INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.11.08-05a-1/1
Tydzień patriotyczny w zerówce, czyli...
... wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego mają wpojone zasady umiłowania Polski.

4-8 listopada 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
— Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Kto ty jesteś?
— Polka mała.
— Jaki znak twój?
— Lilia biała.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swemi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
(Władysław Bełza „Katechizm polskiego dziecka”)
Tydzień patriotyczny w zerówce
W oddziale przedszkolnym pierwszy tydzień listopada 2019 r. był bogaty w działania z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie przypadającego 11 listopada.
Na początku dzieci dowiedziały się, jak nazywa się kraj, w którym mieszkamy. Nauczyły się również symboli związanych z naszym państwem: godło, flaga, hymn Polski; nazw większych miast oraz usłyszały o historii Lechu, Czechu i Rusie, a także legendy o Warsie i Sawie. Był też czas na naukę hymnu państwowego, wierszy patriotycznych, piosenki pt. Co to jest Niepodległość? oraz na tworzenie prac plastycznych, które ozdabiają naszą salę i hol przedszkolny.
W ostatni dzień naszego tygodnia patriotycznego, czyli 8 listopada, odbyło się podsumowanie wszystkich tych działań. Dzieci przybyły do szkoły ubrane na galowo. Wychowawczynie przypięły zerówkowiczom czerwone kokardy i udaliśmy się na apel, na który zaproszeni zostali uczniowie i pełniąca obowiązki dyrektor szkoły pani Dorota Pawłowska. Pod koniec wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego. Stało się to o symbolicznej porze — o godz.11.11.
Cieszymy się, że wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego mają wpojone zasady umiłowania Polski, były odświętnie ubrane i posiadają ogromną wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com