INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2021.11.10a
Narodowe Święto Niepodległości w zerówce, czyli...
uczymy się o Ojczyźnie.

10 listoapda 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Narodowe Święto Niepodległości w zerówce
W oddziale przedszkolnym drugi tydzień listopada 2021 r. był dniem bogatym w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego na dzień 11 listopada.
Każdego dnia wzbogacaliśmy wiedzę na temat patriotyzmu i naszej Ojczyzny. Szczególną uwagę poświęciliśmy symbolom narodowym: godłu, hymnowi Polski, fladze narodowej. Dowiedzieliśmy się, co to jest Ojczyzna i co to znaczy być prawdziwą Polką i Polakiem. Wysłuchaliśmy legendy o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie. Tworzyliśmy serduszka w kolorze flagi Polski oraz inne prace plastyczne, które ozdabiają nie tylko naszą salę oraz korytarz przedszkolny. Mieliśmy też czas na naukę piosenki pt. "Co to jest Niepodległość?". Na zakończenie tygodnia patriotycznego w środę o symbolicznej godz. 11.11 pięknie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Cieszymy się, że wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego mają wpojone zasady umiłowania Polski, były z tej okazji odświętnie ubrane i posiadają ogromną wiedzę na temat Ojczyzny.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com