INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2021.09.15
Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli...
uczestniczymy w święcie kreatywności.

15 września 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Małgorzata Szymanowska)
tekst: Małgorzata Szymanowska
Międzynarodowy Dzień Kropki
Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 września 2021 r. włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki — święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 r. wydał książeczkę pod tytułem "The Dot". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzień kropki miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, nieszablonowy.
Motyw kropki był obecny dnia dzisiejszego w różnych działaniach. Uczestniczyliśmy w grach matematycznych, kodowaniu oraz prezentowaliśmy wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Czytaliśmy historię Vashti, na podstawie której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach, jak i na ścianach szkoły.
Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com