INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.11.05-10.28
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

28 października - 5 listopada 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od poniedziałku 28 października do wtorku 5 listopada mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Lena Sarna.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Nasza córeczka Lenka jest, póki co, naszym jedynym dzieckiem i oczkiem w głowie. Lena jest bardzo wrażliwą i uczuciową dziewczynką. Uwielbia młodsze dzieci, chętnie się nimi opiekuje. Kocha zwierzęta, w szczególności pieski. Jej marzeniem jest mieć w przyszłości jednego z nich. W wolnym czasie Lena lubi spędzać chwile ze swoją przyjaciółką Helenką i jej młodszą siostrą. Lena jest aktywnym dzieckiem, lubi jeździć na rowerze i hulajnodze. Bardzo lubi rysować, malować i układać puzzle. Dodatkowo po szkole chodzi na tańce i od niedawna stała się zuchenką. Jest kochanym, dobrym i pomocnym dzieckiem. Jesteśmy bardzo z niej dumni i bardzo, bardzo mocno ją kochamy.
rodzice: Anita Grudzień i Adam Sarna

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com