INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
Dzisiaj
– Wydarzenia
Bezpieczny powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

we wtorek 1 września 2020 r. wracamy do szkoły po długiej naszej nieobecności na zajęciach szkolnych i nauczaniu zdalnym realizowanym w domach. Z tego też powodu zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami odnoszącymi się do bezpiecznego wspólnego przebywania w przestrzeni szkolnej w nowym roku szkolnym 2020/2021:
Dyrekcja
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Wyprawka szkolna zerówkowicza

Drodzy Rodzice Zerówkowiczów,

w dziale „Edukacja i wychowanie” jest podany wykaz potrzebnych rzeczy wyposażenia dzieci oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021.

Podręczniki na rok szkolny 2020/2021

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

w dziale "Edukacja i wychowanie" publikujemy pełny wykaz podręczników szkolnych przeznaczonych na rok szkolny 2020/2021. Poszczególne pliki są zapisane w formacie PDF. Wystarczy pobrać dany dokument, klikając odpowiednią ikonę dotyczącą konkretnej klasy.

Wyprawka szkolna ucznia klasy I

Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów,

w dziale „Edukacja i wychowanie” jest podany wykaz potrzebnych rzeczy wyposażenia uczniów klasy I na rok szkolny 2020/2021.

Dnia 13 września 2020 r. • Bezpieczna droga do szkoły – film zerówki
Bezpieczna droga do szkoły - film
Prezentujemy film naszej zerówki przedstawiający zasady bezpiecznej drogi do szkoły.

12 września 2020 r. • Czas adaptacyjny zerówki
Czas adaptacyjny zerówki
Za nami pierwsze dwa tygodnie nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wspólnie robiły w ostatnim czasie. W pierwszym i drugim tygodniu września 2020 były wspólne zabawy integrujące grupę, spędzane chwile na świeżym powietrzu.

5 września 2020 r. • Pomoc rodakom na Litwie - akcja pomocowa
Pomoc rodakom na Litwie - akcja pomocowa
W lipcu 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, udało nam się zakończyć zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Litwie. Przypomnijmy, że na początku II półrocza już zakończonego roku szkolnego zaczęliśmy tworzyć paczki dla Polaków z Podborza w rejonie solecznickim.
Mieliśmy w planach przygotowanie 110 kartoników dla najbardziej potrzebujących rodzin z tej miejscowości. Do początku występowania pandemii zebraliśmy około 60 kompletnych zestawów. Kiedy pod koniec roku szkolnego okazało się, że nastąpi zluzowanie obostrzeń sanitarnych, postanowiliśmy zebrać środki pieniężne na brakujące paczki.

1 września 2020 r. • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
W dniu 1 września 2020 r. o godz. 10.00 przeżywaliśmy inaugurację roku szkolnego 2020/2021. . Wszyscy po długiej przerwie od połowy marca br. – naznaczonej rozstaniem ze szkołą działającej w trybie stacjonarnym z powodu nauczania zdalnego spowodowanego stanem epidemicznym – spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.
Najpierw odbyła się uroczysta msza święta. Podczas niej prefekt szkoły ks. Jarosław Erhardt MS przywitał całą zgromadzoną społeczność szkolną. Następnie po zakończonej mszy świętej przyszła pora na część oficjalną spotkania społeczności szkolnej zgromadzonej w świątyni. Wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz dzieci przyjęte do oddziału przedszkolnego zostali przywitani. Szczególnie podkreślono obecność wśród nas pierwszoklasistów. Wyjątkowo na progu nowego roku szkolnego w tym wyjątkowym czasie odbyło się pasowanie na ucznia najmłodszych wchodzących w skład klasy I. Przed nami 10 miesięcy wytężonego wysiłku na polu wychowania i nauki. Mamy nadzieję na udany czas zdobywania wiedzy i umiejętności.

26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć szkolnych - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajeć szkolnych w roku szkolnym 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020.. Minęło 10 miesięcy nauki, przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły.
Ten miniony okres był nietypowy, głównie za sprawą konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych spowodowanych zagrożeniem zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i związaną z nim ostrą chorobą zakaźną COVID-19, dlatego też w drugim półroczu od połowy marca kształcenie odbywało się w formie nauczania zdalnego. Po tak długim okresie niewidzenia siebie w sytuacjach szkolnych w budynku szkoły spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby podczas mszy świętej podziękować za kończące się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w bieżącym roku szkolnym.

26 czerwca 2020 r. • Zakończenie zajęć oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2019/2020
Zakończenie zajeć oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020
W piątek 26 czerwca 2020 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 odbyła się msza święta kończąca zajęcia szkolne w roku szkolnym 2019/2020.. Minęło 10 miesięcy zabawy i nauki, przyszedł czas na podsumowanie naszych działań.
Odbyło się rozdanie dyplomów i upominków dzieciom z oddziału przedszkolnego przy zachowaniu wszystkich względów bezpieczeństwa spowodowanych trwaniem w stanie epidemicznym. Za nami jest już okres wspólnych zabaw i zajęć w naszej przedszkolnej sali, zakończony czasem trudnym, niepewnym.

Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin Spotkanie pożegnalne dyrektor szkoły Bożeny Wargin
W sobotę, 4 stycznia, w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Trzciance została odprawiona uroczysta msza święta, podczas której dyrektor szkoły Bożena Wargin wyraziła wdzięczność Bogu za wszelkie łaski, jakich dostąpiła podczas 16 lat pełnienia funkcji na stanowisku dyrektora szkoły. Podziękowała również za wszelkie dobro, którego doświadczyła ze strony współpracowników, rodziców uczniów i wychowanków.
Po mszy św. zaproszeni goście udali się do auli Katolickiej Szkoły Podstawowej na poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze wspomnień i podziękowań.
Dnia 8 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli – film
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli - film
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Materiał filmowy został przygotowany przez Sławomira Pochylskiego z Telewizji Internetowej Info TV.

Dnia 7 stycznia 2020 r. • VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
VI Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W poniedziałek, 6 stycznia, po zakończonej Eucharystii w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, liczni mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka, a także przybyli goście, spotkali się w parku 1 Maja, aby właśnie stamtąd po godz. 12.00 wyruszyć na trasę VI Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli. Tegoroczny orszak został zorganizowany pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”
Cieszymy się, że wspólnie mieliśmy możliwość zastanowienia się nad Objawieniem Pańskim, przedstawionym w tych ulicznych jasełkach przy użyciu odniesień do wiary chrześcijańskiej i jednocześnie ludowego zobrazowania biblijnych prawd ewangelicznych.

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia bliskiego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.
Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości i pokoju świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam przez cały Nowy Rok 2020.
Życzą
dyrektor szkoły Dorota Pawłowska i pracownicy
Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
Boże Narodzenie 2019
obraz: Mistrz Ołtarza z Trzeboni — Adoracja Dzieciątka Jezus (przed 1380 r.)
Dnia 16 grudnia 2019 r. • I Gminny Konkurs Plastyczny „Anioł Rodzinny”
I Gminny Konkurs Plastyczny Anioł Rodzinny
W piątek, 13 grudnia, ogłoszono wyniki I Gminnego Konkursu Plastycznego „Anioł Rodzinny”. Organizatorem artystycznych zmagań były panie Ewa Koniuszy i Agnieszka Werte.
Do naszej szkoły dostarczono aż 33 aniołki z przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzcianka. Po krótkich występach pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska wspólnie z panią Agnieszką Werte i panią Ewą Koniuszy wręczyły dyplomy za przygotowanie aniołów rodzinnych.

Dnia 16 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 10 grudnia do piątku 13 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Igor Knap.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 grudnia 2019 r. • Piernikowe warsztaty cukiernicze
Piernikowe warsztaty cukiernicze
W czwartek, 12 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w warsztatach pt. Świat toruńskiego piernika odbywających się w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.
To były bardzo ciekawe zajęcia przedstawiające historię związaną z pieczeniem przepysznych ciasteczek.

Dnia 12 grudnia 2019 r. • Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych
W środę 11 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się VII Gminny Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 wykonawców. Nasz oddział przedszkolny reprezentowało dwoje występujących: Zuzanna Bryk oraz Tomasz Piduch.
Miło nam poinformować, że Tomasz Piduch zajął III miejsce, a Zuzanna Bryk otrzymała wyróżnienie!

Dnia 10 grudnia 2019 r. • Samorządowy Święty Mikołaj
Samorządowy Święty Mikołaj
W poniedziałek, 9 grudnia, do naszego oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj wraz z wiceburmistrzem Trzcianki panią Dominiką Wiśniewską. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami.
W nagrodę za występy milusińskich, które spodobały się Świętemu Mikołajowi, dzieci otrzymały słodkie upominki — podobizny wspaniałego przybysza z dalekiej Laponii.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 26 listopada do wtorku 3 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tomasz Piduch.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 9 grudnia 2019 r. • Mikołajki w zerówce
Mikołajki w zerówce
Mikołajki obchodzone są 6 grudnia, jako dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa Miry.
W czwartek, 6 grudnia, dzieci ubrały się na czerwono, usłyszały opowiadania o tym, kim był św. Mikołaj, rozwiązywały zagadki o nim, wykonywały prace plastyczne, mówiły też o tym, jak powinien wyglądać ten święty kojarzony z obdarowywaniem najbliższych. Były też pierniczki, wyjście do kina na film „Kraina lodu 2”.
Oczywiście, że nie mogło także zabraknąć spotkania ze św. Mikołajem!

Dnia 6 grudnia 2019 r. • Barbórka w zerówce
Barbórka w zerówce
W czwartek, 5 grudnia, z okazji przypadającego 4 grudnia dnia św. Barbary z Nikomedii — patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, wychowawca oddziału przedszkolnego p. Ewa Koniuszy opowiedziała przedszkolakom o trudnej i niebezpiecznej pracy ludzi zajmujących się wydobywaniem z ziemi kopalin użytecznych, np. węgla.
Dzieci wiele dowiedziały się o górniczej pracy i związanych z nią obyczajach, w tym m.in. o Barbórce — uroczystości wszystkich górników.

Dnia 2 grudnia 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 29 listopada, obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym kolejne urodziny. Tym razem były to urodziny naszej pani Krystyny Słowińskiej! Dzieci oraz pani wychowawczyni zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., a także złożyli życzenia, pragnąc, by w życiu pani Krystyny były zawsze obecne uśmiech, radość i zdrowie.
Pełna szczęścia jubilatka w podziękowaniu za pamięć zaprosiła wszystkich do pizzerii Mamma Mia, znajdującej się przy ulicy S. Żeromskiego w Trzciance.

Dnia 29 listopada 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czwartek, 28 listopada, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Amelia Matuszewska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Amelia, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkościami.

Dnia 29 listopada 2019 r. • III Powiatowy Konkurs „Święci na miarę (naszych czasów)”
III Powiatowy Konkurs Święci na miarę naszych czasów
W czwartek, 28 listopada, do auli naszej szkoły zaprosiliśmy laureatów III Powiatowego Konkursu „Święci na miarę (naszych czasów)”. W tym roku w ramach zmagań konkursowych zostało zgłoszonych aż 66 lalek przedstawiających różnych świętych.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczestników eliminacji, katechetom i wszystkim tym, którzy wspierali dzieci w tworzeniu lalek świętych.

Dnia 29 listopada 2019 r. • „Mały Miś i prawa dziecka”
Mały Miś i prawa dziecka
W środę, 20 listopada, obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia oraz przez kolejny tydzień dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.
W ten sposób dzieci z naszego oddziału przedszkolnego realizują kolejny moduł projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, czyli „Mały Miś i prawa dziecka”. Jest to następny istotny temat realizowany przez zerówkowiczów. W tym roku przypada 30. rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Mały Miś zachęca więc do przypomnienia podstawowych praw najmłodszym przez różnorodne teksty literackie.

Dnia 27 listopada 2019 r. • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”
Wyróżnienie w konkursie fotograficznym Mój Dzień Niepodległości
Miło nam poinformować, że we wtorek, 26 listopada, z rąk komisji konkursowej otrzymaliśmy wyróżnienie za udział w konkursie fotograficznym „Mój Dzień Niepodległości”.
Komisja konkursowa odwiedziła nasz oddział przedszkolny, by osobiście wręczyć nam specjalny dyplom. Wraz z nim dzieci otrzymały pamiątkowe nagrody w postaci książek.

Dnia 26 listopada 2019 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
W poniedziałek, 25 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w szkolnych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyszło do naszego oddziału przedszkolnego ze swoim małym lub dużym przyjacielem przytulanką.
Dla najmłodszych w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe z misiami, konkursy, omówienie historii święta, bawienie się przy piosenkach, degustowanie miodu, wykonanie prac plastycznych, przedstawienie teatralne „Bal u Misia”...

Dnia 26 listopada 2019 r. • Dzień Pluszowego Misia w szkole
Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek, 25 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas drugiej lekcji aula szkolna wypełniła się miękkimi i puszystymi przyjaciółmi dzieci. Uczniowie klas 0–III mieli okazję poznać historię pluszowego misia i zobaczyć przedstawienie Złotowłosa i trzy Misie, wykonane w języku angielskim przez uczniów klasy IIa.

Dnia 25 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 18 listopada do piątku 22 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 22 listopada 2019 r. • Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości
W czwartek, 21 listopada, w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszym oddziale przedszkolnym był to niesamowity dzień, pełen wrażeń i niespodzianek.
Przede wszystkim dzieci opowiedziały sobie, co to jest życzliwość, a więc przyjazne usposobienie do osób przebywających z nami, i dlaczego warto być szczęśliwym na co dzień. Były też śpiewy, tańce, a nawet wizyta dobrych duszków „magicznych słów”!...

Dnia 21 listopada 2019 r. • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
W środę, 20 listopada, w Gminnym Przedszkolu nr 1 odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. Do rywalizacji przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn z miejscowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie Olga Antoniak i Tomasz Piduch wywalczyła III miejsce dla naszego oddziału przedszkolnego. Gratulujemy naszym uczestnikom ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w konkursowych zmaganiach!

Dnia 20 listopada 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 19 listopada, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Wioletta Kasztelan, pracownik Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Mieliśmy okazję wysłuchać książkę Przedszkoludki, sto radości i dwa smutki, której autorką jest Agnieszką Frątczak.
Na zakończenie spotkania, dyplomem „Prawdziwego Przyjaciela” podziękowaliśmy pani Wioletcie za poświęcenie nam czasu i odwiedzenie naszego oddziału przedszkolnego.

Dnia 18 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od wtorku 12 listopada do piątku 15 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Stańczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Dzień Niepodległości – klasy 0–IV
Dzień Niepodległości - klasy 0–IV
W piątek, 8 listopada, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. Uroczystość z udziałem klas 0-IV rozpoczęła się apelem, podczas którego zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie.
Punktem kulminacyjnym świętowania było wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 hymnu polskiego na dziedzińcu szkoły.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Konkurs fotograficzny „Mój Dzień Niepodległości” – nasze zdjęcie
Konkurs fotograficzny Mój Dzień Niepodległości - nasze zdjęcie
W piątek, 8 listopada, wykonaliśmy w auli szkolnej zdjęcie grupowe z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego, przeznaczone do konkursu fotograficznego „Mój Dzień Niepodległości”. Eliminacje są organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
Teraz cierpliwie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu. Jego wyniki zostaną ogłoszone 22 listopada br.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Tydzień patriotyczny w zerówce
Tydzień patriotyczny w zerówce
W oddziale przedszkolnym pierwszy tydzień listopada 2019 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, tradycyjnie przypadającego 11 listopada.
Cieszymy się, że wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego mają wpojone zasady umiłowania Polski, były odświętnie ubrane i posiadają ogromną wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

Dnia 12 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 4 listopada do piątku 8 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Bryk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Sztukoteka — rogale świętomarcińskie
Sztukoteka - rogale świętomarcińskie
We wtorek, 5 listopada, w naszej szkole odbyła się sztukoteka dla klas 0–III. Tym razem comiesięczny pokaz został zatytułowany Legenda o rogalach świętomarcińskich...
W trakcie niezwykłego spektaklu mogliśmy niejako wejść do świata słynnej poznańskiej legendy. Jak wiemy, co roku w stolicy Wielkopolski możemy zajadać się rogalami świętomarcińskimi. Zespół Mozaika zaproponował nam ćwiczenia kulinarne, dzięki którym wspólnie wykonaliśmy wyjątkowe bułki z nadzieniem z białego maku. Oczywiście zabawa odbywała się przy muzyce, w tańcu i przy wtórze piosenek.

Dnia 6 listopada 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 28 października do wtorku 5 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Lena Sarna.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 4 listopada 2019 r. • Pamiętamy o zmarłych
Pamiętamy o zmarłych
W środę, 30 października, dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na cmentarz parafialny, aby symbolicznie zapalić znicz oraz pomodlić się za zmarłych.
Dzieci dowiedziały się, kiedy i dlaczego czcimy pamięć o świętych i zmarłych. Zerówkowicze uzyskali też wiedzę o tym, że należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz że trzeba dbać o groby.

Dnia 30 października 2019 r. • Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
Przedszkolny przegląd piosenki disco polo
We wtorek, 29 października, w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się V Gminny Przegląd Piosenki „Jesień wokół nas — Przedszkolaki śpiewają disco polo”. Do przeglądu zgłosiło się 23 dzieci z 10 placówek gminy Trzcianka.
Nasz oddział przedszkolny reprezentował trzyosobowy zespół śpiewając piosenkę Od samego rana. Przygotowaniem naszych przedstawicieli zajęła się wychowawczyni Ewa Koniuszy.

Dnia 28 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 21 października do piątku 25 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Ćwiek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 25 października 2019 r. • Zerówkowy cyrk rodzinny
Zerówkowy cyrk rodzinny
W czwartek, 24 października, nasze pociechy z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami zamieniły się w prawdziwych artystów cyrkowych.
Było to wyjątkowe widowisko, podczas którego rodziny nie tylko mogły podziwiać talenty młodych wykonawców, ale także zaprezentować się na scenie w barwnych, przykuwających wzrok kostiumach.

Dnia 24 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
W środę, 23 października, w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy, takie ja Samochwała, Kłamczucha, Skarżypyta, Leń, które przepięknie zostały wyrecytowane przez naszego gościa.
Po wysłuchaniu utworów przyszła kolej na występ rówieśniczek Zofii Olczak i Zuzanny Stańczyk.

Dnia 22 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 21 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Ćwiek. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Gabriela, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 22 października 2019 r. • Jesienny spacer
Jesienny spacer
W piękny dzień, w poniedziałek 21 października, gdy na niebie świeciło słońce, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja nie tylko w poszukiwaniu jesieni, ale aby także ten czas wykorzystać na ćwiczenia fizyczne.

Dnia 21 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 14 października do piątku 15 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Młynarczyk.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 21 października 2019 r. • I miejsce w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
I miejsce w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
We wtorek,8 października, nastąpiło rozstrzygnięciu konkursu ekologicznego „Dobre rady na odpady” zorganizowanego przez Referat Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi w Urzędzie Miejskim Trzcianki.
Miło nam ogłosić, że I miejsce w kategorii wiekowej klas IV–VI otrzymały uczennice naszej szkoły Zofia Kotiuszko i Maria Kotiuszko, obie z klasy VI. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego za udział w eliminacjach otrzymały kamizelki odblaskowe, a także karmnik dla ptaków.

Dnia 21 października 2019 r. • Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”
Rodzinny Konkurs Twórczy Ziemniaki-Cudaki
W oddziale przedszkolnym odbył się Rodzinny Konkurs Twórczy „Ziemniaki-Cudaki”.
Zadaniem uczestników naszych eliminacji było wykonanie przez rodziców naszych podopiecznych wspólnie z dzieckiem postaci z ziemniaka, wykorzystując do tego jesienne skarby: liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę, warzywa, owoce itp. Jury wyróżniło najlepsze prace, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobny słodki upominek za udział w konkursie. Organizatorem konkursu była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Koniuszy.

Dnia 17 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
We wtorek, 15 października, w ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Agnieszka Bryk. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki Zuzanny przeczytała nam jedną z bajek Walta Disneya, przetłumaczoną na język polski opowieść pt. Kubuś i Tygrys.
Po przeczytaniu utworu dzieci podziękowały pani Agnieszce Bryk za odwiedzenie zerówki i poświęcenie nam czasu na to, co lubimy robić najbardziej. Na zakończenie spotkania pani Agnieszka wraz z córką Zuzanną poczęstowały nas słodkimi lizaczkami.

Dnia 17 października 2019 r. • Sztukoteka — taniec bieli i czerni
Sztukoteka - taniec bieli i czerni
We wtorek, 15 października, odbyła się sztukoteka z udziałem Mozaiki z Poznania i klas edukacji wczesnoszkolnej. Tym razem nasze spotkanie ze światem kultury miało następujący tytuł: Bieli i czerni taneczne układanki — czyli historie pisane tańcem.
Opowiadana historia tworzyła się przed nami niejako sama przy użyciu ruchu, muzyki i iluzji. Również i my mogliśmy stać się uczestnikami tego niesamowitego świata fantazji.

Dnia 14 października 2019 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka
Dzień Pieczonego Ziemniaka
W piątek, 11 października, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o ziemniaku, następnie były tematyczne zagadki oraz konkurencje sportowe.
Dziękujemy pani Katarzynie Słowińskiej oraz pani Małgorzacie Czeszejko za przygotowanie dla przedszkolaków pieczonych ziemniaków. Ten dzień przyniósł nam wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Dnia 14 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 7 października do piątku 11 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Amelia Bednarek.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 10 października 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W środę, 9 października, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Maja Szymanowska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Maja, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 9 października 2019 r. • Tydzień owocowo-warzywny
Tydzień owocowo-warzywny
Tydzień od poniedziałku 30 września do piątku 4 października minął dzieciom z oddziału przedszkolnego jako pachnący owocami i warzywami. Każde dziecko przyniosło do zerówki swoje ulubione owoce i warzywa.
Kącik przyrody oddziału wyglądał przepięknie, ale oprócz walorów estetycznych, podjęta tematyka zajęć przyniosła również inne korzyści i wszyscy mieli zadowolone minki, bo chętnie zajadali witaminki.

Dnia 8 października 2019 r. • Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
Zerówkowa lekcja czytelnictwa w bibliotece publicznej
W poniedziałek, 7 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pierwsze spotkanie czytelnicze organizowane w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Tematem niecodziennej lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zawodem bibliotekarza.
Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły też, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Dnia 7 października 2019 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W czwartek 3 października i piątek 4 października, w naszym katoliku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nią św. s. Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia.
W tym roku szkolnym obchody były połączone z wyjątkową wizytą, podczas której gościli u nas przedstawiciele Telewizji Trwam. Ks. dr Antoni Balcerzak SDB, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktor Radia Maryja i Telewizji Trwam, postanowił w przygotowywanym materiale filmowym opowiedzieć, w jaki sposób nasza szkoła w obecnych czasach odnosi się do szerzenia orędzia Jezusa Miłosiernego w lokalnej społeczności, działając na polu edukacji i ewangelizacji.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły
Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły
W piątek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. W tym czasie w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” odwiedziła nas pani Alicja Gołaś-Antoniak.
Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam książkę pt. „Święta siostra Faustyna” Elizy Piotrowskiej. Po przeczytanej opowieści dzieci wręczyły pani Alicja Gołaś-Antoniak dyplom podziękowania. Następnie dzieci z okazji Dnia Patrona Szkoły uczestniczyły we mszy św. Po jej zakończeniu wykonały prace plastyczne pt. „Siostra Faustyna Kowalska”, uczyły się i bawiły.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 7 października 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 30 września do piątku 4 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tymoteusz Lisiak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 1 października 2019 r. • Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka
W poniedziałek, 30 września, w naszym oddziale przedszkolnym z wielką przyjemnością przeżywaliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji panie wychowawczynie razem z dziewczynkami złożyły naszym chłopakom najlepsze życzenia. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

Dnia 30 września 2019 r. • W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W zerówce czytamy bajki wychowawcze
W ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury” w piątek, 27 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Anna Matuszewska. Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam bajkę wychowawczą pt. Kieszonkowy czarodziej Anny Piekarskiej.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

Dnia 30 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 23 września do piątku 27 września 2019 r. mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Olga Antoniak.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 27 września 2019 r. • Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
Sztukoteka: W kręgach tradycji Wielkopolski
We wtorek, 24 września, poznańska grupa artystyczna Mozaika po wakacyjnej przerwie spotkała się z klasami edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły.
Pierwsza sztukoteka w obecnym roku szkolnym była zatytułowana Alfabet tradycji — Wielkopolska Ziemia Kaliska i dotyczyła prezentacji instrumentów spotykanych tylko w naszym regionie wielkopolskim.

Dnia 26 września 2019 r. • Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Nasz oddział przedszkolny świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rozpoczął w poniedziałek 23 września. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na spacer na największy plac zabaw w Trzciance.
Z radością korzystaliśmy z urządzeń służących do rozrywki dla najmłodszych. Tam również czekała na nas niespodzianka w postaci owocowego poczęstunku, a także medale dla każdego właśnie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Dnia 24 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 23 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodził Julian Weilandt. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatowi Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Julian, pełen szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstował wszystkich tortem pełnym słodkości.

Dnia 24 września 2019 r. • Królik gościem zerówki
Królik gościem zerówki
W poniedziałek, 23 września, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził niecodzienny gość — królik.
Wszystko to dzięki Oldze Antoniak i jej rodzicom. Olga opowiedziała nam, jak należy opiekować się zwierzątkiem.

Dnia 23 września 2019 r. • Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
Ekoczytanki w ramach Ekotygodnia
W piątek, 20 września, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z misiem Bruno brały udział w akcji związanej z ekotygodniem zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka — ekoczytanki, w parku 1 Maja.
Panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury czytały dzieciom teksty z książek, a następnie przedstawiły zagadki na temat czytanych tekstów. Na koniec spisaliśmy umowę ekologiczną między przedszkolakami a Ziemią. Dziękujemy paniom, które przygotowały akcję łączącą literaturę i dobro naszego środowiska.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy projekt czytelniczy
Zerówkowy projekt czytelniczy
Zajęciami przeprowadzonymi w piątek, 20 września, rozpoczęliśmy realizacje projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” w ramach akcji „Czytające przedszkolaki” 2019 organizowanej przez wydawnictwo Mac.
Celem rojektu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez czytanie w domu i przedszkolu oraz prezentowanie dzieciom już od najmłodszych lat utworów polskich pisarzy i poetów.

Dnia 23 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września mianem Bohater Tygodnia zerówki był utytułowany Julian Weilandt.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 23 września 2019 r. • Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Bezpieczeństwo zerówkowiczów na drodze
Od poniedziałku 16 września do piątku 20 września dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zgłębiały treści z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Zerówkowicze obserwowali ruch uliczny oraz zachowania pieszych i kierowców, przypominali sobie podstawowe zasady ruchu drogowego oraz znaczenie znaków drogowych. Uczyli się także prawidłowego przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.
Nie zabrakło także tematycznych wycieczek, zajęć plastycznych i muzycznych oraz spotkania z panią policjant.

Dnia 20 września 2019 r. • Nasza praca w konkursie ekologicznym „Dobre rady na odpady”
Nasza praca w konkursie ekologicznym Dobre rady na odpady
W czwartek, 19 września, zaprezentowaliśmy w sali przedszkolnej przygotowaną przez naszą zerówkę pracę przeznaczoną do zgłoszenia na konkurs ekologiczny „Dobre rady na odpady”.
Właśnie trwamy w ekotygodniu, podczas którego w naszej gminie Trzcianka zwracamy szczególną uwagę na konieczność chronienia środowiska naturalnego poprzez realizację różnych działań proekologicznych.

Dnia 17 września 2019 r. • Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
Międzynarodowy Dzień Kropki w zerówce
W poniedziałek, 16 września, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem przeżywania tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia samodzielnych działań.

Dnia 16 września 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 13 września, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Lena Sarna. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Lena, pełna szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi słodkościami.

Dnia 16 września 2019 r. • Zajęcia gimnastyczne w zerówce
Zajęcia gimnastyczne w zerówce
W piątek, 13 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez gry i zabawy ruchowe przyswajały prawidłowe nawyki zdrowotne, dobrze się przy tym bawiąc.
Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej. Właśnie dlatego w naszym oddziale przedszkolnym odbywają się dwa razy w tygodniu.

Dnia 16 września 2019 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września 2019 r. ponownie organizujemy cykl prezentacji naszych przedszkolaków pod hasłem „Bohater Tygodnia”.
Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września tym mianem był utytułowany Ksawery Kurczewski.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.

Dnia 13 września 2019 r. • Kodeks przedszkolaka
Kodeks przedszkolaka
W czwartek, 12 września, dzieci z oddziału przedszkolnego poznały zasady i normy zachowania obowiązujące każdego zerówkowicza. Kodeks przedszkolaka ma za zadanie kształtować wzorce zachowania społecznie akceptowane. Dzieci poznały swoje obowiązki na podstawie przygotowanych przez nauczyciela ilustracji.
Gdy każdy obrazek został omówiony, nastąpił najważniejszy moment, czyli potwierdzenie przyjęcia zaproponowanego kodeksu. Każde dziecko z oddziału przedszkolnego odbiło swoją rączkę pomalowaną farbą na arkuszu.

Dnia 10 września 2019 r. • Tydzień adaptacyjny zerówki
Tydzień adaptacyjny zerówki
Za nami pierwszy tydzień nauki i zabawy w naszej zerówce w nowym roku szkolnym 2019/2020. Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z naszego oddziału przedszkolnego robiły w ostatnim czasie.
Zapraszamy wszystkich do oglądania krótkiej fotorelacji! Można zobaczyć wszystko, co było naszym udziałem w pierwszym tygodniu września...

Dnia 3 września 2019 r. • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek, 2 września, o godz. 10.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Wakacje nieubłaganie się skończyły. Nadszedł moment rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.
Podczas mszy świętej inaugurującej czas wzmożonego wysiłku, nauki i ćwiczenia się w obowiązkowości przywitał nas prefekt szkoły ks. Mariusz Maćkowiak MS, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę. Po Eucharystii do wszystkich zgromadzonych zwróciła się pełniąca obowiązki dyrektor szkoły Dorota Pawłowska. Po kilku słowach wprowadzenia i przedstawienia nowości organizacyjnych dotyczących nauczania w naszej szkole uczniowie wraz z zainteresowanymi rodzicami przeszli do szkolnych budynków.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele szkoły,
w poniedziałek 2 września br. odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2019/2020
. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Przez 30 minut przed Eucharystią będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.
Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii odbędzie się część oficjalna uroczystości w kościele. Następnie Uczniowie i zainteresowani Rodzice przejdą do budynków szkoły, gdzie będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas.
Ponadto po zakończeniu mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny, a więc około godz. 11, osoby zainteresowane zakupem nowych koszulek polo należących do jednolitego stroju uczniowskiego będą miały możliwość zobaczenia i przymierzenia ich w naszej szkole. Obecna u nas p. Agnieszka Sofij udostępni Państwu wariant letni i jesienno-zimowy mundurka szkolnego.
Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Siostry Faustyny w Trzciance
Dnia 21 czerwca 2019 r. • Zerówka w ogrodzie
Zerówka w ogrodzie
We wtorek, 18 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do ogrodu państwa Małgorzaty i Czesława Czeszejków.
Były zorganizowane zajęcia i czas na relaks. To wyjątkowe spotkanie stanowiło dobrą okazję do jeszcze większej integracji zespołu klasowego.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W dniach 10 i 18 czerwca do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyli pani Maria Łaszkiewicz-Henszke oraz pan Michał Poniatowski.

Dnia 21 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W czerwcu w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziły Roma Michalska, Marianna Bekas oraz Hanna Sienkiewicz. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatkom Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Roma, Marianna i Hanna, pełne szczęścia, w podziękowaniu za pamięć poczęstowały wszystkich przepysznymi cukierkami i lodami.

W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Dnia 18 czerwca 2019 r. • Zakończenie zajęć w zerówce
Zakończenie zajęć w zerówce
W poniedziałek, 17 czerwca, w auli w Katolickiej Szkoły Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie zajęć prowadzonych w oddziale przedszkolnym.
Najpierw dzieci powitały zaproszonych gości polonezem. Następnie nadszedł czas na podziękowania, dyplomy, ciepłe słowa, piosenki, a nawet... spotkanie przy wspólnym stole!

Dnia 18 czerwca 2019 r. • Pielgrzymka szkolna
Pielgrzymka szkolna
W poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 8.15 wyruszyła do Stradunia VII Dziękczynna Piesza Pielgrzymka Szkolna z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem wędrówki było wspólne uczestniczenie w modlitwie i integrowanie się społeczności szkolnej z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2018/2019.
Mimo wielkiego zmęczenia — nie tylko związanego z przebytą drogą, ale i tyloma miesiącami wytężonej nauki — wszyscy byli radośni i zadowoleni.

Dnia 17 czerwca 2019 r. • Pożegnalne spotkanie zerówki
Pożegnalne spotkanie zerówki
W niedzielę, 16 czerwca, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego i ich rodzice wraz z wychowawcą Ewą Koniuszy spotkali się przy ognisku w gospodarstwie u pani Patrycji i Bartłomieja Bekasów w Wołowych Lasach. Po raz ostatni widzieliśmy się w takim właśnie gronie z racji tego, że niektórzy z nas w przyszłym roku szkolnym staną się pierwszoklasistami.
Dziękujemy państwu Patrycji i Bartłomiejowi za zaproszenie nas do siebie oraz rodzicom dzieci za przybycie do Wołowych Lasów.

Dnia 13 czerwca 2019 r. • Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
Powiatowy przegląd recytatorski dla przedszkolaków
W środę, 12 czerwca, w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbył się Powiatowy Przegląd Recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Wzięło w nim udział 22 śmiałków z przedszkoli z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Nasz oddział przedszkolny reprezentowali Agata Wyrwa i Piotr Henszke.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za swój występ.

Dnia 12 czerwca 2019 r. • Zerówka była na lodach
Zerówka była na lodach
We wtorek, 11 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer do parku 1 Maja. Tam czekały na nie pyszne lody.
Ta zimna, jakże smaczna nagroda w upalny dzień sprawiła zerówkowiczom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku uśmiechnięci i zadowoleni zerówkowicze wrócili do przedszkola.

Dnia 11 czerwca 2019 r. • Prezentacja gry na pianinie
Prezentacja gry na pianinie
W poniedziałek, 10 czerwca, Aleksander Chazbijewicz zaprezentował naszej grupie przedszkolnej swoją pasję. Jest nią muzyka. Od 6 roku życia nasz kolega uczy się grać na pianinie.
Wszystkie dzieci były pod wielkim wrażeniem wykonania muzyki, a Aleksander — szczęśliwy, że mógł podzielić się z nami swoimi umiejętnościami.

Dnia 10 czerwca 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym działa Klub Czytających Rodziców. Zaproszeni opiekunowie dzieci dwa razy w miesiącu czytają zerówkowiczom wierszyki i bajeczki. Zadaniem naszej czytelniczej organizacji jest rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat...
W piątek, 7 czerwca, do Klubu Czytających Rodziców w oddziale przedszkolnym dołączyła pani Patrycja Bekas. Mama Marianki przeczytała bajkę pt. Krecik i orzeł.

Dnia 7 czerwca 2019 r. • Gminna Spartakiada Przedszkolna „Ruch to zdrowie”
Gminna Spartakiada Przedszkolna Ruch to zdrowie
W czwartek, 6 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej „Ruch to zdrowie”. Odbyła się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej. Konkurencje sportowe dostosowane były do wieku i możliwości najmłodszych.
Po wysiłku włożonym podczas uczestniczenia w zawodach każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. W trakcie spartakiady wszyscy okazaliśmy się świetnymi sportowcami i zwycięzcami.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Zerówkowy konkurs recytatorski
Zerówkowy konkurs recytatorski
W środę, 5 czerwca, w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski „Małe rączki, wielkie słowa”. Dzieci zaprezentowały wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny.
Każdy z uczestników poetyckiego przeglądu otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom za swój występ.

Dnia 6 czerwca 2019 r. • Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
Spotkanie integracyjne przyszłej zerówki
W środę, 5 czerwca, spotkała się u nas nowa grupa przyszłych zerówkowiczów, którzy będą z nami na zajęciach od września nowego roku szkolnego w oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej. Pani p.o. dyrektor Dorota Pawłowska powitała rodziców i dzieci.
Mamy i tatowie zostali zaproszeni na zebranie z panią dyrektor, natomiast przyszli zerówkowicze wraz z wychowawczyniami oddziału postanowili zabawić się z chustą animacyjną. Po harcach przyszedł czas na poczęstunek i wypicie pysznych soków. Na końcu każdy mały uczestnik spotkania otrzymał dyplom i zestaw z bańkami mydlanymi.

Dnia 5 czerwca 2019 r. • Festyn rodzinny
Festyn rodzinny
We wtorek, 4 czerwca, przeżywaliśmy Festyn Rodzinny — nasze szkolne święto zapowiadające ciepłe wakacyjne dni. Wszyscy zgromadzeni — uczniowie, ich rodzice, bliscy i nauczyciele, po południu przybyli na dziedziniec szkolny, aby wspólnie uczestniczyć w festynie rodzinnym.
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019, dlatego też zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania. Razem mogliśmy spędzić nasz szczególny dzień — dzień rodziny, czas radości i zabaw.

Dnia 4 czerwca 2019 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W poniedziałek, 3 czerwca, w naszym oddziale przedszkolnym urodziny obchodziła Gabriela Młynarczyk. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy…, złożyli życzenia uśmiechu, radości i zdrowia.
Gabriela pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi cukierkami.

Relacje z wydarzeń w poprzednich latach znajdziecie w Archiwum

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com