INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2018-19-140
Mały sukces w konkursie o powstaniu wielkopolskim, czyli...
... wyróżnienie w konkursie dotyczącym szlaków powstańców wielkopolskich
na terenach nadnoteckich.

4 stycznia 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Andrzej Poniatowski
Ślady czasów minionych to nie tylko źródło informacji o naszej historii, ale także żywa zachęta
do podtrzymywania i tworzenia wartości wspólczesnych.
(ks. Andrzej Szklarski MS, proboszcz naszej parafii w latach 1991–1997)
Mały sukces w konkursie o powstaniu wielkopolskim
Uczniowie naszej szkoły Oliwia Patyniak, Aleksy Urbaniak oraz Patryk Waciński w piątek, 4 stycznia, wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Powstańczym szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej” zorganizowanym przez pana Arkadiusza Słabiga, nauczyciela historii w Szkole Podstawowej w Miałach. W eliminacjach wzięło udział 24 uczniów z pięciu szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej im. Józefa Nojiego w Pęckowie, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Faustyny w Trzciance oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach.
Tematyka konkursu była bardzo ciekawa i dotyczyła szlaków powstańców wielkopolskich na terenach nadnoteckich. Uczniowie w trakcie eliminacji musieli się zmagać z testem dotyczącym najważniejszych wydarzeń związanych z powstaniem wielkopolskim. Utrudnieniem była konieczność wnioskowania na podstawie tekstów źródłowych oraz map.
Ostatecznie nasi uczniowie nie znaleźli się na podium, ale wyróżnienie w konkursie uzyskał Aleksy Urbaniak, zdobywca 26 punktów. Warto dodać, że całej trójce niewiele zabrakło do miejsca w pierwszej trójce najlepszych.
Gratulujemy uczniom.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com