INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2022.04.24
Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli...
cieszymy się z faktu Zmartwychwstania Pańskiego.

24 kwietnia 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Taniec wielkanocny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Kościół katolicki wyznaje, że Miłosierdzie Boże jest największym z przymiotów Boga. Ukazuje bowiem bezgraniczną miłość Stwórcy do człowieka i akcentuje litość wypływającą z głębi Serca Boga dla grzeszników. Dla uczczenia tej wielkiej tajemnicy zbawczej tydzień po Świętach Wielkanocnych jest obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona w 2000 r. przez św. Jana Pawła II. Właśnie z tej okazji w wiosennej i paschalnej atmosferze Katolicka Szkoła Podstawowa w Trzciance zgromadziła wszystkich chętnych w parku 1 Maja w dniu 24 kwietnia 2022 r.
O godz. 12.00 przybyłych przywitała dyrektor szkoły Dorota Pawłowska wraz z proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. Zbigniewem Cybulskim MS, przedstawicielem organu prowadzącego szkołę. Warto zaznaczyć, że patronem trzcianeckiej szkoły katolickiej jest św. siostra Faustyna, apostołka Bożego Miłosierdzia. Jak zaznacza Kościół, kult Miłosierdzia Bożego zaczął być wyznawany na całym świecie z polecenia samego Jezusa. Dobrze jest wiedzieć o pięciu formach czczenia Miłosierdzia Bożego. Chodzi tu o wpatrywanie się z wiarą w obraz błogosławiącego ludzkość Mesjasza, odmawianie odpowiedniej koronki, nowenny, Godziny Miłosierdzia, jak i przeżywanie w skupieniu samego święta stawiającego w centrum świata moc Bożego miłości i przebaczenia. Modlitwę "Koronka do Miłosierdzia Bożego" poprowadził prefekt szkoły ks. Marcin Libera MS. Odmówił też akt zawierzenia Miłosierdziu Bożemu niegdyś wypowiedziany przez papieża Jana Pawła II.
Po zakończeniu modlitw przyszła pora na wyrażenie naszej radości. Uczniowie wykonali taniec wielkanocny przy dźwiękach utworu "Jerusalema". Następnie młodsi energicznie zatańczyli, dbając o zsynchronizowany układ, przy piosence Małego TGD "Ojciec wszystkich nas". Po niezwykłym tańczeniu każdy mógł poczęstować się słodką babeczką i odczytać dołączoną do niej myśl o Bożym Miłosierdziu.
Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji:
• taniec "Jerusalema" — https://youtu.be/Wa5xUgHU71E.

• taniec "Ojciec wszystkich nas" Małego TGD — https://youtu.be/rui1MS3604M.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com