INFORMACJE   ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY     M E N U
     
– Z życia szkoły:
Galeria 2019.10.15-09.15a
Zajęcia świetlicowe, czyli...
... robimy wszystko, aby nasi podopieczni miło wspominali pobyt w świetlicy i nie nudzili się.

październik 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Monika Grzywacz)
tekst: Monika Grzywacz
W szkolnej świetlicy wesoło płynie czas.
Świetlica uczy, rozwija i bawi nas.
(NN)
Zajęcia świetlicowe
Świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę przed lekcjami i po nich. Tu oni czują się dobrze, bezpiecznie i miło. Mają stworzone warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy i odrabiania prac domowych. Ale ten czas także sprzyja rozwijaniu zainteresowań.
Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, plastycznych, czytelniczych, muzycznych, konkursach i zabawach, także tych na świeżym powietrzu. Robimy wszystko, aby nasi podopieczni miło wspominali pobyt w świetlicy i nie nudzili się.
W celu uatrakcyjnienia zajęć wychowawczo-dydaktycznych prowadzimy zajęcia plastyczne i manualne, stosując różnorodne techniki zdobnicze. Dzieci tworzyły metodą dowolną poza malowaniem i rysowaniem pracę plastyczną przedstawiającą drzewo jesienne. Pokazały swoją kreatywność i umiejętności, tworząc piękne dzieła. Wykonywały także pejzaż jesienny. Pracą plastyczną innego typu było przygotowanie postaci zwierząt z jesiennych liści różnokolorowych. W efekcie powstały niesamowite obrazki. Ponadto nasi podopieczni wybrali się w niezwykłą podróż marzeń, tworząc w grupach plakat o ulubionym miejscu na Ziemi, w Polsce czy Europie. Uprzednio czytając książki podróżnicze, w które bogato zaopatrzona jest biblioteka, przeglądają je z wielkim zaangażowaniem, by poszukać inspiracji.
Także minizajęcia aktorsko-muzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zaprezentowały wiersze, piosenkę Umiem wszystko i inscenizację ukazującą sceny prowadzonej lekcji w ławkach szkolnych.
W świetlicy świętowaliśmy również dzień nauczyciela. Dzieci obdarowały panią Monikę Grzywacz prezentami, a pani z kolei poczęstowała wszystkich słodkościami.
Plany pracy świetlicy na najbliższy czas również zapowiadają się intensywnie i ciekawie, ale znając chęci i umiejętności naszych uczniów, to efekty tych działań znowu niesamowicie nas zaskoczą.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com