INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2021.12.17
Działania Samorządu Uczniowskiego — grudzień 2021, czyli...
było intensywnie i pomysłowo.

17 grudnia 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
Działania Samorządu Uczniowskiego — grudzień 2021
Grudzień to chyba najintensywniejszy miesiąc roku, zarazem najbardziej zjawiskowy i radosny. Czas do upragnionych świąt Bożego Narodzenia upływa bardzo szybko, a i wówczas najwięcej się dzieje, poszczególne wydarzenia oraz przygotowania do uroczystości uatrakcyjniają te momenty. Tak działał też Samorząd Uczniowski. Było szybko, dynamicznie i ambitnie.
W dniu 6 grudnia 2021 r. w mikołajki odbyła się akcja "Słodki dzień Samorządu Uczniowskiego". Jednakże w ramach tego zwyczaju aromatyczne ciasteczka — świąteczne pierniczki, były rozdawane wszystkim uczniom jako niecodzienne przepyszne upominki, a nie sprzedawane. W ramach tego działania pomagały w zastępstwie małe pomocnice z klasy I. Starsze członkinie samorządu były wówczas w kinie z okazji mikołajek. Ten dzień obchodzony był również jako dzień bez mundurka, tzw. kolorowy, kiedy to uczniowie przychodzą ubrani z wcześniejszym zaznaczeniem dominującej barwy. Tym razem naturalnie była to czerwień. Pomysłów stylizacji było wiele. Od zabawnych świątecznych sweterków po stroje mikołaja. Głowy z kolei w większości ozdabiały mikołajowe czapki.
Kolejnym przedsięwzięciem Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie konkursu na najpiękniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej. Klasy wykazały się ogromną kreatywnością i wyobraźnia twórczą. Jury zdecydowało, ogłaszając następujący werdykt: I miejsce — klasa VI, II miejsce — klasa IVa, a III miejsce zajęła zerówka. Przyznano także wyróżnienie dla klasy VII. Uczniowie trzymali dyplomy oraz nagrody. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym plebiscycie w przyszłym roku szkolnym. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego pojawiła się także okolicznościowa prezentacja z okazji Bożego Narodzenia z wieloma symbolami świąt. Podsumowaniem tych grudniowych akcji, a w zasadzie całego roku — skoro to miesiąc tworzenia bilansów — było złożenie świątecznych życzeń, własnoręcznie wykonanej kartki oraz upominku dla pani dyrektor szkoły Doroty Pawłowskiej od członków SU w imieniu wszystkich uczniów szkoły.
Przed nami styczeń i Nowy Rok — czas kolejnych wyzwań dla Samorządu Uczniowskiego. Szykuje się wiele inicjatyw.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com