INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2020.09.14
"Bohater Tygodnia" zerówki, czyli...
bliżej poznajemy naszego rówieśnika.

14 września 2020 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Bohater Tygodnia zerówki
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2020/2021 ponownie organizujemy cykl prezentacji związanych z tytułem "Bohater Tygodnia" zerówki. Wyjaśniamy, na czym one polegają.
Wybór "Bohatera Tygodnia" zerówki będzie odbywał się w każdy piątek. Po weekendzie w poniedziałek wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją najbliższą rodzinę oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej naszej akcji. „Bohater Tygodnia” zerówki stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść z sali przedszkolnej, ma też prawo siedzieć nieopodal nauczyciela. Przede wszystkim zaś prezentuje siebie i swoich najbliższych, dzięki czemu możemy poznać zainteresowania i różne ciekawostki z życia naszego rówieśnika.
Od poniedziałku 14 września do piątku 18 września 2020 r. mianem "Bohatera Tygodnia" zerówki był Adam Sofij. Przedstawiamy kilka zdań jego rodziców mówiące właśnie o nim:
"Kilka słów o Adasiu… Nasz kochany urwis Adaś w listopadzie skończy 6 lat. Ma dwóch młodszych braci Filipka mającego 3 lata i Piotrusia — 2 lata. Jest pogodnym i wesołym chłopcem. Bardzo lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Kocha zwierzęta. Ma królika Dyzia i rybki. Od małego wykazuje szczególne zainteresowanie do majsterkowania. Bardzo chętnie i z dziecięcym zapałem angażuje się w prace w ogrodzie. Bardzo lubi jeździć z tatą na budowę i pomagać w różnych zajęciach. Od września Adaś poszedł do zerówki i — jak sam mówi: „Ja już nie jestem przedszkolakiem, tylko uczniem”. Jest bardzo dumny z tego. Adaś ma wujka księdza. Całe lato mogliśmy słyszeć jak razem z braćmi odprawia Msze święte:) w pokoju" — rodzice Alicja i Paweł Sofijowie.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com