INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2021.10.20
Dzień Anioła Stróża, czyli...
każdy z nas ma swojego osobistego opiekuna.

20 października 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krystyna Słowińska)
tekst: Ewa Koniuszy
Dzień Anioła Stróża
W środę 20 października 2021 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Anioła Stróża. Aby uczcić to święto, w tym czasie zamieniliśmy się w małe aniołki. Mieliśmy białe stroje, skrzydła i aureole. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, który się nami opiekuje, chroni nas od zła i niebezpieczeństw. Nieustannie nam również towarzyszy w wędrówce przez życie aż do śmierci i kieruje ku dobru. Dlatego też należy codziennie modlić się do swojego anioła stróża i okazywać mu wdzięczność poprzez dobre zachowanie i spełnienie dobrych uczynków. Pamiętajmy, że anioł jest istotą nadprzyrodzoną pośredniczącą między Bogiem a ludźmi, uosabiająca doskonałość i dobroć.
Dzień ten był pełen radosnych zabaw, tańców i śpiewu. Na koniec, każdy z nas zrobił swojego anioła stróża z plastikowej butelki oraz wspólnie pomodliliśmy się do swojego osobistego opiekuna słowami:
"Aniele Boży, stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój! Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze ku pomocy! Strzeż duszy i ciała mego i zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen."
Oby anielski nastrój tego dnia pozostał z nami jak najdłużej i byśmy z ufnością odnosili się do naszych aniołów stróżów.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com