INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2020.11.06
Dzień bajkowych postaci w zerówce, czyli...
rozwijamy zainteresowania czytelnicze wśród dzieci.

6 listopada 2020 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Krystyna Słowińska)
tekst: Ewa Koniuszy
Dzień bajkowych postaci w zerówce
Dnia 6 listopada 2020 r. nasz odział przedszkolny zamienił się w bajkową krainę. Było można u nas spotkać m.in. księżniczki, królowe lodu, Pinokia, Batmana, superbohatera i smoka. Aby uczcić ten dzień, zorganizowaliśmy bajkowe zabawy. Spotkanie rozpoczęliśmy od zadania wymagającego wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rozpoznaniu pokazywanego rekwizytu oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Mieliśmy muzyczne zgadywanki bajkowe, tańce, prace plastyczne.
Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajkowe historie i świetnie radziły sobie z trudnymi poleceniami. Dzień bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
Warto czytać swoim pociechom różne ciekawe historie, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób — czytajmy dzieciom!”
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji filmowej: "Dzień Postaci Bajek w zerówce - 06.11.2020 - film": https://youtu.be/EJq35gROvfk
KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com