INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2021.11.29
Działania Samorządu Uczniowskiego w listopadzie 2021, czyli...
angażujemy się w życie szkoły.

29 listopada 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
Działania Samorządu Uczniowskiego w listopadzie 2021
Listopad obfituje w wiele ważnych uroczystości oraz świąt, z których relacje Samorząd Uczniowski na bieżąco upubliczniał na gazetce okolicznościowej. Pojawiła się prezentacja dotycząca Wszystkich Świętych obchodzonego w dniu 1 listopada. Ponadto zgromadziliśmy patriotyczne wątki tematyczne z okazji dnia 11 listopada, czyli rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Kolejna z ekspozycji odnosiła się do Tygodnia Życzliwości.
Następną inicjatywą naszego Samorządu Uczniowskiego było podsumowanie szkolnego konkursu "Mój pupil" i rozdanie zwycięzcom nagród — prezentów dla naszych małych i dużych ulubieńców, i dyplomów dla wszystkich uczestników eliminacji. W kategorii przygotowanych prezentacji odnotowaliśmy następujące wyniki:
• I miejsce — Tomasz Piduch,
• II miejsce — Piotr Henszke,
• III miejsce — Aleksander Chazbijewicz.
W kategorii wykonanych plakatów mamy takie lokaty:
• I miejsce — Maria i Adam Poniatowscy,
• II miejsce — Kacper Zbroszczyk,
• III miejsce — Marianna Bekas,
• wyróżnienie — Izabela Różycka.
Zwycięzcom gratulujemy talentu oraz cudownych pupili — niezwykłych czworonogów.
Samorząd Uczniowski bardzo zaangażował się też w szkolną akcję Tydzień Życzliwości. Przygotowane zostały skrzynki życzliwości w dwóch budynkach szkoły. Do nich można było wrzucać miłe, szczere życzenia, pozdrowienia czy podziękowania dla koleżanek, kolegów bądź nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Po posegregowaniu licznych listów uczennice Samorządu Uczniowskiego rozdały je w poszczególnych klasach. Ponadto rozdawały naklejki życzliwości dla wszystkich uczniów. Były to wesołe uśmiechy, miłe przedmioty, pozytywne hasła, cytaty dotyczące przyjaznych życzeń itp. Zwieńczeniem Tygodnia Życzliwości był tzw. Kolorowy Dzień, czyli przedsięwzięcie, które polega na tym, że w wybrany dzień nauki uczniowie przychodzą ubrani z zaakcentowaniem pewnego wybranego koloru. Tym razem był to żółty. Uczniowie wykazali się niebanalnymi pomysłami stylizacji z zachowaniem tej barwy jako wiodącej. W ten sposób uatrakcyjnili szary listopadowy dzień pięknymi kreacjami. Podsumowując, trzeba stwierdzić, że listopad 2021 był pracowity i pełen aktywności dla Samorządu Uczniowskiego. Grudzień zaś jako czas przedświąteczny zapowiada się na równie intensywny.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com