INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.11.15-11
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

12-15 listopada 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od wtorku 12 listopada do piątku 15 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Zuzanna Stańczyk.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Nasza kochana Zuzia ma 5 lat. Ma starszą siostrę Michasię, z którą uwielbia się bawić i często bierze z niej przykład. Zuzka ma też młodszego brata Tymka, którym lubi się opiekować. Nasza córcia uwielbia tańczyć… Niejednokrotnie wstaje, tańcząc, i kładzie się spać tanecznym krokiem. Od dwóch lat chodzi zatem na balet i zumbę. Taniec przed publicznością sprawia Jej wielką radość, co mogliśmy zobaczyć podczas występów odbywających się w Hali Sportowo-Widowiskowej, w parku czy też na stadionie OSiR. W tym roku rozpoczęła również zajęcia z hip-hopu i postanowiła zostać zuchenką. Zuzanka, tak jak jej starsza siostra, potrafi szybko się uczyć i jest odważna. Występy przed publicznością to dla niej wielka frajda. W tym półroczu Zuzia z radością powiedziała z koleżankami wiersz pt. „Jesienią” przed kamerami TV Trwam. Bardzo chętnie i dzielnie zaśpiewała z Tymkiem i Amelką piosenkę podczas gminnego przeglądu piosenki disco polo w Siedlisku. W ubiegłym tygodniu podczas gminnego przeglądu recytatorskiego bardzo ładnie recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Przygody Pchły Szachrajki”. Zuzia jest niemalże cały czas pogodna i radosna, a swoim uśmiechem zaraża innych.
rodzice: Katarzyna i Paweł Stańczykowie

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com