INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2020.11.13b
"Brzydkie kaczątko" w wydaniu zerówki, czyli...
przedstawienie będące wspaniałą lekcją o tolerancji i szacunku.

13 listopada 2020 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krzysztof Felsmann)
tekst: Ewa Koniuszy
Brzydkie kaczątko w wydaniu zerówki
W piątek 13 listopada 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie teatralne "Brzydkie kaczątko" z myślą o przekazaniu jego nagrania rodzicom w formie online. Oprócz tytułowego bohatera na scenie pojawiło się wiele barwnych postaci, takich jak: tata i mama z kaczętami, kura, kogut, gąski, indyk. Nad całością czuwała nasza pani wychowawczyni p. Ewa Koniuszy, która była narratorem. Wesołe i pełne humoru przedstawienie jest wspaniałą lekcją o tolerancji i szacunku.
Brzydkie kaczątko różniło się od pozostałych piskląt, dlatego było wyśmiewane, gorzej traktowane. Czuło się niepotrzebne i niekochane. Twierdziło, że świat uwielbia tylko pięknych. Teraz nasi zerówkowicze już wiedzą, że najważniejsze są szacunek i posiadanie dobrego serca, a "Brzydkie kaczątko" jest bajką, która uczy tej prawdy.
Dziękuję naszym wspaniałym aktorom za udział w próbach i wielkiej chęci występowania na scenie, a także osobom, które pomagały podczas samego spektaklu, jak i rodzicom za zaangażowanie i wysiłek włożone w przygotowaniu przebrań dla dzieci służących w zobrazowaniu tej pięknej baśni.
Zapraszamy do obejrzenia:
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com