej literatury
W piątek 26 lutego 2021 r. w ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieci z oddziału przedszkolnego poszerzały swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Najpierw uporządkowaliśmy nasze zgromadzone informacje, poznaliśmy nazwy czterech żywiołów, nauczyliśmy się je rozpoznawać, a także dowiedzieliśmy się, jakie zagrożenia niosą ze sobą poznane zjawiska naturalne.

Dnia 26 lutego 2021 r. • Próba generalna przed obchodami 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Próba generalna przed obchodami 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Święto naszego miasta coraz bliżej! W dniu 3 marca 2021 r. odbędą się uroczystości z okazji 290. rocznicy nadania Trzciance praw miejskich. Wezmą w nich udział uczniowie klasy VI naszej szkoły. W miniony piątek 26 lutego odbyła się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej próba generalna scenki historycznej, podczas której uczniowie wystąpili już w... strojach z epoki oświecenia!

Dnia 17 lutego 2021 r. • Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021)
Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021)
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 lutego 2021 r. po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła w Krakowie Siostra Maksymiliana Wojnar należąca do Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (prezentki), zawsze oddana w służbie szkołom katolickim w Polsce i zaangażowana w działalność Rady Szkół Katolickich. Pamiętajmy o modlitwie za duszę śp. Siostry Maksymiliany Wojnar. Dziękujmy Bogu za jej życie i ogromny wkład w rozwój szkolnictwa katolickiego w naszym kraju.

Dnia 15 lutego 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Tym razem na zajęciach świetlicowych w dniu 15 lutego 2021 r. tworzyliśmy biżuterię z modeliny, wykorzystując między innymi do ich wykonania foremki silikonowe.

Dnia 15 lutego 2021 r. • Zajęcia metodą Doroty Dziamskiej w zerówce
Zajęcia metodą Doroty Dziamskiej w zerówce
W dniu 15 lutego 2021 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia metodą Doroty Dziamskiej. Autorka tej strategii dziecięcej aktywności podkreśla, że "edukacja przez ruch" jest to "system form i metod kształcenia oraz terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat".

Dnia 15 lutego 2021 r. • Szkolny walentynkowy konkurs recytatorski w klasach I–III
Szkolny walentynkowy konkurs recytatorski w klasach I–III
W dniu 15 lutego 2021 r. w naszej szkole w ramach święta zakochanych odbył się szkolny walentynkowy konkurs recytatorski. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów z klas I–III. Wszyscy uczestnicy prezentowali wiersze dotyczące przyjaźni. Każdy z uczestników został nagrodzony. I miejsca ex aequo zdobyli: Alicja Dziamska z klasy IIIa oraz Piotr Henszke z klasy II, recytując utwór Adama Mickiewicza pt. "Przyjaciele".

Dnia 16 lutego 2021 r. • Szkolny rodzinny konkurs plastyczny "Serce walentynkowe"
Szkolny rodzinny konkurs plastyczny
Symbolem walentynek jest serduszko, dlatego we wtorek 16 lutego 2021 r. w oddziale przedszkolnym został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny "Serce walentynkowe". Nasze szkolne eliminacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do zerówki dostarczono 12 prac. Każde z nich były wyjątkowe.

Dnia 15 lutego 2021 r. • Aktywne walentynkowe słuchanie muzyki w klasie I
Aktywne walentynkowe słuchanie muzyki w klasie I
W poniedziałek 15 lutego 2021 r. słuchaliśmy utworu "Can can" Jacquesa Offenbacha. W ten sposób kształtowaliśmy nasze aktywne walentynkowe słuchanie muzyki w klasie I.

Dnia 12 lutego 2021 r. • Walentynki w zerówce
Walentynki w zerówce
W piątek 12 lutego 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego obchodziły walentynki. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych, tradycyjnie obchodzonego w dniu 14 lutego, w dniu św. Walentego, najmłodsi przystąpili do wspólnej zabawy, pokazali, jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzić czas. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości ja: szczęście, miłość, szacunek i przyjaźń.

Dnia 12 lutego 2021 r. • Przygotowania do 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Przygotowania do 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Trwają już w trzcianeckim muzeum pierwsze próby do uroczystości z okazji święta naszego miasta. Odbędzie się ona w dniu 3 marca 2021 r. Będą to obchody 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance. Biorą w nich udział uczniowie klasy VI — Antoni Bakinowski, Paweł Pluta i Kacper Drewnowski. Chłopcom powierzono odpowiedzialne zadanie — odczytanie najważniejszego dla miasta dokumentu — nadania prawa lokacyjnego! W dniu 12 lutego Kacper wcielił się w rolę króla Augusta II Sasa, a Paweł i Antoni — w role sekretarzy królewskich.

Dnia 8 lutego 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Walentynki już niedługo, dlatego i my w ramach zajęć świetlicowych w dniu 8 lutego 2021 r. wykonaliśmy witrażowe serduszka. Do ich sporządzenia potrzebowaliśmy kolorowy papier, klej, folie aluminiowe, laminarkę oraz ciemny pisak.

Dnia 11 lutego 2021 r. • Niezwykłe malowanie z użyciem folii aluminiowej
Niezwykłe malowanie z użyciem folii aluminiowej
Zajęcia świetlicowe wcale nie muszą być nudne. W czwartek 11 lutego 2021 r. na zajęciach świetlicowych malowaliśmy farbami plakatowymi, wykorzystując do tego folię aluminiową. Prace naszych uczniów są piękne i bardzo kolorowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych dzieł malarskich.

Dnia 11 lutegi 2021 r. • Zerówkowy bal karnawałowy
Zerówkowy bal karnawałowy
Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, dla której ważnym elementem tego okresu są bale. W czwartek 11 lutego 2021 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się niezwykły i długo oczekiwany bal karnawałowy połączony z tłustym czwartkiem. Tego dnia przebraliśmy się w kolorowe postacie. Przemieniliśmy się w bohaterów znanych bajek, wróżki, księżniczki, królewny…

Dnia 9 lutego 2021 r. • Wianki walentynkowe
Wianki walentynkowe
W ramach zajęć świetlicowych w dniu 9 lutego 2021 r. wykonywaliśmy przepiękne wianki walentynkowe. Do ich stworzenia potrzebowaliśmy szablon okrągłego splotu wzorów, pisaki, klej, nożyczki, taśmę klejącą oraz sznurek.

Dnia 9 lutego 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasie IIIa
Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasie IIIa
W dniu 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Uczniowie klasy IIIa mieli w tym czasie wiele atrakcji.. Dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawostek związanych z tą potrawą. Na języku angielskim poznaliśmy nazwy produktów, z których składa się pizza i powtórzyliśmy informacje mówiące o procesie jej tworzenia.

Dnia 9 lutego 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Pizzy w zerówce
Międzynarodowy Dzień Pizzy w zerówce
W dniu 9 lutego 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zanim zaczęliśmy przygotowywać przepyszne duże placki z różnymi dodatkami, dowiedzieliśmy się trochę o ich historii. Wiemy więc, skąd pochodzi pizza, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec smaczną. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch — Marghericie Sabaudzkiej.

Dnia 9 lutego 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasach I i IIIb
Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasach I i IIIb
W dniu 9 lutego jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Pizzy. Kto z nas jej nie lubi?! My lubimy!!! Uczniowie klas I i IIIb podczas zajęć plastycznych stworzyli własne wersje i kompozycje smakowe (w tym wydaniu tylko dla oczu).

Dnia 8 lutego 2021 r. • Moje ulubione książki
Moje ulubione książki
Nasze dzieci coraz rzadziej sięgają po książki, coraz częściej widzimy je z tabletem czy smartfonem w ręku. Co zrobić, żeby zachęcić je do czytania i aby stały się one naszymi ulubionymi? Jak zarazić je miłością do utworów literackich? Nie ulega wątpliwości, że trzeba zaczynać od najmłodszych lat. Dzięki zajęciom promującym czytelnictwo zrealizowanym w dniu 8 lutego 2021 r. na te pytania potrafią już odpowiedzieć dzieci z naszego oddziału przedszkolnego.

Dnia 7 lutego 2021 r. • Dyplomy dla uczniów i złoty certyfikat jakości kształcenia języka niemieckiego Insta.Ling
Dyplomy dla uczniów i złoty certyfikat jakości kształcenia języka niemieckiego Insta.Ling
Uczniowie naszej szkoły uczą się języka niemieckiego nie tylko na lekcjach i w domu poprzez codzienną naukę realizowaną na co dzień w ramach tego przedmiotu, ale również korzystają z nowoczesnych form zdobywania wiedzy, jaką jest np. program "Insta.Ling dla Szkół". Na lekcjach języka niemieckiego jest on wykorzystywany od 2 lat.. W tym roku szkolnym nauczyciel języka niemieckiego Edyta Miężał-Mleczak otrzymała po raz kolejny "Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Niemieckiego" Insta.Ling przyznany w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Nie byłoby tego sukcesu bez ambitnych i systematycznych uczniów klasy VII i VIII, wśród których wyróżnieni zostali Nina Król i Gabriel Rogosz.

Dnia 3 lutego 2021 r. • Promocja zerówki - rekrutacja szkolna – film
YouTube - film
Prezentujemy film dotyczący promocji zerówki w związku z rekrutacją szkolną prowadzoną na rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej przygotowanej z okazji trwającego naboru.

Dnia 2 lutego 2021 r. • Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej
Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej
We wtorek 2 lutego 2021 w naszej świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.

Dnia 2 lutego 2021 r. • Akt ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi
Akt ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi
We wtorek 2 lutego 2021 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 16.00 odbyła się msza święta połączona z aktem ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi. Jako społeczność szkolna chcemy trwać przy Matce Bożej, mając na myśli proces edukacji realizowany w naszej placówce od 2003 r.

Dnia 28 stycznia 2021 r. • Maski karnawałowe w świetlicy szkolnej
Maski karnawałowe w świetlicy szkolnej
W dniu 28 stycznia 2021 r. uczniowie wykonali maski karnawałowe w świetlicy szkolnej. Trwamy właśnie w okresie zabaw i balów, więc na pewno przydadzą się nam te atrakcyjne zasłony na twarz.

Dnia 22 stycznia 2021 r. • Eksperymenty z wodą w klasie IIIa
Eksperymenty z wodą w klasie IIIa
W piątek 22 stycznia 2021 r. uczniowie klasy IIIa poprzez samodzielnie wykonywane eksperymenty poznali własności wody. Mali badacze dowiedzieli się, jak powstaje deszcz, jak zachowują się włókna roślinne pod wpływem wody, a także o tym, co decyduje, czy coś pływa, czy może tonie.

Dnia 22 stycznia 2021 r. • Nasz uczeń w roli dawnego mieszkańca Trzcianki
- wspomnienie dnia 27 stycznia 1945 r.
Nasz uczeń w roli dawnego mieszkańca Trzcianki
W dniu 22 stycznia 2021 r. Miłosz Król, uczeń klasy V, uczestniczył w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w nagraniu wspomnień dawnego mieszkańca Trzcianki — Schönlanke, który jako chłopiec był świadkiem wkroczenia do rodzinnego miasta oddziałów sowieckich, co nastąpiło w dniu 27 stycznia 1945 r. Nasz uczeń wziął udział w realizacji tego rocznicowego programu, czytając polskie tłumaczenie poruszających wspomnień Gerharda Henke. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Dnia 21 stycznia 2021 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszkach dzieci. Dlatego w czwartek 21 stycznia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo wdzięcznie wyraziły swoją miłość i szacunek kochanym seniorom, prezentując specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenkę pt. "Czerwone serduszko", a także zagrały pięknie na instrumentach do utworu "El Condor Pasa" odegranej instrumentalnie. Podczas zakończenia naszego występu wszystkie przedszkolaki złożyły drogim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Dnia 21 stycznia 2021 r. • Bąbelkowe drzewa w klasie I
Bąbelkowe drzewa w klasie I
Dzięki książce "Przyjaciel na zawsze" autorstwa Ellen DeLange klasa I w dniu 21 stycznia 2021 r. poznała siłę przyjaźni w ramach zajęć czytelniczych. Przygody sympatycznego bałwanka i małej wiewiórki pokazują troskę o innych, chęć niesienia pomocy oraz tęsknotę za tymi, których kochamy.

Dnia 20 stycznia 2021 r. • Serduszka dla babci i dziadka
Serduszka dla babci i dziadka
W środę 20 stycznia 2021 r. w zerówce w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka wykonywaliśmy własnoręcznie kolorowe ramki z czerwonym serduszkiem oraz kalendarze na obecnie trwający rok. Wręczymy je naszym seniorom w ich święto.

Dnia 19 stycznia 2021 r. • Zabawy na śniegu w zerówce
Zabawy na śniegu w zerówce
We wtorek 19 stycznia 2021 r., korzystając z uroku zimy, będąc w zerówce, postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu i świetnie się przy tym razem bawiliśmy.

Dnia 18 stycznia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 stycznia 2021 r. w zerówce obchodziła swoje urodziny Olga Knap. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w życiu Olgi były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 18 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 14 grudnia do piątku 18 grudnia 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Zuzanna Stańczyk.

Dnia 19 stycznia 2021 r. • Sznurkowe płatki śniegu w klasie IIIb
Sznurkowe płatki śniegu w klasie IIIb
We wtorek 19 stycznia 2021 r. uczniowie klasy IIIb w ramach zajęć czytelniczych mieli okazję poznać treść wspaniałej książki. Jej autorką jest Astrid Lindgren, a ilustratorką - Ilon Wikland. "Patrz, Madika, pada śnieg!" to historia dziewczynki zagubionej w lesie.. Nawiązując do tematu książki i pogody za oknem, trzecioklasiści wykonali sznurkowe płatki śniegu.

Dnia 15 stycznia 2021 r. • Ferie zimowe w zerówce
Ferie zimowe w zerówce
W dniach od 4 stycznia do 15 stycznia 2021 r., a więc w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych, byliśmy aktywni w naszej zerówce. Mimo tego, że czas wolny od zajęć dydaktycznych i tradycyjnych obowiązków szkolnych kojarzy nam się z pewnym rozleniwieniem, były wśród nas osoby, które z wielką chęcią przychodziły do szkoły na zorganizowane przez nauczycieli i wychowawcę oddziału przedszkolnego zajęcia dodatkowe. Mieliśmy mnóstwo ciekawych zajęć w tym niezwykłym dla nas okresie.

Dnia 11 stycznia 2021 r. • Wyróżnienie w powiatowym konkursie o Powstaniu Wielkopolskim
Wyróżnienie w powiatowym konkursie o Powstaniu Wielkopolskim
Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 stycznia 2021 r. wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Historycznym "Powstańczym Szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej" dotyczącym historii Powstania Wielkopolskiego w naszym regionie. Eliminacje zorganizowała w formie e-testu Szkoła Podstawowa w Miałach, a wzięło w nich udział 28 uczniów z placówek w Miałach, Wieleniu, Krzyżu i Trzciance.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Kapela z klasy VIII zdobyła wyróżnienie w podanym konkursie, uzyskując 47 punktów.

Dnia 23 grudnia 2020 r. • Aniołkowy chór klasy I – film
YouTube - film
Prezentujemy aniołkowy chór klasy I. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej przygotowanej z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Dnia 21 grudnia 2020 r. • Pasje formą promocji zdrowego stylu życia – filmy
YouTube - film
W dniu 21 grudnia 2020 r. ogłoszono wyniki miejsko-gminnego konkursu dotyczącego promocji zdrowego stylu życia "20 twarzy zdrowia i profilaktyki - cykl działań propagujących edukację zdrowotną w Trzciance". Prezentując swoje pasje, pokazywaliśmy, jak ważne jest dla nas życie w przyjaźni z sobą.

Dnia 22 grudnia 2020 r. • Życzenia bożnarodzeniowe
Życzenia bożonarodzeniowe

Dnia 20 grudnia 2020 r. • Życzenia bożonarodzeniowe klasy IIIb – film
YouTube - film
Klasa IIIb przekazuje życzenia bożonarodzeniowe. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej.

Dnia 18 grudnia 2020 r. • Czytelnicze wypatrywanie Wigilii przez zerówkowiczów
Czytelnicze wypatrywanie Wigilii przez zerówkowiczów
Idealną książką na świąteczny czas jest "Świąteczne życzenie" Katherine Rundell. W niej mamy podkreślenie ważnej roli przyjaźni, rodziny i piękne ilustracje. W dniu 18 grudnia 2020 r. zerówkowicze mieli okazję poznać treść tej pięknej opowieści. Słuchali lektury bardzo uważnie i z zainteresowaniem. Wykonali także ciasteczkowego ludzika z kartonu, przeplatając sznurek jutowy przez otwory.

Dnia 16 grudnia 2020 r. • Jasełka zerówki – film
YouTube - film
W dniu 16 grudnia 2020 r. nasza zerówka odegrała jasełka z myślą o swoich bliskich. Poprzez przedstawienie mówiące o narodzeniu Jezusa chcemy wszystkim przypomnieć, że właśnie zbliżające się święta są czasem pełnym radości, refleksji, nadziei i spotkań w gronie rodzinnym.

Dnia 17 grudnia 2020 r. • Przedświąteczne zajęcia czytelnicze z zerówką
Przedświąteczne zajęcia czytelnicze z zerówką
W dniu 17 grudnia 2020 r. wróciliśmy do twórczości Astrid Lindgren. Czytaliśmy więc "Przygody dzieci z ulicy Awanturników". Jak się dowiedzieliśmy, Lotta i jej rodzeństwo też przygotowują się do Bożego Narodzenia.

Dnia 15 grudnia 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
Przez ostatnie kilka dni w ramach zajęć świetlicowych tworzyliśmy bombki i ozdoby świąteczne, które w dniu 16 grudnia 2020 r. zawisły na szkolnej choince na głównym holu szkoły. Wśród naszych bożonarodzeniowych dekoracji można było znaleźć: tradycyjny łańcuch z kolorowego papieru, bardzo długi szereg strojnych ogniw z plastikowych słomek, papierowe bombki, anielskie anioły.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Symbole bożonarodzeniowe omawiane w zerówce
Symbole bożonarodzeniowe omawiane w zerówce
Za nami kolejny pracowity tydzień o tematyce bożonarodzeniowej. W minionym tygodniu poznawaliśmy symbole i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Rozwiązywaliśmy również wiele tematycznych zagadek, śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne. Recytowaliśmy wiersz pt. "Choinka". W dniu 14 grudnia 2020 r. z wielkim zaangażowaniem wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej. Po zakończonej pracy mogliśmy je zabrać do domu i udekorować nasze świąteczne drzewka.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Adwentowe zajęcia czytelnicze
Adwentowe zajęcia czytelnicze
W poniedziałek 14 grudnia 2020 r. zerówkowicze mieli okazję zapoznać się z treścią książki "Kalendarz adwentowy". Jest to pięknie ilustrowana pomoc dla rodziców i urozmaicenie dla dzieci w tym szczególnym okresie oczekiwania na Boże Narodzenie. Publikacja zawiera ciekawe historyjki i zadania do wykonania na każdy dzień adwentu. Wspólnie przeczytaliśmy kilka nastrojowych opowieści i zrobiliśmy ozdoby świąteczne, kolorowe bombki z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, takich jak karton i sznurek.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Biblioteczny konkurs mikołajkowy
Biblioteczny konkurs mikołajkowy
Z okazji odwiedzin Świętego Mikołaja w naszej szkole biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów. Należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą postać kojarzącą nam się z Bożym Narodzeniem, obdarowywaniem dobrocią i prezentami. Technika jej wykonania była dowolna. W dniu 14 grudnia 2020 r. najlepsze w ramach bibliotecznego konkursu "Mikołaj" prace zaprezentowali: Marta Gaweł, Adam Sofij i Zuzanna Bryk.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 30 listopada do piątku 4 grudnia 2020 r. mianem "Bohater Tygodnia" zerówki była utytułowana Zuzanna Bryk.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Mikołaje na zajęciach świetlicowych w zerówce
Mikołaje na zajęciach świetlicowych w zerówce
W dniu 7 grudnia 2020 r. podczas zajęć świetlicowych w zerówce przygotowaliśmy wizerunki mikołajów. Powoli zbliżają się święta bożonarodzeniowe, więc myślami coraz częściej jesteśmy przy tym, z czym kojarzy nam się tajemnica Narodzenia Pańskiego, Wigilia i choinka.

Dnia 12 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 7 grudnia do piątku 11 grudnia 2020 r. mianem "Bohater Tygodnia" zerówki był utytułowany Oliwier Wojniusz.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Ozdabianie pierników w zerówce
Ozdabianie pierników w zerówce
Boże Narodzenie to święto rodzinne, pełne radości oraz obfitujące w tradycje i zwyczaje, które chcemy przekazać naszym przedszkolakom. Czas przedświąteczny jest cudowny i wprowadza nas w nastrój tej wielkiej uroczystości. Właśnie z tej okazji w poniedziałek 7 grudnia 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ozdabiały pierniki, które zostały wcześniej wykonane przez bibliotekarkę szkolną Justynę Drewnowską.

Dnia 9 grudnia 2020 r. • Kalendarze adwentowe w klasie IIIb
Kalendarze adwentowe w klasie IIIb
Rozpoczął się adwent. Klasa IIIb na środę 9 grudnia 2020 r. przygotowała z tej okazji kalendarze. Trzecioklasiści więc cierpliwie i kreatywnie odliczają już czas do Bożego Narodzenia.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Wizyta Świętego Mikołaja w zerówce
Wizyta Świętego Mikołaja w zerówce
W poniedziałek 7 grudnia 2020 r. do naszego oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj wraz z panią dyrektor szkoły Dorotą Pawłowską. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Imieniny w oddziale przedszkolnym
Imieniny w oddziale przedszkolnym
W dniu 4 grudnia 2020 r. swoje imieniny w zerówce obchodziła oczywiście Barbara Wardak. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Zerówkowy kalendarz adwentowy
Zerówkowy kalendarz adwentowy
Przed nami jest radosny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Podczas adwentu jak co roku dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przygotowują się do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia, wykonując dobre uczynki dla Dzieciątka. W piątek 4 grudnia 2020 r. czymś takim. co stało się w naszej zerówce, było podarowanie rysunku któremuś koledze lub koleżance.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Zerówkowe śnieżne zabawy
Zerówkowe śnieżne zabawy
"Hu , hu, ha, nasza zima nie jest zła…" Zabawy na śniegu to ulubiona forma aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie zimowego bałwanka jest atrakcyjnym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu. W czwartek 3 grudnia 2020 r. aura zapewniła nam idealne warunki do lepienia białych postaci.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Barbórka w zerówce
Barbórka w zerówce
Grudzień to miesiąc wielu świąt, a jednym z nich jest Barbórka — uroczystość wszystkich górników. Z tej okazji w piątek 4 grudnia 2020 r. wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy opowiedziała przedszkolakom o trudnej i niebezpiecznej pracy ludzi zajmujących się wydobywaniem z ziemi kopalin użytecznych, np. węgla.. Mówiła również o święcie związanym właśnie z tym czasem — dniem św. Barbary z Nikomedii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, m.in. górników czy hutników.

Dnia 1 grudnia 2020 r. • W oczekiwaniu na św. Mikołaja w zerówce
1 grudnia 2020
W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały się przez kilka ostatnich dni. Wspólnie z paniami wychowawczyniami zerówki w dniu 1 grudnia 2020 r. wykonaliśmy mikołajkowe dekoracje, które ozdabiają naszą salę oraz pobliski korytarz. W tym czasie uczyliśmy się także wiersza i piosenki o św. Mikołaju, żeby zaśpiewać mu, kiedy pojawi się u nas z prezentami.

Dnia 3 grudnia 2020 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 3 grudnia 2020 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy przepiękną ozdobę bożonarodzeniową. Tym razem pracowaliśmy nad ukazaniem choinek. Do ich wykonania wykorzystaliśmy szablony gwiazdek wyciętych z kolorowego papieru w różnych rozmiarach, wełnę i słomki.

Dnia 30 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
W poniedziałek 30 listopada 2020 r. na zajęciach świetlicowych mogliśmy poczuć się jak mali architekci, budując z dużych klocków prześmieszne budowle i jednocześnie spędzając miło czas. Wszystko to odbywało się w naszej auli szkolnej.

Dnia 1 grudnia 2020 r. • Rymowanki i wyliczanki w zerówce
Rymowanki i wyliczanki w zerówce
Wprowadzając dzieci klasy zerowej w świat kultury polskiej, w dniu 1 grudnia 2020 r. bibliotekarka szkolna Justyna Drewnowska zaprezentowała młodym odbiorcom bogato ilustrowaną przez Ilonę Brydak książkę "Polskie wyliczanki, rymowanki". Wypowiadanie takich wierszyków oprócz cech zabawy ma również walory edukacyjne.

Dnia 30 listopada 2020 r. • Zerówkowe wyczekiwanie na Boże Narodzenie
Zerówkowe wyczekiwanie na Boże Narodzenie
Zerówkowicze rozpoczęli radosne wyczekiwanie na nadchodzące święta od zajęć plastyczno-literackich zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w dniu 30 listopada 2020 r. Poznali bohaterów książki "Boże Narodzenie w Bullerbyn" Astrid Lindgren. Wysłuchały historii o tym, jak prawie 100 lat temu dzieci przygotowywały się do narodzin Jezusa i świętowania wspólnie z rodziną.

Dnia 27 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 23 listopada do piątku 27 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Alicja Sienkiewicz.

Dnia 19 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 16 listopada do piątku 20 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Olga Knap.

Dnia 26 listopada 2020 r. • Fotobudka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
Fotobudka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
W dniu 26 listopada 2020 r. w nawiązaniu do Światowego Dnia Pluszowego Misia, jak na to wyjątkowe święto przystało, zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce przedstawiającej przytulankę znaną nam z dzieciństwa. Przedstawiamy galerię portretów naszych zerókowiczów ciekawie spędzających czas w świetlicy szkolnej.

Dnia 25 listopada 2020 r. • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego "Mój pluszowy miś"
Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego 'Mój pluszowy miś'
Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji ogłosiliśmy wewnątrzszkolny konkurs świetlicowy "Mój pluszowy miś". Polegał on na wykonaniu swojego ulubionego pluszaka. Technika pracy i forma wykonania była dowolna.

Dnia 25 listopada 2020 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłych życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie. W dniu 25 listopada 2020 r. właśnie ten nasz towarzysz z czasów dzieciństwa będzie obchodził swoje 110. urodziny!

Dnia 24 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy — świetlicowe przygody
My się wcale nie nudzimy — świetlicowe przygody
Tym razem na zajęciach świetlicowych w dniu 24 listopada 2020 r. wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą meduzy. Do ich wykonania potrzebne nam były: papierowy talerzyk, barwna włóczka, dziurkacz, klej, nożyczki i kolorowy papier.

Dnia 16 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
Tym razem na zajęciach świetlicowych, które odbyły się w dniu 16 listopada 2020 r., bawiliśmy się przy użyciu "magicznego dywanu". Nasza interaktywna podłoga stawała się klawiszami pianina, balonami domagającymi się ich zbicia czy kwiatkami do zdobycia. Oprócz wielości żywych barw towarzyszyły nam liczne odgłosy dźwiękonaśladowcze wskazujące to, co właśnie robiliśmy w auli szkolnej. Było dynamicznie i ciekawie.

Dnia 20 listopada 2020 r. • Dzień Czarnego Kota w zerówce
Dzień Czarnego Kota w zerówce
Dzień Czarnego Kota ustanowiono w 2007 r. przez Polskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów. Aby zaakcentować ten dzień, dzieci z naszej zerówki w dniu 20 listopada 2020 r. razem z opiekunem biblioteki szkolnej p. Justyną Drewnowską wykonali wspaniałe wizerunki czarnych kotów.

Dnia 13 listopada 2020 r. • "Brzydkie kaczątko" w wydaniu zerówki
Brzydkie kaczątko w wydaniu zerówki
W piątek 13 listopada 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie teatralne "Brzydkie kaczątko" z myślą o przekazaniu jego nagrania rodzicom w formie online. Oprócz tytułowego bohatera na scenie pojawiło się wiele barwnych postaci, takich jak: tata i mama z kaczętami, kura, kogut, gąski, indyk. Nad całością czuwała nasza pani wychowawczyni p. Ewa Koniuszy, która była narratorem. Wesołe i pełne humoru przedstawienie jest wspaniałą lekcją o tolerancji i szacunku.

Dnia 18 listopada 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 18 listopada 2020 r. w zerówce obchodziła je Zofia Mrówka.

Dnia 17 listopada 2020 r. • Zajęcia zdalne klasy IIIb z neonatolog
Zajęcia zdalne klasy IIIb z neonatolog
We wtorek 17 listopada 2020 r. świętowaliśmy Dzień Wcześniaka. Była to piękna okazja, aby porozmawiać z osobą, którą zajmuje się dziećmi. Uczniowie klasy IIIb podczas zajęć zdalnych mieli możliwość rozmawiać z pediatrą pracującą na oddziale neonatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu z panią Agnieszką Jalowską.

Dnia 11 listopada 2020 r. • "Szkoła do hymnu" - Narodowe Święto Niepodległości – film
YouTube - film
Prezentujemy film przedstawiający nasz udział w patriotycznej akcji "Szkoła do hymnu" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dnia 17 listopada 2020 r. • Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka
Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka
Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego w dniu 17 listopada 2020 r. wzięły udział w miejsko-gminnym konkursie plastycznym "Mam prawo do…", którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance, a także o tym, że w tych eliminacjach zdobyliśmy I miejsce. Celem tych zmagań było zapoznanie najmłodszych z uregulowaniami zapisanymi w "Konwencji o prawach dziecka", pogłębienie wiedzy na temat ich znajomości, kształtowanie świadomości posiadanych własnych praw, dostrzeganie odmienności drugiego człowieka.

Dnia 13 listopada 2020 r. • Wyniki konkursu plastycznego "Jesienny parasol"
Wyniki konkursu plastycznego Jesienny parasol
W piątek 13 listopada 2020 r. nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. "Jesienny parasol". Organizatorem eliminacji była wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani Ewa Koniuszy. Celem konkursu było inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej i rozwijanie ich wyobraźni. Jak zwykle dzieci z naszej zerówki nas nie zawiodły. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych prac.

Dnia 13 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 21 września do piątku 25 września 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki był Nikodem Kowalski.

Dni 10 i 12 listopada 2020 r. • Przygotowania zerówki do Narodowego Święta Niepodległości
Przygotowania zerówki do Narodowego Święta Niepodległości
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2020 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego na dzień 11 listopada. Na początku dzieci dowiedziały się, jak nazywa się kraj, w którym mieszkamy. Nauczyły się również symboli związanych z naszym państwem: godło, flaga, hymn Polski.

Dnia 10 listopada 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zakończenie zajęć szkolnych
Dnia 10 listopada 2020 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Adam Sofij.

Dnia 9 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od wtorku 3 listopada do poniedziałku 9 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Olga Rugała.

Dnia 15 października 2020 r. • Światowy Dzień Mycia Rąk w zerówce
Światowy Dzień Mycia Rąk w zerówce
Nasz oddział przedszkolny już po raz drugi bierze udział w projekcie międzynarodowym "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Miło nam poinformować, że zrealizowaliśmy pierwszy moduł tego przedsięwzięcia "Dbamy o zdrowie z małym misiem".
W dniu 15 października 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Dnia 30 października 2020 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie IIIb
Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie IIIb
W piątek 30 października 2020 r. uczniowie klasy IIIb wykonywali pieczątki z ziemniaka. Było dużo zabawy. Powstały piękne, twórcze prace. Tak to właśnie trzecioklasiści przeżywali Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Dnia 10 października 2020 r. • Dzień św. Franciszka w klasie IIIb
Dzień św. Franciszka w klasie IIIb
W dniu 30 października 2020 r. klasa IIIb świętowała dzień św. Franciszka.

Dnia 6 listopada 2020 r. • Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dnia 6 listopada 2020 r. nasz odział przedszkolny zamienił się w bajkową krainę. Było można u nas spotkać m.in. księżniczki, królowe lodu, Pinokia, Batmana, superbohatera i smoka. Aby uczcić ten dzień, zorganizowaliśmy bajkowe zabawy.
Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajkowe historie i świetnie radziły sobie z trudnymi poleceniami. Dzień bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Dnia 28 października 2020 r. • Przegląd recytatorski dla przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa"
Przegląd recytatorski dla przedszkolaków Małe rączki, wielkie słowa
W środę 28 października 2020 r. został rozstrzygnięty Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa" w wersji online organizowany przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. K. Iłakowiczówny w Trzciance. Prezentowano wiersze poetów z Wielkopolski.
Miło nam poinformować, że nasze reprezentantki z oddziału przedszkolnego Zuzanna Bryk oraz Zuzanna Stańczyk zostały nagrodzone dyplomem za znakomity występ, a także ich recytacje dodatkowo opublikowano w witrynie internetowej biblioteki.

Dnia 30 października 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 30 października 2020 r. w zerówce urodziny obchodził Adam Wajner. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 29 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 26 października do piątku 30 października 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Zofia Mrówka.

Dnia 19 października 2020 r. • Bogowie greccy w klasie V
Bogowie greccy w klasie V
Nim jeszcze rozpoczęliśmy tryb pracy zdalnej, uczniowie klasy V przygotowali i przeprowadzili lekcję historii poświęconą bogom greckim.
W czasie zajęć w dniu 19 października 2020 r. omówiliśmy pojęcie politeizmu w starożytnej Grecji, wspomnieliśmy mity o bóstwach i herosach, a także opisywaliśmy najważniejszych greckich bogów.

Dnia 19 października 2020 r. • Modliwa różańcowa uczniów
Modliwa różańcowa uczniów
Ojciec Pio mówił: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.
W poniedziałek 19 października 2020 r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły włączyli się w światową inicjatywę "Milion dzieci modli się na różańcu". Każda klasa wraz z nauczycielem odmawiała jedną dziesiątkę modlitwy różańcowej, w tym roku szczególnie modląc się o pokój, jedność i zakończenie pandemii koronawirusa.

Dnia 23 października 2020 r. • Dzień św. Franciszka w zerówce
Dzień św. Franciszka w zerówce
W piątek 23 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień św. Franciszka z Asyżu.
By uczcić to święto, przebraliśmy się za dowolne przez siebie wybrane zwierzątko. Zerówkowicze dowiedzieli się, że św. Franciszek jest znany jest jako patron ekologów.

Dnia 23 października 2020 r. • Dzień św. Franciszka
Dzień św. Franciszka
W dniu 23 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili dzień św. Franciszka.
Ze względu na tę uroczystość wspominaliśmy fakty z biografii zakonnika z Asyżu. Każdy z nas zaprezentował swoje przebranie obrazujące wybrane przez nas zwierzę.

Dnia 21 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 19 października do piątku 23 października 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.

Dnia 15 października 2020 r. • Zerówkowicze recytują
Zerówkowicze recytują
W czwartek 15 października 2020 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się przegląd recytatorski. Podczas niego zaprezentowaliśmy wiersze wielkopolskich poetów, m.in. Józefa Ratajczaka i Emilii Waśniowskiej.

Dnia 12 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 12 października do piątku 16 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Barbara Wardak.

Dnia 13 października 2020 r. • Bierzemy udział w programie edukacyjnym "Mamo, tato, co Wy na to?"
Bierzemy udział w programie edukacyjnym Mamo, tato, co Wy na to?
W ramach realizacji programu profilaktycznego "Mamo, tato, co Wy na to?" w oddziale przedszkolnym w dniu 13 października 2020 r. odbyły się zajęcia, podczas których omówiliśmy takie emocje, jak: radość, smutek, strach, złość. Następnie wykonaliśmy zadania w książkach opowiadających o uczuciach. Pani Ewa Koniuszy przygotuje również dla naszych rodziców list, w którym zostanie podjęty temat prawidłowego przebiegu rozwoju dzieci.

Dnia 9 października 2020 r. • Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze
Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze
Uczniowie klasy II w każdy piątek mają dodatkową lekcję przyrody, na której poznają otaczający ich świat. Na zajęciach 9 października 2020 r. poznawaliśmy gatunki grzybów jadalnych i trujących, mówiliśmy o ich budowie i zadaliśmy sobie pytanie: "Czy wszystkie grzyby mają kapelusze?".

Dnia 13 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
W środę 13 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyły paniom wychowawczyniom serdecznie życzenia. Do nich dołączyły kwiaty, upominki, łakocie, a także wykonały specjalny plakat, za który bardzo dziękujemy.

Dnia 12 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej – film
YouTube - film
Prezentujemy film przygotowany przez naszych uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 7 października 2020 r. • Lapbooki na języku niemieckim w klasie VII
Lapbooki na języku niemieckim w klasie VII
Uczniowie klasy VII w dniu 7 października 2020 r. przygotowywali w ramach zajęć języka niemieckiego lapbooki dotyczące kultury, administracji, ciekawostek oraz cech i marek charakterystycznych dla obszaru niemieckojezycznego. Zobaczcie sami, jakie te prace są pomysłowe i ile zawierają ciekawostek.

Dnia 12 października 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 12 października 2020 r. w zerówce urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 9 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 5 października do piątku 9 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Hanna Sawińska.

Dnia 9 października 2020 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W piątek 9 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o tych powszechnie nam znanych roślinach o jadalnych bulwach rosnących pod ziemią. Z tej bajki dzieci dowiedziały się, skąd ziemniak podchodzi.

Dnia 8 października 2020 r. • Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Pierwsze dni miesiąca października 2020 r. dzieciom z oddziału przedszkolnego upłynął na poznawaniu owoców i warzyw. Przedszkolaki uczyły się je rozpoznawać i nazywać, określały ich kształty, wielkości, kolory, przeliczały i segregowały. Dzieciom podobały się zagadki dotykowe, podczas których bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce przez dotknięcia. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

Dnia 30 września 2020 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W środę 30 września 2020 r. w naszej szkole odbył się Europejki Dzień Języków, którego celem jest zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. Każda klasa uczestniczyła w wielu zadaniach upowszechniających znajomość posługiwania się innymi językami niż język polski, wskazując w ten sposób, że ważna jest komunikacja społeczna i dobre stosunki między państwami.

Dnia 2 października 2020 r. • Święto Anioła Stróża w zerówce
Święto Anioła Stróża w zerówce
W piątek 2 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Anioła Stróża. Zerówkowicze dowiedzieli się, że każdy ma anioła stróża, który się nim opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństwa.

Dnia 2 października 2020 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W piątek 2 października 2020 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość była przeżywana przez nas zgodnie z porządkiem pierwszego piątku miesiąca. Przed godz. 9.00 wyruszyliśmy klasami do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a także uczestniczyliśmy w mszy świętej dla całej społeczności szkolnej.
Rozważaliśmy życie św. s. Faustyny, a także zastanawialiśmy się nad rolą aniołów stróżów w naszym życiu.

Dnia 1 października 2020 r. • Warsztaty leśne klasy IIIa u Jasia i Małgosi
Warsztaty leśne klasy IIIa u Jasia i Małgosi
Uczniowie klasy IIIa w czwartek 1 października 2020 r. zawitali w gospodarstwie "U Jasia i Małgosi" w Straduniu. Specjalnie dla nich pani Małgosia przygotowała Dzień Pieczonego Ziemniaka. Na rozgrzewkę czekały na dzieci konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej. Później uczniowie mieli okazję pobawić się w lesie w szałasach z gałęzi, tam też czekało na nich specjalne zadanie, z którym poradzili sobie wyśmienicie. Na zwycięzców czekał poczęstunek — pieczone ziemniaczki i kiełbasa z ogniska. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni po przeżytej przygodzie.

Dnia 1 października 2020 r. • Zerówkowe wspomnienie patronki szkoły św. s. Faustyny
Zerówkowe wspomnienie św. s. Faustyny
W czwartek 1 października 2020 r. wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy przeczytała dzieciom książkę pt. "Święta siostra Faustyna" Elizy Piotrowskiej. Jest to utwór, który przybliżył najmłodszym postać naszej patronki szkoły, skromnej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Opowieść została oparta na faktach z biografii świętej, więc dzieci mogły sobie zobrazować wydarzenia z jej życia. Następnie zerówkowicze pokolorowali kolorowanki pt. "Siostra Faustyna Kowalska" oraz uczyły się i bawiły przy piosence Małej Armii Jezusa "Faustyna".

Dnia 28 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 28 września do piątku 2 października 2020 "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Marta Gaweł.

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie VI
Dzień Chłopaka w klasie VI
W dniu 30 września 2020 r. w poszczególnych klasach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta każdego z zespołów uczniowskich przygotowały wiele atrakcji dla swoich kolegów. Były więc ciekawe upominki, poczęstunki, zabawy, konkursy. Chłopcy oczywiście podziękowali koleżankom za pamięć i zorganizowanie wielu atrakcji. Na zdjęciach przestawiamy to, co wydarzyło się w klasie VI.

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie IIIa
Dzień Chłopaka w klasie IIIa
W dniu 30 września 2020 r. dziewczęta z klasy IIIa miały okazję docenić męską część zespołu. Chłopcy w dniu swojego święta otrzymali własnoręcznie zrobione laurki oraz prezent — poduszkę z napisem "Superchłopak".

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak było tez w środę 30 września 2020 r. Właśnie wtedy przeżywaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie wychowawczynie Ewa Koniuszy i Krystyna Słowińska razem z dziewczynkami złoży naszym chłopcom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Następnie nasza sala zamieniła się w kino i oglądaliśmy bajkę. Oczywiście nie obyło się bez popcornu. Na zakończenie każdy chłopiec otrzymał królewską koronę oraz drobny upominek.

Dnia 29 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie VII
Dzień Chłopaka w klasie VII
W dniu 29 września 2020 r. w poszczególnych klasach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta każdego z zespołów uczniowskich przygotowały wiele atrakcji dla swoich kolegów. Były więc ciekawe upominki, poczęstunki, zabawy, konkursy.

Dnia 28 września 2020 r. • Dzień Jabłka w zerówce
Dzień Jabłka w zerówce
W poniedziałek 28 września 2020 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poszerzały wiedzę o tych smacznych owocach jabłoni. Zdobywały wiadomości ma temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolacy zatańczyli również do piosenki "Czerwone jabłuszko". Dzieci wykonywały zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości i segregowanie owoców ze względu na kolory.

Dnia 21 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 21 września do piątku 25 września 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki był Nikodem Kowalski.

Najbliższa rodzina opisuje Nikodema:
"Nikoś ma 5 lat. Urodził się w tym samym dniu, co jego tata 35 lat temu. Ma młodszego brata Tymka, który niebawem będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Jest ogromną gadułą, cały czas zadaje mnóstwo pytań, ponieważ jest ciekawy świata. Lubi bawić się klockami lego, z których buduje różne pojazdy. Ma w pokoju dywan z narysowanymi drogami, na których jeździ ulubionymi samochodami. Nikoś ma wielu kolegów i koleżanek. Jego najlepsza przyjaciółka ma na imię Nadia i m 4 lata. Uwielbia jeździć na rowerem. Wycieczki rowerowe są dla niego wspaniałą atrakcją.".

Dnia 21 września 2020 r. • Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
W dniu 21 września 2020 r. obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana panowała u nas wesoła atmosfera. Wychowawczynie oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy oraz p. Krystyna Słowińska przygotowały dla dzieci moc atrakcji, między innymi: odwiedziła nas Pani Klaun, która zaprezentowała magiczne sztuczki, akrobacje, zabawy integracyjne i przy muzyce, pracę plastyczną „Słoneczniki” oraz wesołe igraszki w ogrodzie przedszkolnym.

Dnia 18 września 2020 r. • Czuwanie saletyńskie w klasie IIIb
Saletyńskie prace plastyczne klasy I
Wrzesień to miesiąc poświęcony Matce Bożej z La Salette. Wspólnie z dziećmi z klasy IIIb rozważamy na modlitwie słowa z Jej orędzia. Trzy dni przed 19 września 2020 r., klęcząc przed krzyżem saletyńskim, modliliśmy się za każdego, zawierzając go i jego bliskich opiece Maryi. W piątek 18 września zaś uczniowie ozdabiali kolorowanki saletyńskie.

Dnia 18 września 2020 r. • Saletyńskie prace plastyczne klasy I
Saletyńskie prace plastyczne klasy I
"Zbliżcie się, moje dzieci, nie bójcie, przyszłam oznajmić wam wielką nowinę"...
Jutro – w dniu 19 września przypada 174. rocznica objawień Matki Bożej na La Salette. To właśnie tam we francuskich Alpach Maryja ukazała się dwójce dzieci: Melanii i Maksyminowi. Płacząca Piękna Pani miała do przekazania dzieciom ważne orędzie, w którym było wezwanie do pokuty, większej modlitwy i nawrócenia. Uczniowie klasy I już dziś – w piątek 18 września, wspominali to wydarzenie i przygotowali ilustrację Matki Bożej.

Dnia 17 września 2020 r. • Zapaliliśmy znicze w rocznicę sowieckiej agresji
Zapaliliśmy znicze w rocznicę sowieckiej agresji
Uczniowie naszej szkoły wspominali smutną rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Przypomnijmy, że w dniu 17 września 1939 r. Armia Czerwona wkroczyła na kresy Rzeczypospolitej, zajmując wschodnie rubieże naszego państwa. Terenów tych broniły przede wszystkim oddziały Korpusu Obrony Pogranicza. Wielu naszych żołnierzy, ale również cywilnych mieszkańców Polski zginęło w wyniku działań wojennych. Dlatego też pamięć o tragedii Kresów nasi wychowankowie uczcili zapaleniem symbolicznych zniczy oraz modlitwą przy Pomniku Niepodległości.

Dnia 15 września 2020 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole – prezentacja
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole - prezentacja
Pokazujemy prezentację Genially przedstawiającą kropkowe aktywności zorganizowane w naszje szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 15 września 2020 r. • Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym – film zerówki
Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający kropkowe aktywności z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 16 września 2020 r. • Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Od momentu powstania Pomnika Niepodległości nasza szkoła sprawuje opiekę nad nim. W dniu 16 września 2020 r. przed rocznicą agresji ZSRR na Polskę dziewczęta z klas VII i VIII pod okiem Marcina Wiśniewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, posprzątały teren wokół obelisku.

Dnia 14 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2020/2021 ponownie organizujemy cykl prezentacji związanych z tytułem "Bohater Tygodnia" zerówki.
Prezentuje on siebie i swoich najbliższych, dzięki czemu możemy poznać zainteresowania i różne ciekawostki z życia naszego rówieśnika.

Dnia 13 września 2020 r. • Bezpieczna droga do szkoły – film zerówki
Bezpieczna droga do szkoły - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający zasady bezpiecznej drogi do szkoły.

Dnia 12 września 2020 r. • Czas adaptacyjny zerówki
Czas adaptacyjny zerówki
Za nami pierwsze dwa tygodnie nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wspólnie robiły w ostatnim czasie. W pierwszym i drugim tygodniu września 2020 były wspólne zabawy integrujące grupę, spędzane chwile na świeżym powietrzu.

Dnia 5 września 2020 r. • Pomoc Polakom na Litwie - akcja pomocowa
Pomoc Polakom na Litwie - akcja pomocowa
W lipcu 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, udało nam się zakończyć zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Litwie. Przypomnijmy, że na początku II półrocza już zakończonego roku szkolnego zaczęliśmy tworzyć paczki dla Polaków z Podborza w rejonie solecznickim.
Mieliśmy w planach przygotowanie 110 kartoników dla najbardziej potrzebujących rodzin z tej miejscowości. Do początku występowania pandemii zebraliśmy około 60 kompletnych zestawów. Kiedy pod koniec roku szkolnego okazało się, że nastąpi zluzowanie obostrzeń sanitarnych, postanowiliśmy zebrać środki pieniężne na brakujące paczki.

Dnia 1 września 2020 r. • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
W dniu 1 września 2020 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2020/2021. Wszyscy po długiej przerwie od połowy marca br. – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemicznym – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Najpierw odbyła się uroczysta msza święta. Podczas niej prefekt szkoły ks. Jarosław Erhardt MS przywitał całą zgromadzoną społeczność szkolną. Następnie po zakończonej mszy świętej przyszła pora na część oficjalną spotkania społeczności szkolnej zgromadzonej w świątyni. Wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz dzieci przyjęte do oddziału przedszkolnego zostali przywitani. Szczególnie podkreślono obecność wśród nas pierwszoklasistów. Wyjątkowo na progu nowego roku szkolnego w tym wyjątkowym czasie odbyło się pasowanie na ucznia najmłodszych wchodzących w skład klasy I. Przed nami 10 miesięcy wytężonego wysiłku na polu wychowania i nauki. Mamy nadzieję na udany czas zdobywania wiedzy i umiejętności.

Dnia 26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020. Minęło 10 miesięcy nauki, przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.
Ten miniony okres był nietypowy, głównie za sprawą konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych spowodowanych zagrożeniem zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i związaną z nim ostrą chorobą zakaźną COVID-19, dlatego też w drugim półroczu od połowy marca kształcenie odbywało się w formie nauczania zdalnego. Po tak długim okresie niewidzenia siebie w sytuacjach szkolnych w budynku szkoły spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby podczas mszy świętej podziękować za kończące się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w bieżącym roku szkolnym.

Dnia 26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020. Minęło 10 miesięcy zabawy i nauki, przyszedł czas na podsumowanie naszych działań.
Odbyło się rozdanie dyplomów i upominków dzieciom z oddziału przedszkolnego przy zachowaniu wszystkich względów bezpieczeństwa spowodowanych trwaniem w stanie epidemicznym. Za nami jest już okres wspólnych zabaw i zajęć w naszej przedszkolnej sali, zakończony czasem trudnym, niepewnym.

Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin
W sobotę, 4 stycznia, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której dyrektor szkoły Bożena Wargin wyraziła wdzięczność Bogu za wszelkie łaski, jakich dostąpiła podczas 16 lat pełnienia funkcji na stanowisku dyrektora szkoły.
Bożena Wargin pełniła funkcję dyrektora szkoły w latach 2003–2019. Powodem decyzji o rezygnacji ze stanowiska jest przewlekła choroba pani Bożeny, powodująca niezdolność do pracy.
Dnia 8 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli – film
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli - film
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Materiał filmowy został przygotowany przez Sławomira Pochylskiego z Telewizji Internetowej Info TV.

Dnia 7 stycznia