INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2018-19-054
Akcja pomocowa „Mikołaj z »Wyobraźnią Miłosierdzia«”, czyli...
... dzięki zaangażowaniu wielu chętnych osób, tak wiele dzieci z potrzebujących rodzin
zostało obdarowanych wymarzonymi prezentami.

6 grudnia 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Krzysztof Felsmann
Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili.
(Mt 25,40)
Akcja pomocowa „Mikołaj z »Wyobraźnią Miłosierdzia«”
W czwartek, 6 grudnia, o godz. 16.00 odbyło się podsumowanie akcji pomocowej pod hasłem „Mikołaj z »Wyobraźnią Miłosierdzia«”. Wręczenie upominków zorganizowanych przez naszych parafian odbyło się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja „Wyobraźnia Miłosierdzia” działająca przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Trzciance.
Już od pewnego czasu na tyłach naszej świątyni była wystawiona choinka z bombkami zawierającymi zapisane pragnienia dzieci z potrzebujących rodzin. Liczyliśmy na wspaniałomyślność i otwartość serca wszystkich zainteresowanych akcją. Prosiliśmy o przynoszenie przygotowanych prezentów do kancelarii parafialnej. W celu zrealizowania projektu współpracowały z nami gminne przedszkola i szkoły podstawowe oraz świetlica środowiskowa Cichy Kącik prowadzona przez parafialny Caritas przy kościele.
Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu wielu chętnych osób mogliśmy obdarować tak wiele dzieci z potrzebujących rodzin, mając na uwadze wskazane przez nie swoje wymarzone rzeczy, które chciałaby otrzymać od Świętego Mikołaja. Biskup w czerwonych szatach przyniósł wszystko to, co zostało zapisane na listach pełnych przedświątecznych życzeń.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com