INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2021.02.17
Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021), czyli...
pamiętajmy o modlitwie za prezentkę mającą ogromny wkład w rozwój szkolnictwa katolickiego w naszym kraju.

17 lutego 2021 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Rada Szkół Katolickich)
tekst: Krzysztof Felsmann
Siostra Maksymiliana Maria Wojnar (1944–2021)
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 lutego 2021 r. po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła w Krakowie Siostra Maksymiliana Wojnar należąca do Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (prezentki), zawsze oddana w służbie szkołom katolickim w Polsce i zaangażowana w działalność Rady Szkół Katolickich. Odeszła do Boga we wspólnocie Domu Generalnego Sióstr Prezentek w Krakowie.
"Bóg powołał ją do siebie w 77. roku życia i w 58. roku życia zakonnego. Po studiach prawniczych w Warszawie, przez długie lata pracowała w Sekretariacie Episkopatu Polski, a później w Radzie Szkół Katolickich jako jej sekretarz. Będąc prezentką i córką duchową swojej Założycielki — bł. Zofii Czeskiej, z wielkim zaangażowaniem przez 25 lat pracowała na rzecz organizacji szkolnictwa katolickiego w Polsce. Szczególnym jej dzieckiem były spotkania Forum Szkół Katolickich, gdzie ogromną wagę przykładała do formacji dyrektorów, nauczycieli i uczniów" — czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej zgromadzenia.
Pamiętajmy o modlitwie za duszę śp. Siostry Maksymiliany Wojnar. Dziękujmy Bogu za jej życie i ogromny wkład w rozwój szkolnictwa katolickiego w naszym kraju.
Warto dodać, że wszystkie szkoły katolickie w Polsce, w tym i nasza placówka, są zrzeszone w Radzie Szkół Katolickich i pozostają pod opieką Konferencji Episkopatu Polski. RSK została powołana do życia w 1994 r. Jest to kościelna jednostka organizacyjna o zasięgu ogólnopolskim. Corocznie organizuje Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich, Forum Młodzieży, konferencje, szkolenia i kursy dla dyrektorów szkół i nauczycieli, a także konferencje dla przedstawicieli organów prowadzących szkoły katolickie.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com