INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2022.02.14
Czasem smutek, innym razem radość — spotkanie z Zippim, czyli...
kształtujemy swoją inteligencję emocjonalną.

14 lutego 2022 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Czasem smutek, innym razem radość — spotkanie z Zippim
Za nami pierwsze spotkanie w ramach programu "Przyjaciele Zippiego". W dniu 14 lutego 2022 r. na początku zajęć pani Ewa Koniuszy przeczytała nam opowiadanie o dzieciach w naszym wieku. Poznaliśmy głównych bohaterów: to bliźniacy Tig i Lila oraz ich przyjaciółka Sandy. Historia była zabawna, ale najmłodsi czasem mają problemy. Niekiedy nie rozumieją ich nawet dorośli. Jedna z postaci, czyli Tig, był smutny, rozłoszczony, ponieważ nie mógł zabrać do przedszkola swojego ukochanego zwierzątka patyczaka. Dlatego na tym naszym spotkaniu ćwiczyliśmy umiejętności rozpoznawania, co sprawia, że czasem jesteśmy smutni, a innym razem radośni i jak to jest u innych dzieci. Zajęcia pomogły nam wymyślić, co możemy zrobić, aby poczuć się lepiej, kiedy jest nam markotno, pamiętając o dwóch złotych zasadach:
• "To pomoże mi poczuć się lepiej",
• "To nie krzywdzi mnie ani nikogo innego".
Na zakończenie naszej niezwykle ciekawej lekcji kształtującej inteligencję emocjonalną otrzymaliśmy karty podsumowania zajęć, aby poświęcić kilka minut na zastanowienie się nad tym, czy podobały się nam one i jak się czuliśmy w ich trakcie.
Jak się okazało, wszystkim nam bardzo przypadło do gustu pierwsze spotkanie z Zippim oraz czuliśmy radość z atrakcyjnego sposobu poznania nowych treści.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com