INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2019.12.11
„Bajkowa szopka” — spektakl na powiatowym spotkaniu choinkowym
w bibliotece publicznej, czyli...
... wieczór bardzo się podobał, były uśmiechy i pozytywne komentarze

11 grudnia 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.
(św. Jan Paweł II)
„Bajkowa szopka” — spektakl na powiatowym spotkaniu choinkowym w bibliotece publicznej
W środę, 11 grudnia, trzech przedstawicieli naszej szkoły wraz z panią bibliotekarką szkolną Moniką Grzywacz udało się do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance na powiatowe spotkanie choinkowe aktywu bibliotecznego. W sali bajek pojawili się aktorzy Teatru „Pod Orzełkiem” z Białegostoku, którzy zaprezentowali spektakl „Bajkowa szopka”. Każdy z obecnych widzów był poruszony już od samego wejścia, gdyż scenografia przedstawienia była bardzo intrygująca i niespodziewana.
Obejrzeliśmy nietypowe jasełka w świątecznym klimacie, w którym to postacie z bajek niecieszące się dobrą sławą, np. wilk czy Baba Jaga, stały się dobrymi bohaterami i uratowały Boże Narodzenie. Po spektaklu każde dziecko dostało słodki prezent, wykonaliśmy sobie wspólne zdjęcie z aktorami oraz fotografie przy użyciu magicznego lustra z różnymi śmiesznymi gadżetami.
Wszystkim ten świąteczny wieczór bardzo się podobał, były uśmiechy i pozytywne komentarze. Dziękujemy za zorganizowanie tego przedsięwzięcia i zaproszenie nas na to ciekawe spotkanie.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com