INFORMACJE     PODSTAWÓWKA   M E N U
     
– Z życia zerówki:
Galeria 2019.10.04 1/2
Dzień Patrona Szkoły, czyli...
... omawiamy życie i działania św. s. Faustyny promujące dar Miłosierdzia Bożego
danego nam dla naszego zbawienia.

3 i 4 października 2019 r.
fot. Archiwum Szkoły (aut. xxx)
tekst: Krzysztof Felsmann
Wszystko, co piękne jest w duszy mojej, Twoim jest, o Boże,
ja zawsze sama z siebie jestem nicością.
(św. Faustyna, Dz. 617)
Dzień Patrona Szkoły
W piątek, 4 października, w naszym katoliku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nią św. s. Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia. To właśnie ta prosta zakonnica przypomniała całemu światu o tym niezwykle ważnym przymiocie Boga. Wynika on — oprócz Bożej sprawiedliwości — z głębokości Jego Serca. Jezus, mówiąc nam o naturze Ojca Niebieskiego mówił: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary” (Mt 9,13).
W tym roku szkolnym obchody Dnia Patrona Szkoły odbywały się w czwartek 3 października i piątek 4 października. Stało się tak, ponieważ wyjątkowo w tym czasie gościli u nas przedstawiciele Telewizji Trwam. Ks. dr Antoni Balcerzak SDB, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktor Radia Maryja i Telewizji Trwam, postanowił w przygotowywanym materiale filmowym opowiedzieć, w jaki sposób nasza szkoła w obecnych czasach odnosi się do szerzenia orędzia Jezusa Miłosiernego w lokalnej społeczności, działając na polu edukacji i ewangelizacji.
Przez te dwa ważne dla nas dni mogliśmy zauważyć, jak ważne są dla nas poranne słówka prowadzone przez naszych nauczycieli. Podczas nich trwamy na modlitwie i rozważamy Słowo Boże. W trakcie zajęć szkolnych nie tylko uczymy się przedmiotów wpisanych w system oświaty, ale także kształcimy się artystycznie, śpiewamy, mamy lekcje plastyczne i te, które nawiązują do nowych technologii — np. kodowania. W każde pierwsze piątki miesiąca spotykamy się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, aby wspólnie uczestniczyć w szkolnych mszach świętych. Przed Eucharystią przystępujemy do sakramentu pokuty. W tak ważnym czasie, jakim jest Dzień Patrona Szkoły, omawiamy życie i działania św. s. Faustyny promujące z zachowaniem przez nią wielkiej pokory dar Miłosierdzia Bożego danego nam dla naszego zbawienia. W Dzienniczku — duchowych zapiskach siostry należącej do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, możemy przeczytać: „Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat” (Dz 699). Jak więc można zauważyć, Bóg z wielką nadzieją zachęca nas do trwania w bliskości ze sobą.
Skoro każdy z nas jest zaproszony przez Jezusa Chrystusa do dobrego życia, to warto jest wypowiadać z wiarą słowa modlitwy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Świat bardzo potrzebuje tego narzędzia dającego nam przystęp do samego Boga. Warto zauważyć, że w trzcianeckim kościele w znaku relikwii czcimy szczątki ciała doczesnego św. s. Faustyny. Dzięki niemu ufamy, że nasza patronka towarzyszy nam w trudach codzienności i wyprasza u Ojca potrzebne dla nas łaski. Możemy więc czerpać z tego naczynia, jakim jest ufność w miłość Jezusa.
W dniu 5 października przypadnie 81. rocznica odejścia do Pana św. s. Faustyny. W Kościele katolickim będzie to wspomnienie narodzin dla nieba tej skromnej zakonnicy. Skoro w naszej szkole obchodzimy urodziny, to nie mogło zabraknąć na nich tortu. Jak dobrze jest radować się wspólnie i cieszyć się pięknem Boga, który obdarza nas swoją miłością.
Obejrzyj prezentację filmową:
https://youtu.be/X-D-dTDhsTo.
Poniżej — pierwsza część fotorelacji z obchodów Dnia Patrona Szkoły:

KONTAKT
katolik.trzcianka@gmail.com