INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
Dzisiaj
– Wydarzenia
Podręczniki na rok szkolny 2019/2020
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w dziale Edukacja i wychowanie publikujemy pełny wykaz podręczników szkolnych przeznaczonych na rok szkolny 2019/2020. Poszczególne pliki są zapisane w formacie PDF. Wystarczy pobrać dany dokument, klikając odpowiednią ikonę dotyczącą konkretnej klasy.
W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Dnia 17 maja 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 15 maja, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodził Oskar Toboła. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Oskar pełen szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich przepysznymi cukierkami.

Dnia 17 maja 2019 r. • Dzień Polskiej Niezapominajki
Dzień Polskiej Niezapominajki
W środę, 15 maja, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny w Trzciance zaprosili grupy przedszkolne na obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. Podczas tej uroczystości przypominane są ważne treści o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Wszystkie przybyłe zespoły dziecięce spotkały się przed budynkiem biblioteki, a potem pięknym korowodem udały się do parku 1 Maja, gdzie wspólnie z burmistrzem Krzysztofem Jaworskim zasadziły pamiątkowe drzewko. Następnie dzieci przeszły do biblioteki, gdzie czekał na nie program artystyczny i słodkie upominki.

Dnia 16 maja 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
We wtorek, 14 maja, urodziny obchodził Konstanty Łaszkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Konstanty pełen szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich przepysznymi cukierkami.

Dnia 15 maja 2019 r. • Zerówka na basenie w Wałczu
Zerówka na basenie w Wałczu
W poniedziałek, 14 maja, dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na basen do Wałcza należącego do Centralnego Ośrodka Sportu — Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Długo oczekiwaliśmy na ten wymarzony wyjazd.
Pod czujnym okiem dorosłych dzieci bezpiecznie i przyjemnie spędziły miłe chwile w wodzie. Ćwiczenia na basenie to wspaniała metoda poprawiająca sprawność fizyczną dziecka i promująca zdrowy styl życia.

Dnia 8 maja 2019 r. • I i II miejsce w gminnych mistrzostwach warcabowych
I i II miejsce w gminnych mistrzostwach warcabowych
We wtorek, 7 maja, o godz. 10.00 w naszej szkole odbyły się VII Mistrzostwa Przedszkolaków Gminy Trzcianka oraz I Mistrzostwa Gminy Trzcianka Klas I–III szkół podstawowych w warcabach klasycznych. Do rywalizacji w ogóle przystąpiło 51 zawodników.
Naszą szkołę reprezentowało pięcioro dzieci z oddziału przedszkolnego. Dwoje z nich osiągnęło wysokie wyniki: Piotr Henszke zajął I miejsce w kategorii wiekowej przedszkolaków oraz w kategorii chłopców, z kolei Mateusz Czeszejko zajął II miejsce w tych samych kategoriach. Serdecznie gratulujemy naszym przedstawicielom i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 6 maja 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
We wtorek, 30 kwietnia, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodził Tomasz Piduch. Koleżanki i koledzy oraz panie wychowawczynie Ewa Koniuszy i Malgorzata Czeszejko zaśpiewali jubilatowi piosenkę urodzinową Życzymy, życzymy... i złożyli życzenia: uśmiechu, radości i zdrowia.
Tomasz pełen szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich cukierkami.

Dnia 6 maja 2019 r. • Zerówka omawiała symbole narodowe
Zerówka omawiała symbole narodowe
We wtorek, 30 kwietnia, nasza zerówka przygotowywała się do Święta Narodowego Trzeciego Maja, obchodzonego na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r.
Uroczystość jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także do rozważań o rozwijaniu poczucia przynależności narodowej.

Dnia 30 kwietnia 2019 r. • Relikwie św. s. Faustyny w naszym kosciele parafialnym
Relikwie św. s. Faustyny w naszym kosciele parafialnym
W Drugą Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, podczas Mszy św. o godz. 9.30 miało miejsce uroczyste wprowadzenie do kościoła św. Jana Chrzciciela relikwii św. s. Faustyny, apostołki i sekretarki Bożego Miłosiertdzia oraz patrona naszej szkoły.
Po zakończeniu Mszy św. uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej wykonali taniec wielkanocny na parkingu przy ul. T. Kościuszki. W ten sposób wyraziliśmy naszą radość wynikającą z faktu, że św. s. Faustyna jest patronką naszej szkoły katolickiej, a jej relikwia na stałe zagościła w naszej świątyni. W jej znaku będziemy mieć możliwość prosić ją o wstawiennictwo czy orędownictwo dla nas u miłosiernego Boga.

Dnia 25 kwietnia 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 24 kwietnia, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Samia Ali. Koleżanki i koledzy zaśpiewali jubilatom piosenkę urodzinową Życzymy, życzymy..., pragnąc, by w życiu rówieśniczki były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.
Pełna szczęścia jubilatka, w podzięce za pamięć, poczęstowała wszystkich słodkościami.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły,
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Stanowi niesamowite Misterium Miłości Zmartwychwstałej — odradzania się wiary w siłę Jezusa Chrystusa i drugiego człowieka, uzyskiwanego dzięki wyjątkowemu działaniu Ojca Niebieskiego, który dla zachowania przez nas godności poświęcił własnego Syna. Wskazał nam pewną drogę — „drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata”.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły Wam radość, wzajemną życzliwość oraz stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie Mesjasza, niosące nam odrodzenie pełni życia, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu doświadczanych trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość chrześcijańskiego posłannictwa.
Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
w imieniu Rady Pedagogicznej
i pozostałych pracowników szkoły
WIELKANOC A.D. 2019
Dnia 6 lutego 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od 24 września 2018 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”. W styczniu tym mianem była utytułowana Stefania Dąbrowska.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 6 lutego 2019 r. • Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu
We wtorek, 5 lutego, nasza zerówka przyszła do sali informatycznej na zajęcia dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu. Najmłodsi podsumowali w ten sposób dotychczasowe lekcje, podczas których omawiali wraz z wychowawcą Ewą Koniuszy najważniejsze zasady korzystania z globalnej sieci. Następnie w ramach zadania plastycznego dzieci zrobiły z kolorowego papieru prace plastyczną Laptop.
Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają nas w dzisiejszych czasach. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy:
RODZICU, UWAŻAJ, CO DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE.

Dnia 4 lutego 2019 r. • Gala V Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli
Gala V Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli
W piątek, 1 lutego, spotkaliśmy się w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej podczas gali V Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli. Przyszli do nas zaproszeni goście, którzy swoją obecnością i działaniem przyczynili się do uświetnienia naszych miejskich jasełek.
Cieszyliśmy się, że po raz kolejny udało nam się wspólnie świętować w dniu 6 stycznia w trakcie przeżywanego Objawienia Pańskiego. Każdy zaangażowany w orszakowe przedsięwzięcie otrzymał od nas w ramach wyrazów wdzięczności pamiątkowy upominek i okolicznościowy dyplom.

Dnia 1 lutego 2019 r. • Obchodziliśmy Dzień Australii
Obchodziliśmy Dzień Australii
W poniedziałek, 28 stycznia, w naszej szkole klasy 0-III obchodziły Dzień Australii. Celem zajęć było przybliżenie uczniom kultury, zwyczajów i przyrody najmniejszego kontynentu na świecie. Dzieci z ciekawością oglądały prezentację i filmy związane z krajem kangurów. Każda z grup miała do wykonania inne polecenia.
Największą atrakcją cieszyły się informacje o australijskich zwierzętach, m.in. dzieci zadziwił fakt, że w Australii jest więcej kangurów niż ludzi!...

Dnia 31 stycznia 2019 r. • Pomagamy ptakom
Pomagamy ptakom
Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas jednych ze styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla tych właśnie zwierząt, dlatego należy im pomagać. Poznali także, jakie ptaki zimują w Polsce, dowiedzieli się, czym można je dokarmiać, wykonali tematyczną pracę plastyczną oraz nauczyli się piosenki pt. Pomóż ptakom.
Na zakończenie przyrodniczych zajęć dzieci wybrały się do ogrodu przedszkolnego, by uzupełnić karmnik ptasimi smakołykami, które przyniosły z domu.

Dnia 29 stycznia 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 28 stycznia, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodzili Maria Poniatowska oraz Aleksander Chazbijewicz. Koleżanki i koledzy zaśpiewali jubilatom piosenkę urodzinową Życzymy, życzymy..., pragnąc, by w życiu rówieśników były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.
Maria i Aleksander pełni szczęścia w podzięce za pamięć poczęstowali wszystkich słodkościami.

Dnia 28 stycznia 2019 r. • Ferie zimowe w szkole
Ferie zimowe w szkole
W dniach 14-18 stycznia w naszej szkole mieliśmy wyjątkowe zajęcia, mimo że był to pierwszy tydzień upragnionych ferii zimowych i przecież nie mieliśmy obowiązku przychodzić na standardowe lekcje. Wielu uczniów zdecydowało się jednak, aby wspólnie i aktywnie spędzić czas, przeżywając poszczególne przedpołudnia w niezwykle ciekawej atmosferze.
Były więc najrozmaitsze zajęcia — kodowanie i rozwiązywanie zagadek prowadzących w świat myślenia algorytmicznego i programowania, zajęcia sportowe i nauka udzielania pierwszej pomocy, wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej i ciekawe zajęcia w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej...

Zakończyły się ferie zimowe!
Droga zbawienia przechodzi także przez ludzką pracę.
bł. Jan Paweł II
Witamy wszystkich po feriach zimowych! Były na pewno wspaniałe — zarówno spędzane na atrakcyjnych wyjazdach, w domowych pieleszach, jak i te w szkole... Wypoczęci, zregenerowani i pełni zapału wracamy do pracy!
Dnia 12 stycznia 2019 r. • Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
W piątek, 11 stycznia, zerówka wraz z bliskimi świętowała Dzień Babci i Dziadka w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej. Przygotowaliśmy się na tę okoliczność, uczestnicząc w różnorakich formach ekspresji artystycznej, wiersze, piosenki, samodzielnie utworzone prezenty — kalendarze, kwiatek dla babci i dziadka.
Był to piękny wieczór, który stanowił dowód miłości i wdzięczności wobec ukochanych seniorów.

Dnia 11 stycznia 2019 r. • Bezpiecznie w ferie
Bezpiecznie w ferie
W czwartek, 10 stycznia, naszą szkołę odwiedziła pani policjantka sierż. sztab. Estera Bartol. Jej wizyta była związana z rozpoczynającym się już niedługo okresem ferii zimowych. Jest to czas beztroskiej zabawy na sankach i nartach. Jest to również okres czyhających na dzieci zagrożeń, które pani policjantka szczegółowo omówiła, udzielając przy tym wielu cennych rad i przestróg.
Po uzyskaniu tak solidnej porcji wiedzy, na pewno uda się uczniom uniknąć wielu zimowych niebezpieczeństw.

Dnia 7 stycznia 2019 r. • V Trzcianecki Orszak Trzech Króli
V Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W niedzielę, 6 stycznia, w Trzciance, podobnie jak w 752 miejscowościach w Polsce, przeszedł ulicami tłumny korowód ludzi zebranych z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. Aby wspólnie świętować, kultywując przepiękną polską tradycję śpiewania kolęd i uczestnicząc w miejskich przygodach jasełkowych, zebraliśmy się całymi rodzinami na mszy świętej o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się na miejsce zbiórki do parku 1 Maja. Tu zgromadzili się mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka oraz przybyli do nas goście, w tym całe rodziny. Punktualnie o godz. 12.00 wyruszył z tąd V Trzcianecki Orszak Trzech Króli.
Mogliśmy wziąć udział w tym wspólnym, radosnym świętowaniu dzięki włączeniu się w realizację orszaku Trzech Króli poprzez zaangażowanie uczniów i nauczycieli z czterech trzcianeckich szkół — ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Dnia 2 stycznia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od 24 września 2018 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”. W grudniu tym mianem byli tytułowani: Franciszek Sofij, Maria Bakinowska, Kacper Zbroszczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 22 grudnia 2018 r. • Zerówka przygotowywała się do Bożego Narodzenia
Zerówka przygotowywała się do Bożego Narodzenia
W piątek, 21 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami Ewą Koniuszy i Małgorzatą Czeszejko uczestniczyły w klasowym spotkaniu adwentowym będącym przygotowaniem na nadejście Bożego Narodzenia. Zerówka po wzięciu udziału w auli szkolnej w rozważaniach przedświątecznych wraz z klasami I, II i III na temat Wigilii świąt Bożego Narodzenia wróciła do swojej sali. Tam dzieci przygotowywały świąteczne dekoracje.
Po wykonaniu prac plastycznych zerówkowicze, zasiadając przy wspólnym stole, składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście, był też wspaniały poczęstunek. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

Dnia 22 grudnia 2018 r. • Szkolny dzień skupienia przed Bożym Narodzeniem
Szkolny dzień skupienia przed Bożym Narodzeniem
W piątek, 21 grudnia, tuż przed Bożym Narodzeniem skupiliśmy się w auli szkolnej, aby przywołać słowa Pisma Świętego, omówić najważniejsze zwyczaje świąteczne i życzyć sobie błogosławieństwa Bożego na ten święty czas, jak i na nowy zbliżający się rok doświadczeń, zmagań się z codziennością. W ten sposób ukazaliśmy naszą gotowość czuwania i trwania ze sobą w oczekiwaniu na przyjście najważniejszego gościa — Dziecięcia Bożego, Boga-Człowieka, przybywającego na Ziemię dla naszego zbawienia.
Wspólnie też kolędowaliśmy, bo dzięki śpiewaniu tradycyjnych pieśni o narodzeniu Chrystusa można zbliżyć się do najważniejszych tajemnic wiary. W tym wyjątkowym dniu była również pora na klasowe spotkania opłatkowe.

Dnia 21 grudnia 2018 r. • V Rodzinny Konkurs na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
V Rodzinny Konkurs na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
W czwartek, 20 grudnia, ogłoszono wyniki V Rodzinnego Konkursu na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Przypominamy, że corocznym organizatorem artystycznych zmagań jest nasza Katolicka Szkoła Podstawowa.
W tym roku do konkursu zgłoszono 10 szopek z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzcianka.

Dnia 21 grudnia 2018 r. • Skrzaty i śnieżynki z klasy Ia poszukują zimy
Skrzaty i śnieżynki z klasy Ia poszukują zimy
W czwartek, 20 grudnia, w naszej szkole uczniowie klasy Ia mieli okazję zaprezentować swoje zdolności teatralno-muzyczne przed publicznością złożoną ze swoich kolegów i koleżanek z klas 0–III szkoły podstawowej. Przedstawienie Skrzaty i śnieżynki poszukują zimy przeniosło dzieci w wyjątkową świąteczno-zimową krainę, w której bohaterowie próbowali rozwiązać kłopot, jakim był brak śniegu. Na zakończenie przedstawienia chłopcy z klasy Ia zaśpiewali skoczną piosenkę o mikołaju, a dziewczynki — wzruszający utwór pt. Podarunki z nieba.

Dnia 20 grudnia 2018 r. • Zerówkowe jasełka
Zerówkowe jasełka
W środę, 19 grudnia, w Katolickiej Szkole Podstawowej w auli odbyły się jasełka przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego dla swoich rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Zerówkowicze z zaangażowaniem odgrywali role i przeżywali atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Pani Ewa Koniuszy, wychowawczyni oddziału przedszkolnego, złożyła wszystkim przybyłym rodzicom świąteczne życzenia połączone z tradycyjnym przełamaniem się opłatkiem. Po części oficjalnej udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez opiekunów naszych zerówkowiczów. Był to wyjątkowy wieczór dający przedsmak rodzinnej Wigilii Bożego Narodzenia.

Dnia 18 grudnia 2018 r. • Przywitaliśmy pierwszy śnieg
Przywitaliśmy pierwszy śnieg
Tak mocno dzieci z oddziału przedszkolnego cieszyły się w poniedziałek, 17 grudnia, z pierwszego śniegu, który tej zimy zdecydował się w końcu spaść na ziemię. Zerówkowicze oddali się szaleństwu, chętnie lepiąc śniegowe kulki. Było bardzo mroźnie, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo najmłodsi wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna i zdrowa rozrywka.
Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do naszej sali przedszkolnej na ciepły posiłek. Było zimno, ale i wesoło i radośnie.

Dnia 18 grudnia 2018 r. • Zerówka na warsztatach bożonarodzeniowych
Zerówka na warsztatach bożonarodzeniowych
W poniedziałek, 17 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach bożonarodzeniowych „Pierniki lukrem malowane”, zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Zerówkowiczów już od progu powitał niesamowity zapach pierników. Trwając w tym świątecznym klimacie, najmłodsi dowiedzieli się, jak obchodzono Boże Narodzenie dawniej, gdy ich dziadkowie byli w tym wieku, co oni są obecnie. Mieli również możliwość samodzielnego zrobienia pierników.

Dnia 18 grudnia 2018 r. • Spotkanie adwentowe
Spotkanie adwentowe
Trwając w przededniu Bożego Narodzenia, w poniedziałek 17 grudnia, zgromadziliśmy się w auli Zespołu Szkół Technicznych. Na spotkaniu adwentowym byli obecni uczniowie, ich rodzice, dziadkowie i bliscy, a także nauczyciele. Wszystkich przywitała dyrektor szkoły Bożena Wargin. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Kartka z kalendarza”. Nie zabrakło tradycyjnej aukcji ozdób świątecznych...

Dnia 17 grudnia 2018 r. • Zerówkowe konkursy bożonarodzeniowe
Zerówkowe konkursy bożonarodzeniowe
W związku z zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w dwóch konkursach. Na jednych z zajęć dydaktycznych grupa przygotowała prace plastyczne do konkursu pt. „Mój Święty Mikołaj„. Wszystkie były starannie wykonane, chociaż kilka z nich wyróżniało się od pozostałych.
W piątek, 14 grudnia, chętne dzieci podczas zajęć świetlicowych przystąpiły do konkursu recytatorskiego o tematyce Bożego Narodzenia. Podczas eliminacji swoim talentem zaskoczył nas Piotr Henszke, który z pamięci wyrecytował nam długą opowieść pisaną wierszem.

Dnia 17 grudnia 2018 r. • Wyróżnienie w gminnym przedszkolnym konkursie kolęd i pastorałek
Wyróżnienie w gminnym przedszkolnym konkursie kolęd i pastorałek
W piątek, 14 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Świątecznych dla Przedszkolaków. Celem eliminacji były: pielęgnacje tradycji Bożego Narodzenia, refleksja nad istotą tych świąt, wyzwolenie u dzieci radości śpiewania i promocja osiągnięć w sferze działalności muzycznej. W konkursie mogli wziąć udział jedynie soliści — maksymalnie dwie osoby z danej placówki.
Nasz oddział przedszkolny reprezentowali: Maria Poniatowska, śpiewająca pastorałkę Bosy Pastuszek, oraz Tomasz Piduch, wykonujący kolędę Dzisiaj w Betlejem.
Miło nam poinformować, że Maria Poniatowska została wyróżniona. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
tekst: Ewa Koniuszy
fot. Archiwum Szkoły (źródło: Szkoła Podstawowa w Rychliku)
Dnia 11 grudnia 2018 r. • Jesteśmy w czołówce przedszkolnych warcabistów
Jesteśmy w czołówce przedszkolnych warcabistów
W niedzielę, 9 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się po raz 23 Gwiazdkowy Turniej Warcabowy. W zmaganiach wzięło udział 30 zawodników: z Wronek, Wielenia, Brzeźna, Trzcianki i Rychlika. W zawodach uczestniczyły także dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobywając wysokie lokaty: I miejsca w grupie warcabistów do lat 6 w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz II miejsce w kategorii chłopców.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom warcabowego turnieju.

Dnia 11 grudnia 2018 r. • Samorządowy Święty Mikołaj
Samorządowy Święty Mikołaj
W piątek, 7 grudnia, Święty Mikołaj odwiedził dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Wraz z nim przybył Burmistrz Miasta i Gminy Trzcianka Krzysztof Jaworski. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami. Najmłodsi przywitali go też piosenką.
W nagrodę za piękną prezentację zerówkowicze otrzymali z rąk przedstawicieli samorządu słodkie poczęstunki — podobizny Świętego Mikołaja.

Dnia 10 grudnia 2018 r. • Zerówkowicze obchodzili Barbórkę
Zerówkowicze obchodzili Barbórkę
Za nami Barbórka, święto wszystkich górników. Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniach 4 i 5 grudnia 2018 r. dowiedziały się, czyją patronką jest św. Barbara i na czym polega zawód górnika.
Zerówkowicze zapoznali się z ubraniem roboczym i odświętnym pracownika kopalni, poznali też nowe słowa i dowiedzieli się także, do czego potrzebny jest węgiel...

Dnia 10 grudnia 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W grudniu do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyła: pani Angelika Dąbrowska, czytając baśnie ze zbioru pt. 24 baśnie przed nastaniem Wigilii (opracowanie zbiorowe).

Dnia 7 grudnia 2018 r. • Szkolne mikołajki
Szkolne mikołajki
W czasie naszych szkolnych mikołajek w dniu 6 grudnia 2018 r. uczniowie klas I-III nocowali w szkole, oczekując na przyjście Świętego Mikołaja. Z kolei zerówkowicze i starsi uczniowie, począwszy od klasy IV, a skończywszy na klasie III gimnazjalnej, udali się do Kina Osiedlowego na filmy nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej. Właśnie tam odwiedził ich Święty Mikołaj.

Dnia 7 grudnia 2018 r. • Przedszkolne jasełka gminne
Przedszkolne jasełka gminne
W czwartek, 6 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Hali Sportowo-Widowiskowej na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzciance. To był wspaniały występ opowiadający historię narodzenia małego Jezusa.
Po spektaklu najmłodsi z pozostałych przedszkoli prezentowali na scenie przygotowane kolędy i piosenki nawiązujące do zbliżających się świąt bożonarodzeniowych.

Dnia 7 grudnia 2018 r. • Akcja pomocowa „Mikołaj z »Wyobraźnią Miłosierdzia«”
Mikołaj z Wyobraźnią Miłosierdzia
W czwartek, 6 grudnia, o godz. 16.00 odbyło się podsumowanie akcji pomocowej pod hasłem „Mikołaj z »Wyobraźnią Miłosierdzia«”. Wręczenie upominków zorganizowanych przez naszych parafian odbyło się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja „Wyobraźnia Miłosierdzia” działająca przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance.

Dnia 6 grudnia 2018 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 5 grudnia, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodził Franciszek Sofij. Koleżanki i koledzy zaśpiewali jubilatowi piosenkę urodzinową Życzymy, życzymy..., pragnąc, by w życiu rówieśnika były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 5 grudnia 2018 r. • Sztukoteka — polskie tradycje kolędnicze
Sztukoteka - polskie tradycje kolędnicze
We wtorek, 4 grudnia, w ramach sztukoteki poznańska grupa artystyczna Mozaika przedstawiła najmłodszym dzieciom z naszej szkoły występ „Panie gospodarzu, masz w domu gości...” Polskie tradycje kolędnicze. W trakcie comiesięcznego spotkania, tym razem widzowie mogli poznać dawne zwyczaje odnoszące się do kolędowania pochodzące z różnych rejonów Polski. Artyści poprzez zabawę zachęcali do czerpania z naszego rodzimego dziedzictwa narodowego.

Dnia 5 grudnia 2018 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od 24 września 2018 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”. W listopadzie tym mianem byli tytułowani: Piotr Henszke, Roma Michalska i Tomasz Piduch.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 5 grudnia 2018 r. • O zdrowym odżywianiu... — przedszkolaki i klasy I-III
O zdrowym odżywianiu... - przedszkolaki i klasy I-III
W czwartek, 29 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I–III odwiedził niezwykły gość, pani Maria Niećko, która do niedawna pracowała jako higienistka w naszej szkole, a obecnie jest już na emeryturze. Przyniosła ze sobą piramidę żywieniową i przeprowadziła pogadankę na temat podstawowych zasad dbania o zdrowie. Na końcu spotkania przedszkolaki zrobiły dwie niespodzianki: wręczyły dyplom podziękowania pani Marii Niećko, dziękując w ten sposób za przybycie do nas i przekazanie cennych informacji, oraz zaprosiły wszystkich do obejrzenia przedstawienia teatralnego ukazującego bajkę pt. „Bazarek”.

Dnia 4 grudnia 2018 r. • Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dzień bajkowych postaci w zerówce
W piątek, 30 listopada, oddział przedszkolny zamienił się w krainę baśni i bajek. Dzieci przebrały się za piękne bajkowe postaci. Brały udział w kilku konkurencjach i doskonale bawili się na zabawie andrzejkowej. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli swoim pociechom przygotować bajkowe stroje. Efekt był zachwycający.

Dnia 4 grudnia 2018 r. • „Ile waży św. Mikołaj”
Ile waży św. Mikołaj
W piątek, 30 listopada, w naszej szkole podsumowano kilkutygodniową akcję charytatywną „Ile waży św. Mikołaj”. Wszystkie oddziały zebrane monety przynosiły w wyznaczone miejsce w celu ich zważenia. Łącznie zgromadziliśmy ponad 40 kilogramów monet. Po odpowiednim spakowaniu wszystkie zabezpieczone pieniądze zostały przesłane w poniedziałek 3 grudnia do Lublina, aby w dniu 9 grudnia dokonać komisyjnego zważenia Świętego Mikołaja. Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Dnia 27 listopada 2018 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W poniedziałek, 26 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym to czasie każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Do naszej sali przedszkolnej przybyły misie małe i duże, białe, brązowe , zielone..., a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dnia 27 listopada 2018 r. • „Mój pluszowy miś”
Mój pluszowy miś
W poniedziałek, 26 listopada, oddziały 0-III obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym świętem ogłosiliśmy szkolny konkurs plastyczny „Mój pluszowy miś”.

Dnia 26 listopada 2018 r. • Piosenki ludowe w wykonaniu przedszkolaków
Piosenki ludowe w wykonaniu przedszkolaków
W piątek, 23 listopada, w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki „Jesień wokół nas — Tym razem na ludowo”. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci zaprezentowały piosenki ludowe. Do przeglądu zgłosiło się 16 przedszkolaków z 10 placówek. Nasz oddział przedszkolny reprezentowały dwie dziewczynki: Maria Poniatowska, śpiewając „Poleczkę”, i Agata Wyrwa, wykonując piosenkę „Krakowiaczek”.
Po prezentacji wszystkich utworów każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę.

Dnia 21 listopada 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W listopadzie do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyli: pan Czesław i pani Agnieszka Tobołowie, czytając baśń pt. Latający kuferek Hansa Christiana Andersena.

Dnia 21 listopada 2018 r. • Przegląd Małych Form Teatralnych
Przegląd Małych Form Teatralnych
We wtorek, 20 listopada, odbył się VI Międzyprzedszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych. Jego organizatorem było Gminne Przedszkole nr 1 w Trzciance. Celem przeglądu była możliwość prezentacji grup przedszkolnych w ramach zobrazowania scenicznych bajek o tematyce jesiennej.
Nasz oddział przedszkolny w pięknych kolorowych strojach ukazał na scenie bajkę pt. Bazarek teatralnie przygotowaną przez panią Ewę Koniuszy.

Dnia 16 listopada 2018 r. • Przedszkolny gminny konkurs recytatorski
Przedszkolny gminny konkurs recytatorski
W czwartek, 15 listopada, w Gminnym Przedszkolu nr 3 w Trzciance odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze poetów polskich”.
Miło nam ogłosić, że po wysłuchaniu wszystkich młodych artystów komisja oceniająca przyznała III miejsce dla Aleksandra Chazbijewicza oraz wyróżnienie dla Agaty Wyrwy — oboje reprezentowali nasz oddział przedszkolny.

Dnia 15 listopada 2018 r. • Zerówka na warsztatach tkackich
Zerówka na warsztatach tkackich
We wtorek, 13 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance, by wziąć udział w zajęciach pt. Od nasionka do tkaniny. Podczas zajęć dzieci zwiedzały wystawę czasową Kręć się, kręć, wrzeciono..., poznały etapy powstawania tkaniny, dowiedziały się, jak wygląda praca na krośnie oraz jak dawniej ludzie tworzyli ubrania. Po obejrzeniu wystawy dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać zakładki książkowe przy użyciu nici.

Dnia 15 listopada 2018 r. • Sztukoteka — taniec i kolory
Sztukoteka - taniec i kolory
We wtorek, 13 listopada, w naszej szkole odbyła się sztukoteka z udziałem klas 0-III. Tym razem poznański zespół artystyczny Mozaika zaprosił nas do świata tańca i kolorów. W auli szkolnej mogliśmy się przekonać, w jaki sposób można połączyć kilka środków wyrazu w jedno estetyczne brzmienie. W prezentacji Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami! w zaskakujący sposób ukazano nam piękne doznania wynikające z obrazów stworzonych na potrzeby wykonania etiud tańca współczesnego.

Dnia 14 listopada 2018 r. • „«Poloneza czas zacząć...» — wielkie patriotyczne tańczenie”
Poloneza czas zacząć... - wielkie patriotyczne tańczenie
W Niedzielę, 11 listopada, w 100 rocznicę upamiętnienia odzyskania przez Polskę suwerenności uczniowie z gminnych szkół podstawowych oraz średnich zatańczyli wspólnie poloneza. Reprezentacyjny polski taniec narodowy uświetnił miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem wskazywanej akcji tanecznej jest Katolicka Szkoła Podstawowa. W pokazie wzięło udział łącznie 120 uczniów, po 10 par z każdej z następujących placówek: Szkoła Podstawowa w Łomnicy, Szkoła Podstawowa w Siedlisku, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcące, a także uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Koordynatorem akcji był nauczyciel szkoły katolickiej Marcin Wiśniewski.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 14 listopada 2018 r. • Odsłonięcie pomnika Niepodległości
Odsłonięcie pomnika Niepodległości
W sobotę, 10 listopada, o godz. 16.00 nastąpiło odsłonięcie pomnika Niepodległości. Wzniesienie monumentu na skwerze przy Katolickiej Szkole Podstawowej jest wyrazem wdzięczności złożonej naszym przodkom. Poprzez jednoczenie się przy pomniku Niepodległości w przededniu 100. rocznicy jej odzyskania przez nasz naród, dajemy wyraz pamięci o zachowaniu zasad przyjmowanych na co dzień, prowadzących nas do utrzymania suwerenności i obecnych w naszym doświadczeniu jednostkowym, jak i zbiorowym.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • „Co to jest niepodległość?”
Co to jest niepodległość?
W piątek, 9 listopada, uczniowie klas 0–III zebrali się w auli naszej szkoły, aby świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na następujące pytanie: „Co to jest niepodległość?”. Przypomnieliśmy sobie również symbole narodowe oraz ich znaczenie dla kraju. Uczniowie wykonywali m.in. patriotyczne plakaty, które ozdobiły nasze klasy.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • „Rekord dla Niepodległej” — wspólne odśpiewanie hymnu Polski
Rekord dla Niepodległej - wspólne odśpiewanie hymnu Polski
W piątek, 9 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Nasi uczniowie i nauczyciele we wskazanym dniu dokładnie o godz. 11.11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przebywając razem na dziedzińcu szkolnym, wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 13 listopada 2018 r. • Tydzień patriotyczny w oddziale przedszkolnym
Tydzień patriotyczny w oddziale przedszkolnym
Dzieci z oddziału przedszkolnego przez cały tydzień w dniach 5-9 listopada 2018 r. miały okazję dowiedzieć się, jak wiele mieści się w słowie „Polska”. Zerówkowicze dowiadywali się, czym jest kraj, w którym się ktoś urodził, którego jest obywatelem i z którym jest związany więzią narodową oraz to, kim jest patriota. Podczas zajęć m.in. recytowały piękne wiersze patriotyczne, poznawały i nazywały symbole narodowe, wykonywały prace plastyczne, które ozdabiają gazetkę klasową i korytarz oddziału przedszkolnego...

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 9 listopada 2018 r. • 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
W przededniu Narodowego Święta Niepodległości społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance spotkała się w czwartek, 8 listopada, w Parku Ryb Słodkowodnych. Przejęci, zwarci i gotowi postanowiliśmy zasadzić 100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wybraliśmy dęby, mając na uwadze ich symboliczne znaczenie — niepodległość, chwałę, honor, odwagę, królewskość, majestat, potęgę, długowieczność. Jak można zauważyć, te właśnie cechy są niezwykle istotne dla nas jako Polaków cieszących się z życia w wolnym kraju już od 1918 r. Sadzonki uzyskaliśmy dzięki staraniom Nadleśnictwa Trzcianka Lasów Państwowych.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 8 listopada 2018 r. • Pomnik Niepodległości już stoi
Pomnik Niepodległości już stoi
W środę, 7 listopada, na skwerze przy ulicy Spokojnej, przed budynkiem Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance ustawiono długo wyczekiwany pomnik Niepodległości. Mogliśmy na bieżąco śledzić prace związane z jego osadzeniem na postumencie. Pomnik jest okazały i będzie zdobił tereny położone w pobliżu naszej placówki. Katolicka Szkoła Podstawowa przejęła honorowy patronat nad pomnikiem. Deklaracja w tej sprawie została podpisana w Urzędzie Miasta i Gminy Trzcianka w dniu 29 października 2018 r.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 6 listopada 2018 r. • 100 kartek na 100-lecie odzyskania Niepodległości
100 kartek na 100-lecie odzyskania Niepodległości
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „100 kartek na 100-lecie Niepodległości”. Akcja została stworzona przez nauczycieli z całej Polski. Podczas zajęć świetlicowych, plastycznych i technicznych uczniowie począwszy od klasy 0, a skończywszy na klasie III gimnazjalnej przygotowali 100 kartek i wysłali je do 100 szkół katolickich rozmieszczonych na terenie całej Polski.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dnia 5 listopada 2018 r. • Dzień świętych w naszej szkole
Dzień świętych w naszej szkole
W środę, 31 października, w naszej szkole obchodziliśmy dzień świętych. Mając na uwadze zbliżające się dni zadumy nad przemijalnością życia człowieka i jednocześnie uzyskaniem przez niego życia wiecznego zgodnego z wiarą chrześcijańską, zebraliśmy się wszyscy na zajęciach szkolnych w niecodziennych ubiorach. W ten sposób zapowiadaliśmy zbliżające się Wszystkich Świętych. Jako chrześcijanie ufamy, że ta uroczystość akcentuje rzeczywistość przebywania z Bogiem ludzi zbawionych w niebie.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Jesienne cudaki
Jesienne cudaki
W oddziale przedszkolnym odbył się Rodzinny Konkurs Twórczy „Jesienne cudaki”. Zadaniem uczestników naszych eliminacji było wykonanie wspólnie z dzieckiem postaci warzywno-owocowej, wykorzystując do tego jesienne skarby — liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę, warzywa, owoce itp. Organizatorem Rodzinnego Konkursu Twórczego „Jesienne cudaki” była wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Teatr wędrowny czas zacząć!
Teatr wędrowny czas zacząć!
W piątek, 26 października, uczniowie klasy III zrobili niespodziankę swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych — wykonali dla nich przedstawienie pt. Rozrzutny wróbel. Z przedstawieniem chodzili od klasy do klasy i prezentowali swój talent aktorski. Od widzów otrzymali ogromne brawa. Cały projekt w ramach naszego teatru wędrownego bardzo przypadł do gustu trzecioklasistom. Obiecali, że to nie był pierwszy i ostatni raz ich scenicznego przedsięwzięcia.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Klasy I–III oglądały baśnie na scenie teatralnej
Klasy I–III oglądały baśnie na scenie teatralnej
W piątek, 26 października, wszyscy uczniowie z klas 0-III wyjechali do Piły na przedstawienie pt. Baśnie polskie. Oglądaliśmy trzy spektakle wchodzące w skład rozbudowanego widowiska: Żywa woda, Złota kaczka i Szewczyk Dratewka. Wspaniale minął nam ten czas.

Dnia 2 listopada 2018 r. • Zerówkowy cyrk rodzinny
Zerówkowy cyrk rodzinny
W czwartek, 25 października, nasze pociechy z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami zamienili się w prawdziwych artystów cyrkowych. Było to wyjątkowe widowisko, podczas którego rodziny mogły podziwiać talenty młodych wykonawców, a także sami zaprezentować się na scenie w barwnych, przykuwających wzrok kostiumach. Wszyscy artyści za swoje zaprezentowanie talentów zostali nagrodzeni dyplomem za udział w zabawie cyrkowej, słodkim co nieco oraz przyjęli gromkie brawa.

Zdjęcia klasowe
Informujemy, że na naszej stronie internetowej, w rozdziałach ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY, PODSTAWÓWKA i GIMNAZJUM, pod zakładką „Uczniowie” są już zamieszczone zdjęcia klasowe dotyczące bieżącego roku szkolnego 2018/2019 — zobaczcie...
Jednocześnie przypominamy, że zdjęcia klasowe z poprzednich lat możecie oglądać w naszym „Archiwum”.
Redakcja
Dnia 31 października 2018 r. • Światowy Dzień Origami w zerówce
Światowy Dzień Origami w zerówce
W środę, 24 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Origami. Tego dnia zerówkowicze zapoznali się z japońską sztuką wykonywania kunsztownych papierowych figurek. Dowiedziały się, że ta umiejętność wywodzi się z około 700 roku z Chin, a została rozwinięta w Japonii. Najmłodsi mieli okazję pooglądać różne prace plastyczne wykonane techniką orgiami.

Dnia 30 października 2018 r. • Drugi Festiwal Sałatek
Drugi Festiwal Sałatek
W poniedziałek, 22 października, w tygodniu misyjnym odbył się w naszej szkole już drugi Festiwal Sałatek. Zgromadziliśmy zdrowe sałatki owocowe i warzywne przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Zebrane fundusze w wysokości 341,89 zł zostaną przekazane na sfinansowanie kolejnego roku nauki naszej adopcyjnej siostry Marii Franciszki Razafindrazanany. Nasz dar wynika z angażowania się naszej szkoły w akcję charytatywną „Adopcja Serca”.

Dnia 29 października 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W październiku spotkania w ramach Klubu Czytających Rodziców rozpoczęły: pani Małgorzata Czeszejko, czytając bajkę pt. Praktyczny pan, oraz pani Barbara Bakinowska, przedstawiając nam głosowo dwie bajki: Martynka w krainie baśni oraz Martynka wsiada na konia.

Dnia 29 października 2018 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od 24 września 2018 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”. W październiku tym mianem byli tytułowani: Julian Weilandt, Marianna Bekas, Ali Samia, Mateusz Czeszejko i Agata Wyrwa.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 26 października 2018 r. • Relikwie św. José Sáncheza del Río
Relikwie św. José Sáncheza del Río
W środę, 24 października, w naszej szkole była peregrynacja relikwii św. José Sáncheza del Río, który ukochał Chrystusa i Matkę Bożą z Guadalupe. Relikwie Meksykanina były wystawione w naszej szkole w godz. 9.00-16.00, a następnie zostały przeniesione do kościoła św. Jana Chrzciciela. Szczątki świętego umieszczone w relikwiarzu do naszej szkoły przywiózł Arkadiusz Uzarek z „Naszego Dziennika”. Przygotowania w klasach I–III trwały już od poniedziałku 22 października.

Dnia 25 października 2018 r. • Europejski Tydzień Kodowania
Europejski Tydzień Kodowania
Już po raz piąty organizowany jest EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, który w tym roku przypada w dniach od 6 października do 21 października. Celem tej inicjatywy jest promowanie kodowania i programowania. Polska od 3 lat uczestniczy w tym projekcie. Również nasza szkoła wraz z uczniami klas 0–III w tym roku widnieje na mapie placówek, które zgłosiły swoje zaplanowane wydarzenia związane z kodowaniem do organizacji zajmującej się propagowaniem EU Code Week. Dzieci z oddziału zerowego oraz klas I–III wzięły udział w działaniach związanych z kodowaniem, a w piątek, 19 października, w auli naszej szkoły spotkaliśmy się, aby podsumować nasze starania.

Dnia 24 października 2018 r. • O Fryderyku Chopinie
O Fryderyku Chopinie
Ciesząc się z rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole w środę, 17 października, gościliśmy niezwykłego gościa. Był nim pan Grzegorz Rychlik — muzyk i właściciel Szkoły Muzycznej Legato. Przybliżył dzieciom postać Fryderyka Chopina i wykonał jego utwory na szkolnym pianinie.

Dnia 16 października 2018 r. • Światowy Dzień Mycia Rąk
Światowy Dzień Mycia Rąk
W poniedziałek, 15 października, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym konieczności mycia się wodą i mydłem oraz kształtowanie higienicznych nawyków, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem zasad zachowania czystości.

Dnia 15 października 2018 r. • Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 12 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej — polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. W trakcie święta uczniowie dziękowali nauczycielom za trudną pracę wkładaną w ich rozwój edukacyjny. Składali życzenia i wręczali kwiaty pedagogom i pozostałym pracownikom szkoły.

Dnia 15 października 2018 r. • W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
W środę, 10 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego znajdującego się w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance. Najmłodsi dowiedzieli się, jak wygląda zawód ratownika medycznego, czym zajmuje się zespół ratownictwa medycznego oraz obejrzały wyposażenie karetki pogotowia.
O trudnym i odpowiedzialnym zawodzie opowiadał nam pan Jakub Pisarski, ratownik medyczny i jednocześnie tata jednej z naszych uczennic.

Dnia 15 października 2018 r. • Zdjęcia klasowe
Uwaga
W rodziale UCZNIOWIE → zostały zamieszczone zdjęcie klasowe z ubiegłego roku szkolnego 2017/2018.
Bardzo przepraszamy wszystkich zainteresowanych za tak znaczne opóźnienie! Zostało ono spowodowane przyczynami technicznymi.

Dnia 12 października 2018 r. • Dzień Ziemniaka w zerówce
Dzień Ziemniaka w zerówce
W czwartek, 11 października, w naszym oddziale przedszkolnym była impreza nie byle jaka, bo obchodziliśmy święto ziemniaka. Już o godz. 8.00 rozpoczęliśmy oczekiwaną imprezę pod hasłem „Dzień Ziemniaka”. Na początku nasza pani Ewa Koniuszy przeczytała nam interesującą bajkę o jadalnych bulwach rosnących pod ziemią. Potem były wesołe gry, zabawy i zadania oraz mnóstwo nowych ciekawych wiadomości. Na zakończenie imprezy nasza pani Małgorzata Czeszejko przygotowała dla wszystkich dzieci niespodziankę — ziemniaczany poczęstunek!

Dnia 10 października 2018 r. • Poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik Niepodległości
Poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik Niepodległości
We wtorek, 9 października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod fundament pomnika Niepodległości, który już niedługo stanie naprzeciwko naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela mszą świętą, w trakcie której poświęcono kamień węgielny. Po Eucharystii odbyła się główna część ceremonii. Wmurowania kamienia węgielnego dokonał kpt Józef Urbanowicz, członek tajnej młodzieżowej organizacji antykomunistycznej, działającej w Trzciance w latach 1950–1951, który za swoją działalność został skazany na karę więzienia w czasach komunistycznych.

Dnia 8 października 2018 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W piątek, 5 października, społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej przeżywała ważną uroczystość. W tym właśnie czasie obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nim św. s. Faustyna Kowalska, sekretarka Bożego Miłosierdzia, wielka orędowniczka ucieczki każdego strudzonego życiem w objęcia Jezusa Miłosiernego. O godz. 8.40 nauczyciele i uczniowie zgromadzili się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Tam została odprawiona msza święta w intencji wszystkich związanych z naszą szkołą katolicką. Po powrocie z kościoła uczniowie w swoich salach obejrzeli film biograficzny mówiący o św. s. Faustynie. Starsi uczniowie przeprowadzili sondę uliczną na temat św. s. Faustyny i tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Na godz. 12.00 społeczność szkoły zaprosiła wszystkich chętnych do wzięcia udziału w miejskiej akcji modlitewnej — wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w trzech miejscach miasta. Świętowanie jubileuszu związanego z naszym patronem, a także rocznicą 15-lecia powstania szkoły katolickiej zakończyły dwa wielkie torty, podzielone dla wszystkich uczestników uroczystości.

Dnia 5 października 2018 r. • Zerówka na siłowni plenerowej
Zerówka na siłowni plenerowej
W piękny jesienny dzień, czwartek 4 października, gdy na niebie świeciło słońce, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja. Oprócz tego, że odprężyliśmy się, przebywając na świeżym powietrzu, to jeszcze wykorzystaliśmy ten moment na ćwiczenia fizyczne wykonywane przez nas z wielkim zapałem na siłowni plenerowej. Jak zobaczycie na zdjęciach, była to dla dzieci świetna zabawa.

Dnia 5 października 2018 r. • Zerówkowicze odwiedzili bibliotekę publiczną
Zerówkowicze odwiedzili bibliotekę publiczną
W czwartek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Celem wyjścia było zapoznanie najmłodszych z biblioteką, w której pani bibliotekarka wyjaśniła nam, co oznacza zawód bibliotekarza, co należy zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem, jakie książki znajdują się w zbiorach bibliotecznych oraz jak należy się zachować, kiedy znajdujemy się w czytelni. Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali oraz oglądali książki znajdujące się na półkach Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłakowiczówny.

Dzień Patrona

W piątek 5 października będziemy wspominać św. s. Faustynę, patronkę naszej szkoły, prowadzonej przez parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji modlitewnej. W podanym dniu o godz. 12.00 odbędzie się wspólne odmówienie „Koronki do Miłosierdzia Bożego”, która jednocześnie zostanie wypowiedziana w trzech miejscach miasta:
- w parku 1 Maja,
- pod pomnikiem św. Jana Pawła II,
- na placu przy ul. T. Kościuszki.
Dyrekcja
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Dnia 2 października 2018 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W piątek, 28 września, w oddziale przedszkolnym przeżywaliśmy Dzień Chłopaka. Na początku dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Następnie męska część naszej zerówki wzięła udział w konkursach i wspólnych zabawach z koleżankami. Na zakończenie niezwykłych zajęć pani wychowawczyni Ewa Koniuszy wręczyła chłopcom dyplomy, krawaty, korony, jabłuszka oraz samochodziki dla superchłopaków.

Dnia 1 października 2018 r. • Poszukiwanie jesieni w parku
Poszukiwanie jesieni w parku
W czwartek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja w poszukiwaniu jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Obserwowaliśmy jesienny krajobraz, kory drzew liściastych i iglastych, rozpoznawaliśmy drzewa liściaste, określaliśmy barwy liści, poszukiwaliśmy również drzew iglastych, obserwowaliśmy spadające liście, wspólnie cieszyliśmy się tym dniem.

Dnia 1 października 2018 r. • Poznajemy zawód aptekarza
Poznajemy zawód aptekarza
W czwartek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego, w ramach rocznego planu wychowawczego Poznajemy zawody, wybrały się na wycieczkę do apteki „Przy Rynku” na pl. Pocztowym. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, poznanie wyglądu i wyposażenia apteki. Po dotarciu na miejsce przywitała nas pani Teresa Kasperek, mama naszego kolegi Aleksandra, która jest farmaceutą oraz właścicielką apteki. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Zerówkowicze dowiedzieli się, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Dnia 1 października 2018 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od 24 września 2018 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”. Od poniedziałku, czyli od 24 września do 28 września taką wyjątkową osobą była Gabriela Młynarczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 28 września 2018 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 24 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodzili Stefania Dąbrowska oraz Julian Weilandt. Koleżanki i koledzy zaśpiewali jubilatom piosenkę urodzinową Życzymy, życzymy..., pragnąc, by w życiu rówieśników były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.

Dnia 21 września 2018 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W czwartek, 20 września, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po śniadaniu pani Ewa Koniuszy, wychowawca naszej zerówki, otworzyła pudełko, w którym znajdował się list oraz koperty z zadaniami przeznaczonymi dla nas. Dzieci z niezwykłej korespondencji dowiedziały się, że 20 września jest bardzo ważnym dniem dla przedszkolaków. Z tej okazji czekała na najmłodszych niezwykła przygoda Test na przedszkolaka. Na zakończenie zabawy czekała na dzieci słodka niespodzianka: ciasteczka i także upominki w postaci balonika i medalu z życzeniami.

Dnia 20 września 2018 r. • Bp ks. dr Krzysztof Włodarczyk w szkole katolickiej
Bp ks. dr Krzysztof Włodarczyk w szkole katolickiej
W środę, 19 września, naszą szkołę odwiedził bp ks. dr Krzysztof Włodarczyk. Przybył on do nas na zaproszenie prefekta szkoły ks. Mariusza Maćkowiaka MS. W trakcie spotkania z biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej byli obecni proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i przedstawiciel organu prowadzącego Katolicką Szkołę Podstawową w Trzciance ks. Wawrzyniec Skraba MS, dyrektor szkoły Bożena Wargin, grono pedagogiczne szkoły i pozostali pracownicy szkoły.

Dnia 19 września 2018 r. • Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię
Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię
We wtorek, 18 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę na pobliskie chodniki i przejścia dla pieszych. Przed naszą wyprawą odwiedziła nas pani policjantka sierż. sztab. Estera Bartol. Podała najmłodszym wskazówki co do bezpiecznego poruszania się po drogach w drodze do i ze szkoły. Na zakończenie nasz gość przypiął każdemu dziecku odblask ostrzegawczy, dzięki któremu będzie ono widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Po spotkaniu z panią policjantką wybraliśmy się na pobliskie przejścia dla pieszych w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię.

Dnia 17 września 2018 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W piątek, 14 września, dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy najmłodsi byli ubrani właśnie w kolorowe kropki. Świętowanie rozpoczęliśmy od opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Potem dzieci próbowały według własnego pomysłu stworzyć obraz z kropki. Na zakończenie naszego niezwykłego „kropkowania” na dzieci czekał słodki poczęstunek — ciasteczko w kształcie... kropki!

Dnia 14 września 2018 r. • Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły
Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły
W poniedziałek 10 września 2018 r. zerówka i klasy I–III uczestniczyły w spotkaniu z bardzo ważnym gościem — panią policjant sierż. sztab. Esterą Bartol. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań wśród naszych uczniów. Chodziło o podanie najmłodszym wskazówek, co do bezpiecznego poruszania się po drogach w drodze do i ze szkoły.

Dnia 10 września 2018 r. • Tydzień adaptacyjny w zerówce
Tydzień adaptacyjny w zerówce
Za nami pierwszy tydzień nauki i zabawy w naszej zerówce. Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z oddziału przedszkolnego robiły w ostatnim czasie. W pierwszym tygodnia września były zabawy w sali przedszkolnej, na podwórku, prace plastyczne pt. Wspomnienia z wakacji, edukacja z książką, pierwsza lekcja religii z s. Grażyną Orłowską RM, pierwszy wspólny spacer.

Dnia 4 września 2018 r. • Piniata na rozpoczęcie roku szkolnego
Piniata na rozpoczęcie roku szkolnego
W naszym oddziale przedszkolnym mieliśmy ciekawe rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. W poniedziałek 3 września po wspólnej mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela przyszliśmy z rodzicami dzieci do naszej sali przedszkolnej i pań wychowawczyń zerówki p. Ewy Koniuszy i p. Małgorzaty Czeszejko. Po przekazaniu istotnych spraw związanych z nadchodzącym czasem wspólnego przebywania w zerówce czekała na najmłodszych niespodzianka — piniata.

Dnia 4 września 2018 r. • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
W poniedziałek 3 września, po dwóch miesiącach wakacji, przyszła pora na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. O godz. 10.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po Eucharystii wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły Bożena Wargin. Po kilku słowach wprowadzenia i przedstawienia nowości organizacyjnych dotyczących nauczania w naszej szkole, uczniowie wraz z zainteresowanymi rodzicami przeszli do szkolnych budynków.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły,
w poniedziałek 3 września br. odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2018/2019
. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Przez 30 minut przed Eucharystią będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.
Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii odbędzie się część oficjalna uroczystości w kościele. Następnie Uczniowie i zainteresowani Rodzice przejdą do budynków szkoły, gdzie będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas.
Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Siostry Faustyny w Trzciance
W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Dnia 25 czerwca 2018 r. • Uroczystość zakończenia zajęć szkolnych 2017/2018
Uroczystość zakończenia zajęć szkolnych 2017/2018
Nadszedł upragniony chyba przez każdego ucznia piątek 22 czerwca 2018 r. Data ta oznacza ukończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018. Od godz. 10.00 wszyscy uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły i przyjaciele szkoły zebrali się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po zakończonej Eucharystii nastąpił czas wręczenia świadectw szkolnych wszystkim uczniom. Po oficjalnej części uroczystości ukończenia zajęć szkolnych młodsi i starsi mogli zobaczyć występ artystyczny mówiący o przyjemności wynikającej z nastania wakacji.

Dnia 21 czerwca 2018 r. • Pielgrzymka szkolna do Radolina
Pielgrzymka szkolna do Radolina
W środę, 20 czerwca, o godz. 9.00 wyruszyła do Radolina VI Dziękczynna Piesza Pielgrzymka Szkolna z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem naszej wędrówki było wspólne uczestniczenie w modlitwie i integrowanie się społeczności szkolnej z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2017/2018.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com