INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2022.03.31a
Działania Samorządu Uczniowskiego — marzec 2022, czyli...
kształcimy naszą samorządność.

31 marca 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
Działania Samorządu Uczniowskiego — marzec 2022
Marzec obfituje w wiele wydarzeń, które niewątpliwie celebruje każdy niezależnie od wieku. Jednym z nich jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nasz Samorząd Uczniowski nie mógł nie uczcić tak ważnego dnia świętowania naszych koleżanek, przedstawicielek płci pięknej. Uczennice w tym czasie zaznaczyły tę uroczystość, ubierając się elegancko i świątecznie. Był to dla nich dzień bez mundurka. Ponadto zostały złożone im życzenia i obdarowano je pięknymi damskimi ozdobami oraz słodkimi cukierkami. Samorząd Uczniowski zadbał także o panie nauczyciel, podobnie wręczając im upominki. Jednakże z uwagi na fakt, iż skład naszego SU stanowią same przedstawicielki płci pięknej, to wyjątkowo w tym dniu zostały zastąpione przez młodych ochotników i kolegów, a same dziewczęta miały możliwość świętowania.
Kolejną ważną marcową datą jest Pierwszy Dzień Wiosny. Bardzo uroczyście obchodziliśmy go w naszej szkole. Samorząd Uczniowski miał swój udział w przygotowaniu przedstawienia wiosennego, gdyż nasze członkinie zagrały główne role — Zimę i Wiosnę. Z okazji powitania nadchodzącej nowej pory roku — wiosny, odświeżona została samorządowa gazetka tematyczna o powyższej tematyce oraz odbył się konkurs plastyczny dla klas I–III "Portret Pani Wiosny" z pracami zachowanymi w dowolnej technice, ale określonej jako czasochłonna. Kilkoro uczniów wzięło udział w tym przedsięwzięciu i stworzyło ambitne oraz kreatywne prace, które zdobią szkolny korytarz. Rozstrzygniecie naszych eliminacji odbędzie się w przyszłym tygodniu.
Tak to właśnie Samorząd Uczniowski organizował atrakcje w marcu, bazując na dwóch ważnych wydarzeniach i na nich opierały się wszelkie działania. Przed nami kwiecień, który również zapowiada realizację ważnych pomysłów i na tym się skupimy w tym nadchodzącym czasie.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com