INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2019.11.29-04
Świetlicowe nowinki – listopad, czyli...
... dzieci przebywające w naszej świetlicy szkolnej
aktywnie spędzają swój czas wolny po lekcjach.

listopad 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
W szkolnej świetlicy wesoło płynie czas.
Świetlica uczy, rozwija i bawi nas.
(NN)
Świetlicowe nowinki – listopad!
W kolejnych tygodniach listopada w naszej szkolnej świetlicy nie zabrakło niezwykłych wrażeń i pomysłowych zajęć, a nasi zdolni uczniowie pokazali swoje talenty, umiejętności oraz ogromne zaangażowanie. Powoli kończymy jesienny czas, a co za tym idzie — prace plastyczne o tej tematyce.
Jedną z ostatnich propozycji było wykonanie kolorowej, zdobionej jesiennej parasolki z papieru z dodatkami. Efekty prezentowały się bardzo estetycznie i wielobarwnie. W dniu 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w naszej szkole przeżywany jest na różne sposoby. W świetlicy szkolnej dzieci miały do wykonania rysunek, komiks, nieszablonową ilustrację ukazującą ofiarowanie pomocnej dłoni innym, sytuacje, kiedy okazujemy innym szacunek, życzliwość, wsparcie. Uczniowie przeważnie w formie komiksów i scenek przedstawili swoje przemyślenia, podeszły do tematu bardzo poważnie i ukazali to, co w życiu codziennym oznacza być koleżeńskim, przyjacielskim czy dobrym. Obrazki, które wykonali, skłoniły do przemyśleń oraz zastanowienia się w sumieniu nad swoim postępowaniem.
W naszej szkolnej świetlicy nie mogło też zabraknąć świętowania Dnia Pluszowego Misia. W dniu 25 listopada odwiedził nas nietypowy gość — Miś Mirek. Ta gigantyczna przytulanka pozowała do zdjęć z uczniami i organizowała nam zabawy. Dzieci były zachwycone niezwykłym pluszowym gościem. Także z tej okazji nasi uczniowie wykonali misie pluszowe w formie nieszablonowej kompozycji — ze skrawków materiałów o różnych fakturach. Rezultatem tych prac były wielokolorowe i efektowne dzieła, które zawisły na ścianie jako ozdoby. Materiały przyniesione przez panią nauczyciel do wykonania misiów, a było ich sporo o wielu różnych strukturach, dużo rodzajów tkanin i faktur, posłużyły do wykonania zabawnych strojów stanowiących nowy trend w modzie. Dziewczynki z klasy V zamieniły się w krawcowe i modelki. Zaprezentowały nawet mały pokaz Top Model.
Kończymy zajęcia w listopadzie i kolejne działania naszej świetlicy to będzie już tematyka świąteczna i zimowa, która jest tak lubiana przez dzieci, że z pewnością chętnie i ambitnie podejmą się nowych zadań.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com