INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.12.13-10
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

10-13 grudnia 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od wtorku 10 grudnia do piątku 13 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Igor Knap.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Tu Igor Knap, urodziłem się w dniu 12 sierpnia 2013 r. Moja mama ma na imię Magda, a tata — Łukasz. Mam młodszą siostrę Olgę. Najmłodszym członkiem naszej rodziny jest kot Cicia. Najbardziej lubię bawić się Lego i zdalnie sterowanym samochodem. Na dworze jeżdżę na rowerze i hulajnodze, opanowałem nawet kilka trików. Latem uwielbiam kąpać się w basenie i jeździć, a także skakać do wody «na bombę». Moim ulubionym daniem jest gzik, a przysmakiem — chipsy o smaku zielonej cebulki. Jestem bardzo grzecznym chłopcem.
rodzice: Magdalena i Łukasz Knapowie

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com