INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2018-19-051
O zdrowym odżywianiu... — przedszkolaki i klasy I-III, czyli...
... dzieci dowiedziały się, które produkty są zdrowe, a które szkodliwe dla organizmu,
mimo że mogą nam smakować.

29 listopada – 3 grudnia 2018 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Bartosz Śliwiński)
tekst: Ewa Koniuszy
Pokaż mi co jesz, a powiem ci, czy jesteś zdrowy...
(Hipokrates, starożytny lekarz grecki)
O zdrowym odżywianiu... — przedszkolaki i klasy I-III
W czwartek, 29 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III odwiedził niezwykły gość, pani Maria Niećko, która do niedawna pracowała jako higienistka w naszej szkole, a obecnie jest już na emeryturze.
Pani Maria Niećko przyniosła ze sobą piramidę żywieniową i przeprowadziła pogadankę na temat podstawowych zasad dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie się, które produkty są zdrowe, a które szkodliwe dla organizmu, mimo że mogą nam smakować. Wspólnie z panią higienistką dzieci omówiły piramidę zdrowia. Następnie pani Maria Niećko podkreśliła znaczenie prawidłowego ubierania adekwatnie do pory roku.
Na końcu spotkania przedszkolaki zrobiły dwie niespodzianki: wręczyły dyplom podziękowania pani Marii Niećko, dziękując w ten sposób za przybycie do nas i przekazanie cennych informacji, które z pewnością wykorzystamy w życiu codziennym, oraz zaprosiły wszystkich do obejrzenia przedstawienia teatralnego ukazującego bajkę pt. „Bazarek”.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com