INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.06.04
Festyn rodzinny, czyli...
... wyjątkowe wspólne spotkanie w szkole, pełne radości i zabaw.

4 czerwca 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Zieńko)
tekst: Krzysztof Felsmann
Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi.
(Antoine de Saint-Exupéry, pisarz”)
Festyn rodzinny
We wtorek, 4 czerwca, przeżywaliśmy Festyn Rodzinny — nasze szkolne święto zapowiadające ciepłe wakacyjne dni. Wszyscy zgromadzeni — uczniowie, ich rodzice, bliscy i nauczyciele, po południu przybyli na dziedziniec szkolny, aby wspólnie uczestniczyć w festynie rodzinnym. Wielkimi krokami zbliża się zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2018/2019, dlatego też zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania. Razem mogliśmy spędzić nasz szczególny dzień — dzień rodziny, czas radości i zabaw.
Były występy artystyczne dzieci i dorosłych. W ten sposób wzajemnie się obdarzaliśmy swoją obecnością i talentami, jakie w nas drzemią. Na samym początku była piosenka Witajcie w naszej bajce zaprezentowana przez uczniów klasy I. Następnie odbyło się niezwykłe przedstawienie Rzepka w wykonaniu rodziców uczniów i nauczycieli. Tak wiele osób trzeba było, aby po dłuuuugich zmaganiach wyrwać występujące przed nami warzywo ze swojego naturalnego miejsca rośnięcia, a potem pewnie nieuchronnie przeznaczyć je… do zjedzenia! Później przyszła kolej na zumbę w wykonaniu młodszych i starszych. W dalszej kolejności zagościły Pchła Szachrajka i kaczka dziwaczka. Z niezwykłym dostojeństwem i skupieniem zostało wykonane tango przez dzieci oddziału przedszkolnego. Dorośli mogli też wysłuchać piosenkę Dziękuję, mamo, dziękuję, tato jako wyraz docenienia nieustannej opieki doświadczanej na co dzień od tych najbliższych.
Podczas festynu rodzinnego nie mogło obyć się bez wielości atrakcji. Nasze baraszkowanie można było sobie umilić przez malowanie twarzy, konstruowanie balonowych zwierzaków oraz udział w konkurencjach sportowych polegających na tym, że pary złożone z rodziców i dzieci rywalizowały ze sobą do utraty tchu. Okazało się, że skoki w workach są wymagające, podobnie jest też z biegiem z jajkiem na łyżce. Z wielką trudnością odbywało się łowienie rybek. Naszą celność ćwiczyliśmy, próbując trafić w puszki. Po tak wielu zmaganiach posilaliśmy się ciastami, grillowaną kiełbasą i — z racji wielkiego upału — zimnymi napojami.
Cieszymy się, że mogliśmy się wspólnie spotkać w szkole, ale w chwili wyjątkowej, bo pełnej rozrywki i relaksu, a nie ciężkiej dydaktycznej pracy, jaka nam na co dzień towarzyszy w szkolnej rzeczywistości.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com