INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.10.11a-1/1
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce, czyli...
... bajka o ziemniaku, zagadki, konkurencje sportowe i... degustacja pieczonych ziemniaków!

11 października 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Święto dziś ziemniaka mamy.
Tak więc wszystkich zapraszamy,
na konkursy i zawody,
na zagadki i podchody.
Uśmiech, humor i zabawa
to jest najważniejsza sprawa.
(... z wiersza „Święto ziemniaka” aut. Moniki Ignaciuk)
Dzień Pieczonego Ziemniaka w zerówce
W piątek, 11 października, dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki o ziemniaku, następnie były tematyczne zagadki oraz konkurencje sportowe.
Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia, to jemu były podporządkowane przygotowane przez panią Ewę Koniuszy zabawy i konkursy. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat potraw wykonywanych z powszechnie znanych nam jadalnych bulw rosnących pod ziemią. Wiele radości mieliśmy w trakcie odbywania się konkurencji sportowych, m.in. rywalizowaliśmy w czasie rzucania do celu ziemniakiem, spaceru z nim umieszczonym na łyżce i układania uśmiechniętej buźki z wielu bulw ułożonych na dywanie. Zwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie pracy plastycznej Cudak z ziemniaka. Podczas jej realizacji wszystkie dzieci wykazały się własną twórczością oraz fantazją. Nie mogło zabraknąć wspólnej degustacji pieczonych ziemniaków, które smakowały jak z najlepszej kuchni świata.
Dziękujemy pani Katarzynie Słowińskiej oraz pani Małgorzacie Czeszejko za przygotowanie dla przedszkolaków pieczonych ziemniaków. Ten dzień przyniósł nam wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com