INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2019.11.17-10.30
Świetlicowe résumé — listopad 2019, czyli...
... pierwsze tygodnie listopada w świetlicy szkolnej upłynęły czynnie i intensywnie.

listopad 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
W szkolnej świetlicy wesoło płynie czas.
Świetlica uczy, rozwija i bawi nas.
(NN)
Świetlicowe résumé — listopad 2019
Pierwsze tygodnie listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej upłynęły nam równie czynnie i intensywnie, jak to było wcześniej.
Z okazji Światowego Dnia Origami wykonaliśmy tą techniką plastyczną bardzo proste sowy, jednakże sposób ozdobienia ich przez naszych uczniów był już bardziej skomplikowany i nieszablonowy. Dzieci tworzyły także specjalne odznaki z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu. Każdy miał swoja wizję tego odznaczenia, niemniej jednak nie odbiegały one od oryginału.
W dniu 4 listopada uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o święcie myśliwych czyli o tzw. Hubertusie. Poznali również legendę o św. Hubercie. Listopad niewątpliwie nawiązuje do postaci wielu świętych z racji uroczystości obchodzonej w dniu 1 listopada, a więc zadaniem uczniów było także wykonanie plakatu o wybranym kanonizowanym wraz z opracowaniem ciekawostek i biografii na temat tej osoby ogłoszonej przez Kościół jako zbawionej. Powstały piękne prace przykuwające uwagę.
Tą samą techniką nasi uczniowie uczcili również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i zrobili plakaty w grupach o swoich ulubionych utworach literackich dla najmłodszych lub kreskówkach. Z kolei w dniu 11 listopada, uroczyście przeżywaliśmy najważniejsze polskie święto patriotyczne. Uczciliśmy je, tworząc kotyliony narodowe oraz przygotowując nietuzinkową gazetkę ścienną. Dzieci włączyły się, wymyślając i rozwiązując rebusy patriotyczne. Kolorowały zagadki przedstawione w formie rysunków i liter, wykonane przez panią oraz pomagały zawieszać gazetkę. Odbyła się również pogadanka historyczna o tym ważnym święcie.
W świetlicy stałym elementem były też liczne quizy, rebusy oraz turnieje znane z telewizji. Popularnością cieszy się dziecięca wersja „Familiady”. Najbardziej atrakcyjnym zajęciem było jednak wykonywanie zwierzątek z pomponów z włóczki, zwłaszcza doskonale znanym nam ssaków o ciele pokrytym ostrymi i twardymi kolcami, z racji obchodzonego Dnia Jeża. Nasi uczniowie cierpliwie nawijali wełnę w określony sposób, by powstał z nich pompon, a potem dowolne kreatywnie wykonane zwierzątko. Powstała przepiękna kolekcja. Zwieńczeniem „akcji pompon” było wykonanie czapki-peruki z wielu puszystych kulek z przystrzyżonej włóczki, przyszywanej jako ozdoba do nakryć głowy, które wyszły nam zabawnie i pomysłowo.
Jeszcze jedną pracą plastyczną wykonaną przez naszych uczniów były słoiki z przetworami, które malowaliśmy farbami, a owoce, warzywa i grzyby zamknięte w słojach zrealizowaliśmy techniką stemplowania. Stempelki z ziemniaków pięknie ubogaciły uczniowskie dzieła.
Już niedługo kolejne akcje i działania świetlicowe, które zapewne również dostarczą uczniom wiele wrażeń i rozwiną naszą wyobraźnię, a efekty na pewno zostaną przedstawione wszystkim zainteresowanym naszymi przedsięwzięciami.
Dziękujemy za wspólną naukę przez zabawę.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com