INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2021.03.03b
Uczniowie szkoły katolickiej uświetnili swoim występem uroczystość 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance, czyli...
bierzemy udział w lokalnym święcie.

3 marca 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Małgorzata Szadkowska i Leszek Malicki)
tekst: Małgorzata Szadkowska
Uczniowie szkoły katolickiej uświetnili swoim występem uroczystość 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance
Uroczystość z okazji 290. rocznicy nadania praw miejskich Trzciance odbyła się w dniu 3 marca 2021 r. w nowym budynku Centrum Integracji Społecznej. Po części oficjalnej wybiegli na scenę w strojach z epoki oświecenia uczniowie Paweł Pluta i Antoni Bakinowski jako sekretarze królewscy, by... zapowiedzieć pojawienie się na trzcianeckim rynku króla Augusta II Sasa! Po czym na scenę dostojnym krokiem wszedł władca Rzeczypospolitej — Kacper Drewnowski. Cała trójka uroczyście zaprezentowała długi tekst najważniejszego dla naszego miasta dokumentu — aktu lokacyjnego. W tym czasie Agata Wardak, Barbara Jopek, Daniela Dąbrowska i Tomasz Pluta, odgrywający wraz ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku role dawnych mieszkańców Trzcianki, z zapartym tchem słuchali przy straganach tej radosnej nowiny, a po zakończeniu odczytu wykrzyknęli z pełną ekspresją: "Vivat król!" Z kolei publiczność nagrodziła wszystkich gromkimi brawami.
Za kulisami nasi uczniowie usłyszeli od wielu osób gratulacje i komplementy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia zorganizowanego przez Urząd Miejski Trzcianki: https://www.youtube.com/watch?v=IzdhnjmDIdk. Od punktu czasowego 58 minut 48 sekund rozpoczyna się zapowiedź występu i inscenizacja "Daję wam to prawo, czyli narodziny miasta" z udziałem naszych uczniów: https://youtu.be/IzdhnjmDIdk?t=3528.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com