|
|
III Powiatowy Konkurs Święci na miarę (naszych czasów), czyli...
... aż 66 lalek, a każda z nich niezwykła i wyjątkowa.
28 listopada 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Magdalena Sienkiewicz
|
|
|
|
|
Ciężką twoją pracę zamieniam na bukiety najpiękniejszych kwiatów...
(św. Faustyna, Dz 65)
W czwartek, 28 listopada, do auli naszej szkoły zaprosiliśmy laureatów III Powiatowego Konkursu Święci na miarę (naszych czasów). W tym roku w ramach zmagań konkursowych zostało
zgłoszonych aż 66 lalek przedstawiających różnych świętych. Zostały one dostarczone do nas przez przedstawicieli szkół z następujących miejscowości: Boruszyce, Biała, Siedlisko, Dzierżążno Wielkie, Drawsko,
Drawski Młyn, Czarnków, Romanowo Dolne i Trzcianka (Szkoła Podstawowa nr 2 i oczywiście gospodarze konkursu, czyli nasza szkoła).
Komisja w składzie: pani Agnieszka Kapela — przewodnicząca jury, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz plastyki, ks. Zbigniew Cybulski MS — proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela,
pani Marta Tyll — nauczyciel, instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury; miała bardzo trudny wybór, ponieważ każda z lalek była niezwykła i wyjątkowa, i w każdej z nich widać było ogromny wkład pracy i serca
pozostawiony przez ich twórców.
Wyniki są następujące:
- kategoria klas 0–III:
- I miejsce — Szymon Hellak ze Szkoły Podstawowej w Drawskim Młynie — lalka: św. Maksymilian Kolbe,
- II miejsce — Filip Kulwas ze Szkoły Podstawowej w Drawskim Młynie — lalka: św. Urszula Ledóchowska,
- III miejsce — Jan Sofij z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance — lalka: św. Zygmunt Szczęsny Feliński,
- wyróżnienie — Olga Antoniak z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance — lalka: św. Mikołaj,
- wyróżnienie — Gabriel Izydor ze Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie Wielkim — lalka: św. Gabriel,
- kategoria klas IV–VI:
- I miejsce — Joanna Kubiś ze Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym — lalka: św. Agnieszka,
- II miejsce — Antoni Karyś ze Szkoły Podstawowej w Drawsku — lalka: św. ojciec Pio,
- III miejsce — Bartosz Wyrwa z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance — lalka: św. Józef,
- kategoria klasy VII–VIII:
- I miejsce — Paweł Spychalski ze Szkoły Podstawowej w Drawskim Młynie — lalka: św. siostra Faustyna,
- II miejsce — Bianka Błoch ze Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym — lalka: św. Joanna D’Arc,
- III miejsce — Judyta Bernacka ze Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym — lalka: św. Piotr.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczestników eliminacji, katechetom i wszystkim tym, którzy wspierali dzieci w tworzeniu lalek świętych.
|
|
|