INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2020.11.17
Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka, czyli...
kształtujemy naszą świadomość.

17 listopada 2020 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Zerówkowicze wiedzą o prawach dziecka
Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego w dniu 17 listopada 2020 r. wzięły udział w miejsko-gminnym konkursie plastycznym "Mam prawo do…", którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance.
Celem eliminacji jest zapoznanie najmłodszych z uregulowaniami zapisanymi w "Konwencji o prawach dziecka", pogłębienie wiedzy na temat ich znajomości, kształtowanie świadomości posiadanych własnych praw, dostrzeganie odmienności drugiego człowieka. Zadaniem konkursowym natomiast było stworzenie plakatu w formacie A1 i fotorelacji z jego przygotowania.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 20 listopada 2020 r. Miejmy nadzieję, że nasz plakat zostanie doceniony przez jury. Trzymajcie za nas kciuki!
Cieszymy się, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zajęły I miejsce w miejsko-gminnym konkursie plastycznym "Mam prawo do…" zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance. Eliminacje były adresowane do dzieci z grup zerówkowych miasta i gminy Trzcianka. Na konkurs wpłynęło siedem prac. Po ich wnikliwym obejrzeniu komisja oceniająca wyłoniła zwycięzcę, przyznając główną nagrodę Katolickiej Szkole Podstawowej, a więc naszym przedszkolakom. Wystawa pokonkursowa mieści się w fotoalejce zlokalizowanej przy ul. W. Broniewskiego.
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com