INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.10.18-14
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”, czyli...
... program uczący dzieci właściwych relacji międzyludzkich.

14-18 października 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Jeżeli nie możesz usiąść i normalnie porozmawiać z kimś bliskim, to zawsze będziesz nieszczęśliwy...
I siedem tysięcy znajomych na Facebooku nic tu nie pomoże!
(Robert Więckiewicz, aktor)
Zerówkowy „Bohater Tygodnia”
Program „Bohater Tygodnia” uczy dzieci właściwych relacji międzyludzkich. Poprzez zabawę ulubionymi zabawkami udostępnionymi przez czasowo eksponowanego zerówkowicza w naszej grupie pozostałe dzieci mają możliwość nawiązania z nim głębszych relacji, a także uczą się dzielić z innymi swoimi rzeczami i czasem, współpracować i prezentować na forum naszego zespołu przedszkolnego.
W naszym oddziale przedszkolnym od września roku szkolnego 2019/2020 ponownie organizujemy cykl prezentacji „Bohater Tygodnia”. Wyjaśnijmy, na czym one polegają. Wybór „Bohatera Tygodnia” będzie się odbywał w każdy piątek. W poniedziałki wybrane dziecko przynosi w teczce zdjęcia przedstawiające swoją osobę, rodzinę i przyjaciół oraz umieszcza je na tablicy specjalnie poświęconej akcji ukazującej naszą codzienność. W tym kąciku udostępniane są również ulubione zabawki i książeczki.
Przez cały tydzień „Bohater Tygodnia” korzysta z przywilejów:
  • stoi zawsze w pierwszej parze podczas różnych wyjść, przedsięwzięć i zadań,
  • ma prawo siedzieć nieopodal nauczyciela,
  • cieszy się swobodą przynoszenia do oddziału przedszkolnego osobistych przedmiotów, które czasowo zostają umieszczone w kąciku „Bohatera Tygodnia”.
Od poniedziałku 14 października do piątku 18 października mianem Bohatera Tygodnia zerówki była utytułowana Gabriela Młynarczyk.
Przedstawiamy kilka zdań jej rodziców mówiące właśnie o niej:
Gabrysia przede wszystkim jest kochaną córeczką. Lubi się przytulać. Kocha zwierzęta. Ma własną kotkę, która nazywa się Majka i suczkę Pusię. Chętnie sprząta i karmi zwierzaki, nie trzeba jej o tym przypominać. Lubi dużo pomagać mamie i tacie w domu. Uwielbia robić babeczki i różnego rodzaju wypieki. Ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest dla Gabrysi zabawa z kotkiem i psem. Jest samodzielna, potrafi jeździć na dwukołowym rowerze. Utrzymuje porządek, dba o własne rzeczy. Chętnie uczy się i uwielbia rysować, w szczególności koty i psy oraz gepardy.
rodzice: Kinga i Krzysztof Młynarczykowie

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com