INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-278
Uczniowie klasy III przyjęli Pierwszą Komunię Świętą, czyli...
... uroczyste słówko w naszej szkole oraz wyjazd trzecioklasistów do Górki Klasztornej.

13 i 16 maja 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Agnieszka Kapela
Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im;
do takich bowiem należy królestwo Boże.
(Mk 10,14)
Uczniowie klasy III przyjęli Pierwszą Komunię Świętą
W Niedzielę, 12 maja, uczniowie klasy III przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. W tym pięknym dniu towarzyszyli im rodzice i najbliższa rodzina.
Następnego dnia, w poniedziałek 13 maja, na słówku uczniowie klas I i II przekazali trzecioklasistom dyplomy okolicznościowe, podkreślające fakt przyjęcia przez nich sakramentu Eucharystii, oraz maleńkie figurki aniołków. Następnie wszyscy odmówili modlitwę, polecając Bogu dzieci z klasy III.
W białym tygodniu, a dokładnie w czwartek 16 maja, uczniowie pojechali do Górki Klasztornej podziękować za przyjęcie sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i prefekt szkoły ks. Mariusz Maćkowiak MS. Pomimo ulewy, która czekała na nas w sanktuarium maryjnym z Bazyliką Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, wszystko odbyło się według planu. O godz. 11.00 została odprawiona uroczysta msza święta za dzieci pierwszokomunijne i ich bliskich. Następnie wszyscy zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej.
Na końcu naszej pielgrzymki pomodliliśmy się nabożeństwem majowym i wróciliśmy do Trzcianki.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com