INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.11.22-18
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

18-22 listopada 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od poniedziałku 18 listopada do piątku 22 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Maja Szymanowska.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Mam na imię Maja, mam 5 lat. Moja mama ma na imię Gosia, a tata — Michał. Lubię przed snem słuchać bajek, które czyta mi mama. Nudzą mnie podróże autem, dlatego często podczas jazdy śpię. Mam już swoje ulubione smaki. Bardzo lubię Nutellę i prawie wszystko, co jest posmarowane keczupem. Na obiad obowiązkowo musi być kotlet z kurczaka. Jestem niecierpliwa, ale mam za to dużo cierpliwości do babci, która wymyśla mi różne fryzury. Dużo przyjemności sprawia mi: układnie puzzli, gra w gry karciane lub planszowe. Nie mam jeszcze rodzeństwa, dlatego często bawię się z rodzicami albo z babcią Ewą. Potrafię świetnie jeździć na hulajnodze. Lubię słuchać piosenek, bawię się w berka lub w chowanego.
rodzice: Małgorzata i Michał Szymanowscy

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com