INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2021.01.11
Wyróżnienie w powiatowym konkursie o Powstaniu Wielkopolskim, czyli...
poznajemy historię naszego regionu.

11 stycznia 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. materiały prasowe)
tekst: Andrzej Poniatowski
Wyróżnienie w powiatowym konkursie o Powstaniu Wielkopolskim
Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 stycznia 2021 r. wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Historycznym "Powstańczym Szlakiem ku sercu Puszczy Noteckiej" dotyczącym historii Powstania Wielkopolskiego w naszym regionie. Eliminacje zorganizowała w formie e-testu Szkoła Podstawowa w Miałach, a wzięło w nich udział 28 uczniów z placówek w Miałach, Wieleniu, Krzyżu i Trzciance.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Kapela z klasy VIII zdobyła wyróżnienie w podanym konkursie, uzyskując 47 punktów. W rywalizacji jako przedstawiciele naszej szkoły wzięli także udział Marta Bryk, Maja Paszkiel oraz Andrzej Zakrzewski. Zarówno Marcie Bryk, jak i Mai Paszkiel zabrakło niewiele do uzyskania wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy oraz postawy w tym jakże trudnym konkursie.


Obraz: Józef Piłsudski podczas wizyty w Poznaniu w dniu 27 października 1919 r., z lewej: gen. Józef Dowbor-Muśnicki, z prawej mjr Bolesław Wieniawa-Długoszowski, Władysław Seyda (w ubraniu cywilnym).
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com