INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.12.09-11.26
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

26 listopada – 3 grudnia 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od wtorku 26 listopada do wtorku 3 grudnia mianem Bohatera Tygodnia zerówki był utytułowany Tomasz Piduch.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Tomek jest radosnym i pogodnym chłopcem. Dużo się uśmiecha już od samego rana. Bardzo lubi grać w piłkę nożną, trenuje dwa razy w tygodniu w Akademii Piłkarskiej Reissa. Jest doskonałym matematykiem — zadajcie mu jakieś zadanie, a on szybko to obliczy. Robi nam wczesne pobudki — o godz. 6.30, ale odkąd nauczył się czytać, to pochłania w łóżku książki, a my mamy jeszcze godzinną drzemkę. Ze swoją siostrą Marysią lubi grać w gry planszowe. Razem też spędzają dużo czasu na podwórku i na wspólnych zabawach na trampolinie i huśtawkach.
rodzice: Paulina i Mateusz Piduchowie

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com