INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2021.06.25
Zakończenie zajęć szkolnych, czyli...
podsumowujemy nasze działania dydaktyczno-wychowawcze.

25 czerwca 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Krzysztof Felsmann
Zakończenie zajęć szkolnych
W piątek 25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość Katolickiej Szkoły Podstawowej z okazji zakończenia zajęć szkolnych w roku szkolnym 2020/2021. Minęło 10 miesięcy nauki — dość nietypowej, bo w większości polegającej na zdalnym nauczaniu spowodowanym stanem epidemii wynikającym z aktywności koronawirusa SARS-CoV-2. Po tych burzliwych przeżyciach przyszedł więc czas na podsumowanie klasyfikacji uczniów i pracy szkoły. Spotkaliśmy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby podczas mszy świętej podziękować za kończące się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w bieżącym roku szkolnym. Eucharystia była poprowadzona przez prefekta szkoły ks. Jarosława Erhardta MS, przedstawiciela organu prowadzącego naszą szkołę, którego żegnaliśmy, ponieważ zbliżył się czas jego przeniesienia do nowej parafii, co oznacza, że właśnie przestaje być naszym głównym katechetą po dwóch latach posługiwania w naszej placówce z racji pełnionej funkcji, a po trzech — nauczania religii w naszej szkole. Podczas kazania celebrans mówił nam o odpowiedzialności, wymaganiu od samych siebie i kluczowej dla nas modlitwie "Jezu, ufam Tobie", przekazanej nam przez naszą patronkę szkoły św. s. Faustynę.
Po mszy świętej żegnaliśmy naszych absolwentów — uczniów klasy VIII. Świadectwa szkolne i nagrody zostały wręczone ósmoklasistom przez dyrektor szkoły Dorotę Pawłowską oraz wicedyrektora szkoły i wychowawcę klasy VIII p. Andrzeja Poniatowskiego. Również zerówkowicze kończyli swoje roczne przedszkolne zmagania się pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Koniuszy. Podobnie trzecioklasiści uroczyście podsumowali swoją naukę w ramach edukacji wczesnoszkolnej kierowanej przez p. Agnieszkę Werte w ramach nauki z klasą IIIa i przez p. Bartosza Śliwińskiego trzymającego pieczę nad klasą IIIb.
Mamy nadzieję, że w dniu 1 września br. po zakończonych wakacjach spotkamy się w szkole, gdzie będzie odbywała się nauka w postaci zajęć stacjonarnych — tradycyjnie w salach szkolnych. Absolwentom naszej szkoły natomiast życzymy dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, gdzie będą mogli zdobywać kolejne szczeble edukacji.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com