INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2021.06.18
Uczniowie klasy V ekomistrzami, czyli...
uczymy się zachowań ekologicznych.

18 czerwca 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Maria Łaszkiewicz-Henszke)
tekst: Krzysztof Felsmann
Uczniowie klasy V ekomistrzami
W maju i czerwcu 2021 r. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Budowlanych "Kombud" przeprowadzało konkurs ekologiczny "Śladami naszych odpadów" w szkołach podstawowych miasta i gminy Trzcianka. Do eliminacji zostały zaproszone klasy IV–VI. W dniu 11 maja obchodziliśmy dzień bez śmiecenia.
Uczestnicy akcji mieli za zadanie obejrzeć 20-minutowy animowany film edukacyjny dla dzieci dotyczący prawidłowego postępowania z odpadami, traktujący o ekologii i segregacji. Dzięki niemu uczniowie mogli zapoznać się z zasadami promocji zachowań ekologicznych. Zakończeniem projektu było przystąpienie do wypełnienia indywidualnych ankiet, a tym samym — rywalizowanie z reprezentantami lokalnych szkół. Dzięki tej aktywności dzieci mogły przekonać się, jaką wiedzę posiadły po zapoznaniu się z proponowanym materiałem filmowym: "EKOlekcja z KOMBUD - film edukacyjny" -
https://www.youtube.com/watch?v=pmS7xYlXWfc.

Miło nam poinformować, że w dniu 18 czerwca 2021 r. klasa V otrzymała dyplom ekomistrza — tytuł laureata w konkursie "Śladami naszych odpadów". Gratulujemy!
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com