INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2020.10.09b
Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze, czyli...
uczestniczyliśmy w niezwykłych zajęciach przyrodniczych.

26 czerwca 2020 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Agnieszka Kapela)
tekst: Agnieszka Kapela
Klasa II wie, że nie wszystkie grzyby mają kapelusze
Uczniowie klasy II w każdy piątek mają dodatkową lekcję przyrody, na której poznają otaczający ich świat. W tym trudnym czasie pandemii wyjście na zewnątrz i obserwacja różnych zjawisk w świecie natury jest prawie niemożliwa, dlatego musimy poradzić sobie z zaistniałą sytuacją w inny sposób. I oto na ratunek przychodzą nam doświadczenia!!!
Na zajęciach 9 października 2020 r. poznawaliśmy gatunki grzybów jadalnych i trujących, mówiliśmy o ich budowie i zadaliśmy sobie pytanie: "Czy wszystkie grzyby mają kapelusze?" Stwierdziliśmy, że huba nadrzewna jest pasożytem i nie ma wyraźnej górnej części grzybowego owocnika osadzonego na trzonie, a właśnie przypominającego nakrycie głowy.
Następnie udało nam się hodować grzyba, a były to drożdże — grzyby jednokomórkowe, które rozmnażają się przez podział. Dzięki dobrej pożywce składającej się z cukru , mąki i wody urosły bardzo dorodne. W doświadczeniu brały udział wszystkie nasze zmysły: węch, dotyk, wzrok, nawet smak. Moi drugoklasiści o grzybach wiedzą wszystko!
To była ciekawa lekcja!
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com