INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
Dzisiaj
– Wydarzenia
Bezpieczny powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w środę 1 września 2021 r. wracamy do szkoły po wakacjach i wcześniejszym długotrwałym nauczaniu zdalnym realizowanym w domach. Z tego też powodu zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami odnoszącymi się do bezpiecznego wspólnego przebywania w przestrzeni szkolnej w nowym roku szkolnym 2021/2022:
Dyrekcja
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Dnia 18 maja 2022 r. • Nasz przedszkolny udział w konkursie o pszczołach
Nasz przedszkolny udział w konkursie o pszczołach
Dzieci z oddziału przedszkolnego: Maja Śliwinska, Szymon Gaweł, Julia Rutkowska, Olga Rugała oraz Adam Wajner biorą udział w konkursie plastycznym pt. "W świecie pszczół" organizowany przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka. Wszyscy trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy powodzenia.

Dnia 18 maja 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Obchodził je w dniu 18 maja 2022 r. Kacper Żyźniewski.

Dnia 13 maja 2022 r. • Dzień bez oleju palmowego
Dzień bez oleju palmowego
W ramach projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy dzień bez oleju palmowego.

Dnia 12 maja 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Urodziny dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Dnia 12 maja 2022 r. w zerówce obchodziła je Julia Koźlarek.

Dnia 5 maja 2022 r. • Zerówka poznaje Trzciankę
Zerówka poznaje Trzciankę
W czwartek 5 mają 2022 r. w ramach pogłębienia wiadomości o naszym mieście wybraliśmy się na pieszą wycieczkę w celu poznania znanych miejsc właśnie w Trzciance. Tego dnia zobaczyliśmy następujące lokalizacje: pl. T. Kościuszki z drzewem platan, Urząd Miasta i Gminy Trzcianka, Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II, park 1 Maja z plenerową siłownią, Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Sąd Rejonowy, Przychodnię Medycyny Rodzinnej "Intermed", Gminne Przedszkole nr 4, Szkołę Podstawową nr 3, pomnik Jana Pawła II, rzeźby drewniane przedstawiające św. Cecylię, św. Huberta, św. Annę i św. Amrożego znajdujące się przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza.

Dnia 27 kwietnia 2022 r. • Zerówka na największym placu zabaw w mieście
Zerówka na największym placu zabaw w mieście
W piękny wiosenny dzień 27 kwietnia 2022 r., gdy na niebie świeciło cudowne słońce, wybraliśmy się na największy plac zabaw w Trzciance "Ekoludki". Oprócz tego, że bawiliśmy się, korzystając ze znajdujących się tam urządzeń, to jeszcze dodatkowo odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu.

Dnia 24 kwietnia 2022 r. • Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Kościół katolicki wyznaje, że Miłosierdzie Boże jest największym z przymiotów Boga. Ukazuje bowiem bezgraniczną miłość Stwórcy do człowieka i akcentuje litość wypływającą z głębi Serca Boga dla grzeszników. Dla uczczenia tej wielkiej tajemnicy zbawczej tydzień po Świętach Wielkanocnych jest obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona w 2000 r. przez św. Jana Pawła II. Właśnie z tej okazji w wiosennej i paschalnej atmosferze Katolicka Szkoła Podstawowa w Trzciance zgromadziła wszystkich chętnych w parku 1 Maja w dniu 24 kwietnia 2022 r.

Dnia 22 kwietnia 2022 r. • Dzień Ziemi w zerówce
Dzień Ziemi w zerówce
W dniu 22 kwietnia 2022 r. w oddziale przedszkolnym w ramach projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jest to najważniejsze i najpopularniejsze święto ekologiczne na świecie, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie.

Dnia 20 kwietnia 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego niezwykły czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 20 kwietnia 2022 r. w zerówce obchodziły je Dominka Roguska i Olga Rugała.

Dnia 13 kwietnia 2022 r. • Zerówka na warsztatach wielkanocnych
Zerówka na warsztatach wielkanocnych
W środę 13 kwietnia 2022 r. wzięliśmy udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Zapoznaliśmy się z tradycyjnymi potrawami przygotowywanymi w okresie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także wykonaliśmy samodzielnie tradycyjne ciasto — mazurki.

Dnia 13 kwietnia 2022 r. • Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Dnia 4 kwietnia 2022 r. • Ozdoby wielkanocne w zerówce
Ozdoby wielkanocne w zerówce
W oddziale przedszkolnym na zajęciach plastycznych w dniu 11 kwietnia 2022 r. wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne. Do doniczek z ziemią wysialiśmy owies — symbol zdrowia, szczęścia, a przede wszystkim urodzaju, oraz pofarbowaliśmy wydmuszki.

Dnia 7 kwietnia 2022 r. • Palemki wielkanocne w zerówce
Palemki wielkanocne w zerówce
W oddziale przedszkolnym w czwartek 7 kwietnia 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy palemki wielkanocne z wykorzystaniem patyczka, bibuły i jajka styropianowego w roli zająca. Prawda, że są piękne?

Dnia 1 kwietnia 2022 r. • Prima aprilis, a u nas dzień na opak
Prima aprilis, a u nas dzień na opak
Było mnóstwo żartów, śmiechu i niespodzianek. W piątek 1 kwietnia 2022 r. już od rana, gdy tylko weszliśmy do szkoły na korytarz przedszkolny, zastanawialiśmy się, gdzie są nasze kapcie. Pani wychowawczyni Ewa Koniuszy zrobiła nam żart i schowała nam je w łazience. Następnie zamieniliśmy bluzki i skarpety na lewą stronę.

Dnia 28 marca 2022 r. • Dobrze jest komunikować swoje uczucia — spotkanie z Zippim
Dobrze jest komunikować swoje uczucia — spotkanie z Zippim
W poniedziałek 28 marca 2022 r. w ramach programu „Przyjaciele Zippiego” przypomnieliśmy sobie rozpoznawanie uczuć i sytuacji, które sprawiają, że czujemy się radośni, smutni, rozgniewani i zdenerwowani. Poszukiwaliśmy sposobów poprawiania nastrojów, kiedy pojawiają się nieprzyjemne emocje.

Dnia 31 marca 2022 r. • Przyleciały do nas kolorowe motylki
Przyleciały do nas kolorowe motylki
W oddziale przedszkolnym w czwartek 31 marca 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy bajkowe, kolorowe motylki.

Dnia 29 marca 2022 r. • Zerówka lubi sport
Zerówka lubi sport
We wtorek 29 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe organizowane przez klub sportowy Akademia Piłkarska Reissa. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych w ramach promocji sportu i szerzenia zainteresowania piłką nożną.

Dnia 24 marca 2022 r. • Zerówka na przeglądzie spektakli kukiełkowych
Zerówka na przeglądzie spektakli kukiełkowych
W piątek 24 marca 2022 r. w Centrum Integracji Społecznej odbył się Przegląd Spektakli Kukiełkowych "Teatrałki jak z bajki". Nasz oddział przedszkolny reprezentowali Olga Rugała, Zuzanna Kowalska i Zuzanna Bednarek, które przedstawiły spektakl kukiełkowy pt. "Pies i wilk" Adama Mickiewicza.

Dnia 23 marca 2022 r. • W zerówce zakwitły kwiaty
W zerówce zakwitły kwiaty
W oddziale przedszkolnym w środę 23 marca 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy z kolorowego papieru oraz z talerzy papierowych wiosenne kwiaty. Prawda, że są piękne?

Dnia 21 marca 2022 r. • Pierwszy Dzień Wiosny w zerówce
Pierwszy Dzień Wiosny w zerówce
W poniedziałek 21 marca 2022 r. w oddziale przedszkolnym po raz drugi odbył się wiosenny pokaz mody. Była to nasza atrakcja zorganizowana z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wybór strojów był dowolny, musiało być kolorowo i tematycznie. Należało nawiązać do właśnie rozpoczynającej się pory roku. Dzieci miały piękne kreacje.

Dnia 18 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Dnia 18 marca 2022 r. w zerówce obchodził je Kacper Żyźniewski.

Dnia 17 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Dnia 17 marca 2022 r. w zerówce obchodziła je Julia Rutkowska.

Dnia 16 marca 2022 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
W środę 16 marca 2022 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na plac zabaw, który znajduję się niedaleko naszej szkoły. Oprócz tego, że bawiliśmy się, korzystając ze znajdujących się tam urządzeń plenerowych, to jeszcze dodatkowo odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu.

Dnia 15 marca 2022 r. • Przyleciały do nas bociany
Przyleciały do nas bociany
W oddziale przedszkolnym w dniu 15 marca 2022 r. na zajęciach plastycznych wykonaliśmy z kolorowego papieru bociany, które zwiastują to, że wiosna jest tuż, tuż. Prawda, że piękne?

Dnia 15 marca 2022 r. • Bohater Tygodnia zerówki — styczeń-marzec 2022
Bohater Tygodnia zerówki — styczeń-marzec 2022
Od stycznia do marca 2022 r. wyznaczaliśmy naszych Bohaterów Tygodnia zerówki.

Dnia 11 marca 2022 r. • Czasem czujemy zazdrość — spotkanie z Zippim
Czasem czujemy zazdrość — spotkanie z Zippim
Za nami trzecie spotkanie w ramach programu "Przyjaciele Zippiego". W zeszłym tygodniu w dniach 8–11 marca 2022 r. rozmawialiśmy o kolejnym uczuciu, które może pojawić się, gdy bardzo chcemy czegoś, co ma ktoś inny... o zazdrości. Kiedy właśnie doświadczamy uczucia przykrości spowodowanego brakiem danej rzeczy, umiejętności czy okoliczności, w których ktoś się znajduje, co bardzo chce się mieć i co inna osoba już ma, a my nie, zazwyczaj nie wiemy, co możemy czy co moglibyśmy zrobić, aby poczuć się lepiej.

Dnia 8 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego niezwykły czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 8 marca 2022 r. w zerówce obchodziła je Maja Śliwińska.

Dnia 8 marca 2022 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
8 marca to wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i też małe. W tym szczególnym czasie chłopcy z oddziału przedszkolnego składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom wychowawczyniom.

Dnia 4 marca 2022 r. • Dzień bez opakowań foliowych
Dzień bez opakowań foliowych
W ramach projektu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" wykonaliśmy kolejne zadanie, które ona przygotowała dla nas. Skupiliśmy się na temacie "Dzień bez opakowań foliowych". Na początku zajęć zapoznaliśmy się z wierszem Małgorzaty Wiśniewskiej-Olejnik poruszającym zagadnienia związane z zapowiadanym tematem.

Dnia 4 marca 2022 r. • Zerówkowy tydzień dinozaurów
Zerówkowy tydzień dinozaurów
Od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca 2022 r. w oddziale przedszkolnym mieliśmy tydzień zajęć z dinozaurami. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Przez cały tydzień poznawaliśmy historię tych wymarłych gadów lądowych, zwykle wielkich rozmiarów, dowiedzieliśmy się, jak one wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły.

Dnia 4 marca 2022 r. • Flaga Ukrainy w zerówce
Flaga Ukrainy w zerówce
W piątek 4 marca 2022 r. stworzyliśmy flagę ukraińską stworzoną z naszych niebiesko-żółtych dłoni. Biało-czerwone serce w jej środku jest wyrazem naszego współczucia dla narodu ukraińskiego oraz chęci niesienia mu pomocy i wsparcia.

Dnia 2 marca 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 2 marca 2022 r. w zerówce swoje urodziny obchodziła Zuzanna Kowalska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzanna pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami.

Dnia 26 lutego 2022 r. • Zerówka w teatralnym świecie wierszy Jana Brzechwy
Zerówka w teatralnym świecie wierszy Jana Brzechwy
W piątek 26 lutego 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spektakl pt. "Brzechwolandia". Było to spotkanie z wierszem w wykonaniu grupy teatralnej Ancymonek Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Centrum Integracji Społecznej.

Dnia 24 lutego 2022 r. • Tłusty czwartek w zerówce
Tłusty czwartek w zerówce
Tłusty czwartek — każdy w ten dzień powinien zjeść paczka. Tak też było w czwartek 24 lutego 2022 r. w oddziale przedszkolnym. Podczas okolicznościowych zajęć poznaliśmy tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Z tej okazji odbyły się też zajęcia plastyczne, tworzyliśmy własne pączki z papieru, które wyglądały jak prawdziwe.

Dnia 18 lutego 2022 r. • Czasem czujemy złość — spotkanie z Zippim
Czasem czujemy złość — spotkanie z Zippim
Za nami drugie spotkanie w ramach programu "Przyjaciele Zippiego". W dniu 18 lutego 2022 r. rozmawialiśmy o bardzo silnym uczuciu, które może pojawić się, gdy jesteśmy nieszczęśliwi… o złości. Kiedy właśnie czujemy złość, zazwyczaj nie wiemy, co możemy czy co moglibyśmy zrobić, aby poczuć się lepiej. Dlatego na tej naszej lekcji dotyczącej kształtowaniu inteligencji emocjonalnej ćwiczyliśmy umiejętności rozpoznawania tego, co sprawia, że czasem jesteśmy źli na siebie lub innych, rozłoszczeni oraz to, jak to jest w takich sytuacjach u innych dzieci.

Dnia 18 lutego 2022 r. • Zippi wśród nas
Zippi wśród nas
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami p. Ewą Koniuszy i Krystyną Słowińską w dniu 18 lutego 2022 r. serdecznie podziękowali p. Beacie Maćkowiak za poświęcony czas, za pomysłowość w przygotowaniu maskotki patyczaka do realizacji programu "Przyjaciele Zippiego" promującego zdrowie psychiczne u dzieci.

Dnia 17 lutego 2022 r. • Światowy Dzień Kota w zerówce
Światowy Dzień Kota w zerówce
W dniu 17 lutego 2022 r. obchodziliśmy nietypowe święto —Światowy Dzień Kota. W tym to czasie upodobniliśmy się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy. Następnie oglądaliśmy ilustracje przedstawiające różne koty z bajek, zapoznaliśmy się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji tych wdzięcznych zwierząt.

Dnia 14 lutego 2022 r. • Najpiękniejsze kartki walentynkowe w zerówce
Najpiękniejsze kartki walentynkowe w zerówce
Z okazji święta miłości i dobroci w naszym oddziale przedszkolnym w dniu 14 lutego 2022 r. odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Przedszkolaki wraz z rodzicami wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością, tworząc je w sposób atrakcyjny i pomysłowy.

Dnia 17 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 17 lutego 2022 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.

Dnia 16 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Sprowadziliśmy trochę przebłysków słońca, zieleni i bieli kwiatów w ten pochmurny dzień. Są to nasze pierwsze oznaki wiosny. W dniu 16 lutego 2022 r. wykonaliśmy przebiśniegi metodą origami.

Dnia 14 lutego 2022 r. • Walentynki w zerówce
Walentynki w zerówce
W poniedziałek 14 lutego 2022 r. był dla dzieci z oddziału przedszkolnego prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wzięliśmy udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, m.in tańczyliśmy, śpiewaliśmy, bawiliśmy się w z czerwonymi serduszkami.

Dnia 14 lutego 2022 r. • Czasem smutek, innym razem radość — spotkanie z Zippim
Czasem smutek, innym razem radość — spotkanie z Zippim
Za nami pierwsze spotkanie w ramach programu "Przyjaciele Zippiego". W dniu 14 lutego 2022 r. na początku zajęć pani Ewa Koniuszy przeczytała nam opowiadanie o dzieciach w naszym wieku. Poznaliśmy głównych bohaterów: to bliźniacy Tig i Lila oraz ich przyjaciółka Sandy. Historia była zabawna, ale najmłodsi czasem mają problemy.

Dnia 10 lutego 2022 r. • Bal karnawałowy w zerówce
Bal karnawałowy w zerówce
Bal karnawałowy to czas zabaw i tańców, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali zerówkowej i skoczna muzyka — w takiej atmosferze w dniu 10 lutego 2022 r. bawiły się dzieci z naszego oddziału przedszkolnego podczas balu karnawałowego.

Dnia 8 lutego 2022 r. • Przyjaciele Zippiego
Przyjaciele Zippiego
Od II półrocza roku szkolnego 2021/2022 w oddziale przedszkolnym Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance jest realizowany jest program "Przyjaciele Zippiego". Jest to międzynarodowy projekt promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5–8 lat. Za jego pomocą kształtuje się i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci.

Dnia 8 lutego 2022 r. • Patyczaki w zerówce
Patyczaki w zerówce
We wtorek 8 lutego 2022 r. Antoni Czernik z oddziału przedszkolnego przyniósł do naszej sali zerówkowej patyczaki w terrarium. Owady te są bardzo miłymi i spokojnymi zwierzątkami. Nie są one zbytnio popularne wśród dzieci.

Dnia 8 lutego 2022 r. • Dzień Bezpiecznego Internetu w zerówce
Dzień Bezpiecznego Internetu w zerówce
We wtorek 8 lutego 2022 r. nasza zerówka przyszła do sali informatycznej na zajęcia dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu. Nauczyciel informatyki Krzysztof Felsmann omówił nam zagadnienia odnoszące się do określenia, czym jest Internet jako globalna sieć, jakie są korzyści z nim związane oraz to, że w wirtualnym świecie można natknąć się na zagrożenia.

Dnia 4 lutego 2022 r. • Szaszłyki owocowe w zerówce
Szaszłyki owocowe w zerówce
W ubiegłym tygodniu w oddziale przedszkolnym było smacznie i przede wszystkim zdrowo, gdyż w piątek 4 lutego 2022 r. przygotowywaliśmy pyszne owocowe szaszłyki. Była to okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku.

Dnia 2 lutego 2022 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W środę 2 lutego 2022 r. na zajęciach świetlicowych w grupach wykonywaliśmy wspólnie rysunki ulubionej postaci z bajki. Przedstawiamy efekty w formie naszych prac plastycznych.

Dnia 2 lutego 2022 r. • Ponowne zawierzenie szkoły Maryi
Ponowne zawierzenie szkoły Maryi
W święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2022 r. o godz. 10.00 odbyła się Msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Podczas niej ponownie zawierzyliśmy Katolicką Szkołę Podstawową Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Żyjąc w świecie obarczonym konfliktami, rozłamami i kryzysami w sferze społecznej i rodzinnej, matczyne wstawiennictwo Maryi jest dla nas ratunkiem przed tymi wszystkimi trudnościami, które często stają się naszym udziałem.

Dnia 14 stycznia 2022 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie kochają swoje pociechy. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce w dniu 14 stycznia 2022 r. odbył się program artystyczny pt. "Opowieść gwiazdki".

Dnia 13 stycznia 2022 r. • Bezpieczne ferie
Bezpieczne ferie
W dniu 13 stycznia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją w sprawie przekazania dzieciom z oddziału przedszkolnego i najmłodszym uczniom z klas I–III ważnych informacji na temat bezpiecznych ferii z naszym udziałem.

Dnia 10 stycznia 2022 r. • Zerówkowe urodziny
Zerókowe urodziny
Dnia 10 stycznia 2022 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Antoni Czernik. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Antoni pełny szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich cukierkami.

Dnia 22 grudnia 2021 r. • Dzień bez Przekleństw
Dzień bez Przekleństw
W ramach realizacji projektu "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" w dniu 22 grudnia 2021 r. oddziale przedszkolnym obchodziliśmy nietypowe święto, w którym warto zadbać o słownictwo. Był do Dzień bez Przekleństw.

Dnia 1 stycznia 2022 r. • Zerówkowe życzenia noworoczne
Zerówkowe życzenia noworoczne
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2022. Życzymy Wam jak najwięcej zdrowia, radości, pomyślności, szczęścia oraz spełnienia wszystkich, nawet tych najskrytszych, marzeń.

Dnia 31 grudnia 2021 r. • Bohater Tygodnia zerówki — listopad i grudzień 2021
Bohater Tygodnia zerówki — listopad i grudzień 2021
W listopadzie i grudniu 2021 r. miano Bohatera Tygodnia zerówki mieli: Zuzanna Maćkowiak, Zuzanna Bednarek, Dominika Roguska, Daniel Czemko, Marcelina Jurczyńska i Olga Rugała.

Dnia 22 grudnia 2021 r. • Życzenia bożnarodzeniowe
Życzenia bożonarodzeniowe

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Życzenia bożonarodzeniowe uczniów i nauczycieli
Życzenia bożonarodzeniowe uczniów i nauczycieli
Uczniowie i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance przekazują w dniu 17 grudnia 2021 r. życzenia bożonarodzeniowe w formie prezentacji filmowej.

Dnia 20 grudnia 2021 r. • Bożonarodzeniowe przedstawienie zerówki
Bożonarodzeniowe przedstawienie zerówki
Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas — święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały piękny występ artystyczny pt. "Opowieść gwiazdki". W dniu 20 grudnia 2021 r. najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali kolędy, pastorałki oraz wykonywali układy taneczno-ruchowe na scenie z uwidocznionym stołem wigilijnym i żłóbkiem z leżącym na sianie Nowonarodzonym Jezusem.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Przedstawienie o listach do świętego Mikołaja
Przedstawienie o listach do świętego Mikołaja
W dniu 17 grudnia 2021 r. zaprezentowany został świąteczny spektakl teatralny "Listy do Mikołaja", w którym udział wzięli uczniowie z klasy IV oraz dziewczynki z klasy I, które w formie pantomimy występowały jako aniołki, a następnie uświetniły występ pokazem tańca baletowego. Był też śpiew klasy I. Przedstawienie przypomniało nam o tym, co jest najważniejsze w te święta Bożego Narodzenia.

Dnia 17 grudnia 2021 r. • Przygotowania zerówki do Bożego Narodzenia
Przygotowania zerówki do Bożego Narodzenia
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolnego w grudniu 2021 r. wykonywały samodzielnie kartki świąteczne oraz dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami, które wręczą swoim rodzicom na przedstawieniu artystycznym pt. "Opowieść gwiazdki", które odbyło się w poniedziałek 20 grudnia 2021 r. w naszej szkole.

Dnia 6 grudnia 2021 r. • Zimowe zabawy zerówki
Zimowe zabawy zerówki
W dniu 6 grudnia 2021 r. postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu, świetnie się razem bawiliśmy. Wspólnymi siłami udało się nam ulepić bałwana. Pogoda była w tym dniu mroźna, ale nikomu z nas to nie przeszkadzało, bo my, przedszkolaki, wiemy, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.

Dnia 6 grudnia 2021 r. • Mikołajki w naszej szkole
Mikołajki w naszej szkole
W dniu 6 grudnia 2021 r. w naszej szkole gościł św. Mikołaj. Przybył do nas z dalekiej Miry. Biskup, którego znamy z przekazów z VI w., odwiedził każdą z klas, zostawił słodkie niespodzianki, a uczniowie odwdzięczali się mu, śpiewając piosenki. Według średniowiecznych relacji żył on na przełomie III i IV w., był biskupem Miry w Licji i wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

Dnia 29 listopada 2021 r. • Dzień Postaci z Bajek w zerówce
Dzień Postaci z Bajek w zerówce
W poniedziałek 29 listopada 2021 r. w oddziale przedszkolnym panowała niezwykła atmosfera, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Dnia 25 listopada 2021 r. • I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
I miejsce w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kokardę narodową
Miło nam poinformować, że nasz wychowanek z oddziału przedszkolnego Nikodem Kowalski w dniu 25 listopada 2021 r. zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza Kokarda Narodowa". Organizatorem eliminacji był Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance oraz Powiat Czarnkowski-Trzcianecki.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Nasz udział w powiatowym przeglądzie recytatorskim dla przedszkolaków
Nasz udział w powiatowym przeglądzie recytatorskim dla przedszkolaków
W czwartek 18 listopada 2021 r. został przeprowadzony Powiatowy Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki wielkie słowa" przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Prezentowano jak co roku wiersze poetów z Wielkopolski.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Wiersze o jesieni w zerówce
Wiersze o jesieni w zerówce
W piątek 19 listopada 2021 r. odbył się konkurs recytatorski "Jesień w poezji" z udziałem przedszkolaków. Podczas niego dzieci reprezentowały wiersze o tematyce jesiennej. Konkursowe zmagania oceniała dyrektor szkoły p. Dorota Pawłowska.

Dnia 19 listopada 2021 r. • Wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych
Z dumą informujemy o sukcesie naszych przedszkolaków, którzy stworzyli przepiękne prace plastyczne. Adam Wajner oraz Antoni Czernik w dniu 19 listopada 2021 r. otrzymali wyróżnienia w Konkursie Twórczości Artystycznej o Motywach Religijnych XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowanej przez parafię pw. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Dnia 15 listopada 2021 r. • Światowy Dzień Seniora w zerówce
Światowy Dzień Seniora w zerówce
W dniu 15 listopada 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" obchodziły Światowy Dzień Seniora.

Dnia 10 listopada 2021 r. • Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2021 r. był dniem bogatym w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego na dzień 11 listopada.

Dnia 10 listopada 2021 r. • Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele spotkali się w auli szkolnej na apelu. Podczas niego wysłuchaliśmy recytacji wierszy patriotycznych. Każda z klas zaprezentowała wybraną piosenkę mówiącą o naszej historii narodowej.

Dnia 8 listopada 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 8 listopada 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Szymon Gaweł.

Dnia 4 listopada 2021 r. • Bohater Tygodnia zerówki — październik 2021
Bohater Tygodnia zerówki — październik 2021
W październiku 2021 r. miano "Bohatera Tygodnia" mieli: Szymon Gaweł, Antoni Czernik, Józef Dąbrowski i Julia Rutkowska.

Dnia 4 listopada 2021 r. • Zerówkowe kodowanie
Zerówkowe kodowanie
W dniach 3 i 4 listopada 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały lekcje dotyczące II modułu projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" pod hasłem "Kodujemy razem z małym Misiem". Na początku zajęć oglądaliśmy literackie warsztaty Misiowej Mamy oraz Misiowego Wujka, dzięki którym dowiedzieliśmy się, czym jest kodowanie oraz jakie zadania mamy do wykonania razem z towarzyszącym nam przyjacielem Misiem Pluto.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówkowicze na cmentarzu z okazji Wszystkich Świętych
Zerówkowicze na cmentarzu z okazji Wszystkich Świętych
W piątek 29 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na cmentarz parafialny, aby symbolicznie zapalić znicze oraz pomodlić się za zmarłych. Okres przed Wszystkimi Świętymi i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dniem Zadusznym) są odpowiednimi momentami do przywołania w pamięci tych, którzy odeszli od nas, dogodnym czasem na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w miejscach pochówku i znajdujących się tam grobów.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówka w parku
Zerówka w parku
W piątek 29 października 2021 r., korzystając z pięknej słonecznej pogody, zerówkowicze byli w pięknym jesiennym parku przy os. A. Grottgera w Trzciance.

Dnia 29 października 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 29 października 2021 r. w zerówce urodziny obchodziła Marcelina Jurczyńska.

Dnia 28 października 2021 r. • Dbamy o czystość rąk z małpką Iwoną
Dbamy o czystość rąk z małpką Iwoną
W dniu 28 października 2021 w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną" uczyliśmy si, jak dbać o ręce. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z higieną.

Dnia 25 października 2021 r. • Uczymy się życzliwości z małpką Iwoną
Uczymy się życzliwości z małpką Iwoną
W poniedziałek 25 października 2021 r. rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Zapoznaliśmy się z tytułowym zwierzątkiem, który jest postacią przewodnią zainicjowanego cyklu w naszym oddziale przedszkolnym. Następnie wysłuchaliśmy wiersza skierowanego do nas od małpki Iwony, odgrywaliśmy scenki, podczas których utrwalaliśmy zasady kulturalnego powitania i pożegnania.

Dnia 23 października 2021 r. • Zerówka w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną"
Zerówka w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną
Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną". Nauka przez zabawę to nasza specjalność.

Dnia 22 października 2021 r. • Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland
Zerówka na farmie wielkiej rodziny zwierzęcej Alpakoland
W piątek 22 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa wiejskiego Alpakoland w Klotyldzinie koło Margonina.

Dnia 20 października 2021 r. • Dzień Anioła Stróża
Dzień Anioła Stróża
W środę 20 października 2021 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Anioła Stróża. Aby uczcić to święto, w tym czasie zamieniliśmy się w małe aniołki. Mieliśmy białe stroje, skrzydła i aureole. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, który się nami opiekuje, chroni nas od zła i niebezpieczeństw.

Dnia 18 października 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 18 października 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Maksym Sołtysiak.

Dnia 12 października 2021 r. • Życzenia zerówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Życzenia zerówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 13 października 20211 r. złożyły wszystkim naszym nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto obchodzone przez całą szkolną społeczność: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów i ich rodziców.

Dnia 12 października 2021 r. • Szkolne konkursy plastyczny i kostiumowo-fotograficzny z okazji Dnia Patrona Szkoły
Szkolny konkursy plastyczny i kostiumowo-fotograficzny z okazji Dnia Patrona Szkoły
Z ogromną przyjemnością w dniu 12 października 2021 r. ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Św. siostra Faustyna w oczach uczniów" oraz konkursu kostiumowo-fotograficznego "Twoja twarz wygląda znajomo". Nasze eliminacje zorganizowane były w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły.

Dnia 8 października 2021 r. • Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
W piątek 8 października 2021 r. po raz kolejny miało miejsce szczególne wydarzenie: Europejski Dzień Języków. EDJ to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie w dniu 26 września.

Dnia 8 października 2021 r. • Zerówkowicze udali się w tematyczną podróż do Włoch
Zerówkowicze udali się w tematyczną podróż do Włoch
W piątek 8 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowania w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków mogły poznać kulturę i smaki Italii. Nauczyliśmy się kilku zwrotów w języku włoskim, poznaliśmy najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Flaga, hymn, godło i kształt Włoch na mapie nie są już nam obce.

Dnia 7 października 2021 r. • Zerówkowicze na zajęciach czytelniczych w bibliotece publicznej
Zerówkowicze na zajęciach czytelniczych w bibliotece publicznej
W czwartek 7 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w bieżącym roku szkolnym w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Tematem naszej niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.

Dnia 5 października 2021 r. • Dzień Patrona Szkoły w zerówce
Dzień Patrona Szkoły w zerówce
We wtorek 5 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Po niej udaliśmy się do naszej sali przedszkolnej, gdzie odbyły się następne elementy programu związane ze wspominaniem św. Faustyny.

Dnia 3 października 2021 r. • Zerówkowa integracja na Bukówką
Zerówkowa integracja na Bukówką
W niedzielę 3 października 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego i ich rodzice oraz wychowawczynie p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska mieli spotkanie integracyjne w Smolarni na terenie należącym do Lasów Państwowych Nadleśnictwa Trzcianka nieopodal ścieżki przyrodniczej "Nad Bukówką". Przed imprezą opiekunowie zerówkowiczów czynnie włączyli się w jej przygotowanie.

Dnia 5 października 2021 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W dniu 5 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły.

Dnia 30 września 2021 r. • Konkursowe jesienne bukiety w zerówce
Konkursowe jesienne bukiety w zerówce
Pod koniec września 2021 r. został zorganizowany przedszkolny Rodzinny Konkurs Plastyczny "Jesienny bukiet". Organizatorem eliminacji były wychowawczynie klasy 0, p. Ewa Koniuszy i p. Krystyna Słowińska. Udział w nich mogły wziąć wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami.

Dnia 30 września 2021 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak było też w dniu 30 września 2021 r. Właśnie wtedy przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.

Dnia 30 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 30 września 2021 r. w zerówce urodziny obchodził Adam Wajner.

Dnia 30 września 2021 r. • Zerówka i klasa I opiekowały się Pomnikiem Niepodległości we wrześniu
Zerówka i klasa I opiekowały się Pomnikiem Niepodległości we wrześniu
Uczniowie klasy I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 30 września 2021 r. posprzątali plac im. Józefa Piłsudskiego, znajdującego się wokół Pomnika Niepodległości.

Dnia 30 września 2021 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki — wrzesień 2021
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2021/2022 ponownie organizujemy cykl prezentacji "Bohater Tygodnia". Wyjaśniamy, na czym one polegają. Wybór "Bohatera Tygodnia" będzie odbywał się w każdy piątek.

Dnia 27 września 2021 r. • Zerówkowy bal jesienny
Zerówkowy bal jesienny
W poniedziałek 27 września 2021 r. w oddziale przedszkolnym odbył się bal jesienny. Tego dnia przyszliśmy ubrani w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, a to specjalnie na powitanie wyjątkowego gościa — Pani Jesień.

Dnia 20 września 2021 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Dzień 20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą go Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W tym to czasie już od samego rana panowała u nas wesoła atmosfera.

Dnia 17 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 17 września 2021 r. w zerówce obchodził urodziny Julian Zieliński. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 10 września 2021 r. • Zerówkowe wspomnienia z wakacji
Zerówkowe wspomnienia z wakacji
W pierwszych tygodniach miesiąca września 2021 r. zerówkowicze przynieśli do oddziału przedszkolnego pamiątki z wakacji. Dużo rozmawialiśmy o letnich podróżach i pamiątkowych rzeczach z nich przywiezionych. Z racji naszych wspomnieniowych zajęciach jeszcze raz mogliśmy się poczuć jak na słonecznej plaży, górskich szlakach czy w parku rozrywki.

Dnia 15 września 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W środę 15 września 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Stanowi on czas podkreślenia roli odwagi i zabawy w naszym życiu. Właśnie z tej okazji nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami.

Dnia 14 września 2021 r. • Higiena jamy ustnej w zerówce
Higiena jamy ustnej w zerówce
W dniu 12 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji w tym tygodniu zorganizowaliśmy w oddziale przedszkolnym zajęcia dotyczące higieny. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat sposobu czyszczenia jamy ustnej.

Dnia 10 września 2021 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 10 września 2021 r. w zerówce obchodzili urodziny Zuzanna Maćkowiak i Daniel Czemko. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatom "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w ich życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzanna i Daniel pełni szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowali wszystkich cukierkami oraz lizakami.

Dnia 9 września 2021 r. • Bezpieczeństwo na drodze
Bezpieczeństwo na drodze
Od poniedziałku 6 września do piątku 10 września 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i zachowania bezpieczeństwa na drodze. Korzystając z wrześniowej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie.

Dnia 9 września 2021 r. • Ruch to zdrowie
Ruch to zdrowie
W tym tygodniu, m.in. w czwartek 9 września 2021 r., będąc w naszej zerówce, dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne, używając woreczków gimnastycznych. Utrzymywaliśmy prawidłową postawę ciała, wzmacnialiśmy mięśnie pleców i nóg.

Dnia 7 września 2021 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
Piękna pogoda zachęca do przechadzek i spędzania czasu na świeżym powietrzu. We wtorek 7 września 2021 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na pierwszy spacer oraz na plac zabaw.

Dnia 2 września 2021 r. • Dzień dobry, zerówkowicze witają!
Dzień dobry, zerówkowicze witają!
To my, dzieci oddziału przedszkolnego szkoły katolickiej — zerówkowicze, zaczynamy naszą przygodę przedszkolną w nowym roku szkolnym 2021/2022. Za nami dwa dni wspólnej zabawy integrujące grupę.

Dnia 1 września 2021 r. • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
W dniu 1 września 2021 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2021/2022. Po długiej przerwie – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemii i wakacjami – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Dnia 26 czerwca 2021 r. • Zakończenie zajęć szkolnych
Zakończenie zajęć szkolnych
W piątek 25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji zakończenia zajęć szkolnych w roku szkolnym 2020/2021. Minęło 10 miesięcy nauki — dość nietypowej, bo w większości polegającej na zdalnym nauczaniu spowodowanym stanem epidemii wynikającym z aktywności koronawirusa SARS-CoV-2. Po tych burzliwych przeżyciach przyszedł więc czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Zakończenie zajęć w zerówce
Zakończenie zajęć w zerówce
W czwartek 24 czerwca 2021 r. w oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste zakończenie zajęć w roku szkolnym 2020/2021. W tym wyjątkowym dniu dzieci przedstawiły program artystyczny, podczas którego zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Bezpieczne wakacje — spotkanie z policją dla klas edukacji wczesnoszkolnej
Bezpieczne wakacje — spotkanie z policją dla klas edukacji wczesnoszkolnej
W dniu 24 czerwca 2021 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Komisariatu Policji w Trzciance. Opowiadali dzieciom z klas edukacji wczesnoszkolnej o bezpiecznych wakacjach. Spotkanie prowadziła asystent do spraw prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, starszy sierżant Agata Derezińska. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób poruszać się w wolnym czasie od nauki, aby nie doszło do niebezpieczeństw.

Dnia 24 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 24 czerwca 2021 r. w zerówce urodziny obchodziła Hanna Sawińska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 18 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 czerwca 2021 r. w zerówce swoje urodziny obchodził je Nikodem Kowalski. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Nikodem pełen szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich muffinkami, cukierkami oraz owocowym napojem.

Dnia 15 czerwca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 15 czerwca 2021 r. w zerówce obchodziła je Barbara Wardak. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Basia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 13 czerwca 2021 r. • Certyfikat Wzorowej Placówki "Małego Misia w świecie wielkiej literatury"
Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury
Z radością informujemy, iż oddział przedszkolny w Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance zdobył Certyfikat Wzorowej Placówki "Małego Misia w świecie wielkiej literatury" w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym promującym czytelnictwo zatytułowanym "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Organizatorami projektu w roku szkolnym 2020/2021 są Aneta Konefał, Maciej Barański i Robert Halik. Honorowy patronat nad działaniami objął Rzecznik Praw Dziecka.

Dnia 12 czerwca 2021 r. • Książki z dzieciństwa — projekt czytelniczy "Mały miś w świecie literatury"
Książki z dzieciństwa — projekt czytelniczy Mały miś w świecie literatury
W maju 2021 r. w ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" omówiliśmy treści odnoszące się do modułu "Książki z dzieciństwa". Dzieci z oddziału przedszkolnego zbierały informacje od swoich rodziców, pytając o to, które utwory były ich ulubionymi, kiedy byli w wieku przedszkolnym.

Dnia 2 czerwca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 2 czerwca 2021 r. przyleciały do naszej świetlicy kolorowe motyle wykonane przez naszych świetliczaków. Prace zostały wykonane z wykorzystaniem kolorowego papieru.

Dnia 1 czerwca 2021 r. • Dzień Dziecka w zerówce
Dzień Dziecka w zerówce
W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy na działkach ogrodowych "Malwa" w Trzciance. W dniu 1 czerwca 2021 r. przedszkolaki doskonale wiedziały, że to ich święto i z niecierpliwością czekały na przygotowane dla nich atrakcje.

Dnia 27 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 27 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Zuzanna Bryk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 25 maja 2021 r. • Upominki zerówkowiczów dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty
Upominki zerówkowiczów dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty
W dniu 25 maja 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Mamy i Taty oprócz wcześniejszych przedstawienia o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach oraz filmowych życzeń własnoręcznie przygotowały również upominki dla swoich rodziców: kwiaty z papieru, ozdobione kolorową plasteliną oraz kolorowe portrety najważniejszych dla nich osób.

Dnia 21 maja 2021 r. • Dzień Mamy i Taty w zerówce – filmy
YouTube - film
W piątek 21 maja 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowały specjalny program artystyczny, przekazywany właśnie teraz w formie online. Podczas niego tańczyły, śpiewały piosenki oraz odegrały wspaniałe role w przedstawieniu pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Zerówkowicze przygotowali też specjalne życzenia dla swoich rodziców.

Dnia 18 maja 2021 r. • Maj z Maryją — konkurs recytatorsko-wokalny w zerówce
Maj z Maryją — konkurs recytatorsko-wokalny w zerówce
Maj jest to czas szczególnie poświęcony Matce Bożej. W tym właśnie miesiącu czcimy Maryję jako naszą Matkę, która jest w niebie, ale i opiekuje się oraz wstawia za nami u swojego syna Jezusa. To również doskonały czas na zorganizowanie konkursu recytatorsko-wokalnego "Dla Ciebie, Maryjo" z udziałem przedszkolaków, podczas którego dzieci prezentowały wiersze, pieśni i piosenki o Pięknej Pani.

Dnia 18 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Zuzanna Stańczyk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Zuzia pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich muffinkami, wafelkami w czekoladzie oraz owocowym napojem.

Dnia 17 maja 2021 r. • Superbohaterowie — projekt czytelniczy "Mały miś w świecie literatury"
Superbohaterowie — projekt czytelniczy
Realizując kolejny moduł projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 17 maja 2021 r. szukały odpowiedzi na następujące pytania: Kto jest moim superbohaterem? Jakie cechy charakteryzują taką właśnie postać?

Dnia 12 maja 2021 r. • Nasz występ w ramach powiatowego przeglądu spektakli kukiełkowych
Nasz występ w ramach powiatowego przeglądu spektakli kukiełkowych
W środę 12 maja 2021 r. w Centrum Integracji Społecznej odbył się Powiatowy Przegląd Spektakli Kukiełkowych "Teatrałki jak z bajki". Celem tego wydarzenia były: rozwijanie dziecięcych umiejętności artystycznych i twórczej aktywności, wyobraźni oraz wrażliwości, a także pogłębianie edukacji teatralnej i kształcenie umiejętności pracy zespołowej.

Dnia 11 maja 2021 r. • Zerówka na placu zabaw
Zerówka na placu zabaw
W piękny wiosenny dzień - we wtorek 11 maja 2021 r., gdy na niebie świeciło piękne słońce, wybraliśmy się na największy plac zabaw w Trzciance "Ekoludki". Oprócz tego, że bawiliśmy się, korzystając ze znajdujących się tam urządzeń, to jeszcze dodatkowo odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu.

Dnia 4 maja 2021 r. • Maj — miesiąc poświęcony Matce Bożej
Maj — miesiąc poświęcony Matce Bożej
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 4 maja 2021 r. uczciły Maryję, wypełniając barwami kolorowanki przedstawiające Jej postać, słuchały też pieśni maryjnych oraz nauczyły się piosenki pt. "Najpiękniejsza z kobiet".

Dnia 4 maja 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 4 maja 2021 r. w zerówce obchodziła je Marta Gaweł. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Marta pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami.

Dnia 27 kwietnia 2021 r. • Trzcianka w biało-czerwonych barwach
Trzcianka w biało-czerwonych barwach
We wtorek 27 kwietnia 2021 r. wykonaliśmy w oddziale przedszkolnym prace plastyczne do konkursu pt. "Moja Gmina Trzcianka w barwach biało-czerwonych". Eliminacje są organizowane przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance. Miło nam poinformować, że w dniu 2 maja 2021 r. Marta Gaweł z oddziału przedszkolnego otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Moja Gmina Trzcianka w barwach biało-czerwonych" w kategorii przedszkolaki.

Dnia 30 kwietnia 2021 r. • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski
W piątek 30 kwietnia 2021 r., budząc zainteresowanie dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, wzięliśmy udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski. Był to dla nas czas przypomnienia historii państwa polskiego.

Dnia 30 kwietnia 2021 r. • O ogródku na zajęciach czytelniczych
O ogródku na zajęciach czytelniczych
W ramach zajęć czytelniczych w piątek 30 kwietnia 2021 r. zerówka poznała wierszyki Marii Kownackiej, zawartej w książce "Ogródek". Treści dopełniają piękne ilustracje Marii Orłowskiej-Gabryś.

Dnia 27 kwietnia 2021 r. • Zerówkowy spacer po mieście
Zerówkowy spacer po mieście
We wtorek 27 kwietnia 2021 r. w ramach pogłębienia wiadomości o naszym mieście wybraliśmy się na pieszą wycieczkę w celu poznania znanych miejsc w Trzciance.

Dnia 23 kwietnia 2021 r. • Wyzwalająca siła przyjaźni — zajęcia czytelnicze
Wyzwalająca siła przyjaźni — zajęcia czytelnicze
"Za dużo marchewek" Hudson Katy to piękna książka pokazująca, jak siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile w życiu. Omawialiśmy ją podczas naszych zajęć czytelniczych w dniu 23 kwietnia 2021 r.

Dnia 22 kwietnia 2021 r. • Światowy Dzień Ziemi w zerówce
Światowy Dzień Ziemi w zerówce
W czwartek 22 kwietnia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Było ono okazją do kształtowania świadomości ekologicznej, czyli tego, jak powinniśmy postępować, aby chronić środowisko naturalne.

Dnia 20 kwietnia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 20 kwietnia 2021 r. w zerówce obchodziła je Olga Rugała. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Olga pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami i biszkoptami.

Dnia 21 kwietnia 2021 r. • Akceptujemy swój wygląd — zajęcia czytelnicze
Akceptujemy swój wygląd — zajęcia czytelnicze
W środę 21 kwietnia zerówkowiczów odwiedziła szkolna bibliotekarka p. Justyna Drewnowska i zaprezentowała ciekawy utwór: "Nie chcę mieć kręconych włosów" Laury Ellen Anderson. Książka uczy akceptacji swojego wyglądu, własnego ciała i czerpania radości z tego, jacy jesteśmy. Zabawne ilustracje i śmieszne rymowanki są ciekawą propozycją dla dzieci.

Dnia 19 kwietnia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 19 kwietnia 2021 r. w zerówce obchodziła je Alicja Sienkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Alicja pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich muffinkami oraz napojem owocowym.

Dnia 16 kwietnia 2021 r. • Nauczanie zdalne w zerówce
Nauczanie zdalne w zerówce
Za nami ostatni tydzień nauczania zdalnego realizowanego w oddziale przedszkolnym. Dni 12–16 kwietnia 2021 r. minęły nam pod hasłem "Zwierzęta hodowane na wsi". Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami sumiennie wykonywali zadania wysłane przez nauczyciela.

Dnia 11 kwietnia 2021 r. • Mali strażnicy przyrody w zerówce – nauka zdalna
Mali strażnicy przyrody w zerówce – nauka zdalna
Za nami kolejne dni nauczania zdalnego realizowane w oddziale przedszkolnym. Minęły nam one pod hasłem "Mali strażnicy przyrody". Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami sumiennie wykonywali zadania wysłane przez nauczyciela. W takcie naszych lekcji na odległość zapoznaliśmy się z pojęciem "przyroda", dowiedzieliśmy się, co ono oznacza oraz to, co zaliczamy do środowiska naturalnego.

Dnia 22 marca 2021 r. • Wiosenny pokaz mody w zerówce
Wiosenny pokaz mody w zerówce
W poniedziałek 22 marca 2021 r. w oddziale przedszkolnym po raz pierwszy odbył się wiosenny pokaz mody. Była to nasza akcja zorganizowana z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wybór strojów był dowolny, musiało być kolorowo i tematycznie należało nawiązać do właśnie rozpoczynającej się pory roku. Dzieci miały przepiękne kreacje.

Dnia 16 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
We wtorek 16 marca 2021 r. w ramach zajęć świetlicowych weszliśmy mentalnie w czas świąteczny, przygotowując pisanki za pomocą farb Marabu Easy Marble.

Dnia 10 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W środę 10 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych zrobiło się już świątecznie. Dziś wykonaliśmy wesołe kury. Do ich utworzenia wykorzystaliśmy kolorowy papier, klej, nożyczki i dużo dobrego humoru.

Dnia 5 marca 2021 r. • Ćwiczenia gimnastyczne w zerówce
Ćwiczenia gimnastyczne w zerówce
Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne, można wprowadzić podczas ich realizacji nietypowe przybory, jak np. wykorzystanie butelki plastikowej. W zeszłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego miały za zadanie przynieść do przedszkola na zajęcia gimnastyczne właśnie taki pojemnik. Dzielnie i z uśmiechem na twarzy wykonywaliśmy ćwiczenia z pustymi butelkami. Utrzymywaliśmy prawidłową postawę ciała, ćwiczyliśmy mięśnie pleców i nóg.

Dnia 11 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 11 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych malowaliśmy wiosenną łąkę. Do zobrazowania kwiatów użyliśmy plastikowe widelce oraz łyżeczki.

Dnia 8 marca 2021 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i też te małe. W tym szczególnym czasie wszyscy chłopcy z oddziału przedszkolnego składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom wychowawczyniom. Nie odbyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. To szczególne święto to również doskonały czas na zorganizowanie konkursu recytatorskiego i konkursu piosenki dla przedszkolaków z okazji Dnia Kobiet.

Dnia 3 marca 2021 r. • Rozmowy o teatrze w zerówce
Rozmowy o teatrze w zerówce
W dniu 3 marca 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały na temat teatru. Dowiedzieliśmy się, co to jest sztuka teatralna, scena, kurtyna, reżyser, sufler, dekoracja, kostiumy, jak nazywają się ludzie, którzy występują w teatrze. Potrafimy odróżnić kukiełkę od marionetki czy pacynki.

Dnia 4 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 4 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy przepiękne koszyczki z przebiśniegami. Do ich wykonania potrzebowaliśmy klej, nożyczki, kolorowy papier oraz kolorowe wycinki z gazet.

Dnia 3 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 3 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonywaliśmy wiosenne ślimaki. Do ich utworzenia wykorzystaliśmy kolorowy papier, z którego powycinaliśmy koła o różnych średnicach. Przydały nam się również klej oraz nożyczki.

Dnia 2 marca 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W dniu 2 marca 2021 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy ośmiornicę. Do jej utworzenia potrzebowaliśmy rolkę po papierze toaletowym lub papierowym ręczniku, farby plakatowe, pędzle oraz kolorowy papier, klej i nożyczki.

Dnia 1 marca 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 1 marca 2021 r. w zerówce obchodził je Oliwier Wojniusz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie. Oliwier pełny szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich cukierkami oraz smacznym tortem z owocami.

Dnia 26 lutego 2021 r. • Projekt czytelniczy "Mały miś w świecie wielkiej literatury"
Projekt czytelniczy Mały miś w świecie wielkiej literatury
W piątek 26 lutego 2021 r. w ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieci z oddziału przedszkolnego poszerzały swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Najpierw uporządkowaliśmy nasze zgromadzone informacje, poznaliśmy nazwy czterech żywiołów, nauczyliśmy się je rozpoznawać, a także dowiedzieliśmy się, jakie zagrożenia niosą ze sobą poznane zjawiska naturalne.

Dnia 17 lutego 2021 r. • Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021)
Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021)
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 lutego 2021 r. po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła w Krakowie Siostra Maksymiliana Wojnar należąca do Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (prezentki), zawsze oddana w służbie szkołom katolickim w Polsce i zaangażowana w działalność Rady Szkół Katolickich. Pamiętajmy o modlitwie za duszę śp. Siostry Maksymiliany Wojnar. Dziękujmy Bogu za jej życie i ogromny wkład w rozwój szkolnictwa katolickiego w naszym kraju.

Dnia 15 lutego 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Tym razem na zajęciach świetlicowych w dniu 15 lutego 2021 r. tworzyliśmy biżuterię z modeliny, wykorzystując między innymi do ich wykonania foremki silikonowe..

Dnia 15 lutego 2021 r. • Zajęcia metodą Doroty Dziamskiej w zerówce
Zajęcia metodą Doroty Dziamskiej w zerówce
W dniu 15 lutego 2021 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia metodą Doroty Dziamskiej. Autorka tej strategii dziecięcej aktywności podkreśla, że "edukacja przez ruch" jest to "system form i metod kształcenia oraz terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat".

Dnia 16 lutego 2021 r. • Szkolny rodzinny konkurs plastyczny "Serce walentynkowe"
Szkolny rodzinny konkurs plastyczny
Symbolem walentynek jest serduszko, dlatego we wtorek 16 lutego 2021 r. w oddziale przedszkolnym został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny "Serce walentynkowe". Nasze szkolne eliminacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do zerówki dostarczono 12 prac. Każde z nich były wyjątkowe.

Dnia 12 lutego 2021 r. • Walentynki w zerówce
Walentynki w zerówce
W piątek 12 lutego 2021 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego obchodziły walentynki. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych, tradycyjnie obchodzonego w dniu 14 lutego, w dniu św. Walentego, najmłodsi przystąpili do wspólnej zabawy, pokazali, jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzić czas. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości ja: szczęście, miłość, szacunek i przyjaźń.

Dnia 8 lutego 2021 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
Walentynki już niedługo, dlatego i my w ramach zajęć świetlicowych w dniu 8 lutego 2021 r. wykonaliśmy witrażowe serduszka. Do ich sporządzenia potrzebowaliśmy kolorowy papier, klej, folie aluminiowe, laminarkę oraz ciemny pisak.

Dnia 11 lutego 2021 r. • Niezwykłe malowanie z użyciem folii aluminiowej
Niezwykłe malowanie z użyciem folii aluminiowej
Zajęcia świetlicowe wcale nie muszą być nudne. W czwartek 11 lutego 2021 r. na zajęciach świetlicowych malowaliśmy farbami plakatowymi, wykorzystując do tego folię aluminiową. Prace naszych uczniów są piękne i bardzo kolorowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych dzieł malarskich.

Dnia 11 lutego 2021 r. • Zerówkowy bal karnawałowy
Zerówkowy bal karnawałowy
Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, dla której ważnym elementem tego okresu są bale. W czwartek 11 lutego 2021 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się niezwykły i długo oczekiwany bal karnawałowy połączony z tłustym czwartkiem. Tego dnia przebraliśmy się w kolorowe postacie. Przemieniliśmy się w bohaterów znanych bajek, wróżki, księżniczki, królewny…

Dnia 9 lutego 2021 r. • Międzynarodowy Dzień Pizzy w zerówce
Międzynarodowy Dzień Pizzy w zerówce
W dniu 9 lutego 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zanim zaczęliśmy przygotowywać przepyszne duże placki z różnymi dodatkami, dowiedzieliśmy się trochę o ich historii. Wiemy więc, skąd pochodzi pizza, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec smaczną. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch — Marghericie Sabaudzkiej.

Dnia 8 lutego 2021 r. • Moje ulubione książki
Moje ulubione książki
Nasze dzieci coraz rzadziej sięgają po książki, coraz częściej widzimy je z tabletem czy smartfonem w ręku. Co zrobić, żeby zachęcić je do czytania i aby stały się one naszymi ulubionymi? Jak zarazić je miłością do utworów literackich? Nie ulega wątpliwości, że trzeba zaczynać od najmłodszych lat. Dzięki zajęciom promującym czytelnictwo zrealizowanym w dniu 8 lutego 2021 r. na te pytania potrafią już odpowiedzieć dzieci z naszego oddziału przedszkolnego.

Dnia 3 lutego 2021 r. • Promocja zerówki - rekrutacja szkolna – film
YouTube - film
Prezentujemy film dotyczący promocji zerówki w związku z rekrutacją szkolną prowadzoną na rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej przygotowanej z okazji trwającego naboru.

Dnia 2 lutego 2021 r. • Akt ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi
Akt ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi
We wtorek 2 lutego 2021 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 16.00 odbyła się msza święta połączona z aktem ponownego zawierzenia szkoły pod opiekę Maryi. Jako społeczność szkolna chcemy trwać przy Matce Bożej, mając na myśli proces edukacji realizowany w naszej placówce od 2003 r.

Dnia 21 stycznia 2021 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszkach dzieci. Dlatego w czwartek 21 stycznia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo wdzięcznie wyraziły swoją miłość i szacunek kochanym seniorom, prezentując specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenkę pt. "Czerwone serduszko", a także zagrały pięknie na instrumentach do utworu "El Condor Pasa" odegranej instrumentalnie. Podczas zakończenia naszego występu wszystkie przedszkolaki złożyły drogim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Dnia 20 stycznia 2021 r. • Serduszka dla babci i dziadka
Serduszka dla babci i dziadka
W środę 20 stycznia 2021 r. w zerówce w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka wykonywaliśmy własnoręcznie kolorowe ramki z czerwonym serduszkiem oraz kalendarze na obecnie trwający rok. Wręczymy je naszym seniorom w ich święto.

Dnia 19 stycznia 2021 r. • Zabawy na śniegu w zerówce
Zabawy na śniegu w zerówce
We wtorek 19 stycznia 2021 r., korzystając z uroku zimy, będąc w zerówce, postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Oddaliśmy się zimowemu szaleństwu i świetnie się przy tym razem bawiliśmy.

Dnia 18 stycznia 2021 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
Dnia 18 stycznia 2021 r. w zerówce obchodziła swoje urodziny Olga Knap. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w życiu Olgi były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 18 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 14 grudnia do piątku 18 grudnia 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Zuzanna Stańczyk.

Dnia 15 stycznia 2021 r. • Ferie zimowe w zerówce
Ferie zimowe w zerówce
W dniach od 4 stycznia do 15 stycznia 2021 r., a więc w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych, byliśmy aktywni w naszej zerówce. Mimo tego, że czas wolny od zajęć dydaktycznych i tradycyjnych obowiązków szkolnych kojarzy nam się z pewnym rozleniwieniem, były wśród nas osoby, które z wielką chęcią przychodziły do szkoły na zorganizowane przez nauczycieli i wychowawcę oddziału przedszkolnego zajęcia dodatkowe. Mieliśmy mnóstwo ciekawych zajęć w tym niezwykłym dla nas okresie.

Dnia 23 grudnia 2020 r. • Aniołkowy chór klasy I – film
YouTube - film
Prezentujemy aniołkowy chór klasy I. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej przygotowanej z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Dnia 22 grudnia 2020 r. • Życzenia bożnarodzeniowe
Życzenia bożonarodzeniowe

Dnia 20 grudnia 2020 r. • Życzenia bożonarodzeniowe klasy IIIb – film
YouTube - film
Klasa IIIb przekazuje życzenia bożonarodzeniowe. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej.

Dnia 18 grudnia 2020 r. • Czytelnicze wypatrywanie Wigilii przez zerówkowiczów
Czytelnicze wypatrywanie Wigilii przez zerówkowiczów
Idealną książką na świąteczny czas jest "Świąteczne życzenie" Katherine Rundell. W niej mamy podkreślenie ważnej roli przyjaźni, rodziny i piękne ilustracje. W dniu 18 grudnia 2020 r. zerówkowicze mieli okazję poznać treść tej pięknej opowieści. Słuchali lektury bardzo uważnie i z zainteresowaniem. Wykonali także ciasteczkowego ludzika z kartonu, przeplatając sznurek jutowy przez otwory.

Dnia 16 grudnia 2020 r. • Jasełka zerówki – film
YouTube - film
W dniu 16 grudnia 2020 r. nasza zerówka odegrała jasełka z myślą o swoich bliskich. Poprzez przedstawienie mówiące o narodzeniu Jezusa chcemy wszystkim przypomnieć, że właśnie zbliżające się święta są czasem pełnym radości, refleksji, nadziei i spotkań w gronie rodzinnym.

Dnia 17 grudnia 2020 r. • Przedświąteczne zajęcia czytelnicze z zerówką
Przedświąteczne zajęcia czytelnicze z zerówką
W dniu 17 grudnia 2020 r. wróciliśmy do twórczości Astrid Lindgren. Czytaliśmy więc "Przygody dzieci z ulicy Awanturników". Jak się dowiedzieliśmy, Lotta i jej rodzeństwo też przygotowują się do Bożego Narodzenia.

Dnia 15 grudnia 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
Przez ostatnie kilka dni w ramach zajęć świetlicowych tworzyliśmy bombki i ozdoby świąteczne, które w dniu 16 grudnia 2020 r. zawisły na szkolnej choince na głównym holu szkoły. Wśród naszych bożonarodzeniowych dekoracji można było znaleźć: tradycyjny łańcuch z kolorowego papieru, bardzo długi szereg strojnych ogniw z plastikowych słomek, papierowe bombki, anielskie anioły.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Symbole bożonarodzeniowe omawiane w zerówce
Symbole bożonarodzeniowe omawiane w zerówce
Za nami kolejny pracowity tydzień o tematyce bożonarodzeniowej. W minionym tygodniu poznawaliśmy symbole i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Rozwiązywaliśmy również wiele tematycznych zagadek, śpiewaliśmy kolędy i piosenki świąteczne. Recytowaliśmy wiersz pt. "Choinka". W dniu 14 grudnia 2020 r. z wielkim zaangażowaniem wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej. Po zakończonej pracy mogliśmy je zabrać do domu i udekorować nasze świąteczne drzewka.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Adwentowe zajęcia czytelnicze
Adwentowe zajęcia czytelnicze
W poniedziałek 14 grudnia 2020 r. zerówkowicze mieli okazję zapoznać się z treścią książki "Kalendarz adwentowy". Jest to pięknie ilustrowana pomoc dla rodziców i urozmaicenie dla dzieci w tym szczególnym okresie oczekiwania na Boże Narodzenie. Publikacja zawiera ciekawe historyjki i zadania do wykonania na każdy dzień adwentu. Wspólnie przeczytaliśmy kilka nastrojowych opowieści i zrobiliśmy ozdoby świąteczne, kolorowe bombki z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, takich jak karton i sznurek.

Dnia 14 grudnia 2020 r. • Biblioteczny konkurs mikołajkowy
Biblioteczny konkurs mikołajkowy
Z okazji odwiedzin Świętego Mikołaja w naszej szkole biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów. Należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą postać kojarzącą nam się z Bożym Narodzeniem, obdarowywaniem dobrocią i prezentami. Technika jej wykonania była dowolna. W dniu 14 grudnia 2020 r. najlepsze w ramach bibliotecznego konkursu "Mikołaj" prace zaprezentowali: Marta Gaweł, Adam Sofij i Zuzanna Bryk.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 30 listopada do piątku 4 grudnia 2020 r. mianem "Bohater Tygodnia" zerówki była utytułowana Zuzanna Bryk.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Mikołaje na zajęciach świetlicowych w zerówce
Mikołaje na zajęciach świetlicowych w zerówce
W dniu 7 grudnia 2020 r. podczas zajęć świetlicowych w zerówce przygotowaliśmy wizerunki mikołajów. Powoli zbliżają się święta bożonarodzeniowe, więc myślami coraz częściej jesteśmy przy tym, z czym kojarzy nam się tajemnica Narodzenia Pańskiego, Wigilia i choinka.

Dnia 12 grudnia 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 7 grudnia do piątku 11 grudnia 2020 r. mianem "Bohater Tygodnia" zerówki był utytułowany Oliwier Wojniusz.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Ozdabianie pierników w zerówce
Ozdabianie pierników w zerówce
Boże Narodzenie to święto rodzinne, pełne radości oraz obfitujące w tradycje i zwyczaje, które chcemy przekazać naszym przedszkolakom. Czas przedświąteczny jest cudowny i wprowadza nas w nastrój tej wielkiej uroczystości. Właśnie z tej okazji w poniedziałek 7 grudnia 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ozdabiały pierniki, które zostały wcześniej wykonane przez bibliotekarkę szkolną Justynę Drewnowską.

Dnia 7 grudnia 2020 r. • Wizyta Świętego Mikołaja w zerówce
Wizyta Świętego Mikołaja w zerówce
W poniedziałek 7 grudnia 2020 r. do naszego oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj wraz z panią dyrektor szkoły Dorotą Pawłowską. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Imieniny w oddziale przedszkolnym
Imieniny w oddziale przedszkolnym
W dniu 4 grudnia 2020 r. swoje imieniny w zerówce obchodziła oczywiście Barbara Wardak. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Zerówkowy kalendarz adwentowy
Zerówkowy kalendarz adwentowy
Przed nami jest radosny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Podczas adwentu jak co roku dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przygotowują się do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia, wykonując dobre uczynki dla Dzieciątka. W piątek 4 grudnia 2020 r. czymś takim. co stało się w naszej zerówce, było podarowanie rysunku któremuś koledze lub koleżance.

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Zerówkowe śnieżne zabawy
Zerówkowe śnieżne zabawy
"Hu , hu, ha, nasza zima nie jest zła…" Zabawy na śniegu to ulubiona forma aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie zimowego bałwanka jest atrakcyjnym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu. W czwartek 3 grudnia 2020 r. aura zapewniła nam idealne warunki do lepienia białych postaci. .

Dnia 4 grudnia 2020 r. • Barbórka w zerówce
Barbórka w zerówce
Grudzień to miesiąc wielu świąt, a jednym z nich jest Barbórka — uroczystość wszystkich górników. Z tej okazji w piątek 4 grudnia 2020 r. wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy opowiedziała przedszkolakom o trudnej i niebezpiecznej pracy ludzi zajmujących się wydobywaniem z ziemi kopalin użytecznych, np. węgla.. Mówiła również o święcie związanym właśnie z tym czasem — dniem św. Barbary z Nikomedii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, m.in. górników czy hutników.

Dnia 1 grudnia 2020 r. • W oczekiwaniu na św. Mikołaja w zerówce
1 grudnia 2020
W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały się przez kilka ostatnich dni. Wspólnie z paniami wychowawczyniami zerówki w dniu 1 grudnia 2020 r. wykonaliśmy mikołajkowe dekoracje, które ozdabiają naszą salę oraz pobliski korytarz. W tym czasie uczyliśmy się także wiersza i piosenki o św. Mikołaju, żeby zaśpiewać mu, kiedy pojawi się u nas z prezentami.

Dnia 3 grudnia 2020 r. • My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy — zajęcia świetlicowe
W czwartek 3 grudnia 2020 r. na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy przepiękną ozdobę bożonarodzeniową. Tym razem pracowaliśmy nad ukazaniem choinek. Do ich wykonania wykorzystaliśmy szablony gwiazdek wyciętych z kolorowego papieru w różnych rozmiarach, wełnę i słomki.

Dnia 30 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
W poniedziałek 30 listopada 2020 r. na zajęciach świetlicowych mogliśmy poczuć się jak mali architekci, budując z dużych klocków prześmieszne budowle i jednocześnie spędzając miło czas. Wszystko to odbywało się w naszej auli szkolnej.

Dnia 1 grudnia 2020 r. • Rymowanki i wyliczanki w zerówce
Rymowanki i wyliczanki w zerówce
Wprowadzając dzieci klasy zerowej w świat kultury polskiej, w dniu 1 grudnia 2020 r. bibliotekarka szkolna Justyna Drewnowska zaprezentowała młodym odbiorcom bogato ilustrowaną przez Ilonę Brydak książkę "Polskie wyliczanki, rymowanki". Wypowiadanie takich wierszyków oprócz cech zabawy ma również walory edukacyjne.

Dnia 30 listopada 2020 r. • Zerówkowe wyczekiwanie na Boże Narodzenie
Zerówkowe wyczekiwanie na Boże Narodzenie
Zerówkowicze rozpoczęli radosne wyczekiwanie na nadchodzące święta od zajęć plastyczno-literackich zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w dniu 30 listopada 2020 r. Poznali bohaterów książki "Boże Narodzenie w Bullerbyn" Astrid Lindgren. Wysłuchały historii o tym, jak prawie 100 lat temu dzieci przygotowywały się do narodzin Jezusa i świętowania wspólnie z rodziną.

Dnia 27 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 23 listopada do piątku 27 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Alicja Sienkiewicz.

Dnia 19 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 16 listopada do piątku 20 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Olga Knap.

Dnia 26 listopada 2020 r. • Fotobudka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
Fotobudka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia
W dniu 26 listopada 2020 r. w nawiązaniu do Światowego Dnia Pluszowego Misia, jak na to wyjątkowe święto przystało, zrobiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce przedstawiającej przytulankę znaną nam z dzieciństwa. Przedstawiamy galerię portretów naszych zerókowiczów ciekawie spędzających czas w świetlicy szkolnej.

Dnia 25 listopada 2020 r. • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego "Mój pluszowy miś"
Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego 'Mój pluszowy miś'
Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji ogłosiliśmy wewnątrzszkolny konkurs świetlicowy "Mój pluszowy miś". Polegał on na wykonaniu swojego ulubionego pluszaka. Technika pracy i forma wykonania była dowolna.

Dnia 25 listopada 2020 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłych życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie. W dniu 25 listopada 2020 r. właśnie ten nasz towarzysz z czasów dzieciństwa będzie obchodził swoje 110. urodziny!

Dnia 24 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy — świetlicowe przygody
My się wcale nie nudzimy — świetlicowe przygody
Tym razem na zajęciach świetlicowych w dniu 24 listopada 2020 r. wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą meduzy. Do ich wykonania potrzebne nam były: papierowy talerzyk, barwna włóczka, dziurkacz, klej, nożyczki i kolorowy papier.

Dnia 16 listopada 2020 r. • My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
My się wcale nie nudzimy - zajęcia świetlicowe
Tym razem na zajęciach świetlicowych, które odbyły się w dniu 16 listopada 2020 r., bawiliśmy się przy użyciu "magicznego dywanu". Nasza interaktywna podłoga stawała się klawiszami pianina, balonami domagającymi się ich zbicia czy kwiatkami do zdobycia. Oprócz wielości żywych barw towarzyszyły nam liczne odgłosy dźwiękonaśladowcze wskazujące to, co właśnie robiliśmy w auli szkolnej. Było dynamicznie i ciekawie.

Dnia 20 listopada 2020 r. • Dzień Czarnego Kota w zerówce
Dzień Czarnego Kota w zerówce
Dzień Czarnego Kota ustanowiono w 2007 r. przez Polskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów. Aby zaakcentować ten dzień, dzieci z naszej zerówki w dniu 20 listopada 2020 r. razem z opiekunem biblioteki szkolnej p. Justyną Drewnowską wykonali wspaniałe wizerunki czarnych kotów.

Dnia 13 listopada 2020 r. • "Brzydkie kaczątko" w wydaniu zerówki
Brzydkie kaczątko w wydaniu zerówki
W piątek 13 listopada 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie teatralne "Brzydkie kaczątko" z myślą o przekazaniu jego nagrania rodzicom w formie online. Oprócz tytułowego bohatera na scenie pojawiło się wiele barwnych postaci, takich jak: tata i mama z kaczętami, kura, kogut, gąski, indyk. Nad całością czuwała nasza pani wychowawczyni p. Ewa Koniuszy, która była narratorem. Wesołe i pełne humoru przedstawienie jest wspaniałą lekcją o tolerancji i szacunku.

Dnia 18 listopada 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to dla niego szczególny czas. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum naszej uwagi. Dnia 18 listopada 2020 r. w zerówce obchodziła je Zofia Mrówka.

Dnia 11 listopada 2020 r. • "Szkoła do hymnu" - Narodowe Święto Niepodległości – film
YouTube - film
Prezentujemy film przedstawiający nasz udział w patriotycznej akcji "Szkoła do hymnu" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dnia 17 listopada 2020 r. • Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka
Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka
Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego w dniu 17 listopada 2020 r. wzięły udział w miejsko-gminnym konkursie plastycznym "Mam prawo do…", którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance, a także o tym, że w tych eliminacjach zdobyliśmy I miejsce.. Celem tych zmagań było zapoznanie najmłodszych z uregulowaniami zapisanymi w "Konwencji o prawach dziecka", pogłębienie wiedzy na temat ich znajomości, kształtowanie świadomości posiadanych własnych praw, dostrzeganie odmienności drugiego człowieka.

Dnia 13 listopada 2020 r. • Wyniki konkursu plastycznego "Jesienny parasol"
Wyniki konkursu plastycznego Jesienny parasol
W piątek 13 listopada 2020 r. nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. "Jesienny parasol". Organizatorem eliminacji była wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani Ewa Koniuszy. Celem konkursu było inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej i rozwijanie ich wyobraźni. Jak zwykle dzieci z naszej zerówki nas nie zawiodły. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych prac.

Dnia 13 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 21 września do piątku 25 września 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki był Nikodem Kowalski.

Dni 10 i 12 listopada 2020 r. • Przygotowania zerówki do Narodowego Święta Niepodległości
Przygotowania zerówki do Narodowego Święta Niepodległości
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2020 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego na dzień 11 listopada. Na początku dzieci dowiedziały się, jak nazywa się kraj, w którym mieszkamy. Nauczyły się również symboli związanych z naszym państwem: godło, flaga, hymn Polski.

Dnia 10 listopada 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zakończenie zajęć szkolnych
Dnia 10 listopada 2020 r. w zerówce swoje urodziny obchodził Adam Sofij.

Dnia 9 listopada 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od wtorku 3 listopada do poniedziałku 9 listopada 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Olga Rugała.

Dnia 15 października 2020 r. • Światowy Dzień Mycia Rąk w zerówce
Światowy Dzień Mycia Rąk w zerówce
Nasz oddział przedszkolny już po raz drugi bierze udział w projekcie międzynarodowym "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Miło nam poinformować, że zrealizowaliśmy pierwszy moduł tego przedsięwzięcia "Dbamy o zdrowie z małym misiem".
W dniu 15 października 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Dnia 6 listopada 2020 r. • Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dnia 6 listopada 2020 r. nasz odział przedszkolny zamienił się w bajkową krainę. Było można u nas spotkać m.in. księżniczki, królowe lodu, Pinokia, Batmana, superbohatera i smoka. Aby uczcić ten dzień, zorganizowaliśmy bajkowe zabawy.
Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajkowe historie i świetnie radziły sobie z trudnymi poleceniami. Dzień bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Dnia 28 października 2020 r. • Przegląd recytatorski dla przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa"
Przegląd recytatorski dla przedszkolaków Małe rączki, wielkie słowa
W środę 28 października 2020 r. został rozstrzygnięty Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków "Małe rączki, wielkie słowa" w wersji online organizowany przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. K. Iłakowiczówny w Trzciance. Prezentowano wiersze poetów z Wielkopolski.
Miło nam poinformować, że nasze reprezentantki z oddziału przedszkolnego Zuzanna Bryk oraz Zuzanna Stańczyk zostały nagrodzone dyplomem za znakomity występ, a także ich recytacje dodatkowo opublikowano w witrynie internetowej biblioteki.

Dnia 30 października 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 30 października 2020 r. w zerówce urodziny obchodził Adam Wajner. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jego życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 29 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 26 października do piątku 30 października 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Zofia Mrówka.

Dnia 23 października 2020 r. • Dzień św. Franciszka w zerówce
Dzień św. Franciszka w zerówce
W piątek 23 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień św. Franciszka z Asyżu.
By uczcić to święto, przebraliśmy się za dowolne przez siebie wybrane zwierzątko. Zerówkowicze dowiedzieli się, że św. Franciszek jest znany jest jako patron ekologów.

Dnia 21 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 19 października do piątku 23 października 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.

Dnia 15 października 2020 r. • Zerówkowicze recytują
Zerówkowicze recytują
W czwartek 15 października 2020 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbył się przegląd recytatorski.. Podczas niego zaprezentowaliśmy wiersze wielkopolskich poetów, m.in. Józefa Ratajczaka i Emilii Waśniowskiej.

Dnia 12 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 12 października do piątku 16 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Barbara Wardak.

Dnia 13 października 2020 r. • Bierzemy udział w programie edukacyjnym "Mamo, tato, co Wy na to?"
Bierzemy udział w programie edukacyjnym Mamo, tato, co Wy na to?
W ramach realizacji programu profilaktycznego "Mamo, tato, co Wy na to?" w oddziale przedszkolnym w dniu 13 października 2020 r. odbyły się zajęcia, podczas których omówiliśmy takie emocje, jak: radość, smutek, strach, złość. Następnie wykonaliśmy zadania w książkach opowiadających o uczuciach. Pani Ewa Koniuszy przygotuje również dla naszych rodziców list, w którym zostanie podjęty temat prawidłowego przebiegu rozwoju dzieci.

Dnia 13 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
Dzień Edukacji Narodowej w zerówce
W środę 13 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyły paniom wychowawczyniom serdecznie życzenia. Do nich dołączyły kwiaty, upominki, łakocie, a także wykonały specjalny plakat, za który bardzo dziękujemy.

Dnia 12 października 2020 r. • Dzień Edukacji Narodowej – film
YouTube - film
Prezentujemy film przygotowany przez naszych uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 12 października 2020 r. • Zerówkowe urodziny
Zerówkowe urodziny
Dnia 12 października 2020 r. w zerówce urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce "Życzymy, życzymy…", złożyli życzenia, pragnąc, by w jej życiu były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 9 października 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 5 października do piątku 9 października 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Hanna Sawińska.

Dnia 9 października 2020 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W piątek 9 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o tych powszechnie nam znanych roślinach o jadalnych bulwach rosnących pod ziemią. Z tej bajki dzieci dowiedziały się, skąd ziemniak podchodzi.

Dnia 8 października 2020 r. • Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Zerówkowe poznawanie owoców i warzyw
Pierwsze dni miesiąca października 2020 r. dzieciom z oddziału przedszkolnego upłynął na poznawaniu owoców i warzyw. Przedszkolaki uczyły się je rozpoznawać i nazywać, określały ich kształty, wielkości, kolory, przeliczały i segregowały. Dzieciom podobały się zagadki dotykowe, podczas których bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce przez dotknięcia. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

Dnia 2 października 2020 r. • Święto Anioła Stróża w zerówce
Święto Anioła Stróża w zerówce
W piątek 2 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Anioła Stróża. Zerówkowicze dowiedzieli się, że każdy ma anioła stróża, który się nim opiekuje oraz chroni od zła i niebezpieczeństwa.

Dnia 2 października 2020 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W piątek 2 października 2020 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość była przeżywana przez nas zgodnie z porządkiem pierwszego piątku miesiąca. Przed godz. 9.00 wyruszyliśmy klasami do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a także uczestniczyliśmy w mszy świętej dla całej społeczności szkolnej.
Rozważaliśmy życie św. s. Faustyny, a także zastanawialiśmy się nad rolą aniołów stróżów w naszym życiu.

Dnia 1 października 2020 r. • Zerówkowe wspomnienie św. s. Faustyny
Zerówkowe wspomnienie św. s. Faustyny
W czwartek 1 października 2020 r. wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy przeczytała dzieciom książkę pt. "Święta siostra Faustyna" Elizy Piotrowskiej. Jest to utwór, który przybliżył najmłodszym postać naszej patronki szkoły, skromnej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Opowieść została oparta na faktach z biografii świętej, więc dzieci mogły sobie zobrazować wydarzenia z jej życia. Następnie zerówkowicze pokolorowali kolorowanki pt. "Siostra Faustyna Kowalska" oraz uczyły się i bawiły przy piosence Małej Armii Jezusa "Faustyna".

Dnia 28 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 28 września do piątku 2 października 2020 "Bohaterem Tygodnia" zerówki była Marta Gaweł.

Dnia 30 września 2020 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak było tez w środę 30 września 2020 r. Właśnie wtedy przeżywaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie wychowawczynie Ewa Koniuszy i Krystyna Słowińska razem z dziewczynkami złoży naszym chłopcom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Następnie nasza sala zamieniła się w kino i oglądaliśmy bajkę. Oczywiście nie obyło się bez popcornu. Na zakończenie każdy chłopiec otrzymał królewską koronę oraz drobny upominek.

Dnia 28 września 2020 r. • Dzień Jabłka w zerówce
Dzień Jabłka w zerówce
W poniedziałek 28 września 2020 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poszerzały wiedzę o tych smacznych owocach jabłoni. Zdobywały wiadomości ma temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolacy zatańczyli również do piosenki "Czerwone jabłuszko". Dzieci wykonywały zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości i segregowanie owoców ze względu na kolory.

Dnia 21 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
Od poniedziałku 21 września do piątku 25 września 2020 r. "Bohaterem Tygodnia" zerówki był Nikodem Kowalski.
Najbliższa rodzina opisuje Nikodema:
"Nikoś ma 5 lat. Urodził się w tym samym dniu, co jego tata 35 lat temu. Ma młodszego brata Tymka, który niebawem będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Jest ogromną gadułą, cały czas zadaje mnóstwo pytań, ponieważ jest ciekawy świata. Lubi bawić się klockami lego, z których buduje różne pojazdy. Ma w pokoju dywan z narysowanymi drogami, na których jeździ ulubionymi samochodami. Nikoś ma wielu kolegów i koleżanek. Jego najlepsza przyjaciółka ma na imię Nadia i m 4 lata. Uwielbia jeździć na rowerem. Wycieczki rowerowe są dla niego wspaniałą atrakcją.".

Dnia 21 września 2020 r. • Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
W dniu 21 września 2020 r. obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana panowała u nas wesoła atmosfera. Wychowawczynie oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy oraz p. Krystyna Słowińska przygotowały dla dzieci moc atrakcji, między innymi: odwiedziła nas Pani Klaun, która zaprezentowała magiczne sztuczki, akrobacje, zabawy integracyjne i przy muzyce, pracę plastyczną „Słoneczniki” oraz wesołe igraszki w ogrodzie przedszkolnym.

Dnia 15 września 2020 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole – prezentacja
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole - prezentacja
Pokazujemy prezentację Genially przedstawiającą kropkowe aktywności zorganizowane w naszje szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 15 września 2020 r. • Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym – film zerówki
Kropkowe aktywności w oddziale przedszkolnym - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający kropkowe aktywności z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dnia 16 września 2020 r. • Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Opiekujemy się Pomnikiem Niepodległości
Od momentu powstania Pomnika Niepodległości nasza szkoła sprawuje opiekę nad nim. W dniu 16 września 2020 r. przed rocznicą agresji ZSRR na Polskę dziewczęta z klas VII i VIII pod okiem Marcina Wiśniewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, posprzątały teren wokół obelisku.

14 września 2020 r. • "Bohater Tygodnia" zerówki
Bohater Tygodnia zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2020/2021 ponownie organizujemy cykl prezentacji związanych z tytułem "Bohater Tygodnia" zerówki.
Prezentuje on siebie i swoich najbliższych, dzięki czemu możemy poznać zainteresowania i różne ciekawostki z życia naszego rówieśnika.

Dnia 13 września 2020 r. • Bezpieczna droga do szkoły – film zerówki
Bezpieczna droga do szkoły - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający zasady bezpiecznej drogi do szkoły.

12 września 2020 r. • Czas adaptacyjny zerówki
Czas adaptacyjny zerówki
Za nami pierwsze dwa tygodnie nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wspólnie robiły w ostatnim czasie. W pierwszym i drugim tygodniu września 2020 były wspólne zabawy integrujące grupę, spędzane chwile na świeżym powietrzu.

5 września 2020 r. • Pomoc rodakom na Litwie - akcja pomocowa
Pomoc rodakom na Litwie - akcja pomocowa
W lipcu 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, udało nam się zakończyć zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Litwie. Przypomnijmy, że na początku II półrocza już zakończonego roku szkolnego zaczęliśmy tworzyć paczki dla Polaków z Podborza w rejonie solecznickim.
Mieliśmy w planach przygotowanie 110 kartoników dla najbardziej potrzebujących rodzin z tej miejscowości. Do początku występowania pandemii zebraliśmy około 60 kompletnych zestawów. Kiedy pod koniec roku szkolnego okazało się, że nastąpi zluzowanie obostrzeń sanitarnych, postanowiliśmy zebrać środki pieniężne na brakujące paczki.

1 września 2020 r. • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
W dniu 1 września 2020 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2020/2021. . Wszyscy po długiej przerwie od połowy marca br. – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemicznym – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Najpierw odbyła się uroczysta msza święta. Podczas niej prefekt szkoły ks. Jarosław Erhardt MS przywitał całą zgromadzoną społeczność szkolną. Następnie po zakończonej mszy świętej przyszła pora na część oficjalną spotkania społeczności szkolnej zgromadzonej w świątyni. Wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz dzieci przyjęte do oddziału przedszkolnego zostali przywitani. Szczególnie podkreślono obecność wśród nas pierwszoklasistów. Wyjątkowo na progu nowego roku szkolnego w tym wyjątkowym czasie odbyło się pasowanie na ucznia najmłodszych wchodzących w skład klasy I. Przed nami 10 miesięcy wytężonego wysiłku na polu wychowania i nauki. Mamy nadzieję na udany czas zdobywania wiedzy i umiejętności.

26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajeć szkolnych w roku szkolnym 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020.. Minęło 10 miesięcy nauki, przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.
Ten miniony okres był nietypowy, głównie za sprawą konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych spowodowanych zagrożeniem zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i związaną z nim ostrą chorobą zakaźną COVID-19, dlatego też w drugim półroczu od połowy marca kształcenie odbywało się w formie nauczania zdalnego. Po tak długim okresie niewidzenia siebie w sytuacjach szkolnych w budynku szkoły spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby podczas mszy świętej podziękować za kończące się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w bieżącym roku szkolnym.

26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajeć oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020.. Minęło 10 miesięcy zabawy i nauki, przyszedł czas na podsumowanie naszych działań.
Odbyło się rozdanie dyplomów i upominków dzieciom z oddziału przedszkolnego przy zachowaniu wszystkich względów bezpieczeństwa spowodowanych trwaniem w stanie epidemicznym. Za nami jest już okres wspólnych zabaw i zajęć w naszej przedszkolnej sali, zakończony czasem trudnym, niepewnym.

Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin
W sobotę, 4 stycznia, w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Trzciance została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której dyrektor szkoły Bożena Wargin wyraziła wdzięczność Bogu za wszelkie łaski, jakich dostąpiła podczas 16 lat pełnienia funkcji na stanowisku dyrektora szkoły. Podziękowała również za wszelkie dobro, którego doświadczyła ze strony współpracowników, rodziców uczniów i wychowanków.
Po mszy św. zaproszeni goście udali się do auli Katolickiej Szkoły Podstawowej na poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze wspomnień i podziękowań.
Dnia 8 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli – film
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli - film
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Materiał filmowy został przygotowany przez Sławomira Pochylskiego z Telewizji Internetowej Info TV.

Dnia 7 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W poniedziałek, 6 stycznia, po zakończonej Eucharystii w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, liczni mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka, a także przybyli goście, spotkali się w parku 1 Maja, aby właśnie stamtąd po godz. 12.00 wyruszyć na trasę VI Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli. Tegoroczny orszak został zorganizowany pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”
Cieszymy się, że wspólnie mieliśmy możliwość zastanowienia się nad Objawieniem Pańskim, przedstawionym w tych ulicznych jasełkach przy użyciu odniesień do wiary chrześcijańskiej i jednocześnie ludowego zobrazowania biblijnych prawd ewangelicznych.

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia bliskiego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.
Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości i pokoju świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok 2020.
Życzą
dyrektor szkoły Dorota Pawłowska i pracownicy
Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
Boże Narodzenie 2019
obraz: Mistrz Ołtarza z Trzeboni — Adoracja Dzieciątka Jezus (przed 1380 r.)
Dnia 16 grudnia 2019 r. • I Gminny Konkurs Plastyczny „Anioł Rodzinny”
I Gminny Konkurs Plastyczny Anioł Rodzinny
W piątek, 13 grudnia, ogłoszono wyniki I Gminnego Konkursu Plastycznego „Anioł Rodzinny”. Organizatorem artystycznych zmagań były panie Ewa Koniuszy i Agnieszka Werte.
Do naszej szkoły dostarczono aż 33 aniołki z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzcianka. Po krótkich występach pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska wspólnie z panią Agnieszką Werte i panią Ewą Koniuszy wręczyły dyplomy za przygotowanie aniołów rodzinnych.

Dnia 16 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 10 grudnia do piątku 13 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Igor Knap.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Piernikowe warsztaty cukiernicze
Piernikowe warsztaty cukiernicze
W czwartek, 12 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach pt. Świat toruńskiego piernika odbywających się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.
To były bardzo ciekawe zajęcia przedstawiające historię związaną z pieczeniem przepysznych ciasteczek.

Dnia 12 grudnia 2019 r. • Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
W środę 11 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się VII Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 wykonawców. Nasz oddział przedszkolny reprezentowało dwoje występujących: Zuzanna Bryk oraz Tomasz Piduch.
Miło nam poinformować, że Tomasz Piduch zajął III miejsce, a Zuzanna Bryk otrzymała wyróżnienie!

Dnia 10 grudnia 2019 r. • Samorządowy Święty Mikołaj
Samorządowy Święty Mikołaj
W poniedziałek, 9 grudnia, do naszego oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj wraz z wiceburmistrzem Trzcianki panią Dominiką Wiśniewską. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami.
W nagrodę za występy milusińskich, które spodobały się Świętemu Mikołajowi, dzieci otrzymały słodkie upominki — podobizny wspaniałego przybysza z dalekiej Laponii.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 26 listopada do wtorku 3 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tomasz Piduch.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Mikołajki w zerówce
Mikołajki w zerówce
Mikołajki obchodzone są 6 grudnia, jako dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa Miry.
W czwartek, 6 grudnia, dzieci ubrały się na czerwono, usłyszały opowiadania o tym, kim był św. Mikołaj, rozwiązywały zagadki o nim, wykonywały prace plastyczne, mówiły też o tym, jak powinien wyglądać ten święty kojarzony z obdarowywaniem najbliższych. Były też pierniczki, wyjście do kina na film „Kraina lodu 2”.
Oczywiście, że nie mogło także zabraknąć spotkania ze św. Mikołajem!

Dnia 6 grudnia 2019 r. • Barbórka w zerówce
Barbórka w zerówce
W czwartek, 5 grudnia, z okazji przypadającego 4 grudnia dnia św. Barbary z Nikomedii — patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy opowiedziała przedszkolakom o trudnej i niebezpiecznej pracy ludzi zajmujących się wydobywaniem z ziemi kopalin użytecznych, np. węgla.
Dzieci wiele dowiedziały się o górniczej pracy i związanych z nią obyczajach, w tym m.in. o Barbórce — uroczystości wszystkich górników.

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 29 listopada, obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym kolejne urodziny. Tym razem były to urodziny naszej pani Krystyny Słowińskiej! Dzieci oraz pani wychowawczyni zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., a także złożyli życzenia, pragnąc, by w życiu pani Krystyny były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.
Pełna szczęścia jubilatka w podziękowaniu za pamięć zaprosiła wszystkich do pizzerii Mamma Mia, znajdującej się przy ulicy S. Żeromskiego w Trzciance.

Dnia 29 listopada 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czwartek, 28 listopada, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Amelia Matuszewska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Amelia, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 29 listopada 2019 r. • III Powiatowy Konkurs „Święci na miarę (naszych czasów)”
III Powiatowy Konkurs Święci na miarę naszych czasów
W czwartek, 28 listopada, do auli naszej szkoły zaprosiliśmy laureatów III Powiatowego Konkursu „Święci na miarę (naszych czasów)”. W tym roku w ramach zmagań konkursowych zostało zgłoszonych aż 66 lalek przedstawiających różnych świętych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczestników eliminacji, katechetom i wszystkim tym, którzy wspierali dzieci w tworzeniu lalek świętych.

Dnia 29 listopada 2019 r. • „Mały Miś i prawa dziecka”
Mały Miś i prawa dziecka
W środę, 20 listopada, obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia oraz przez kolejny tydzień dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.
W ten sposób dzieci z naszego oddziału przedszkolnego realizują kolejny moduł projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, czyli „Mały Miś i prawa dziecka”. Jest to następny istotny temat realizowany przez zerówkowiczów. W tym roku przypada 30. rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Mały Miś zachęca więc do przypomnienia podstawowych praw najmłodszym przez różnorodne teksty literackie.

Dnia 27 listopada 2019 r. • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym Mój Dzień Niepodległości
Miło nam poinformować, że we wtorek, 26 listopada, z rąk komisji konkursowej otrzymaliśmy wyróżnienie za udział w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”.
Komisja konkursowa odwiedziła nasz oddział przedszkolny, by osobiście wręczyć nam specjalny dyplom. Wraz z nim dzieci otrzymały pamiątkowe nagrody w postaci książek.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W poniedziałek, 25 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w szkolnych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyszło do naszego oddziału przedszkolnego ze swoim małym lub dużym przyjacielem przytulanką.
Dla najmłodszych w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe z misiami, konkursy, omówienie historii święta, bawienie się przy piosenkach, degustowanie miodu, wykonanie prac plastycznych, przedstawienie teatralne „Bal u Misia”...

Dnia 26 listopada 2019 r. • Dzień Pluszowego Misia w szkole
Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek, 25 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas drugiej lekcji aula szkolna wypełniła się miękkimi i puszystymi przyjaciółmi dzieci. Uczniowie klas 0–III mieli okazję poznać historię pluszowego misia i zobaczyć przedstawienie Złotowłosa i trzy Misie, wykonane w języku angielskim przez uczniów klasy IIa.

Dnia 25 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 18 listopada do piątku 22 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 22 listopada 2019 r. • Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości
W czwartek, 21 listopada, w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszym oddziale przedszkolnym był to niesamowity dzień, pełen wrażeń i niespodzianek.
Przede wszystkim dzieci opowiedziały sobie, co to jest życzliwość, a więc przyjazne usposobienie do osób przebywających z nami, i dlaczego warto być szczęśliwym na co dzień. Były też śpiewy, tańce, a nawet wizyta dobrych duszków „magicznych słów”!...

Dnia 21 listopada 2019 r. • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
W środę, 20 listopada, w Gminnym Przedszkolu nr 1 odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. Do rywalizacji przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn z miejscowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie Olga Antoniak i Tomasz Piduch wywalczyła III miejsce dla naszego oddziału przedszkolnego. Gratulujemy naszym uczestnikom ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w konkursowych zmaganiach!

Dnia 20 listopada 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 19 listopada, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Wioletta Kasztelan, pracownik Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Mieliśmy okazję wysłuchać książkę Przedszkoludki, sto radości i dwa smutki, której autorką jest Agnieszką Frątczak.
Na zakończenie spotkania, dyplomem „Prawdziwego Przyjaciela” podziękowaliśmy pani Wioletcie za poświęcenie nam czasu i odwiedzenie naszego oddziału przedszkolnego.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 12 listopada do piątku 15 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Stańczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Dzień Niepodległości – klasy 0–IV
Dzień Niepodległości - klasy 0–IV
W piątek, 8 listopada, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. Uroczystość z udziałem klas 0-IV rozpoczęła się apelem, podczas którego zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie.
Punktem kulminacyjnym świętowania było wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 hymnu polskiego na dziedzińcu szkoły.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Konkurs fotograficzny „Mój Dzień Niepodległości” – nasze zdjęcie
Konkurs fotograficzny Mój Dzień Niepodległości - nasze zdjęcie
W piątek, 8 listopada, wykonaliśmy w auli szkolnej zdjęcie grupowe z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego, przeznaczone do konkursu fotograficznego „Mój Dzień Niepodległości”. Eliminacje są organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
Teraz cierpliwie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu. Jego wyniki zostaną ogłoszone 22 listopada br.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Tydzień patriotyczny w zerówce
Tydzień patriotyczny w zerówce
W oddziale przedszkolnym pierwszy tydzień listopada 2019 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, tradycyjnie przypadającego 11 listopada.
Cieszymy się, że wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego mają wpojone zasady umiłowania Polski, były odświętnie ubrane i posiadają ogromną wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 4 listopada do piątku 8 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Bryk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Sztukoteka — rogale świętomarcińskie
Sztukoteka - rogale świętomarcińskie
We wtorek, 5 listopada, w naszej szkole odbyła się sztukoteka dla klas 0–III. Tym razem comiesięczny pokaz został zatytułowany Legenda o rogalach świętomarcińskich...
W trakcie niezwykłego spektaklu mogliśmy niejako wejść do świata słynnej poznańskiej legendy. Jak wiemy, co roku w stolicy Wielkopolski możemy zajadać się rogalami świętomarcińskimi. Zespół Mozaika zaproponował nam ćwiczenia kulinarne, dzięki którym wspólnie wykonaliśmy wyjątkowe bułki z nadzieniem z białego maku. Oczywiście zabawa odbywała się przy muzyce, w tańcu i przy wtórze piosenek.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 28 października do wtorku 5 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Lena Sarna.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 4 listopada 2019 r. • Pamiętamy o zmarłych
Pamiętamy o zmarłych
W środę, 30 października, dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na cmentarz parafialny, aby symbolicznie zapalić znicz oraz pomodlić się za zmarłych.
Dzieci dowiedziały się, kiedy i dlaczego czcimy pamięć o świętych i zmarłych. Zerówkowicze uzyskali też wiedzę o tym, że należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz że trzeba dbać o groby.

Dnia 30 października 2019 r. • Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
We wtorek, 29 października, w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się V Gminny Przegląd Piosenki „Jesień wokół nas — Przedszkolaki śpiewają disco polo”. Do przeglądu zgłosiło się 23 dzieci z 10 placówek gminy Trzcianka.
Nasz oddział przedszkolny reprezentował trzyosobowy zespół śpiewając piosenkę Od samego rana. Przygotowaniem naszych przedstawicieli zajęła się wychowawczyni Ewa Koniuszy.

Dnia 28 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 21 października do piątku 25 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Ćwiek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 25 października 2019 r. • Zerówkowy cyrk rodzinny
Zerówkowy cyrk rodzinny
W czwartek, 24 października, nasze pociechy z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami zamieniły się w prawdziwych artystów cyrkowych.
Było to wyjątkowe widowisko, podczas którego rodziny nie tylko mogły podziwiać talenty młodych wykonawców, ale także zaprezentować się na scenie w barwnych, przykuwających wzrok kostiumach.

Dnia 24 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
W środę, 23 października, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy, takie ja Samochwała, Kłamczucha, Skarżypyta, Leń, które przepięknie zostały wyrecytowane przez naszego gościa.
Po wysłuchaniu utworów przyszła kolej na występ rówieśniczek Zofii Olczak i Zuzanny Stańczyk.

Dnia 22 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 21 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Ćwiek. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Gabriela, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 22 października 2019 r. • Jesienny spacer
Jesienny spacer
W piękny dzień, w poniedziałek 21 października, gdy na niebie świeciło słońce, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja nie tylko w poszukiwaniu jesieni, ale aby także ten czas wykorzystać na ćwiczenia fizyczne.

Dnia 21 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 14 października do piątku 15 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Młynarczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 21 października 2019 r. • I miejsce w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
I miejsce w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
We wtorek,8 października, nastąpiło rozstrzygnięciu konkursu ekologicznego „Dobre rady na odpady” zorganizowanego przez Referat Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi w Urzędzie Miejskim Trzcianki.
Miło nam ogłosić, że I miejsce w kategorii wiekowej klas IV–VI otrzymały uczennice naszej szkoły Zofia Kotiuszko i Maria Kotiuszko, obie z klasy VI. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego za udział w eliminacjach otrzymały kamizelki odblaskowe, a także karmnik dla ptaków.

Dnia 21 października 2019 r. • Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”
Rodzinny Konkurs Twórczy Ziemniaki-Cudaki
W oddziale przedszkolnym odbył się Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”.
Zadaniem uczestników naszych eliminacji było wykonanie przez rodziców naszych podopiecznych wspólnie z dzieckiem postaci z ziemniaka, wykorzystując do tego jesienne skarby: liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę, warzywa, owoce itp. Jury wyróżniło najlepsze prace, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobny słodki upominek za udział w konkursie. Organizatorem konkursu była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Koniuszy.

Dnia 17 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 15 października, w ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Agnieszka Bryk. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki Zuzanny przeczytała nam jedną z bajek Walta Disneya, przetłumaczoną na język polski opowieść pt. Kubuś i Tygrys.
Po przeczytaniu utworu dzieci podziękowały pani Agnieszce Bryk za odwiedzenie zerówki i poświęcenie nam czasu na to, co lubimy robić najbardziej. Na zakończenie spotkania pani Agnieszka wraz z córką Zuzanną poczęstowały nas słodkimi lizaczkami.

Dnia 17 października 2019 r. • Sztukoteka — taniec bieli i czerni
Sztukoteka - taniec bieli i czerni
We wtorek, 15 października, odbyła się sztukoteka z udziałem Mozaiki z Poznania i klas edukacji wczesnoszkolnej. Tym razem nasze spotkanie ze światem kultury miało następujący tytuł: Bieli i czerni taneczne układanki — czyli historie pisane tańcem.
Opowiadana historia tworzyła się przed nami niejako sama przy użyciu ruchu, muzyki i iluzji. Również i my mogliśmy stać się uczestnikami tego niesamowitego świata fantazji.

Dnia 14 października 2019 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka
Dzień Pieczonego Ziemniaka
W piątek, 11 października, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o ziemniaku, następnie były tematyczne zagadki oraz konkurencje sportowe.
Dziękujemy pani Katarzynie Słowińskiej oraz pani Małgorzacie Czeszejko za przygotowanie dla przedszkolaków pieczonych ziemniaków. Ten dzień przyniósł nam wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Dnia 14 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 7 października do piątku 11 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Amelia Bednarek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 10 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 9 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 9 października 2019 r. • Tydzień owocowo-warzywny
Tydzień owocowo-warzywny
Tydzień od poniedziałku 30 września do piątku 4 października minął dzieciom z oddziału przedszkolnego jako pachnący owocami i warzywami. Każde dziecko przyniosło do zerówki swoje ulubione owoce i warzywa.
Kącik przyrody oddziału wyglądał przepięknie, ale oprócz walorów estetycznych, podjęta tematyka zajęć przyniosła również inne korzyści i wszyscy mieli zadowolone minki, bo chętnie zajadali witaminki.

Dnia 8 października 2019 r. • Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
W poniedziałek, 7 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Tematem niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.
Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły też, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Dnia 7 października 2019 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W czwartek 3 października i piątek 4 października, w naszym katoliku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nią św. s. Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia.
W tym roku szkolnym obchody były połączone z wyjątkową wizytą, podczas której gościli u nas przedstawiciele Telewizji Trwam. Ks. dr Antoni Balcerzak SDB, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktor Radia Maryja i Telewizji Trwam, postanowił w przygotowywanym materiale filmowym opowiedzieć, w jaki sposób nasza szkoła w obecnych czasach odnosi się do szerzenia orędzia Jezusa Miłosiernego w lokalnej społeczności, działając na polu edukacji i ewangelizacji.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły
Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły
W piątek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. W tym czasie w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” odwiedziła nas pani Alicja Gołaś-Antoniak.
Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam książkę pt. „Święta siostra Faustyna” Elizy Piotrowskiej. Po przeczytanej opowieści dzieci wręczyły pani Alicja Gołaś-Antoniak dyplom podziękowania. Następnie dzieci z okazji Dnia Patrona Szkoły uczestniczyły we mszy św. Po jej zakończeniu wykonały prace plastyczne pt. „Siostra Faustyna Kowalska”, uczyły się i bawiły.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 30 września do piątku 4 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tymoteusz Lisiak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
W poniedziałek, 30 września, w naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji panie wychowawczynie razem z dziewczynkami złożyły naszym chłopakom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

Dnia 30 września 2019 r. • W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” w piątek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Anna Matuszewska. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam bajkę wychowawczą pt. Kieszonkowy czarodziej Anny Piekarskiej.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 30 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 23 września do piątku 27 września 2019 r. mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Olga Antoniak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 27 września 2019 r. • Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
We wtorek, 24 września, poznańska grupa artystyczna Mozaika po wakacyjnej przerwie spotkała się z klasami edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły.
Pierwsza sztukoteka w obecnym roku szkolnym była zatytułowana Alfabet tradycji — Wielkopolska Ziemia Kaliska i dotyczyła prezentacji instrumentów spotykanych tylko w naszym regionie wielkopolskim.

Dnia 26 września 2019 r. • Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Nasz oddział przedszkolny świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rozpoczął w poniedziałek 23 września. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer na największy plac zabaw w Trzciance.
Z radością korzystaliśmy z urządzeń służących do rozrywki dla najmłodszych. Tam również czekała na nas niespodzianka w postaci owocowego poczęstunku, a także medale dla każdego właśnie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Dnia 24 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 23 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodził Julian Weilandt. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Julian, pełen szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 24 września 2019 r. • Królik gościem zerówki
Królik gościem zerówki
W poniedziałek, 23 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził niecodzienny gość — królik.
Wszystko to dzięki Oldze Antoniak i jej rodzicom. Olga opowiedziała nam, jak należy opiekować się zwierzątkiem.

Dnia 23 września 2019 r. • Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
W piątek, 20 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z misiem Bruno brały udział w akcji związanej z ekotygodniem zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka — ekoczytanki, w parku 1 Maja.
Panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury czytały dzieciom teksty z książek, a następnie przedstawiły zagadki na temat czytanych tekstów. Na koniec spisaliśmy umowę ekologiczną między przedszkolakami a Ziemią. Dziękujemy paniom, które przygotowały akcję łączącą literaturę i dobro naszego środowiska.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
Zajęciami przeprowadzonymi w piątek, 20 września, rozpoczęliśmy realizacje projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” w ramach akcji „Czytające przedszkolaki” 2019 organizowanej przez wydawnictwo Mac.
Celem rojektu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez czytanie w domu i przedszkolu oraz prezentowanie dzieciom już od najmłodszych lat utworów polskich pisarzy i poetów.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września mianem Bohater Tygodnia zerówki był utytułowany Julian Weilandt.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 23 września 2019 r. • Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Zerówkowicze obserwowali ruch uliczny oraz zachowania pieszych i kierowców, przypominali sobie podstawowe zasady ruchu drogowego oraz znaczenie znaków drogowych. Uczyli się także prawidłowego przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.
Nie zabrakło także tematycznych wycieczek, zajęć plastycznych i muzycznych oraz spotkania z panią policjant.

Dnia 20 września 2019 r. • Nasza praca w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
Nasza praca w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
W czwartek, 19 września, zaprezentowaliśmy w sali przedszkolnej przygotowaną przez naszą zerówkę pracę przeznaczoną do zgłoszenia na konkurs ekologiczny „Dobre rady na odpady”.
Właśnie trwamy w ekotygodniu, podczas którego w naszej gminie Trzcianka zwracamy szczególną uwagę na konieczność chronienia środowiska naturalnego poprzez realizację różnych działań proekologicznych.

Dnia 17 września 2019 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W poniedziałek, 16 września, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem przeżywania tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia samodzielnych działań.

Dnia 16 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 13 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Lena Sarna. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Lena, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi słodkościami.

Dnia 16 września 2019 r. • Zajęcia gimnastyczne w zerówce
Zajęcia gimnastyczne w zerówce
W piątek, 13 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez gry i zabawy ruchowe przyswajały prawidłowe nawyki zdrowotne, dobrze się przy tym bawiąc.
Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej. Właśnie dlatego w naszym oddziale przedszkolnym odbywają się dwa razy w tygodniu.

Dnia 16 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września tym mianem był utytułowany Ksawery Kurczewski.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 września 2019 r. • Kodeks przedszkolaka
Kodeks przedszkolaka
W czwartek, 12 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poznały zasady i normy zachowania obowiązujące każdego zerówkowicza. Kodeks przedszkolaka ma za zadanie kształtować wzorce zachowania społecznie akceptowane. Dzieci poznały swoje obowiązki na podstawie przygotowanych przez nauczyciela ilustracji.
Gdy każdy obrazek został omówiony, nastąpił najważniejszy moment, czyli potwierdzenie przyjęcia zaproponowanego kodeksu. Każde dziecko z oddziału przedszkolnego odbiło swoją rączkę pomalowaną farbą na arkuszu.

Dnia 10 września 2019 r. • Tydzień adaptacyjny zerówki
Tydzień adaptacyjny zerówki
Za nami pierwszy tydzień nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2019/2020. Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego robiły w ostatnim czasie.
Zapraszamy wszystkich do oglądania krótkiej fotorelacji! Można zobaczyć wszystko, co było naszym udziałem w pierwszym tygodniu września...

Dnia 3 września 2019 r. • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek, 2 września, o godz. 10.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Wakacje nieubłaganie się skończyły. Nadszedł moment rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.
Podczas mszy świętej inaugurującej czas wzmożonego wysiłku, nauki i ćwiczenia się w obowiązkowości przywitał nas prefekt szkoły ks. Mariusz Maćkowiak MS, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę. Po Eucharystii do wszystkich zgromadzonych zwróciła się pełniąca obowiązki dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Po kilku słowach wprowadzenia i przedstawienia nowości organizacyjnych dotyczących nauczania w naszej szkole uczniowie wraz z zainteresowanymi rodzicami przeszli do szkolnych budynków.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły,
w poniedziałek 2 września br. odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2019/2020
. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Przez 30 minut przed Eucharystią będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.
Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii odbędzie się część oficjalna uroczystości w kościele. Następnie Uczniowie i zainteresowani Rodzice przejdą do budynków szkoły, gdzie będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas.
Ponadto po zakończeniu mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny, a więc około godz. 11, osoby zainteresowane zakupem nowych koszulek polo należących do jednolitego stroju uczniowskiego będą miały możliwość zobaczenia i przymierzenia ich w naszej szkole. Obecna u nas p. Agnieszka Sofij udostępni Państwu wariant letni i jesienno-zimowy mundurka szkolnego.
Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Siostry Faustyny w Trzciance
Dnia 21 czerwca 2019 r. • Zerówka w ogrodzie
Zerówka w ogrodzie
We wtorek, 18 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do ogrodu państwa Małgorzaty i Czesława Czeszejków.
Były zorganizowane zajęcia i czas na relaks. To wyjątkowe spotkanie stanowiło dobrą okazję do jeszcze większej integracji zespołu klasowego.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W dniach 10 i 18 czerwca do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyli pani Maria Łaszkiewicz-Henszke oraz pan Michał Poniatowski.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czerwcu w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziły Roma Michalska, Marianna Bekas oraz Hanna Sienkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatkom Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Roma, Marianna i Hanna, pełne szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowały wszystkich przepysznymi cukierkami i lodami.

W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Dnia 18 czerwca 2019 r. • Zakończenie zajęć w zerówce
Zakończenie zajęć w zerówce
W poniedziałek, 17 czerwca, w auli w Katolickiej Szkoły Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie zajęć prowadzonych w oddziale przedszkolnym.
Najpierw dzieci powitały zaproszonych gości polonezem. Następnie nadszedł czas na podziękowania, dyplomy, ciepłe słowa, piosenki, a nawet... spotkanie przy wspólnym stole!

Dnia 18 czerwca 2019 r. • Pielgrzymka szkolna
Pielgrzymka szkolna
W poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 8.15 wyruszyła do Stradunia VII Dziękczynna Piesza Pielgrzymka Szkolna z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem wędrówki było wspólne uczestniczenie w modlitwie i integrowanie się społeczności szkolnej z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2018/2019.
Mimo wielkiego zmęczenia — nie tylko związanego z przebytą drogą, ale i tyloma miesiącami wytężonej nauki — wszyscy byli radośni i zadowoleni.

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Pożegnalne spotkanie zerówki
Pożegnalne spotkanie zerówki
W niedzielę, 16 czerwca, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego i ich rodzice wraz z wychowawcą Ewą Koniuszy spotkali się przy ognisku w gospodarstwie u pani Patrycji i Bartłomieja Bekasów w Wołowych Lasach. Po raz ostatni widzieliśmy się w takim właśnie gronie z racji tego, że niektórzy z nas w przyszłym roku szkolnym staną się pierwszoklasistami.
Dziękujemy państwu Patrycji i Bartłomiejowi za zaproszenie nas do siebie oraz rodzicom dzieci za przybycie do Wołowych Lasów.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
W środę, 12 czerwca, w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbył się Powiatowy Przegląd Recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Wzięło w nim udział 22 śmiałków z przedszkoli z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Nasz oddział przedszkolny reprezentowali Agata Wyrwa i Piotr Henszke.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ.

Dnia 12 czerwca 2019 r. • Zerówka była na lodach
Zerówka była na lodach
We wtorek, 11 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja. Tam czekały na nie pyszne lody.
Ta zimna, jakże smaczna nagroda w upalny dzień sprawiła zerówkowiczom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku uśmiechnięci i zadowoleni zerówkowicze wrócili do przedszkola.

Dnia 11 czerwca 2019 r. • Prezentacja gry na pianinie
Prezentacja gry na pianinie
W poniedziałek, 10 czerwca, Aleksander Chazbijewicz zaprezentował naszej grupie przedszkolnej swoją pasję. Jest nią muzyka. Od 6 roku życia nasz kolega uczy się grać na pianinie.
Wszystkie dzieci były pod wielkim wrażeniem wykonania muzyki, a Aleksander — szczęśliwy, że mógł podzielić się z nami swoimi umiejętnościami.

Dnia 10 czerwca 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W piątek, 7 czerwca, do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyła pani Patrycja Bekas. Mama Marianki przeczytała bajkę pt. Krecik i orzeł.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Gminna Spartakiada Przedszkolna „Ruch to zdrowie”
Gminna Spartakiada Przedszkolna Ruch to zdrowie
W czwartek, 6 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej „Ruch to zdrowie”. Odbyła się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej. Konkurencje sportowe dostosowane były do wieku i możliwości najmłodszych.
Po wysiłku włożonym podczas uczestniczenia w zawodach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. W trakcie spartakiady wszyscy okazaliśmy się świetnymi sportowcami i zwycięzcami.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Zerówkowy konkurs recytatorski
Zerówkowy konkurs recytatorski
W środę, 5 czerwca, w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Dzieci zaprezentowały wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny.
Każdy z uczestników poetyckiego przeglądu otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom za swój występ.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
W środę, 5 czerwca, spotkała się u nas nowa grupa przyszłych zerówkowiczów, którzy będą z nami na zajęciach od września nowego roku szkolnego w oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej. Pani p.o. dyrektor Dorota Pawłowska powitała rodziców i dzieci.
Mamy i tatowie zostali zaproszeni na zebranie z panią dyrektor, natomiast przyszli zerówkowicze wraz z wychowawczyniami oddziału postanowili zabawić się z chustą animacyjną. Po harcach przyszedł czas na poczęstunek i wypicie pysznych soków. Na końcu każdy mały uczestnik spotkania otrzymał dyplom i zestaw z bańkami mydlanymi.

Dnia 5 czerwca 2019 r. • Festyn rodzinny
Festyn rodzinny
We wtorek, 4 czerwca, przeżywaliśmy Festyn Rodzinny — nasze szkolne święto zapowiadające ciepłe wakacyjne dni. Wszyscy zgromadzeni — uczniowie, ich rodzice, bliscy i nauczyciele, po południu przybyli na dziedziniec szkolny, aby wspólnie uczestniczyć w festynie rodzinnym.
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019, dlatego też zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania. Razem mogliśmy spędzić nasz szczególny dzień — dzień rodziny, czas radości i zabaw.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 3 czerwca, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Młynarczyk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Gabriela pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi cukierkami.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com