INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2022.03.01
Gra szkolna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, czyli...
pamiętamy o walczących za naszą ojczyznę.

1 marca 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Andrzej Poniatowski)
tekst: Andrzej Poniatowski
Gra szkolna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającym na dzień 1 marca, rozegraliśmy grę szkolną poświęconą tym, którzy po 1945 r. nie godzili się na komunistyczną dominację w Polsce, walcząc o wolne państwo. Należy w tym miejscu przypomnieć, że wspomniane święto ustanowiono w rocznicę mordu na ppłk. Łukaszu Cieplińskim, ostatnim prezesie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
W naszej rywalizacji wzięły udział zespoły klas: V, VI, VII i VIII. Zawodnicy mieli do przebycia trasę, na której rozwiązywali szereg zadań. Musieli więc określić, z którego okresu historii pochodził herb państwa polskiego, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć utwór wygrywany przez maestro czy wykazać się tężyzną fizyczną. W takiej formie zajęć można zarówno poszerzać wiedzę, jak i sympatycznie spędzić czas. Po pasjonującej rozgrywce ostatecznie wygrała klasa VII w składzie: Daniela Dąbrowska, Marta Bryk, Wiktoria Weilandt oraz Miłosz Makucki, zdobywając 34 punkty. Na II miejscu rozgrywek uplasowała się klasa VIII składającą się z Zuzanny Rybarczyk, Julii Jaworskiej, Wojciecha Urbana oraz Rolanda Grzesia. Na III miejscu znaleźli się uczniowie klasy V: Jakub Matuszewski, Jakub Wijatkowski, Łukasz Domagała oraz Marian Dąbrowski. Tuż za podium zaś zjawili się uczniowie klasy VI: Patrycja Czarnecka, Hanna Lisiak, Miłosz Król oraz Maja Bednarek.
Uczniom, którzy byli uczestnikami gry szkolnej o Żołnierzach Wyklętych, gratulujemy wiedzy i wytrwałości w dążeniu do pokonania wszystkich zadań. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie naszych wyjątkowych zajęć: Małgorzacie Grzyb, Bartoszowi Śliwińskiemu, ks. Marcinowi Liberze MS oraz Marcinowi Wiśniewskiemu.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com