INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.10.25-21
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

21-25 października 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od poniedziałku 21 października do piątku 25 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Ćwiek.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Gabrysia jest naszym pierwszym dzieckiem. Razem ze swoją dwuletnią siostrzyczką Mają uwielbia bawić się lalkami L.O.L. Suprise. Gabrysia w wolnych chwilach bardzo lubi rysować, malować. Od niedawna polubiła pływanie. Z zajęć ruchowych fascynuje ją taniec. Z wielkim zaangażowaniem udziela się podczas prac domowych przy sprzątaniu, chętnie pomaga w gotowaniu i pieczeniu. Spędza także chętnie czas na świeżym powietrzu, jeżdżąc na rowerze, hulajnodze lub puszczając bańki mydlane. Jest pogodnym dzieckiem, które wszystko wykonuje z największą starannością i dbałością o szczegóły. Charakteryzuje ją bardzo dobra pamięć. Jest delikatna i wrażliwa. Uwielbia się przytulać. Bardzo kochamy naszą wspaniałą córeczkę Gabrysię.
rodzice: Ewelina i Przemysław Ćwiekowie

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com