INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2022.02.28a
Działania Samorządu Uczniowskiego — luty 2022, czyli...
działamy dla rozwoju naszej szkoły.

28 lutego 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
Działania Samorządu Uczniowskiego — luty 2022
Luty to najkrótszy miesiąc roku, a działania Samorządu Uczniowskiego, jakie udało się przeprowadzić były, o dziwo, odwrotnie proporcjonalne do czasu jego trwania. Pierwsze nasze spotkanie w lutym odbyło się w formie zdalnej i mieliśmy za zadanie omówić sprawy bieżące, podsumować działalność w I półroczu bieżącego roku szkolnego oraz przedstawić plany na najbliższy miesiąc. Nasze członkinie przebywały trzy tygodnie na nauczaniu zdalnym, a więc trzeba było zaproponować też przedsięwzięcia w formie działania na odległość za pomocą środków elektronicznych. Zaproponowano konkurs dla klas V–VIII na własnoręcznie przygotowaną kartkę walentynkową i przesłanie jej zdjęcia online. W związku z tymi eliminacjami wyróżnienia otrzymały: Natalia Bielej oraz Maria Piduch. Podsumowany był też konkurs z ubiegłego miesiąca — na najlepszy strój i maskę karnawałową. Wyróżnienia w jego ramach otrzymały Hanna Sawińska oraz Wiktoria Sawińska. Zwyciężczynie dostały dyplomy i nagrody. Obchody Dnia św. Walentego — patrona zakochanych i chorych na padaczkę, również zostały uczczone przez Samorząd Uczniowski. Mianowicie powstała gazetka okolicznościowa oraz skrzynka przewidziana na pocztę walentynkową. Do niej to właśnie uczniowie młodszych klas I–IV wrzucali kartki, laurki walentynkowe dla swoich szkolnych sympatii. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. W zastępstwie naszych członkiń przebywających na nauczaniu zdalnym kartki w szkole rozdawały młodsze pomocnice. Podczas ich wręczania była radość i pozytywne odczucia.
W dniu 17 lutego 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Upamiętniliśmy w ten sposób czworonogów, które dzieci uwielbiają. Pomysłem na uczczenie tego dnia był tzw. dzień bez mundurka — królowały przebrania i maski kotów. Uczniowie kreatywnie podeszli do tematu. Korytarze szkolne zaroiły się od kociaków. Ponadto pojawiła się gazetka o kotach i dużo książek o tej tematyce na holu. Uczniowie chętnie z nich korzystali.
Jako że zbliża się Wielki Post, powstała też gazetka okolicznościowa o tym okresie liturgicznym — czasie nawrócenia, uduchowienia, pogłębienia wiary. Podsumowaniem, kluczowym przedsięwzięciem było przeprowadzenie akcji Słodki Dzień Samorządu Uczniowskiego. Stało się to już po powrocie naszych uczennic ze zdalnego nauczania. Był to oczywiście tłusty czwartek — 24 lutego 2022 r. Samorząd Uczniowski przygotował do sprzedaży w dwóch budynkach szkoły pączki, chruściki, babeczki, donuty, galaretki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystko zostało w mig wysprzedane, a zebrana kwota zasiliła nasz samorządowy budżet.
Tak więc wyglądały działania w lutym 2022 r., ogólnie było dużo pracy i satysfakcji. Przed nami jest marzec, który również obfituje w różne święta, obchody. Mamy zamiar równie hucznie je uczcić.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com