INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2020.11.25
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce, czyli...
świętujemy z naszymi pluszakami.

25 listopada 2020 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Justyna Drewnowska)
tekst: Ewa Koniuszy
Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce
Pluszowy miś to pierwsza zabawka, jaką otrzymuje dziecko po narodzinach. Staje się towarzyszem wszelkich zabaw, pomocą w pokonywaniu nocnych lęków, a w dorosłych życiu miłym wspomnieniem dziecięcych lat i pamiątką na całe życie. W dniu 25 listopada 2020 r. właśnie ten nasz towarzysz z czasów dzieciństwa będzie obchodził swoje 110. urodziny! Pierwszy pluszowy miś został stworzony w Stanach Zjednoczonych. Inspiracją do jego stworzenia była ilustracja z polowania, podczas którego został postrzelony maleńki niedźwiadek. Obecny tam prezydent USA Theodor Roosevelt rozkazał jego uwolnienie (źródło: www.misie.com.pl).
W naszej szkole też świętowaliśmy te wesołe urodzinki. Dzieci z zerówki przyniosły tego dnia swoje ukochane misie, które towarzyszyły im w czasie nauki i zabawy. Bibliotekarka szkolna p. Justyna Drewnowska przygotowała na ten niezwykły czas specjalne atrakcje. Najpierw przedszkolaki opowiedziały historie swoich przytulanek. Okazało się, że pluszowi przyjaciele mają bardzo ciekawe imiona. Następnie dzieci ułożyły wcześniej przygotowane puzzle i je starannie pokolorowały. Dla jednych było to bardzo proste zadanie, innym troszeczkę pomagała p. Justyna Drewnowska.
Po tak dobrze wykonanej pracy, jak to zawsze bywa, należała się wszystkim niespodzianka. Były nią domowe ciasteczka, które dzieci pięknie udekorowały i ze smakiem zjadły. Każdy uczestnik zabaw otrzymał kolorowy balon. Były też tańce i muzyka. To był dzień pełen śmiechu i radości.
Zapraszamy do obejrzenia filmu opublikowanego na YouTube:
https://youtu.be/2UbyVqoVa2Q.

Film
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com