INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.10.04a-1/1
Zerówkowy projekt czytelniczy połączony z Dniem Patrona Szkoły, czyli...
... mama naszej rówieśniczki czytała nam w ramach projektu „Mały Miś w świecie literatury”.

4 października 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. Ewa Koniuszy)
tekst: Ewa Koniuszy
Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.
(przysłowie chińskie)
W zerówce czytamy książkę pt. „Święta siostra Faustyna”
W piątek, 4 października, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Patrona Szkoły. W tym czasie w ramach projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie literatury” odwiedziła nas pani Alicja Gołaś-Antoniak.
Goszcząca u nas mama naszej rówieśniczki przeczytała nam książkę pt. „Święta siostra Faustyna” Elizy Piotrowskiej. Jest to utwór, który przybliżył najmłodszym postać naszej patronki, skromnej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Okazało się, że ze świętymi też się można pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Są tacy jak my, mają proste serca i kierują się miłością. Książeczka jest oparta na faktach z biografii św. siostry Faustyny, więc mogliśmy sobie zobrazować wydarzenia z jej życia.
Po przeczytanej opowieści dzieci wręczyły pani Alicja Gołaś-Antoniak dyplom podziękowania za odwiedzenie naszego oddziału przedszkolnego i poświęcenie nam czasu na to, co lubimy robić najbardziej.
Następnie dzieci z okazji Dnia Patrona Szkoły uczestniczyły we mszy św. Po jej zakończeniu wykonały prace plastyczne pt. „Siostra Faustyna Kowalska”, uczyły się i bawiły przy piosence Małej Armii Jezusa „Faustyna”.
W ramach podsumowania naszego szkolnego święta poczęstowaliśmy się tortem z okazji urodzin naszej patronki siostry Faustyny Kowalskiej dla nieba, bowiem wierzymy, że odkąd w dniu 4 października 1938 r., kiedy to odeszła do Boga, nieustannie oręduje za nami.
Cieszymy się, że możemy rozwijać się, poznając różne ciekawe historie zapisane na kartkach książek. Wspólnie na pewno uda nam się zaszczepić naszym pociechom miłość do literatury, która uczy, bawi i wychowuje.

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com