INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   KLASY GIMNAZJALNE   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2017-18-044-1/1
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce, czyli...
... wiele radości i miłych wrażeń oraz uśmiechy na twarzach dzieci.

25 listopada 2017 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Zbych ma misia.
Ooo, od dawna, nie od dziś,
jest u Zbycha już ten miś.
(Maria Kownacka „Stary, zielony miś”)
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Miś to jedna z najmilszych zabawek świata, a 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji również w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy tę uroczystość. Każde dziecko mogło w tym dniu przynieść do szkoły swoją przytulankę.
Na początku dzieci wraz misiami udały się do auli szkolnej na przedstawienie, które przygotowali uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Najmłodsi poznali historię Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu, a także perypetie Misia Uszatka, Paddingtona oraz Misia Remisia. Zaraz po występie było rozstrzygniecie szkolnego konkursu plastycznego „Mój przyjaciel Miś”. Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Antonina Wiśniewska z oddziału przedszkolnego zajęła III miejsce. Pozostałe dzieci z zerówki dostały pamiątkowe dyplomy za udział w eliminacjach.
Po wręczeniu nagród i dyplomów udaliśmy się do swojej klasy i pani Ewa Koniuszy zaprosiła obecnych do zabawy. Były piosenki, scenki teatralne i zagadki.
Spotkanie z misiami sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń. Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie dnia.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com