INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-153
Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib, czyli...
... spotkanie noworoczne dla babć, dziadków oraz rodziców i rodzeństwa,
okraszone perfekcyjnie przygotowanym spektaklem.

30 stycznia 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Marta Bzdręga-Felcyn
Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka!
(aut. NN)
Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib
W środę, 30 stycznia, klasa 1b wraz z wychowawcą panem Bartoszem Śliwińskim oraz jego małżonką Pauliną Jagiełą-Śliwińską przygotowała dla swoich babć, dziadków oraz rodziców i rodzeństwa spotkanie noworoczne.
Przy stołach nakrytych białym obrusem, pełnych owoców i ciast, domowych wypieków, popijając aromatyczną kawę i herbatę, przyglądaliśmy się perfekcyjnie przygotowanemu spektaklowi. Było w nim wszystko, co mogło doprowadzić do łez szczęścia zaproszonych gości. Każda rodzina została przedstawiona za pośrednictwem projektora na zdjęciach z okresu bożonarodzeniowego i nie tylko, a w tym samym czasie dzieci grały kolędy na dzwonkach oraz pianinie, przeplatane tekstami dotyczącymi przemyśleń o miłości do dziadków i rodziców w wykonaniu jednego z członków rodzin. Po krótkim zaprezentowaniu każdej z nich nastąpił ciąg dalszy przedstawienia. Były to krótkie historyjki, anegdotki o babciach i dziadkach w wykonaniu pierwszaków, które wywołały salwy śmiechy. Również pięknie wyuczone piosenki przy akompaniamencie pianina wzruszały niejednego. Na końcu występu każde z dzieci wręczyło swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kwiatki na drucie wraz z życzeniami.
Czyż nie jest cudownie być dzieckiem i móc kochać bezgraniczną miłością? Trochę nauczyciel, trochę rodzic i trochę najlepszy przyjaciel — tacy są oni, nasze babcie i nasi dziadkowie. Jak to pięknie ujął pan Bartek: dziadkowie są jak te korzenie drzewa, które są ostoją dla konarów i małych gałązek. Dzięki nim drzewo może rosnąć i pnąc się w górę. Dziękujemy!
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com