INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2022.04.30
Działania Samorządu Uczniowskiego — kwiecień 2022, czyli...
uatrakcyjniamy nasze szkolne życie.

30 kwietnia 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
Działania Samorządu Uczniowskiego — kwiecień 2022
W kwietniu 2022 r. obchodziliśmy najważniejsze katolickie Święta Zmartwychwstania Pańskiego i wiele inicjatyw Samorządu Uczniowskiego było im podporządkowanych. Powstała gazetka okolicznościowa dotycząca Wielkanocy. Ponadto wszystkich uczniów od zerówki po ósmoklasistów odwiedził tradycyjny zajączek wielkanocny i obdarował wszystkich słodkimi jajeczkami czekoladowymi. Spowodował on wiele radości i pozytywnego odbioru. Kolejnym przedsięwzięciem naszego zaangażowanego samorządowego było podsumowanie konkursu przez nas organizowanego "Pani Wiosna". Przedstawiono wyniki i rozdano nagrody i dyplomy. I miejsce zajęli Oliwia i Sebastian Piwniccy, II miejsce zdobyła Hanna Sawińska, a na III miejscu znalazły się Amelia Matuszewska i Helena Kienitz.
Nasz Samorząd Uczniowski również aktywnie włączył się w obchody Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Adrianna Kapela, Maria Piduch oraz Natalia Bielej wystąpiły w inscenizacji o św. s. Faustynie Kowalskiej w parku 1 Maja. Pięknie udał się ich występ obrazujący kilka ważnych momentów z życia siostry zakonnej obdarowanej Bożym Miłosierdziem.
Ostatnim naszym kwietniowym zadaniem, jak to na miesiąc, w którym myśli się o naszej planecie Ziemi, był dzień przyrody. Na szkolnym holu w obu budynkach zawisły ciekawe przyrodnicze plansze i plakaty z atrakcyjnymi informacjami dotyczącymi środowiska naturalnego. Na stoliku leżały też różne gazety i czasopisma, za pomocą których można było przybliżyć sobie wiele ciekawostek.
Tak więc kwiecień pod względem bogactwa inicjatyw samorządowcach mamy za sobą. Przed wakacjami zostały jeszcze nam dwa intensywne miesiące nauki. Mamy już przyjęte odpowiednie plany naszego działania. Oby wszystko udało się zrealizować — intensywna praca przed nami.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com