INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
Dzisiaj
– Wydarzenia
W A K A C J E       W A K A C J E       W A K A C J E
Podręczniki na rok szkolny 2018/2019
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w dziale Edukacja i wychowanie publikujemy pełny wykaz podręczników szkolnych przeznaczonych na rok szkolny 2018/2019. Poszczególne pliki są zapisane w formacie PDF. Wystarczy pobrać dany dokument, klikając odpowiednią ikonę dotyczącą konkretnej klasy.
Zmartwychwstały Pan przynosi światu pokój i nadzieję!!!

W dniu tak wielkim i wspaniałym dla naszej wiary, jakim jest Zmartwychwstanie naszego Pana, chcielibyśmy Wam złożyć serdecznie życzenia wielkanocne.
Niech zmartwychwstały Pan i Zbawiciel uzdolni Was do naśladowania Go i stanie się dla każdego z Was pokojem, sensem i nadzieją życia!
Dyrektor szkoły,
nauczyciele oraz pozostali pracownicy
Katolickiej Szkoły Podstawowej
Dnia 21 marca 2018 r. • Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
We wtorek, 20 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną (FDI). Poprzez spotkanie higienistki szkolnej Marii Niećko z wszystkimi uczniami podkreśliliśmy znaczenie profilaktyki zdrowia jamy ustnej dla ogólnego stanu zdrowotnego człowieka. Jest to o tyle ważny dzień w ciągu całego roku, ponieważ w Polsce ok. 90% dzieci w wieku szkolnym jest zarażonych próchnicą zębów.

Dnia 19 marca 2018 r. • Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka
W piątek, 16 marca, uczniowie naszej szkoły kolejny raz chętnie włączyli się w obchody Dnia Świętego Patryka. To radosne święto o charakterze narodowo-religijnym obchodzone jest nie tylko w samej Irlandii, ale coraz częściej w innych krajach. W naszej szkole tego dnia uczniowie mogli porzucić szkolne mundurki i ubrać się na zielono. Były konkursy, scenki z życia świętego i związane z nim legendy, występy taneczno-wokalne... Jednym słowem, Dzień Świętego Patryka na stałe zagościł już w harmonogramie naszych szkolnych uroczystości, czekamy więc na następne obchody za rok.

Dnia 15 marca 2018 r. • Glina — wielkanocne warsztaty ceramiczne
Glina — wielkanocne warsztaty ceramiczne
W środę, 14 marca, odbyły się zajęcia z użyciem gliny z udziałem naszej zerówki. Uczestniczyliśmy w wielkanocnych warsztatach ceramicznych zrealizowanych w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzciance, należących do Caritas parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Celem tej wyjątkowej lekcji było stworzenie dzieciom możliwości pełnego wyrażania siebie w procesie tworzenia ozdób wielkanocnych, rozwijanie sprawności manualnej, orientacji przestrzennej, koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

Dnia 12 marca 2018 r. • Szkolna akcja charytatywna „Dar na Madagaskar”
Szkolna akcja charytatywna - Dar na Madagaskar
W sobotę, 10 marca, Szkolne Koło Misyjne i wolontariusze naszej szkoły podjęli akcję charytatywną w sklepie Mila. W godz. 9.00-18.00 uczniowie pakowali zakupy klientów marketu, zbierając datki na rzecz misji prowadzonych na Madagaskarze.
Warto przypomnieć, że nasza szkoła w ramach „Adopcji Serca” opiekuje się Marią Franciszką Razafindrazanany, uczennicą szkoły św. Piotra w Miandrivazo prowadzonej od ponad 40 lat przez misjonarza ks. Mariana Sajdaka MS.

Dnia 9 marca 2018 r. • Dzień Kobiet w zerówce
Dzień Kobiet w zerówce
W czwartek, 8 marca, dziewczynki z oddziału przedszkolnego poczuły się naprawdę wyjątkowo. W tym dniu bowiem chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami i na stojąco zaśpiewali swoim koleżankom piosenkę z życzeniami i obdarzyli je kwiatami. Po wspólnej zabawie miłą niespodzianką dla wszystkich były słodkie kolorowe babeczki oraz cukiereczki.

Dnia 6 marca 2018 r. • Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Ziemi Trzcianeckiej
Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Ziemi Trzcianeckiej
W poniedziałek, 5 marca, w Gminnym Przedszkolu nr 1 w Trzciance odbył się VIII Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Ziemi Trzcianeckiej. W eliminacjach wzięło udział osiem drużyn z lokalnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Na dzieci czekało 10 konkurencji, w których mogły zaprezentować swoją wiedzę i przygotowanie do konkursu. Niestety, naszym reprezentantkom nie udało się zająć miejsca na podium, ale cieszymy się, że dzieci wykazały się dużą wiedzą o najbliższym otoczeniu, znały charakterystyczne lokalne miejsca, instytucje, nazwy ulic, zabytki, pomniki i legendy naszego miasta.

Dnia 5 marca 2018 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W lutym nasi zerówkowicze Stanisław Markowicz, Zofia Menska i Aleksander Ratajczak obchodzili urodziny. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatom Życzymy, życzymy... oraz złożyli życzenia. Były słodycze i dużo dużo radości...

Dnia 5 marca 2018 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2017/2018 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. W lutym tym mianem były tytułowane: Zofia Krzywda i Lena Węcławowicz.
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich: dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum grupy. Poprzez zajęcia i zabawy realizowane w ciągu kolejnych danych dni powszednich, których głównym bohaterem jest jedno z dzieci w grupie, tworzymy przyjazną atmosferę w oddziale przedszkolnym.

Dnia 5 marca 2018 r. • Szkolne rekolekcje wielkopostne
Szkolne rekolekcje wielkopostne
W dniach 1–3 marca przeżywaliśmy w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Prowadził je gościnnie ks. Kamil Pękalski MS. Nasze rozważania koncentrowały się na trzech cnotach teologalnych, które św. Paweł wymienia w 1 Liście do Koryntian pod koniec Hymnu o miłości: wierze, nadziei i miłości. Zwieńczeniem szkolnych rekolekcji wielkopostnych była Eucharystia z udziałem społeczności szkolnej w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej należącym do Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skrzatuszu. Mszę św. odprawił ks. Kamil Pękalski MS w koncelebrze z ks. Mariuszem Maćkowiakiem MS i ks. Piotrem Sofijem MS.


Zakończyły się ferie zimowe!
Droga zbawienia przechodzi także przez ludzką pracę.
bł. Jan Paweł II
Witamy wszystkich po feriach zimowych! Były na pewno wspaniałe — zarówno spędzane na atrakcyjnych wyjazdach, w domowych pieleszach, jak i te w szkole... Wypoczęci, zregenerowani i pełni zapału wracamy do pracy!

Rozpoczęliśmy ferie zimowe!
Lubię śnieżek, lubię śnieg, chociaż w oczy prószy.
Lubię mrozik, lubię mróz, chociaż marzną uszy.
Lubię wicher, lubię wiatr, chociaż mnie przewiewa.
Lubię zimę, idę w świat, i wesoło śpiewam.
(I. Suchorzewska, „Zimowa piosenka”)
Pani Zima przywitała nas szczypiącym w uszy mrozem! Jeszcze tylko trochę śniegu i z radością można będzie oddawać się zimowym atrakcjom.
Życzymy wszystkim miłego odpoczynku. Uważajcie na siebie, abyście po feriach wrócili cali i zdrowi, z bagażem pięknych wspomnień i pełni sił do pracy.
Dnia 9 lutego 2018 r. • Świetlicowa gra 5 sekund junior
Świetlicowa gra 5 sekund junior
Od dnia 5 do dnia 8 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego grały w grę 5 sekund junior. Jest to odmiana popularnej gry towarzyskiej, przygotowana z myślą o najmłodszych graczach. Z kolei w dniu 9 lutego zostały wręczone dzieciom dyplomy i upominki. To była świetna gra, niesamowicie się przy niej bawiliśmy, a dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o świecie.

Dnia 9 lutego 2018 r. • Bal karnawałowy klas 0–VI
Bal karnawałowy klas 0–VI
W czwartek, 8 lutego, w sali gimnastycznej sąsiedniego Zespołu Szkół Technicznych odbył się bal karnawałowy. Wzięli w nim udział zerówkowicze, klasy nauczania zintegrowanego i klasa IV. Zabawa była przednia. Niesamowicie było wspólnie się pobawić i wziąć udział w ciekawych konkursach.

Dnia 8 lutego 2018 r. • Bezpieczeństwo w czasie ferii
Bezpieczeństwo w czasie ferii
Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, w środę 7 lutego, odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawicieli Policji, panią Esterą Bartol i panem Łukaszem Kowalczykiem. Pani policjant omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci, które pozostają w domach w czasie wolnym od nauki, zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych do mieszkania.

Dnia 30 stycznia 2018 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W styczniu nasza zerówkowiczka Lena Węcławowicz obchodziła urodziny. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatce Życzymy, życzymy... oraz złożyli życzenia. Były słodycze i dużo dużo radości...

Dnia 29 stycznia 2018 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2017/2018 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Tym razem miło nam wyróżnić styczniowych przedszkolaków: Albert Grześ, Michał Bakinowski, Marcelina Marek, Stanisław Markowicz. Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich: dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum grupy. Poprzez zajęcia i zabawy realizowane w ciągu kolejnych danych dni powszednich, których głównym bohaterem jest jedno z dzieci w grupie, tworzymy przyjazną atmosferę w oddziale przedszkolnym.

Dnia 22 stycznia 2018 r. • Zerówkowy Dzień Babci i Dziadka
Zerówkowy Dzień Babci i Dziadka
W piątek, 19 stycznia, świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance. To czas wyjątkowy, pełen ciepła i radości, po prostu bajkowy! Niespodzianką stała się inscenizacja na wesoło wiersza Jana Brzechwy Rzepka. W poszczególne role wcielili się rodzice naszych dzieci. Ileż to radości i wzruszeń było dla naszych przemiłych gości!

Dnia 19 stycznia 2018 r. • Gala podsumowująca IV Trzcianecki Orszak Trzech Króli
Gala podsumowująca IV Trzcianecki Orszak Trzech Króli
W czwartek, 18 stycznia, gościnnie w auli Zespołu Szkół Technicznych odbyła się gala podsumowująca IV Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Wszystkich zebranych przywitała Bożena Wargin — dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej — organizatora największych jasełek w naszym mieście. Na uroczyste spotkanie przybyli przedstawiciele władz miasta, koordynatorzy, przedstawiciele lokalnych szkół podstawowych, wolontariusze, służby porządkowe i wszyscy ci, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku. Wśród nas byli też królowie i święta rodzina, którzy w dniu 6 stycznia razem z nami przemierzali ulice Trzcianki z okazji Objawienia Pańskiego.

Dnia 17 stycznia 2018 r. • Pierwszy śnieg
Pierwszy śnieg
W końcu śnieg!!! Tak dzieci cieszyły się we wtorek, 16 stycznia, z pierwszego śniegu, który zdecydował się spaść w tę zimę. Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana i rzucając się śnieżkami. Było bardzo mroźnie, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo najmłodsi wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.

Dnia 11 stycznia 2018 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W grudniu dwoje naszych zerówkowiczów obchodziło urodziny: Hanna Mikołajczak i Maksymilian Felcyn. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie śpiewali solenizantom Życzymy, życzymy... oraz składali życzenia. Były słodycze i dużo dużo radości...

Dnia 11 stycznia 2018 r. • II miejsce w międzyprzedszkolnym przeglądzie teatralnym
II miejsce w międzyprzedszkolnym przeglądzie teatralnym
W środę, 10 stycznia, w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance odbył się V Międzyprzedszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych „Jasełka”. Organizatorem konkursu było Gminne Przedszkole nr 1. Nasz oddział przedszkolny zaprezentował jasełka pt. W stajence. Dzieci ukazały wysoki poziom umiejętności aktorskich, zajmując II miejsce.

Dnia 8 stycznia 2018 r. • IV Orszak Trzech Króli
IV Orszak Trzech Króli
W sobotę, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami naszego miasta przeszedł IV Trzcianecki Orszak Trzech Króli. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tych niewątpliwie największych w świecie jasełkach. Jak wszyscy dobrze pamiętamy, spółinicjatorem obecności Orszaku w Trzciance i jego współorganizatorem jest nasza szkoła.

Dnia 8 stycznia 2018 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
(Wisława Szymborska, poetka)
W piątek, 5 stycznia, pani Agnieszka Klepianowska, mama Natalii, dołączyła do naszego Klubu Czytających Rodziców zerówki. Przygotowała dzieciom do przeczytania książkę Szczęśliwego Nowego Roku, Puchatku. Poza obdarowała wszystkie dzieci prezentami, które sprawiły im wiele radości.

Dnia 2 stycznia 2018 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2017/2018 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Tym razem miło nam wyróżnić grudniowych przedszkolaków: Zofia Menska, Michalina Stańczyk, Hanna Jóźwiak. Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich: dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum grupy. Poprzez zajęcia i zabawy realizowane w ciągu kolejnych danych dni powszednich, których głównym bohaterem jest jedno z dzieci w grupie, tworzymy przyjazną atmosferę w oddziale przedszkolnym.

Dnia 23 grudnia 2017 r. • Dzień skupienia przed Bożym Narodzeniem
Dzień skupienia przed Bożym Narodzeniem
W piątek, 22 grudnia, podczas ostatniego spotkania przed zimową przerwą świąteczną — w tym Bożym Narodzeniem, w trakcie przeżywanego przez nas dnia skupienia ukazano w naszej szkole okolicznościową historię przygotowaną teatralnie przez klasę IV z wychowawcą panią Martą Sienkiewicz. Uczniowie zaprezentowali nowoczesne przedstawienie, które przypomniało wszystkim o wartości świąt Bożego Narodzenia. Pomimo wielkiego stresu młodzi aktorzy zostali docenieni przez innych i otrzymali ogromne brawa.

Dnia 22 grudnia 2017 r. • Zerówkowe jasełka
Zerówkowe jasełka
W czwartek, 21 grudnia, w Katolickiej Szkole Podstawowej w auli odbyły się jasełka przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Wzięli w nich udział pani dyrektor szkoły Bożena Wargin, wicedyrektor Dorota Pawłowska oraz rodzice młodych artystów. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 22 grudnia 2017 r. • Świąteczne piosenki angielskie
Świąteczne piosenki angielskie
W czwartek, 21 grudnia, w naszej szkole odbył się Świąteczny Konkurs Piosenki Angielskiej. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje muzyczno-aktorskie umiejętności, a także znajomość języka angielskiego. W konkursie brali udział uczniowie oddziału zerowego i klas I, II i III, prezentując po dwa utwory.

Dnia 20 grudnia 2017 r. • Nie dla czadu
Nie dla czadu
W poniedziałek, 18 grudnia, w naszej szkole gościli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Zwraca ona uwagę na eliminowanie zagrożenia spowodowanego tlenkiem węgla. Zadbanie o zamontowanie w domu odpowiedniego czujnika znacząco wpływa na zachowanie bezpieczeństwa.
PSP przestrzega, że każdego roku czad jest przyczyną wielu zatruć,
a nawet śmierci!

Dnia 19 grudnia 2017 r. • Spotkanie adwentowe
Spotkanie adwentowe
Właśnie trwamy w Adwencie — łac. adventus oznacza przyjście. Oczekujemy więc na Narodzenie Jezusa, Zbawiciela Świata. Nasza społeczność szkolna właśnie z tej okazji w poniedziałek, 18 grudnia, przybyła do auli Zespołu Szkół Technicznych, gdzie tym razem odbyło się spotkanie adwentowe.

Dnia 18 grudnia 2017 r. • Słodki smak świątecznej tradycji
Słodki smak świątecznej tradycji
W piątek, 15 grudnia, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, których celem było poznanie tradycji świątecznych, m.in. sposobu przygotowania wypieku i dekorowania pierniczków. Warsztaty zostały przygotowane przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Dzięki tej atrakcji nasze dzieci miały wielką frajdę i przyjemność uczestniczyć w zajęciach wprowadzających do świąt.

Dnia 18 grudnia 2017 r. • Sztukoteka — spotkanie adwentowe
Sztukoteka - spotkanie adwentowe
W piątek, 15 grudnia, odbyła się kolejna sztukoteka w wykonaniu grupy artystycznej Mozaika z Poznania. Tym razem uczestniczyliśmy w spotkaniu adwentowym Zapomniane zwrotki kolęd — wigilijna opowieść na głosy i akordeon.

Dnia 18 grudnia 2017 r. • Szopki bożonarodzeniowe
Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom
W piątek, 15 grudnia, ogłoszono wyniki V Rodzinnego Konkursu na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Corocznym organizatorem artystycznych zmagań jest nasza szkoła. Komisja sędziowska podkreśliła, że wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, pomysłowość i rzetelność wykonania. V Rodzinny Konkurs na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową odbył się jako element towarzyszący, zapowiadający odbycie się IV Trzcianeckiego Orszaku Trzech Króli.

Dnia 15 grudnia 2017 r. • Święty Mikołaj z przedstawicielami samorządu
Święty Mikołaj z przedstawicielami samorządu
W czwartek, 14 grudnia, Święty Mikołaj odwiedził dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Wraz z nim przybyli jego specjalni pomocnicy: Burmistrz Miasta i Gminy Trzcianka Krzysztof Czarnecki wraz z zastępczynią Grażyną Zozulą. Niezwykły gość został przez nas przyjęty z wielką radością oraz uśmiechami. Dzieci przywitały go też piosenką.

Dnia 13 grudnia 2017 r. • II miejsce w gminnym konkursie kolęd i piosenek świątecznych
II miejsce w gminnym konkursie kolęd i piosenek świątecznych
We wtorek, 12 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych dla Przedszkolaków. Nasz oddział przedszkolny reprezentowało dwóch wykonawców: Hanna Mikołajczak, śpiewając kolędę Przylecieli aniołkowie, i Lena Węcławowicz, wykonując kolędę Przybieżeli do Betlejem. Miło nam poinformować, że Hanna Mikołajczak zajęła II miejsce!

Dnia 12 grudnia 2017 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
(Wisława Szymborska, poetka)
W poniedziałek, 11 grudnia, pani Dorota Król. mama Adama, dołączyła do naszego Klubu Czytających Rodziców zerówki. Zaciekawiła nas książką Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn część II Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę oraz oczarowała jej lekturą.

Dnia 12 grudnia 2017 r. • Program Nauki Zachowania
Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom
Drodzy Uczniowie i Rodzice, chcemy się z Wami podzielić tym, że nasza szkoła jako jedyna w regionie przystąpiła do Programu Nauki Zachowania (PNZ), określanego „jako alternatywa dla zjawiska formalizacji relacji i braku wsparcia uczniów”. Skierowany jest on przede wszystkim do uczniów z trudnym zachowaniem, ale dzięki przyjętej strategii postępowania obejmuje on swoim oddziaływaniem całą społeczność szkolną, a więc wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.
Aby wdrożyć w naszej szkole Program Nauki Zachowania nauczyciele wzięli udział w dwóch szkoleniach. Pierwsze odbyło się w dniu 10 października, następne zostało zrealizowane w dniach 3–5 listopada 2017 r. Drugie warsztaty poprowadził psycholog i certyfikowany trener do spraw Programu Nauki Zachowania Norbert Karaszewski. Przeprowadził trzydniowe szkolenie w sprawie wdrożenia w Katolickiej Szkole Podstawowej opisywanych strategii wychowawczych.

Dnia 11 grudnia 2017 r. • Nagrodzeni warcabiści
Nagrodzeni warcabiści
W niedzielę, 10 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku odbył się XXII Gwiazdkowy Turniej Warcabowy. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej, zdobywając wysokie miejsca.

Dnia 11 grudnia 2017 r. • Świetlicowy turniej warcabowy dla przedszkolaków
Świetlicowy turniej warcabowy dla przedszkolaków
W poniedziałek, 4 grudnia, odbył się świetlicowy turniej gry w warcaby. W turnieju brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego. Organizatorem eliminacji była p. Ewa Koniuszy — opiekun zerówkowej świetlicy szkolnej. Celem turnieju były: popularyzacja gier umysłowych wśród dzieci, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Dnia 11 grudnia 2017 r. • Przedszkolne jasełka
Przedszkolne jasełka
W piątek, 8 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Hali Sportowo-Widowiskowej na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 3 w Trzciance. To był wspaniały występ opowiadający historię narodzenia małego Jezusa.

Dnia 7 grudnia 2017 r. • Święty Mikołaj przybył do zerówki
Święty Mikołaj przybył do zerówki
W środę, 6 grudnia, o godz. 12.00 Święty Mikołaj odwiedził nasz oddział przedszkolny. Dzieci przywitały tego niezwykłego gościa piosenką. W zamian Święty Mikołaj zaczął wręczać najmłodszym paczki, w których były owoce, słodycze i zabawki. Wszyscy byli z nich bardzo zadowoleni.

Dnia 6 grudnia 2017 r. • Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom
Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom
We wtorek, 5 grudnia, zakończyła się akcja pomocowa skierowana do bezdomnych psów znajdujących w schronisku dla zwierząt w Jędrzejewie. Wolontariusze pod opieką pedagog szkolnej Jadwigi Górskiej zaangażowali w akcję całą społeczność szkolną.
Do schroniska wolontariusze zawieźli dary gromadzone przez cały listopad: karmę dla zwierząt, koce i ręczniki do pielęgnacji wykąpanych czy chorych psów. Szkolny klub wolontariatu otrzymał podziękowania od opiekunów schroniska.

Dnia 6 grudnia 2017 r. • Wizyta higienistki szkolnej w zerówce
Wizyta higienistki szkolnej w zerówce
We wtorek, 5 grudnia, pani Maria Niećko, higienistka szkolna, odwiedziła dzieci w oddziale przedszkolnym. Tematem spotkania była higiena osobista i zdrowy styl życia, tj. dobre odżywianie się i odpowiednie ubieranie się do panujących warunków atmosferycznych. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na jego zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Marią — higienistką Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Dnia 1 grudnia 2017 r. • Dyskoteka andrzejkowa zerówki
Dyskoteka andrzejkowa zerówki
W czwartek, 30 listopada, w oddziale przedszkolnym, jak i w całej szkole, odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Sala zerówkowa była wypełniona uśmiechniętymi buziami dzieci.

Dnia 30 listopada 2017 r. • Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Miś to jedna z najmilszych zabawek świata, a 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji również w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy tę uroczystość. Każde dziecko mogło w tym dniu przynieść do szkoły swoją przytulankę, ale okazało się, że misiowych atrakcji było więcej! W auli szkolnej przedstawienie, na którym poznawaliśmy historie sławnych misiów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Paddingtona oraz Misia Remisia. Poza tym rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Mój przyjaciel Miś” oraz misiowe piosenki, scenki teatralne i zagadki w sali zerówki. Spotkanie z misiami sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.

Dnia 29 listopada 2017 r. • Wyróżnienie w gminnym konkursie recytatorskim
Wyróżnienie w gminnym konkursie recytatorskim
W piątek, 24 listopada, w Gminnym Przedszkolu nr 3 w Trzciance odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze Tuwima i Brzechwy”. W zmaganiach wzięło udział 24 recytatorów, w tym dwie reprezentantki naszego oddziału przedszkolnego. Miło nam ogłosić, że po wysłuchaniu wszystkich artystów komisja oceniająca przyznała wyróżnienie naszej reprezentantce Michalinie Stańczyk.

Dnia 29 listopada 2017 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2017/2018 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Tym razem miło nam wyróżnić listopadowych przedszkolaków: Hanna Mikołajczak, Bartosz Sosnowski, Antonina Wiśniewska, Wiktoria Wiśniewska. Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich: dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum grupy. Poprzez zajęcia i zabawy realizowane w ciągu kolejnych danych dni powszednich, których głównym bohaterem jest jedno z dzieci w grupie, tworzymy przyjazną atmosferę w oddziale przedszkolnym.

Dnia 27 listopada 2017 r. • Sztukoteka — Iluminacje
Sztukoteka - Iluminacje
W piątek, 24 listopada, odbyła się kolejna sztukoteka dla klas młodszych. Przyjechali do nas artyści z Poznania z grupy Mozaika. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się, że można łączyć w nowatorski sposób różne przestrzenie sztuk. Przed nami pojawiły się najrozmaitsze środki wyrazu — zespolone ze sobą teatr tańca, muzyka, poezja i barwnie zmieniająca się scenografia.

Dnia 14 listopada 2017 r. • Szkolny konkurs „Karta z kalendarza”
Szkolny konkurs „Karta z kalendarza”
W piątek, 10 listopada, został rozstrzygnięty I szkolny konkurs „Kartka z kalendarza”. W eliminacjach wzięli udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Prace konkursowe oceniało jury w składzie p. dyrektor Bożena Wargin, p. Agnieszka Kapela oraz p. Marta Sienkiewicz. Wręczenie nagród nastąpi w dniu 18 grudnia podczas spotkania adwentowego.

Dnia 13 listopada 2017 r. • Vivat Paderewski, Vivat Polska... — świętowanie niepodległości
Vivat Paderewski, Vivat Polska... - świętowanie niepodległości
Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę,
ale ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny.
(Bolesław Prus, pisarz)
Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance hucznie uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości nasza młodzież przygotowała uroczysty poranek patriotyczny.

Dnia 7 listopada 2017 r. • Wyróżnienie w gminnym konkursie piosenki jesiennej
Wyróżnienie w gminnym konkursie piosenki jesiennej
W poniedziałek, 6 listopada, w Gminnym Przedszkolu w Siedlisku odbył się III Gminny Konkurs Piosenki „Jesień wokół nas”. Nasz oddział przedszkolny reprezentowały Alicja Dziamska i Antonina Wiśniewska.
Miło nam poinformować, że Antonina Wiśniewska została wyróżniona śpiewając piosenkę Ogórek wąsaty.

Dnia 2 listopada 2017 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
(Wisława Szymborska, poetka)
W październiku pani Marta Bzdręga-Felcyn dołączyła do Klubu Czytających Rodziców zerówki. Dzięki książce Felicii Law Zebra Zanzibar, którą zaprezentował nasz gość, dowiedzieliśmy się o swojej niepowtarzalnej wyjątkowości.

Dnia 31 października 2017 r. • Dzień Wszystkich Świętych
Akcja Festiwal sałatek - dla Marii Franciszek datek
We wtorek, 31 października, w naszej szkole przeżywaliśmy Dzień Wszystkich Świętych. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w prezentacjach promujących ludzi, którzy — zgodnie z wiarą chrześcijańską — przebywają z Bogiem. W trakcie naszych szkolnych spotkań mogliśmy zauważyć ogrom tych, którzy swoim życiem potwierdzali wierność zasadom Ewangelii. Uczestnicząc w konkursach, próbowaliśmy odgadnąć imiona świętych. Udaliśmy się do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie uczestniczyliśmy w nabożeństwie składającym się z litanii do wszystkich świętych. Oddaliśmy również cześć bł. ks. Jerzemu Popiełuszce poprzez ucałowanie jego relikwii.

Dnia 31 października 2017 r. • Zerówkowe kodowanie
Zerówkowe kodowanie
Dzieci z oddziału przedszkolnego uczą się kodować za pomocą przyjacielskiej pszczółki. W poniedziałek, 30 października, nasi zerówkowicze zapoznali się i zaprzyjaźnili z robocikiem. Dzięki tej pomocy dydaktycznej dzieci z oddziału przedszkolnego nie tylko będą się uczyć podstaw programowania i myślenia sekwencyjnego, ale też świetnie się bawić.

Dnia 30 października 2017 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2017/2018 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. W październiku byli nimi: Alicja Dziamska, Adam Król, Aleksander Ratajczak, Maksymilian Grześ. Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich: dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum grupy. Poprzez zajęcia i zabawy realizowane w ciągu kolejnych danych dni powszednich, których głównym bohaterem jest jedno z dzieci w grupie, tworzymy przyjazną atmosferę w oddziale przedszkolnym.

Dnia 30 października 2017 r. • Akcja „Festiwal sałatek — dla Marii Franciszek datek”
Akcja Festiwal sałatek - dla Marii Franciszek datek
We wtorek, 24 października, w Tygodniu Misyjnym w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Festiwal sałatek — dla Marii Franciszek datek”. Szkolne Koło Misyjne wraz z opiekunem pedagog szkolną Jadwigą Górską przeprowadziło to przedsięwzięcie w ramach programu pomocowego „Adopcja Serca”. Zbieraliśmy fundusze na kolejny rok nauki Marii Franciszki Razafindrazanany, która jest uczennicą szkoły św. Piotra w Miandrivazo na Madagaskarze prowadzonej od ponad 40 lat przez misjonarza ks. Mariana Sajdaka MS ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette.

Dnia 20 października 2017 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 13 października, swoją uroczystość obchodziła Alicja Dziamska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali solenizantce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia: uśmiechu, radości, wielu zabawek, zdrowia. Alicja pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich cukierkami.

Dnia 20 października 2017 r. • Konkurs plastyczny „Mój ulubiony nauczyciel”
Konkurs plastyczny Mój ulubiony nauczyciel
W naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny „Mój ulubiony nauczyciel”. Eliminacje były przeznaczone dla naszych dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniów szkoły podstawowej klas I–III. Zadaniem uczestników konkursowych zmagań było wykonanie portretu nauczyciela za pomocą dowolnej techniki plastycznej.

Dnia 19 października 2017 r. • Jesienny spacer zerówki
Jesienny spacer zerówki
W środę, 18 października, zerówkowicze byli w pięknym jesiennym parku 1 Maja. Wyjście potraktowaliśmy jako wspieranie zdrowia psychicznego dziecka poprzez kontakt z naturą i sztuką, jako narzędzia do lepszego poznania siebie, rozpoznawania własnych mocnych i słabych stron, nazywania emocji i korzystania z nich, dostrzegania swoich potrzeb i świata wartości, kształtowania odpowiednich relacji i budowania pozytywnych kontaktów w grupie.

Dnia 19 października 2017 r. • Pomarańczowa „Tęczowa Szkoła”
Pomarańczowa Tęczowa Szkoła
Już od czterech lat jeden dzień w miesiącu oddajemy wybranemu kolorowi i zdrowym przekąskom. Wcześniej akcja „Tęczowa Szkoła” odbywała się w gimnazjum, obecnie obejmuje ona także uczniów ze szkoły podstawowej.
W październiku 2017 r. królował kolor związany z jesienią, czyli pomarańczowy.

Dnia 16 października 2017 r. • Dzień św. Franciszka
Dzień św. Franciszka
We wtorek, 10 października, w naszej szkole mieliśmy okazję, by przypomnieć sobie, kim był św. Franciszek. Z tej okazji uczniowie klasy VI zaprezentowali spektakl teatralny pt. Biedaczyna. Dzięki tej inscenizacji uczniowie zapoznali się z życiem i działalnością tego niezwykle ubogiego i skromnego człowieka.

Dnia 16 października 2017 r. • Urodziny w oddziale przedszkolnym
Urodziny w oddziale przedszkolnym
W piątek, 13 października, swoją uroczystość obchodziła Lila Menska. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali solenizantce Życzymy, życzymy..., złożyli życzenia: uśmiechu, radości, wielu zabawek, zdrowia. Lila pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich przepysznymi muffinkami oraz cukierkami.

Dnia 16 października 2017 r. • Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 13 października, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W trakcie święta uczniowie dziękowali nauczycielom za trudną pracę wkładaną w ich rozwój edukacyjny. Składali życzenia i wręczali kwiaty pedagogom. Dziękujemy uczniom, że doceniają nasz trud nauczycielski. Razem możemy istotnie wpływać na jakość pracy szkoły.

Dnia 13 października 2017 r. • Najmłodsi o bezpiecznym internecie
Najmłodsi o bezpiecznym internecie
W czwartek, 12 października, nasza zerówka przyszła do sali informatycznej na zajęcia dotyczące bezpiecznego internetu. Nauczyciel informatyki Krzysztof Felsmann omówił z zerówkowiczami zagadnienia odnoszące się do określenia, czym jest internet, jakie są korzyści z nim związane oraz to, że w wirtualnym świecie można natknąć się na zagrożenia.

Dnia 12 października 2017 r. • Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W środę, 11 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Pieczonego Ziemniaka. Były więc zagadki, zabawy ze śpiewem i praca plastyczno-techniczna Pan Kartofelek. Ten dzień pachnący pieczonym ziemniakiem był bardzo udany i na pewno dzieci będą go długo pamiętały.

Dnia 11 października 2017 r. • Zbiórka książek dla Mołdawian
Zbiórka książek dla Mołdawian
W dniach od 27 września do 6 października Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę książek dla dzieci Polaków mieszkających w Mołdawii. Ci, których postanowiliśmy obdarzyć utworami literackimi, są potomkami naszych rodaków przybyłych do Mołdawii po przegranym powstaniu styczniowym trwającym w latach 1863–64. Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły za zaangażowanie i chętne podzielenie się swoimi zbiorami bibliotecznymi.

Dnia 9 października 2017 r. • Rozgłośnia Tere–Fere–Kuku — spotkanie integracyjne zerówki
Rozgłośnia Tere-Fere-Kuku — spotkanie integracyjne zerówki
W piątek, 6 października, nasze pociechy z oddziału zerówkowego przeniosły się wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami Felicją Dobranowską i Ewą Koniuszy oraz panią dyrektor szkoły Bożeną Wargin i wicedyrektor szkoły Dorotą Pawłowską do rozgłośni Tere–Fere–Kuku mającej miejsce na leśnej polanie... w auli szkolnej. Nie była to zwykła rozgłośnia, bo magiczna.

Dnia 9 października 2017 r. • Dzień Patrona Szkoły — oddział przedszkolny
Dzień Patrona Szkoły zerówki - oddział przedszkolny
W piątek, 6 października, obchodziliśmy dzień Patrona Szkoły. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji związanych ze szkolnym świętem. Doświadczyli ich również najmłodsi — dzieci z oddziału przedszkolnego.

Dnia 9 października 2017 r. • Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły
W piątek, 6 października, obchodziliśmy dzień Patrona Szkoły. Przeżywaliśmy to święto łącząc wspomnienie zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z przeżywanym przez naszą szkołę pierwszym piątkiem miesiąca. Po zakończeniu Eucharystii i dokonaniu uroczystego aktu zawierzenia się społeczności szkolnej św. s. Faustynie, powróciliśmy do szkoły, gdzie czekało nas mnóstwo atrakcji związanych ze szkolnym świętem.

Dnia 6 października 2017 r. • Zerówkowicze na tropie mieszkańców lasu
Zerówkowicze na tropie mieszkańców lasu
We wtorek, 3 października, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na zajęcia muzealne pod tytułem Mieszkańcy lasu. Na początku najmłodsi obejrzeli wystawę leśnych zwierząt. Później dzieci wysłuchały opowieści na temat życia toczącego się w lesie i tropów zostawianych przez zwierzęta. Dowiedziały się także, jaką rolę odgrywa myśliwy oraz zapoznały się z elementami ubioru i podstawowym wyposażeniem łowczego. Na końcu spotkania dzieci wzięły udział w zagadce słuchowej.

Dnia 5 października 2017 r. • Klub Czytających Rodziców zerówki
Klub Czytających Rodziców zerówki
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
(Wisława Szymborska, poetka)
W środę, 4 października, rozpoczęliśmy głośne czytanie w naszej klasie w ramach naszej akcji Klubu Czytających Rodziców. Mama Antoniny Wiśniewskiej — Karolina Dobranowska–Wiśniewska, zabrała wszystkich słuchaczy w podróż do Kostaryki, gdzie mała reporterka Nela opowiadała o zwierzętach tam zamieszkujących.

Dnia 4 października 2017 r. • Pejzaż w fotografii
Pejzaż w fotografii
We wtorek, 3 października, nasz oddział przedszkolny był w Trzcianeckim Domu Kultury na wystawie fotograficznej ToMasz pejzaż p. Tomasza Marka — taty naszej koleżanki. Zdjęcia przedstawiały przyrodę naszych okolic, polskich gór oraz regionu Toskanii we Włoszech. Piękne widoki, kolory i ujęcia zachwyciły nas oglądających te artystycznie wykonane fotografie. Po wystawie oprowadzał i interesująco opowiadał fotografik p. Henryk Król.

Dnia 3 października 2017 r. • Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Zerówkowy Bohater Tygodnia
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2017/2018 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. We wrześniu byli nimi: Wiktoria Pigłowska, Natalia Klepianowska, Maksymilian Felcyn. Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich: dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum grupy. Poprzez zajęcia i zabawy realizowane w ciągu kolejnych danych dni powszednich, których głównym bohaterem jest jedno z dzieci w grupie, tworzymy przyjazną atmosferę w oddziale przedszkolnym.

Dnia 2 października 2017 r. • Dzień Chłopaka w zerówce
Dzień Chłopaka w zerówce
W piątek, 29 września, w oddziale przedszkolnym przeżywaliśmy Dzień Chłopaka. Czas ten upłynął nam w miłej atmosferze. Na początku dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Następnie chłopcy wzięli udział w konkursach i wspólnych zabawach z dziewczynkami. Na zakończenie zabawy pani wychowawczyni wręczyła chłopcom dyplomy dla superchłopaków.

Dnia 28 września 2017 r. • Oznaki jesieni
Oznaki jesieni
W środę, 27 września, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego były na wycieczce w parku 1 Maja. Miło było spacerować alejkami i poznawać oznaki jesieni. Zabawa „Wykonaj zadanie” podsumowała wiadomości zdobyte przez dzieci w plenerze. Tak minęła jesienna lekcja przyrody — wesoło i na zabawie.

Dnia 27 września 2017 r. • Gra terenowa przedszkolaków
Gra terenowa przedszkolaków
We wtorek, 26 września, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego po raz pierwszy brały udział w miejskiej grze terenowej. Odbyła się ona z inicjatywy Gminnego Przedszkola nr 4 w Trzciance. Zadaniem dzieci było odwiedzenie wyznaczonych instytucji, które znajdowały się na mapie terenowej, gdzie musiały wykonać drobne zadania. Była to dla dzieci świetna zabawa i jednocześnie doskonała możliwość poznania znaczących miejsc w Trzciance.

Dnia 26 września 2017 r. • Wielkie zerówkowe pranie
Wielkie zerówkowe pranie
Pogoda jeszcze nam sprzyja, więc wykorzystaliśmy dobrą aurę i w czwartek, 21 września, przygotowaliśmy z dziećmi wielkie pranie. Poprzez taką zabawę, ruch i aktywność poćwiczyliśmy nasze dłonie, przygotowując je i nasze ciało do nauki pisania.

Dnia 25 września 2017 r. • Spotkanie z saletynami
Spotkanie z saletynami
W środę, 20 września, z okazji 171 rocznicy objawienia Matki Bożej Saletyńskiej, w naszej szkole gościli księża ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette oraz przedstawicielka sióstr franciszkanek Rodziny Maryi. Przybyli zostali przywitani przez dyrektor szkoły Bożenę Wargin, a następnie wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczyciel matematyki Marię Łaszkiewicz-Henszke wraz z klasą VII.

Dnia 25 września 2017 r. • Międzynarodowy Dzień Pokoju
Międzynarodowy Dzień Pokoju
W czwartek, 21 września, przypadł Międzynarodowy Dzień Pokoju. Z tej okazji w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się rozmowa z dziećmi na temat tego, jaką wartością jest pokój, jak należy postępować, by żyć w zgodzie z innymi, co robić, żeby panowała międzyludzka harmonia.

Dnia 25 września 2017 r. • Świetlica szkolna zerówki i klasy I
Świetlica szkolna zerówki i klasy I
W naszej świetlicy szkolnej dużo się dzieje. Każdy znajdzie tu coś ciekawego: warcaby, zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia taneczne i muzyczne, zajęcia sportowe, zajęcia audiowizualne w formie oglądania bajek. Z nami jest ciekawie! Zobaczcie zresztą sami...

Dnia 25 września 2017 r. • Sztukoteka — instrumenty dęte
Sztukoteka - instrumenty dęte
W piątek, 22 września, w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie w bieżącym roku szkolnym w ramach sztukoteki. Poprowadziła je artystyczna grupa Mozaika z Poznania. Zawsze stawia ona na trzy elementy interakcji — edukację, animację i kreację. W niezwykłych koncertach będą uczestniczyć nasze klasy 0–VI.

Dnia 22 września 2017 r. • Był u nas królik
Był u nas królik
W czwartek, 21 września, w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy królika, którego przyniosła nasza koleżanka Hanna Jóźwiak. Zerówkowicze chętnie obserwowali zachowanie sympatycznego zajęczaka. Serdecznie dziękujemy Hani i jej rodzicom za miłą niespodziankę, która sprawiła dzieciom wiele radości.

Dnia 21 września 2017 r. • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W środę, 20 września, był obchodzony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji rozmawialiśmy z dziećmi z naszego oddziału przedszkolnego o ważnych dla nich sprawach, czyli o ich prawach. Po naszej lekcji dzieci wiedzą, że mają prawa i że należy je przestrzegać. Przed nami spotkanie integracyjne z rodzicami dzieci zerówkowych, podczas którego będziemy wspólnie bawić się i obchodzić to ważne święto.

Dnia 20 września 2017 r. • Zakropkowani w zerówce
Zakropkowani w zerówce
W piątek, 15 września, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy bez wyjątku ubrani byli właśnie w kolorowe kropki. Odbywały się także „kropkowe” zajęcia. Zobaczcie...

Dnia 11 września 2017 r. • Zerówkowy tydzień adaptacyjny
Zerówkowy tydzień adaptacyjny
Za nami pierwszy tydzień nauki i zabawy w naszej zerówce. Nareszcie możemy pokazać, co dzieci z oddziału przedszkolnego robiły w ostatnim czasie. Wszystko, co było naszym udziałem, można zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy!

Dnia 8 września 2017 r. • Nietypowi goście — patyczaki!
Nietypowi goście - patyczaki
W czwartek, 7 września, Antonina Wiśniewska z oddziału przedszkolnego przyniosła patyczaki w terrarium. Niektórzy z naszych zerówkowiczów widzieli takie stworzonka po raz pierwszy, dlatego Antonina opowiedziała nam, jak się nimi opiekować i co jest ich ulubionym przysmakiem.

Dnia 7 września 2017 r. • Piniata na rozpoczęcie roku szkolnego
Piniata na rozpoczęcie roku szkolnego
W naszym oddziale przedszkolnym mieliśmy ciekawe rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W poniedziałek, 4 września, po wspólnej mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela przyszliśmy z rodzicami dzieci do naszej sali i pań wychowawczyń. Po przekazaniu istotnych spraw związanych z nadchodzącym czasem wspólnego przebywania w zerówce czekała na najmłodszych niespodzianka — piniata.

Dnia 6 września 2017 r. • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
W poniedziałek, 4 września, o godz. 10.00 rozpoczęliśmy inaugurację roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły spotkali się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela podczas mszy świętej sprawowanej przez proboszcza ks. Wawrzyńca Skrabę MS i prefekta szkoły ks. Mariusza Maćkowiaka MS — przedstawicieli organu prowadzącego szkołę. Po zakończonej mszy świętej dyrektor szkoły Bożena Wargi powitała wszystkich zebranych, zarysowała rozpoczętą właśnie reformę edukacji wprowadzającą ośmioletnią szkołę podstawową z klasami gimnazjalnymi, zaprezentowała poszczególnych wychowawców przypisanych do klas i życzyła każdemu uczniowi pomyślności w nauce. Następnie cała społeczność szkolna przeszła do szkoły, gdzie dopełniono czynności organizacyjnych, by już następnego dnia stanąć w pełnej gotowości do obowiązków szkolnych.

Dnia 8 czerwca 2017 r. • Spotkanie integracyjne z przyszłą zerówką
Spotkanie integracyjne z przyszłą zerówką
W środę, 7 czerwca, spotkała się u nas nowa grupa zerówkowiczów, którzy będą z nami na zajęciach od września w oddziale przedszkolnym szkoły podstawowej. Pani dyrektor szkoły Bożena Wargin powitała rodziców i dzieci. Mamy i tatowie zostali zaproszeni na zebranie z panią dyrektor, natomiast dzieci wraz z wychowawczyniami zerówki postanowiły zabawić się. Na koniec zabawy każdy uczestnik spotkania otrzymał dyplom.

Dnia 6 czerwca 2017 r. • Byliśmy w miasteczku westernowym
Byliśmy w miasteczku westernowym
W poniedziałek, 5 czerwca, dzieci z oddziału przedszkolnego i klasa I wyruszyły na wycieczkę autokarową do jedynego w swoim rodzaju miasteczka westernowego — Silverado City w Żninie. Celem naszego wyjazdu było właśnie przeniesienie się w świat Dzikiego Zachodu. Zerówka i pierwszoklasiści zwiedzili minizoo, arenę do rodeo, wioskę indiańską i kopalnię złota. Oglądali rodeo i „prawdziwy” napad na bank...

Dnia 3 czerwca 2017 r. • Jeszcze raz o festynie rodzinnym
Jeszcze raz o festynie rodzinnym
Jak pamiętamy, w czwartek, 1 czerwca, odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Na to wyjątkowe spotkanie licznie przybyli uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, przyjaciele szkoły i mieszkańcy Trzcianki, aby wspólnie przeżyć szczególny dzień — dzień rodziny, radości i zabaw. Prezentujemy drugą część relacji z tego wydarzenia, obejmującą m.in. fotorelację z przedstawienia teatralnego o Jasiu i Małgosi oraz wiedźmie, a także festynowe fotomigawki, zarejestrowane obiektywem aparatu fotograficznego Krzysztofa Zieńko.

Podziękowania za zaangażowanie w organizację
Festynu Rodzinnego
w Zespole Szkół Katolickich w Trzciance
Serdecznie dziękuję za przygotowanie i organizację doskonałej imprezy rodzinnej, jakim był nasz szkolny Festyn Rodzinny.
Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w organizacji i wspierali rzeczowo całą imprezę.
Bez Waszego zaangażowania, Drodzy Przyjaciele, zorganizowanie Festynu Rodzinnego z tyloma atrakcjami nie byłoby możliwe.
Dziękuję Pracownikom szkoły — zarówno Nauczycielom, jak i Paniom oraz Panom z obsługi — za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy.
Dziękuję Uczniom naszej szkoły za wspaniałą postawę, świetne zachowanie i udział w programie artystycznym.
Jestem z Was bardzo dumna.
Bożena Wargin
dyrektor Zespołu Szkół Katolickich
w Trzciance
Dnia 2 czerwca 2017 r. • Festyn rodzinny naszej szkoły
Festyn rodzinny naszej szkoły
Za nami Dzień Dziecka — czas rodzinnego przeżywania wspólnych chwil. Zespół Szkół Katolickich w Trzciance postanowił w tym roku właśnie w dniu 1 czerwca zorganizować festyn rodzinny. Na to wyjątkowe spotkanie licznie przybyli uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, przyjaciele szkoły i mieszkańcy Trzcianki. Wszyscy zgromadzili się na dziedzińcu szkolnym, aby wspólnie przeżyć niesamowity i pełen atrakcji czas integracji. Cieszymy się, że razem przeżywaliśmy nasz szczególny dzień — dzień rodziny, radości i zabaw.

Więcej relacji z wydarzeń roku szkolnego 2016/2017 znajdziecie w Archiwum

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com