INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.12.06-1/1
Mikołajki w zerówce, czyli...
... dzień pełen radości, uśmiechu i niespodzianek.

6 grudnia 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Dobry, święty Mikołaju
Wszystkie dzieci Cię kochają.
Usiądź sobie między nami.
Obdarz dzieci prezentami.
(„Św. Mikołaj” aut. NN)
Mikołajki w zerówce
Mikołajki obchodzone są 6 grudnia, jako dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa Miry. Według współczesnych tradycji w tym czasie dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszym oddziale przedszkolnym mikołajki również były wyjątkowe i pełne atrakcji.
W czwartek, 6 grudnia, dzieci ubrały się na czerwono, usłyszały opowiadania o tym, kim był św. Mikołaj, rozwiązywały zagadki o nim, wykonywały prace plastyczne, mówiły też o tym, jak powinien wyglądać ten święty kojarzony z obdarowywaniem najbliższych. Zjedliśmy także pierniczki upieczone przez panią Anitę Grudzień, mamę naszej rówieśniczki Leny Sarny.
Po poczęstunku wybraliśmy się do kina na film „Kraina lodu 2”.
W kinie czekała na nas niespodzianka — co prawda nie było śniegu, ale Świętemu Mikołajowi udało się przybyć na miejsce. Z błyskiem w oku spoglądaliśmy na wyjątkowego gościa, który przeprowadził z nami rozmowę na temat bycia grzecznym. Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom słodki i owocowy upominek. Dziękujemy za otrzymane prezenty!
Był to dzień pełen radości i uśmiechu. Czas ten niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione święta Bożego Narodzenia.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com