INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2019.10.17
Uczniowie klas I–III jako młodzi badacze, czyli...
... międzynarodowy projekt edukacyjny „Świat Młodych Badaczy” —
temat warsztatów: Słodko, czyli kwaśno.

10 października 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Magdalena Sienkiewicz)
tekst: Magdalena Sienkiewicz
Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć — świadczy o naszej mądrości.
(Władysław Grzeszczyk, aforysta)
Uczniowie klas I–III jako młodzi badacze
W czwartek, 10 października, odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne. Dzięki uprzejmości firmy Henkel, która ma swoją siedzibę niedaleko Trzcianki — we Wrzącej i jest inicjatorem międzynarodowego projektu edukacyjnego „Świat Młodych Badaczy”, jedna z sal lekcyjnych naszej szkoły na kilka godzin zamieniła się w laboratorium chemiczne.
Temat warsztatów brzmiał: Słodko, czyli kwaśno. W zajęciach brali udział uczniowie klas I, IIa, IIb i III. Były to interaktywne warsztaty mające na celu rozbudzanie w najmłodszych zainteresowania naukami przyrodniczymi i ścisłymi. Młodzi eksploratorzy w trakcie ćwiczeń mogli zadawać pytania, snuć hipotezy i wyciągać naukowe wnioski. Każdy z ich uczestników otrzymał profesjonalne okulary ochronne oraz fartuchy chroniące przed substancjami chemicznymi, z jakimi musieli się zmagać nasi eksperymentatorzy. Doświadczenia, które wykonywali uczniowie, miały na celu udowodnienie, w jaki sposób i czy w ogóle pasta do zębów chroni nasze szkliwo uzębienia.
Dzieci doskonale się bawiły, a jednocześnie wiele nauczyły i „na własnej skórze” przekonały się, na czym polega praca badacza.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com