INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
Dzisiaj
– Aktualności
Bezpieczny powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

we wtorek 1 września 2020 r. wracamy do szkoły po długiej naszej nieobecności na zajęciach szkolnych i nauczaniu zdalnym realizowanym w domach. Z tego też powodu zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami odnoszącymi się do bezpiecznego wspólnego przebywania w przestrzeni szkolnej w nowym roku szkolnym 2020/2021:
Dyrekcja
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Dnia 15 października 2020 r. • Zerówkowicze recytują
Zerówkowicze recytują
W czwartek 15 października 2020 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się przegląd recytatorski. Podczas niego zaprezentowaliśmy wiersze wielkopolskich poetów, m.in. Józefa Ratajczaka i Emilii Waśniowskiej.

Dnia 12 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 12 października do piątku 16 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Barbara Wardak.

Dnia 13 października 2020 r. • Bierzemy udział w programie edukacyjnym "Mamo, tato, co Wy na to?"
Bierzemy udział w programie edukacyjnym Mamo, tato, co Wy na to?
W ramach realizacji programu profilaktycznego "Mamo, tato, co Wy na to?" w oddziale przedszkolnym w dniu 13 października 2020 r. odbyły się zajęcia, podczas których omówiliśmy takie emocje, jak: radość, smutek, strach, złość. Następnie wykonaliśmy zadania w książkach opowiadających o uczuciach. Pani Ewa Koniuszy przygotuje również dla naszych rodziców list, w którym zostanie podjęty temat prawidłowego przebiegu rozwoju dzieci.

Dnia 9 października 2020 r. • Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze
Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze
Uczniowie klasy II w każdy piątek mają dodatkową lekcję przyrody, na której poznają otaczający ich świat. Na zajęciach 9 października 2020 r. poznawaliśmy gatunki grzybów jadalnych i trujących, mówiliśmy o ich budowie i zadaliśmy sobie pytanie: "Czy wszystkie grzyby mają kapelusze?".

Dnia 13 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
W środę 13 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyły paniom wychowawczyniom serdecznie życzenia. Do nich dołączyły kwiaty, upominki, łakocie, a także wykonały specjalny plakat, za który bardzo dziękujemy.

Dnia 12 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej – film
YouTube - film
Prezentujemy film przygotowany przez naszych uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 7 października 2020 r. • Lapbooki na języku niemieckim w klasie VII
Lapbooki na języku niemieckim w klasie VII
Uczniowie klasy VII w dniu 7 października 2020 r. przygotowywali w ramach zajęć języka niemieckiego lapbooki dotyczące kultury, administracji, ciekawostek oraz cech i marek charakterystycznych dla obszaru niemieckojezycznego. Zobaczcie sami, jakie te prace są pomysłowe i ile zawierają ciekawostek.

Dnia 12 października 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 12 października 2020 r. w zerówce urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 9 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 5 października do piątku 9 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Hanna Sawińska.

Dnia 9 października 2020 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W piątek 9 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o tych powszechnie nam znanych roślinach o jadalnych bulwach rosnących pod ziemią. Z tej bajki dzieci dowiedziały się, skąd ziemniak podchodzi.

Dnia 8 października 2020 r. • Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Pierwsze dni miesiąca października 2020 r. dzieciom z oddziału przedszkolnego upłynął na poznawaniu owoców i warzyw. Przedszkolaki uczyły się je rozpoznawać i nazywać, określały ich kształty, wielkości, kolory, przeliczały i segregowały. Dzieciom podobały się zagadki dotykowe, podczas których bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce przez dotknięcia. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

Dnia 30 września 2020 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W środę 30 września 2020 r. w naszej szkole odbył się Europejki Dzień Języków, którego celem jest zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. Każda klasa uczestniczyła w wielu zadaniach upowszechniających znajomość posługiwania się innymi językami niż język polski, wskazując w ten sposób, że ważna jest komunikacja społeczna i dobre stosunki między państwami.

Dnia 2 października 2020 r. • Święto Anioła Stróża w zerówce
Święto Anioła Stróża w zerówce
W piątek 2 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Anioła Stróża. Zerówkowicze dowiedzieli się, że każdy ma anioła stróża, który się nim opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństwa.

Dnia 2 października 2020 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W piątek 2 października 2020 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość była przeżywana przez nas zgodnie z porządkiem pierwszego piątku miesiąca. Przed godz. 9.00 wyruszyliśmy klasami do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a także uczestniczyliśmy w mszy świętej dla całej społeczności szkolnej.
Rozważaliśmy życie św. s. Faustyny, a także zastanawialiśmy się nad rolą aniołów stróżów w naszym życiu.

Dnia 1 października 2020 r. • Warsztaty leśne klasy IIIa u Jasia i Małgosi
Warsztaty leśne klasy IIIa u Jasia i Małgosi
Uczniowie klasy IIIa w czwartek 1 października 2020 r. zawitali w gospodarstwie "U Jasia i Małgosi" w Straduniu. Specjalnie dla nich pani Małgosia przygotowała Dzień Pieczonego Ziemniaka. Na rozgrzewkę czekały na dzieci konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej. Później uczniowie mieli okazję pobawić się w lesie w szałasach z gałęzi, tam też czekało na nich specjalne zadanie, z którym poradzili sobie wyśmienicie. Na zwycięzców czekał poczęstunek — pieczone ziemniaczki i kiełbasa z ogniska. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni po przeżytej przygodzie.

Dnia 1 października 2020 r. • Zerówkowe wspomnienie patronki szkoły św. s. Faustyny
Zerówkowe wspomnienie św. s. Faustyny
W czwartek 1 października 2020 r. wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy przeczytała dzieciom książkę pt. "Święta siostra Faustyna" Elizy Piotrowskiej. Jest to utwór, który przybliżył najmłodszym postać naszej patronki szkoły, skromnej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Opowieść została oparta na faktach z biografii świętej, więc dzieci mogły sobie zobrazować wydarzenia z jej życia. Następnie zerówkowicze pokolorowali kolorowanki pt. "Siostra Faustyna Kowalska" oraz uczyły się i bawiły przy piosence Małej Armii Jezusa "Faustyna".

Dnia 28 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 28 września do piątku 2 października 2020 "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Marta Gaweł.

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie VI
Dzień Chłopaka w klasie VI
W dniu 30 września 2020 r. w poszczególnych klasach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta każdego z zespołów uczniowskich przygotowały wiele atrakcji dla swoich kolegów. Były więc ciekawe upominki, poczęstunki, zabawy, konkursy. Chłopcy oczywiście podziękowali koleżankom za pamięć i zorganizowanie wielu atrakcji. Na zdjęciach przestawiamy to, co wydarzyło się w klasie VI.

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie IIIa
Dzień Chłopaka w klasie IIIa
W dniu 30 września 2020 r. dziewczęta z klasy IIIa miały okazję docenić męską część zespołu. Chłopcy w dniu swojego święta otrzymali własnoręcznie zrobione laurki oraz prezent — poduszkę z napisem "Superchłopak".

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak było tez w środę 30 września 2020 r. Właśnie wtedy przeżywaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie wychowawczynie Ewa Koniuszy i Krystyna Słowińska razem z dziewczynkami złoży naszym chłopcom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Następnie nasza sala zamieniła się w kino i oglądaliśmy bajkę. Oczywiście nie obyło się bez popcornu. Na zakończenie każdy chłopiec otrzymał królewską koronę oraz drobny upominek.

Dnia 29 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w klasie VII
Dzień Chłopaka w klasie VII
W dniu 29 września 2020 r. w poszczególnych klasach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta każdego z zespołów uczniowskich przygotowały wiele atrakcji dla swoich kolegów. Były więc ciekawe upominki, poczęstunki, zabawy, konkursy.

Dnia 28 września 2020 r. • Dzień Jabłka w zerówce
Dzień Jabłka w zerówce
W poniedziałek 28 września 2020 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poszerzały wiedzę o tych smacznych owocach jabłoni. Zdobywały wiadomości ma temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolacy zatańczyli również do piosenki "Czerwone jabłuszko". Dzieci wykonywały zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości i segregowanie owoców ze względu na kolory.

Dnia 21 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 21 września do piątku 25 września 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki był Nikodem Kowalski.

Najbliższa rodzina opisuje Nikodema:
"Nikoś ma 5 lat. Urodził się w tym samym dniu, co jego tata 35 lat temu. Ma młodszego brata Tymka, który niebawem będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Jest ogromną gadułą, cały czas zadaje mnóstwo pytań, ponieważ jest ciekawy świata. Lubi bawić się klockami lego, z których buduje różne pojazdy. Ma w pokoju dywan z narysowanymi drogami, na których jeździ ulubionymi samochodami. Nikoś ma wielu kolegów i koleżanek. Jego najlepsza przyjaciółka ma na imię Nadia i m 4 lata. Uwielbia jeździć na rowerem. Wycieczki rowerowe są dla niego wspaniałą atrakcją.".

Dnia 21 września 2020 r. • Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
W dniu 21 września 2020 r. obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana panowała u nas wesoła atmosfera. Wychowawczynie oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy oraz p. Krystyna Słowińska przygotowały dla dzieci moc atrakcji, między innymi: odwiedziła nas Pani Klaun, która zaprezentowała magiczne sztuczki, akrobacje, zabawy integracyjne i przy muzyce, pracę plastyczną „Słoneczniki” oraz wesołe igraszki w ogrodzie przedszkolnym.

Dnia 18 września 2020 r. • Czuwanie saletyńskie w klasie IIIb
Saletyńskie prace plastyczne klasy I
Wrzesień to miesiąc poświęcony Matce Bożej z La Salette. Wspólnie z dziećmi z klasy IIIb rozważamy na modlitwie słowa z Jej orędzia. Trzy dni przed 19 września 2020 r., klęcząc przed krzyżem saletyńskim, modliliśmy się za każdego, zawierzając go i jego bliskich opiece Maryi. W piątek 18 września zaś uczniowie ozdabiali kolorowanki saletyńskie.

Dnia 18 września 2020 r. • Saletyńskie prace plastyczne klasy I
Saletyńskie prace plastyczne klasy I
"Zbliżcie się, moje dzieci, nie bójcie, przyszłam oznajmić wam wielką nowinę"...
Jutro – w dniu 19 września przypada 174. rocznica objawień Matki Bożej na La Salette. To właśnie tam we francuskich Alpach Maryja ukazała się dwójce dzieci: Melanii i Maksyminowi. Płacząca Piękna Pani miała do przekazania dzieciom ważne orędzie, w którym było wezwanie do pokuty, większej modlitwy i nawrócenia. Uczniowie klasy I już dziś – w piątek 18 września, wspominali to wydarzenie i przygotowali ilustrację Matki Bożej.

Dnia 17 września 2020 r. • Zapaliliśmy znicze w rocznicę sowieckiej agresji
Zapaliliśmy znicze w rocznicę sowieckiej agresji
Uczniowie naszej szkoły wspominali smutną rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Przypomnijmy, że w dniu 17 września 1939 r. Armia Czerwona wkroczyła na kresy Rzeczypospolitej, zajmując wschodnie rubieże naszego państwa. Terenów tych broniły przede wszystkim oddziały Korpusu Obrony Pogranicza. Wielu naszych żołnierzy, ale również cywilnych mieszkańców Polski zginęło w wyniku działań wojennych. Dlatego też pamięć o tragedii Kresów nasi wychowankowie uczcili zapaleniem symbolicznych zniczy oraz modlitwą przy Pomniku Niepodległości.

Dnia 15 września 2020 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole – prezentacja
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole - prezentacja
Pokazujemy prezentację Genially przedstawiającą kropkowe aktywności zorganizowane w naszje szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 15 września 2020 r. • Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym – film zerówki
Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający kropkowe aktywności z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 16 września 2020 r. • Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Od momentu powstania Pomnika Niepodległości nasza szkoła sprawuje opiekę nad nim. W dniu 16 września 2020 r. przed rocznicą agresji ZSRR na Polskę dziewczęta z klas VII i VIII pod okiem Marcina Wiśniewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, posprzątały teren wokół obelisku.

Dnia 14 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2020/2021 ponownie organizujemy cykl prezentacji związanych z tytułem "Bohater Tygodnia" zerówki.
Prezentuje on siebie i swoich najbliższych, dzięki czemu możemy poznać zainteresowania i różne ciekawostki z życia naszego rówieśnika.

Dnia 13 września 2020 r. • Bezpieczna droga do szkoły – film zerówki
Bezpieczna droga do szkoły - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający zasady bezpiecznej drogi do szkoły.

Dnia 12 września 2020 r. • Czas adaptacyjny zerówki
Czas adaptacyjny zerówki
Za nami pierwsze dwa tygodnie nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wspólnie robiły w ostatnim czasie. W pierwszym i drugim tygodniu września 2020 były wspólne zabawy integrujące grupę, spędzane chwile na świeżym powietrzu.

Dnia 5 września 2020 r. • Pomoc Polakom na Litwie - akcja pomocowa
Pomoc Polakom na Litwie - akcja pomocowa
W lipcu 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, udało nam się zakończyć zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Litwie. Przypomnijmy, że na początku II półrocza już zakończonego roku szkolnego zaczęliśmy tworzyć paczki dla Polaków z Podborza w rejonie solecznickim.
Mieliśmy w planach przygotowanie 110 kartoników dla najbardziej potrzebujących rodzin z tej miejscowości. Do początku występowania pandemii zebraliśmy około 60 kompletnych zestawów. Kiedy pod koniec roku szkolnego okazało się, że nastąpi zluzowanie obostrzeń sanitarnych, postanowiliśmy zebrać środki pieniężne na brakujące paczki.

Dnia 1 września 2020 r. • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
W dniu 1 września 2020 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2020/2021. Wszyscy po długiej przerwie od połowy marca br. – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemicznym – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Najpierw odbyła się uroczysta msza święta. Podczas niej prefekt szkoły ks. Jarosław Erhardt MS przywitał całą zgromadzoną społeczność szkolną. Następnie po zakończonej mszy świętej przyszła pora na część oficjalną spotkania społeczności szkolnej zgromadzonej w świątyni. Wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz dzieci przyjęte do oddziału przedszkolnego zostali przywitani. Szczególnie podkreślono obecność wśród nas pierwszoklasistów. Wyjątkowo na progu nowego roku szkolnego w tym wyjątkowym czasie odbyło się pasowanie na ucznia najmłodszych wchodzących w skład klasy I. Przed nami 10 miesięcy wytężonego wysiłku na polu wychowania i nauki. Mamy nadzieję na udany czas zdobywania wiedzy i umiejętności.

Dnia 26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020. Minęło 10 miesięcy nauki, przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.
Ten miniony okres był nietypowy, głównie za sprawą konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych spowodowanych zagrożeniem zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i związaną z nim ostrą chorobą zakaźną COVID-19, dlatego też w drugim półroczu od połowy marca kształcenie odbywało się w formie nauczania zdalnego. Po tak długim okresie niewidzenia siebie w sytuacjach szkolnych w budynku szkoły spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby podczas mszy świętej podziękować za kończące się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w bieżącym roku szkolnym.

Dnia 26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020. Minęło 10 miesięcy zabawy i nauki, przyszedł czas na podsumowanie naszych działań.
Odbyło się rozdanie dyplomów i upominków dzieciom z oddziału przedszkolnego przy zachowaniu wszystkich względów bezpieczeństwa spowodowanych trwaniem w stanie epidemicznym. Za nami jest już okres wspólnych zabaw i zajęć w naszej przedszkolnej sali, zakończony czasem trudnym, niepewnym.

Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin
W sobotę, 4 stycznia, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której dyrektor szkoły Bożena Wargin wyraziła wdzięczność Bogu za wszelkie łaski, jakich dostąpiła podczas 16 lat pełnienia funkcji na stanowisku dyrektora szkoły.
Bożena Wargin pełniła funkcję dyrektora szkoły w latach 2003–2019. Powodem decyzji o rezygnacji ze stanowiska jest przewlekła choroba pani Bożeny, powodująca niezdolność do pracy.
Dnia 8 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli – film
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli - film
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Materiał filmowy został przygotowany przez Sławomira Pochylskiego z Telewizji Internetowej Info TV.

Dnia 7 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W poniedziałek, 6 stycznia, po zakończonej Eucharystii w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, liczni mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka, a także przybyli goście, spotkali się w parku 1 Maja, aby właśnie stamtąd po godz. 12.00 wyruszyć na trasę VI Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli. Tegoroczny orszak został zorganizowany pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”
Cieszymy się, że wspólnie mieliśmy możliwość zastanowienia się nad Objawieniem Pańskim, przedstawionym w tych ulicznych jasełkach przy użyciu odniesień do wiary chrześcijańskiej i jednocześnie ludowego zobrazowania biblijnych prawd ewangelicznych.

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia bliskiego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.
Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości i pokoju świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok 2020.
Życzą
dyrektor szkoły Dorota Pawłowska i pracownicy
Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
Boże Narodzenie 2019
obraz: Mistrz Ołtarza z Trzeboni — Adoracja Dzieciątka Jezus (przed 1380 r.)
Dnia 13 grudnia 2019 r. • I Gminny Konkurs Plastyczny „Anioł Rodzinny”
I Gminny Konkurs Plastyczny „Anioł Rodzinny”
W piątek, 13 grudnia, ogłoszono I Gminnego Konkursu Plastycznego „Anioł Rodzinny”. Organizatorem artystycznych zmagań były panie Ewa Koniuszy i Agnieszka Werte.
Do naszej szkoły dostarczono aż 33 aniołki z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzcianka. Po krótkich występach pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska wspólnie z panią Agnieszką Werte i panią Ewą Koniuszy wręczyły dyplomy za przygotowanie aniołów rodzinnych.

Dnia 16 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 10 grudnia do piątku 13 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Igor Knap.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Piernikowe warsztaty cukiernicze
Piernikowe warsztaty cukiernicze
W czwartek, 12 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach pt. Świat toruńskiego piernika odbywających się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.
To były bardzo ciekawe zajęcia przedstawiające historię związaną z pieczeniem przepysznych ciasteczek.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Dzień Babci i Dziadka — kl. II
Dzień Babci i Dziadka — kl. II
W czwartek, 12 grudnia, uczniowie klasy IIb z pewnym wyprzedzeniem obchodzili piękną uroczystość, jaką jest Dzień Babci i Dziadka.
Z tej okazji dzieci dla swoich kochanych babć i dziadków pod opieką pana Bartosza Śliwińskiego przygotowały przepiękne przedstawienie o tematyce wojennej.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Wspólne zdobienie pierników
Wspólne zdobienie pierników
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły piekli wraz z rodzicami pachnące pierniczki, aby wspólnie w klasach je ozdabiać.
Hm... Trudno byłoby wybrać najpiękniejsze ciasteczko, bo wszystkie są prześliczne i zapewne smaczne.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Rzeźbienie postaci na lekcji plastyki — kl. V
Rzeźbienie postaci na lekcji plastyki - kl. V
Tym razem na lekcjach plastyki w dniach 5 i 12 grudnia uczniowie klasy V przygotowywali rzeźby. Każdy z mozołem i trudem wykonał plan swojej pracy. Następnie wszyscy z zapałem zabrali się do jego realizacji.
Efekt końcowy można zobaczyć w naszej fotogalerii.

Dnia 12 grudnia 2019 r. • Piernikowe warsztaty cukiernicze — kl. I
Piernikowe warsztaty cukiernicze - kl. I
W środę, 11 grudnia, wylosowaliśmy kolejne zadanie kalendarza adwentowego. Tym razem było niesamowicie przyjemne — zapowiadało nam wyjście do muzeum na zajęcia kulinarne z pieczenia pierników.
Czas upłynął nam niezwykle miło i w atmosferze zapowiadającej zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Dnia 12 grudnia 2019 r. • Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
W środę 11 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się VII Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 wykonawców. Nasz oddział przedszkolny reprezentowało dwoje występujących: Zuzanna Bryk oraz Tomasz Piduch.
Miło nam poinformować, że Tomasz Piduch zajął III miejsce, a Zuzanna Bryk otrzymała wyróżnienie!

Dnia 12 grudnia 2019 r. • „Bajkowa szopka”
Bajkowa szopka
W środę, 11 grudnia, trzech przedstawicieli naszej szkoły wraz z panią bibliotekarką szkolną Moniką Grzywacz udało się do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance na powiatowe spotkanie choinkowe aktywu bibliotecznego.
W sali bajek pojawili się aktorzy Teatru „Pod Orzełkiem” z Białegostoku, którzy zaprezentowali spektakl „Bajkowa szopka”. Każdy z obecnych widzów był poruszony już od samego wejścia, gdyż scenografia przedstawienia była bardzo intrygująca i niespodziewana.

Dnia 10 grudnia 2019 r. • Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
W poniedziałek, 9 grudnia, nastąpiło rozstrzygnięcie listopadowej edycji szkolnego konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Eliminacje będą się odbywały każdego miesiąca aż do końca roku szkolnego, kiedy to wyłonimy Mistrza Tabliczki Mnożenia klas I–III.
W pierwszej edycji wzięło udział 27 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej i aż 13 z nich nie zrobiło ani jednego błędu obliczeniowego.

Dnia 10 grudnia 2019 r. • Samorządowy Święty Mikołaj
Samorządowy Święty Mikołaj
W poniedziałek, 9 grudnia, do naszego oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj wraz z wiceburmistrzem Trzcianki panią Dominiką Wiśniewską. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami.
W nagrodę za występy milusińskich, które spodobały się Świętemu Mikołajowi, dzieci otrzymały słodkie upominki — podobizny wspaniałego przybysza z dalekiej Laponii.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 26 listopada do wtorku 3 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tomasz Piduch.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Mikołajki w zerówce
Mikołajki w zerówce
Mikołajki obchodzone są 6 grudnia, jako dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa Miry.
W czwartek, 6 grudnia, dzieci ubrały się na czerwono, usłyszały opowiadania o tym, kim był św. Mikołaj, rozwiązywały zagadki o nim, wykonywały prace plastyczne, mówiły też o tym, jak powinien wyglądać ten święty kojarzony z obdarowywaniem najbliższych. Były też pierniczki, wyjście do kina na film „Kraina lodu 2”.
Oczywiście, że nie mogło także zabraknąć spotkania ze św. Mikołajem!

Dnia 7 grudnia 2019 r. • Nocne oczekiwanie na Świętego Mikołaja – kl. I-III
Nocne oczekiwanie na Świętego Mikołaja - kl. I-III
W czwartek, 5 grudnia, uczniowie klas I-III naszej szkoły spotkali się wieczorem w szkole, aby — jak co roku — wspólnie z wychowawcami spędzić noc w klasach i oczekiwać na przyjście Świętego Mikołaja. Nocowanie poprzedzone było dekorowaniem pierniczków z przeznaczeniem na szkolny kiermasz.
Dla niektórych uczniów — szczególnie pierwszoklasistów, było to niezwykle ważne przeżycie. Wszyscy dzielnie przetrwali noc w szkole, a z samego rana — jeszcze przed wschodem słońca, poszliśmy na Mszę św. roratnią. Święty Mikołaj nie zawiódł nas i w prezencie zafundował wszystkim bilety na film „Kraina lodu 2”, który obejrzeliśmy w Kinie Osiedlowym.

Dnia 6 grudnia 2019 r. • Barbórka w zerówce
Barbórka w zerówce
W czwartek, 5 grudnia, z okazji przypadającego 4 grudnia dnia św. Barbary z Nikomedii — patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy opowiedziała przedszkolakom o trudnej i niebezpiecznej pracy ludzi zajmujących się wydobywaniem z ziemi kopalin użytecznych, np. węgla.
Dzieci wiele dowiedziały się o górniczej pracy i związanych z nią obyczajach, w tym m.in. o Barbórce — uroczystości wszystkich górników.

Dnia 5 grudnia 2019 r. • Barbórka w klasie III
Barbórka w klasie III
W dniu 4 grudnia obchodzimy tradycyjne święto górników tzw. Barbórkę. Uczniowie klasy III w tym czasie wykonywali prace plastyczne oraz w ramach zajęć z kodowania tworzyli drogę dla ozobotów.

Dnia 5 grudnia 2019 r. • Tradycyjne niemieckie Lebkuchen
Tradycyjne niemieckie Lebkuchen
W środę, 4 grudnia, uczniowie klasy VII piekli na lekcji języka niemieckiego tradycyjne niemieckie pierniczki — Lebkuchen. Przy okazji pieczenia uczniowie poznali również najbardziej znaną na tę okazję piosenkę In der Weihnachtsbäckerei Rolfa Zuckowskiego.
W związku z tym wydarzeniem uczniowie klasy VIII mieli możliwość dekorowania pierniczków, jak i również poznania kilku tradycyjnych niemieckich pastorałek, w tym również wspomnianej piosenki.

Dnia 3 grudnia 2019 r. • II miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Halowej
II miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Halowej
W Niedzielę, 1 grudnia, w sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Halowej chłopców klas VII–VIII. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej w Białej i naszej szkoły.
Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja zdobyła II miejsce!

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Działania Samorządu Uczniowskiego – listopad
Działania Samorządu Uczniowskiego – listopad
W listopadzie Samorząd Uczniowski działał równie intensywnie, jak to było w poprzednich miesiącach i podjął się wielu szkolnych przedsięwzięć.
Miedzy innymi były to specjalne skrzynki życzliwości i owocowy poczęstunek z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień, akcja „Kolorowa szkoła”, słodki dzień czyli „Samorządowi się upiekło”, dyskoteka szkolna pod hasłem Bal jesienny...

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Świetlicowe nowinki – listopad
Świetlicowe nowinki – listopad
W kolejnych tygodniach listopada w naszej szkolnej świetlicy nie zabrakło niezwykłych wrażeń i pomysłowych zajęć, a nasi zdolni uczniowie pokazali swoje talenty, umiejętności oraz ogromne zaangażowanie.
Powoli kończymy jesienny czas, a co za tym idzie — prace plastyczne o tej tematyce. Poza tym obchodziliśmy plastycznie i artystycznie Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Dzień Pluszowego Misia. Odbył sie także mały pokaz Top Model w którym zaprezentowały się krawcowe i modelki z kl. V. To tylko niektóre ze świetlicowych wydarzeń listopada...

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 29 listopada, obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym kolejne urodziny. Tym razem były to urodziny naszej pani Krystyny Słowińskiej! Dzieci oraz pani wychowawczyni zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., a także złożyli życzenia, pragnąc, by w życiu pani Krystyny były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.
Pełna szczęścia jubilatka w podziękowaniu za pamięć zaprosiła wszystkich do pizzerii Mamma Mia, znajdującej się przy ulicy S. Żeromskiego w Trzciance.

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Zajęcia modelarskie w Młodzieżowym Domu Kultury
Zajęcia modelarskie w Młodzieżowym Domu Kultury
W piątek, 29 listopada, uczniowie klasy V udali się do Młodzieżowego Domu Kultury. Tam spotkali się z instruktorem inż. Eugeniuszem Umańskim zajmującym się modelarstwem.
Najpierw piątoklasiści poznali trochę teorii i zwiedzili pracownię, następnie odbyły się warsztaty. Podczas nich uczniowie samodzielnie przygotowali modele samolotów.

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Klasa IV na piernikowych warsztatach
Klasa IV na piernikowych warsztatach
W piątek, 29 listopada, uczniowie klasy IV za sprawą warsztatów cukierniczych odbywających się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance przenieśli się w świat toruńskich pierników. Zajęcia były bardzo ciekawe, przepełnione aromatem przypraw korzennych i bogate w interesujące historie.

Dnia 29 listopada 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czwartek, 28 listopada, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Amelia Matuszewska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 29 listopada 2019 r. • III Powiatowy Konkurs „Święci na miarę (naszych czasów)”
III Powiatowy Konkurs Święci na miarę naszych czasów
W czwartek, 28 listopada, do auli naszej szkoły zaprosiliśmy laureatów III Powiatowego Konkursu „Święci na miarę (naszych czasów)”. W tym roku w ramach zmagań konkursowych zostało zgłoszonych aż 66 lalek przedstawiających różnych świętych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczestników eliminacji, katechetom i wszystkim tym, którzy wspierali dzieci w tworzeniu lalek świętych.

Dnia 29 listopada 2019 r. • Bal andrzejkowy klas I–III
Bal andrzejkowy klas I–III
W czwartek, 28 listopada, na „chwilę” przed rozpoczynającym się adwentem w auli naszej szkoły odbyły się tradycyjne andrzejki, w których brali udział uczniowie klas I–III.
Dzieci bawiły się do współczesnych hitów muzyki rozrywkowej oraz brały udział w przygotowanych zabawach. Było bardzo dynamicznie i wesoło.

Dnia 29 listopada 2019 r. • „Mały Miś i prawa dziecka”
Mały Miś i prawa dziecka
W środę, 20 listopada, obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia oraz przez kolejny tydzień dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.
W ten sposób dzieci z naszego oddziału przedszkolnego realizują kolejny moduł projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, czyli „Mały Miś i prawa dziecka”. Jest to następny istotny temat realizowany przez zerówkowiczów. W tym roku przypada 30. rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Mały Miś zachęca więc do przypomnienia podstawowych praw najmłodszym przez różnorodne teksty literackie.

Dnia 28 listopada 2019 r. • Lekcja robienia gofrów w klasie IIb
Lekcja robienia gofrów w klasie IIb
W środę, 27 listopada, w ramach zajęć żywieniowych, klasa IIb przygotowała gofry. Zostały one wykonane ze zdrowego, pełnoziarnistego ciasta z dodatkiem mąki żytniej zamiast pszennej oraz miodu zamiast cukru.
W całej naszej sali unosił się aromat smakowitych wafli z ciasta naleśnikowego — gofrów.

Dnia 28 listopada 2019 r. • Kulinarne zadania zrealizowane w klasie IIb
Kulinarne zadania zrealizowane w klasie IIb
W środę, 27 listopada, klasę IIb odwiedzili niesamowici goście. Były to dwie dziewczynki, które oceniały zrealizowanie przez naszych uczniów kulinarne polecenia.
Zadaniem drugoklasistów było przygotowanie specjalnego dania dla naszych gości, zabawy żywieniowej oraz innych potrzebnych elementów ważnych do spełnienia założonych treści.

Dnia 27 listopada 2019 r. • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym Mój Dzień Niepodległości
Miło nam poinformować, że we wtorek, 26 listopada, z rąk komisji konkursowej otrzymaliśmy wyróżnienie za udział w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”.
Komisja konkursowa odwiedziła nasz oddział przedszkolny, by osobiście wręczyć nam specjalny dyplom. Wraz z nim dzieci otrzymały pamiątkowe nagrody w postaci książek.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Szkolny konkurs „Mój przyjaciel miś”
Szkolny konkurs Mój przyjaciel miś
W poniedziałek, 25 listopada, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele atrakcji. Jedną z nich był szkolny konkurs „Mój przyjaciel miś”.
W eliminacjach brali udział uczniowie klas I-III. Zadaniem konkursowym było wykonanie pluszowego misia dowolną techniką plastyczną.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W poniedziałek, 25 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w szkolnych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyszło do naszego oddziału przedszkolnego ze swoim małym lub dużym przyjacielem przytulanką.
Dla najmłodszych w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe z misiami, konkursy, omówienie historii święta, bawienie się przy piosenkach, degustowanie miodu, wykonanie prac plastycznych, przedstawienie teatralne „Bal u Misia”...

Dnia 26 listopada 2019 r. • Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek, 25 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas drugiej lekcji aula szkolna wypełniła się miękkimi i puszystymi przyjaciółmi dzieci. Uczniowie klas 0–III mieli okazję poznać historię pluszowego misia i zobaczyć przedstawienie Złotowłosa i trzy Misie, wykonane w języku angielskim przez uczniów klasy IIa.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Uczniowie klasy IIa w... „Chatce Puchatka”!
Uczniowie klasy IIa w... Chatce Puchatka!
W czwartek 21 listopada, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie klasy IIa przygotowali dla przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” misiową niespodziankę. Dzieci zabawiły się w aktorów i odwiedziły maluszki z przedstawieniem pełnym opowieści o naszych miłych, miękkich i puszystych przytulankach.
Sądząc po uśmiechniętych minach maluszków, stwierdzamy, że nasi „aktorzy” odnieśli sukces.

Dnia 25 listopada 2019 r. • Cecyliada 2019 — chrześcijański śpiew
Cecyliada 2019 — chrześcijański śpiew
W piątek, 22 listopada, odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej Cecyliada 2019. Eliminacje są organizowane przez naszą Katolicką Szkołę Podstawową.
Zespoły reprezentujące naszą szkołę okazały się bezkonkurencyjne w dwóch kategoriach wiekowych. Gratulujemy!

Dnia 25 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 18 listopada do piątku 22 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 22 listopada 2019 r. • Szkolne nocowanie klasy III
Szkolne nocowanie klasy III
W czwartek 21 listopada 2019 r. uczniowie klasa III wraz z wychowawcą Magdaleną Sienkiewicz spotkali się na wieczorze filmowym. Dzięki naszej tablicy interaktywnej mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym kinie.
Po obejrzeniu filmu czekała na nas pizza. Wspólny wieczór przeżyty w szkole zakończyliśmy bitwą na poduszki.

Dnia 22 listopada 2019 r. • Dzień Życzliwości w zerówce
Dzień Życzliwości w zerówce
W czwartek, 21 listopada, w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszym oddziale przedszkolnym był to niesamowity dzień, pełen wrażeń i niespodzianek.
Przede wszystkim dzieci opowiedziały sobie, co to jest życzliwość, a więc przyjazne usposobienie do osób przebywających z nami, i dlaczego warto być szczęśliwym na co dzień. Były też śpiewy, tańce, a nawet wizyta dobrych duszków „magicznych słów”!...

Dnia 21 listopada 2019 r. • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
W środę, 20 listopada, w Gminnym Przedszkolu nr 1 odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. Do rywalizacji przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn z miejscowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie Olga Antoniak i Tomasz Piduch wywalczyła III miejsce dla naszego oddziału przedszkolnego. Gratulujemy naszym uczestnikom ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w konkursowych zmaganiach!

Dnia 20 listopada 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 19 listopada, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Wioletta Kasztelan, pracownik Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Mieliśmy okazję wysłuchać książkę Przedszkoludki, sto radości i dwa smutki, której autorką jest Agnieszką Frątczak.
Na zakończenie spotkania, dyplomem „Prawdziwego Przyjaciela” podziękowaliśmy pani Wioletcie za poświęcenie nam czasu i odwiedzenie naszego oddziału przedszkolnego.

Dnia 20 listopada 2019 r. • Podróż w głąb ludzkiego ciała
Podróż w głąb ludzkiego ciała
We wtorek, 19 listopada, uczniowie klasy IIa dowiedzieli się, jak oddychamy, jak pracują nasze płuca i do czego służy przepona. Po teoretycznej podróży w głąb naszego ciała przeszliśmy do zabaw oddechowych.
Ukoronowaniem naszej lekcji było skonstruowanie w parach przestrzennego schematu klatki piersiowej z płucem i przeponą. Drugoklasiści wykonali model z butelek, słomek, balonów i rękawiczki.

Dnia 20 listopada 2019 r. • Lekcja u strażaków
Lekcja u strażaków
We wtorek, 19 listopada, klasa VIII odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Trzciance. Lekcja u strażaków odbywała się w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.
Uczniowie poszerzyli wiedzę dotyczącą sposobów zapobiegania pożarom, przyczyn ich powstawania i metod gaszenia. Zwrócono również uwagę na narzędzia służące do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dnia 19 listopada 2019 r. • Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika
W poniedziałek, 18 listopada, w naszej bibliotece szkolnej do grona nowych, oficjalnych czytelników przyjęci zostali uczniowie klasy I. Na początku zapoznali się z miejscem, gdzie wypożycza się u nas książki i ze zbiorami bibliotecznymi oraz rozmieszczeniem publikacji.
Pani Monika Grzywacz przeczytała dzieciom bajkę Jaś i Małgosia, a następnie uczniowie złożyli przysięgę dotyczącą tego, że będą dbać o książki i ich nie niszczyć. Później było rysowanie, zgadywanki i słodki poczęstunek. Pani bibliotekarka utworzyła dzieciom karty czytelnika i zachęciła je do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Dnia 19 listopada 2019 r. • Świetlicowe résumé — listopad 2019
Świetlicowe résumé — listopad 2019
Pierwsze tygodnie listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej upłynęły nam równie czynnie i intensywnie, jak to było wcześniej.
Pośród rozlicznych zajęć i realizowanych projektów były m.in. origami z okazji Światowego Dnia Origami, specjalne odznaki z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu, plakaty z okazji Hubertusa i Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, „akcja pompon” itd.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 12 listopada do piątku 15 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Stańczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Zbiórka dla Polaków na Kresach
Zbiórka dla Polaków na Kresach
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę dla polskich rodzin mieszkających na Litwie. W gromadzeniu trwałych produktów wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły w ciągu trzech tygodni, począwszy od dnia 28 października.
Warto dodać, że w naszej szkole zbiórkę na rzecz Polaków na Kresach koordynowały uczennice klasy VII Dominika Siejak, Weronika Kapela oraz Kinga Wankiewicz.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Listopadowa pamięć o zmarłych
Listopadowa pamięć o zmarłych
W piątek, 15 listopada, uczniowie klasy VII uporządkowali XIX-wieczny cmentarz ewangelicki w Nowej Wsi. Kilka lat temu we wspomnianym miejscu Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance postawiło symboliczny kamień, upamiętniający tę nekropolię.
Dziękujemy Elżbiecie Wiśnickiej, dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, za słodki poczęstunek, którym mogliśmy wzmocnić siły nadwątlone pracą. Dziękujemy również rodzicom naszych uczniów Justynie Bednarek, Agnieszce Janczarek i Ireneuszowi Smulskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu.

Dnia 14 listopada 2019 r. • Rogale świętomarcińskie w klasie IIb
Rogale świętomarcińskie w klasie IIb
W środę, 13 listopada, w klasie IIb wspominaliśmy św. Marcina. Z tej okazji własnoręcznie wykonaliśmy rogale. Każdy wyszedł nam piękny, apetyczny, jedyny w swoim rodzaju i bardzo pyszny.
Dzięki takim zajęciom uczymy się nie tylko przygotowywać różne potrawy, ale nabywamy też umiejętności bycia odpowiedzialnymi, uzyskiwania dokładności oraz zaangażowania w codziennie czynności życiowe.

Dnia 13 listopada 2019 r. • „Poloneza czas zacząć...”
Poloneza czas zacząć...
W poniedziałek, 11 listopada, obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W ramach miejskich obchodów święta, przed mieszkańcami Trzcianki w wielkim tanecznym korowodzie wystąpili uczniowie szkół miasta i gminy.
Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu, upamiętniającym trwanie wolnej Ojczyzny stanowiącej miejsce naszego codziennego działania.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Programowanie w bibliotece
Programowanie w bibliotece
W piątek, 8 listopada, uczniowie klasy IIa udali się do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury na lekcję programowania. Dzieci miały okazję pracować przy użyciu robotów edukacyjnych Photon.
Lekcja z robotami wprowadziła uczniów w świat technologii i nauczyła podstaw programowania.

Dnia 12 listopada 2019 r. • „Szkoła do hymnu”
Szkoła do hymnu
W piątek, 8 listopada, o symbolicznej godz. 11.11, a więc w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości corocznie obchodzonego w dniu 11 listopada, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zebraliśmy się wszyscy na dziedzińcu szkolnym, aby wspólnie odśpiewać czterozwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Przedstawiciele klas zapalili również znicze przy pomniku Niepodległości. W ten sposób uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. To właśnie dzięki nim dziś, po 123 latach niewoli, możemy żyć w wolnym i suwerennym kraju mającym swoje niezagrożone miejsce na mapie Europy.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Dzień Niepodległości – klasy V–VIII
Dzień Niepodległości – klasy V–VIII
W piątek, 8 listopada, uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie naszych szkolnych obchodów odbyła się krótka akademia. Ogłoszono również wyniki gry szkolnej „Pamiętamy o Niepodległej”, która odbyła się dzień wcześniej.
Aby wspólnie upamiętnić rocznicę, trójki klasowe zapaliły znicze przed pomnikiem Niepodległości.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Dzień Niepodległości – klasy 0–IV
Dzień Niepodległości – klasy 0–IV
W piątek, 8 listopada, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. Uroczystość z udziałem klas 0-IV rozpoczęła się apelem, podczas którego zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie.
Punktem kulminacyjnym świętowania było wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 hymnu polskiego na dziedzińcu szkoły.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Konkurs fotograficzny „Mój Dzień Niepodległości” – nasze zdjęcie
Konkurs fotograficzny „Mój Dzień Niepodległości” – nasze zdjęcie
W piątek, 8 listopada, wykonaliśmy w auli szkolnej zdjęcie grupowe z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego, przeznaczone do konkursu fotograficznego „Mój Dzień Niepodległości”. Eliminacje są organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
Teraz cierpliwie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu. Jego wyniki zostaną ogłoszone 22 listopada br.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Tydzień patriotyczny w zerówce
Tydzień patriotyczny w zerówce
W oddziale przedszkolnym pierwszy tydzień listopada 2019 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, tradycyjnie przypadającego 11 listopada.
Cieszymy się, że wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego mają wpojone zasady umiłowania Polski, były odświętnie ubrane i posiadają ogromną wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 4 listopada do piątku 8 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Bryk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 8 listopada 2019 r. • Klasa VII na warsztatach poetyckich
Klasa VII na warsztatach poetyckich
W czwartek, 7 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się warsztaty poetyckie dla młodzieży. Podczas zajęć uczniowie klasy VII weszli w świat wierszy.
Katarzyna Hołyst i Joanna Nienowska z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury przeprowadziły lekcję tworzenia poezji.

Dnia 8 listopada 2019 r. • Gra historyczna „Pamiętamy o Niepodległej”
Gra historyczna - Pamiętamy o Niepodległej
W czwartek, 7 listopada, rozegraliśmy grę historyczną „Pamiętamy o Niepodległej”, upamiętniającą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Rozgrywki miały również poszerzać wiedzę uczniów na temat historii walki Polaków o wolną ojczyznę.
W naszej grze wzięły udział zespoły reprezentujące klasy IV-VIII. Uczniowie musieli przebyć szlak wytyczony na terenie szkoły. W trakcie jego pokonywania uczestnicy zmagań w kilku punktach kontrolnych realizowali zadania.

Dnia 7 listopada 2019 r. • Szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas I-III
Wyróżnienie w powiatowym konkursie czytania poezji
W środę, 6 listopada, nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla klas I–III.
W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do kolejnej edycji ortograficznych zmagań zmagań.

Dnia 7 listopada 2019 r. • Wyróżnienie w powiatowym konkursie czytania poezji
Wyróżnienie w powiatowym konkursie czytania poezji
W środę, 6 listopada, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czarnkowie odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji Wielkopolskiej. Do zmagań konkursowych zaproszeni zostali uczniowie klas III i IV.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Matuszewski z klasy III oraz Miłosz Król z klasy IV. Konkurencja był duża, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie odczytali wybrane utwory. Jakubowi Matuszewskiemu udało się zdobyć wyróżnienie.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Sztukoteka — rogale świętomarcińskie
Sztukoteka - rogale świętomarcińskie
We wtorek, 5 listopada, w naszej szkole odbyła się sztukoteka dla klas 0–III. Tym razem comiesięczny pokaz został zatytułowany Legenda o rogalach świętomarcińskich...
W trakcie niezwykłego spektaklu mogliśmy niejako wejść do świata słynnej poznańskiej legendy. Jak wiemy, co roku w stolicy Wielkopolski możemy zajadać się rogalami świętomarcińskimi. Zespół Mozaika zaproponował nam ćwiczenia kulinarne, dzięki którym wspólnie wykonaliśmy wyjątkowe bułki z nadzieniem z białego maku. Oczywiście zabawa odbywała się przy muzyce, w tańcu i przy wtórze piosenek.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 28 października do wtorku 5 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Lena Sarna.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 5 listopada 2019 r. • Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
Szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I–III
W poniedziałek, 4 listopada, nastąpiło rozstrzygnięcie październikowej edycji szkolnego konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Eliminacje będą się odbywały każdego miesiąca aż do końca roku szkolnego, kiedy to wyłonimy Mistrza Tabliczki Mnożenia klas I–III.
W pierwszej edycji wzięło udział 23 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej i aż 11 z nich nie zrobiło ani jednego błędu obliczeniowego.

Dnia 4 listopada 2019 r. • Pamiętamy o zmarłych
Pamiętamy o zmarłych
W środę, 30 października, dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na cmentarz parafialny, aby symbolicznie zapalić znicz oraz pomodlić się za zmarłych.
Dzieci dowiedziały się, kiedy i dlaczego czcimy pamięć o świętych i zmarłych. Zerówkowicze uzyskali też wiedzę o tym, że należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz że trzeba dbać o groby.

Dnia 31 października 2019 r. • Bogowie greccy na lekcji historii w klasie V
Bogowie greccy na lekcji historii w klasie V
Aby lepiej poznać greckich bogów, a więc to, za co odpowiadali, jakie mieli atrybuty i w końcu jakie opowieści są z nimi związane, uczniowie klasy V przygotowali na lekcję historii krótkie ich prezentacje.
Tło dekoracyjne wystąpień tworzyły piękne stroje przygotowane przez naszych aktorów.

Dnia 31 października 2019 r. • Jesień nad Bukówką
Jesień nad Bukówką
W piątek, 25 października, uczniowie klasy IIa udali się w pobliże Smolarni nad rzekę Bukówka, gdzie jest ścieżka przyrodniczo-leśna Nadleśnictwa Trzcianka, aby wraz z przyrodnikiem dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat naszej fauny i flory.
Spotkanie zakończyło się ogniskiem i słodkim poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w zrealizowaniu wycieczki.

Dnia 31 października 2019 r. • Mit o Demeter i Korze w inscenizacji klasy V
Mit o Demeter i Korze w inscenizacji klasy V
W piątek, 18 października, już w nastroju przedzaduszkowym, uczniowie klasy V pokazali swoim kolegom i koleżankom oraz młodszym uczniom uczęszczającym do świetlicy szkolnej inscenizację starożytnego mitu o Demeter i Korze. Jest to jedna z najbardziej znanych opowieści sprzed naszej ery.
Wprawdzie był to teatr amatorski, ale dostarczył wielu pozytywnych emocji zarówno aktorom, jak widzom!

Dnia 31 października 2019 r. • Świetlicowe nowinki
Świetlicowe nowinki
W październiku w naszej świetlicy szkolnej wiele się działo. Przebywające tu dzieci aktywnie spędzają swój czas wolny po lekcjach.
Odbyło się tu wiele zajęć plastycznych, obchodzono tzw. dzień bez skarpetek, trwała także akcja „Zdrowo jemy”, podczas której m.in. dzieci przygotowywały „ulubione talerze” i „wredne talerze”, a także wspólne robiły soki owocowo-warzywne, co spotkało się z wielkim zachwytem wszystkich obecnych.

Dnia 31 października 2019 r. • Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia
W środę, 30 października, w jesienne popołudnie spotkaliśmy się w auli szkolnej na uroczystości pasowania na ucznia.
Pierwszoklasiści długo i niecierpliwie na nią oczekiwali, bo tutaj, w szkole, przygoda goni przygodę, a świat jawi się jako ciekawy i pełen mądrych spraw. Nic więc dziwnego, że chcieli jak najszybciej stać się prawdziwą i niejako „prawomocną” częścią szkolnej społeczności...

Dnia 30 października 2019 r. • Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
We wtorek, 29 października, w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się V Gminny Przegląd Piosenki „Jesień wokół nas — Przedszkolaki śpiewają disco polo”. Do przeglądu zgłosiło się 23 dzieci z 10 placówek gminy Trzcianka.
Nasz oddział przedszkolny reprezentował trzyosobowy zespół śpiewając piosenkę Od samego rana. Przygotowaniem naszych przedstawicieli zajęła się wychowawczyni Ewa Koniuszy.

Dnia 28 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 21 października do piątku 25 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Ćwiek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 28 października 2019 r. • Wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta”
Wzięliśmy udział w akcji Szkoła pamięta
W piątek, 25 października, wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzięki akcji „Szkoła pamięta” w czasie obchodzenia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy rozpoczęcia się powstania warszawskiego mamy okazję wyrazić aktywność w pielęgnowaniu pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, których działalność była ważna dla danego miejsca, regionu czy społeczności.

Dnia 28 października 2019 r. • „Słodki Dzień” Samorządu Uczniowskiego — „Dzień Gofra”
Słodki Dzień Samorządu Uczniowskiego — Dzień Gofra
W piątek, 25 października, odbyła się w naszej szkole akcja „Słodki dzień” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Polega ona na sprzedaży słodkości w każdy ostatni piątek miesiąca. Ustalono, że w październiku będą oferowane gofry.
Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na działania Samorządu Uczniowskiego. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a smakowity zapach gofrów roznosił się po całej szkole.

Dnia 28 października 2019 r. • Klasa III przygotowała sałatki owocowo-warzywne
Klasa III przygotowała sałatki owocowo-warzywne
W piątek, 25 października, uczniowie klasy III wykonywali sałatki owocowo-warzywne według własnych przepisów. Każdy mógł wykorzystać dowolne produkty, byle były one zdrowe. Uczniowie w większości postawili na owoce, więc na stołach królowały surówki owocowe. Wszystkie wyglądały pięknie i były przepyszne.

Dnia 25 października 2019 r. • Zerówkowy cyrk rodzinny
Zerówkowy cyrk rodzinny
W czwartek, 24 października, nasze pociechy z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami zamieniły się w prawdziwych artystów cyrkowych.
Było to wyjątkowe widowisko, podczas którego rodziny nie tylko mogły podziwiać talenty młodych wykonawców, ale także zaprezentować się na scenie w barwnych, przykuwających wzrok kostiumach.

Dnia 24 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
W środę, 23 października, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy, takie ja Samochwała, Kłamczucha, Skarżypyta, Leń, które przepięknie zostały wyrecytowane przez naszego gościa.
Po wysłuchaniu utworów przyszła kolej na występ rówieśniczek Zofii Olczak i Zuzanny Stańczyk.

Dnia 22 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 9 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Ćwiek. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 22 października 2019 r. • „Postacie z owoców i warzyw”
Postacie z owoców i warzyw
W poniedziałek, 21 października, rozstrzygnięty został nasz szkolny konkurs plastyczny „Postacie z owoców i warzyw”. Do eliminacji zgłoszono 10 prac uczniów.
Wszystkim uczestnikom naszego szkolnego konkursu serdecznie gratulujemy.

Dnia 22 października 2019 r. • Jesienny spacer zerówki
Jesienny spacer zerówki
W piękny dzień, w poniedziałek 21 października, gdy na niebie świeciło słońce, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja nie tylko w poszukiwaniu jesieni, ale aby także ten czas wykorzystać na ćwiczenia fizyczne.

Dnia 21 października 2019 r. • Las w słoiku i nie tylko — warsztaty przyrodniczo-techniczne kl. III
Las w słoiku i nie tylko — warsztaty przyrodniczo-techniczne klasy III
W piątek, 18 października, klasa III uczestniczyła w warsztatach przyrodniczo-technicznych przygotowanych dzięki uprzejmości pani Izabeli Bielej — mamy naszej uczennicy Natalii. Udaliśmy się do Stradunia.
Dzieci miały okazję zobaczyć las z bliska, a następnie, wykorzystując dostępne w nim materiały przyrodnicze, wykonały swój własny zminiaturyzowany „las w słoiku”.

Dnia 21 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 14 października do piątku 18 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Młynarczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 21 października 2019 r. • I miejsce w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
I miejsce w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
We wtorek,8 października, nastąpiło rozstrzygnięciu konkursu ekologicznego „Dobre rady na odpady” zorganizowanego przez Referat Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi w Urzędzie Miejskim Trzcianki.
Miło nam ogłosić, że I miejsce w kategorii wiekowej klas IV–VI otrzymały uczennice naszej szkoły Zofia Kotiuszko i Maria Kotiuszko, obie z klasy VI. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego za udział w eliminacjach otrzymały kamizelki odblaskowe, a także karmnik dla ptaków.

Dnia 21 października 2019 r. • Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”
Rodzinny Konkurs Twórczy Ziemniaki-Cudaki
W oddziale przedszkolnym odbył się jesienny Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”.
Zadaniem uczestników naszych eliminacji było wykonanie przez rodziców naszych podopiecznych wspólnie z dzieckiem postaci z ziemniaka, wykorzystując do tego jesienne skarby: liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę, warzywa, owoce itp. Jury wyróżniło najlepsze prace, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobny słodki upominek za udział w konkursie. Organizatorem konkursu była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Koniuszy.

Dnia 18 października 2019 r. • Rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża — Kl. IIb
Rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża - Kl. III
W środę, 16 października, wspominaliśmy wybór Karola Wojtyły na następcę św. Piotra z okazji 41. rocznicy objęcia przez arcybiskupa metropolitę krakowskiego Stolicy Piotrowej.
Klasa IIb z wychowawcą Bartoszem Śliwińskim świętowała przez cały dzień z powodu właśnie tego historycznego wydarzenia — były rozmowy, wspólnie odmawiana modlitwa i śpiewane pieśni... Nie zabrakło także... kremówek!

Dnia 17 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 15 października, w ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Agnieszka Bryk. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki Zuzanny przeczytała nam jedną z bajek Walta Disneya, przetłumaczoną na język polski opowieść pt. Kubuś i Tygrys.
Po przeczytaniu utworu dzieci podziękowały pani Agnieszce Bryk za odwiedzenie zerówki i poświęcenie nam czasu na to, co lubimy robić najbardziej. Na zakończenie spotkania pani Agnieszka wraz z córką Zuzanną poczęstowały nas słodkimi lizaczkami.

Dnia 17 października 2019 r. • Sztukoteka — taniec bieli i czerni
Sztukoteka - taniec bieli i czerni
We wtorek, 15 października, odbyła się sztukoteka z udziałem Mozaiki z Poznania i klas edukacji wczesnoszkolnej. Tym razem nasze spotkanie ze światem kultury miało następujący tytuł: Bieli i czerni taneczne układanki — czyli historie pisane tańcem.
Opowiadana historia tworzyła się przed nami niejako sama przy użyciu ruchu, muzyki i iluzji. Również i my mogliśmy stać się uczestnikami tego niesamowitego świata fantazji.

Dnia 17 października 2019 r. • Uczniowie klas I–III jako młodzi badacze
Uczniowie klas I–III jako młodzi badacze
W czwartek, 10 października, odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne. Dzięki uprzejmości firmy Henkel, która ma swoją siedzibę niedaleko Trzcianki — we Wrzącej i jest inicjatorem międzynarodowego projektu edukacyjnego „Świat Młodych Badaczy”, jedna z sal lekcyjnych naszej szkoły na kilka godzin zamieniła się w laboratorium chemiczne.
Temat warsztatów brzmiał: Słodko, czyli kwaśno. W zajęciach brali udział uczniowie klas I, IIa, IIb i III. Były to interaktywne warsztaty mające na celu rozbudzanie w najmłodszych zainteresowania naukami przyrodniczymi i ścisłymi.

Dnia 16 października 2019 r. • Miesiąc działalności Samorządu Uczniowskiego
Miesiąc działalności Samorządu Uczniowskiego
W połowie września 2019 r. po demokratycznych wyborach powołany został nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2019/2020 i tym samym rozpoczął działalność. Po przeliczeniu oddanych głosów uczniów wiemy, że najwięcej otrzymała ich Zofia Kotiuszko, i to ją powołano na przewodniczącą SU. Zastępcą została Weronika Kapela, a skarbnikiem — Anna Wolniak. Wśród pozostałych członków są następujące osoby: Maria Kotiuszko, Kasandra Sawińska i Hanna Wikieł. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Monika Grzywacz.

Dnia 16 października 2019 r. • Zajęcia świetlicowe — nowinki
Zajęcia świetlicowe — nowinki
Świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę przed lekcjami i po nich. Tu oni czują się dobrze, bezpiecznie i miło. Mają stworzone warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy i odrabiania prac domowych. Ale ten czas także sprzyja rozwijaniu zainteresowań.
Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, plastycznych, czytelniczych, muzycznych, konkursach i zabawach, także tych na świeżym powietrzu. Robimy wszystko, aby nasi podopieczni miło wspominali pobyt w świetlicy i nie nudzili się.

Dnia 15 października 2019 r. • Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
W piątek, 11 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie okolicznościowego spotkania w szkolnej auli, uczniowie wystąpili w przedstawieniu specjalnie przygotowanym z okazji święta wszystkich pedagogów, a także ogłoszono werdykt konkursu na supernauczycieli naszej szkoły — głosy oddawali sami uczniowie!
Przez cały dzień w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych można było usłyszeć najserdeczniejsze życzenia składane pedagogom przez podopiecznych.
Dziękujemy Wam, Uczniowie, za pamięć i gotowość do codziennej współpracy w ramach wspólnie podejmowanych działań edukacyjnych.
Grono Pedagogiczne

Dnia 14 października 2019 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W piątek, 11 października, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o ziemniaku, następnie były tematyczne zagadki oraz konkurencje sportowe.
Dziękujemy pani Katarzynie Słowińskiej oraz pani Małgorzacie Czeszejko za przygotowanie dla przedszkolaków pieczonych ziemniaków. Ten dzień przyniósł nam wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Dnia 14 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 7 października do piątku 11 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Amelia Bednarek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 14 października 2019 r. • Prawybory parlamentarne w naszej szkole
Prawybory parlamentarne w naszej szkole
W czwartek, 10 października, uczniowie klasy VIII naszej szkoły zorganizowali prawybory parlamentarne. Miały one ważny cel edukacyjny i przyjęły formę zabawy.
Na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie omówiono również zasady, na jakich odbywają się wybory w Polsce oraz sposoby oddawania głosów.

Dnia 11 października 2019 r. • Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka
Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka
W czwartek, 10 października, w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski.
Podczas tańca uczniowie byli niezwykle dynamiczni i pełni niespożytej energii.

Dnia 10 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 9 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 9 października 2019 r. • Tydzień owocowo-warzywny w zerówce
Tydzień owocowo-warzywny w zerówce
Tydzień od poniedziałku 30 września do piątku 4 października minął dzieciom z oddziału przedszkolnego jako pachnący owocami i warzywami. Każde dziecko przyniosło do zerówki swoje ulubione owoce i warzywa.
Kącik przyrody oddziału wyglądał przepięknie, ale oprócz walorów estetycznych, podjęta tematyka zajęć przyniosła również inne korzyści i wszyscy mieli zadowolone minki, bo chętnie zajadali witaminki.

Dnia 8 października 2019 r. • Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
W poniedziałek, 7 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Tematem niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.
Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły też, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Dnia 8 października 2019 r. • Szkolne Koło Wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu
Nasze Szkolne Koło Wolontariatu po wakacyjnej przerwie wznowiło swoją działalność. W dniu 8 września wolontariuszki służyły pomocą w przeprowadzeniu VII Biegu Rodzinnego, którego głównym organizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Trzcianka oraz Fundacji „Młodzi w uzależnieniu”. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły się rejestracją zawodników, rozdzielaniem koszulek oraz służyły pomocą przy wręczaniu pamiątkowych medali.

Dnia 8 października 2019 r. • Interaktywnie podczas Dnia Patrona Szkoły
Interaktywnie podczas Dnia Patrona Szkoły
W piątek, 4 października, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Nasi uczniowie podczas tego święta uczestniczyli w działaniach i aktywnościach, w których główną bohaterką była nasza patronka — św. s. Faustyna.
Uczniowie klas I-III, oprócz czynności wykonywanych w ramach zajęć tradycyjnych, wykonywali również elektroniczne zadania na tabletach oraz przy wykorzystaniu monitorów interaktywnych.

Dnia 7 października 2019 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W czwartek 3 października i piątek 4 października, w naszym katoliku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nią św. s. Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia.
W tym roku szkolnym obchody były połączone z wyjątkową wizytą, podczas której gościli u nas przedstawiciele Telewizji Trwam. Ks. dr Antoni Balcerzak SDB, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktor Radia Maryja i Telewizji Trwam, postanowił w przygotowywanym materiale filmowym opowiedzieć, w jaki sposób nasza szkoła w obecnych czasach odnosi się do szerzenia orędzia Jezusa Miłosiernego w lokalnej społeczności, działając na polu edukacji i ewangelizacji.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W piątek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. W tym czasie w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” odwiedziła nas pani Alicja Gołaś-Antoniak.
Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam książkę pt. „Święta siostra Faustyna” Elizy Piotrowskiej. Po przeczytanej opowieści dzieci wręczyły pani Alicja Gołaś-Antoniak dyplom podziękowania. Następnie dzieci z okazji Dnia Patrona Szkoły uczestniczyły we mszy św. Po jej zakończeniu wykonały prace plastyczne pt. „Siostra Faustyna Kowalska”, uczyły się i bawiły.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 30 września do piątku 4 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tymoteusz Lisiak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W poniedziałek, 30 września, w naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji panie wychowawczynie razem z dziewczynkami złożyły naszym chłopakom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Nowe monitory interaktywne
Nowe monitory interaktywne
Dzięki rządowemu programowi „Aktywna tablica” w trzech salach lekcyjnych naszej szkoły pojawiły się nowoczesne monitory interaktywne o wielkości 65 cali. Pełnią one funkcje tablicy, na której można pisać specjalnym pisakiem dotykowym lub palcem, ale dzięki bezpośredniemu podłączeniu tego sprzętu z komputerem z Internetem można oglądać filmy edukacyjne czy podziwiać analizowane przez nas obrazy w czasie zajęć.

Dnia 1 października 2019 r. • Rzeźbienie w książkach — book folding
Rzeźbienie w książkach
W świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzimy. Bawimy się, gramy w gry planszowe, odrabiamy lekcje z pomocą nauczyciela, ale przede wszystkim bierzemy czynny udział w zajęciach zorganizowanych, m.in. dydaktycznych, artystycznych, w tym plastycznych. Wtedy czas mija szybko i wesoło.
Ostatnio wykonywaliśmy zwierzęta metodą book foldingu. Jest to swoiste rzeźbienie w książkach.

Dnia 30 września 2019 r. • W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” w piątek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Anna Matuszewska. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam bajkę wychowawczą pt. Kieszonkowy czarodziej Anny Piekarskiej.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 30 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 23 września do piątku 27 września 2019 r. mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Olga Antoniak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 27 września 2019 r. • Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
We wtorek, 24 września, poznańska grupa artystyczna Mozaika po wakacyjnej przerwie spotkała się z klasami edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły.
Pierwsza sztukoteka w obecnym roku szkolnym była zatytułowana Alfabet tradycji — Wielkopolska Ziemia Kaliska i dotyczyła prezentacji instrumentów spotykanych tylko w naszym regionie wielkopolskim.

Dnia 26 września 2019 r. • Las w pigułce
Las w pigułce
We wtorek, 24 września, klasy IIa i III uczestniczyły w zajęciach Las w pigułce zorganizowanych przez trzcianeckie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej we współpracy z Nadleśnictwem Trzcianka.
Podczas spotkania uczniowie mogli poznać budowę terenów leśnych oraz rośliny i zwierzęta na nich żyjące. Uczyliśmy się też odróżniać grzyby jadalne od trujących. Dowiedzieliśmy się, jak długo rośnie las i jaka jest rola leśnika.

Dnia 26 września 2019 r. • Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Nasz oddział przedszkolny świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rozpoczął w poniedziałek 23 września. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer na największy plac zabaw w Trzciance.
Z radością korzystaliśmy z urządzeń służących do rozrywki dla najmłodszych. Tam również czekała na nas niespodzianka w postaci owocowego poczęstunku, a także medale dla każdego właśnie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Dnia 26 września 2019 r. • Wysokie miejsca naszych biegaczy
Wysokie miejsca naszych biegaczy
W niedzielę, 22 września, odbył się 37. Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Tadeusza Zielińskiego. Nasi uczniowie wzięli udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Do startu przystąpiło aż 36 naszych reprezentantów.
W wyniku rywalizacji trzech zawodników naszej szkoły stanęło na podium zajmując I miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2007-2009 oraz II miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2004–2006.

Dnia 26 września 2019 r. • Sprzątanie świata
Sprzątanie świata
W piątek, 20 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania świata. Wydarzenie to zostało włączone w Ekotydzień zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
Obszar, który został wyznaczony naszej szkole, obejmował boisko sportowe przy ul. Za Jeziorem i chodniki przy ul.27 Stycznia. W godz. 9.00–12.00 zwarci i gotowi polowaliśmy na śmieci, odnajdywaliśmy je i przekazywaliśmy do segregacji.

Dnia 25 września 2019 r. • Klasy I-III w Toruniu
Klasy I-III w Toruniu
W dniach 17 i 18 września uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie miasta Mikołaja Kopernika. Następnie była zabawa i eksperymenty w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Na koniec pozostało najsmaczniejsze — Żywe Muzeum Piernika, gdzie można było samodzielnie zrobić pyszne pierniczki!
Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Dnia 24 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 23 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodził Julian Weilandt. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Julian, pełen szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 24 września 2019 r. • Królik gościem zerówki
Królik gościem zerówki
W poniedziałek, 23 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził niecodzienny gość — królik.
Wszystko to dzięki Oldze Antoniak i jej rodzicom. Olga opowiedziała nam, jak należy opiekować się zwierzątkiem.

Dnia 23 września 2019 r. • Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
W piątek, 20 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z misiem Bruno brały udział w akcji związanej z ekotygodniem zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka — ekoczytanki, w parku 1 Maja.
Panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury czytały dzieciom teksty z książek, a następnie przedstawiły zagadki na temat czytanych tekstów. Na koniec spisaliśmy umowę ekologiczną między przedszkolakami a Ziemią. Dziękujemy paniom, które przygotowały akcję łączącą literaturę i dobro naszego środowiska.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
Zajęciami przeprowadzonymi w piątek, 20 września, rozpoczęliśmy realizacje projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” w ramach akcji „Czytające przedszkolaki” 2019 organizowanej przez wydawnictwo Mac.
Celem rojektu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez czytanie w domu i przedszkolu oraz prezentowanie dzieciom już od najmłodszych lat utworów polskich pisarzy i poetów.

Dnia 23 września 2019 r. • Bezpieczeństwo na drodze: spotkanie z policjantką
Bezpieczeństwo na drodze: spotkanie z policjantką
W piątek, 20 września, naszą szkołę odwiedziła policjantka asp. Estera Bartol. Przedstawicielka policji spotkała się w auli szkolnej z dziećmi z klas 0–III.
Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się, w jaki sposób mogą dbać o swoje bezpieczeństwo podczas pokonywania drogi do szkoły i w trakcie powracania do domów po skończonych zajęciach szkolnych.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września mianem Bohater Tygodnia zerówki był utytułowany Julian Weilandt.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 23 września 2019 r. • Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Zerówkowicze obserwowali ruch uliczny oraz zachowania pieszych i kierowców, przypominali sobie podstawowe zasady ruchu drogowego oraz znaczenie znaków drogowych. Uczyli się także prawidłowego przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.
Nie zabrakło także tematycznych wycieczek, zajęć plastycznych i muzycznych oraz spotkania z panią policjant.

Dnia 20 września 2019 r. • Spotkanie uczniów klas I–III z harcerkami
Spotkanie uczniów klas I–III z harcerkami
W czwartek, 19 września, uczniów klas I-III odwiedziły dwie harcerki należące do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Właśnie jest czas rekrutacji dzieci do ZHR w celu zasilenia szeregów zuchów.
Wędrowniczka Olimpia Tomkiewicz i samarytanka Zofia Kosowicz przeprowadziły w auli szkolnej z naszymi uczniami wiele ciekawych zabaw i gier.

Dnia 20 września 2019 r. • Nasza praca w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
Nasza praca w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
W czwartek, 19 września, zaprezentowaliśmy w sali przedszkolnej przygotowaną przez naszą zerówkę pracę przeznaczoną do zgłoszenia na konkurs ekologiczny „Dobre rady na odpady”.
Właśnie trwamy w ekotygodniu, podczas którego w naszej gminie Trzcianka zwracamy szczególną uwagę na konieczność chronienia środowiska naturalnego poprzez realizację różnych działań proekologicznych.

Dnia 17 września 2019 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W poniedziałek, 16 września, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem przeżywania tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia samodzielnych działań.

Dnia 16 września 2019 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
W piątek, 13 września, ubrania uczniów i nauczycieli ozdobiły kolorowe kropki. Były one motywem prac plastycznych, zabaw świetlicowych, opowiadań, łamigłówek matematycznych, rymowanek, piosenek.
W taki oryginalny sposób nasza szkoła uczestniczyła w niezwykłym święcie talentów, jakim jest doroczny MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Jest on obchodzony na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Dnia 16 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 13 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Lena Sarna. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Lena, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi słodkościami.

Dnia 16 września 2019 r. • Zajęcia gimnastyczne w zerówce
Zajęcia gimnastyczne w zerówce
W piątek, 13 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez gry i zabawy ruchowe przyswajały prawidłowe nawyki zdrowotne, dobrze się przy tym bawiąc.
Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej. Właśnie dlatego w naszym oddziale przedszkolnym odbywają się dwa razy w tygodniu.

Dnia 16 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września tym mianem był utytułowany Ksawery Kurczewski.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 września 2019 r. • Kodeks przedszkolaka
Kodeks przedszkolaka
W czwartek, 12 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poznały zasady i normy zachowania obowiązujące każdego zerówkowicza. Kodeks przedszkolaka ma za zadanie kształtować wzorce zachowania społecznie akceptowane. Dzieci poznały swoje obowiązki na podstawie przygotowanych przez nauczyciela ilustracji.
Gdy każdy obrazek został omówiony, nastąpił najważniejszy moment, czyli potwierdzenie przyjęcia zaproponowanego kodeksu. Każde dziecko z oddziału przedszkolnego odbiło swoją rączkę pomalowaną farbą na arkuszu.

Dnia 10 września 2019 r. • Tydzień adaptacyjny zerówki
Tydzień adaptacyjny zerówki
Za nami pierwszy tydzień nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2019/2020. Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego robiły w ostatnim czasie.
Zapraszamy wszystkich do oglądania krótkiej fotorelacji! Można zobaczyć wszystko, co było naszym udziałem w pierwszym tygodniu września...

Dnia 3 września 2019 r. • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek, 2 września, o godz. 10.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Wakacje nieubłaganie się skończyły. Nadszedł moment rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.
Podczas mszy świętej inaugurującej czas wzmożonego wysiłku, nauki i ćwiczenia się w obowiązkowości przywitał nas prefekt szkoły ks. Mariusz Maćkowiak MS, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę. Po Eucharystii do wszystkich zgromadzonych zwróciła się pełniąca obowiązki dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Po kilku słowach wprowadzenia i przedstawienia nowości organizacyjnych dotyczących nauczania w naszej szkole uczniowie wraz z zainteresowanymi rodzicami przeszli do szkolnych budynków.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły,
w poniedziałek 2 września br. odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2019/2020
. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Przez 30 minut przed Eucharystią będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.
Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii odbędzie się część oficjalna uroczystości w kościele. Następnie Uczniowie i zainteresowani Rodzice przejdą do budynków szkoły, gdzie będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas.
Ponadto po zakończeniu mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny, a więc około godz. 11, osoby zainteresowane zakupem nowych koszulek polo należących do jednolitego stroju uczniowskiego będą miały możliwość zobaczenia i przymierzenia ich w naszej szkole. Obecna u nas p. Agnieszka Sofij udostępni Państwu wariant letni i jesienno-zimowy mundurka szkolnego.
Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Siostry Faustyny w Trzciance
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w dziale „Egzamin ósmoklasisty” przedstawiamy średnie wyniki egzaminu ósmoklasisty uzyskane przez naszych uczniów klasy VIII w 2019 r. Dane prezentowane są w układzie terytorialnym — z odniesieniem do wyników gminy Trzcianka, powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, województwa wielkopolskiego, okręgu egzaminacyjnego i kraju.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w zakładce "Klasy gimnazjalne" w dziale "Egzamin gimnazjalny" przedstawiamy średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego klasy III uzyskane przez naszych uczniów w 2019 r. Dane prezentowane są w układzie terytorialnym — z odniesieniem do wyników gminy Trzcianka, powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, województwa wielkopolskiego, okręgu egzaminacyjnego i kraju.
Dnia 27 czerwca 2019 r. • Wyrazy uznania dla nauczyciela WF pana Marcina Wiśniewskiego
Wyrazy uznania dla nauczyciela WF pana Marcina Wiśniewskiego
Miło nam poinformować, że nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Wiśniewski w dniu 26 czerwca 2019 r., będąc w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie, został wyróżniony specjalnym podziękowaniem za zasługi dla sportu szkolnego województwa wielkopolskiego i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego razem z innymi nauczycielami i trenerami z tego okręgu.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Zerówka w ogrodzie
Zerówka w ogrodzie
We wtorek, 18 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do ogrodu państwa Małgorzaty i Czesława Czeszejków.
Były zorganizowane zajęcia i czas na relaks. To wyjątkowe spotkanie stanowiło dobrą okazję do jeszcze większej integracji zespołu klasowego.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W dniach 10 i 18 czerwca do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyli pani Maria Łaszkiewicz-Henszke oraz pan Michał Poniatowski.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czerwcu w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziły Roma Michalska, Marianna Bekas oraz Hanna Sienkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatkom Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Roma, Marianna i Hanna, pełne szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowały wszystkich przepysznymi cukierkami i lodami.

W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Dnia 19 czerwca 2019 r. • Pożegnanie klasy VIII
Pożegnanie klasy VIII
We wtorek, 18 czerwca, klasa VIII uczestniczyła wraz z nauczycielami i bliskimi w uroczystości pożegnania z naszą szkołą. Uczniowie ci właśnie stali się absolwentami. Pozostanie im świadectwo z nazwą naszej szkoły, tableau z wizerunkami rówieśników i szereg wspomnień wspólnie przeżytych lekcji i nie tylko. Drodzy absolwenci! Pamiętajcie o nas w przyszłości. Życzymy Wam powodzenia!

Dnia 19 czerwca 2019 r. • Pożegnanie klasy III gimnazjalnej
Pożegnanie klasy III gimnazjalnej
We wtorek, 18 czerwca, klasa III gimnazjalna uczestniczyła wraz z nauczycielami i bliskimi w uroczystości pożegnania z naszą szkołą. Uczniowie ci właśnie stali się absolwentami. Pozostanie im świadectwo z nazwą naszej szkoły, tableau z wizerunkami rówieśników i szereg wspomnień wspólnie przeżytych lekcji i nie tylko. Drodzy absolwenci! Pamiętajcie o nas w przyszłości. Życzymy Wam powodzenia!
Dla szkoły było to także ostateczne pożegnanie z dotychczasowym systemem oświaty — pożegnanie z gimnazjum. Historia zatoczyła koło i nasz dotychczasowy Zespół Szkół Katolickich rzeczywiście jest znów Katolicką Szkołą Podstawową, oczywiście z Oddziałem Przedszkolnym!

Dnia 18 czerwca 2019 r. • Zakończenie zajęć w zerówce
Zakończenie zajęć w zerówce
W poniedziałek, 17 czerwca, w auli w Katolickiej Szkoły Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie zajęć prowadzonych w oddziale przedszkolnym.
Najpierw dzieci powitały zaproszonych gości polonezem. Następnie nadszedł czas na podziękowania, dyplomy, ciepłe słowa, piosenki, a nawet... spotkanie przy wspólnym stole!

Dnia 18 czerwca 2019 r. • I miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym
I miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym
W poniedziałek, 17 czerwca, wręczono nagrody laureatom XI Powiatowego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowe Wspomagające Rozwój Dzieci i Młodzieży w Trzciance.
Z radością i dumą informujemy, że nasz uczeń Michał Zakrzewski zdobył najwyższe laury, zajmując I miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych.

Dnia 18 czerwca 2019 r. • Pielgrzymka szkolna
Pielgrzymka szkolna
W poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 8.15 wyruszyła do Stradunia VII Dziękczynna Piesza Pielgrzymka Szkolna z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem wędrówki było wspólne uczestniczenie w modlitwie i integrowanie się społeczności szkolnej z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2018/2019.
Mimo wielkiego zmęczenia — nie tylko związanego z przebytą drogą, ale i tyloma miesiącami wytężonej nauki — wszyscy byli radośni i zadowoleni.

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Pożegnalne spotkanie zerówki
Pożegnalne spotkanie zerówki
W niedzielę16 czerwca, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego i ich rodzice wraz z wychowawcą Ewą Koniuszy spotkali się przy ognisku w gospodarstwie u pani Patrycji i Bartłomieja Bekasów w Wołowych Lasach. Po raz ostatni widzieliśmy się w takim właśnie gronie z racji tego, że niektórzy z nas w przyszłym roku szkolnym staną się pierwszoklasistami.
Dziękujemy państwu Patrycji i Bartłomiejowi za zaproszenie nas do siebie oraz rodzicom dzieci za przybycie do Wołowych Lasów.

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Członkowie Szkolnego Koła Misyjnego w Gdańsku
Członkowie Szkolnego Koła Misyjnego w Gdańsku
W dniach 14–16 czerwca odbyła się doroczna wycieczka Szkolnego Koła Misyjnego. W nagrodę za całoroczną pracę na rzecz misji Kościoła katolickiego opiekun koła pedagog szkolna p. Jadwiga Górska zorganizowała wyjazd do Gdańska.
Po powrocie, pełni wrażeń członkowie wycieczki zgodnie stwierdzili: Szkoda, że wszystko co miłe, tak szybko się kończy!

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Wzięliśmy udział w miejskiej debacie młodzieży
Wzięliśmy udział w miejskiej debacie młodzieży
W piątek, 14 czerwca, uczniowie naszej szkoły Dorota Urban oraz Patryk Waciński wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka oraz Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance zatytułowanej „Blaski i cienie 30 lat wolności”.
Prowadzący debatę burmistrz miasta Krzysztof Jaworski oraz radny Rady Miejskiej w Trzciance Marcin Walkowiak zachęcali uczestników do dzielenia się uwagami. Warto nadmienić, że naszymi partnerami w debacie miejskiej byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
W środę, 12 czerwca, w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbył się Powiatowy Przegląd Recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Wzięło w nim udział 22 śmiałków z przedszkoli z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Nasz oddział przedszkolny reprezentowali Agata Wyrwa i Piotr Henszke.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Dyskoteka hawajska
Dyskoteka hawajska
W środę, 12 czerwca, Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił na pożegnanie kończącego się roku szkolnego zorganizować dyskotekę hawajską. W drugim budynku szkoły, gdzie jedno z pomieszczeń przemieniło się w głośną salę taneczną, można było zobaczyć typowo hawajskie stroje, kwiaty, feerie barw, laserowe kolorofony...

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Bal ósmoklasisty
Bal ósmoklasisty
W środę, 12 czerwca, odbył się bal ósmoklasisty. Został zorganizowany w restauracji Łabędź nad jeziorem Sarcz. Wydarzył się on po raz pierwszy, odkąd przywrócono 8-klasowe szkoły podstawowe podyktowane reformą ustroju szkolnego.
Zgodnie z tradycją podczas inauguracji tak ważnego balu uczniowie odtańczyli poloneza. Potem przyszła pora na posiłek i wspólne rozmowy. Zabawa trwała nieprzerwanie od godz. 17.00 i zakończyła się dopiero o godz. 23.00, kiedy to zmęczeni ósmoklasiści powrócili do domów.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • W krainie baśni — nocowanie klasy 1b
W krainie baśni — nocowanie klasy 1b
Dawno, dawno temu, a może wcale nie tak dawno, bo z wtorku 11 czerwca na środę 12 czerwca, klasa 1b wraz z wychowawcą panem Bartoszem Śliwińskim przeniosła się za góry, za lasy do krainy baśni.
Tak, tak. To prawda! Wszystko to dzięki nocowaniu w Katolickiej Szkole Podstawowej, która na ten czas stała się zamkiem, a świat, w który dzieci wkroczyły, był niczym innym jak światem baśni.

Dnia 12 czerwca 2019 r. • Zerówka była na lodach
Zerówka była na lodach
We wtorek, 11 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja. Tam czekały na nie pyszne lody.
Ta zimna, jakże smaczna nagroda w upalny dzień sprawiła zerówkowiczom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku uśmiechnięci i zadowoleni zerówkowicze wrócili do przedszkola.

Dnia 11 czerwca 2019 r. • Prezentacja gry na pianinie
Prezentacja gry na pianinie
W poniedziałek, 10 czerwca, Aleksander Chazbijewicz zaprezentował naszej grupie przedszkolnej swoją pasję. Jest nią muzyka. Od 6 roku życia nasz kolega uczy się grać na pianinie.
Wszystkie dzieci były pod wielkim wrażeniem wykonania muzyki, a Aleksander — szczęśliwy, że mógł podzielić się z nami swoimi umiejętnościami.

Dnia 11 czerwca 2019 r. • Wizyta klasy Ia w Straduniu
Wizyta klasy Ia w Straduniu
W poniedziałek, 10 czerwca, uczniowie klasy Ia mieli okazję gościć u państwa Doroty i Bogumiła Królów w Straduniu. Wizyta rozpoczęła się zabawą w podchody, a potem było jeszcze ciekawiej i weselej.
Serdecznie dziękujemy państwu Królom, rodzicom naszego kolegi Adama, za gościnę!

Dnia 10 czerwca 2019 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W piątek, 7 czerwca, do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyła pani Patrycja Bekas. Mama Marianki przeczytała bajkę pt. Krecik i orzeł.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Sukcesy w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
W czwartek, 6 czerwca, odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Stań i śpiewaj” w ramach Dni Ziemi Czarnkowskiej. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VIII.
Miło nam poinformować, że Kacper Malicki zdobył wyróżnienie, a Julia Dziamska otrzymała I miejsce w tych wokalnych eliminacjach.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Klasa Ia w szpitalu
Klasa Ia w szpitalu
W czwartek, 6 czerwca, uczniowie klasy Ia mieli okazję odwiedzić trzcianecki Szpital Powiatowy. Wizyta rozpoczęła się na oddziale dziecięcym, a zakończyła zwiedzaniem nowoczesnej karetki na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Uczniowie przekonali się, że wizyta w szpitalu może być przyjemna.
Szczególne podziękowania kierujemy dla p. Karoliny Wiśniewskiej, mamy Antoniny, i p. Jakuba Pisarskiego, taty Poli.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Gminna Spartakiada Przedszkolna „Ruch to zdrowie”
Gminna Spartakiada Przedszkolna „Ruch to zdrowie”
W czwartek, 6 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej „Ruch to zdrowie”. Odbyła się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej. Konkurencje sportowe dostosowane były do wieku i możliwości najmłodszych
Po wysiłku włożonym podczas uczestniczenia w zawodach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. W trakcie spartakiady wszyscy okazaliśmy się świetnymi sportowcami i zwycięzcami.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Zerówkowy konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”
Zerówkowy konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”
W środę, 5 czerwca, w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Dzieci zaprezentowały wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny.
Każdy z uczestników poetyckiego przeglądu otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom za swój występ.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
W środę, 5 czerwca, spotkała się u nas nowa grupa przyszłych zerówkowiczów, którzy będą z nami na zajęciach od września nowego roku szkolnego w oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej. Pani p.o. dyrektor Dorota Pawłowska powitała rodziców i dzieci.
Mamy i tatowie zostali zaproszeni na zebranie z panią dyrektor, natomiast przyszli zerówkowicze wraz z wychowawczyniami oddziału postanowili zabawić się z chustą animacyjną. Po harcach przyszedł czas na poczęstunek i wypicie pysznych soków. Na końcu każdy mały uczestnik spotkania otrzymał dyplom i zestaw z bańkami mydlanymi.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Pokaz musicali
Pokaz musicali
W środę, 5 czerwca, Szkolne Koło Misyjne wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance zaprosiło całą społeczność szkolną i mieszkańców Trzcianki na pokaz pt. „Świat musicali”. Była to kolejna już forma akcji charytatywnej przeprowadzona przez nasze SKM i SKW.
To niecodzienne wydarzenie było pierwszym takim w historii naszej szkoły! W auli sąsiedniego Zespołu Szkół Technicznych na scenie stanęło 18 uczniów z klas III, VI i VIII. Przez kilka miesięcy przygotowywali oni występ składający się z siedmiu musicali i przenieśli widzów w odległe zakątki wybranych scenerii, przedstawiając fragmenty z zaproponowanych sztuk i posługując się środkami wyrazu złożonymi z partii mówionych, śpiewanych i tanecznych.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Klasa III gimnazjalna na lekcji w ratuszu
Klasa III gimnazjalna na lekcji w ratuszu
W środę, 5 czerwca, uczniowie z klasy III gimnazjalnej naszej szkoły odbyli lekcję wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Miasta i Gminy Trzcianka. Dzięki wyjątkowym zajęciom nasi uczniowie zapoznali się z pracą burmistrza Trzcianki Krzysztofa W. Jaworskiego, radnych miejskich oraz urzędników ratusza.

Dnia 5 czerwca 2019 r. • Eksponowane miejsca w gminnym konkursie matematycznym
Eksponowane miejsca w gminnym konkursie matematycznym
We wtorek, 4 czerwca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Gminnym Konkursie Matematycznym Szkół Podstawowych, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Siedlisku.
Nasi reprezentanci zajęli w swoich kategoriach wiekowych bardzo dobre miejsca. Serdecznie gratulujemy!

Dnia 5 czerwca 2019 r. • Festyn rodzinny
Festyn rodzinny
We wtorek, 4 czerwca, przeżywaliśmy Festyn Rodzinny — nasze szkolne święto zapowiadające ciepłe wakacyjne dni. Wszyscy zgromadzeni — uczniowie, ich rodzice, bliscy i nauczyciele, po południu przybyli na dziedziniec szkolny, aby wspólnie uczestniczyć w festynie rodzinnym.
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019, dlatego też zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania. Razem mogliśmy spędzić nasz szczególny dzień — dzień rodziny, czas radości i zabaw.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 3 czerwca, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Młynarczyk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Gabriela pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi cukierkami.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Klasa III była w restauracji Piwniczanka
Klasa III była w restauracji Piwniczanka
W poniedziałek, 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Agnieszką Kapelą zostali zaproszeni do restauracji Piwniczanka w Trzciance.
W imieniu swoim i wszystkich uczniów klasy III pragnę złożyć serdeczne podziękowania pani Agnieszce i panu Tomaszowi Pańkowom za tak pyszną niespodziankę.Agnieszka Kapela, wychowawczyni kl. III.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Dzień Mamy w klasie Ib
Dzień Mamy w klasie Ib
W poniedziałek, 3 czerwca, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Imprezę przygotował pan Bartosz Śliwiński wraz z dziećmi uczęszczającymi do klasy Ib.
Uroczystość przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i mam.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com