INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.06.17 1/2
Pielgrzymka szkolna, czyli...
... integrowanie się społeczności szkolnej i wspólna modlitwa dziękczynna
z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2018/2019.

17 czerwca 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Pielgrzymowanie ma raczej więcej wspólnego z doświadczaniem pewnych rzeczy niż z oglądaniem ich.
(za: Nicholas Sparks, pisarz)
Pielgrzymka szkolna
W poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 8.15 wyruszyła do Stradunia VII Dziękczynna Piesza Pielgrzymka Szkolna z udziałem uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem naszej wędrówki było wspólne uczestniczenie w modlitwie i integrowanie się społeczności szkolnej z okazji kończącej się nauki w roku szkolnym 2018/2019.
Trasa do wsi Straduń mierzyła 6,4 km. Dzielnie przeszliśmy tę odległość na własnych nogach, modląc się do Pana Boga i Maryi. W drodze mieliśmy jeden przystanek dla nabrania sił do pokonywania szlaku.
Będąc u celu, wspólnie przeżyliśmy dziękczynną Eucharystię celebrowaną przez prefekta szkoły ks. Mariusza Maćkowiaka MS w kościele filialnym parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej oraz po mszy świętej spędziliśmy czas na pobliskim placu. Wesoło zajadaliśmy się parzoną kiełbasą, ciastem z kruszonką i rabarbarem i popijaliśmy gorącą herbatę.
Mimo wielkiego zmęczenia — nie tylko związanego z przebytą drogą, ale i tyloma miesiącami wytężonej nauki — byliśmy radośni. Czekają nas jeszcze ostatnie dni w szkole, a potem nadejdą upragnione... wakacje!
Poniżej — pierwsza część fotorelacji z pielgrzymki:

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com